Hoppa till sidans innehåll

60 meter


Här kommer resultaten ifrån 60 meter: 

60 Meter 7-12 elstol        
Placering StartNr Förnamn Efternamn Förening Heat 1 Heat 2 Res
1 119 Birk Nilsson 3V HIF 35,94 39,13 3,19
               
60 Meter 13-20 elstol        
1 134 Arvid Tiderman Östergötlands Parasportförbund 20,87 20,88 0,01
2 63 Elias Trulsson Black Wolves RG Kristianstad 55,21 56,28 1,07
3 121 Elif Cirik 3V HIF 42,31 33,4 8,91
               
60 Meter 21-25 elstol        
1 130 Martin Randow Östergötlands Parasportförbund 49,19 43,97 5,22
               
60 Meter 7-12 stående        
1 55 Teodor Pettersson 3V HIF 26,12 26,09 0,03
2 159 Maria Nordås Brinchmann Oslo Handicapidrettslag 40,03 39,53 0,5
3 247 William Abu Izam   33,75 35,1 1,35
4 47 Nellie Ebson 3V HIF 18,66 17,72 0,94
5 166 Emma Gjerseth RBU Västerås 27,81 31,31 3,5
6 44 Lucas Larsson 3V HIF 21,56 17,71 3,85
               
60 Meter 13-20 stående        
1 132 Eric Bjälnes Östergötlands Parasportförbund 19,85 19,37 0,48
2 5 Josefine Colombo RBU Bohuslän/RBU Uddevalla 52,78 51,28 1,5
3 33 Isak Karlsson Furuboda IF 14,59 14,1 0,49
4 131 Marvin Huddén Östergötlands Parasportförbund 22,35 23,35 1
5 2 Mille Elvrum "Ingen Grenser" Frosta IL 15 14,31 0,69
6 1 Casper Hønnås "Ingen Grenser" Frosta IL 26,97 28,44 1,47
7 26 Anna Emilie Nygaard Hardhausene 15,4 16,34 0,94
8 3 Helene Kandahl "Ingen Grenser" Frosta IL 19,85 17,38 2,47
9 240 Jakob Zierp FMF Assistans 20,28 14,59 5,69
               
60 Meter 21-25 stående        
1 84 Annie Persson Furuboda IF 15,09 15,09 0
2 85 Markus Karlsson Furuboda IF 11,9 11,87 0,03
3 73 Emelie Ekström Parasport Småland 13,91 14 0,09
4 76 Matilda Kämpe Parasport Småland 21,15 20,84 0,31
5 34 Johannes Palm Furuboda IF 9,97 10,16 0,19
6 75 Emma Lindblad Parasport Småland 14,03 13,72 0,31
7 78 Anna Birgersgård Parasport Småland 14,06 14,44 0,38
8 92 David Gustavsson Furuboda IF 11 10,63 0,37
9 77 Sofie Gustavsson Parasport Småland 12,78 12,35 0,43
10 129 Lina Rustan Östergötlands Parasportförbund 11,6 12,09 0,49
11 126 Kevin Haeffler Östergötlands Parasportförbund 9,38 8,97 0,41
12 35 Emelie Helgesson Furuboda IF 15,44 16,19 0,75
13 81 Kalle Persson Furuboda IF 12,03 11,41 0,62
14 74 Ida Pettersson Parasport Småland 14,94 14,15 0,79
15 79 Kristine Petersson Parasport Småland 13,75 14,53 0,78
16 236 Robert Sjöberg Furuboda IF 11,38 10,69 0,69
17 36 Oskar Norrbom Furuboda IF 79,44 68,34 11,1
               
60 Meter RaceRunning 7-12 år        
1 149 LIam Holte KFUM Örebro Friidrott 19,94 19,97 0,03
2 44 Lucas Larsson 3V HIF 17,28 17,07 0,21
3 48 Julia Oscarsson 3V HIF 20,1 19,6 0,5
4 30 Izabelle Dahlmann Furuboda IF 14,4 14,03 0,37
5 165 Vanessa Berg RBU Västerås 16,03 16,84 0,81
6 17 Josefina Lif   20,78 19,72 1,06
7 148 Noel Eriksson Green KFUM Örebro Friidrott 27,25 29,09 1,84
8 47 Nellie Ebson 3V HIF 17,63 18,9 1,27
9 56 Tim Styffe 3V HIF 21,78 20,25 1,53
10 181 Ahmed Taleb RBU Västerås 300 332,47 32,47
11 151 Olle Axling KFUM Örebro Friidrott 29,25 33,87 4,62
12 32 Sofie Borgvall   29,47 35,19 5,72
13 150 Felix Ledung KFUM Örebro Friidrott 20,44 25,69 5,25
14 55 Teodor Pettersson 3V HIF 45,9 31,79 14,11
               
60 Meter RaceRunning 13-20 år      
1 46 Malte Ewaldz 3V HIF 71,72 71,65 0,07
2 184 Olof Da Silva Olsson Norrbacka HIF 19 18,87 0,13
3 70 Nasra Mahat Black Wolves Riksgymnasiet Kristianstad 20,88 21,28 0,4
4 41 Emma Hallel 3V HIF 92 95,16 3,16
5 167 Nellie Ledin RBU Västerås 24,06 25,25 1,19
6 162 Nathalie Szum Norrbacka HIF 21,91 20,84 1,07
7 164 Nils Björk Norrbacka HIF 37,47 33,56 3,91
8 42 Alice Karlsson 3V HIF 30,38 26,94 3,44
9 51 Galina Rasmussen 3V HIF 124,31 93,09 31,22
10 153 Emil Wernersson KFUM Örebro Friidrott 87,37 121,91 34,54
11 176 Yamn Ahmed RBU Västerås 27,53 18,16 9,37
               
60 Meter RaceRunning över 21 år      
1 43 Desiree Dahan 3V HIF 17,62 17,37 0,25
2 163 Jasmin Spongberg Norrbacka HIF 51,81 47,37 4,44
3 38 Amanda Larsson 3V HIF 28,91 39,75 10,84
4 52 Jonathan Rossäng 3V HIF 49,19 71,1 21,91
5 40 Mattias Håkansson 3V HIF 142,28 210,37 68,09
6 49 Henrik Bohman 3V HIF 25,56 56,09 30,53
               
60 Meter 7-12 manuell stol        
1 214 Filip Lönden Berntsson GRBK Göteborgs RullstolsBasket 17,5 17,56 0,06
2 30 Izabelle Dahlmann Furuboda IF 20,79 20,65 0,14
3 19 Martin Sørlie-Rogne Oslo Handicapidrettslag 20,12 20,53 0,41
4 32 Sofie Borgvall   33,81 47,75 13,94
               
60 Meter 13-20 manuell stol        
1 183 Alexandra Alakangas RBU Västerås 16,47 16,43 0,04
2 103 Viktor Wilson Riksgymnasiet Göteborg 30,32 30,78 0,46
3 117 Jacob Hallberg Smålands Parasportförbund 25,28 25,88 0,6
4 39 Alexander Lyngroth Oslo Handicapidrettslag 18,37 18,81 0,44
5 128 Greta Olai Östergötlands Parasportförbund 17,47 17,94 0,47
6 141 Merdan Bitlice Riksgymnasiet Göteborg 18,6 17,91 0,69
7 27 Jone Storsnes Oslo Handicapidrettslag 28,37 31,4 3,03
8 69 Embla Mårtensson Black Wolves Riksgymnasiet Kristianstad 45,54 39,41 6,13
9 61 David Gullberg Black Wolves Riksgymnasiet Kristianstad 19,18 22,79 3,61
               
60 Meter 21-25 manuell stol        
1 15 Ida Samuelsson Norrviken Stars 50,81 50,63 0,18
2 37 Rebecka Sjöholm Smålands HIF 25,34 25,22 0,12
3 88 Åsa Wendel Furuboda IF 25,28 24,78 0,5
4 138 Lucas Munter Cabreira Östergötlands Parasportförbund 24,72 26,62 1,9

 

 

Uppdaterad: 2016-11-22 01:05
Skribent: Fredrik Montin
Epost: This is a mailto link

Kontakt:

Göteborg Open, c/o 3V HIF
Kvibergs Idrottscenter, Övre Kaserngården 8
415 28 GÖTEBORG
E-post: This is a mailto link 
Jan Petersson tel: 0708-52 55 24

Webmaster: This is a mailto link

Vi finns även på:

Facebook

 

Huvudpartners:

Autoadapt autoadapt.se

Autoadapt_logo

Sernekewww.serneke.se

Logo_Serneke

Postadress:
3 V HIF
Pjäshallen, Övre Kaserngården 8
41528 Göteborg

Besöksadress:
Övre Kaserngården 8
41528 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0709-229829
E-post: This is a mailto link