Tävlingsdagar 2015 - Akalla Kanaan 98 BGK - Bangolf - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsdagar 2015


 

Sortering efter datum/tävling
Datum Dag Tid Tävling Bana
26-apr Söndag 08.00 Cup Sthlm 1 Enköping filt
02-maj Lördag 11.00 Håkans Minne Akalla betong
03-maj Söndag 08.00 Cup Sthlm 2 Sundbyberg filt
05-maj Tisdag 10.00 Seniortävling 1 Akalla betong
06-maj Onsdag 18.00 Klubbtävling 1 Akalla betong
09-maj Lördag 14.00 Seriespel, 1, div. 2 Ersta filt
10-maj Söndag 08.00 Seriespel, 1, div. 2 Ersta filt
10-maj Söndag 08.00 Sthlm-serien Stockholm filt
10-maj Söndag 08.00 Askimspelen Gbg, betong
11-maj Måndag   Askimspelen Gbg, betong
12-maj Tisdag 19.00 Askimspelen Gbg, betong
12-maj Tisdag 10.00 Seniortävling 2 Akalla betong
13-maj Onsdag 18.00 Klubbtävling 2 Akalla betong
19-maj Tisdag 10.00 Seniortävling 3 Akalla betong
20-maj Onsdag 18.00 Klubbtävling 3 Akalla betong
24-maj Söndag 08.00 Cup Sthlm 3 Ersta filt
26-maj Tisdag 10.00 Seniortävling 4 Akalla betong
27-maj Onsdag 18.00 Klubbtävling 4 Akalla betong
31-maj Söndag 08.00 Cup Sthlm 4 Tanto betong
02-jun Tisdag 10.00 Seniortävling 5 Akalla betong
03-jun Onsdag 18.00 Klubbtävling 5 Akalla betong
07-jun Söndag 08.00 Cup Sthlm 5 Akalla betong
09-jun Tisdag 10.00 Seniortävling 6 Akalla betong
10-jun Onsdag 18.00 Klubbtävling 6 Akalla betong
13-jun Lördag 14.00 Seriespel, 2, div. 2 Tanto betong
14-jun Söndag 08.00 Seriespel, 2, div. 2 Tanto betong
14-jun Söndag 08.00 Sthlm-serien Akalla betong
15-jun Måndag 18.00 Ellinors Minne/

    KM i Mix
Akalla betong
16-jun Tisdag 10.00 Seniortävling 7 Akalla betong
17-jun Onsdag 18.00 Klubbtävling 7 Akalla betong
18-jul Lördag 14.00 Seriespel,3, div. 2 Uppsala eternit
19-jul Söndag 08.00 Seriespel,3, div. 2 Uppsala eternit
19-jul Söndag 08.00 Sthlm-serien Sundbyberg filt
21-jul Tisdag 10.00 Seniortävling 8 Akalla betong
22-jul Onsdag 18.00 Klubbtävling 8 Akalla betong
28-jul Tisdag 10.00 Seniortävling 9 Akalla betong
29-jul Onsdag 18.00 Klubbtävling 9 Akalla betong
02-aug Söndag 08.00 Cup Sthlm 6 Solna eternit
04-aug Tisdag 10.00 Seniortävling 10 Akalla betong
05-aug Onsdag 18.00 Klubbtävling 10 Akalla betong
09-aug Söndag 08.00 Cup Sthlm 7 Norrtälje filt
11-aug Tisdag 10.00 Seniortävling 11 Akalla betong
12-aug Onsdag 18.00 Klubbtävling 11 Akalla betong
18-aug Tisdag 10.00 Seniortävling 12 Akalla betong
19-aug Onsdag 18.00 Klubbtävling 12 Akalla betong
25-aug Tisdag 10.00 Seniortävling 13 Akalla betong
26-aug Onsdag 18.00 Klubbtävling 13 Akalla betong
30-aug Söndag 08.00 Cup Sthlm final Kristineberg MOS
01-sep Tisdag 10.00 Seniortävling 14 Akalla betong
02-sep Onsdag 18.00 Klubbtävling 14 Akalla betong
08-sep Tisdag 10.00 Seniortävling 15 Akalla betong
09-sep Onsdag 08.00 Ålandsspelen Kärringsund
10-sep Torsdag 08.00 Ålandsspelen Kärringsund
11-sep Fredag 08.00 Ålandsspelen Kärringsund
12-sep Lördag 08.00 Ålandsspelen Kärringsund
15-sep Tisdag 10.00 M.M seniorgolfen Akalla betong
16-sep Onsdag 18.00 Klubbtävling 15 Akalla betong
20-sep Söndag 13.00 M.M Klubbtävling Akalla betong
      Nattracet Akalla betong
       
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         

















































































































































































































































































































































































































































Sortering efter datum/tävling
Datum Dag Tid Tävling Bana
26-apr Söndag 08.00 Cup Sthlm 1 Enköping filt
02-maj Lördag 11.00 Håkans Minne Akalla betong
03-maj Söndag 08.00 Cup Sthlm 2 Sundbyberg filt
05-maj Tisdag 10.00 Seniortävling 1 Akalla betong
06-maj Onsdag 18.00 Klubbtävling 1 Akalla betong
09-maj Lördag 14.00 Seriespel, 1, div. 2 Ersta filt
10-maj Söndag 08.00 Seriespel, 1, div. 2 Ersta filt
10-maj Söndag 08.00 Sthlm-serien Stockholm filt
10-maj Söndag 08.00 Askimspelen Gbg, betong
11-maj Måndag Askimspelen Gbg, betong
12-maj Tisdag 19.00 Askimspelen Gbg, betong
12-maj Tisdag 10.00 Seniortävling 2 Akalla betong
13-maj Onsdag 18.00 Klubbtävling 2 Akalla betong
19-maj Tisdag 10.00 Seniortävling 3 Akalla betong
20-maj Onsdag 18.00 Klubbtävling 3 Akalla betong
24-maj Söndag 08.00 Cup Sthlm 3 Ersta filt
26-maj Tisdag 10.00 Seniortävling 4 Akalla betong
27-maj Onsdag 18.00 Klubbtävling 4 Akalla betong
31-maj Söndag 08.00 Cup Sthlm 4 Tanto betong
02-jun Tisdag 10.00 Seniortävling 5 Akalla betong
03-jun Onsdag 18.00 Klubbtävling 5 Akalla betong
07-jun Söndag 08.00 Cup Sthlm 5 Akalla betong
09-jun Tisdag 10.00 Seniortävling 6 Akalla betong
10-jun Onsdag 18.00 Klubbtävling 6 Akalla betong
13-jun Lördag 14.00 Seriespel, 2, div. 2 Tanto betong
14-jun Söndag 08.00 Seriespel, 2, div. 2 Tanto betong
14-jun Söndag 08.00 Sthlm-serien Akalla betong
15-jun Måndag 18.00 Ellinors Minne/

    KM i Mix
Akalla betong
16-jun Tisdag 10.00 Seniortävling 7 Akalla betong
17-jun Onsdag 18.00 Klubbtävling 7 Akalla betong
18-jul Lördag 14.00 Seriespel,3, div. 2 Uppsala eternit
19-jul Söndag 08.00 Seriespel,3, div. 2 Uppsala eternit
19-jul Söndag 08.00 Sthlm-serien Sundbyberg filt
21-jul Tisdag 10.00 Seniortävling 8 Akalla betong
22-jul Onsdag 18.00 Klubbtävling 8 Akalla betong
28-jul Tisdag 10.00 Seniortävling 9 Akalla betong
29-jul Onsdag 18.00 Klubbtävling 9 Akalla betong
02-aug Söndag 08.00 Cup Sthlm 6 Solna eternit
04-aug Tisdag 10.00 Seniortävling 10 Akalla betong
05-aug Onsdag 18.00 Klubbtävling 10 Akalla betong
09-aug Söndag 08.00 Cup Sthlm 7 Norrtälje filt
11-aug Tisdag 10.00 Seniortävling 11 Akalla betong
12-aug Onsdag 18.00 Klubbtävling 11 Akalla betong
18-aug Tisdag 10.00 Seniortävling 12 Akalla betong
19-aug Onsdag 18.00 Klubbtävling 12 Akalla betong
25-aug Tisdag 10.00 Seniortävling 13 Akalla betong
26-aug Onsdag 18.00 Klubbtävling 13 Akalla betong
30-aug Söndag 08.00 Cup Sthlm final Kristineberg MOS
01-sep Tisdag 10.00 Seniortävling 14 Akalla betong
02-sep Onsdag 18.00 Klubbtävling 14 Akalla betong
08-sep Tisdag 10.00 Seniortävling 15 Akalla betong
09-sep Onsdag 08.00 Ålandsspelen Kärringsund
10-sep Torsdag 08.00 Ålandsspelen Kärringsund
11-sep Fredag 08.00 Ålandsspelen Kärringsund
12-sep Lördag 08.00 Ålandsspelen Kärringsund
15-sep Tisdag 10.00 M.M seniorgolfen Akalla betong
16-sep Onsdag 18.00 Klubbtävling 15 Akalla betong
20-sep Söndag 13.00 M.M Klubbtävling Akalla betong
Nattracet Akalla betong
Uppdaterad: 23 APR 2015 18:32
Skribent: Bengt Rundqvist

Postadress:
Akalla Kanaan 98 BGK - Bangolf
C/o Thomas Pettersson, Orkestervägen 11
17556 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0736282323
E-post: This is a mailto link

Se all info