Hoppa till sidans innehåll

Noliaträffen


 

Resultat  från  Noliaträffen  korthåll  15 Januari i Piteå.

 

 

Klass K 2:

1) Magnus Strandberg,                        Piteå Skf                           187

Klass K 3:

1) Elina Johansson,                             Ale Skf                              178

2) Johan Enoksson,                             Piteå Skf                           173

3) Johannes Ek,                                  Kalix  Skf                          172

4) Emil Johansson,                              Ale Skf                              166

5) Rasmus Lundberg,                          Piteå Skf                            156

Klass K 4 :

1) Mats Kågström,                               Piteå Skf                           183

2) Niklas Westermark,                         Drängsmark  Skf                179

3) Leif Sandberg,                                Kalix  Skf                           177

4) Ida Lundmark,                                Drängsmark  Skf                173

5) Therese Karlsson,                           Drängsmark  Skf                172

Klass K Elit :

1) Roger Andersson,                           S 3 SoIF                            184

2) Marlene Forsell,                              Ramselefors  Skf                173

Klass K 55 :

1) Donald Johansson,                         Ale Skf                               184

2) Sture Nilsson,                                Piteå Skf                            178

3) Henry Lindström,                           I 19/A9 Skf                         178

4) Alf Edin,                                        Ale Skf                               170

5) Folke Niemi,                                  Niemis  Skf                         159

6) Lennart Westermark,                     Drängsmark  Skf                 154

Klass K 65 :

1) Håkan Lidman,                              Skellefteå  SKG                   180

Klass K 70 :

1) Gunnar Iversen,                            S 3 SoIF                             195

2) Rune Utterström,                           Ale Skf ,                             187

3) Roland Nilsson,                              Piteå Skf                            186

4) Bertil Ruisniemi,                            Övertorneå  Skf                   183

5) Bertil Omark,                                 Kuivakangas  Skf                176

Klass K 75 :

1) Sture Grahn,                                  Piteå Skf                            187

Klass KL 3 :

1) Robert Ek,                                     Kalix  Skf                           186

 

Final Sen :

1) Roger Andersson,                           S 3 SoIF                            317

2) Mats Kågström,                              Piteå Skf                            314

3) Niklas Westermark,                        Drängsmark  Skf                311

4) Marlene Forsell,                              Ramselefors  Skf                307

5) Leif Sandberg,                               Kalix  Skf                           306

6) Johan Enoksson,                            Piteå Skf                            294

7) Emil Johansson,                             Ale Skf                              285

8) Ida Lundmark,                               Drängsmark  Skf                279

9) Rasmus Lundberg,                         Piteå Skf                            262

Final Ligg :

1) Gunnar Iversen,                            S 3 SoIF                            340

2) Magnus Strandberg,                       Piteå Skf                           328

3) Sture Grahn,                                 Piteå Skf                           328

4) Roland Nilsson,                              Piteå Skf                           325

5) Robert Ek,                                     Kalix  Skf                          325

6) Rune Utterström,                           Ale Skf                              324

7) Håkan Lidman,                              Skellefteå  Skg                   318

8) Bertil Ruisniemi,                            Övertorneå Skf                   318

9) Bertil Omark,                                Kuivakangas  Skf                311

Final Jun :

1) Johannes Ek,                                 Kalix  Skf                           301

2) Elina Johansson,                            Ale Skf                               300

3) Therese Karlsson,                          Drängsmark  Skf                 296

Final Vet :

1) Donald Johansson,                         Ale Skf                               329

2) Henry Lindström,                           I 19/A9 Skf                         314

3) Sture Nilsson,                                Piteå Skf                             309

4) Alf Edin,                                        Ale Skf                               294

5) Folke Niemi,                                  Niemis  Skf                          274

6) Lennart Westermark,                     Drängsmark  Skf                  263

 

Final extratävling Liggande för ställningsskyttar :

1) Roger Andersson,                          S 3 SoIF                             342

2) Donald Johansson,                         Ale Skf                               339

3) Marlene Forsell,                             Ramselefors  Skf                 337

4) Johan Enoksson,                            Piteå Skf                             336

5) Leif Sandberg,                               Kalix  Skf                            334

6) Henry Lindström,                           I 19/A9 Skf                          333

7) Niklas Westermark,                       Drängsmark  Skf                  332

8) Johannes Ek,                                Kalix  Skf                             329

9) Mats Kågström,                             Piteå Skf                              329

10) Alf Edin,                                     Ale Skf                                 187

11) Ida Lundmark,                            Drängsmark  Skf                  185

12) Lennart Westermark,                   Drängsmark  Skf                  182

13) Emil Johansson,                           Ale Skf                                166

 

Stormästare:

Stormästaren koras efter platssiffra från Noliaträffen och Ale-Knattret.

Vid lika summa platssiffra avgörs placering genom summa totalpoäng.

 

Seniorer    Roger Andersson                     S 3 SoIF

Veteraner  Donald Johansson                   Ale Skf

Juniorer     Elina Johansson                      Ale Skf

Liggande    Gunnar Iversen                      S 3 SoIF

Uppdaterad: 2011-01-17 21:48
Skribent: Rune Utterström

Postadress:
Ale SkF - Skyttesport
Rune Utterström, Residensgatan 4 C
97236 Luleå

Kontakt:
Tel: 0920-81064
E-post: This is a mailto link

Se all info