Hoppa till sidans innehåll

Resultat -12


Herrklass

 

1 Markus Leijon IFK Mora SK   4.06.27
Martin Rosvall Lycksele IF

2 Daniel Nordebo Bodens SK 4.06.55
Christian Spoerry Umeå OK

3 Pontus Olsson I19 IF 4.15.07
Magnus Jonsson Biathlon Östersund

4 Daniel Johansson IFK Umeå 4.17.07
Johan Sandberg Kraftstavens Ski Team

5 Erik Oskarsson Sorsele SK 4.22.42
Andreas Oskarsson IFK Umeå

6 André Vollan Johansson Ammarnäs IF 4.26.24
John Lagerskog IFK Arvidsjaur Skidor

7 Johan Forsberg IFK Umeå 4.33.16
Pierre Bryntesson Rossöns IF

8 Jan Karlsson Norsjö Skidor Norsjö Golv & Bygg 5.00.17
Peter Sjölin Norsjö Skidor

9 Andreas Lenner IFK Umeå Team Guns ´N Roses 5.03.14
Mikael Söderström Östersund Telemark Club

10 Jonas Persson Ersnäs IF 5.07.32
Anders Persson Sundbybergs IK

11 Mikael Andersson Ammarnäs IF 5.18.00
Karl Almestål Ammarnäs IF

12 Mats Walheim Sundbybergs IK Peterson & Peterson 5.37.10
Jonas Peterson IFK Umeå

13 Per Lenndin Strömnäs GIF 5.40.18
Per Berglund Tärna IF

14 Per Lindberg Lycksele Blended 5.48.53
Erik Kirikmäe Estonia

15 Lars Dahlin AXA Sports club All in 5.56.35
Mikal Björkström AXA Sports club

16 Peter Fellbrink Storuman Team 380 6.06.00
Joakim Henriksson Storuman

17 Anders Fries Umeå OK 6.07.30
Jeff Lewis Umeå OK

18 Jens Larsson Östersund SK 6.19.25
Isac Björklund Korsnäs IF

19 Jonas Westling IKSU Multisport 6.25.12
Pelle Edlund IKSU Multisport

20 Lars Nyström Volvo FK Team SuLa 6.26.59
Lasse Erkki Volvo FK

21 Viktor Olofsson Kågedalens Skidklubb Skellefteå Skidgymnasium 6.28.09
Claes Lundström Skellefteå Skidklubb

22 Andreas Engvall Bodens SK 6.32.19
Matts Engvall Bodens SK

23 Magnus Bidner Sorsele SK 6.34.17
Tommy Eriksson Sorsele SK

24 Mats Westerberg Sorsele SK Växel Sex 6.36.28
Tobias Lundmark Sorsele SK

25 Lars Jonsén Ammarnäs IF 6.40.39
Filip Lundmark Sorsele SK

26 Micael Persson Sollefteå SK 6.52.51
PH Näsmark Sollefteå SK

27 Mattias Karlsson Tavelsjö AIK Skymningspatrullen 6.56.15
Niclas Forsvall Ammarnäs IF

28 Fredrik Holmström Men in tights 7.04.11
Niklas Jonsson

29 Roger Linder Sorsele SK 7.20.18
Leif Hedlund Sorsele SK

30 Magnus Lindberg Hägglunds IoFK 7.28.31
Erik Owusu-Ansah Jalles TC

31 Pavio Grzelewski Team Sportia Motion 7.33.49
Eric Andersson

32 Rikard Jacobsson IFK Umeå 7.41.37
Robert Wennberg NCC IF

33 Alexander Johansson Sistin 8.18.16
Gustav Karlberg

34 Hans-Göran Vesterlund Skellefteå Skidklubb Duvhökarna 8.30.06
Sture Sundberg Skellefteå Skidklubb

Max Själin Storumans IK 4.40.41
Jesper Lundqvist Skellefteå SK 5.59.41
Erik Edler AXA Sports Club 7.30.04

 

Mix

1 Nina Lintzén Årsunda IF   4.58.24
  Johan Lintzén Försvarsmaktens SK    
         
2 Hanna Westman IKSU Längd   5.34.34
  Axel Bergsten Skogis IF    
         
3 Cecilia Vollan Ammarnäs IF   5.44.38
  Patrik Grundström Ammarnäs IF    
         
4 Kajsa Persson Sorsele SK   5.57.23
  Reinard Forsberg Sorsele SK    
         
5 Kristina Nordebo IFK Umeå Nordebo Adventurers 6.10.56
  Jonatan Nordebo Älvsby IF    
         
6 Sara Grundström Ammarnäs IF   6.11.45
  Sven-Bertil Grundström Ammarnäs IF    
         
7 Elisabeth Fries Umeå OK   6.15.13
  Clas Fries Umeå OK    
         
8 Nina Ingvarsson Skidintresset   6.29.01
  Olof Häggström Skidintresset    
         
9 Matilda Fjällström Tärna IK Fjällvinden   6.31.21
  Robin Valberg Tärna IK Fjällvinden    
         
10 Monika Larsson Tärna IK Fjällvinden   6.41.56
  Robert Björkman Tärna IK Fjällvinden    
         
11 Marlene Bjuhr Sorsele SK   6.57.53
  Thomas Johansson Ammarnäs IF    
         
12 Linda Berg Bromma-Vällingby SOK Dra på svärfar… 7.01.26
  Bengt Lundholm Säters IF Skidor    
         
         
13 Frida Viklund Ammarnäs IF Sput´n 7.07.29
  Urban Viklund Storumans IK    
         
14 Lillemor Sjögren Älvhällan Gå i bivack 7.23.14
  Magnus Bragmo Dalasjö IK    
         
15 Carin Sjöström Sorsele SK Team Sjöströmarna 7.24.32
  Leopold Sjöström Sorsele SK    
         
16 Maria Ehlin Kolk IKSU Multisport   7.32.40
  Marcus Larsson IKSU Multisport    
         
17 Jenny Odén Skellefteå SK   8.07.00
  Mikael Ågren Skellefteå SK    
         
18 Edith Hult Skellefteå Skidklubb Tur-tur-duvorna 8.36.54
  Henrik Westerlind Skellefteå Skidklubb    
         
  Jeanette Sjödin Björkå Björkådalen

 

6.30.30

Dam

1 Sofia Bidner Sorsele SK   6.02.35
  Hanna Degerström Sorsele SK    
         
2 Åsa Berglund Hemmingsmark Röd och Blå Skiwis 6.39.57
  Carolyn Faithfull Umeå OK    
         
3 Anna Edvall Sendraget/ SIK Skidor   7.37.53
  Ullarut Persson Sendraget/ SIK Skidor    
         
4 Klara Blommegård Luleå   7.53.12
  Ida Lindberg Sorsele SK    


Uppdaterad: 2015-05-30 21:11
Skribent: Maria Lekberg
20090708 LOGA 180 BRED

 Kungsledenrännet i samarbete

med

Svenska Turistföreningen

 

GULDSPONSORER

Utrustad.se

Silversponsorer

Piltos Goda

E-Rotor

Ammarnäs Livs

Grundströms Stugby

 

 

facebook_icon   

 

 

 

logo-tankom

 

Postadress:
Ammarnäs IF - Skidor
Ammarnäs IF, Box 137
92422 Ammarnäs

Kontakt:
Tel: 0703799334
E-post: This is a mailto link