Hoppa till sidans innehåll

Resultat Skinkloppet

2017-12-10 15:28
  • Uppdaterad: 2017-12-10 15:32

Grattis till dagens Karl, Mats, Göran och Linda som blev dagens vinnare!

Sträcktider

  Mini Gissad tid Faktiskt tid Diff
1 Linda Strömqvist 0:25:35 0:30:41 0:05:06
2 Greta Sandvik 0:25:32 0:30:39 0:05:07
3 Mia Lagerström 0:30:00 0:46:48 0:16:48
4 Edvin Wallner 0:12:50 0:35:01 0:22:11
5 Hailey Buhre 0:21:00 0:50:02

0:29:02

 

  Kort Gissad tid Faktiskt tid Diff
1 Göran Frisk 0:33:33 0:34:49 0:01:16
2 Joel Wallner 0:36:20 0:38:54 0:02:34
3 Lars Roos 0:58:00 0:55:16 0:02:44
4 Svante Sandvik 0:30:51 0:34:21 0:03:30
5 Marcus Barboza 0:31:03 0:34:45 0:03:42
6 Håkan Boije 0:30:00 0:39:11 0:09:11
7 Yvonne Roos 1:09:00 1:25:13 0:16:13
8 Karin Tibbelin 1:12:05 1:30:57 0:18:52
9 Marianne Daniels 1:35:00 1:11:26 0:23:34
10 Kristina Nygren Frisk 0:40:00 DNF  

 

  Mellan Gissad tid Faktiskt tid Diff
1 Mats Orbert 0:42:37 0:42:26 0:00:11
2 Charlotte Enges 1:38:00 1:36:51 0:01:09
3 Lars Gerhardsson 0:48:30 0:47:11 0:01:19
4 Christopher Wilestedt 00:42 00:43:24 0:01:24
5 Stig Löfgren 1:02:00 1:03:32 0:01:32
6 Emil Sone 0:49:00 0:52:43 0:03:43
7 Madelene Barboza 1:00:00 1:04:42 0:04:42
8 Sven Hedman 1:00:00 1:05:19 0:05:19
9 Samuel Lindén 0:44:37 0:39:14 0:05:23
10 Viktor Sone 0:35:02 0:40:35 0:05:33
11 Olle Pettersson Gradin 0:35:00 0:40:36 0:05:36
12 Andreas Fredriksson 0:50:00 0:44:12 0:05:48
13 Elis Ivers 0:48:50 0:43:01 0:05:49
14 Erik Daniels 0:58:00 0:52:08 0:05:52
15 Sofia Ivers 0:47:56 0:41:17 0:06:39
16 Roger Lindén 0:50:02 0:42:20 0:07:42
17 Monica Roos 01:24:14 01:32:57 0:08:43
18 Nina Ivers 0:49:00 0:59:04 0:10:04
19 Åsa Wilestedt 01:19:00 1:08:46 0:10:14
20 Hans Andersson Strinning 1:14:30 1:00:43 0:13:47
21 Lena Buhre 1:01:27 1:16:20 0:14:53
22 Margareta Hallmén 01:17:22 1:33:00 0:15:38
23 Karin Stenebo 00:47 1:05:35 0:18:35
24 Anette Brunander 1:23:00 1:00:22 0:22:38

 

  Lång Gissad tid Faktiskt tid Diff
1 Karl Enges 0:57:20 0:58:53 0:01:33
2 Lars Håkan Sandvik 0:59:00 0:56:10 0:02:50
3 Ola Lagerström 1:12:00 1:08:35 0:03:25
4 Ted Lagerström 1:11:50 1:08:15 0:03:35
5 Fredrik Sone 0:59:12 0:55:13 0:03:59
6 Ulrik Ivers 1:07:42 1:03:03 0:04:39
7 Axel Wrådhe 1:05:03 1:09:48 0:04:45
8 Daniel Roos 1:05:01 1:10:00 0:04:59
9 Anders Hallmén 1:29:14 1:23:06 0:06:08
10 Stefan Knorn 1:36:00 1:28:04 0:07:56
11 Johannes Knutas 1:08:00 0:59:23 0:08:37
12 Marcus Stenebo 01:01:57 00:51:47 0:10:10
13 Mathias Hallmén 1:00:00 1:10:30 0:10:30
14 Niclas Larsson 1:20:00 1:33:30 0:13:30
15 Fredrik Stenebo 0:50:00 1:04:06 0:14:06
16 Simon Martelius 1:15:00 0:56:35 0:18:25
17 Kalle Persson 0:52:16 1:10:54 0:18:38
18 Oskar Enges 1:15:00 0:55:52 0:19:08
19 Håkan Redtzer 1:12:00 01:32:12 0:20:12
Skribent: Oskar Daniels
Epost: This is a mailto link

banner2


Vinnarlistan 

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Lena Buhre, Lomvägen 345
19256 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46702334107
E-post: This is a mailto link

Se all info

Partners


Puustelli