Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2013


2013-11-30

SM i Submission Wrestling

 

Herrar -92 kg

1. Samuel Kvarzell, Forca Fighting MMA Klubb

2. Mathias Schiemann, Lunds Brazilian Jiu-Jitsu Klubb

3. Alexander Bergman, BK Athén

 

 

2013-11-09

Robban Cup Grand Prix, Lidköping

 

Senior 74 kg

1. Zackarias Tallroth, IK Sparta

2. Efraim Gershater, BK Athén

3. Manfred Edsberg, Falköpings AoBK

4. Johan Hedberg, BK Athén

 

 

2013-11-02/03

Lilla Mälarcupen, Västerås

 

Flickor Yngre 53 kg

1. Linn Michelle Kristoffersen, Snögg Bryting, Norge

2. Emilia Olsson, Arboga AK

3. Emelie Andersson, BK Athén

 

Flickor Äldre 62 kg

1. Denise Makota Ström, Nykvarns BF

2. Tindra Sjöberg, Sundsvalls AIK

3. Elin Forsberg, BK Athén

4. Noora Korpi, Ylistaron Kilpa-Veljet, Finland

 

 

2013-10-26

Ores Elitsamling Grand Prix

 

Senior 74 kg
1. Besnik Shala, Falköpings AoBK
2. Fredrik Ekström, Klippans BK
3. Efraim Gershater, BK Athén
4. Jacob Tillheden, Bjuvs BK

 

 

2013-10-06

Veteran-VM, Sarajevo, Bosnien och Hercegovina

 

Kategori A
1. Jimmy Samuelsson, Sverige
2. Johan Hedberg, Sverige (BK Athén)
3. Alexej Klimov, Ryssland
3. Siarhei Dudko, Vitryssland

 

 

2013-08-31

Veteran-SM, Göteborg

 

Kategori A 76 kg
1. Johan Hedberg BK Athén
2. Daniel S Hartvig AK 77
3. Peter Kwiek AK 77

Kategori A 85 kg
1. Fredrik Karlsson BK Athén
2. Gojko Kosovic Huskvarna AIK
3. Joakim Fagerblom BK Trim
4. Mattias Hartvig AK 77

 

 

2013-05-04/05

SM i fristil, Trollhättan

 

Junior 60 kg
1. Edwin Dominguez, Arboga AK
2. Erfan Erfani, Kalmar BK
3. Rahman Khashei, Karl Gustaf Brottning
4. Safi Zaidi, BK Athén


Senior 66 kg
1. Ammar Alwan, BK Athén
2. Houssam Ali, Gällivare SK
3. Sebastian Brandström, Norrköpings BK
4. Ali Ahmadi, BK Orion

 

Senior 74 kg
1. Efraim Gershater, BK Athén
2. Danielo Di Feola, Örgryte IS
3. Per Storgärd, Skönsbergs BK
4. André Lindén, BK Trim


Senior 84 kg
1. Naib Ilaldayev, Husums IF
2. Manfred Edsberg, Falköpings ABK
3. Abouyassin Yusupov, Klippans BK
4. Leonard Östlund, BK Athén

 

 

2013-04-20/21

Soft Touch Open, Göteborg

 

1. Josefine Nord, Eslöv AI

2. Tindra Sjöberg, Sundsvalls AIK

3. Elin Forsberg, BK Athén

4. Emma Möller, Brännans IF

 

 

2013-02-23/24

U-SM, Luleå

 

Kvinnor Ungdom 56 kg
1. Emma Johansson, BK Ore
2. Louise Fredriksson, Töreboda AoBK
3. Frida Otterstedt Edlund, Umeå Brottning
4. Elin Forsberg, BK Athén

Uppdaterad: 2014-01-25 10:45
Skribent: Fredrik Karlsson


facebook

sting

 

bingolotto

 

140609_VK_Puff2_190x140dpi

Postadress:
BK Athen - Brottning
Bondegatan 10
11623 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info