Hoppa till sidans innehåll

Bilder


Välj i kolumnen till vänster

009
010
011
012
013
014
016
017
018
019
020
021
022
023
024
025
028
029
032
033
034
035
036
037
038
040
043
044
045
046
047
049
050
054
055
057
058
059
061
062
063
065
075
078
079
080
083
084
084
085
086
086
A-Gruppen Ledare Jonas Törngren 2009-2010
Anton kör lite servträning
Anton och Stine vann silver i mixed U15-17,Anton vann guld i dubbeln U-17och Stine vann brons i singel U-17
Anton och Stine förväntansfulla inför Söndagen finalspel
Artic cat cup 2010 009
Avancerad_TV_Reparation
BadmintonStadionCup2010_1
BadmintonStadionCup2010_10
BadmintonStadionCup2010_12
BadmintonStadionCup2010_13
BadmintonStadionCup2010_15
BadmintonStadionCup2010_16
BadmintonStadionCup2010_17
BadmintonStadionCup2010_19
BadmintonStadionCup2010_2
BadmintonStadionCup2010_21
BadmintonStadionCup2010_24
BadmintonStadionCup2010_25
BadmintonStadionCup2010_26
BadmintonStadionCup2010_27
BadmintonStadionCup2010_28
BadmintonStadionCup2010_29
BadmintonStadionCup2010_30
BadmintonStadionCup2010_32
BadmintonStadionCup2010_33
BadmintonStadionCup2010_36
BadmintonStadionCup2010_37
BadmintonStadionCup2010_38
BadmintonStadionCup2010_39
BadmintonStadionCup2010_40
BadmintonStadionCup2010_41
BadmintonStadionCup2010_43
BadmintonStadionCup2010_44
BadmintonStadionCup2010_45
BadmintonStadionCup2010_47
BadmintonStadionCup2010_48
BadmintonStadionCup2010_49
BadmintonStadionCup2010_5
BadmintonStadionCup2010_51
BadmintonStadionCup2010_6
BadmintonStadionCup2010_7
BadmintonStadionCup2010_8
BadmintonStadionCup2010_9
B-gruppen
B-Gruppen Ledare Rune Werner och Henrik Mohlin 2009-2010
Bild Johanna
bmkboston_logga
Boston_Feets
Boston_GO_GO
Bostonlaget 091206
Bostonlogga
Bostonlogga web
Bostonungdomar
C-gruppen ledare Sara Karlsson och Torbjörn Sörlin 2009-2010
CIMG2379
CIMG2384
CIMG2385
CIMG2388
D-Gruppen Ledare Helen Söderström och Cornelia Lindman 2009-2010
Frukost
Grong-07
JH idrförblogga
Jonas Törngren
Kalle&Jalle_From_Ornskoldsvik
Lars Blomdahl studerar matcherna från läktaren på K4
Lasse Köhler han tog en Vicks blue
Lasse vilar upp sig med en kopp kaffe,Josefin tar igen sig efter en hård match,
Lasse värmer upp, men behåller luvan på för att hålla värmen
Ledare C-Grupp Torbjörn Sörlin
Ledare serielaget Tomas Ottosson
Ordförande Mikael Krusenberg
Parkering Arctic Cat Cup
Parkering Arctic Cat Cup
Parkering Arctic Cat Cup
Parkering Arctic Cat Cup
Riksklass Uppsala -07 005
Robin och Anton kollar sina motståndare
Robin vann Brons i dubbel U15-17 tillsammans med Villy Sandström Luleå BMK
Robin vilar sig lite innan match och Stine sitter och siffervänder
Robin värmer upp på Lördagen
Rune Werner
Rygg nackspecialisten logo
Rygg & nackspecialisten logo
Sandra och Josefin glada för sina medaljer
Sandra och Josefin vann Brons i dubbel U13-15N
Sandra vilar ut efter en tuff match
Sara vann silver i damer-B
Stine focuserad
Stine vann Brons i damsingel U17
Styrelsen Daniel Persson
Webb Släktdubbel-07 050
Vålådalen 2008
Vålådalenläger 2005
YONEX
Öppet Hus Henrik provar en overall att växa i
Öppet Hus Overallprovning
Öppet Hus Snack med tränarna
Öppet Hus Spelande Bostonungdomar
 
 
 

 

Ange_Chark_logga_150     

   Boston logga svart 101008

Stefans_Buss_

 

 

 

 

  

 

Postadress:
BMK Boston - Badminton
Box 5040
83105 Östersund

Kontakt:
Tel: 070-6261174
E-post: This is a mailto link

Se all info