Hoppa till sidans innehåll

Ungdomsseriespel 27-28 januari

2018-01-24 13:21
27-28 januari inleds GBTF:s ungdomsserier (Vårserien) i Ex-huset vid Heden,
  • Uppdaterad: 2018-01-24 13:57

Ex-huset

Jag vill påminna om att seriespelet startar nu på lördag (27/1). Eftersom det är första omgången av vårserien, så kommer det att finnas en ledare från klubben i hallen (undertecknad eller Charlotta Larsson), så att ni hittar till rätt lag och fyller i protokollet rätt.

Meddela din lagledare i god tid om du har förhinder.
Om du som är lagledare får förhinder, så be någon av de andra spelarnas föräldrar att ta hand om laget.

Kom i god tid.
Man bör vara i hallen absolut senast 15 min innan matchstart.

Följande matcher spelas nu till helgen, som alltid i Ex-huset, Heden.

Bif. laguppställningen.

Seriespel pingis lördag 27/1

Serie Kristian Karlsson (Axel W, Kasper T, Elias A)
kl. 09.00: Partille Blå - Partille Gul
kl. 10.30: Partille Blå - Backa Framåt
kl. 12.00: Partille Blå - Askim Svart

Serie Kristian Karlsson (Linus BJ, Pontus B, Elias E)
kl. 09.00: Partille Gul - Partille Blå
kl. 10.30: Partille Gul - Partille Röd
kl. 12.00: Partille Gul - Mölndal Boys

Serie Kristian Karlsson (Jack S, Jonathan L, Elling A)
kl. 09.00: Partille Röd - Lindome Zebras
kl. 10.30: Partille Röd - Partille Gul
kl. 12.00: Partille Röd - Backa Framåt

Serie Pär Gerell (Axel O, Jonathan H, Noah J)
kl. 16.00: Partille Vit - Lindome Tigers
kl. 17.30: Partille Vit - Askim Röd

Serie Jennifer Jonsson (Leo L, Ruben J, Allen M)
kl. 16.00: Partille Grön - Lekstorp Grön
kl. 17.30: Partille Grön - Rudalen Grön

Serie A-C Ahlquist (Tage A, Sofia S, Emil L)
kl. 12.30: Linné Orange - Askim Björnar
kl. 14.00: Linné Orange - Lekstorp Green Giants

Serie Anton Källberg (Konrad M, Axel P, Pontus P)
kl. 12.30: Partille Violett - Lekstorp Killer Whales
kl. 14.00: Partille Violett - Rudalen Röd

Serie Hampus Söderlund (Hugo A, David B, Minjo B (?))
kl. 09.00: Linné Lila - Hålta Sharks
kl. 10.30: Linné Lila - Lindome Hippos

Serie Li Fen (Kasper OW, Simon S, Linus H)
kl. 16.00: Partille Grå - Torslanda BTK Rangers
kl. 17.30: Partille Grå - Lindome Icebears

Serie Mattias Karlsson (Baycan C, Joel A)
kl. 12.30: Linné Rosa - Lindome Eagles
kl. 14.00: Linné Rosa - Hällesåker Vit

Seriespel pingis söndag 28/1

Serie Äldre 2 (Lucas L, Ville T, Fridolf A)
kl. 09.00: Partille 1 - Partille 2
kl. 10.30: Partille 1 - Lindome 2

Serie Äldre 2 (Elling A, Johan L, Alexander MJ)
kl. 09.00: Partille 2 - Partille 1
kl. 10.30: Partille 2 - Backa 1

Serie Äldre 4 (Linus BJ, Alicia P, Johnny C)
kl. 09.00: Partille 3 - Kannebäck 1
kl. 10.30: Partille 3 - Rudalen 3

Serie Äldre 5 (Pontus B, Elias E, Axel O)
kl. 12.30: Partille 4 - Askim 4
kl. 14.00: Partille 4 - Torslanda IK 7

Serie Äldre 6 (Hampus M, Anton S, Pontus P)
kl. 12.30: Partille 5 - Rudalen 5
kl. 14.00: Partille 5 - Warta

för BTK Linné/Partille PK
Hans Lidslot

Skribent: Sven Åke Lans
Epost: Adressen Gömd

Vi stödjer BTK Linné:

 

dunross

 

higablogo

 

berg_pms_stor

 

bingo

 

sydsport

Postadress:
BTK Linné - Bordtennis
L. Regementsvägen 20
41527 Göteborg

Kontakt:
Tel: 031-150052
E-post: This is a mailto link

Se all info