Hoppa till sidans innehåll

Definitiva Startlistor 8-9 Juli 2017


Blomstermåla RF 2017-07-08 - 2017-07-09
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2017-07-07 kl. 19:58
Klass 6 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C
Klass 6 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 2017 Kategori C + D
Klass 3 - Dressyr Lätt B:2 2016
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 2013


Klass 6 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C Preliminär
3 anmälda
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Inez Martinsson Excellent Swingfly
09:00 Lenhovda HSK Stendyssen´s Diablo RWM 61 - Chess 18
2 Amelia Andersson Dahlåkras LePeng
09:07 Ölands RF Wärnanäs Peng RW 64 - Paddock Camargue RW 91 13
3 Ella Nylander M&L´s White Easter
09:14 Hultsfredsbygden Ismar - Aester El Nino 29
 
till toppen


Klass 6 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D Preliminär
6 anmälda
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Ida Widell Billy
09:21 Ölands RF Okänd - Okänd 4
2 Klara Thuresson Gullabos Hellevi
09:28 Tingsryds R&KK Rodlease Dancing Gold Rnf 132 - Höjmarkens Ikaros Rnf 105 22
3 Linnéa Klasson Special Fly
09:35 Västerviksorten Donnerfly - Okänd 36
4 Ebba Fogelström Bon Power
09:42 Braås P&RK Power Boy - Okänd 7
5 Carolina Radner Chocolate
09:49 RK Udden Axxas Intermezzo - Robin Z 10
6 Ella Gustavsson Fama
09:56 Braås P&RK Castor 11 rw 98(b) - Hernando 19
 
till toppen


Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C Preliminär
3 anmälda
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Amelia Andersson Dahlåkras LePeng
10:25 Ölands RF Wärnanäs Peng RW 64 - Paddock Camargue RW 91 13
2 Inez Martinsson Excellent Swingfly
10:33 Lenhovda HSK Stendyssen´s Diablo RWM 61 - Chess 18
3 Ella Nylander M&L´s White Easter
10:41 Hultsfredsbygden Ismar - Aester El Nino 29
 
till toppen


Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Clara Gustavsson Brisko
10:49 Braås P&RK Kamillo av Haga - Axi RW 70 8
2 Klara Thuresson Gullabos Hellevi
10:57 Tingsryds R&KK Rodlease Dancing Gold Rnf 132 - Höjmarkens Ikaros Rnf 105 22
3 Elin Isacsson Ulla Britt
11:05 Åseda RF Okänd - Okänd 38
4 Ida Widell Billy
11:13 Ölands RF Okänd - Okänd 4
5 Linnéa Klasson Special Fly
11:21 Västerviksorten Donnerfly - Okänd 36
 
till toppen


Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 2017 Kategori C + D Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Nikita Rochel Runsås Chakira
12:00 Vetlandaortens RF Pentyparc Shonnyn Du - Okänd 34
1 Clara Gustavsson Brisko
12:08 Braås P&RK Kamillo av Haga - Axi RW 70 8
2 Emilia Lindell Mersbäkgård's Dancing Spot
12:16 Vetlandaortens RF Norkrons Lotus - Charmeur af Langesminde 31
3 Felicia Sandeen Bodo
12:24 Grönskogs Sportryttarklubb Coelenhage´s Purioso - Coelenhage´s Let´s be the best 6
4 Elin Isacsson Ulla Britt
12:32 Åseda RF Okänd - Okänd 38
 
till toppen


Klass 3 - Dressyr Lätt B:2 2016 Preliminär
14 anmälda
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Tove Freij Dark Loop
09:00 Västerviksorten Okänd - Superior Premium 15
2 Elisabet Holmgren Zenit M
09:08 Ostkustens DR Figaro R - Pontus 41
3 Emma Ekeflod Coopia (SWB)
09:16 Västerviksorten Kennedy - Bocelli 12
4 Pia Rydberg Grace (SWB)
09:24 RK Udden Rosevelt - Bayron 21
5 Elin Berg Dailonka
09:32 Kalmar HästspHSK Krimh ox A 4263 - Eduard NPA STB 83.5 14
6 Emelie Danielsson Collies Wilmer (SWB)
09:40 Ölands RF For Feeling - Egerländer 11
7 Henrietta Remius Friendly
09:58 Västerviksorten Friendship - Trombon 43
8 Lydia Wykman Jum-Jum
10:06 Torestorp Kristvalla Cortus - Norson (ej kvalif.h.) 25
9 Maria Arnryd Algardi' (F.2) (SWB)
10:14 Västerviksorten De la Gardie - Allegretto 2
10 Linda Steenwinkel Rafael
10:22 RK Udden Stald Mejse's Rocky - Espri 33
11 Lina Lindström Jacuzzi JAZ
10:30 RK Udden Zuidenwind 1187 - Kennedy 1119 24
12 Angelica Persson Escarlata
10:38 Vaggeryd-Skillingaryd Encantado VII - Cortesano VI 17
13 Matilda Stymne Chiraz
10:46 Berga Ryttarförening Saigon (ex Swingo) - Chapman 9
14 Tove Freij Wexland Marksman
10:54 Västerviksorten Trefaes Exterminator - Ebbw Victor 39
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:3 Preliminär
9 anmälda
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Victoria Jacobi Silverstone
11:30 Grönskogs Sportryttarklubb Bugatti Hilltop - Jaguar 35
2 Sanne Andreasson Nerium
11:38 Vartorps RS Pluto Nero - Parant 42
3 Lydia Wykman Jum-Jum
11:46 Torestorp Kristvalla Cortus - Norson (ej kvalif.h.) 25
4 Inger Göransson Stargate
11:54 Kinda RF Steinbeck - Ceylon 37
5 Emelie Danielsson Collies Wilmer (SWB)
12:02 Ölands RF For Feeling - Egerländer 11
6 Tove Freij Wexland Marksman
12:10 Västerviksorten Trefaes Exterminator - Ebbw Victor 39
7 Lena Johansson Nikele fan de Slachtedyk
12:18 Falkens HS Tsjibbe - Rypke 32
8 Cajsa Lindkvist Whip´s Diablo
12:26 Vimmerbyortens RF Whip Lash xx - Okänd 40
9 Victoria Jacobi Aksel
12:34 Grönskogs Sportryttarklubb Udo - Manno (TP) 1
 
till toppen


Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 2013 Preliminär
11 anmälda
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1 Sanne Andreasson Nerium
13:15 Vartorps RS Pluto Nero - Parant 42
2 Victoria Jacobi Aksel
13:23 Grönskogs Sportryttarklubb Udo - Manno (TP) 1
3 Monika Knutsson Baricha
13:31 RK Udden Richfield - Bayron 3
4 Inger Göransson Stargate
13:39 Kinda RF Steinbeck - Ceylon 37
5 Linda Steenwinkel Rafael
13:47 RK Udden Stald Mejse's Rocky - Espri 33
6 Johanna Skärlund Le Tigre (SWB)
13:55 Helsingborgs FRK Belamour - Chapman 27
7 Maria Franzen Juventus
14:13 Grönskogs Sportryttarklubb Akribori - Amiral 26
8 Åsa (Felix ) Everbrand Eberhard SQ
14:21 Ostkustens DR Majim G 968 - Allegretto 16
9 Lena Johansson Nikele fan de Slachtedyk
14:29 Falkens HS Tsjibbe - Rypke 32
10 Cajsa Lindkvist Whip´s Diablo
14:37 Vimmerbyortens RF Whip Lash xx - Okänd 40
11 Victoria Jacobi Silverstone
14:45 Grönskogs Sportryttarklubb Bugatti Hilltop - Jaguar 35

 

Uppdaterad: 2017-07-07 20:03
Skribent: Helen Keijsner
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Blomstermåla RF - Ridsport
Norbavägen 30
38430 Blomstermåla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info