Hoppa till sidans innehåll

Resultat Ponny 8 Juli 2017


Blomstermåla RF 2017-07-08 - 2017-07-09
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2017-07-08 kl. 13:17
Klass 6 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C
Klass 6 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 2017 Kategori C + D


Klass 6 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C Preliminär
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Premier
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Inez Martinsson Excellent Swingfly 200,00 kr 189 189 70,000
  Lenhovda HSK Stendyssen´s Diablo RWM 61 - Chess 1  
 
2 Ella Nylander M&L´s White Easter   180 180 66,667
  Hultsfredsbygden Ismar - Aester El Nino 2  
3 Amelia Andersson Dahlåkras LePeng   153 153 56,667
  Ölands RF Wärnanäs Peng RW 64 - Paddock Camargue RW 91 3  
 
till toppen


Klass 6 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D Preliminär
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Ebba Fogelström Bon Power 200,00 kr 189 189 70,000
  Braås P&RK Power Boy - Okänd 1  
2 Klara Thuresson Gullabos Hellevi 200,00 kr 185,5 185,5 68,704
  Tingsryds R&KK Rodlease Dancing Gold Rnf 132 - Höjmarkens Ikaros Rnf 105 2  
 
3 Ella Gustavsson Fama   185 185 68,519
  Braås P&RK Castor 11 rw 98(b) - Hernando 3  
4 Linnéa Klasson Special Fly   178,5 178,5 66,111
  Västerviksorten Donnerfly - Okänd 4  
5 Ida Widell Billy   172 172 63,704
  Ölands RF Okänd - Okänd 5  
  Carolina Radner Chocolate        
  RK Udden Axxas Intermezzo - Robin Z    
 
till toppen


Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C Preliminär
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Premier
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Inez Martinsson Excellent Swingfly 200,00 kr 193 193 68,929
  Lenhovda HSK Stendyssen´s Diablo RWM 61 - Chess 1  
 
2 Ella Nylander M&L´s White Easter   167,5 167,5 59,821
  Hultsfredsbygden Ismar - Aester El Nino 2  
3 Amelia Andersson Dahlåkras LePeng   144 144 51,429
  Ölands RF Wärnanäs Peng RW 64 - Paddock Camargue RW 91 3  
 
till toppen


Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D Preliminär
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Klara Thuresson Gullabos Hellevi 200,00 kr 182 182 65,000
  Tingsryds R&KK Rodlease Dancing Gold Rnf 132 - Höjmarkens Ikaros Rnf 105 1  
2 Linnéa Klasson Special Fly 200,00 kr 171 171 61,071
  Västerviksorten Donnerfly - Okänd 2  
 
3 Elin Isacsson Ulla Britt   167,5 167,5 59,821
  Åseda RF Okänd - Okänd 3  
4 Clara Gustavsson Brisko   164,5 164,5 58,750
  Braås P&RK Kamillo av Haga - Axi RW 70 4  
5 Ida Widell Billy   160 160 57,143
  Ölands RF Okänd - Okänd 5  
 
till toppen


Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 2017 Kategori C + D Preliminär
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Emilia Lindell Mersbäkgård's Dancing Spot 220,00 kr 248 248 68,889
  Vetlandaortens RF Norkrons Lotus - Charmeur af Langesminde 1  
2 Nikita Rochel Runsås Chakira 220,00 kr 235 235 65,278
  Vetlandaortens RF Pentyparc Shonnyn Du - Okänd 2  
 
3 Felicia Sandeen Bodo   201 201 55,833
  Grönskogs Sportryttarklubb Coelenhage´s Purioso - Coelenhage´s Let´s be the best 3  
4 Clara Gustavsson Brisko   195 195 54,167
  Braås P&RK Kamillo av Haga - Axi RW 70 4  
5 Elin Isacsson Ulla Britt   180 180 50,000
  Åseda RF Okänd - Okänd 5  
 

 

Uppdaterad: 2017-07-08 13:20
Skribent: Helen Keijsner
Epost: Adressen Gömd

Kommande aktiviteter!

Vecka 3

17/1 Träning Carina Reje kl 17.45-20.00

20/1 Anläggningen uthyrd kl 8.00-19.00

21/1 Anläggningen uthyrd kl 8.00-19.00

Vecka 4

22/1 Möte Allsvenska ponnyhopp div3 kl 18.30

24/1 Träning Carina Reje kl 17.45-20.00

28/1 Styrelsemöte kl 17.30

Vecka 5

30/1 Träning Marina Nilsson kl 18.00-

31/1 Träning Carina Reje kl 17.45-20.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

index

Postadress:
Blomstermåla RF - Ridsport
Norbavägen 30
38430 Blomstermåla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info