Hoppa till sidans innehåll

Hästförteckning 8-9 Juli 2017


Blomstermåla RF
Hästförteckning
40 ryttare på 43 hästar är anmälda till 64 starter.
0 länder och 24 klubbar är representerade.
 
HästFödd årHärstamningUppfödare
HästnrFärg Ägare
 KönRyttareKlasser
Aksel 2005 Udo J. Witlox
1 mfx Manno (TP) Victoria Jacobi
  val Victoria Jacobi 2, 1
Algardi' (F.2) (SWB) 1999 De la Gardie Gunilla Persson
2 mbr Allegretto Västerviksortens Ryttarförenin
  sto Maria Arnryd 3
Baricha 2006 Richfield Susanne Edeman
3 mbr Bayron Monika Knutsson
  sto Monika Knutsson 1
Billy 2002 Okänd Imp. England
4 fx Okänd Ida Widell
  val Ida Widell 6, 5
Bocharrera 2005 Hilandero VIII Anette Siren
5 skm Quimico III Pauli Mikkonen
  sto Marie Simonsson 3
Bodo 2000 Coelenhage´s Purioso R. Bonhof
6 sth fux Coelenhage´s Let´s be the best Felicia Sandeen
  val Felicia Sandeen 4
Bon Power 2007 Power Boy Maria Berger
7 svbr Okänd Ebba Fogelström
  val Ebba Fogelström 6
Brisko 2005 Kamillo av Haga Sälle gård, Fröjel, Klintehamn
8 mfx Axi RW 70 Helene Gustavsson
  val Clara Gustavsson 4, 5
Chiraz 2005 Saigon (ex Swingo) Anette Juul och Johan Bengtsson
9 br Chapman Matilda Stymne
  sto Matilda Stymne 3
Chocolate 2009 Axxas Intermezzo Agneta Egermo
10 br Robin Z Anna Radner
  sto Carolina Radner 6
Collies Wilmer (SWB) 2007 For Feeling Birgitta Klövmark
11 mbr Egerländer Emelie Danielsson
  val Emelie Danielsson 3, 2
Coopia (SWB) 2009 Kennedy Jenny Ambrosiani
12 br Bocelli Maud Ekeflod, Maud Ekeflod
  sto Emma Ekeflod 3
Dahlåkras LePeng 2006 Wärnanäs Peng RW 64 Sven-Erik Mårtensson
13 skm Paddock Camargue RW 91 Ann-sofi Andersson
  val Amelia Andersson 6, 5
Dailonka 2006 Krimh ox A 4263 A.M.J Voermans
14 br Eduard NPA STB 83.5 Elin Berg
  sto Elin Berg 3
Dark Loop 2013 Okänd Erica Forsberg
15 mbr Superior Premium Erica Forsberg
  val Tove Freij 3
Eberhard SQ 2006 Majim G 968 Stall Kvinneby Omada AB
16 br Allegretto Åsa (Felix ) Everbrand
  val Åsa (Felix ) Everbrand 1
Escarlata 2005 Encantado VII Jens becker olsen
17 skm Cortesano VI Pauli Mikkonen
  sto Angelica Persson 3
Excellent Swingfly 2009 Stendyssen´s Diablo RWM 61 Sarah Nilsson
18 br Chess Caroline Ragnarson
  val Inez Martinsson 6, 5
Fama 2011 Castor 11 rw 98(b) Inger olsson,Kivik
19 sth fux Hernando Helene Gustavsson
  sto Ella Gustavsson 6
Fredriksdals Daphne 2005 Feno Me RP 137 Kerstin Erlandsson
20 br Dancer Gold B RP 117 Helena Karlsson
  sto Hedvig Karlsson 5
Grace (SWB) 2010 Rosevelt Kristin Jönsson och Karin Bengtsson
21 mfx Bayron Pia Rydberg, Stefan Andersson
  sto Pia Rydberg 3
Gullabos Hellevi 2006 Rodlease Dancing Gold Rnf 132 Fam Carlsson
22 br Höjmarkens Ikaros Rnf 105 Fredrik Thuresson
  sto Klara Thuresson 6, 5
Hitch 2004 Okänd Okänd
23 skm Okänd Lenita Petersson
  val Ida Petersson 5
Jacuzzi JAZ 2011 Zuidenwind 1187 Angelica Karlsson
24 mbr Kennedy 1119 Lina Lindström
  val Lina Lindström 3
Jum-Jum 2002 Cortus Monica Blomqvist
25 br Norson (ej kvalif.h.) Carina Lindvall
  val Lydia Wykman 3, 2
Juventus 2005 Akribori Kenneth Andréasson
26 br Amiral Maria Franzen
  val Maria Franzen 1
Le Tigre (SWB) 2009 Belamour Chatrine Karlsson
27 fx Chapman Johanna Skärlund
  val Johanna Skärlund 1
Let's Dance (SWB) 2011 Flash Dancer I. M. (SWB) Christel Svensson och Benny Nilsson
28 fx Nactus Lydia Wykman
  val Lydia Wykman 3
M&L´s White Easter 2007 Ismar J.Menninga-Lok
29 fx Aester El Nino Maria Olofsson
  sto Ella Nylander 6, 5
Maximum 2009 Pentyparc Shonnyn Du KWC 15 Lena Johansson
30 skm Marduc 681 Stina Johansson Cederblad
  val Stina Johansson Cederblad 5, 4
Mersbäkgård's Dancing Spot 2005 Norkrons Lotus Mariska Schuringa
31 svtigr Charmeur af Langesminde Annika Lindell
  val Emilia Lindell 4
Nikele fan de Slachtedyk 2004 Tsjibbe J. van der Wal
32 sv Rypke Lena Johansson
  val Lena Johansson 2, 1
Rafael 2008 Stald Mejse's Rocky Stald Mejse, Maja & Steen Söndergaard
33 fx Espri Linda Steenwinkel
  val Linda Steenwinkel 3, 1
Runsås Chakira 2010 Pentyparc Shonnyn Du Rose-Marie Gustavsson
34 fx Okänd Nikita Rochel
  sto Nikita Rochel 4
Silverstone 2003 Bugatti Hilltop Catharina Ottosson
35 br Jaguar Ingelstorpsgymnasiet
  val Victoria Jacobi 2, 1
Special Fly 2004 Donnerfly Susanna Törnblom
36 oknd Okänd Micaela Molin
  val Linnéa Klasson 6, 5
Stargate 1996 Steinbeck Yvonne Billström
37 mbr Ceylon Inger Göransson
  val Inger Göransson 2, 1
Ulla Britt 2004 Okänd Okänd
38 br Okänd Elin Isacsson
  sto Elin Isacsson 5, 4
Wexland Marksman 2007 Trefaes Exterminator R.A Grout
39 sv Ebbw Victor Tove Freij
  val Tove Freij 3, 2
Whip´s Diablo 2005 Whip Lash xx Ingela Östh
40 skm Okänd Cajsa Lindkvist
  val Cajsa Lindkvist 2, 1
Zenit M 2009 Figaro R Elisabeth Holmgren
41 fx Pontus Elisabet Holmgren
  val Elisabet Holmgren 3
Nerium 2007 Pluto Nero Helena Svensson
42 skm Parant Sanne Andreasson
  sto Sanne Andreasson 2, 1
Friendly 2007 Friendship Monica Bergström
43 mbr Trombon Åsa Remius
  sto Henrietta Remius 3

 

Uppdaterad: 07 JUL 2017 19:14
Skribent: Helen Keijsner
Epost: Adressen Gömd

Kommande aktiviteter!

Vecka 29

18/7 Träning Carina Reje kl 17.45-19.00

22/7 Motionsbingo kl 10.00-11.30

Vecka 30

25/7 Träning Carina Reje kl 17.45-19.00

29/7 Motionsbingo kl 10.00-11.30

Vecka 31

1/8 Träning Carina Reje kl 17.45-19.00

2/8 Hela Anläggningen är uthyrd

3/8 Hela Anläggningen är uthyrd

4/8 Hela Anläggningen är uthyrd

5/8 Hela Anläggningen är uthyrd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

index

Postadress:
Blomstermåla RF - Ridsport
Norbavägen 30
38430 Blomstermåla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info