Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2010


Salsjö-snurren   02-03-10   BORENSBERG

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA.       Klass: H 17     10.5 km    7 varv         

                                        SLUTTID:      DIFFERENS:

 1 Ludvig Nordqvist        Sya SK       00:33:56     

 2 Jonas Nilsson           Vreta        00:35:34      01:38

=================================================================

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA.       Klass: H 15-16  4.5 km    3 varv         

                                        SLUTTID:      DIFFERENS:

 1 Martin Johansson        LSK          00:15:11     

=================================================================

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA.       Klass: H 13-14  3 km   2 varv         

                                        SLUTTID:      DIFFERENS:

 1 Markus Johansson        Zinkgruv     00:11:04     

 2 Oscar Johansson         LSK          00:11:52      00:48

 3 Philip Johansson        MAIF         00:14:33      03:29

 4 Andreas Jansson         BIF          00:15:14      04:10

_________________________________________________________________

   Emil Svahn              Box Ekeby    EJ START

=================================================================

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA.       Klass: H 11-12  1.5 km      1 varv         

                                        SLUTTID:      DIFFERENS:

 1 Tom Forsberg            Zinkgruv     00:05:51     

 2 Jakob Thells‚n          Vreta        00:06:42      00:51

   Kasper Nordenram        LSK          00:06:42      00:51

 4 Edvin Rösliden          LSK          00:07:30      01:39

 5 Jonas Larsson           Zinkgruv     00:07:36      01:45

 6 Erik Malm               LSK          00:08:18      02:27

 7 Linus Töredal Pers      LSK          00:10:08      04:17

 8 Erik Wagne              LSK          00:11:48      05:57

=================================================================

 

 

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA.       Klass: D 17     6 km     4 varv         

                                        SLUTTID:      DIFFERENS:

 1 Elsa Eriksson           Sya SK       00:24:05     

 2 Ulrika Wånggren         MAIF         00:24:28      00:23

=================================================================

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA.       Klass: D 15-16  4.5 km   3 varv         

                                        SLUTTID:      DIFFERENS:

 1 Ulrika Axelsson         Sya SK       00:16:49     

 2 Elin Wånggren           MAIF         00:19:59      03:10

=================================================================

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA.       Klass: D 13-14  3 km    2 varv         

                                        SLUTTID:      DIFFERENS:

 1 Cecilia Svensson        SK Ringen    00:11:14     

 2 Kerstin Axelsson        Sya SK       00:11:32      00:18

 3 Moa Forsberg            Zinkgruv     00:11:52      00:38

 4 Ebba Eriksson           Sya SK       00:12:03      00:49

 5 Ida Wånggren            MAIF         00:12:45      01:31

 6 Madelene Forsell        LSK          00:13:38      02:24

_________________________________________________________________

   Daniela Björmark        Zinkgruv     EJ START

=================================================================

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA.       Klass: D 11-12  1.5 km 1 varv         

                                        SLUTTID:      DIFFERENS:

 1 Kristina Axelsson       Sya SK       00:06:11     

 2 Sarah Persson           ÅIF          00:06:50      00:39

_________________________________________________________________

   Emma Pettersson         Vreta        EJ START

=================================================================

 

 

 

Uppdaterad: 2010-12-06 20:21
Skribent: Jan Ingvarsson

Postadress:
Borensbergs IF Cykel och Skidklubb - Skidor
C/o Mattias Palo, Beckasinvägen 20
59029 Borensberg

Besöksadress:
Skolgatan 7
59031 Borensberg

Kontakt:
Tel: 014141011
E-post: This is a mailto link

Se all info