Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2011


Resultat Salsjösnurren 20110301

 

Salsjö-Snurren   01-03-11   BORENSBERG


RESULTATLISTA.       Klass: H 17        10.5 km       7 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
_________________________________________________________________
   Jonas Nilsson           Vreta        EJ START
=================================================================


RESULTATLISTA.       Klass: H 15-16     4.5 km        3 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
_________________________________________________________________
   VAKANT                  KLUBB        EJ START
=================================================================


RESULTATLISTA.       Klass: H 13-14     3 km          2 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
 1 Oscar Johansson        LSK            00:09:27      
 2 Markus Johansson      Zinkgruv     00:09:51      00:24
 3 Tom Forsberg            Zinkgruv     00:10:49      01:22
 4 Andreas Jansson        BIF            00:11:57      02:30
_________________________________________________________________
   Adam Thellsen           Vreta        EJ START
=================================================================


RESULTATLISTA.       Klass: H 11-12     1.5 km        1 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
 1 Kasper Nordenram    LSK          00:06:15      
 2 Edvin Rösliden          LSK          00:07:09      00:54
 3 Albin Johansson        LSK          00:07:11      00:56
_________________________________________________________________
   Eric Malm               LSK          EJ START
=================================================================


RESULTATLISTA.       Klass: H 9-10      1.5 km        1 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
 1 Jakob Tellsen           Vreta         00:06:26      
 2 Viktor Lindqvist         Box Ekeb   00:06:55      00:29
 3 Oskar Pettersson       Box Ekeb   00:08:15      01:49
 4 Jonas Weber             Vreta         00:08:30      02:04
_________________________________________________________________
   Albin Johansson         LSK          EJ START
=================================================================


RESULTATLISTA.       Klass: D 17        6 km          4 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
 1 Marie Svensk            BIF          00:23:02      
=================================================================


RESULTATLISTA.       Klass: D 15-16     4.5 km        3 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
 1 Ida Dahl                   Sya SK       00:13:22      
 2 Ebba Eriksson           Sya SK       00:15:50      02:28
=================================================================




RESULTATLISTA.       Klass: D 13-14     3 km          2 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
 1 Matilda Jarl                Zinkgruv     00:10:22      
 2 Emma Pettersson       Vreta          00:10:29      00:07
 3 Madelene Forsell        LSK            00:11:45      01:23
_________________________________________________________________
   Johanna Hansson         Sya SK       EJ START
=================================================================



RESULTATLISTA.       Klass: D 11-12     1.5 km        1 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
_________________________________________________________________
   VAKANT                  KLUBB        EJ START
=================================================================


RESULTATLISTA.       Klass: D 9-10      1.5 km        1 varv          
                                        SLUTTID:      DIFFERENS:
 1 Tove  Pettersson        Vreta         00:07:29      
 2 Lova Broström           Sya SK      00:08:48      01:19
 3 Linnea Johansson       LSK           00:09:11      01:42
 4 Alva Svensk              BIF            00:13:40      06:11
=================================================================



Uppdaterad: 01 MAR 2011 21:01
Skribent: Jan Ingvarsson

Postadress:
Borensbergs IF Cykel och Skidklubb - Skidor
C/o Mattias Palo, Beckasinvägen 20
59029 Borensberg

Besöksadress:
Skolgatan 7
59031 Borensberg

Kontakt:
Tel: 014141011
E-post: This is a mailto link

Se all info