Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2011    Utskriftsdatum  13 september 2011   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2011         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Oskar Altzar  1992    408  1:07.80  2:22.60  3:36.29    4:51.45   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Collheim  1993    402  1:06.70  2:21.85  3:38.39    4:52.84   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Rhodin  1996    427  1:07.10  2:20.27  3:33.85    4:47.10   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Martin Magnusson  1995    395  1:07.90  2:22.27  3:38.51    4:54.66   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tim Zetterström  1995    377  1:08.16  2:24.23  3:42.80    4:59.14   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfred Lindén  1997    396  1:06.72  2:22.32  3:39.07    4:54.18   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Carl Christoffersson  1997    377  1:07.71  2:24.18  3:43.27    4:59.09   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
David Bransell  1997    322  1:13.92  2:35.01  3:55.23    5:15.23   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997    315  1:13.17  2:34.80  3:57.89    5:17.70   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Jacob Leidefeldt  1997    304  1:12.60  2:36.12  3:59.54    5:21.46   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    269  1:18.79  2:45.13  4:09.90    5:34.75   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    261  1:16.54  2:43.56  4:10.97    5:38.04   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Per Höijer  1998    254  1:17.59  2:46.39  4:15.02    5:41.34   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    222  1:25.23  2:59.89  4:30.68    5:56.98   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Simon Olsson  1998    152  1:27.94  3:10.70  4:58.74    6:45.05   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Söderholm  1999    272  1:18.17  2:43.73  4:09.68    5:33.35   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
David Hambraeus  1999    259  1:18.09  2:44.04  4:11.79    5:39.10   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linus Peltomaa  2000    231  1:21.71  2:52.72  4:25.28    5:52.41   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    225  1:22.63  2:53.69  4:25.37    5:55.44   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Philip Batista-Gröndahl  2000    210  1:20.35  2:53.97  4:29.66    6:03.81   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Henrik Bransell  1999    201  1:25.56  3:01.07  4:36.70    6:08.80   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Rydelius  1999    198  1:26.20  3:02.23  4:39.66    6:10.86   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    146  1:32.20  3:18.95  5:06.74    6:50.56   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Karl Hunter  1999              DSQ   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Ellen Lindefelt  1994    506  1:11.53  2:27.25  3:44.13  5:01.54  10:14.01   
  Borlänge Simsällskap        6:19.10  7:37.62  8:56.88       
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    462  1:11.61  2:29.08  3:48.54  5:08.88  10:33.14   
  Borlänge Simsällskap        6:29.80  7:51.64  9:13.76       
                     
Malin Österman  1993    393  1:15.81  2:37.74  4:01.08  5:26.03  11:07.87   
  Norrtälje Simklubb        6:51.91  8:18.04  9:43.98       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Amanda Persson  1996    540  1:09.29  2:23.30  3:38.32  4:55.09  10:00.75   
  Filipstads Simklubb        6:11.21  7:28.27  8:44.42       
                     
Matilda Lundberg  1995    417  1:14.91  2:37.00  4:00.43  5:24.30  10:55.08   
  Ludvika Simsällskap        6:48.35  8:12.64  9:36.28       
                     
Linnea Lindén  1995    414  1:16.35  2:39.54  4:03.77  5:27.81  10:56.33   
  Ludvika Simsällskap        6:51.77  8:14.45  9:36.39       
                     
Linnea Sandberg  1996    355  1:16.87  2:42.98  4:12.03  5:42.33  11:31.07   
  Borlänge Simsällskap        7:11.03  8:39.64  10:08.17       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Elin Svärd  1998    464  1:12.51  2:32.53  3:53.25  5:13.24  10:32.14   
  Falu Simsällskap        6:32.94  7:53.91  9:13.79       
                     
Rebecca Rüdén  1997    445  1:13.59  2:35.04  3:56.26  5:16.52  10:40.84   
  Norrtälje Simklubb        6:37.39  7:59.61  9:21.92       
                     
Klara Johansson  1997    426  1:12.79  2:33.96  3:55.96  5:17.99  10:50.16   
  Borlänge Simsällskap        6:43.01  8:07.05  9:31.65       
                     
Therese Karlsson  1997    346  1:17.17  2:43.11  4:10.97  5:41.05  11:37.19   
  Fagersta Simklubb        7:10.40  8:40.90  10:10.83       
                     
Julia Bergkvist  1998    252  1:27.86  3:05.28  4:44.31  6:24.41  12:54.97   
  Avesta Simsällskap        8:04.67  9:43.01  11:18.40       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Anna Miram  1999    358  1:19.88  2:47.68  4:16.25  5:46.21  11:29.10   
  Ludvika Simsällskap        7:14.16  8:40.38  10:08.70       
                     
Emelie Rudert  1999    313  1:25.23  2:59.95  4:30.74  6:03.78  12:00.76   
  Norrtälje Simklubb        7:34.89  9:07.39  10:36.80       
                     
Jacqueline Larsson  1999    309  1:20.95  2:51.49  4:24.67  5:57.71  12:03.88   
  Ludvika Simsällskap        7:30.95  9:02.65  10:38.44       
                     
Rebecka Östh  1999    262  1:25.37  3:02.83  4:40.85  6:19.94  12:44.89   
  Ludvika Simsällskap        8:00.17  9:40.32  11:18.02       
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Galjaart  1994    470  29.37        1:04.07   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Robert Dagvall  1992    416  30.15        1:06.72   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Nils Schönberg  1989    391  30.96        1:08.09   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Collheim  1993    340  32.40        1:11.36   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    324  33.60        1:12.55   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Lindblom  1995    351  31.39        1:10.62   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Martin Magnusson  1995    349  32.89        1:10.77   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tobias Westholm  1996    345  32.26        1:10.99   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Petter Cyrén  1996    310  33.99        1:13.63   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Adam Alstermark  1996    296  34.35        1:14.72   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Christoffersson  1997    278  34.11        1:16.28   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Alfred Lindén  1997    222  36.61        1:22.23   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    197  39.60        1:25.56   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    197  37.81        1:25.56   
  Falu Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997    187  38.00        1:27.14   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Anton Campalto  1998    153  43.40        1:33.15   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    134  42.40        1:37.27   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Söderholm  1999    159  41.52        1:31.99   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    127  45.74        1:39.12   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Rydelius  1999    122  48.28        1:40.43   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Philip Batista-Gröndahl  2000    108  44.63        1:44.62   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    472  34.05  1:13.42  1:55.57    2:38.92   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Andersson  1996    426  34.73  1:15.98  1:59.30    2:44.48   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Linnea Lindén  1995    294  38.08  1:24.93  2:15.10    3:06.05   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fanny Alstermark  1998    355  38.38  1:22.71  2:08.41    2:54.72   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    268  42.41  1:35.99  2:26.64    3:11.95   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Maja Fredriksson  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Alstermark  1996    362  1:23.26  2:52.02  4:23.55    5:40.28   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tobias Westholm  1996    332  1:21.12  2:49.58  4:29.70    5:50.09   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Campalto  1998    215  1:48.10  3:29.73  5:12.27    6:44.79   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Alfred Lindén  1997              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Söderholm  1999    237  1:39.24  3:17.40  5:08.71    6:31.58   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    208  1:45.76  3:29.49  5:20.03    6:49.40   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    568  33.24  1:12.86  1:56.97    2:33.80   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    491  35.00  1:17.28  2:03.21    2:41.45   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Melinda Maxe  1992    396  37.05  1:19.85  2:13.23    2:53.40   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    387  36.18  1:21.02  2:14.24    2:54.79   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Malin Österman  1993              DNF   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Andersson  1996    450  33.93  1:20.63  2:08.65    2:46.25   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Matilda Lundberg  1995    386  41.63  1:24.77  2:17.44    2:55.02   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Lindén  1995    351  38.07  1:26.09  2:17.91    3:00.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Majken Boyle  1996    289  43.33  1:30.50  2:27.38    3:12.74   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elina Accord  1996    258  44.86  1:40.76  2:38.59    3:20.02   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Olivia Sjöblom  1997    614  33.66  1:12.73  1:55.85    2:29.90  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998    484  34.96  1:17.38  2:04.75    2:42.20   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Zetterberg  1998    454  35.87  1:20.08  2:08.20    2:45.71   
  Falu Simsällskap                   
                     
Louise Zettergren  1997    439  35.13  1:21.21  2:09.26    2:47.61   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Fanny Alstermark  1998    423  36.15  1:21.40  2:10.63    2:49.75   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Klara Johansson  1997    396  39.52  1:24.77  2:13.41    2:53.42   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Rebecca Rüdén  1997    396  36.50  1:20.52  2:12.23    2:53.45   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Julia Karlsson  1998    375  35.25  1:20.85  2:16.99    2:56.70   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Therese Karlsson  1997    374  35.45  1:22.27  2:19.50    2:56.78   
  Fagersta Simklubb                   
                     
10  Michelle Jacobi  1997    356  37.98  1:24.30  2:22.39    2:59.65   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
11  Moa-Lill Häggkvist  1998    296  46.42  1:31.25  2:27.33    3:11.15   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Julia Bergkvist  1998              DNS   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Denice Olsson  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Miranda Jansson  1997              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Tinnerholm  1999    340  37.67  1:27.52  2:17.87    3:02.45   
  Falu Simsällskap                   
                     
Isabelle Sörlie  1999    332  41.67  1:30.83  2:23.92    3:03.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Miram  1999    310  44.10  1:30.30  2:25.61    3:08.18   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Maja Fredriksson  1999    300  45.22  1:36.02  2:26.28    3:10.37   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emelie Rudert  1999    271  41.76  1:32.83  2:33.06    3:16.77   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jacqueline Larsson  1999    249  46.84  1:38.90  2:39.77    3:22.54   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Wilma Karlsson  2000    202  48.92  1:44.55  2:44.55    3:37.11   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Nora Lindqvist  2001    157  53.19  1:56.01  2:59.56    3:56.00   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jonna Jämte  2000              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa Sjungargård  1999              DSQ   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Borlänge Herrar [1997]  1997  14  277          4:50.85   
  Borlänge Simsällskap                   
  Jacob Leidefeldt  1997      32.00  1:08.10      1:08.10   
  Daniel Litborn  1998      35.89  1:20.26      2:28.36   
  Kristoffer Karlsson  1997      34.38  1:14.98      3:43.34   
  David Bransell  1997      30.97  1:07.51      4:50.85   
                     
Indians  1997  11  215          5:16.58   
  Ludvika Simsällskap                   
  Emil Söderholm  1999      35.73  1:15.88      1:15.88   
  Jakob Rydelius  1999      39.44  1:23.40      2:39.28   
  Anton Campalto  1998      36.84  1:18.22      3:57.50   
  Jakob Gustafsson  1999      37.71  1:19.08      5:16.58   
                     
Borlänge Herrar  1997  10  119          6:25.69   
  Borlänge Simsällskap                   
  Markus Jämte  1999      43.03  1:32.54      1:32.54   
  Simon Olsson  1998      41.74  1:29.79      3:02.33   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      42.39  1:32.10      4:34.43   
  Jesper Nordahl  2001      50.28  1:51.26      6:25.69   
                     
Sharks  1997              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Norrtälje Damer [1997]  1997  14  485          4:33.78   
  Norrtälje Simklubb                   
  Fanny Alstermark  1998      32.45  1:08.33      1:08.33   
  Miranda Jansson  1997      31.50  1:08.21      2:16.54   
  Michelle Jacobi  1997      33.47  1:10.39      3:26.93   
  Rebecca Rüdén  1997      31.66  1:06.85      4:33.78   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1997  11  429          4:45.28   
  Falu Simsällskap                   
  Elin Svärd  1998      32.92  1:09.19      1:09.19   
  Elin Zetterberg  1998      32.77  1:08.27      2:17.46   
  Isabelle Sörlie  1999      34.04  1:11.85      3:29.31   
  Hanna Tinnerholm  1999      35.42  1:15.97      4:45.28   
                     
Småproffsen  1997  10  405          4:50.83   
  Ludvika Simsällskap                   
  Julia Karlsson  1998      32.08  1:06.91      1:06.91   
  Jacqueline Larsson  1999      35.71  1:15.13      2:22.04   
  Frida Lannhard  2000      36.06  1:14.88      3:36.92   
  Anna Miram  1999      34.14  1:13.91      4:50.83   
                     
Borlänge Damer Lag 2  1997  371          4:59.53   
  Borlänge Simsällskap                   
  Klara Johansson  1997      34.26  1:12.11      1:12.11   
  Emma Abrahamsson  1997      33.05  1:12.68      2:24.79   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      37.36  1:18.07      3:42.86   
  Denice Olsson  1998      37.08  1:16.67      4:59.53   
                     
Småstjärnorna  1997  278          5:29.78   
  Ludvika Simsällskap                   
  Rebecka Östh  1999      36.42  1:17.03      1:17.03   
  Moa Holmström  2001      41.17  1:30.10      2:47.13   
  Maja Fredriksson  1999      39.42  1:23.57      4:10.70   
  Maja Jansson  2000      36.91  1:19.08      5:29.78   
                     
Borlänge Damer Lag 3  1997  180          6:21.09   
  Borlänge Simsällskap                   
  Nora Lindqvist  2001      48.57  1:48.48      1:48.48   
  Emme-Linn Hansson  1998      41.38  1:29.58      3:18.06   
  Jonna Jämte  2000      37.76  1:19.99      4:38.05   
  Anna Häll  1999      49.16  1:43.04      6:21.09   
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Harnäs Sku Herrar  1996  14  461          4:05.44   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
  Robert Lindblom  1995      27.52  58.26      58.26   
  Petter Cyrén  1996      29.20  1:03.21      2:01.47   
  Linus Rhodin  1996      28.44  1:01.73      3:03.20   
  Tim Zetterström  1995      28.86  1:02.24      4:05.44   
                     
Norrtälje Herrar Lag 1  1996  11  429          4:11.36   
  Norrtälje Simklubb                   
  Tobias Westholm  1996      29.83  1:01.92      1:01.92   
  Martin Magnusson  1995      28.66  1:00.61      2:02.53   
  Viktor Eriksson  1996      32.72  1:08.59      3:11.12   
  Adam Alstermark  1996      28.55  1:00.24      4:11.36   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1996  10  423          4:12.60   
  Borlänge Simsällskap                   
  Nils Schönberg  1989      28.24  59.88      59.88   
  Oskar Altzar  1992      30.90  1:05.16      2:05.04   
  Joakim Anttila  1991      32.26  1:07.55      3:12.59   
  Oscar Leidefeldt  1992      28.60  1:00.01      4:12.60   
                     
Borlänge Herrar Lag 2  1996              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
  Simon Hedlund  1995      32.72  1:14.74      1:14.74   
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Borlänge Damer [1994]  1996  14  536          4:24.92   
  Borlänge Simsällskap                   
  Ellen Lindefelt  1994      31.21  1:05.16      1:05.16   
  Lina Anttila  1987      30.06  1:02.75      2:07.91   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      32.55  1:08.50      3:16.41   
  Amanda Rosberg  1992      31.65  1:08.51      4:24.92   
                     
Ludvika SS Damer  1996  11  485          4:33.81   
  Ludvika Simsällskap                   
  Elina Accord  1996      34.49  1:12.49      1:12.49   
  Linnea Lindén  1995      33.43  1:10.11      2:22.60   
  Matilda Lundberg  1995      33.69  1:09.96      3:32.56   
  Olivia Sjöblom  1997      29.38  1:01.25      4:33.81   
                     
Borlänge Damer [1912]  1996  10  390          4:54.47   
  Borlänge Simsällskap                   
  Linnea Sandberg  1996      33.60  1:09.97      1:09.97   
  Julia Nygren  1995      35.03  1:13.34      2:23.31   
  Diana Björk  1995      35.98  1:15.84      3:39.15   
  Anna Westling  1983      34.40  1:15.32      4:54.47   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Rhodin  1996    384  34.60  1:12.80  1:52.47    2:30.62   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Martin Magnusson  1995    352  35.73  1:14.69  1:55.38    2:35.16   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tim Zetterström  1995              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfred Lindén  1997    352  36.12  1:15.62  1:56.25    2:35.08   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Ludvig Nyrén  1997    261  40.49  1:23.99  2:08.29    2:51.45   
  Deje Simsällskap                   
                     
David Bransell  1997    210  42.81  1:30.96  2:17.92    3:04.23   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    186  44.03  1:33.91  2:24.24    3:11.83   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998              DNF   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Söderholm  1999    187  45.65  1:36.38  2:27.62    3:11.38   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linus Peltomaa  2000    184  45.61  1:35.28  2:27.67    3:12.70   
  Falu Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000    153  46.55  1:39.65  2:33.24    3:24.58   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Rydelius  1999    144  50.25  1:43.90  2:38.43    3:29.03   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Henrik Bransell  1999              DNF   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Philip Batista-Gröndahl  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    460  36.21        1:13.79   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    383  38.04        1:18.44   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Melinda Maxe  1992    325  40.12        1:22.89   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Malin Österman  1993    274  43.53        1:27.67   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    565  32.59        1:08.90  15-16 Åldersgrupp Rekord 
  Filipstads Simklubb                   
                     
Matilda Lundberg  1995    378  38.87        1:18.78   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Katja Svarfvar  1996    371  37.58        1:19.27   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Elin Lindberg  1996    306  42.14        1:24.54   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Linnea Sandberg  1996    257  42.42        1:29.63   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Majken Boyle  1996    246  43.44        1:30.98   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elina Accord  1996    177  50.36        1:41.53   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Olivia Sjöblom  1997    519  34.61        1:10.88   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998    428  36.60        1:15.57   
  Falu Simsällskap                   
                     
Klara Johansson  1997    411  38.85        1:16.60   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998    379  38.28        1:18.74   
  Falu Simsällskap                   
                     
Fanny Alstermark  1998    375  38.46        1:18.99   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Ella Östling  1997    368  38.77        1:19.53   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Rebecca Rüdén  1997    365  38.32        1:19.69   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Miranda Jansson  1997    361  38.93        1:19.98   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Therese Karlsson  1997    352  39.13        1:20.72   
  Fagersta Simklubb                   
                     
10  Julia Karlsson  1998    347  39.04        1:21.09   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Moa-Lill Häggkvist  1998    297  42.94        1:25.38   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
12  Michelle Jacobi  1997    279  41.95        1:27.20   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
13  Julia Bergkvist  1998    241  43.94        1:31.56   
  Avesta Simsällskap                   
                     
14  Stefanie Nilsson  1998    215  46.13        1:35.10   
  Simsällskapet Mora                   
                     
15  Denice Olsson  1998    196  47.12        1:38.10   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
16  Karolina Kjellin  1998    188  48.53        1:39.38   
  Falu Simsällskap                   
                     
17  Emme-Linn Hansson  1998    166  49.64        1:43.60   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Tinnerholm  1999    316  40.90        1:23.61   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000    296  41.35        1:25.52   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Isabelle Sörlie  1999    293  41.71        1:25.74   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Miram  1999    278  42.42        1:27.25   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emelie Rudert  1999    258  44.12        1:29.46   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jacqueline Larsson  1999    240  44.37        1:31.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    224  46.54        1:33.75   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Alva Westling  1999    223  45.25        1:33.95   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jonna Jämte  2000    201  48.11        1:37.25   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Jonna Rustas  1999    171  50.64        1:42.54   
  Simsällskapet Mora                   
                     
11  Wilma Karlsson  2000    169  50.62        1:43.00   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
12  Moa Alden  2000    145  51.28        1:48.52   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Kajsa Sjungargård  1999              DSQ   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Nils Schönberg  1989    618  31.04        1:07.56  17-999 Åldersgrupp Rekord 
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Collheim  1993    434  35.28        1:16.02   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Max Galjaart  1994    426  34.87        1:16.50   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    362  38.32        1:20.75   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Alstermark  1996    431  35.03        1:16.23   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Robert Lindblom  1995    411  33.79        1:17.41   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Martin Magnusson  1995    363  37.70        1:20.68   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linus Rhodin  1996    343  38.32        1:22.25   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Petter Cyrén  1996    338  38.62        1:22.61   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Viktor Eriksson  1996    302  40.60        1:25.84   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tobias Westholm  1996    297  40.88        1:26.29   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
David Bransell  1997    296  41.27        1:26.38   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Carl Christoffersson  1997    284  40.24        1:27.54   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Alfred Lindén  1997    283  40.43        1:27.70   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997    277  40.40        1:28.28   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Anton Campalto  1998    253  42.82        1:30.99   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    243  43.18        1:32.26   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jacob Leidefeldt  1997    238  43.33        1:32.91   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Per Höijer  1998    222  43.48        1:35.04   
  Falu Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    220  44.98        1:35.28   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Samuel Sved  1998    143  51.98        1:49.95   
  Avesta Simsällskap                   
                     
11  Simon Olsson  1998    142  53.27        1:50.34   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Gustafsson  1999    193  47.64        1:39.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emil Söderholm  1999    185  47.17        1:40.93   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linus Peltomaa  2000    184  48.71        1:41.22   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Rydelius  1999    170  50.84        1:43.84   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Philip Batista-Gröndahl  2000    170  48.55        1:43.90   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    160  52.28        1:46.00   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Henrik Bransell  1999    144  51.03        1:49.93   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000    142  54.02        1:50.33   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    114  55.48        1:58.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Oliver Sved  2000    54  1:11.10        2:32.01   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Karl Hunter  1999              DNS   
  Avesta Simsällskap                   
                     
David Hambraeus  1999              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Malin Österman  1993    423  41.86  1:28.99  2:17.14    3:04.98   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Andersson  1996    486  40.58  1:25.99  2:12.20    2:56.62   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Linnea Lindén  1995    377  43.65  1:33.34  2:23.93    3:12.19   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elina Accord  1996    224  53.42  1:53.13  2:52.35    3:48.60   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Majken Boyle  1996              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Zetterberg  1998    465  41.47  1:27.41  2:13.84    2:59.21   
  Falu Simsällskap                   
                     
Louise Zettergren  1997    437  41.82  1:28.86  2:16.22    3:03.01   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Elin Svärd  1998    429  41.59  1:28.60  2:16.58    3:04.12   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emme-Linn Hansson  1998    218  54.10  1:52.48  2:52.17    3:50.67   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Tinnerholm  1999    374  42.86  1:32.96  2:24.77    3:12.80   
  Falu Simsällskap                   
                     
Isabelle Sörlie  1999    360  44.51  1:35.19  2:26.65    3:15.30   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jacqueline Larsson  1999    264  48.58  1:45.96  2:41.70    3:36.60   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jonna Jämte  2000    243  50.76  1:48.44  2:46.83    3:42.43   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Emelie Rudert  1999    232  50.79  1:49.33  2:48.10    3:45.98   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Wilma Karlsson  2000    218  53.60  1:53.29  2:53.10    3:50.65   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Alva Westling  1999    207  54.34  1:54.72  2:56.19    3:54.76   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Anna Häll  1999    178  55.04  2:01.25  3:03.62    4:06.66   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Nora Lindqvist  2001    165  57.44  2:03.91  3:08.80    4:13.42   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Collheim  1993    427  31.15  1:05.55  1:41.33    2:15.65   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    426  31.82  1:07.25  1:42.39    2:15.82   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Max Galjaart  1994              DNF   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Magnusson  1995    438  30.54  1:04.73  1:40.25    2:14.51   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linus Rhodin  1996    429  30.69  1:05.34  1:41.38    2:15.50   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Robert Lindblom  1995    426  29.67  1:04.30  1:41.76    2:15.82   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Tobias Westholm  1996    382  33.49  1:10.78  1:47.32    2:20.76   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Petter Cyrén  1996    378  31.67  1:08.21  1:47.07    2:21.32   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Adam Alstermark  1996    371  33.24  1:11.16  1:48.38    2:22.19   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tim Zetterström  1995              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfred Lindén  1997    389  32.15  1:08.20  1:44.79    2:19.93   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Ludvig Nyrén  1997    320  34.11  1:12.47  1:52.18    2:29.33   
  Deje Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997    310  34.21  1:12.27  1:52.61    2:31.01   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Jacob Leidefeldt  1997    297  34.92  1:13.64  1:54.46    2:33.17   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Per Höijer  1998    260  36.16  1:18.02  2:00.03    2:40.07   
  Falu Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    259  35.13  1:16.67  1:59.78    2:40.31   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    238  37.03  1:20.43  2:03.14    2:44.77   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    211  39.63  1:24.18  2:09.16    2:51.62   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Simon Olsson  1998    147  43.57  1:33.75  2:25.05    3:13.43   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Söderholm  1999    244  37.09  1:19.58  2:03.25    2:43.56   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
David Hambraeus  1999    237  37.88  1:20.98  2:04.06    2:45.00   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linus Peltomaa  2000    229  37.89  1:20.85  2:06.02    2:46.98   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    222  37.82  1:21.01  2:06.02    2:48.76   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Philip Batista-Gröndahl  2000    221  36.64  1:20.44  2:05.91    2:48.90   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Rydelius  1999    175  42.19  1:30.73  2:18.22    3:02.52   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    171  41.38  1:30.26  2:19.85    3:04.08   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Erik Krysén  2000    170  42.38  1:32.04  2:19.48    3:04.50   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Henrik Bransell  1999    167  41.07  1:29.88  2:19.18    3:05.62   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Anton Waller-Kaustinen  2000    134  44.60  1:35.72  2:29.09    3:19.43   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Karl Hunter  1999              DNS   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    527  30.68        1:04.61   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    425  32.81        1:09.41   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Melinda Maxe  1992    398  33.78        1:10.97   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Malin Österman  1993    379  34.77        1:12.16   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    624  30.88        1:01.07   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Lina Andersson  1996    488  31.39        1:06.31   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Katja Svarfvar  1996    445  32.94        1:08.35   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linnea Sandberg  1996    418  34.10        1:09.81   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Matilda Lundberg  1995    413  33.79        1:10.08   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Lindén  1995    397  33.76        1:11.05   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elin Lindberg  1996    392  35.41        1:11.35   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Elina Accord  1996    372  34.60        1:12.57   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Majken Boyle  1996              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Olivia Sjöblom  1997    619  30.11        1:01.24   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Rebecca Rüdén  1997    488  31.78        1:06.28   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Julia Karlsson  1998    474  32.02        1:06.93   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Miranda Jansson  1997    472  31.81        1:07.05   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Fanny Alstermark  1998    462  32.57        1:07.50   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Elin Zetterberg  1998    443  33.01        1:08.47   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998    434  33.03        1:08.97   
  Falu Simsällskap                   
                     
Klara Johansson  1997    431  33.94        1:09.11   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998    431  33.35        1:09.12   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Therese Karlsson  1997    401  32.66        1:10.81   
  Fagersta Simklubb                   
                     
11  Michelle Jacobi  1997    389  33.73        1:11.48   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
12  Julia Bergkvist  1998    321  36.23        1:16.20   
  Avesta Simsällskap                   
                     
13  Ella Östling  1997    318  36.66        1:16.50   
  Simsällskapet Mora                   
                     
14  Denice Olsson  1998    309  37.73        1:17.21   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
15  Moa-Lill Häggkvist  1998    304  37.46        1:17.60   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
16  Stefanie Nilsson  1998    283  38.65        1:19.55   
  Simsällskapet Mora                   
                     
17  Emme-Linn Hansson  1998    176  43.64        1:33.20   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
18  Karolina Kjellin  1998    157  46.52        1:36.82   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Isabelle Sörlie  1999    395  34.60        1:11.17   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emelie Rudert  1999    382  34.56        1:11.96   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Anna Miram  1999    352  35.38        1:13.91   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000    317  36.90        1:16.55   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999    302  36.63        1:17.81   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jacqueline Larsson  1999    299  37.64        1:18.06   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    297  37.81        1:18.26   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Maja Jansson  2000    273  38.58        1:20.47   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jonna Jämte  2000    247  40.55        1:23.18   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Alva Westling  1999    227  39.74        1:25.53   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
11  Moa Holmström  2001    213  39.55        1:27.44   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
12  Moa Alden  2000    190  41.51        1:30.82   
  Avesta Simsällskap                   
                     
13  Jonna Rustas  1999    182  43.41        1:32.19   
  Simsällskapet Mora                   
                     
14  Wilma Karlsson  2000    170  46.16        1:34.26   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
15  Kajsa Sjungargård  1999    156  46.22        1:36.99   
  Avesta Simsällskap                   
                     
16  Nora Lindqvist  2001    133  45.06        1:42.31   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
17  Anna Häll  1999    103  52.98        1:51.53   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Borlänge Herrar [1997]  1997  14  229          5:38.40   
  Borlänge Simsällskap                   
  Kristoffer Karlsson  1997      43.90  1:31.17      1:31.17   
  David Bransell  1997      40.88  1:27.99      2:59.16   
  Daniel Litborn  1998      42.17  1:30.34      4:29.50   
  Jacob Leidefeldt  1997      32.39  1:08.90      5:38.40   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1997  11  220          5:43.16   
  Falu Simsällskap                   
  Linus Peltomaa  2000      44.04  1:28.16      1:28.16   
  David Hambraeus  1999      45.92  1:36.56      3:04.72   
  Filip Antlöv  1998      39.19  1:26.81      4:31.53   
  Per Höijer  1998      34.18  1:11.63      5:43.16   
                     
Indians  1997  10  193          5:58.19   
  Ludvika Simsällskap                   
  Jakob Gustafsson  1999      44.71  1:30.17      1:30.17   
  Anton Campalto  1998      42.71  1:29.03      2:59.20   
  Emil Söderholm  1999      42.79  1:33.76      4:32.96   
  Jakob Rydelius  1999      40.26  1:25.23      5:58.19   
                     
Sharks  1997              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Lag 1  1997  14  444          5:09.58   
  Falu Simsällskap                   
  Julia Nordlund  1998      38.09  1:17.53      1:17.53   
  Elin Zetterberg  1998      40.89  1:25.98      2:43.51   
  Elin Svärd  1998      34.30  1:13.89      3:57.40   
  Isabelle Sörlie  1999      34.47  1:12.18      5:09.58   
                     
Norrtälje Damer [1997]  1997  11  352          5:34.46   
  Norrtälje Simklubb                   
  Miranda Jansson  1997      38.59  1:20.39      1:20.39   
  Michelle Jacobi  1997      46.14  1:38.77      2:59.16   
  Fanny Alstermark  1998      36.51  1:19.58      4:18.74   
  Emelie Rudert  1999      35.67  1:15.72      5:34.46   
                     
Småproffsen  1997  10  331          5:41.36   
  Ludvika Simsällskap                   
  Anna Miram  1999      42.20  1:27.73      1:27.73   
  Maja Jansson  2000      43.71  1:31.20      2:58.93   
  Frida Lannhard  2000      40.48  1:27.03      4:25.96   
  Jacqueline Larsson  1999      37.01  1:15.40      5:41.36   
                     
Borlänge Damer Lag 2  1997  323          5:44.28   
  Borlänge Simsällskap                   
  Klara Johansson  1997      39.26  1:17.64      1:17.64   
  Emma Abrahamsson  1997      41.94  1:31.64      2:49.28   
  Denice Olsson  1998      44.67  1:40.11      4:29.39   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      35.32  1:14.89      5:44.28   
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Harnäs Sku Herrar  1996  14  394          4:42.65   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
  Linus Rhodin  1996      35.04  1:11.96      1:11.96   
  Robert Lindblom  1995      32.70  1:13.37      2:25.33   
  Carl Christoffersson  1997      33.38  1:14.96      3:40.29   
  Petter Cyrén  1996      29.67  1:02.36      4:42.65   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1996  11  392          4:43.01   
  Borlänge Simsällskap                   
  Nils Schönberg  1989      35.30  1:12.39      1:12.39   
  Nico Axelsson  1976      33.54  1:12.93      2:25.32   
  Oskar Altzar  1992      32.61  1:11.54      3:36.86   
  Andreas Bostedt  1987      31.25  1:06.15      4:43.01   
                     
Norrtälje Herrar Lag 1  1996  10  352          4:53.34   
  Norrtälje Simklubb                   
  Martin Magnusson  1995      34.73  1:12.09      1:12.09   
  Adam Alstermark  1996      35.80  1:18.58      2:30.67   
  Tobias Westholm  1996      33.00  1:13.82      3:44.49   
  Viktor Eriksson  1996      32.93  1:08.85      4:53.34   
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Borlänge Damer [1994]  1996  14  452          5:07.69   
  Borlänge Simsällskap                   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      38.76  1:20.34      1:20.34   
  Ellen Lindefelt  1994      39.48  1:23.91      2:44.25   
  Lina Anttila  1987      33.06  1:11.88      3:56.13   
  Linnea Sandberg  1996      34.01  1:11.56      5:07.69   
                     
Ludvika SS Damer  1996              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
  Matilda Lundberg  1995                 
  Majken Boyle  1996                 
  Linnea Lindén  1995                 
  Olivia Sjöblom  1997              DNS   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Galjaart  1994    522  27.54        57.19   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Nils Schönberg  1989    466  28.19        59.39   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Robert Dagvall  1992    429  29.54        1:01.03   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Joakim Collheim  1993    421  29.62        1:01.41   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    395  30.09        1:02.77   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tobias Westholm  1996    479  28.23        58.85   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Robert Lindblom  1995    440  27.98        1:00.53   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Martin Magnusson  1995    428  29.29        1:01.08   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linus Rhodin  1996    409  28.82        1:02.00   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Petter Cyrén  1996    381  29.98        1:03.53   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Oskar Wåhlander  1996    288  33.00        1:09.70   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Viktor Eriksson  1996    285  33.59        1:09.97   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tim Zetterström  1995              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Adam Alstermark  1996              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfred Lindén  1997    417  29.35        1:01.61   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997    361  30.51        1:04.68   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Jacob Leidefeldt  1997    320  31.86        1:07.32   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
David Bransell  1997    312  32.05        1:07.91   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ludvig Nyrén  1997    300  33.41        1:08.76   
  Deje Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    267  34.00        1:11.52   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    256  33.94        1:12.55   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    246  34.34        1:13.49   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Samuel Sved  1998    160  40.33        1:24.75   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Carl Christoffersson  1997              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Simon Olsson  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Söderholm  1999    260  33.95        1:12.16   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
David Hambraeus  1999    240  35.16        1:14.05   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linus Peltomaa  2000    223  36.53        1:15.93   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    219  35.47        1:16.43   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Rydelius  1999    201  37.36        1:18.66   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Philip Batista-Gröndahl  2000    197  36.18        1:19.13   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    178  39.13        1:21.85   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Henrik Bransell  1999    178  38.80        1:21.85   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000    163  39.56        1:24.33   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Anton Waller-Kaustinen  2000    141  41.98        1:28.47   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
11  Oliver Sved  2000    86  45.80        1:44.46   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    583  30.69  1:04.17  1:39.36    2:15.85   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    511  33.92  1:10.48  1:47.01    2:21.91   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    460  33.38  1:10.47  1:48.64    2:27.03   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Melinda Maxe  1992    417  33.60  1:11.89  1:52.24    2:31.94   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Malin Österman  1993    383  34.88  1:14.12  1:55.53    2:36.24   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    573  30.68  1:04.94  1:40.69    2:16.65   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Lina Andersson  1996    476  33.46  1:11.17  1:49.07    2:25.33   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Matilda Lundberg  1995    443  33.48  1:10.76  1:50.09    2:28.88   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Lindén  1995    410  34.17  1:12.19  1:52.88    2:32.74   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996    404  34.75  1:13.83  1:54.61    2:33.52   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Majken Boyle  1996    279  37.17  1:19.93  2:06.07    2:53.75   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Olivia Sjöblom  1997    636  30.49  1:04.25  1:39.07    2:11.99  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998    488  32.30  1:08.54  1:46.37    2:24.20   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Zetterberg  1998    479  32.81  1:09.56  1:47.99    2:25.06   
  Falu Simsällskap                   
                     
Rebecca Rüdén  1997    475  34.14  1:11.44  1:48.84    2:25.46   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Miranda Jansson  1997    442  34.33  1:12.88  1:52.38    2:29.02   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Julia Karlsson  1998    434  33.65  1:12.67  1:52.62    2:29.90   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Klara Johansson  1997    424  34.83  1:14.28  1:54.65    2:31.12   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Fanny Alstermark  1998    423  35.20  1:14.64  1:53.52    2:31.20   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Therese Karlsson  1997    373  34.09  1:14.11  1:56.20    2:37.68   
  Fagersta Simklubb                   
                     
10  Michelle Jacobi  1997    342  34.74  1:15.67  1:59.20    2:42.22   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
11  Moa-Lill Häggkvist  1998    302  37.86  1:21.32  2:07.46    2:49.21   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
12  Moa Tengqvist  1997    291  36.86  1:20.87  2:06.77    2:51.22   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
13  Julia Bergkvist  1998    284  38.68  1:23.42  2:10.19    2:52.64   
  Avesta Simsällskap                   
                     
14  Stefanie Nilsson  1998    267  39.36  1:23.48  2:10.74    2:56.23   
  Simsällskapet Mora                   
                     
15  Emme-Linn Hansson  1998    172  44.98  1:37.50  2:30.91    3:23.89   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
16  Karolina Kjellin  1998    158  45.45  1:41.64  2:39.07    3:30.07   
  Falu Simsällskap                   
                     
Felicia Forslund  1997              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Isabelle Sörlie  1999    389  35.22  1:14.44  1:55.59    2:35.47   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Miram  1999    389  35.21  1:14.99  1:56.39    2:35.48   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emelie Rudert  1999    359  36.06  1:17.41  2:00.44    2:39.72   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Frida Lannhard  2000    353  36.86  1:19.07  2:02.03    2:40.61   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999    325  36.49  1:18.44  2:02.57    2:45.04   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jacqueline Larsson  1999    309  36.47  1:19.26  2:03.65    2:47.86   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    300  38.48  1:22.34  2:08.44    2:49.47   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jonna Jämte  2000    263  41.12  1:27.25  2:13.48    2:57.23   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Alva Westling  1999    220  41.26  1:30.57  2:21.84    3:07.88   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
10  Moa Alden  2000    180  42.39  1:34.51  2:29.48    3:21.06   
  Avesta Simsällskap                   
                     
11  Wilma Karlsson  2000    170  46.25  1:40.33  2:34.19    3:24.67   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
12  Nora Lindqvist  2001    160  43.65  1:40.12  2:33.87    3:29.00   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
13  Anna Häll  1999    114  51.22  1:52.12  2:55.75    3:54.23   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Galjaart  1994    455  30.40  1:08.16  1:53.28    2:27.06   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Joakim Collheim  1993    380  32.42  1:15.35  2:00.97    2:36.26   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    350  32.63  1:17.11  2:05.23    2:40.53   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Magnusson  1995    394  33.04  1:11.34  1:58.09    2:34.37   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linus Rhodin  1996    361  34.13  1:14.75  2:03.58    2:38.90   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Adam Alstermark  1996    338  36.04  1:19.66  2:05.38    2:42.50   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Robert Lindblom  1995    336  33.54  1:20.72  2:03.83    2:42.82   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Tobias Westholm  1996    335  35.42  1:19.16  2:07.91    2:42.84   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Petter Cyrén  1996    305  36.43  1:20.55  2:09.72    2:48.17   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Oskar Wåhlander  1996    247  40.37  1:29.08  2:20.52    3:00.32   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfred Lindén  1997    351  35.49  1:17.63  2:05.30    2:40.46   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997    291  36.78  1:20.24  2:11.86    2:50.73   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Filip Antlöv  1998    260  38.00  1:25.25  2:15.40    2:57.29   
  Falu Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    258  39.33  1:26.18  2:17.54    2:57.77   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    250  41.70  1:29.22  2:20.54    2:59.71   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jacob Leidefeldt  1997    247  37.12  1:28.81  2:20.65    3:00.22   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Per Höijer  1998    242  40.96  1:31.28  2:20.34    3:01.65   
  Falu Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Söderholm  1999    232  41.76  1:29.19  2:23.87    3:04.08   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    224  44.29  1:32.15  2:26.42    3:06.39   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
David Hambraeus  1999    208  46.61  1:38.15  2:29.49    3:10.85   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linus Peltomaa  2000    208  45.38  1:35.61  2:28.60    3:11.03   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Rydelius  1999    181  49.17  1:42.40  2:36.81    3:20.10   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Philip Batista-Gröndahl  2000    175  45.84  1:38.70  2:37.52    3:22.45   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Henrik Bransell  1999    169  46.70  1:40.05  2:39.86    3:24.67   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    154  47.70  1:47.74  2:48.99    3:31.09   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Erik Krysén  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    494  1:16.53  2:47.36  4:21.94    5:38.02   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Malin Österman  1993    343  1:34.11  3:14.10  4:57.24    6:21.62   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Andersson  1996    431  1:17.03  2:53.12  4:33.10    5:53.61   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Matilda Lundberg  1995    369  1:32.19  3:06.73  3:59.93    6:12.39   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Lindén  1995    369  1:33.41  3:12.17  4:53.41    6:12.61   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Svärd  1998    508  1:15.21  2:41.48  4:17.08    5:34.80   
  Falu Simsällskap                   
                     
Fanny Alstermark  1998    378  1:27.77  3:03.11  4:46.65    6:09.57   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Dagvall  1992    317  35.27        1:13.26   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Nils Schönberg  1989    312  36.10        1:13.66   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Max Galjaart  1994              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Rhodin  1996    349  34.28        1:10.97   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Martin Magnusson  1995    340  34.54        1:11.56   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tobias Westholm  1996    265  36.62        1:17.81   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Adam Alstermark  1996    260  38.26        1:18.26   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Robert Lindblom  1995              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Tim Zetterström  1995              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfred Lindén  1997    337  34.86        1:11.75   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Carl Christoffersson  1997    280  36.93        1:16.38   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Ludvig Nyrén  1997    221  41.00        1:22.67   
  Deje Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    202  42.43        1:25.20   
  Falu Simsällskap                   
                     
David Bransell  1997    196  42.36        1:25.97   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    173  42.73        1:29.65   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    163  46.67        1:31.36   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Per Höijer  1998    162  43.96        1:31.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jacob Leidefeldt  1997    155  45.14        1:32.96   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Simon Olsson  1998    135  47.95        1:37.28   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Gustafsson  1999    192  42.56        1:26.56   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linus Peltomaa  2000    187  43.99        1:27.35   
  Falu Simsällskap                   
                     
David Hambraeus  1999    174  44.72        1:29.43   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emil Söderholm  1999    174  44.31        1:29.53   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Henrik Bransell  1999    160  47.25        1:32.04   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Philip Batista-Gröndahl  2000    137  46.67        1:36.98   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Rydelius  1999    126  50.71        1:39.68   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    125  50.26        1:39.97   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    90  55.75        1:51.60   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    470  37.65  1:17.44  1:58.24    2:37.99   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    399  39.06  1:21.07  2:04.54    2:46.88   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Melinda Maxe  1992    346  39.63  1:23.98  2:09.65    2:55.00   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    558  35.10  1:13.28  1:52.03    2:29.26  15-16 Åldersgrupp Rekord 
  Filipstads Simklubb                   
                     
Matilda Lundberg  1995    396  39.89  1:22.71  2:06.21    2:47.34   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996    267  44.25  1:33.12  2:22.40    3:10.78   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Majken Boyle  1996    267  42.63  1:30.25  2:21.14    3:10.89   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Olivia Sjöblom  1997    555  35.64  1:14.17  1:52.93    2:29.49  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998    436  37.79  1:18.86  2:01.38    2:42.00   
  Falu Simsällskap                   
                     
Klara Johansson  1997    425  40.10  1:21.56  2:04.29    2:43.44   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Miranda Jansson  1997    361  39.78  1:23.66  2:09.30    2:52.65   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Ella Östling  1997    354  40.46  1:24.39  2:10.49    2:53.65   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Rebecca Rüdén  1997    348  41.88  1:25.46  2:10.64    2:54.63   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Therese Karlsson  1997    334  40.63  1:26.27  2:12.27    2:57.02   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Moa-Lill Häggkvist  1998    294  44.22  1:30.61  3:04.72    3:04.72   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Stefanie Nilsson  1998    221  48.82  1:41.24  2:33.67    3:23.18   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Julia Karlsson  1998              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Tinnerholm  1999    343  40.42  1:25.21  2:11.58    2:55.58   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Miram  1999    323  41.71  1:28.76  2:15.25    2:59.09   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Isabelle Sörlie  1999    291  43.67  1:31.44  2:20.57    3:05.40   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emelie Rudert  1999    258  46.83  1:38.54  2:27.58    3:12.92   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jacqueline Larsson  1999    253  44.68  1:34.26  2:24.59    3:14.25   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    239  47.23  1:37.91  2:29.89    3:17.90   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jonna Jämte  2000    198  50.53  1:44.41  2:40.12    3:30.82   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Jonna Rustas  1999    185  50.12  1:45.12  2:41.33    3:35.61   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Frida Lannhard  2000              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Borlänge Herrar  1997  14  315          2:06.28   
  Borlänge Simsällskap                   
  Jacob Leidefeldt  1997      30.68        30.68   
  Daniel Litborn  1998      33.58        1:04.26   
  Kristoffer Karlsson  1997      31.92        1:36.18   
  David Bransell  1997      30.10        2:06.28   
                     
Indians  1997  11  287          2:10.32   
  Ludvika Simsällskap                   
  Alfred Lindén  1997      28.36        28.36   
  Anton Campalto  1998      33.22        1:01.58   
  Jakob Gustafsson  1999      35.26        1:36.84   
  Emil Söderholm  1999      33.48        2:10.32   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1997  10  251          2:16.30   
  Falu Simsällskap                   
  Filip Antlöv  1998      33.91        33.91   
  Linus Peltomaa  2000      34.50        1:08.41   
  Per Höijer  1998      33.84        1:42.25   
  David Hambraeus  1999      34.05        2:16.30   
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Lag 1  1997  14  472          2:05.84   
  Falu Simsällskap                   
  Elin Zetterberg  1998      31.19        31.19   
  Julia Nordlund  1998      31.57        1:02.76   
  Isabelle Sörlie  1999      32.43        1:35.19   
  Elin Svärd  1998      30.65        2:05.84   
                     
Norrtälje Damer [1997]  1997  11  428          2:10.02   
  Norrtälje Simklubb                   
  Alva Westling  1999      35.81        35.81   
  Michelle Jacobi  1997      31.19        1:07.00   
  Emelie Rudert  1999      33.54        1:40.54   
  Miranda Jansson  1997      29.48        2:10.02   
                     
Borlänge Damer Lag 2  1997  10  427          2:10.11   
  Borlänge Simsällskap                   
  Emma Abrahamsson  1997      32.04        32.04   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      34.98        1:07.02   
  Denice Olsson  1998      33.22        1:40.24   
  Klara Johansson  1997      29.87        2:10.11   
                     
Småproffsen  1997  423          2:10.47   
  Ludvika Simsällskap                   
  Maja Jansson  2000      34.85        34.85   
  Julia Karlsson</