Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2013    Utskriftsdatum  08 september 2013   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  19:50   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2013         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Michael Edstedt  1961  Simklubben Neptun    1:09.13  2:21.92  3:35.92    4:49.08   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:02.23  2:10.37  3:20.98    4:32.72   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    1:04.71  2:16.06  3:27.45    4:37.05   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    1:05.90  2:16.53  3:28.50    4:39.03   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:05.14  2:17.10  3:29.73    4:39.47   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    1:03.72  2:16.89  3:32.03    4:45.31   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    1:07.42  2:23.24  3:39.75    4:55.20   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:09.85  2:24.92  3:44.65    5:04.53   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.22  2:37.23  4:00.42    5:19.52   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.83  2:41.36  4:12.46    5:40.54   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:06.80  2:19.54  3:31.45    4:44.12   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    1:04.91  2:19.40  3:34.68    4:48.30   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    1:12.27  2:32.73  3:53.24    5:13.11   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    1:11.32  2:31.89  3:56.57    5:17.75   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:15.36  2:37.59  4:00.90    5:17.95   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:14.70  2:39.43  4:04.51    5:26.91   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    1:18.62  2:45.81  4:13.21    5:37.53   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    1:18.94  2:44.09  4:07.48    5:28.37   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:20.13  2:48.94  4:17.59    5:41.69   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    1:27.66  3:06.71  4:46.98    6:25.14   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    1:11.62  2:33.83  3:57.66  5:21.01  10:57.79   
          6:45.46  8:09.98  9:35.03       
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:14.77  2:38.46  4:03.37  5:29.71  11:13.25   
          6:56.13  8:23.77  9:49.08       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:04.74  2:17.29  3:34.15  4:49.65  9:47.71   
          6:05.31  7:20.27  8:34.99       
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:12.97  2:32.72  3:53.46  5:15.20  10:45.00   
          6:38.51  8:01.44  9:23.93       
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:13.50  2:34.44  3:56.89  5:20.51  10:51.84   
          6:43.24  8:07.05  9:31.37       
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:16.93  2:41.66  4:07.86  5:34.69  11:22.89   
          7:01.89  8:29.96  9:56.93       
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    1:18.73  2:45.57  4:13.08  5:40.80  11:31.14   
          7:08.38  8:37.01  10:06.91       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    1:11.75  2:30.24  3:51.02  5:12.25  10:29.39   
          6:31.31  7:52.82  9:12.93       
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:15.51  2:38.99  4:02.32  5:26.93  10:59.92   
          6:51.97  8:15.92  9:40.55       
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    1:15.75  2:38.43  4:02.96  5:28.30  11:05.41   
          6:53.91  8:18.88  9:43.80       
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    1:15.78  2:39.02  4:03.09  5:28.50  11:06.88   
          6:54.16  8:19.11  9:44.13       
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    1:13.55  2:37.75  4:03.70  5:31.14  11:08.35   
          6:57.28  8:23.20  9:48.34       
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:14.91  2:33.44  3:53.22  5:12.90  10:33.31   
          6:33.55  7:53.78  9:14.49       
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    29.29        1:02.14   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    28.74        1:02.32   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.32        1:03.35   
Håkan Agnell  1970  Simklubben Neptun    29.33        1:03.65   
Jan Forsman  1969  Malungs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    30.69        1:07.20   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    31.33        1:08.90   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    31.23        1:10.00   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    33.00        1:10.99   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.53        1:12.65   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    32.81        1:15.01   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.85        1:19.82   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.45        1:23.46   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    37.13        1:26.74   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    31.08        1:08.65   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    32.65        1:13.74   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    35.89        1:18.45   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    35.44        1:19.10   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    36.23        1:20.30   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    35.23        1:20.72   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.90        1:28.28   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    39.74        1:29.69   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    46.08        1:42.52   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    40.78        1:31.56   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    43.74        1:37.58   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    37.44  1:22.48  2:09.41    2:55.23   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.26  1:11.72  1:53.39    2:34.83   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    35.68  1:16.13  1:56.65    2:38.99   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.25  1:30.60  2:22.20    3:13.46   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.42  2:27.65  3:54.29    5:04.40   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    1:11.74  2:35.78  4:02.69    5:13.86   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:15.69  2:42.87  4:17.71    5:34.38   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    1:21.85  2:50.03  4:23.21    5:39.45   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:18.17  2:40.14  4:20.31    5:33.60   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:19.08  2:48.70  4:24.59    5:39.92   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    1:27.15  2:54.57  4:35.85    5:52.79   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:36.59  3:09.51  4:50.12    6:19.74   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.23  1:09.56  1:56.63    2:31.81   
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    34.03  1:15.36  1:56.77    2:33.13   
Katja Svarfvar  1996  Norrtälje Simklubb    35.88  1:18.47  2:08.52    2:49.48   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    35.08  1:20.38  2:13.02    2:52.54   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.99  1:14.63  1:59.10    2:31.94   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    34.74  1:16.90  2:05.99    2:42.75   
Frida Forsberg  1998  Bollnäs Simsällskap    34.59  1:19.28  2:10.61    2:50.55   
Julia Wallbäcks  1997  Bollnäs Simsällskap    37.82  1:20.83  2:14.06    2:53.00   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    37.32  1:22.11  2:14.14    2:56.08   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.05  1:22.73  2:18.37    2:58.88   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    34.85  1:14.94  2:00.30    2:36.64   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    35.77  1:13.64  2:00.86    2:38.05   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    35.37  1:21.83  2:07.12    2:44.20   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.51  1:18.38  2:05.39    2:44.98   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.54  1:22.92  2:11.37    2:49.75   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    37.90  1:21.46  2:15.28    2:53.97   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    38.69  1:25.06  2:15.66    2:54.76   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    39.15  2:15.90  2:54.96    2:55.03   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    37.75  1:25.99  2:11.56    2:55.55   
10  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    39.38  1:25.64  2:23.69    3:02.94   
11  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    43.21  1:30.64  2:24.15    3:03.27   
12  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    40.42  1:29.01  2:21.85    3:03.61   
13  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.59  1:30.34  2:22.51    3:04.04   
14  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    39.75  1:30.25  2:21.27    3:05.41   
15  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    44.15  1:31.18  2:28.04    3:08.31   
16  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    40.87  1:30.55  2:24.19    3:10.53   
17  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    42.57  1:36.46  2:29.02    3:13.53   
18  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    40.11  1:37.78  2:34.20    3:17.37   
19  Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.06  1:38.69  2:39.19    3:26.57   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    39.44  1:28.31  2:19.02    3:01.40   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    38.95  1:25.05  2:17.58    3:01.77   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    48.66  1:32.94  2:30.73    3:09.58   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    45.53  1:38.65  2:36.07    3:21.04   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.35  1:38.29  2:41.23    3:21.86   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    44.34  1:36.89  2:39.99    3:25.71   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    52.11  1:48.62  2:52.93    3:43.78   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    55.17  1:53.68  2:57.40    3:51.84   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            DNF   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Herrar  1999  Ludvika Simsällskap            4:25.51   
  Emil Söderholm  1999      30.62  1:04.87      1:04.87   
  Henrik Bransell  1999      30.20  1:04.08      2:08.95   
  Jacob Rydelius  1999      30.58  1:04.68      3:13.63   
  Jakob Gustafsson  1999      34.19  1:11.88      4:25.51   
                     
                     
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  1999  Ludvika Simsällskap            4:27.85   
  Rebecka Östh  1999      32.75  1:08.85      1:08.85   
  Frida Lannhard  2000      30.40  1:04.50      2:13.35   
  Anna Miram  1999      31.66  1:07.08      3:20.43   
  Maja Jansson  2000      31.72  1:07.42      4:27.85   
                     
Harnäs Sku Damer 1[2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:53.01   
  Sarah Wallin  2000      32.73  1:09.13      1:09.13   
  Wilma Norin  2000      36.36  1:14.99      2:24.12   
  Hannah Björkbacka  2000      35.08  1:14.98      3:39.10   
  Elina Carlsson  2001      35.31  1:13.91      4:53.01   
                     
Ludvika SS Damer 2  1999  Ludvika Simsällskap            5:02.58   
  Elin Carlsson  2001      34.06  1:14.09      1:14.09   
  Moa Holmström  2001      34.76  1:16.82      2:30.91   
  Maja Fredriksson  1999      34.20  1:13.54      3:44.45   
  Anna Krysén  2003      35.77  1:18.13      5:02.58   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  2000  Falu Simsällskap            5:05.39   
  Ronja Rantanen  1999      35.52  1:15.26      1:15.26   
  Ella Gunnarsson  2000      35.38  1:16.12      2:31.38   
  Jessika Borbos  2001      35.15  1:13.11      3:44.49   
  Nelly Antlöv  2002      38.17  1:20.90      5:05.39   
                     
Borlänge Damer [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            5:29.22   
  Jonna Jämte  2000      36.05  1:15.39      1:15.39   
  Vilma Sandell  2000      39.15  1:21.81      2:37.20   
  Anna Häll  1999      39.61  1:23.58      4:00.78   
  Linnea Kallin  2001      41.81  1:28.44      5:29.22   
                     
Harnäs Sku Damer 2[2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:40.46   
  Clara Florén  2002      39.06  1:23.08      1:23.08   
  Frida Florén  2004      43.55  1:33.19      2:56.27   
  Minje Karlsson  2000      41.87  2:44.09      5:40.36   
  Alice Eriksson  2001      10  10      5:40.46   
                     
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Harnäs Sku Herrar  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:05.46   
  Samuel Hillman  1997      28.96  1:01.39      1:01.39   
  Svante Cyrén  1998      30.76  1:04.32      2:05.71   
  Carl Christoffersson  1997      29.42  1:02.41      3:08.12   
  Petter Cyrén  1996      27.45  57.34      4:05.46   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            4:09.42   
  Jacob Leidefeldt  1997      28.14  58.83      58.83   
  Joakim Anttila  1991      29.93  1:06.54      2:05.37   
  Nils Schönberg  1989      28.03  1:00.61      3:05.98   
  David Bransell  1997      30.30  1:03.44      4:09.42   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            4:09.64   
  Filip Antlöv  1998      30.03  1:04.13      1:04.13   
  Per Höijer  1998      29.76  1:04.11      2:08.24   
  David Hambraeus  1999      31.42  1:05.01      3:13.25   
  Rasmus Rantanen  1997      27.21  56.39      4:09.64   
                     
Harnäs Sku Herrar [1998]  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:47.86   
  Elias Hägglund  1998      32.23  1:10.92      1:10.92   
  William Borg  2000      31.31  1:08.15      2:19.07   
  Andreas Andersson  1998      33.67  1:11.70      3:30.77   
  Adam Carlsson  2001      35.80  1:17.09      4:47.86   
                     
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            4:25.50   
  Elin Svärd  1998      31.20  1:02.88      1:02.88   
  Hanna Tinnerholm  1999      32.71  1:09.33      2:12.21   
  Josefine Borbos  1997      33.19  1:09.06      3:21.27   
  Sandra Lundqvist  1998      31.18  1:04.23      4:25.50   
                     
Borlänge Damer  1998  Borlänge Simsällskap            4:26.01   
  Linnea Sandberg  1996      31.56  1:06.44      1:06.44   
  Amanda Rosberg  1992      30.90  1:04.03      2:10.47   
  Klara Johansson  1997      30.00  1:02.56      3:13.03   
  Diana Björk  1995      34.53  1:12.98      4:26.01   
                     
Harnäs Sku Damer [1911]  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:32.62   
  Emelie Hansson  1997      31.64  1:06.63      1:06.63   
  Moa Tengqvist  1997      35.22  1:15.10      2:21.73   
  Felicia Forslund  1997      31.63  1:08.38      3:30.11   
  Paulina Björkbacka  1995      30.30  1:02.51      4:32.62   
                     
Norrtälje Damer  1996  Norrtälje Simklubb            4:33.74   
  Alva Westling  1999      31.99  1:07.92      1:07.92   
  Emelie Rudert  1999      30.97  1:04.88      2:12.80   
  Katja Svarfvar  1996      33.67  1:08.58      3:21.38   
  Amanda Malmsten  2000      34.70  1:12.36      4:33.74   
                     
Säffle SS Damer  Säffle Simsällskap            4:35.45   
  Julia Mulikova  1998      32.54  1:08.45      1:08.45   
  Therese Johansson  1999      34.45  1:10.85      2:19.30   
  Madeleine Wanna  1999      34.55  1:11.70      3:31.00   
  Petra Johansson  1997      30.46  1:04.45      4:35.45   
                     
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jan Forsman  1969  Malungs Simsällskap    33.72  1:10.51  1:48.75    2:26.68   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    32.26  1:07.56  1:44.27    2:19.95   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    37.40  1:17.41  1:58.83    2:40.36   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.68  1:29.20  2:15.92    3:00.47   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    35.21  1:14.08  1:54.05    2:31.49   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.92  1:17.07  1:55.98    2:34.86   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    35.73  1:15.56  1:56.31    2:36.04   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.63  1:18.65  2:00.52    2:40.85   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    37.91  1:19.06  2:02.46    2:43.69   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    40.08  1:22.17  2:06.08    2:48.96   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    40.99  1:24.17  2:07.90    2:49.69   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    43.07  1:29.69  2:17.42    3:01.17   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    46.67  1:35.66  2:25.96    3:14.44   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.68  1:35.82  2:24.91    3:11.80   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.12        1:08.26   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    40.22        1:21.85   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    41.89        1:25.08   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    45.37        1:32.01   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    54.90        1:54.08   
Katja Svarfvar  1996  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    34.55        1:11.38   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.87        1:13.67   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    36.61        1:14.91   
Julia Wallbäcks  1997  Bollnäs Simsällskap    37.74        1:17.21   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    38.23        1:18.01   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    37.99        1:18.38   
Frida Forsberg  1998  Bollnäs Simsällskap    38.05        1:19.65   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    38.40        1:19.84   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.77        1:23.92   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    36.03        1:14.85   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    37.67        1:17.52   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    39.17        1:20.02   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.18        1:21.75   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    40.50        1:22.07   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    41.00        1:22.92   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    42.42        1:24.65   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    41.90        1:25.99   
Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    42.71        1:26.75   
10  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    42.36        1:27.27   
11  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    43.11        1:27.86   
12  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.41        1:28.70   
13  Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.73        1:29.04   
14  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    43.42        1:29.31   
15  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    44.53        1:30.89   
16  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    43.89        1:31.12   
17  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    44.76        1:31.63   
18  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    44.93        1:33.98   
19  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    46.98        1:35.07   
20  Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.89        1:45.52   
21  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    51.86        1:46.36   
22  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap    52.26        1:46.51   
23  Julia Jones  2000  Leksands Simförening    53.03        1:48.37   
24  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    55.02        1:51.38   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Lisa Mattsson  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    38.54        1:19.14   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    39.27        1:19.18   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    39.74        1:21.11   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    40.04        1:23.57   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.48        1:29.14   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    43.18        1:29.91   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.26        1:32.68   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    44.45        1:32.83   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.69        1:35.48   
10  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    46.56        1:37.42   
11  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    47.48        1:39.97   
12  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.71        1:43.60   
13  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    51.36        1:45.06   
14  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    53.51        1:46.05   
15  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    1:00.18        2:04.69   
16  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    1:02.87        2:07.64   
17  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    1:02.73        2:07.68   
18  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    1:04.69        2:15.57   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    31.90        1:09.12   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.47        1:10.01   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    35.91        1:17.03   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    38.70        1:24.26   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    34.31        1:15.43   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    36.00        1:17.37   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    40.00        1:25.28   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    39.99        1:25.85   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.65        1:27.06   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.76        1:33.52   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.76        1:37.68   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    38.09        1:19.25   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    38.11        1:21.20   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.84        1:24.23   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    39.92        1:25.03   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    41.36        1:27.55   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    41.20        1:28.17   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    41.18        1:29.11   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.42        1:32.29   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    49.57        1:43.01   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    48.75        1:43.97   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    50.19        1:44.59   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    52.00        1:47.34   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    52.89        1:55.86   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    36.24  1:18.66  2:01.29    2:43.66   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    52.94  1:52.70  2:54.34    3:55.29   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.61  1:29.39  2:18.42    3:08.15   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.61  1:34.99  2:27.06    3:15.04   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    45.61  1:35.71  2:28.24    3:16.95   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.98  1:24.26  2:09.70    2:52.95   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    39.33  1:25.68  2:13.93    3:00.31   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    43.08  1:28.66  2:15.58    3:01.28   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    40.91  1:28.04  2:15.97    3:02.96   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.14  1:28.45  2:17.17    3:04.56   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    44.77  1:36.68  2:27.99    3:19.17   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    45.55  1:36.46  2:28.87    3:19.19   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    46.78  1:39.11  2:31.02    3:19.55   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    45.20  1:36.10  2:28.70    3:19.61   
10  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    46.01  1:36.66  2:30.29    3:23.41   
11  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    47.07  1:41.08  2:35.85    3:30.44   
12  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    50.23  1:47.50  2:43.42    3:38.53   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    42.19  1:31.08  2:21.81    3:13.89   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    48.82  1:44.69  2:40.91    3:37.23   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    49.37  1:47.69  2:47.14    3:43.23   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    50.39  1:49.75  2:48.84    3:45.87   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    56.24  1:58.08  2:59.16    4:00.65   
Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    56.41  1:59.61  3:02.41    4:04.28   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    29.10  1:00.57  1:33.00    2:05.84   
Håkan Agnell  1970  Simklubben Neptun    29.62  1:02.23  1:35.54    2:08.21   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.05  1:01.72  1:35.99    2:09.55   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    29.67  1:02.42  1:36.85    2:12.25   
Michael Edstedt  1961  Simklubben Neptun    32.02  1:06.59  1:41.65    2:15.82   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    30.35  1:03.20  1:37.15    2:10.20   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    28.72  1:01.54  1:36.48    2:10.35   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    29.37  1:02.47  1:37.51    2:11.52   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.31  1:05.74  1:40.87    2:15.88   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.24  1:07.92  1:44.93    2:21.63   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    31.53  1:09.22  1:48.87    2:27.39   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.12  1:11.61  1:51.87    2:28.12   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.49  1:14.43  1:54.80    2:35.74   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.07  1:16.84  1:58.29    2:35.95   
10  Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    36.20  1:17.14  1:59.32    2:37.29   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    30.44  1:05.56  1:41.59    2:15.53   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.03  1:06.95  1:42.24    2:17.08   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    31.15  1:06.05  1:42.38    2:19.64   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    32.29  1:08.11  1:45.19    2:21.18   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    31.50  1:08.29  1:46.46    2:22.37   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    33.04  1:10.39  1:49.81    2:25.63   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    31.72  1:08.79  1:49.51    2:28.42   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    36.16  1:17.06  1:57.95    2:35.80   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    36.27  1:17.94  2:00.70    2:39.74   
10  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    36.18  1:17.66  2:00.03    2:41.20   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.80  1:19.32  2:01.02    2:40.63   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    38.19  1:20.45  2:01.24    2:40.63   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    37.44  1:20.20  2:03.33    2:44.16   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    38.53  1:24.49  2:11.96    2:58.89   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.05  1:27.98  2:15.19    2:59.34   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.85        1:03.04   
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    30.70        1:03.74   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    31.76        1:06.55   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    32.25        1:08.84   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    35.57        1:14.21   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    36.47        1:15.90   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    47.19        1:37.11   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    30.45        1:02.07   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    31.50        1:04.81   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    32.07        1:05.01   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    31.63        1:05.48   
Frida Forsberg  1998  Bollnäs Simsällskap    31.99        1:06.22   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.45        1:07.87   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    33.23        1:08.64   
Julia Wallbäcks  1997  Bollnäs Simsällskap    34.04        1:09.66   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.79        1:12.96   
10  Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.36        1:13.60   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    30.45        1:03.38   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    30.58        1:03.60   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    31.24        1:04.78   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    32.37        1:06.98   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    33.24        1:09.47   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    33.12        1:09.60   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.09        1:10.59   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.38        1:11.57   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    35.27        1:12.65   
10  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    35.14        1:12.74   
11  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    35.02        1:13.57   
12  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    34.91        1:14.02   
13  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    36.51        1:14.72   
14  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.77        1:14.83   
15  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    35.63        1:15.35   
16  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    36.28        1:15.40   
17  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    36.39        1:16.31   
18  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    35.53        1:16.38   
19  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    37.90        1:16.63   
20  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    36.64        1:17.38   
21  Sanna Forsman  1999  Malungs Simsällskap    36.73        1:17.58   
22  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    37.18        1:17.76   
23  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    37.29        1:17.95   
24  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    38.66        1:18.07   
25  Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.70        1:19.27   
26  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    39.86        1:20.34   
27  Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.06        1:24.15   
28  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    40.74        1:25.72   
29  Lisa Mattsson  2000  Falu Simsällskap    41.25        1:26.27   
30  Julia Jones  2000  Leksands Simförening    43.13        1:31.10   
31  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap    45.09        1:32.98   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    32.86        1:08.32   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    32.16        1:08.33   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    34.72        1:12.26   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.48        1:12.97   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    34.68        1:14.21   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.84        1:14.23   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    34.61        1:15.24   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    36.11        1:17.20   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    37.06        1:17.93   
10  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    36.27        1:18.18   
11  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.33        1:20.51   
12  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    38.57        1:22.60   
13  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    40.40        1:24.64   
14  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    41.61        1:28.99   
15  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    43.45        1:31.97   
16  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.54        1:37.21   
17  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    45.26        1:37.43   
18  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    46.76        1:37.99   
19  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    46.15        1:38.65   
20  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    48.31        1:40.85   
21  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    47.44        1:42.18   
22  My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap    47.82        1:45.44   
23  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    50.70        1:46.82   
24  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    51.19        1:49.35   
25  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    54.41        1:58.77   
Hanna Deras  2001  Leksands Simförening            DNS   
Petra Forsman  2001  Malungs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Herrar  1999  Ludvika Simsällskap            5:12.21   
  Jakob Gustafsson  1999      39.68  1:21.34      1:21.34   
  Jacob Rydelius  1999      40.34  1:25.72      2:47.06   
  Emil Söderholm  1999      36.34  1:20.22      4:07.28   
  Henrik Bransell  1999      30.84  1:04.93      5:12.21   
                     
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  1999  Ludvika Simsällskap            5:02.81   
  Anna Miram  1999      35.84  1:14.61      1:14.61   
  Maja Fredriksson  1999      39.03  1:25.59      2:40.20   
  Maja Jansson  2000      35.20  1:18.10      3:58.30   
  Frida Lannhard  2000      30.90  1:04.51      5:02.81   
                     
Harnäs Sku Damer 1[2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:34.36   
  Wilma Norin  2000      43.63  1:28.17      1:28.17   
  Sarah Wallin  2000      38.00  1:22.37      2:50.54   
  Elina Carlsson  2001      40.14  1:26.67      4:17.21   
  Hannah Björkbacka  2000      36.23  1:17.15      5:34.36   
                     
Ludvika SS Damer 2  1999  Ludvika Simsällskap            5:45.97   
  Rebecka Östh  1999      40.72  1:21.99      1:21.99   
  Moa Holmström  2001      41.39  1:33.06      2:55.05   
  Elin Carlsson  2001      40.41  1:31.77      4:26.82   
  Anna Krysén  2003      36.72  1:19.15      5:45.97   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  2000  Falu Simsällskap            6:03.22   
  Sandra Jobs  2000      42.51  1:27.61      1:27.61   
  Nelly Antlöv  2002      48.81  1:44.84      3:12.45   
  Ella Gunnarsson  2000      41.00  1:31.16      4:43.61   
  Ronja Rantanen  1999      37.27  1:19.61      6:03.22   
                     
Borlänge Damer [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            6:27.70   
  Vilma Sandell  2000      53.35  1:46.40      1:46.40   
  Linnea Kallin  2001      49.32  1:46.08      3:32.48   
  Jonna Jämte  2000      41.66  1:34.54      5:07.02   
  Anna Häll  1999      38.97  1:20.68      6:27.70   
                     
Harnäs Sku Damer 2[2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
  Frida Florén  2004      50.19  1:42.92      1:42.92   
  Clara Florén  2002              3:29.75   
                     
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Harnäs Sku Herrar [1995]  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:39.21   
  Samuel Hillman  1997      36.33  1:16.17      1:16.17   
  Petter Cyrén  1996      32.55  1:10.37      2:26.54   
  Carl Christoffersson  1997      31.65  1:08.58      3:35.12   
  Svante Cyrén  1998      30.05  1:04.09      4:39.21   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            4:49.50   
  Rasmus Rantanen  1997      31.97  1:06.25      1:06.25   
  David Hambraeus  1999      38.94  1:23.20      2:29.45   
  Filip Antlöv  1998      31.25  1:07.98      3:37.43   
  Mathias Renström  2001      34.15  1:12.07      4:49.50   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            4:50.96   
  David Bransell  1997      40.54  1:25.73      1:25.73   
  Nils Schönberg  1989      31.70  1:09.28      2:35.01   
  Jacob Leidefeldt  1997      32.22  1:09.11      3:44.12   
  Joakim Anttila  1991      30.66  1:06.84      4:50.96   
                     
Harnäs Sku Herrar [1998]  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:35.91   
  Elias Hägglund  1998      41.77  1:26.32      1:26.32   
  Marcus Ålenius  2001      44.32  1:33.18      2:59.50   
  William Borg  2000      36.33  1:22.72      4:22.22   
  Andreas Andersson  1998      35.40  1:13.69      5:35.91   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge Damer  1998  Borlänge Simsällskap            5:00.39   
  Klara Johansson  1997      35.17  1:12.01      1:12.01   
  Amanda Rosberg  1992      34.94  1:16.10      2:28.11   
  Linnea Sandberg  1996      35.06  1:19.45      3:47.56   
  Diana Björk  1995      34.70  1:12.83      5:00.39   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            5:01.16   
  Jessika Borbos  2001      38.08  1:20.40      1:20.40   
  Hanna Tinnerholm  1999      38.43  1:23.74      2:44.14   
  Elin Svärd  1998      33.49  1:12.50      3:56.64   
  Sandra Lundqvist  1998      30.98  1:04.52      5:01.16   
                     
Harnäs Sku Damer [1911]  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:13.73   
  Paulina Björkbacka  1995      33.59  1:09.34      1:09.34   
  Emelie Hansson  1997      39.21  1:25.20      2:34.54   
  Moa Tengqvist  1997      36.13  1:25.55      4:00.09   
  Felicia Forslund  1997      34.90  1:13.64      5:13.73   
                     
Säffle SS Damer  Säffle Simsällskap            5:18.12   
  Julia Mulikova  1998      38.11  1:20.45      1:20.45   
  Madeleine Wanna  1999      43.32  1:31.63      2:52.08   
  Petra Johansson  1997      34.06  1:14.03      4:06.11   
  Therese Johansson  1999      34.84  1:12.01      5:18.12   
                     
Norrtälje Damer  1996  Norrtälje Simklubb            5:24.54   
  Alva Westling  1999      39.35  1:21.31      1:21.31   
  Amanda Malmsten  2000      44.78  1:35.19      2:56.50   
  Emelie Rudert  1999      36.99  1:19.94      4:16.44   
  Katja Svarfvar  1996      32.30  1:08.10      5:24.54   
                     
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    27.71        57.20   
Håkan Agnell  1970  Simklubben Neptun    27.43        57.61   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    28.26        58.72   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    29.90        1:04.00   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    27.76        57.69   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    27.34        57.76   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    28.30        59.72   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    29.80        1:00.58   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.50        1:01.52   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    30.57        1:05.01   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.12        1:05.37   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    33.04        1:08.63   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.32        1:10.80   
10  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.96        1:11.58   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    29.16        1:02.40   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    30.45        1:02.97   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    30.36        1:03.29   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.69        1:03.96   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    30.37        1:03.96   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    30.17        1:04.50   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    30.18        1:04.90   
Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    32.47        1:07.03   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    31.97        1:08.03   
10  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    33.68        1:09.53   
11  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    40.12        1:23.00   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    34.55        1:13.23   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    36.69        1:15.31   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.17        1:17.57   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    37.60        1:20.65   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    39.53        1:22.46   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.39        1:23.23   
Johan Werkmästar  2002  Rättviks simförening    41.72        1:27.15   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    47.60        1:41.12   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.47  1:06.00  1:42.51    2:15.13   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    32.51  1:10.12  1:49.86    2:29.97   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    35.34  1:15.01  1:56.07    2:36.72   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    37.04  1:19.37  2:03.78    2:48.07   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    48.07  1:43.79  2:42.01    3:36.07   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    31.43  1:05.59  1:40.48    2:15.02   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    31.88  1:06.52  1:42.20    2:17.72   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    32.62  1:08.86  1:44.14    2:18.46   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    33.76  1:10.91  1:48.71    2:26.25   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    34.07  1:11.81  1:49.71    2:27.05   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.88  1:11.32  1:49.46    2:28.03   
Frida Forsberg  1998  Bollnäs Simsällskap    32.83  1:09.49  1:49.42    2:29.30   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.70  1:16.80  1:57.60    2:36.06   
Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    42.02  1:29.41  2:19.58    3:08.68   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    32.19  1:07.55  1:43.77    2:20.06   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    32.90  1:08.74  1:45.03    2:20.67   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.03  1:12.26  1:51.60    2:29.03   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    35.45  1:14.04  1:52.99    2:29.43   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    33.72  1:12.15  1:52.21    2:29.62   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.39  1:12.77  1:52.22    2:30.78   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    35.48  1:16.42  1:56.30    2:34.47   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    35.39  1:16.75  1:58.43    2:37.45   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    37.12  1:16.67  1:58.38    2:37.94   
10  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    36.31  1:17.31  1:59.38    2:38.02   
11  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    37.06  1:18.56  2:01.09    2:38.73   
12  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    36.09  1:17.28  1:59.39    2:39.14   
13  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    36.69  1:18.73  2:01.10    2:40.34   
14  Linnea Hedvall  1999  Leksands Simförening    37.17  1:19.50  2:02.91    2:44.53   
15  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.09  1:20.85  2:04.04    2:44.87   
16  Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.99  1:19.98  2:03.41    2:45.04   
17  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    37.12  1:19.33  2:04.11    2:46.48   
18  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    38.51  1:22.61  2:06.41    2:46.85   
19  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    37.96  1:21.49  2:05.71    2:48.85   
20  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    39.07  1:22.55  2:07.31    2:49.62   
21  Sanna Forsman  1999  Malungs Simsällskap    39.22  1:24.34  2:10.19    2:53.27   
22  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    40.35  1:27.32  2:16.81    3:02.18   
23  Julia Jones  2000  Leksands Simförening    44.90  1:36.05  2:26.11    3:12.98   
24  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap    48.88  1:46.00  2:43.15    3:35.69   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    34.02  1:11.84  1:51.60    2:30.34   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    36.25  1:15.92  1:56.05    2:33.48   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.34  1:19.48  2:03.85    2:43.36   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    36.79  1:19.71  2:04.65    2:47.88   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.92  1:21.85  2:08.10    2:51.90   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    38.34  1:22.62  2:09.13    2:53.04   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    37.06  1:22.63  2:10.02    2:54.14   
Petra Forsman  2001  Malungs Simsällskap    42.78  1:31.16  2:18.05    3:03.75   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    44.23  1:34.30  2:25.38    3:11.32   
10  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    43.93  1:37.05  2:30.92    3:21.57   
11  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    46.31  1:40.39  2:34.00    3:23.46   
12  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.54  1:38.72  2:32.77    3:24.23   
13  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    46.84  1:42.11  2:38.67    3:30.51   
14  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    48.43  1:46.78  2:47.48    3:44.75   
15  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    49.38  1:48.89  2:50.89    3:48.23   
16  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    53.40  1:52.54  2:52.85    3:49.79   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.36  1:06.20  1:48.80    2:25.47   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    31.42  1:11.78  1:57.98    2:33.20   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    35.72  1:19.98  2:08.99    2:47.31   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    31.37  1:11.47  1:54.57    2:28.41   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    31.35  1:10.66  1:54.35    2:29.08   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    33.92  1:14.63  1:58.25    2:34.43   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.81  1:13.88  2:00.15    2:36.05   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    32.21  1:15.59  2:02.76    2:38.41   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.40  1:25.39  2:13.17    2:50.08   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.24  1:13.44  2:00.88    2:36.14   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    34.98  1:17.35  2:03.33    2:38.30   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    34.18  1:15.02  2:01.68    2:38.98   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    36.37  1:14.92  2:04.16    2:39.02   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    33.82  1:18.07  2:04.85    2:39.03   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.70  1:17.85  2:04.20    2:41.44   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    35.79  1:16.18  2:04.20    2:43.14   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    40.20  1:24.05  2:14.40    2:50.97   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    39.14  1:27.62  2:20.14    3:01.17   
Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap            DNS   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    44.28  1:34.75  2:28.51    3:07.34   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    40.55  1:30.06  2:25.93    3:08.44   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.27  1:44.54  2:35.42    3:20.90   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    48.66  1:40.88  2:39.60    3:20.93   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    47.33  1:38.87  2:39.29    3:22.80   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    1:20.20  2:48.85  4:18.37    5:33.81   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:31.53  3:04.91  4:53.05    6:17.75   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:17.19  2:37.24  4:05.78    5:18.12   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    1:32.53  3:00.50  4:47.38    6:11.53   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:24.88  2:48.17  4:21.79    5:36.83   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    1:29.25  3:00.72  4:46.52    6:05.09   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    1:39.57  3:25.32  5:13.83    6:44.32   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jan Forsman  1969  Malungs Simsällskap    31.76        1:07.25   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.36        1:10.16   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.44        1:04.54   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    35.16        1:11.18   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    35.13        1:12.20   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.31        1:13.95   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.13        1:15.22   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.39        1:25.17   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.10        1:29.00   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    34.64        1:11.67   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.61        1:12.69   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.15        1:15.66   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    37.97        1:18.05   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    39.49        1:19.31   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    40.41        1:22.30   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    39.97        1:23.45   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    44.41        1:31.39   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    46.86        1:34.42   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    43.73        1:29.87   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.33        1:31.85   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    46.07        1:34.99   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    47.20        1:35.10   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    48.07        1:37.53   
Johan Werkmästar  2002  Rättviks simförening    52.26        1:45.94   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.61  1:12.81  1:51.71    2:28.91   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    56.54  2:01.29  3:06.94    4:10.89   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    37.22  1:17.92  1:59.95    2:39.85   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    39.76  1:22.86  2:05.67    2:46.08   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    38.72  1:20.71  2:04.43    2:46.57   
Julia Wallbäcks  1997  Bollnäs Simsällskap    39.47  1:22.12  2:06.27    2:48.27   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.04  1:25.08  2:10.32    2:54.81   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    37.00  1:16.98  1:57.44    2:36.69   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.47  1:23.19  2:07.41    2:49.41   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    40.47  1:23.92  2:09.02    2:51.58   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    40.46  1:25.06  2:09.65    2:51.87   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    41.09  1:25.87  2:12.15    2:55.02   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    43.00  1:30.01  2:18.01    3:02.94   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    44.29  1:31.25  2:19.77    3:04.59   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    44.79  1:32.06  2:20.75    3:04.82   
Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    45.05  1:33.70  2:22.51    3:09.89   
10  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    46.16  1:36.57  2:26.55    3:12.87   
11  Linnea Hedvall  1999  Leksands Simförening    47.25  1:38.44  2:30.58    3:20.38   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            DNS   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    38.68  1:21.82  2:05.87    2:46.39   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    40.74  1:24.58  2:09.73    2:51.56   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    40.84  1:24.23  2:08.57    2:51.63   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.44  1:36.59  2:27.64    3:13.92   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    46.41  1:37.38  2:28.95    3:18.13   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    51.52  1:49.43  2:48.81    3:43.30   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    51.15  1:50.63  2:51.63    3:46.45   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Herrar  1999  Ludvika Simsällskap            1:57.18   
  Henrik Bransell  1999      28.47        28.47   
  Jacob Rydelius  1999      29.03        57.50   
  Emil Söderholm  1999      29.69        1:27.19   
  Erik Krysén  2000      29.99        1:57.18   
                     
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  1999  Ludvika Simsällskap            2:00.20   
  Frida Lannhard  2000      29.76        29.76   
  Rebecka Östh  1999      30.37        1:00.13   
  Anna Miram  1999      30.05        1:30.18   
  Maja Jansson  2000      30.02        2:00.20   
                     
Ludvika SS Damer 2  1999  Ludvika Simsällskap            2:10.89   
  Anna Krysén  2003      34.86        34.86   
  Moa Holmström  2001      32.05        1:06.91   
  Elin Carlsson  2001      31.85        1:38.76   
  Maja Fredriksson  1999      32.13        2:10.89   
                     
Harnäs Sku Damer 1[2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:14.05   
  Elina Carlsson  2001      35.76        35.76   
  Sarah Wallin  2000      30.83        1:06.59   
  Wilma Norin  2000      33.88        1:40.47   
  Alice Eriksson  2001      33.58        2:14.05   
                     
Harnäs Sku Damer 2[2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:32.37   
  Hannah Björkbacka  2000      34.29        34.29   
  Clara Florén  2002      35.12        1:09.41   
  Frida Florén  2004      45.21        1:54.62   
  Minje Karlsson  2000      37.75        2:32.37   
                     
Borlänge Damer [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            2:41.83   
  Vilma Sandell  2000      37.78        37.78   
  Emma Larsson  2002      41.71        1:19.49   
  Linnea Kallin  2001      40.48        1:59.97   
  Andréa Holmberg  2000      41.86        2:41.83   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  2000  Falu Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 29, 4X50m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Herrar  1994  Örebro Simallians            1:37.52   
  Jonathan Kling  1993      22.89        22.89   
  Dennis Finnström  1995      24.98        47.87   
  Oskar Holmgren  1994      24.58        1:12.45   
  Simon Bergquist  1996      25.07        1:37.52   
                     
Harnäs Sku Herrar [1995]  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:50.49   
  Carl Christoffersson  1997      28.28        28.28   
  Svante Cyrén  1998      28.80        57.08   
  Samuel Hillman  1997      27.56        1:24.64   
  Petter Cyrén  1996      25.85        1:50.49   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            1:51.20   
  Jacob Leidefeldt  1997      27.04        27.04   
  Joakim Anttila  1991      28.80        55.84   
  Oskar Altzar  1992      27.82        1:23.66   
  Nico Axelsson  1976      27.54        1:51.20   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            1:57.02   
  Filip Antlöv  1998      29.30        29.30   
  Rasmus Rantanen  1997      26.41        55.71   
  David Hambraeus  1999      28.36        1:24.07   
  Mathias Renström  2001      32.95        1:57.02   
                     
Harnäs Sku Herrar [1998]  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:10.78   
  Andreas Andersson  1998      33.08        33.08   
  William Borg  2000      30.99        1:04.07   
  Elias Hägglund  1998      31.19        1:35.26   
  Adam Carlsson  2001      35.52        2:10.78   
                     
Borlänge Herrar Lag2  Borlänge Simsällskap            2:22.92   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      32.20        32.20   
  David Bransell  1997      28.60        1:00.80   
  Daniel Ruijs  2004      45.37        1:46.17   
  Markus Tägtström  2002      36.75        2:22.92   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Flickor Lag 1  Örebro Simallians            1:55.95   
  Linn Gustafsson  1998      28.72        28.72   
  Isabelle Fredriksson  1999      29.19        57.91   
  Vera Rohlin Johansson  1995      26.12        1:24.03   
  Lina Nederman  2000      31.92        1:55.95   
                     
Borlänge Damer  1998  Borlänge Simsällskap            1:57.21   
  Lina Anttila  1987      29.09        29.09   
  Linnea Sandberg  1996      30.07        59.16   
  Amanda Rosberg  1992      29.81        1:28.97   
  Klara Johansson  1997      28.24        1:57.21   
                     
Harnäs Sku Damer [1911]  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:03.09   
  Felicia Forslund  1997      30.80        30.80   
  Moa Tengqvist  1997      33.32        1:04.12   
  Emelie Hansson  1997      30.37        1:34.49   
  Paulina Björkbacka  1995      28.60        2:03.09   
                     
Norrtälje Damer  1996  Norrtälje Simklubb            2:04.32   
  Emelie Rudert  1999      29.50        29.50   
  Alva Westling  1999      31.59        1:01.09   
  Katja Svarfvar  1996      30.45        1:31.54   
  Amanda Malmsten  2000      32.78        2:04.32   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            2:06.00   
  Elin Svärd  1998      29.38        29.38   
  Josefine Borbos  1997      31.97        1:01.35   
  Hanna Tinnerholm  1999      31.03        1:32.38   
  Ronja Rantanen  1999      33.62        2:06.00   
                     
Säffle SS Damer  Säffle Simsällskap            2:06.77   
  Petra Johansson  1997      30.32        30.32   
  Madeleine Wanna  1999      32.74        1:03.06   
  Julia Mulikova  1998      31.72        1:34.78   
  Therese Johansson  1999      31.99        2:06.77   
                     
Borlänge Damer Lag 2  Borlänge Simsällskap            2:23.56   
  Jonna Jämte  2000      34.30        34.30   
  Emme-Linn Hansson  1998      38.48        1:12.78   
  Karin Leijström  2001      36.98        1:49.76   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      33.80        2:23.56   
                     
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Michael Edstedt  1961  Simklubben Neptun    1:12.16  2:29.19  3:45.64  5:01.74  19:06.32   
          6:18.22  7:35.07  8:52.11  10:08.70     
          11:25.93  12:43.38  14:00.71  15:18.26     
          16:35.27  17:52.02         
Patrik Florén  1976  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.51  2:20.25  3:36.30  4:53.42  19:36.85   
          6:12.25  7:31.66  8:51.60  10:12.84     
          11:32.88  12:55.07  14:16.09  15:37.62     
          16:58.19  18:20.21         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    1:10.88  2:25.93  3:41.69  4:57.75  18:57.52   
          6:13.71  7:30.23  8:46.58  10:02.54     
          11:19.28  12:36.61  13:53.99  15:10.87     
          16:28.24  17:43.97         
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:11.76  2:26.35  3:42.70  4:58.58  19:31.08   
          6:15.70  7:33.78  8:53.27  10:13.17     
          11:34.67  12:54.12  14:13.86  15:33.45     
          16:54.26  18:13.78         
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.63  2:47.24  4:15.06  5:44.51  21:59.31   
          7:13.64  8:42.05  10:09.79  11:38.92     
          13:07.12  14:36.47  16:06.70  17:34.52     
          19:03.63  20:32.02         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    1:17.65  2:44.64  4:13.37  5:40.23  21:55.38   
          7:09.35  8:41.02  10:10.28  11:38.11     
          13:08.36  14:36.54  16:05.31  17:34.92     
          19:05.63  20:32.34         
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap    1:20.12  2:47.59  4:16.80  5:46.00  22:26.92   
          7:15.66  8:45.78  10:17.07  11:49.39     
          13:22.01  14:52.56  16:25.87  17:58.75     
          19:30.54  21:02.09         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:20.76  2:47.28  4:13.60  5:40.35  21:14.64   
          7:06.24  8:29.73  9:54.78  11:19.32     
          12:44.50  14:09.87  15:34.91  17:00.42     
          18:24.10  19:45.46         
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:07.94  2:21.05  3:33.38    4:42.40   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    1:14.05  2:36.19  3:53.52    5:11.08   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:14.45  2:38.43  4:02.95    5:28.12   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    1:47.62  3:50.93  5:59.49    8:00.81   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:07.64  2:20.00  3:32.63    4:46.47   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:10.34  2:25.43  3:39.01    4:53.66   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:11.97  2:30.87  3:50.81    5:10.66   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:15.27  2:35.49  3:56.81    5:14.70   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    1:15.45  2:39.93  4:06.28    5:30.83   
Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    1:28.93  3:09.45  4:51.47    6:32.78   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    1:07.72  2:21.16  3:35.17    4:49.39   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    1:10.91  2:27.14  3:43.46    4:59.29   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:10.20  2:27.57  3:45.02    4:59.51   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    1:13.13  2:32.63  3:54.94    5:10.93   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    1:17.32  2:41.35  4:05.27    5:26.66   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    1:18.91  2:44.88  4:13.28    5:38.85   
Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    1:20.10  2:48.77  4:17.52    5:38.98   
Linnea Hedvall  1999  Leksands Simförening    1:22.76  2:53.96  4:22.67    5:52.06   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    1:21.47  2:52.51  4:25.26    5:55.09   
10  Sanna Forsman  1999  Malungs Simsällskap    1:25.66  2:59.47  4:31.06    5:59.80   
11  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    1:26.09  3:05.27  4:44.56    6:20.09   
12  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    1:31.22  3:13.56  4:56.82    6:31.42   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:13.23  2:30.28  3:47.86    5:04.34   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    1:19.98  2:50.38  4:20.08    5:45.22   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:23.92  2:57.18  4:30.06    5:52.78   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    1:20.77  2:51.10  4:22.80    5:57.69   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:26.09  3:00.44  4:34.71    6:05.12   
Petra Forsman  2001  Malungs Simsällskap    1:34.57  3:14.03  4:50.80    6:25.15   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    1:44.25  3:40.49  5:39.13    7:32.85   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    1:45.80  3:42.50  5:40.23    7:34.76   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    32.16  1:07.71  1:43.11    2:20.05   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.82  1:07.31  1:45.66    2:24.29   
Håkan Agnell  1970  Simklubben Neptun    32.21  1:10.02  1:48.73    2:26.68   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    33.68  1:13.82  1:55.53    2:38.30   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    33.94  1:17.02  2:05.16    2:53.01   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.42  1:17.52  2:01.66    2:46.60   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    35.16  1:17.38  2:02.14    2:47.15   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.88  1:28.75  2:17.78    3:05.47   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    33.93        1:13.80   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    36.22        1:20.87   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    36.81        1:22.68   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    40.50        1:26.17   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    32.42        1:09.00   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    32.84        1:09.54   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    32.28        1:12.40   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    36.36        1:16.05   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    36.50        1:18.35   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    36.15        1:18.60   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    37.61        1:19.91   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.55        1:24.68   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    37.62        1:25.30   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    37.95        1:25.73   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    39.48        1:26.21   
10  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    39.54        1:27.37   
11  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    40.95        1:28.16   
12  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    42.52        1:36.36   
13  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    50.15        1:53.20   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.43        1:24.57   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    40.24        1:27.75   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    40.13        1:30.20   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    41.98        1:31.66   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.01  1:15.29  1:55.58    2:35.47   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    39.39  1:25.39  2:12.10    2:57.13   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.55  1:19.14  2:01.44    2:43.06   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    38.47  1:22.20  2:07.60    2:51.36   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    39.70  1:24.74  2:09.99    2:51.98   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.55  1:31.79  2:19.63    3:06.22   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    42.07  1:30.82  2:20.84    3:07.76   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.77  1:28.98  2:19.16    3:09.78   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.93  1:33.99  2:24.20    3:13.18   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.49  1:37.35  2:30.94    3:21.78   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    39.33  1:23.95  2:09.02    2:52.05   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    38.83  1:22.98  2:07.93    2:52.32   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    39.58  1:25.10  2:11.17    2:57.19   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.52  1:26.80  2:13.51    2:58.28   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    40.31  1:26.45  2:14.42    3:02.36   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.01  1:32.27  2:19.62    3:07.53   
Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    43.76  1:32.52  2:21.95    3:08.84   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    44.30  1:35.57  2:26.15    3:15.19   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.33  1:34.66  2:25.99    3:13.49   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    48.53  1:43.42  2:38.23    3:30.88   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    48.98  1:45.62  2:42.23    3:34.79   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    35.46        1:15.30   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.55        1:25.32   
Katja Svarfvar  1996  Norrtälje Simklubb    40.87        1:26.56   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    51.81        1:49.72   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    39.23        1:22.64   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.50        1:24.31   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.93        1:31.43   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    42.77        1:31.57   
Julia Wallbäcks  1997  Bollnäs Simsällskap    44.17        1:32.28   
Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    45.64        1:38.23   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.31        1:19.00   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    37.94        1:20.91   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    38.38        1:21.65   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.72        1:23.95   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.17        1:25.99   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    42.41        1:30.15   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    42.11        1:30.17   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    42.01        1:30.76   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    43.12        1:31.98   
10  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    45.10        1:32.45   
11  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.80        1:35.58   
12  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    46.16        1:36.11   
13  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    44.86        1:36.77   
14  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    46.19        1:36.79   
15  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    45.96        1:36.99   
16  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    46.97        1:37.84   
17  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    46.31        1:38.21   
18  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    47.79        1:41.53   
19  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap    48.09        1:43.70   
20  Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.40        1:47.88   
21  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap    51.96        1:49.36   
22  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    54.23        1:56.82   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening            DSQ   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    39.35        1:27.83   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    42.36        1:31.44   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    45.03        1:34.72   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    46.45        1:35.24   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    46.38        1:40.61   
Hanna Deras  2001  Leksands Simförening    46.56        1:40.63   
Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap    48.51        1:41.34   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    48.10        1:42.35   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.58        1:43.04   
10  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.76        1:45.37   
11  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    49.92        1:46.09   
12  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    50.08        1:48.51   
13  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    54.44        1:56.02   
14  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    56.57        1:59.99   
15  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    56.75        2:00.35   
16  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    59.62        2:03.24   
17  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    57.79        2:04.22   
18  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    59.95        2:05.08   
19  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:01.85        2:12.10   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            DNS   
My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 4X50m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Herrar  1999  Ludvika Simsällskap            2:19.84   
  Henrik Bransell  1999      33.76        33.76   
  Jacob Rydelius  1999      38.95        1:12.71   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      36.71        1:49.42   
  Emil Söderholm  1999      30.42        2:19.84   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  1999  Ludvika Simsällskap            2:16.20   
  Anna Miram  1999      34.26        34.26   
  Maja Fredriksson  1999      37.48        1:11.74   
  Maja Jansson  2000      34.02        1:45.76   
  Frida Lannhard  2000      30.44        2:16.20   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  2000  Falu Simsällskap            2:27.61   
  Jessika Borbos  2001      37.05        37.05   
  Hanna Tinnerholm  1999      37.86        1:14.91   
  Ella Gunnarsson  2000      37.64        1:52.55   
  Sandra Jobs  2000      35.06        2:27.61   
                     
Leksand Damer [1999]  1999  Leksands Simförening            2:32.08   
  Karolin Karlsson  1999      40.45        40.45   
  Hanna Deras  2001      46.76        1:27.21   
  Sara Junevik  2000      31.08        1:58.29   
  Linnea Hedvall  1999      33.79        2:32.08   
                     
Ludvika SS Damer 2  1999  Ludvika Simsällskap            2:32.75   
  Rebecka Östh  1999      36.22        36.22   
  Moa Holmström  2001      39.97        1:16.19   
  Elin Carlsson  2001      37.79        1:53.98   
  Alice Gustafsson  2002      38.77        2:32.75   
                     
Harnäs Sku Damer 1[2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:33.84   
  Hannah Björkbacka  2000      42.80        42.80   
  Sarah Wallin  2000      37.69        1:20.49   
  Elina Carlsson  2001      41.33        2:01.82   
  Alice Eriksson  2001      32.02        2:33.84   
                     
Borlänge Damer [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            2:53.39   
  Emma Larsson  2002      46.74        46.74   
  Linnea Kallin  2001      48.92        1:35.66   
  Jonna Jämte  2000      39.89        2:15.55   
  Karin Leijström  2001      37.84        2:53.39   
                     
Harnäs Sku Damer 2[2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:53.73   
  Frida Florén  2004      50.93        50.93   
  Wilma Norin  2000      44.80        1:35.73   
  Minje Karlsson  2000      41.99        2:17.72   
  Clara Florén  2002      36.01        2:53.73   
                     
                     
 
Gren 39, 4X50m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Herrar  Örebro Simallians            1:50.76   
  Anton Schough  1998      30.63        30.63   
  Oskar Holmgren  1994      30.93        1:01.56   
  Dennis Finnström  1995      26.74        1:28.30   
  Jonathan Kling  1993      22.46        1:50.76   
                     
Harnäs Sku Herrar [1914]  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:04.30   
  William Borg  2000      35.01        35.01   
  Petter Cyrén  1996      31.17        1:06.18   
  Carl Christoffersson  1997      29.61        1:35.79   
  Svante Cyrén  1998      28.51        2:04.30   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            2:06.71   
  Nico Axelsson  1976      34.80        34.80   
  Joakim Anttila  1991      35.09        1:09.89   
  Oskar Altzar  1992      30.08        1:39.97   
  Jacob Leidefeldt  1997      26.74        2:06.71   
                     
Harnäs Sku Herrar [1995]  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:34.99   
  Adam Carlsson  2001      42.17        42.17   
  Marcus Ålenius  2001      43.15        1:25.32   
  Elias Hägglund  1998      36.51        2:01.83   
  Andreas Andersson  1998      33.16        2:34.99   
                     
Borlänge Herrar Lag2  Borlänge Simsällskap            DNS   
  Anton Waller-Kaustinen  2000                 
  Daniel Ruijs  2004                 
  Markus Tägtström  2002                 
  David Bransell  1997              DNS   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Flickor Lag 1  Örebro Simallians            2:07.62   
  Ida Nederman  2000      36.61        36.61   
  Isabelle Fredriksson  1999      35.39        1:12.00   
  Vera Rohlin Johansson  1995      27.89        1:39.89   
  Linn Gustafsson  1998      27.73        2:07.62   
                     
Borlänge Damer  1998  Borlänge Simsällskap            2:07.84   
  Klara Johansson  1997      33.55        33.55   
  Amanda Rosberg  1992      34.32        1:07.87   
  Lina Anttila  1987      30.29        1:38.16   
  Linnea Sandberg  1996      29.68        2:07.84   
                     
Harnäs Sku Damer  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:17.98   
  Paulina Björkbacka  1995      32.57        32.57   
  Emelie Hansson  1997      38.34        1:10.91   
  Moa Tengqvist  1997      35.38        1:46.29   
  Felicia Forslund  1997      31.69        2:17.98   
                     
Norrtälje Damer  1996  Norrtälje Simklubb            2:24.41   
  Alva Westling  1999      36.50        36.50   
  Amanda Malmsten  2000      42.89        1:19.39   
  Katja Svarfvar  1996      35.16        1:54.55   
  Emelie Rudert  1999      29.86        2:24.41   
                     
Borlänge Damer Lag 2  Borlänge Simsällskap            2:57.28   
  Vilma Sandell  2000      49.59        49.59   
  Emme-Linn Hansson  1998      45.24        1:34.83   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      41.63        2:16.46   
  Andréa Holmberg  2000      40.82        2:57.28   
                     
Säffle SS Damer  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  08 september 2013 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  19:50