Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2015    Utskriftsdatum  08 september 2015   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  21:14   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Edvin Persson  1999    477  1:03.92  2:15.80  3:27.47    4:36.54   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Lukas Hill  1999    420  1:03.82  2:18.32  3:35.12    4:48.45   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    383  1:08.73  2:25.20  3:41.55    4:57.54   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    507  1:02.26  2:11.40  3:21.82    4:30.96   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Tim Hansson  2001    394  1:09.65  2:25.47  3:41.20    4:54.74   
  Falu Simsällskap                   
                     
Adam Carlsson  2001    391  1:09.71  2:25.80  3:41.31    4:55.49   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Marcus Ålenius  2001    363  1:10.10  2:28.03  3:45.38    5:02.90   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Marcus Tägtström  2002    316  1:13.19  2:34.93  3:56.29    5:17.25   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johan Werkmästar  2002    257  1:19.29  2:49.92  4:17.06    5:39.73   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Hansson  2003    276  1:15.70  2:42.66  4:09.40    5:31.71   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Malte Svärd  2003    275  1:19.80  2:46.55  4:12.12    5:32.29   
  Falu Simsällskap                   
                     
Albin Östlund  2004    251  1:20.11  2:48.28  4:17.09    5:42.20   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Olle Wikholm  2004              DNS   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Ronja Rantanen  1999    471  1:12.54  2:30.64  3:50.22  5:09.95  10:28.53   
  Falu Simsällskap        6:30.13  7:50.09  9:10.57       
                     
Marit van Zonneveld  1999    428  1:16.80  2:38.97  4:01.66  5:24.77  10:49.14   
  Simsällskapet Mora        6:47.30  8:09.64  9:31.34       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Emelie Hellgren  2001    566  1:08.11  2:22.21  3:37.03  4:52.15  9:51.27   
  Fagersta Simklubb        6:06.98  7:22.74  8:38.06       
                     
Emmy Östling  2001    476  1:14.32  2:34.58  3:54.56  5:13.58  10:26.59   
  Falu Simsällskap        6:32.82  7:51.89  9:09.73       
                     
Clara Florén  2002    432  1:14.02  2:35.59  3:57.74  5:20.91  10:46.92   
  Gävle Simsällskap        6:43.67  8:06.05  9:27.60       
                     
Elina Carlsson  2001    401  1:15.67  2:37.93  4:01.42  5:25.11  11:03.07   
  Gävle Simsällskap        6:49.48  8:14.94  9:40.61       
                     
Femke van Zonneveld  2002    338  1:19.53  2:47.44  5:00.26  6:29.06  11:42.12   
  Simsällskapet Mora        7:59.73  9:31.50  11:00.52       
                     
Lisen Hill  2002    307  1:19.08  2:49.67  4:21.86  5:54.96  12:04.61   
  Simsällskapet Mora        7:27.09  8:59.88  10:32.41       
                     
Alice Ericson  2001              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Helmi Swanson  2004    431  1:16.85  2:39.16  4:01.87  5:24.77  10:47.46   
  Gävle Simsällskap        6:47.45  8:09.50  9:30.86       
                     
Louise Haglöv  2003    323  1:19.81  3:34.53  5:52.97  7:26.22  11:52.65   
  Borlänge Simsällskap        8:59.62  10:29.96  11:52.65       
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Antlöv  1998    524  28.93        1:01.78   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Patrik Florén  1976    464  29.49        1:04.31   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Alfred Lindén  1997    426  30.41        1:06.19   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    397  31.21        1:07.74   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Edvin Persson  1999    537  28.77        1:01.27   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    368  32.92        1:09.50   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lukas Hill  1999    360  32.37        1:10.01   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Nugzari Batsikadze  2000    272  34.29        1:16.81   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Andreas Persson  2000    271  34.17        1:16.92   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    264  35.57        1:17.64   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000    249  34.29        1:19.13   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    451  30.66        1:04.92   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Marcus Tägtström  2002    185  39.22        1:27.27   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johan Werkmästar  2002    137  44.07        1:36.45   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elias Gustavsson  2002              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Hansson  2003    172  38.95        1:29.49   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Malte Svärd  2003    138  43.05        1:36.19   
  Falu Simsällskap                   
                     
Albin Östlund  2004              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    529  34.14  1:13.34  1:53.59    2:33.00   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sarah Wallin  2000    409  34.50  1:15.73  2:00.74    2:46.69   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Larsson  2002    356  37.07  1:20.91  2:07.80    2:54.45   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ida Lundén  2002    276  41.76  1:31.95  2:22.87    3:09.97   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Clara Bergh  2004    284  40.11  1:27.96  2:18.70    3:08.09   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Victoria Flyman  2003    231  40.29  1:33.73  2:30.07    3:21.61   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Antlöv  1998    584  1:03.77  2:21.45  3:40.82    4:49.95   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Patrik Florén  1976    453  1:05.99  2:30.84  4:00.68    5:15.51   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Waller-Kaustinen  2000    321  1:22.72  2:56.81  4:36.47    5:53.98   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    495  1:13.59  2:30.43  3:58.71    5:06.29  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Gävle Simsällskap                   
                     
Marcus Ålenius  2001    378  1:21.97  2:53.89  4:17.67    5:35.02   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Adam Carlsson  2001    328  1:27.41  2:57.73  4:35.82    5:51.30   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Elias Persson  2002    307  1:22.57  2:57.91  4:36.78    5:59.08   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Junevik  2000    636  28.52  1:08.16  1:53.04    2:28.06   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000    622  33.70  1:12.87  1:55.41    2:29.15   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Agnes Humling  2000    528  35.94  1:16.40  2:02.17    2:37.60   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    501  34.85  1:14.81  2:03.72    2:40.30   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Maja Fredriksson  1999    493  35.32  1:17.59  2:02.13    2:41.18   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999    443  33.34  1:19.54  2:05.22    2:46.98   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jonna Jämte  2000    370  37.18  1:25.49  2:16.39    2:57.37   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amie Molin Richtnér  2001    575  34.66  1:13.87  1:58.65    2:33.13   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Elsa Bergh  2002    555  35.47  1:14.72  1:58.76    2:34.92   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Emmy Östling  2001    473  34.73  1:16.09  2:05.44    2:43.47   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emelie Hellgren  2001    429  42.62  1:22.26  2:14.37    2:48.88   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Clara Florén  2002    413  38.60  1:23.20  2:11.44    2:50.99   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Nelly Antlöv  2002    411  36.93  1:24.76  2:10.94    2:51.23   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alice Ericson  2001    384  36.62  1:21.25  2:15.57    2:55.12   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Lovis Jernberg  2002    384  40.34  1:23.89  2:17.58    2:55.24   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Elina Carlsson  2001    361  38.18  1:26.10  2:20.92    2:58.88   
  Gävle Simsällskap                   
                     
10  Lisen Hill  2002    359  40.04  1:23.56  2:19.28    2:59.08   
  Simsällskapet Mora                   
                     
11  Moa Wimnell Åblad  2002    317  37.91  1:27.01  2:25.21    3:06.72   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
12  Femke van Zonneveld  2002    314  39.69  1:28.68  2:22.16    3:07.28   
  Simsällskapet Mora                   
                     
13  Anna Hoppstadius  2001    306  39.36  1:31.98  2:23.14    3:08.99   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
14  Maja Wikström  2002    250  46.17  1:33.48  2:37.12    3:22.09   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
15  Emilia Lövstrand  2002    197  48.90  1:47.40  2:48.73    3:38.87   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Helmi Swanson  2004    459  38.24  1:20.87  2:08.26    2:45.07   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Anna Krysén  2003    414  34.89  1:19.48  2:12.11    2:50.89   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Victoria Flyman  2003    366  40.34  1:30.67  2:18.96    2:57.93   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Frida Florén  2004    343  37.71  1:22.73  2:19.24    3:01.94   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Clara Bergh  2004    337  39.32  1:26.96  2:23.16    3:02.91   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Amanda Jobs  2003    334  40.95  1:28.54  2:24.49    3:03.49   
  Falu Simsällskap                   
                     
Louise Haglöv  2003    294  41.45  1:32.24  2:28.55    3:11.43   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Julia Lindgren  2004    292  43.16  1:32.75  2:29.61    3:11.86   
  Falu Simsällskap                   
                     
Maja Nilsson  2003    268  45.80  1:38.06  2:33.36    3:17.51   
  Gävle Simsällskap                   
                     
10  Anna Nyberg  2003    259  44.68  1:33.99  2:32.09    3:19.74   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Moa Kvarnlöf  2004    217  51.30  1:46.35  2:46.29    3:31.94   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
12  Tuva Hjemli  2005    200  51.97  1:46.67  2:48.28    3:37.64   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Gävle SS Herrar [2001]  2001  14  392          4:19.01   
  Gävle Simsällskap                   
  Jakob Källquist  2001      28.10  58.48      58.48   
  Marcus Ålenius  2001      30.28  1:04.53      2:03.01   
  Adam Carlsson  2001      30.39  1:04.90      3:07.91   
  Carl Hansson  2003      33.27  1:11.10      4:19.01   
                     
Borlänge Herrar [2001]  2001              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
  Marcus Tägtström  2002      32.75  1:10.88      1:10.88   
                     
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Gävle SS Damer [2001]  2001  14  506          4:29.91   
  Gävle Simsällskap                   
  Amie Molin Richtnér  2001      31.17  1:03.81      1:03.81   
  Clara Florén  2002      32.16  1:08.24      2:12.05   
  Elina Carlsson  2001      32.69  1:09.12      3:21.17   
  Helmi Swanson  2004      32.68  1:08.74      4:29.91   
                     
Söderhamn Damer [2001]  2001  11  442          4:42.39   
  Söderhamns Simsällskap                   
  Victoria Flyman  2003      35.19  1:13.28      1:13.28   
  Clara Bergh  2004      35.98  1:15.00      2:28.28   
  Elsa Bergh  2002      30.36  1:03.00      3:31.28   
  Lovis Jernberg  2002      34.19  1:11.11      4:42.39   
                     
Borlänge Damer [2001]  2001  10  394          4:53.44   
  Borlänge Simsällskap                   
  Emma Larsson  2002      33.93  1:10.46      1:10.46   
  Anna Hoppstadius  2001      34.30  1:13.50      2:23.96   
  Louise Haglöv  2003      35.43  1:14.05      3:38.01   
  Moa Wimnell Åblad  2002      35.36  1:15.43      4:53.44   
                     
Falun Damer Yngre Lag 1  2001  343          5:07.07   
  Falu Simsällskap                   
  Nelly Antlöv  2002      34.35  1:10.94      1:10.94   
  Amanda Jobs  2003      36.65  1:16.43      2:27.37   
  Anna Nyberg  2003      40.51  1:24.03      3:51.40   
  Julia Lindgren  2004      36.39  1:15.67      5:07.07   
                     
Gävle SS Damer Lag 2  2001  290          5:24.83   
  Gävle Simsällskap                   
  Ida Lundén  2002      36.69  1:17.05      1:17.05   
  Frida Florén  2004      37.24  1:21.67      2:38.72   
  Gabriella Mosbach  2003      37.93  1:23.72      4:02.44   
  Maja Nilsson  2003      38.63  1:22.39      5:24.83   
                     
Borlänge Damer 1 [2001]  2001              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Gävle SS Herrar [1916]  14  364          4:25.55   
  Gävle Simsällskap                   
  Nugzari Batsikadze  2000      30.59  1:05.80      1:05.80   
  Andreas Persson  2000      30.30  1:05.08      2:10.88   
  Patrik Florén  1976      27.68  59.19      3:10.07   
  Albin Östlund  2004      35.52  1:15.48      4:25.55   
                     
SS Mora Herrar  11  350          4:28.99   
  Simsällskapet Mora                   
  Edvin Persson  1999      27.63  57.61      57.61   
  Elias Persson  2002      31.68  1:08.45      2:06.06   
  Eric Persson  2004      39.64  1:24.95      3:31.01   
  Lukas Hill  1999      27.02  57.98      4:28.99   
                     
Ludvika SS Herrar              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Ludvika SS Damer  14  580          4:17.96   
  Ludvika Simsällskap                   
  Anna Krysén  2003      31.71  1:06.18      1:06.18   
  Frida Lannhard  2000      30.09  1:03.10      2:09.28   
  Rebecka Östh  1999      29.91  1:03.28      3:12.56   
  Sarah Wallin  2000      31.23  1:05.40      4:17.96   
                     
Falun Damer Lag 1  2000  11  570          4:19.41   
  Falu Simsällskap                   
  Emmy Östling  2001      32.15  1:05.82      1:05.82   
  Hanna Tinnerholm  1999      32.47  1:08.06      2:13.88   
  Ronja Rantanen  1999      31.61  1:07.14      3:21.02   
  Sara Junevik  2000      28.30  58.39      4:19.41   
                     
SS Mora Damer  10  376          4:57.93   
  Simsällskapet Mora                   
  Femke van Zonneveld  2002      35.21  1:15.32      1:15.32   
  Marit van Zonneveld  1999      32.77  1:08.79      2:24.11   
  Liv Jonsson  2004      37.56  1:20.68      3:44.79   
  Lisen Hill  2002      34.22  1:13.14      4:57.93   
                     
Borlänge Damer Dom Stora]  353          5:04.23   
  Borlänge Simsällskap                   
  Emilia Lövstrand  2002      39.61  1:29.43      1:29.43   
  My Lindgren  2002      37.94  1:22.64      2:52.07   
  Jonna Jämte  2000      32.26  1:09.92      4:01.99   
  Klara Johansson  1997      28.69  1:02.24      5:04.23   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lukas Hill  1999    431  33.50  1:09.96  1:47.67    2:24.91   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    387  34.25  1:12.32  1:51.83    2:30.26   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000    319  36.82  1:17.98  2:00.44    2:40.14   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    260  40.75  1:24.78  2:09.17    2:51.50   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    480  33.25  1:09.52  1:45.87    2:19.83  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Gävle Simsällskap                   
                     
Adam Carlsson  2001    266  40.72  1:25.31  2:08.63    2:50.16   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Johan Werkmästar  2002    202  43.40  1:31.06  2:19.52    3:06.35   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Hansson  2003    283  39.12  1:21.85  2:04.98    2:46.64   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Malte Svärd  2003    233  43.29  1:29.16  2:14.16    2:57.74   
  Falu Simsällskap                   
                     
Albin Östlund  2004    214  43.31  1:30.10  2:17.91    3:03.04   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Junevik  2000    556  33.23        1:09.25   
  Falu Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    518  34.38        1:10.92   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000    419  36.84        1:16.13   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sarah Wallin  2000    403  37.87        1:17.09   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Ronja Rantanen  1999    402  37.97        1:17.13   
  Falu Simsällskap                   
                     
Sandra Jobs  2000    402  37.22        1:17.15   
  Falu Simsällskap                   
                     
Maja Fredriksson  1999    342  39.21        1:21.45   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Klara Öhlin  1999    282  39.89        1:26.84   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elsa Bergh  2002    493  35.29        1:12.07   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Amie Molin Richtnér  2001    476  36.32        1:12.93   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Emmy Östling  2001    465  36.23        1:13.51   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emelie Hellgren  2001    455  36.58        1:14.02   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Jessika Borbos  2001    405  37.23        1:17.00   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alva Wikström  2002    388  37.69        1:18.10   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alice Ericson  2001    362  38.81        1:19.91   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Lisen Hill  2002    351  38.93        1:20.69   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Emma Larsson  2002    336  40.45        1:21.92   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Femke van Zonneveld  2002    322  40.01        1:23.09   
  Simsällskapet Mora                   
                     
11  Clara Florén  2002    317  40.55        1:23.47   
  Gävle Simsällskap                   
                     
12  Lovis Jernberg  2002    310  41.93        1:24.14   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
13  Elina Carlsson  2001    299  41.26        1:25.14   
  Gävle Simsällskap                   
                     
14  Moa Wimnell Åblad  2002    268  41.86        1:28.30   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
15  Maja Wikström  2002    261  42.65        1:29.07   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
16  Ida Lundén  2002    252  43.64        1:30.19   
  Gävle Simsällskap                   
                     
17  Emma S. Persson  2002    184  49.19        1:40.04   
  Falu Simsällskap                   
                     
18  Emilia Lövstrand  2002    160  49.54        1:44.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Krysén  2003    321  40.16        1:23.15   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Clara Bergh  2004    313  41.43        1:23.86   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Victoria Flyman  2003    295  41.25        1:25.55   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Julia Lindgren  2004    283  42.60        1:26.68   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Florén  2004    267  42.22        1:28.39   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Lisa Löf  2004    256  42.57        1:29.72   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Amanda Jobs  2003    248  44.12        1:30.59   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Nyberg  2003    232  45.94        1:32.63   
  Falu Simsällskap                   
                     
Maja Nilsson  2003    201  47.98        1:37.16   
  Gävle Simsällskap                   
                     
10  Gabriella Mosbach  2003    178  49.07        1:41.09   
  Gävle Simsällskap                   
                     
11  Moa Kvarnlöf  2004    175  51.83        1:41.85   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
12  Tuva Hjemli  2005    168  51.63        1:43.08   
  Falu Simsällskap                   
                     
13  Emelie Wijker  2003    164  51.60        1:43.95   
  Gävle Simsällskap                   
                     
14  Maja Bergman  2003    161  48.86        1:44.58   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Antlöv  1998    565  33.63        1:09.60   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Marcus Eriksson  1995    521  33.36        1:11.53   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    442  35.10        1:15.54   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Patrik Florén  1976    437  35.44        1:15.80   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Alfred Lindén  1997    387  35.77        1:18.92   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Edvin Persson  1999    499  34.26        1:12.55   
  Simsällskapet Mora                   
                     
David Hambraeus  1999    406  36.98        1:17.70   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    405  37.48        1:17.78   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Andreas Persson  2000    359  37.29        1:20.96   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Axel Strömsöe  2000    353  38.96        1:21.41   
  Falu Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000    340  38.87        1:22.42   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Nugzari Batsikadze  2000    303  40.81        1:25.68   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    263  42.63        1:29.80   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Persson  2002    420  36.95        1:16.80   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Jakob Källquist  2001    408  37.91        1:17.59   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Tim Hansson  2001    292  40.64        1:26.76   
  Falu Simsällskap                   
                     
Marcus Tägtström  2002    283  41.87        1:27.63   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Leo Henry Örtlund  2001    172  47.59        1:43.34   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elias Gustavsson  2002    147  50.50        1:49.02   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Marcus Ålenius  2001              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Westman  2003    212  45.90        1:36.53   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Lucas Humling  2005    172  48.61        1:43.47   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
Malte Svärd  2003    158  51.00        1:46.30   
  Falu Simsällskap                   
                     
Eric Persson  2004    140  52.93        1:50.63   
  Simsällskapet Mora                   
                     
David Diamandiev  2004    122  54.97        1:55.95   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Timothy Manns-Ståhl  2004    114  53.85        1:58.53   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Olle Wikholm  2004              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Fredriksson  1999    582  38.18  1:20.63  2:03.70    2:46.26   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Agnes Humling  2000    525  39.21  1:23.66  2:08.53    2:52.05   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000    520  40.74  1:25.39  2:10.05    2:52.69   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Marit van Zonneveld  1999    426  42.37  1:30.50  2:18.12    3:04.49   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elsa Bergh  2002    577  38.92  1:21.49  2:04.88    2:46.81   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Amie Molin Richtnér  2001    538  38.69  1:22.34  2:06.69    2:50.74   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Nelly Antlöv  2002    435  42.16  1:28.78  2:15.83    3:03.21   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Hoppstadius  2001    366  43.20  1:32.06  2:22.13    3:14.11   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Helmi Swanson  2004    436  43.98  1:30.74  2:18.17    3:03.07   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Victoria Flyman  2003    416  41.91  1:30.39  2:19.46    3:06.04   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Julia Lindgren  2004    328  46.97  1:38.67  2:31.03    3:21.27   
  Falu Simsällskap                   
                     
Maja Nilsson  2003    265  50.65  1:47.20  2:42.81    3:36.21   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Amanda Jobs  2003    261  49.67  1:46.38  2:43.55    3:37.23   
  Falu Simsällskap                   
                     
Louise Haglöv  2003    224  48.15  1:45.22  2:47.10    3:48.53   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Emelie Wijker  2003    197  56.86  1:55.92  2:58.07    3:58.39   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Nathalie Stigenberg  2004    182  52.93  1:56.87  2:59.66    4:04.80   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfred Lindén  1997    525  29.31  1:01.89  1:35.34    2:06.61   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Marcus Eriksson  1995    484  30.12  1:03.33  1:37.20    2:10.03   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Edvin Persson  1999    512  29.32  1:02.75  1:36.59    2:07.62   
  Simsällskapet Mora                   
                     
David Hambraeus  1999    474  30.23  1:05.11  1:38.34    2:10.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    452  30.26  1:03.95  1:38.76    2:13.08   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lukas Hill  1999    434  29.85  1:03.84  1:40.04    2:14.89   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Erik Krysén  2000    389  30.97  1:06.77  1:44.13    2:19.87   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Andreas Persson  2000    329  32.65  1:11.06  1:51.69    2:27.88   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Axel Strömsöe  2000    320  34.45  1:12.39  1:50.87    2:29.25   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    296  34.19  1:13.23  1:54.16    2:33.26   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Nugzari Batsikadze  2000    236  36.33  1:19.22  2:03.78    2:45.21   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    522  29.51  1:01.93  1:35.57    2:06.83   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Adam Carlsson  2001    387  32.09  1:08.39  1:44.94    2:20.15   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Marcus Ålenius  2001    367  32.62  1:09.19  1:47.10    2:22.61   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Tim Hansson  2001    364  32.95  1:09.78  1:47.16    2:23.04   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elias Persson  2002    313  34.03  1:12.97  1:53.21    2:30.32   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Marcus Tägtström  2002    304  33.80  1:13.60  1:53.93    2:31.80   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johan Werkmästar  2002    279  36.13  1:16.31  1:57.37    2:36.23   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elias Gustavsson  2002    192  41.94  1:30.58  2:16.07    2:56.93   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Hansson  2003    284  34.93  1:15.85  1:57.15    2:35.26   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Malte Svärd  2003    280  36.52  1:18.68  1:59.06    2:36.05   
  Falu Simsällskap                   
                     
Albin Östlund  2004    216  38.63  1:22.30  2:06.47    2:50.09   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Lucas Humling  2005    183  40.91  1:28.39  2:16.56    2:59.68   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    147  45.04  1:37.03  2:26.86    3:13.54   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Olle Wikholm  2004    138  43.75  1:34.69  2:28.51    3:17.60   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Junevik  2000    662  29.18        59.89   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000    559  30.73        1:03.33   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    534  31.08        1:04.31   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Agnes Humling  2000    494  32.13        1:06.01   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Ronja Rantanen  1999    477  32.36        1:06.80   
  Falu Simsällskap                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999    450  32.79        1:08.09   
  Falu Simsällskap                   
                     
Marit van Zonneveld  1999    433  32.80        1:08.95   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Maja Fredriksson  1999    417  33.18        1:09.83   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sandra Jobs  2000    398  34.20        1:10.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Klara Öhlin  1999    280  35.41        1:19.76   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emelie Hellgren  2001    559  30.85        1:03.35   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Elsa Bergh  2002    547  31.18        1:03.79   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Amie Molin Richtnér  2001    516  31.56        1:05.05   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Emmy Östling  2001    487  32.20        1:06.34   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Larsson  2002    442  33.40        1:08.49   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Alva Wikström  2002    434  33.56        1:08.92   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jessika Borbos  2001    424  33.36        1:09.45   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alice Ericson  2001    419  32.97        1:09.71   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Clara Florén  2002    405  33.37        1:10.52   
  Gävle Simsällskap                   
                     
10  Nelly Antlöv  2002    386  34.61        1:11.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Elina Carlsson  2001    382  34.71        1:11.91   
  Gävle Simsällskap                   
                     
12  Moa Wimnell Åblad  2002    382  34.85        1:11.92   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
13  Lisen Hill  2002    375  34.37        1:12.36   
  Simsällskapet Mora                   
                     
14  Femke van Zonneveld  2002    367  34.88        1:12.90   
  Simsällskapet Mora                   
                     
15  Lovis Jernberg  2002    335  36.69        1:15.11   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
16  Ida Lundén  2002    329  36.60        1:15.58   
  Gävle Simsällskap                   
                     
17  Anna Hoppstadius  2001    326  36.43        1:15.81   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
18  Maja Wikström  2002    247  39.58        1:23.09   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
19  My Lindgren  2002    242  39.43        1:23.72   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
20  Emilia Lövstrand  2002    194  41.18        1:30.05   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
21  Emma S. Persson  2002    187  41.90        1:31.19   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Krysén  2003    472  31.55        1:07.01   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Helmi Swanson  2004    427  33.29        1:09.28   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Louise Haglöv  2003    393  34.47        1:11.22   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Clara Bergh  2004    366  35.58        1:12.91   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Julia Lindgren  2004    324  36.27        1:15.95   
  Falu Simsällskap                   
                     
Lisa Löf  2004    295  36.76        1:18.40   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Amanda Jobs  2003    280  38.95        1:19.77   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Florén  2004    267  38.33        1:21.02   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Liv Jonsson  2004    257  38.74        1:22.05   
  Simsällskapet Mora                   
                     
10  Maja Nilsson  2003    248  39.47        1:23.02   
  Gävle Simsällskap                   
                     
11  Anna Nyberg  2003    239  40.00        1:24.07   
  Falu Simsällskap                   
                     
12  Gabriella Mosbach  2003    238  37.93        1:24.16   
  Gävle Simsällskap                   
                     
13  Moa Kvarnlöf  2004    221  40.35        1:26.32   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
14  Emelie Wijker  2003    219  40.78        1:26.51   
  Gävle Simsällskap                   
                     
15  Tuva Hjemli  2005    198  42.23        1:29.52   
  Falu Simsällskap                   
                     
16  Maja Bergman  2003    197  41.16        1:29.67   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
17  Anna Sisell  2003    166  44.03        1:34.95   
  Simsällskapet Mora                   
                     
18  Alma Strömsöe  2004    158  42.88        1:36.51   
  Falu Simsällskap                   
                     
19  Nathalie Stigenberg  2004    132  45.50        1:42.27   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Vanja Nejad Dehghan  2003              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Gävle SS Herrar [2001]  2001  14  414          4:37.79  0-14 Åldersgrupp Rekord 
  Gävle Simsällskap                   
  Carl Hansson  2003      37.37  1:17.16      1:17.16   
  Marcus Ålenius  2001      34.18  1:11.52      2:28.68   
  Jakob Källquist  2001      29.95  1:04.22      3:32.90   
  Adam Carlsson  2001      30.74  1:04.89      4:37.79   
                     
Borlänge Herrar [2001]  2001              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Gävle SS Damer [2001]  2001  14  436          5:11.42   
  Gävle Simsällskap                   
  Amie Molin Richtnér  2001      36.53  1:14.63      1:14.63   
  Helmi Swanson  2004      39.43  1:23.24      2:37.87   
  Elina Carlsson  2001      39.47  1:25.13      4:03.00   
  Clara Florén  2002      32.41  1:08.42      5:11.42   
                     
Söderhamn Damer [2001]  2001  11  419          5:15.60   
  Söderhamns Simsällskap                   
  Lovis Jernberg  2002      41.42  1:23.55      1:23.55   
  Victoria Flyman  2003      40.98  1:26.20      2:49.75   
  Elsa Bergh  2002      34.34  1:13.75      4:03.50   
  Clara Bergh  2004      35.03  1:12.10      5:15.60   
                     
Borlänge Damer 1 [2001]  2001  10  389          5:23.53   
  Borlänge Simsällskap                   
  Moa Wimnell Åblad  2002      41.95  1:26.59      1:26.59   
  Anna Hoppstadius  2001      40.94  1:28.64      2:55.23   
  Emma Larsson  2002      34.41  1:17.13      4:12.36   
  Louise Haglöv  2003      33.72  1:11.17      5:23.53   
                     
Gävle SS Damer Lag 2  2001  269          6:05.65   
  Gävle Simsällskap                   
  Frida Florén  2004      42.73  1:29.84      1:29.84   
  Gabriella Mosbach  2003      47.58  1:40.73      3:10.57   
  Ida Lundén  2002      41.06  1:30.45      4:41.02   
  Maja Nilsson  2003      40.87  1:24.63      6:05.65   
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Ludvika SS Herrar  14  441          4:32.04   
  Ludvika Simsällskap                   
  Jakob Gustafsson  1999      33.22  1:08.68      1:08.68   
  Anton Campalto  1998      33.76  1:14.25      2:22.93   
  Alfred Lindén  1997      30.62  1:08.55      3:31.48   
  Erik Krysén  2000      28.66  1:00.56      4:32.04   
                     
SS Mora Herrar  11  369          4:48.56   
  Simsällskapet Mora                   
  Lukas Hill  1999      32.08  1:07.51      1:07.51   
  Elias Persson  2002      35.75  1:18.44      2:25.95   
  Edvin Persson  1999      27.83  1:00.33      3:26.28   
  Eric Persson  2004      38.93  1:22.28      4:48.56   
                     
Gävle SS Herrar [1916]  10  322          5:01.95   
  Gävle Simsällskap                   
  Albin Östlund  2004      42.92  1:28.99      1:28.99   
  Andreas Persson  2000      36.51  1:20.58      2:49.57   
  Patrik Florén  1976      29.28  1:04.70      3:54.27   
  Nugzari Batsikadze  2000      31.88  1:07.68      5:01.95   
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Ludvika SS Damer  14  585          4:42.38   
  Ludvika Simsällskap                   
  Rebecka Östh  1999      34.36  1:11.18      1:11.18   
  Maja Fredriksson  1999      36.08  1:18.20      2:29.38   
  Sarah Wallin  2000      32.94  1:12.09      3:41.47   
  Frida Lannhard  2000      29.28  1:00.91      4:42.38   
                     
Falun Damer Lag 1  2000  11  577          4:43.55   
  Falu Simsällskap                   
  Emmy Östling  2001      36.17  1:13.28      1:13.28   
  Hanna Tinnerholm  1999      38.17  1:21.79      2:35.07   
  Sara Junevik  2000      30.07  1:03.59      3:38.66   
  Ronja Rantanen  1999      30.93  1:04.89      4:43.55   
                     
SS Mora Damer  10  308          5:49.50   
  Simsällskapet Mora                   
  Lisen Hill  2002      39.88  1:22.42      1:22.42   
  Marit van Zonneveld  1999      40.62  1:27.22      2:49.64   
  Femke van Zonneveld  2002      42.85  1:33.21      4:22.85   
  Liv Jonsson  2004      40.28  1:26.65      5:49.50   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfred Lindén  1997    533  27.24        56.78   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    500  27.65        57.97   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    450  28.96        1:00.07   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Patrik Florén  1976    431  28.88        1:00.94   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Edvin Persson  1999    519  27.75        57.29   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Lukas Hill  1999    473  28.42        59.06   
  Simsällskapet Mora                   
                     
David Hambraeus  1999    468  28.26        59.28   
  Falu Simsällskap                   
                     
Erik Krysén  2000    452  28.76        59.97   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    452  28.75        59.97   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    397  29.72        1:02.64   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Nugzari Batsikadze  2000    363  30.54        1:04.50   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    502  27.92        57.92   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Marcus Ålenius  2001    401  29.56        1:02.43   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Adam Carlsson  2001    346  31.17        1:05.52   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Tim Hansson  2001    345  31.20        1:05.60   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elias Persson  2002    342  31.42        1:05.78   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Marcus Tägtström  2002    311  31.67        1:07.94   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johan Werkmästar  2002    217  35.96        1:16.54   
  Falu Simsällskap                   
                     
Leo Henry Örtlund  2001    198  37.40        1:18.91   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elias Gustavsson  2002    188  38.09        1:20.34   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Hansson  2003    280  33.72        1:10.32   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Malte Svärd  2003    268  34.47        1:11.36   
  Falu Simsällskap                   
                     
Albin Östlund  2004    197  37.71        1:19.05   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Eric Persson  2004    164  40.11        1:24.11   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    160  40.53        1:24.80   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Olle Wikholm  2004    154  41.06        1:25.77   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Gustav Westman  2003    145  42.24        1:27.45   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
David Diamandiev  2004    97  45.26        1:40.18   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Timothy Manns-Ståhl  2004    80  48.54        1:46.61   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Anton Solum  2004    75  47.08        1:49.01   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Junevik  2000    599  31.76  1:07.03  1:41.41    2:14.63   
  Falu Simsällskap                   
                     
Agnes Humling  2000    541  32.06  1:07.37  1:43.94    2:19.22   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    521  31.89  1:08.76  1:46.53    2:20.99   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Ronja Rantanen  1999    519  32.78  1:08.70  1:45.53    2:21.19   
  Falu Simsällskap                   
                     
Sarah Wallin  2000    478  32.21  1:08.83  1:47.18    2:25.14   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Marit van Zonneveld  1999    441  33.74  1:11.34  1:50.35    2:29.04   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Jonna Jämte  2000    403  34.93  1:14.48  1:54.61    2:33.58   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emelie Hellgren  2001    571  31.42  1:06.03  1:41.79    2:16.77   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Elsa Bergh  2002    527  32.43  1:08.32  1:44.76    2:20.49   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Amie Molin Richtnér  2001    525  32.53  1:08.77  1:45.28    2:20.61   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Emmy Östling  2001    522  32.46  1:08.96  1:45.54    2:20.87   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Larsson  2002    445  33.87  1:11.81  1:50.39    2:28.55   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Clara Florén  2002    432  33.51  1:11.57  1:51.25    2:30.05   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Alva Wikström  2002    427  34.28  1:12.33  1:51.65    2:30.65   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jessika Borbos  2001    415  33.71  1:12.43  1:53.05    2:32.04   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alice Ericson  2001    414  33.79  1:13.22  1:54.36    2:32.21   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
10  Nelly Antlöv  2002    393  35.27  1:15.32  1:56.14    2:34.90   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Lovis Jernberg  2002    384  36.15  1:16.03  1:57.48    2:36.02   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
12  Femke van Zonneveld  2002    379  35.30  1:15.22  1:56.20    2:36.80   
  Simsällskapet Mora                   
                     
13  Lisen Hill  2002    376  35.59  1:15.39  1:57.06    2:37.21   
  Simsällskapet Mora                   
                     
14  Moa Wimnell Åblad  2002    346  35.91  1:16.21  1:59.44    2:41.56   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
15  Anna Hoppstadius  2001    334  36.52  1:17.99  2:01.06    2:43.50   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
16  Ida Lundén  2002    323  36.81  1:19.95  2:03.98    2:45.31   
  Gävle Simsällskap                   
                     
17  Maja Wikström  2002    257  38.25  1:25.71  2:13.81    2:58.35   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
18  My Lindgren  2002    209  41.61  1:30.73  2:22.83    3:11.11   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
19  Emilia Lövstrand  2002    185  42.19  1:35.80  2:29.83    3:19.09   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Helmi Swanson  2004    442  33.72  1:11.94  1:51.57    2:28.89   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Victoria Flyman  2003    391  35.64  1:16.74  1:57.54    2:35.10   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Clara Bergh  2004    363  36.56  1:17.69  1:59.22    2:39.02   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Louise Haglöv  2003    354  35.64  1:16.60  1:59.86    2:40.36   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Amanda Jobs  2003    330  38.33  1:21.45  2:04.56    2:44.16   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Florén  2004    314  37.00  1:19.25  2:03.82    2:46.93   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Julia Lindgren  2004    274  38.86  1:23.63  2:10.66    2:54.66   
  Falu Simsällskap                   
                     
Maja Nilsson  2003    261  40.66  1:27.33  2:15.60    2:57.38   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Anna Nyberg  2003    261  40.21  1:26.08  2:13.80    2:57.47   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Moa Kvarnlöf  2004    252  40.59  1:27.85  2:15.02    2:59.61   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
11  Gabriella Mosbach  2003    214  40.27  1:29.62  2:21.29    3:09.51   
  Gävle Simsällskap                   
                     
12  Tuva Hjemli  2005    202  42.00  1:30.96  2:23.21    3:13.37   
  Falu Simsällskap                   
                     
13  Emelie Wijker  2003    177  45.74  1:39.70  2:32.99    3:21.98   
  Gävle Simsällskap                   
                     
14  Nathalie Stigenberg  2004    132  45.86  1:42.10  2:43.67    3:42.50   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Antlöv  1998    545  29.69  1:06.75  1:44.93    2:18.43   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Patrik Florén  1976    428  30.41  1:10.56  1:55.16    2:30.05   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
David Hambraeus  1999    447  32.20  1:11.86  1:55.85    2:27.92   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    416  34.86  1:13.87  1:57.96    2:31.50   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Andreas Persson  2000    340  35.58  1:17.86  2:05.12    2:42.02   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    338  34.06  1:18.09  2:06.82    2:42.37   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Nugzari Batsikadze  2000    257  39.41  1:26.88  2:17.84    2:57.95   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    507  30.23  1:07.09  1:49.75    2:21.81  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Gävle Simsällskap                   
                     
Marcus Ålenius  2001    407  33.38  1:15.52  1:55.83    2:32.65   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Tim Hansson  2001    337  33.57  1:17.99  2:05.82    2:42.58   
  Falu Simsällskap                   
                     
Johan Werkmästar  2002    220  42.51  1:30.18  2:27.04    3:07.18   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Malte Svärd  2003    222  43.16  1:31.07  2:26.65    3:06.78   
  Falu Simsällskap                   
                     
Lucas Humling  2005    172  45.24  1:32.24  2:34.38    3:23.08   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    630  1:13.27  2:33.63  4:01.32    5:11.53  15-16 Åldersgrupp Rekord 
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Agnes Humling  2000    451  1:24.60  2:53.10  4:30.39    5:48.14   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Jonna Jämte  2000    337  1:31.28  3:12.75  4:58.95    6:23.77   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elsa Bergh  2002    498  1:21.80  2:49.17  4:20.80    5:36.90   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Lisen Hill  2002    326  1:31.28  3:04.97  4:58.82    6:28.10   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfred Lindén  1997    388  32.62        1:08.46   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    304  36.76        1:14.28   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lukas Hill  1999    437  31.52        1:05.78   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Edvin Persson  1999    419  32.22        1:06.73   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Jakob Gustafsson  1999    374  33.65        1:09.28   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Andreas Persson  2000    293  36.79        1:15.15   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    235  40.01        1:20.86   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Nugzari Batsikadze  2000    199  42.50        1:25.47   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    464  31.75        1:04.48  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Gävle Simsällskap                   
                     
Elias Persson  2002    289  36.53        1:15.51   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Marcus Ålenius  2001    267  37.95        1:17.53   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Adam Carlsson  2001    242  38.41        1:20.10   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Marcus Tägtström  2002    222  39.69        1:22.44   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johan Werkmästar  2002    180  43.69        1:28.35   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elias Gustavsson  2002    130  49.90        1:38.47   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Leo Henry Örtlund  2001    95  52.79        1:49.10   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Hansson  2003    260  37.89        1:18.20   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Malte Svärd  2003    191  41.83        1:26.71   
  Falu Simsällskap                   
                     
Albin Östlund  2004    175  43.96        1:29.28   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Lucas Humling  2005    155  45.90        1:32.90   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
Eric Persson  2004    135  48.64        1:37.32   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Olle Wikholm  2004    98  51.85        1:48.06   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Anton Solum  2004    88  53.93        1:52.25   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Östh  1999    531  34.83  1:14.15  1:53.46    2:31.66   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Ronja Rantanen  1999    444  38.61  1:18.86  2:00.85    2:41.05   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000    415  40.11  1:22.55  2:04.44    2:44.72   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Marit van Zonneveld  1999    403  39.54  1:21.59  2:04.00    2:46.24   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emmy Östling  2001    513  36.48  1:14.98  1:55.28    2:33.43   
  Falu Simsällskap                   
                     
Amie Molin Richtnér  2001    489  37.97  1:17.45  1:57.63    2:35.87   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Elsa Bergh  2002    460  37.95  1:19.14  2:00.48    2:39.10   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Emelie Hellgren  2001    451  37.95  1:18.95  2:00.05    2:40.13   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Alva Wikström  2002    390  39.31  1:21.91  2:06.45    2:48.08   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alice Ericson  2001    379  39.94  1:24.02  2:09.13    2:49.79   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Lovis Jernberg  2002    336  42.64  1:28.31  2:14.17    2:56.71   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Clara Florén  2002    331  41.55  1:27.11  2:12.89    2:57.52   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Moa Wimnell Åblad  2002    281  40.95  1:29.12  2:18.27    3:07.56   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Maja Wikström  2002    269  45.30  1:35.65  2:25.49    3:10.22   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
11  Emilia Lövstrand  2002    155  50.77  1:49.98  2:51.32    3:48.70   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Jessika Borbos  2001              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Helmi Swanson  2004    376  39.96  1:23.75  2:08.52    2:50.22   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Frida Florén  2004    312  42.14  1:29.42  2:17.21    3:01.14   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Amanda Jobs  2003    270  46.58  1:36.79  2:25.40    3:09.98   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gävle SS Herrar [2001]  2001  14  414          1:55.27   
  Gävle Simsällskap                   
  Adam Carlsson  2001      29.73        29.73   
  Carl Hansson  2003      31.44        1:01.17   
  Marcus Ålenius  2001      28.06        1:29.23   
  Jakob Källquist  2001      26.04        1:55.27   
                     
Borlänge Herrar [2001]  2001  11  106          3:01.01   
  Borlänge Simsällskap                   
  Anton Solum  2004      46.55        46.55   
  David Diamandiev  2004      47.65        1:34.20   
  Timothy Manns-Ståhl  2004      47.11        2:21.31   
  Gustav Westman  2003      39.70        3:01.01   
                     
Borlänge Herrar 1 [2001]  2001              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gävle SS Damer [2001]  2001  14  483          2:04.79   
  Gävle Simsällskap                   
  Clara Florén  2002      31.72        31.72   
  Helmi Swanson  2004      31.37        1:03.09   
  Amie Molin Richtnér  2001      28.70        1:31.79   
  Ida Lundén  2002      33.00        2:04.79   
                     
Borlänge Damer 2 [2001]  2001  11  456          2:07.24   
  Borlänge Simsällskap                   
  Emma Larsson  2002      31.35        31.35   
  Anna Hoppstadius  2001      38.80        1:10.15   
  Moa Wimnell Åblad  2002      25.43        1:35.58   
  Louise Haglöv  2003      31.66        2:07.24   
                     
Söderhamn Damer [2001]  2001  11  456          2:07.24   
  Söderhamns Simsällskap                   
  Clara Bergh  2004      33.47        33.47   
  Lovis Jernberg  2002      33.77        1:07.24   
  Victoria Flyman  2003      31.43        1:38.67   
  Elsa Bergh  2002      28.57        2:07.24   
                     
Falun Damer Yngre Lag 1  2001  454          2:07.44   
  Falu Simsällskap                   
  Jessika Borbos  2001      31.22        31.22   
  Alva Wikström  2002      31.68        1:02.90   
  Nelly Antlöv  2002      32.25        1:35.15   
  Julia Lindgren  2004      32.29        2:07.44   
                     
Gävle SS Damer Lag 2  2001  314          2:24.01   
  Gävle Simsällskap                   
  Frida Florén  2004      36.97        36.97   
  Maja Nilsson  2003      37.85        1:14.82   
  Gabriella Mosbach  2003      34.63        1:49.45   
  Lisa Löf  2004      34.56        2:24.01   
                     
Borlänge Damer 1 [2001]  2001              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Falun Damer Yngre Lag 2  2003              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Gren 29, 4X50m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gävle SS Herrar [1916]  14  373          1:59.29   
  Gävle Simsällskap                   
  Andreas Persson  2000      29.02        29.02   
  Nugzari Batsikadze  2000      28.47        57.49   
  Patrik Florén  1976      27.57        1:25.06   
  Albin Östlund  2004      34.23        1:59.29   
                     
Borlänge Herr Små Stora  11  312          2:06.67   
  Borlänge Simsällskap                   
  Marcus Tägtström  2002      30.10        30.10   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      28.98        59.08   
  Leo Henry Örtlund  2001      33.58        1:32.66   
  Elias Gustavsson  2002      34.01        2:06.67   
                     
SS Mora Herrar              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ludvika SS Damer  14  593          1:56.61   
  Ludvika Simsällskap                   
  Sarah Wallin  2000      30.09        30.09   
  Rebecka Östh  1999      28.20        58.29   
  Maja Fredriksson  1999      29.77        1:28.06   
  Frida Lannhard  2000      28.55        1:56.61   
                     
Falun Damer Lag 1  2000  11  551          1:59.50   
  Falu Simsällskap                   
  Emmy Östling  2001      30.12        30.12   
  Hanna Tinnerholm  1999      30.73        1:00.85   
  Ronja Rantanen  1999      30.76        1:31.61   
  Sara Junevik  2000      27.89        1:59.50   
                     
SS Mora Damer  10  432          2:09.51   
  Simsällskapet Mora                   
  Liv Jonsson  2004      33.97        33.97   
  Femke van Zonneveld  2002      32.23        1:06.20   
  Lisen Hill  2002      32.21        1:38.41   
  Marit van Zonneveld  1999      31.10        2:09.51   
                     
Borlänge Damer Dom Stora]  386          2:14.48   
  Borlänge Simsällskap                   
  Klara Johansson  1997      28.39        28.39   
  Jonna Jämte  2000      31.11        59.50   
  Emilia Lövstrand  2002      38.71        1:38.21   
  My Lindgren  2002      36.27        2:14.48   
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Edvin Persson  1999    472  1:06.14  2:19.28  3:34.38  4:49.40  18:30.05   
  Simsällskapet Mora        6:04.50  7:20.31  8:36.31  9:51.26     
          11:06.51  12:23.29  13:38.41  14:53.47     
          16:08.33  17:22.66         
                     
Lukas Hill  1999    423  1:07.19  2:23.26  3:41.35  4:59.11  19:11.07   
  Simsällskapet Mora        6:18.95  7:37.67  8:56.28  10:13.31     
          11:30.76  12:48.38  14:07.47  15:24.82     
          16:42.84  17:59.09         
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    361  1:12.35  2:31.17  3:53.01  5:14.70  20:13.18   
  Borlänge Simsällskap        6:37.94  7:59.23  9:22.28  10:45.21     
          12:07.63  13:29.47  14:51.50  16:14.50     
          17:35.54  18:56.14         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jakob Källquist  2001    501  1:06.06  2:17.67  3:30.32  4:43.72  18:08.55   
  Gävle Simsällskap        5:57.57  7:11.22  8:24.85  9:38.60     
          10:52.36  12:06.35  13:19.85  14:33.64     
          15:47.20  16:59.82         
                     
Adam Carlsson  2001    447  1:11.70  2:27.52  3:43.63  4:58.24  18:50.51   
  Gävle Simsällskap        6:14.08  7:29.65  8:44.79  10:00.18     
          11:17.06  12:33.33  13:47.44  15:05.09     
          16:21.24  17:36.95         
                     
Tim Hansson  2001    405  1:11.66  2:28.20  3:44.82  5:01.99  19:28.54   
  Falu Simsällskap        6:20.15  7:38.40  8:56.49  10:15.66     
          11:34.71  12:54.52  14:14.44  15:33.70     
          16:53.07  18:12.59         
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ronja Rantanen  1999    497  1:11.17  2:28.37  3:45.78    5:00.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
Rebecka Östh  1999    447  1:13.83  2:35.38  3:53.98    5:11.55   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Marit van Zonneveld  1999    424  1:15.13  2:36.25  3:57.40    5:16.98   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emelie Hellgren  2001    592  1:07.01  2:19.18  3:32.22    4:43.73   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Clara Florén  2002    440  1:14.94  2:36.00  3:56.40    5:13.25   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Emma Larsson  2002    438  1:16.47  2:37.38  3:57.36    5:13.51   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Alice Ericson  2001    430  1:13.91  2:35.00  3:55.87    5:15.56   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Alva Wikström  2002    429  1:13.74  2:35.51  3:56.37    5:15.74   
  Falu Simsällskap                   
                     
Lovis Jernberg  2002    358  1:20.60  2:47.00  4:12.56    5:35.29   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Lisen Hill  2002    347  1:18.89  2:47.37  4:15.15    5:38.91   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Moa Wimnell Åblad  2002    338  1:20.74  2:49.79  4:18.28    5:41.84   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Femke van Zonneveld  2002    334  1:17.74  2:44.85  4:15.26    5:43.10   
  Simsällskapet Mora                   
                     
10  Anna Hoppstadius  2001    317  1:21.98  2:50.72  4:20.35    5:49.22   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Helmi Swanson  2004    450  1:13.71  2:33.99  3:54.29    5:10.75   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Victoria Flyman  2003    401  1:17.71  2:40.27  4:03.85    5:22.86   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Clara Bergh  2004    361  1:19.63  2:46.95  4:14.02    5:34.53   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Louise Haglöv  2003    339  1:20.47  2:48.55  4:18.04    5:41.57   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Maja Nilsson  2003    286  1:26.26  2:59.86  4:32.97    6:01.50   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Waller-Kaustinen  2000    235  39.04  1:26.14  2:14.42    3:00.05   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening