Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2016    Utskriftsdatum  12 september 2016   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  06:18   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    551          26.58   
  Simsällskapet Mora  27.27                 
Henrik Bransell  1999    446          28.52   
  Falu Simsällskap  28.72                 
Jakob Gustafsson  1999    423          29.02   
  Ludvika Simsällskap  30.41                 
Anton Campalto  1998    419          29.11   
  Ludvika Simsällskap  28.92                 
Lukas Hill  1999    417          29.17   
  Simsällskapet Mora  29.36                 
Rasmus Rantanen  1997    408          29.37   
  Södertälje Simsällskap  27.96                 
Nico Axelsson  1976    392          29.77   
  Borlänge Simsällskap  30.50                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    479          27.86   
  Gävle Simsällskap  27.81                 
Tim Hansson  2001    369          30.37   
  Falu Simsällskap  31.35                 
Adam Carlsson  2001    342          31.17   
  Gävle Simsällskap  31.02                 
Hampus Bjärud  2001    249          34.65   
  Ludvika Simsällskap  37.54                 
Leo Henry Örtlund  2001    233          35.40   
  Borlänge Simsällskap  37.28                 
Elias Walizada  2001              DSQ   
  Gävle Simsällskap  44.34                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    426          28.96   
  Simsällskapet Mora  29.24                 
Marcus Tägtström  2002    320          31.86   
  Borlänge Simsällskap  31.67                 
Melker Rosengren  2003    308          32.27   
  Gävle Simsällskap  33.92                 
Julius Grell  2003    302          32.46   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.77                 
Martin Schön  2003    267          33.83   
  Bollnäs Simsällskap  34.24                 
Elias Gustavsson  2002    245          34.83   
  Borlänge Simsällskap  37.23                 
Johan Werkmästar  2002    210          36.64   
  Falu Simsällskap  35.74                 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    196          37.52   
  Gävle Simsällskap  38.01                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olle Wikholm  2004    247          34.70   
  Gävle Simsällskap  37.80                 
Eric Persson  2004    240          35.05   
  Simsällskapet Mora  36.37                 
Lucas Humling  2005    215          36.35   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.27                 
Timothy Manns-Ståhl  2004    141          41.86   
  Borlänge Simsällskap  44.91                 
Anton Solum  2004    121          44.04   
  Borlänge Simsällskap  48.16                 
Gustav Buvik Spännare  2004    109          45.59   
  Bollnäs Simsällskap  48.94                 
Arvid Lind  2005    107          45.89   
  Bollnäs Simsällskap  47.55                 
Ville Arola  2005    79          50.70   
  Borlänge Simsällskap  49.16                 
Alex Storbacka  2006              DSQ   
  Borlänge Simsällskap  57.03                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Svärd  1998    541          29.91   
  Falu Simsällskap  28.66                 
Rebecka Östh  1999    465          31.46   
  Ludvika Simsällskap  28.39                 
Klara Öhlin  1999    377          33.74   
  Simsällskapet Mora  35.95                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amie Molin Richtnér  2001    466          31.44   
  Gävle Simsällskap  30.55                 
Moa Holmström  2001    440          32.03   
  Ludvika Simsällskap  32.25                 
Frida Lannhard  2000    436          32.14   
  Ludvika Simsällskap  32.59                 
Agnes Humling  2000    417          32.62   
  Gävle Simsällskap  33.15                 
Jonna Jämte  2000    345          34.73   
  Borlänge Simsällskap  35.64                 
Hanna Karlsson  2000    324          35.49   
  Simsällskapet Mora  36.26                 
Nora Hägglund  2001    243          39.03   
  Gävle Simsällskap  38.13                 
Anna Falk  2001    228          39.87   
  Borlänge Simsällskap  41.66                 
Johanna Råstock  2001    217          40.52   
  Gävle Simsällskap  39.95                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hilda Sander  2002    434          32.20   
  Falu Simsällskap  32.18                 
Femke van Zonneveld  2002    380          33.63   
  Simsällskapet Mora  33.82                 
Louise Haglöv  2003    358          34.33   
  Borlänge Simsällskap  34.15                 
Nelly Antlöv  2002    337          35.01   
  Falu Simsällskap  34.86                 
Victoria Flyman  2003    333          35.14   
  Söderhamns Simsällskap  33.77                 
Lovis Jernberg  2002    311          35.95   
  Söderhamns Simsällskap  36.64                 
Anna Jönsson  2003    309          36.04   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.10                 
Emma Granström  2002    293          36.68   
  Falu Simsällskap  36.76                 
Lisen Hill  2002    275          37.47   
  Simsällskapet Mora  35.13                 
10  Maja Wikström  2002    224          40.09   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  42.18                 
11  Ida Engdahl  2003    216          40.59   
  Falu Simsällskap  46.90                 
12  Gabriella Mosbach  2003    215          40.68   
  Gävle Simsällskap  40.21                 
13  Anja Zetterberg  2003    190          42.36   
  Falu Simsällskap  42.57                 
14  Alva Olsson  2003    180          43.16   
  Gävle Simsällskap  47.56                 
15  Anna Sisell  2003    139          47.06   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nea Hjortsberg  2004    462          31.52   
  Södertörns Simsällskap  32.28                 
Clara Bergh  2004    417          32.63   
  Söderhamns Simsällskap  32.61                 
Julia Lindgren  2004    339          34.96   
  Falu Simsällskap  36.77                 
Frida Florén  2004    316          35.78   
  Gävle Simsällskap  36.78                 
Filippa Eklund  2004    273          37.56   
  Söderhamns Simsällskap  35.99                 
Lisa Löf  2004    251          38.64   
  Gävle Simsällskap  36.79                 
Nova Johansson  2004    226          40.00   
  Filipstads Simklubb  41.05                 
Tuva Hjemli  2005    217          40.54   
  Falu Simsällskap  40.24                 
Juni Rogström  2004    211          40.89   
  Gävle Simsällskap  49.17                 
10  Nathalie Stigenberg  2004    202          41.53   
  Gävle Simsällskap  45.17                 
11  Vera Stefanovic  2006    186          42.69   
  Bollnäs Simsällskap  47.73                 
12  Agnes Åhlen  2005    139          46.99   
  Borlänge Simsällskap  44.98                 
13  Emma Färlin  2006    89          54.47   
  Falu Simsällskap  55.50                 
14  Sally Wetterskog  2005    81          56.21   
  Filipstads Simklubb  58.12                 
15  Inez Dahlqvist  2005    74          57.98   
  Borlänge Simsällskap  1:01.76                 
Edith Wallberg  2007              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap                   
Ida Ljunggren  2005              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Saga Boråker  2004              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  40.83                 
 
Gren 3, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Gustafsson  1999    448          4:37.30   
  Ludvika Simsällskap  4:37.23                 
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adam Carlsson  2001    405          4:46.71   
  Gävle Simsällskap  4:33.99                 
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Martin Schön  2003    322          5:09.36   
  Bollnäs Simsällskap  5:12.69                 
                     
Elias Gustavsson  2002    265          5:30.37   
  Borlänge Simsällskap  5:29.91                 
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Ruijs  2004    277          5:25.30   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Ronja Rantanen  1999    509  1:09.37  2:23.68  3:39.48  4:55.65  10:00.09   
  Falu Simsällskap  10:09.50      6:12.04  7:28.64  8:45.25       
                     
Marit van Zonneveld  1999    429  1:11.31  2:31.20  3:51.71  5:12.95  10:35.27   
  Simsällskapet Mora  10:32.51      6:34.11  7:55.34  9:16.49       
                     
 
Gren 4, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Clara Florén  2002    477  1:09.02  2:25.24  3:43.08  5:01.94  10:13.48   
  Gävle Simsällskap  10:11.21      6:20.50  7:38.83  8:57.20       
                     
Emma Larsson  2002    464  1:08.24  2:24.40  3:41.39  5:00.66  10:19.10   
  Borlänge Simsällskap  10:25.50      6:20.69  7:40.51  9:01.05       
                     
Nelly Antlöv  2002    445  1:13.75  2:32.76  3:51.48  5:11.31  10:27.75   
  Falu Simsällskap  10:41.41      6:30.76  7:50.62  9:10.61       
                     
Maja Nilsson  2003    316  1:21.63  2:50.62  4:21.90  5:51.98  11:43.45   
  Gävle Simsällskap        7:20.72  8:50.46  10:19.40       
                     
Emelie Höök  2003    257  1:27.25  3:02.56  4:38.05  6:14.52  12:33.85   
  Filipstads Simklubb  12:06.13      7:51.33  9:27.54  11:03.15       
                     
 
Gren 4, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Clara Bergh  2004    406  1:15.23  2:37.27  4:00.32  5:22.13  10:46.89   
  Söderhamns Simsällskap  10:54.07      6:44.43  8:06.48  9:29.23       
                     
Nova Johansson  2004    213  1:29.64  3:09.72  4:51.26  6:34.58  13:21.79   
  Filipstads Simklubb        8:18.02  10:02.31  11:45.88       
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    573  28.33        58.30  17-999 Åldersgrupp Rekord 
  Simsällskapet Mora  58.94                 
                     
Henrik Bransell  1999    400  30.13        1:05.69   
  Falu Simsällskap  1:07.74                 
                     
Lukas Hill  1999    383  30.86        1:06.67   
  Simsällskapet Mora  1:08.16                 
                     
Anton Campalto  1998    299  30.71        1:12.42   
  Ludvika Simsällskap  1:06.08                 
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    439  30.10        1:03.71   
  Gävle Simsällskap  1:01.63                 
                     
Andreas Persson  2000    295  31.83        1:12.75   
  Gävle Simsällskap  1:14.74                 
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    370  31.57        1:07.47   
  Simsällskapet Mora  1:11.14                 
                     
Carl Hansson  2003    286  33.09        1:13.52   
  Gävle Simsällskap  1:14.96                 
                     
Marcus Tägtström  2002    262  34.70        1:15.69   
  Borlänge Simsällskap  1:17.87                 
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Östlund  2004    160  40.47        1:29.11   
  Gävle Simsällskap  1:30.29                 
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Larsson  2002    328  36.80  1:21.76  2:08.11    2:53.39   
  Borlänge Simsällskap  2:42.46                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    276  40.95  1:27.72  2:16.19    3:03.61   
  Simsällskapet Mora  3:09.19                 
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rasmus Rantanen  1997    426          29.51   
  Södertälje Simsällskap  28.98                 
Edvin Persson  1999    422          29.62   
  Simsällskapet Mora  29.18                 
Jakob Gustafsson  1999    378          30.71   
  Ludvika Simsällskap  29.42                 
Lukas Hill  1999    375          30.80   
  Simsällskapet Mora  30.16                 
Anton Campalto  1998    321          32.45   
  Ludvika Simsällskap  32.17                 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adam Carlsson  2001    342          31.76   
  Gävle Simsällskap  32.50                 
Hampus Bjärud  2001    232          36.14   
  Ludvika Simsällskap  37.57                 
Elias Walizada  2001    123          44.65   
  Gävle Simsällskap                   
Leo Henry Örtlund  2001              DSQ   
  Borlänge Simsällskap  38.65                 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    336          31.96   
  Simsällskapet Mora  32.83                 
Julius Grell  2003    310          32.82   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.67                 
Hannes Gustavsson  2002    295          33.37   
  Borlänge Simsällskap  35.27                 
Martin Schön  2003    275          34.13   
  Bollnäs Simsällskap  35.15                 
Elias Gustavsson  2002    209          37.43   
  Borlänge Simsällskap  35.46                 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    174          39.77   
  Gävle Simsällskap  40.95                 
Johan Werkmästar  2002    173          39.81   
  Falu Simsällskap  38.09                 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lucas Humling  2005    213          37.15   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.01                 
Daniel Ruijs  2004    196          38.25   
  Borlänge Simsällskap  38.30                 
Eric Persson  2004    192          38.50   
  Simsällskapet Mora  40.56                 
Albin Östlund  2004    184          39.05   
  Gävle Simsällskap  38.46                 
Olle Wikholm  2004    178          39.46   
  Gävle Simsällskap  40.70                 
Timothy Manns-Ståhl  2004    168          40.24   
  Borlänge Simsällskap  42.93                 
Alex Storbacka  2006    103          47.27   
  Borlänge Simsällskap  46.96                 
Gustav Buvik Spännare  2004    93          48.88   
  Bollnäs Simsällskap                   
Arvid Lind  2005    79          51.63   
  Bollnäs Simsällskap  50.11                 
Anton Solum  2004              DSQ   
  Borlänge Simsällskap  47.75                 
Ville Arola  2005              DSQ   
  Borlänge Simsällskap  47.76                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rebecka Östh  1999    516          32.00   
  Ludvika Simsällskap  32.30                 
Elin Svärd  1998    434          33.88   
  Falu Simsällskap  33.19                 
Klara Öhlin  1999    349          36.44   
  Simsällskapet Mora  37.80                 
Marit van Zonneveld  1999    319          37.54   
  Simsällskapet Mora  36.33                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amie Molin Richtnér  2001    439          33.76   
  Gävle Simsällskap  32.96                 
Frida Lannhard  2000    438          33.79   
  Ludvika Simsällskap  33.07                 
Jonna Jämte  2000    296          38.50   
  Borlänge Simsällskap  39.31                 
Hanna Karlsson  2000    282          39.12   
  Simsällskapet Mora  38.68                 
Johanna Råstock  2001    190          44.61   
  Gävle Simsällskap  48.61                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lovis Jernberg  2002    375          35.59   
  Söderhamns Simsällskap  37.27                 
Victoria Flyman  2003    370          35.75   
  Söderhamns Simsällskap  36.25                 
Lisen Hill  2002    347          36.52   
  Simsällskapet Mora  36.13                 
Emma Granström  2002    307          38.02   
  Falu Simsällskap  38.59                 
Maja Wikström  2002    295          38.53   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.10                 
Anna Jönsson  2003    256          40.42   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  40.33                 
Anja Zetterberg  2003    254          40.52   
  Falu Simsällskap  41.69                 
Ida Engdahl  2003    233          41.68   
  Falu Simsällskap  42.37                 
Gabriella Mosbach  2003    183          45.19   
  Gävle Simsällskap  46.61                 
10  Emma Murhagen  2003    178          45.60   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  51.53                 
11  Anna Sisell  2003    177          45.65   
  Simsällskapet Mora  46.31                 
12  Alva Olsson  2003    168          46.43   
  Gävle Simsällskap  48.53                 
Linnea Eriksson  2003              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nea Hjortsberg  2004    454          33.38   
  Södertörns Simsällskap  34.69                 
Helmi Swanson  2004    393          35.02   
  Gävle Simsällskap  37.36                 
Filippa Eklund  2004    313          37.78   
  Söderhamns Simsällskap  38.00                 
Clara Bergh  2004    313          37.79   
  Söderhamns Simsällskap  36.74                 
Lisa Löf  2004    310          37.90   
  Gävle Simsällskap  37.81                 
Julia Lindgren  2004    307          38.04   
  Falu Simsällskap  38.34                 
Tuva Hjemli  2005    246          40.96   
  Falu Simsällskap  41.52                 
Juni Rogström  2004    219          42.53   
  Gävle Simsällskap  47.39                 
Ida Ljunggren  2005    208          43.29   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  46.49                 
10  Elena Henze  2006    183          45.18   
  Simsällskapet Mora  45.46                 
11  Vera Stefanovic  2006    178          45.63   
  Bollnäs Simsällskap  45.02                 
12  Nathalie Stigenberg  2004    174          45.96   
  Gävle Simsällskap  49.34                 
13  Edith Trapp-Östling  2006    173          46.02   
  Simsällskapet Mora  45.14                 
14  Eleanor Fredholm  2007    155          47.75   
  Bollnäs Simsällskap                   
15  Agnes Åhlen  2005    154          47.85   
  Borlänge Simsällskap  45.70                 
16  Edith Wallberg  2007    141          49.29   
  Bollnäs Simsällskap  50.12                 
17  Sally Wetterskog  2005    134          50.07   
  Filipstads Simklubb  52.91                 
18  Inez Dahlqvist  2005    110          53.44   
  Borlänge Simsällskap  48.80                 
19  Emma Färlin  2006    105          54.25   
  Falu Simsällskap                   
20  Enya Enmark  2006    100          55.18   
  Borlänge Simsällskap  57.69                 
Vilma Herthelius  2005              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
 
Gren 9, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henrik Bransell  1999    432  1:10.59  2:33.88      5:11.29   
  Falu Simsällskap                   
                     
Nico Axelsson  1976    405  1:09.92  2:35.69  4:03.85    5:18.14   
  Borlänge Simsällskap  5:30.00                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    499  1:07.03  2:22.87  3:47.44    4:56.83  15-16 Åldersgrupp Rekord 
  Gävle Simsällskap  4:54.77                 
                     
Andreas Persson  2000    372  1:17.29  2:41.97  4:12.82    5:27.33   
  Gävle Simsällskap  5:45.38                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Tägtström  2002    293  1:21.88  2:56.42  4:37.62    5:54.35   
  Borlänge Simsällskap  6:06.86                 
                     
Melker Rosengren  2003    287  1:23.49  2:50.77      5:57.01   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Johan Werkmästar  2002    235  1:28.02  3:04.17  4:58.43    6:21.37   
  Falu Simsällskap  6:23.66                 
                     
Carl Hansson  2003              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Svärd  1998    540  31.49  1:10.81  1:54.50    2:29.63   
  Falu Simsällskap  2:22.84                 
                     
Marit van Zonneveld  1999    348  42.21  1:26.82  2:14.72    2:53.11   
  Simsällskapet Mora  2:45.55                 
                     
Klara Öhlin  1999    309  35.60  1:20.48  2:20.81    3:00.12   
  Simsällskapet Mora  3:08.04                 
                     
 
Gren 10, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amie Molin Richtnér  2001    485  34.76  1:14.39  2:00.17    2:35.04   
  Gävle Simsällskap  2:30.46                 
                     
Agnes Humling  2000    474  34.91  1:15.56  1:59.84    2:36.27   
  Gävle Simsällskap  2:38.78                 
                     
Moa Holmström  2001    363  34.95  1:22.04  2:08.80    2:50.78   
  Ludvika Simsällskap  2:41.83                 
                     
Anna Falk  2001    273  42.26  1:32.97  2:24.21    3:07.63   
  Borlänge Simsällskap  3:10.04                 
                     
Johanna Råstock  2001    239  43.92  1:36.00  2:30.77    3:16.19   
  Gävle Simsällskap  3:21.92                 
                     
 
Gren 10, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hilda Sander  2002    468  33.82  1:16.11  2:01.16    2:36.88   
  Falu Simsällskap  2:36.26                 
                     
Clara Florén  2002    419  35.43  1:17.35  2:04.66    2:42.85   
  Gävle Simsällskap  2:39.49                 
                     
Emma Larsson  2002    400  35.68  1:19.20  2:09.58    2:45.38   
  Borlänge Simsällskap  2:45.98                 
                     
Louise Haglöv  2003    373  37.42  1:21.24  2:11.29    2:49.18   
  Borlänge Simsällskap  2:54.13                 
                     
Victoria Flyman  2003    372  41.37  1:27.25  2:13.44    2:49.36   
  Söderhamns Simsällskap  2:44.00                 
                     
Lisen Hill  2002    348  39.17  1:22.64  2:13.37    2:53.09   
  Simsällskapet Mora  2:44.76                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    346  38.82  1:25.48  2:15.68    2:53.44   
  Simsällskapet Mora  2:53.35                 
                     
Maja Nilsson  2003    282  42.97  1:32.94  2:23.17    3:05.67   
  Gävle Simsällskap  3:01.58                 
                     
Anja Zetterberg  2003    273  43.61  1:32.05  2:25.67    3:07.63   
  Falu Simsällskap  3:07.86                 
                     
10  Maja Wikström  2002    260  44.29  1:31.96  2:27.73    3:10.82   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  3:09.57                 
                     
11  Ida Engdahl  2003    253  45.20  1:35.19  2:28.93    3:12.43   
  Falu Simsällskap                   
                     
12  Gabriella Mosbach  2003    210  44.44  1:40.67  2:37.42    3:24.75   
  Gävle Simsällskap  3:21.57                 
                     
13  Emelie Höök  2003    206  50.74  1:42.36  2:39.77    3:26.15   
  Filipstads Simklubb  3:14.59                 
                     
Anna Jönsson  2003              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  3:08.20                 
                     
 
Gren 10, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helmi Swanson  2004    448  35.97  1:15.72  2:02.11    2:39.22   
  Gävle Simsällskap  2:40.06                 
                     
Julia Lindgren  2004    375  1:21.96  2:12.60  2:48.91    2:48.91   
  Falu Simsällskap  2:59.36                 
                     
Clara Bergh  2004    348  35.14  1:20.99  2:15.41    2:53.18   
  Söderhamns Simsällskap  2:47.61                 
                     
Saga Boråker  2004    343  41.42  1:26.58  2:13.09    2:53.93   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:58.08                 
                     
Frida Florén  2004    325  37.08  1:22.44  2:16.18    2:57.08   
  Gävle Simsällskap  2:57.69                 
                     
Tuva Hjemli  2005    303  41.71  1:29.05  2:21.69    3:01.40   
  Falu Simsällskap  3:06.96                 
                     
Filippa Eklund  2004    289  45.06  1:33.28  2:24.54    3:04.15   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Lisa Löf  2004    259  42.10  1:31.60  2:24.68    3:10.98   
  Gävle Simsällskap  3:05.58                 
                     
Nathalie Stigenberg  2004    191  47.47  1:40.05  2:43.50    3:31.44   
  Gävle Simsällskap  3:38.27                 
                     
10  Agnes Åhlen  2005    144  50.69  1:52.46  2:55.98    3:52.11   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Juni Rogström  2004              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Borlänge Herrar 1[2002]  2002  14  338          1:58.55   
  Borlänge Simsällskap                   
  Marcus Tägtström  2002      28.68        28.68   
  Elias Gustavsson  2002      29.23        57.91   
  Daniel Ruijs  2004      1:00.64        1:58.55   
  Hannes Gustavsson  2002              1:58.55   
                     
Gävle SS Herrar  2003  11  308          2:02.30   
  Gävle Simsällskap  2:06.14                 
  Melker Rosengren  2003      29.24        29.24   
  Carl Hansson  2003      28.79        58.03   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      31.39        1:29.42   
  Olle Wikholm  2004      32.88        2:02.30   
                     
Borlänge Herrar [2003]  2003  10  165          2:30.38   
  Borlänge Simsällskap                   
  Ville Arola  2005      36.66        36.66   
  Anton Solum  2004      1:14.89        1:51.55   
  Timothy Manns-Ståhl  2004      38.83        2:30.38   
  Alex Storbacka  2006              2:30.38   
                     
 
Gren 12, 4X50m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Söderhamn Damer [2003]  2003  14  447          2:03.18   
  Söderhamns Simsällskap  2:04.35                 
  Lovis Jernberg  2002      31.29        31.29   
  Victoria Flyman  2003      31.34        1:02.63   
  Clara Bergh  2004      30.44        1:33.07   
  Filippa Eklund  2004      30.11        2:03.18   
                     
Gävle SS Damer Lag 1  2003  11  409          2:06.86   
  Gävle Simsällskap  2:08.35                 
  Clara Florén  2002      29.88        29.88   
  Helmi Swanson  2004      30.59        1:00.47   
  Frida Florén  2004      33.25        1:33.72   
  Lisa Löf  2004      33.14        2:06.86   
                     
Falun Damer Yngre Lag 1  2002  10  363          2:12.06   
  Falu Simsällskap  2:05.13                 
  Anja Zetterberg  2003      34.51        34.51   
  Tuva Hjemli  2005      35.13        1:09.64   
  Emma Granström  2002      31.47        1:41.11   
  Julia Lindgren  2004      30.95        2:12.06   
                     
Gävle SS Damer Lag 2  2003  281          2:23.71   
  Gävle Simsällskap  2:22.71                 
  Gabriella Mosbach  2003      37.60        37.60   
  Juni Rogström  2004      35.25        1:12.85   
  Maja Nilsson  2003      36.06        1:48.91   
  Nathalie Stigenberg  2004      34.80        2:23.71   
                     
Sandviken  2002  190          2:43.92   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:56.22                 
  Emma Murhagen  2003      38.86        38.86   
  Vilma Herthelius  2005      1:19.98        1:58.84   
  Emma Danrud  2003                 
  Ida Ljunggren  2005      2:43.92        2:43.92   
                     
SS Mora Damer [2002]  2002  179          2:47.09   
  Simsällskapet Mora  2:47.22                 
  Anna Sisell  2003      37.68        37.68   
  Linnea Eriksson  2003      45.76        1:23.44   
  Edith Trapp-Östling  2006      45.19        2:08.63   
  Elena Henze  2006      38.46        2:47.09   
                     
Borlänge Damer 1 2002 Små  2002  176          2:48.14   
  Borlänge Simsällskap                   
  Agnes Åhlen  2005      38.98        38.98   
  Inez Dahlqvist  2005      43.95        1:22.93   
  Elena Mortazavi  2004      41.78        2:04.71   
  Enya Enmark  2006      43.43        2:48.14   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ludvika SS Herrar  14  448          1:47.88   
  Ludvika Simsällskap  1:49.53                 
  Jakob Gustafsson  1999      27.16        27.16   
  Erik Krysén  2000      26.20        53.36   
  Anton Campalto  1998      25.29        1:18.65   
  Hampus Bjärud  2001      29.23        1:47.88   
                     
SS Mora Dragons  11  421          1:50.20   
  Simsällskapet Mora  1:52.59                 
  Elias Persson  2002      27.25        27.25   
  Eric Persson  2004      56.99        1:24.24   
  Edvin Persson  1999      25.96        1:50.20   
  Lukas Hill  1999              1:50.20   
                     
Gävle SS Herrar [1916]  10  368          1:55.23   
  Gävle Simsällskap  2:00.36                 
  Adam Carlsson  2001      27.45        27.45   
  Jakob Källquist  2001      26.33        53.78   
  Andreas Persson  2000      27.76        1:21.54   
  Elias Walizada  2001      33.69        1:55.23   
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Falun Damer Lag 1  1998  14  466          2:01.49   
  Falu Simsällskap  1:58.14                 
  Elin Svärd  1998      29.80        29.80   
  Ronja Rantanen  1999      29.48        59.28   
  Hilda Sander  2002      31.20        1:30.48   
  Nelly Antlöv  2002      31.01        2:01.49   
                     
Borlänge Damer Dom Stora]  11  448          2:03.12   
  Borlänge Simsällskap                   
  Emma Larsson  2002      30.29        30.29   
  Louise Haglöv  2003      29.43        59.72   
  Anna Falk  2001      33.42        1:33.14   
  Jonna Jämte  2000      29.98        2:03.12   
                     
SS Mora Damer [1917]  10  441          2:03.79   
  Simsällskapet Mora  2:04.65                 
  Klara Öhlin  1999      30.52        30.52   
  Femke van Zonneveld  2002      30.65        1:01.17   
  Lisen Hill  2002      32.14        1:33.31   
  Marit van Zonneveld  1999      30.48        2:03.79   
                     
Gävle SS Damer  1916  392          2:08.71   
  Gävle Simsällskap  2:02.54                 
  Amie Molin Richtnér  2001      29.19        29.19   
  Agnes Humling  2000      29.21        58.40   
  Nora Hägglund  2001      1:10.31        2:08.71   
  Johanna Råstock  2001              2:08.71   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    500          31.81   
  Simsällskapet Mora  32.29                 
Anton Campalto  1998    481          32.22   
  Ludvika Simsällskap  32.38                 
Nico Axelsson  1976    479          32.25   
  Borlänge Simsällskap  32.50                 
Henrik Bransell  1999    470          32.47   
  Falu Simsällskap  33.09                 
 
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    466          32.56   
  Gävle Simsällskap  33.21                 
Andreas Persson  2000    444          33.08   
  Gävle Simsällskap  33.14                 
Adam Carlsson  2001    363          35.38   
  Gävle Simsällskap  35.85                 
Tim Hansson  2001    336          36.30   
  Falu Simsällskap  38.93                 
Hampus Bjärud  2001    313          37.18   
  Ludvika Simsällskap  37.47                 
Leo Henry Örtlund  2001    264          39.33   
  Borlänge Simsällskap  40.97                 
Elias Walizada  2001    219          41.88   
  Gävle Simsällskap  46.91                 
 
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    475          32.35   
  Simsällskapet Mora  33.75                 
Marcus Tägtström  2002    361          35.45   
  Borlänge Simsällskap  36.15                 
Martin Schön  2003    302          37.62   
  Bollnäs Simsällskap  37.26                 
Julius Grell  2003    233          41.03   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  50.85                 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    206          42.72   
  Gävle Simsällskap  43.21                 
Nils Öhlin  2003              DSQ   
  Simsällskapet Mora  51.92                 
 
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Ruijs  2004    300          37.71   
  Borlänge Simsällskap  38.29                 
Olle Wikholm  2004    175          45.07   
  Gävle Simsällskap  48.07                 
Eric Persson  2004    174          45.20   
  Simsällskapet Mora  45.96                 
Lucas Humling  2005    164          46.07   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.48                 
Timothy Manns-Ståhl  2004    155          47.00   
  Borlänge Simsällskap  50.49                 
Arvid Lind  2005    121          51.00   
  Bollnäs Simsällskap  51.70                 
Gustav Buvik Spännare  2004    119          51.28   
  Bollnäs Simsällskap  53.89                 
Ville Arola  2005    117          51.60   
  Borlänge Simsällskap  51.28                 
Alex Storbacka  2006    89          56.47   
  Borlänge Simsällskap  58.03                 
 
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marit van Zonneveld  1999    409          38.78   
  Simsällskapet Mora  38.10                 
Elin Svärd  1998    372          40.02   
  Falu Simsällskap  35.07                 
 
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Holmström  2001    509          36.05   
  Ludvika Simsällskap  35.01                 
Frida Lannhard  2000    464          37.19   
  Ludvika Simsällskap  37.19                 
Hanna Karlsson  2000    374          39.96   
  Simsällskapet Mora  38.69                 
Jonna Jämte  2000    353          40.75   
  Borlänge Simsällskap  41.60                 
Anna Falk  2001    276          44.19   
  Borlänge Simsällskap  44.07                 
Johanna Råstock  2001    264          44.86   
  Gävle Simsällskap  44.99                 
Nora Hägglund  2001    262          44.96   
  Gävle Simsällskap  42.51                 
 
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victoria Flyman  2003    498          36.32   
  Söderhamns Simsällskap  35.66                 
Emma Granström  2002    429          38.18   
  Falu Simsällskap  37.90                 
Nelly Antlöv  2002    406          38.89   
  Falu Simsällskap  38.54                 
Louise Haglöv  2003    398          39.14   
  Borlänge Simsällskap  40.02                 
Hilda Sander  2002    395          39.25   
  Falu Simsällskap  38.78                 
Alva Olsson  2003    297          43.14   
  Gävle Simsällskap  42.73                 
Anja Zetterberg  2003    263          44.93   
  Falu Simsällskap  44.19                 
Gabriella Mosbach  2003    237          46.53   
  Gävle Simsällskap  44.68                 
Ida Engdahl  2003    230          46.95   
  Falu Simsällskap  47.16                 
10  Anna Sisell  2003    229          47.03   
  Simsällskapet Mora  49.50                 
11  Emma Danrud  2003    214          48.12   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  47.88                 
12  Emma Murhagen  2003    195          49.62   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  50.75                 
Linnea Eriksson  2003              DSQ   
  Simsällskapet Mora  51.88                 
 
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helmi Swanson  2004    501          36.26   
  Gävle Simsällskap  35.96                 
Filippa Eklund  2004    403          38.99   
  Söderhamns Simsällskap  38.51                 
Liv Jonsson  2004    364          40.30   
  Simsällskapet Mora  41.07                 
Lisa Löf  2004    273          44.37   
  Gävle Simsällskap  45.15                 
Tuva Hjemli  2005    252          45.54   
  Falu Simsällskap  46.47                 
Nathalie Stigenberg  2004    210          48.42   
  Gävle Simsällskap  47.63                 
Agnes Åhlen  2005    205          48.84   
  Borlänge Simsällskap  49.53                 
Juni Rogström  2004    201          49.09   
  Gävle Simsällskap  50.29                 
Märta Nordlinder  2004    176          51.33   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  53.47                 
10  Eleanor Fredholm  2007    156          53.42   
  Bollnäs Simsällskap                   
11  Edith Trapp-Östling  2006    154          53.69   
  Simsällskapet Mora  55.70                 
12  Emma Färlin  2006    149          54.25   
  Falu Simsällskap  54.65                 
13  Vera Stefanovic  2006    148          54.36   
  Bollnäs Simsällskap  57.68                 
14  Ida Ljunggren  2005    146          54.68   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  54.21                 
15  Elena Mortazavi  2004    144          54.86   
  Borlänge Simsällskap  59.73                 
16  Agnes Allvin  2006    115          59.22   
  Falu Simsällskap                   
17  Edith Wallberg  2007    97          1:02.52   
  Bollnäs Simsällskap  1:06.59                 
18  Enya Enmark  2006    92          1:03.64   
  Borlänge Simsällskap  1:02.51                 
Nea Hjortsberg  2004              DNF   
  Södertörns Simsällskap  39.00                 
Elena Henze  2006              DSQ   
  Simsällskapet Mora  52.85                 
Inez Dahlqvist  2005              DSQ   
  Borlänge Simsällskap  58.08                 
Sara Strömsöe  2006              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 17, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lukas Hill  1999    395  33.01  1:09.28  1:46.95    2:24.55   
  Simsällskapet Mora  2:22.93                 
                     
Jakob Gustafsson  1999    318  35.97  1:14.57  1:55.70    2:35.35   
  Ludvika Simsällskap  2:28.53                 
                     
Rasmus Rantanen  1997              DNS   
  Södertälje Simsällskap  2:13.51                 
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    471  32.18  1:07.44  1:42.92    2:16.36  15-16 Åldersgrupp Rekord 
  Gävle Simsällskap  2:13.66                 
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    316  36.11  1:16.58  1:56.88    2:35.78   
  Gävle Simsällskap  2:38.20                 
                     
Hannes Gustavsson  2002    313  36.80  1:17.15  1:58.77    2:36.23   
  Borlänge Simsällskap  2:48.17                 
                     
Johan Werkmästar  2002    225  40.66  1:25.46  2:11.83    2:54.32   
  Falu Simsällskap  2:51.07                 
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Östlund  2004    225  41.18  1:25.50  2:11.40    2:54.25   
  Gävle Simsällskap  3:01.28                 
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rebecka Östh  1999    471  34.37        1:10.71   
  Ludvika Simsällskap  1:09.21                 
                     
Ronja Rantanen  1999    401  36.48        1:14.60   
  Falu Simsällskap  1:14.43                 
                     
Elin Svärd  1998    396  36.70        1:14.92   
  Falu Simsällskap  1:11.74                 
                     
Klara Öhlin  1999    316  38.96        1:20.77   
  Simsällskapet Mora  1:22.63                 
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Florén  2002    413  35.88        1:13.86   
  Gävle Simsällskap  1:16.12                 
                     
Lovis Jernberg  2002    362  37.85        1:17.21   
  Söderhamns Simsällskap  1:20.53                 
                     
Emma Larsson  2002    319  39.32        1:20.52   
  Borlänge Simsällskap  1:17.81                 
                     
Lisen Hill  2002    306  39.45        1:21.60   
  Simsällskapet Mora  1:17.99                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    296  40.83        1:22.52   
  Simsällskapet Mora  1:21.98                 
                     
Maja Wikström  2002    296  40.52        1:22.53   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:21.65                 
                     
Anna Jönsson  2003    249  42.62        1:27.47   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:28.28                 
                     
Ida Engdahl  2003    215  45.32        1:31.84   
  Falu Simsällskap  1:32.85                 
                     
Emelie Höök  2003    194  46.37        1:35.06   
  Filipstads Simklubb  1:28.76                 
                     
Emma Murhagen  2003              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:56.68                 
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nea Hjortsberg  2004    403  36.03        1:14.50  0-12 Åldersgrupp Rekord 
  Södertörns Simsällskap  1:14.29                 
                     
Clara Bergh  2004    326  37.81        1:19.94   
  Söderhamns Simsällskap  1:20.37                 
                     
Saga Boråker  2004    307  40.32        1:21.53   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:24.41                 
                     
Julia Lindgren  2004    285  40.11        1:23.62   
  Falu Simsällskap  1:21.71                 
                     
Frida Florén  2004    276  40.34        1:24.47   
  Gävle Simsällskap  1:20.77                 
                     
Filippa Eklund  2004    268  42.42        1:25.25   
  Söderhamns Simsällskap  1:24.32                 
                     
Lisa Löf  2004    264  42.27        1:25.76   
  Gävle Simsällskap  1:26.25                 
                     
Tuva Hjemli  2005    232  44.39        1:29.50   
  Falu Simsällskap  1:27.34                 
                     
Lisa Holfve  2005    196  1:34.69        1:34.69   
  Gävle Simsällskap  1:37.81                 
                     
10  Elena Henze  2006    155  49.95        1:42.24   
  Simsällskapet Mora                   
                     
11  Märta Nordlinder  2004    142  49.07        1:45.35   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
Ida Ljunggren  2005              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:42.10                 
                     
Inez Dahlqvist  2005              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henrik Bransell  1999    475  33.45        1:11.25   
  Falu Simsällskap  1:12.08                 
                     
Edvin Persson  1999    423  34.86        1:14.05   
  Simsällskapet Mora  1:10.95                 
                     
Anton Campalto  1998    315  36.38        1:21.65   
  Ludvika Simsällskap  1:10.23                 
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Andreas Persson  2000    439  34.61        1:13.12   
  Gävle Simsällskap  1:12.44                 
                     
Erik Krysén  2000    361  35.59        1:18.04   
  Ludvika Simsällskap  1:14.52                 
                     
Hampus Bjärud  2001    278  38.72        1:25.20   
  Ludvika Simsällskap  1:26.62                 
                     
Leo Henry Örtlund  2001    267  41.73        1:26.34   
  Borlänge Simsällskap  1:29.28                 
                     
Elias Walizada  2001              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    486  34.06        1:10.70  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Simsällskapet Mora  1:13.51                 
                     
Marcus Tägtström  2002    341  37.93        1:19.53   
  Borlänge Simsällskap  1:20.48                 
                     
Martin Schön  2003    323  38.31        1:21.04   
  Bollnäs Simsällskap  1:19.53                 
                     
Melker Rosengren  2003    282  40.29        1:24.73   
  Gävle Simsällskap  1:29.73                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    221  43.51        1:31.93   
  Gävle Simsällskap  1:32.77                 
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Ruijs  2004    268  42.29        1:26.17   
  Borlänge Simsällskap  1:26.50                 
                     
Lucas Humling  2005    165  47.76        1:41.32   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:36.91                 
                     
Timothy Manns-Ståhl  2004    155  49.82        1:43.48   
  Borlänge Simsällskap  1:46.50                 
                     
Arvid Lind  2005    122  54.42        1:52.10   
  Bollnäs Simsällskap  1:49.81                 
                     
Gustav Buvik Spännare  2004    114  1:54.36        1:54.36   
  Bollnäs Simsällskap  1:51.84                 
                     
Ville Arola  2005    113  55.35        1:54.90   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marit van Zonneveld  1999    407  41.14  1:27.87  2:15.23    3:01.48   
  Simsällskapet Mora  3:00.49                 
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Humling  2000    488  38.02  1:21.76  2:06.79    2:50.83   
  Gävle Simsällskap  2:52.70                 
                     
Moa Holmström  2001    394  41.69  1:28.13  2:16.09    3:03.55   
  Ludvika Simsällskap  2:48.32                 
                     
Hanna Karlsson  2000    373  41.41  1:29.03  2:17.95    3:06.87   
  Simsällskapet Mora  3:10.72                 
                     
Johanna Råstock  2001    284  46.47  1:39.36  2:31.32    3:24.58   
  Gävle Simsällskap  3:31.03                 
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victoria Flyman  2003    474  39.76  1:24.47  2:10.03    2:52.58   
  Söderhamns Simsällskap  2:58.58                 
                     
Nelly Antlöv  2002    426  41.21  1:27.17  2:13.01    2:58.77   
  Falu Simsällskap  2:56.29                 
                     
Louise Haglöv  2003    365  41.98  1:31.02  2:20.28    3:08.18   
  Borlänge Simsällskap  3:13.38                 
                     
Maja Nilsson  2003    314  45.23  1:35.76  2:27.31    3:17.88   
  Gävle Simsällskap  3:15.64                 
                     
Anja Zetterberg  2003    310  46.41  1:36.29  2:28.92    3:18.70   
  Falu Simsällskap  3:23.65                 
                     
Alva Olsson  2003    296  43.67  1:35.62  2:28.87    3:21.86   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Gabriella Mosbach  2003    226  49.32  1:45.03  2:42.91    3:40.81   
  Gävle Simsällskap  3:40.70                 
                     
Emma Danrud  2003    198  51.56  1:51.96  2:53.49    3:50.51   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helmi Swanson  2004    488  39.19  1:23.25  2:08.71    2:50.91   
  Gävle Simsällskap  2:50.32                 
                     
Saga Boråker  2004    385  43.10  1:31.52  2:20.22    3:04.95   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
Tuva Hjemli  2005    281  48.09  1:40.44  2:33.08    3:25.36   
  Falu Simsällskap  3:32.24                 
                     
Nova Johansson  2004    214  49.44  1:47.18  2:46.13    3:44.88  0-12 Åldersgrupp Rekord 
  Filipstads Simklubb                   
                     
Lisa Holfve  2005    194  53.39  1:53.56  2:53.05    3:52.13   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    529          25.04   
  Simsällskapet Mora  25.22                 
Henrik Bransell  1999    453          26.37   
  Falu Simsällskap  26.64                 
Anton Campalto  1998    446          26.51   
  Ludvika Simsällskap  25.85                 
Lukas Hill  1999    417          27.11   
  Simsällskapet Mora  26.23                 
Nico Axelsson  1976    403          27.41   
  Borlänge Simsällskap  27.00                 
Rasmus Rantanen  1997              DNS   
  Södertälje Simsällskap  25.46                 
 
Gren 21, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Krysén  2000    409          27.29   
  Ludvika Simsällskap  26.85                 
Andreas Persson  2000    382          27.92   
  Gävle Simsällskap  28.62                 
Adam Carlsson  2001    370          28.21   
  Gävle Simsällskap  28.21                 
Tim Hansson  2001    362          28.42   
  Falu Simsällskap  28.72                 
Leo Henry Örtlund  2001    324          29.48   
  Borlänge Simsällskap  31.07                 
Hampus Bjärud  2001    270          31.34   
  Ludvika Simsällskap  29.77                 
Elias Walizada  2001    211          34.00   
  Gävle Simsällskap  37.23                 
 
Gren 21, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    393          27.65   
  Simsällskapet Mora  27.69                 
Marcus Tägtström  2002    357          28.55   
  Borlänge Simsällskap  29.26                 
Julius Grell  2003    337          29.11   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.05                 
Elias Gustavsson  2002    310          29.91   
  Borlänge Simsällskap  30.47                 
Martin Schön  2003    302          30.18   
  Bollnäs Simsällskap  30.06                 
Johan Werkmästar  2002    257          31.85   
  Falu Simsällskap  32.96                 
Hannes Gustavsson  2002    256          31.88   
  Borlänge Simsällskap  32.16                 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    249          32.19   
  Gävle Simsällskap  32.50                 
Nils Öhlin  2003    164          36.94   
  Simsällskapet Mora  38.39                 
Melker Rosengren  2003              DSQ   
  Gävle Simsällskap  30.53                 
 
Gren 21, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Eric Persson  2004    257          31.85   
  Simsällskapet Mora  33.45                 
Lucas Humling  2005    249          32.18   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  33.90                 
Olle Wikholm  2004    232          32.95   
  Gävle Simsällskap  33.29                 
Timothy Manns-Ståhl  2004    190          35.18   
  Borlänge Simsällskap  35.74                 
Ville Arola  2005    160          37.25   
  Borlänge Simsällskap  40.07                 
Anton Solum  2004    145          38.52   
  Borlänge Simsällskap  42.52                 
Gustav Buvik Spännare  2004    142          38.76   
  Bollnäs Simsällskap  41.30                 
Alex Storbacka  2006    142          38.83   
  Borlänge Simsällskap  41.40                 
Arvid Lind  2005    136          39.37   
  Bollnäs Simsällskap  41.04                 
10  Gustav Bondensson  2007    71          48.90   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 22, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rebecka Östh  1999    496          29.34   
  Ludvika Simsällskap  28.39                 
Elin Svärd  1998    465          29.98   
  Falu Simsällskap  28.92                 
Ronja Rantanen  1999    437          30.61   
  Falu Simsällskap  30.06                 
Klara Öhlin  1999    436          30.63   
  Simsällskapet Mora  31.75                 
Marit van Zonneveld  1999    410          31.27   
  Simsällskapet Mora  30.65                 
 
Gren 22, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Holmström  2001    441          30.51   
  Ludvika Simsällskap  29.41                 
Jonna Jämte  2000    425          30.90   
  Borlänge Simsällskap  31.15                 
Hanna Karlsson  2000    362          32.60   
  Simsällskapet Mora  32.55                 
Anna Falk  2001    283          35.36   
  Borlänge Simsällskap  34.75                 
Nora Hägglund  2001    260          36.37   
  Gävle Simsällskap  34.63                 
 
Gren 22, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victoria Flyman  2003    457          30.17   
  Söderhamns Simsällskap  30.27                 
Hilda Sander  2002    444          30.46   
  Falu Simsällskap  30.63                 
Femke van Zonneveld  2002    411          31.24   
  Simsällskapet Mora  30.80                 
Emma Granström  2002    410          31.27   
  Falu Simsällskap  31.53                 
Lisen Hill  2002    399          31.56   
  Simsällskapet Mora  31.45                 
Lovis Jernberg  2002    383          32.00   
  Söderhamns Simsällskap  32.07                 
Maja Wikström  2002    336          33.40   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  33.93                 
Anna Jönsson  2003    329          33.66   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  33.76                 
Anja Zetterberg  2003    279          35.54   
  Falu Simsällskap  34.14                 
10  Ida Engdahl  2003    265          36.16   
  Falu Simsällskap  37.63                 
11  Alva Olsson  2003    229          37.94   
  Gävle Simsällskap  41.03                 
12  Anna Sisell  2003    214          38.83   
  Simsällskapet Mora  37.97                 
13  Emma Murhagen  2003    202          39.55   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  43.19                 
14  Emma Danrud  2003    199          39.74   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.93                 
15  Linnea Eriksson  2003    126          46.25   
  Simsällskapet Mora  44.86                 
 
Gren 22, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nea Hjortsberg  2004    456          30.19   
  Södertörns Simsällskap  30.51                 
Julia Lindgren  2004    431          30.76   
  Falu Simsällskap  31.58                 
Clara Bergh  2004    427          30.85   
  Söderhamns Simsällskap  30.82                 
Filippa Eklund  2004    423          30.94   
  Söderhamns Simsällskap  31.19                 
Liv Jonsson  2004    351          32.94   
  Simsällskapet Mora  32.46                 
Lisa Löf  2004    321          33.92   
  Gävle Simsällskap  33.94                 
Juni Rogström  2004    283          35.36   
  Gävle Simsällskap  37.61                 
Frida Florén  2004    276          35.66   
  Gävle Simsällskap  33.63                 
Nathalie Stigenberg  2004    268          36.01   
  Gävle Simsällskap  35.28                 
10  Tuva Hjemli  2005    267          36.05   
  Falu Simsällskap  35.76                 
11  Elena Henze  2006    222          38.34   
  Simsällskapet Mora  40.93                 
12  Sally Wetterskog  2005    215          38.78   
  Filipstads Simklubb  40.94                 
13  Vilma Herthelius  2005    214          38.84   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  47.71                 
14  Greta Larsson  2006    196          39.95   
  Filipstads Simklubb  41.00                 
15  Elena Mortazavi  2004    187          40.59   
  Borlänge Simsällskap  49.00                 
16  Agnes Åhlen  2005    183          40.90   
  Borlänge Simsällskap  39.10                 
17  Vera Stefanovic  2006    172          41.76   
  Bollnäs Simsällskap  40.64                 
18  Enya Enmark  2006    164          42.43   
  Borlänge Simsällskap  49.51                 
19  Märta Nordlinder  2004    160          42.79   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.39                 
20  Eleanor Fredholm  2007    158          42.97   
  Bollnäs Simsällskap                   
21  Edith Wallberg  2007    146          44.11   
  Bollnäs Simsällskap  43.21                 
22  Ida Ljunggren  2005    143          44.36   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  40.46                 
23  Emma Färlin  2006    143          44.42   
  Falu Simsällskap                   
24  Agnes Allvin  2006    137          45.07   
  Falu Simsällskap  47.93                 
25  Sara Strömsöe  2006    132          45.63   
  Falu Simsällskap  46.30                 
26  Inez Dahlqvist  2005    126          46.32   
  Borlänge Simsällskap  43.80                 
27  Edith Trapp-Östling  2006    124          46.57   
  Simsällskapet Mora  43.46                 
 
Gren 23, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Gustafsson  1999    486  29.61  1:01.98  1:35.44    2:06.31   
  Ludvika Simsällskap  2:09.65                 
                     
 
Gren 23, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    487  29.39  1:01.99  1:35.13    2:06.24   
  Gävle Simsällskap  2:02.72                 
                     
Adam Carlsson  2001    404  30.72  1:05.02  1:40.73    2:14.38   
  Gävle Simsällskap  2:16.01                 
                     
Andreas Persson  2000    347  31.67  1:08.14  1:46.09    2:21.28   
  Gävle Simsällskap  2:25.13                 
                     
Leo Henry Örtlund  2001    301  34.55  1:12.69  1:51.94    2:28.14   
  Borlänge Simsällskap  2:30.63                 
                     
 
Gren 23, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    353  31.92  1:08.20  1:45.18    2:20.58   
  Gävle Simsällskap  2:27.40                 
                     
Marcus Tägtström  2002    326  31.75  1:09.03  1:46.98    2:24.27   
  Borlänge Simsällskap  2:22.64                 
                     
Martin Schön  2003    314  32.17  1:09.63  1:49.25    2:26.11   
  Bollnäs Simsällskap  2:26.88                 
                     
Johan Werkmästar  2002    307  33.76  1:10.86  1:49.22    2:27.23   
  Falu Simsällskap  2:34.82                 
                     
Elias Gustavsson  2002    258  34.71  1:14.33  1:55.45    2:36.07   
  Borlänge Simsällskap  2:36.40                 
                     
 
Gren 23, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Ruijs  2004    245  35.29  1:17.16  1:58.72    2:38.67   
  Borlänge Simsällskap  2:46.30                 
                     
Albin Östlund  2004    230  36.50  1:18.37  2:01.21    2:41.96   
  Gävle Simsällskap  2:39.09                 
                     
Olle Wikholm  2004    225  36.56  1:18.87  2:02.56    2:43.16   
  Gävle Simsällskap  2:46.14                 
                     
Eric Persson  2004    215  37.29  1:21.08  2:05.30    2:45.74   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Timothy Manns-Ståhl  2004    169  40.60  1:26.36  2:14.13    2:59.67   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ronja Rantanen  1999    475  31.65        1:05.37   
  Falu Simsällskap  1:03.05                 
                     
Klara Öhlin  1999    424  32.74        1:07.85   
  Simsällskapet Mora  1:10.75                 
                     
Marit van Zonneveld  1999    397  32.95        1:09.38   
  Simsällskapet Mora  1:06.87                 
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Lannhard  2000    564  29.78        1:01.72   
  Ludvika Simsällskap  1:01.33                 
                     
Agnes Humling  2000    483  31.25        1:05.00   
  Gävle Simsällskap  1:03.55                 
                     
Jonna Jämte  2000    414  33.25        1:08.40   
  Borlänge Simsällskap  1:07.94                 
                     
Anna Falk  2001    290  37.33        1:16.98   
  Borlänge Simsällskap  1:15.22                 
                     
Johanna Råstock  2001    274  37.25        1:18.45   
  Gävle Simsällskap  1:21.12                 
                     
Nora Hägglund  2001    261  38.04        1:19.81   
  Gävle Simsällskap  1:17.89                 
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Florén  2002    494  31.17        1:04.50   
  Gävle Simsällskap  1:04.24                 
                     
Emma Larsson  2002    493  31.49        1:04.57   
  Borlänge Simsällskap  1:05.99                 
                     
Hilda Sander  2002    471  31.78        1:05.55   
  Falu Simsällskap  1:06.36                 
                     
Louise Haglöv  2003    460  31.62        1:06.04   
  Borlänge Simsällskap  1:06.50                 
                     
Lovis Jernberg  2002    415  33.31        1:08.38   
  Söderhamns Simsällskap  1:09.87                 
                     
Victoria Flyman  2003    412  32.69        1:08.55   
  Söderhamns Simsällskap  1:06.47                 
                     
Nelly Antlöv  2002    400  33.68        1:09.22   
  Falu Simsällskap  1:07.55                 
                     
Lisen Hill  2002    349  34.23        1:12.40   
  Simsällskapet Mora  1:10.06                 
                     
Anna Jönsson  2003    301  35.69        1:16.09   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:13.08                 
                     
10  Maja Wikström  2002    295  37.59        1:16.58   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:15.69                 
                     
11  Maja Nilsson  2003    294  37.48        1:16.65   
  Gävle Simsällskap  1:13.10                 
                     
12  Ida Engdahl  2003    249  39.83        1:21.01   
  Falu Simsällskap  1:22.68                 
                     
13  Emelie Höök  2003    239  39.42        1:22.09   
  Filipstads Simklubb  1:16.91                 
                     
14  Gabriella Mosbach  2003    235  38.34        1:22.60   
  Gävle Simsällskap  1:20.49                 
                     
15  Emma Murhagen  2003    186  43.86        1:29.30   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
16  Alva Olsson  2003    185  40.15        1:29.38   
  Gävle Simsällskap  1:30.79                 
                     
17  Anna Sisell  2003    185  1:29.52        1:29.52   
  Simsällskapet Mora  1:30.72                 
                     
Emma Danrud  2003              DNS   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nea Hjortsberg  2004    441  32.03        1:06.97   
  Södertörns Simsällskap  1:06.26                 
                     
Julia Lindgren  2004    430  32.25        1:07.55   
  Falu Simsällskap  1:10.12                 
                     
Clara Bergh  2004    429  32.83        1:07.61   
  Söderhamns Simsällskap  1:07.34                 
                     
Filippa Eklund  2004    372  34.28        1:10.87   
  Söderhamns Simsällskap  1:08.08                 
                     
Lisa Löf  2004    301  36.69        1:16.09   
  Gävle Simsällskap  1:17.19                 
                     
Saga Boråker  2004    285  38.08        1:17.48   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:18.12                 
                     
Tuva Hjemli  2005    282  37.71        1:17.76   
  Falu Simsällskap  1:17.49                 
                     
Frida Florén  2004    259  37.04        1:19.99   
  Gävle Simsällskap  1:13.75                 
                     
Juni Rogström  2004    252  39.21        1:20.73   
  Gävle Simsällskap  1:19.71                 
                     
10  Nova Johansson  2004    231  39.16        1:23.07   
  Filipstads Simklubb  1:22.35                 
                     
11  Nathalie Stigenberg  2004    220  40.22        1:24.42   
  Gävle Simsällskap  1:20.28                 
                     
12  Lisa Holfve  2005    198  41.07        1:27.42   
  Gävle Simsällskap  1:24.11                 
                     
13  Agnes Åhlen  2005    181  43.50        1:30.14   
  Borlänge Simsällskap  1:31.07                 
                     
14  Sally Wetterskog  2005    180  44.80        1:30.18   
  Filipstads Simklubb  1:31.07                 
                     
15  Elena Henze  2006    175  44.31        1:31.03   
  Simsällskapet Mora  1:34.98                 
                     
16  Greta Larsson  2006    172  42.58        1:31.70   
  Filipstads Simklubb  1:32.64                 
                     
17  Ida Ljunggren  2005    159  44.49        1:34.02   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:30.16                 
                     
18  Märta Nordlinder  2004    159  48.07        1:34.07   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:53.53                 
                     
19  Vera Stefanovic  2006    153  46.34        1:35.35   
  Bollnäs Simsällskap  1:36.23                 
                     
20  Edith Wallberg  2007    145  1:37.08        1:37.08   
  Bollnäs Simsällskap  1:38.87                 
                     
21  Inez Dahlqvist  2005    101  52.69        1:49.44   
  Borlänge Simsällskap  1:41.19                 
                     
 
Gren 25, 4X50m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Borlänge Herrar 1[2002]  2002  14  299          2:15.30   
  Borlänge Simsällskap                   
  Hannes Gustavsson  2002      1:13.68        1:13.68   
  Daniel Ruijs  2004      31.82        1:45.50   
  Marcus Tägtström  2002      29.80        2:15.30   
  Elias Gustavsson  2002              2:15.30   
                     
Gävle SS Herrar  2003  11  252          2:23.17   
  Gävle Simsällskap  2:23.87                 
  Carl Hansson  2003      34.09        34.09   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      1:15.36        1:49.45   
  Melker Rosengren  2003                 
  Olle Wikholm  2004      2:23.17        2:23.17   
                     
Borlänge Herrar [2003]  2003  10  115          3:05.76   
  Borlänge Simsällskap                   
  Timothy Manns-Ståhl  2004      44.23        44.23   
  Alex Storbacka  2006      57.12        1:41.35   
  Anton Solum  2004      1:24.41        3:05.76   
  Ville Arola  2005              3:05.76   
                     
 
Gren 26, 4X50m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Söderhamn Damer [2003]  2003  14  439          2:16.80   
  Söderhamns Simsällskap  2:16.73                 
  Lovis Jernberg  2002      36.38        36.38   
  Victoria Flyman  2003      36.51        1:12.89   
  Clara Bergh  2004      32.42        1:45.31   
  Filippa Eklund  2004      31.49        2:16.80   
                     
Gävle SS Damer Lag 1  2003  11  389          2:22.48   
  Gävle Simsällskap  2:20.34                 
  Lisa Löf  2004      39.10        39.10   
  Helmi Swanson  2004      36.00        1:15.10   
  Frida Florén  2004      38.17        1:53.27   
  Clara Florén  2002      29.21        2:22.48   
                     
Falun Damer Yngre Lag 1  2002  10  325          2:31.18   
  Falu Simsällskap  2:22.10                 
  Ida Engdahl  2003      1:20.52        1:20.52   
  Emma Granström  2002      34.86        1:55.38   
  Julia Lindgren  2004      35.80        2:31.18   
  Tuva Hjemli  2005              2:31.18   
                     
Sandviken  2002  262          2:42.39   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  3:05.22                 
  Maja Wikström  2002      39.97        39.97   
  Saga Boråker  2004      40.23        1:20.20   
  Anna Jönsson  2003      39.63        1:59.83   
  Märta Nordlinder  2004      42.56        2:42.39   
                     
Gävle SS Damer Lag 2  2003  245          2:46.19   
  Gävle Simsällskap  2:42.53                 
  Juni Rogström  2004      42.69        42.69   
  Alva Olsson  2003      45.40        1:28.09   
  Gabriella Mosbach  2003      42.53        2:10.62   
  Maja Nilsson  2003      35.57        2:46.19   
                     
SS Mora Damer [2002]  2002  198          2:58.28   
  Simsällskapet Mora  2:54.52                 
  Edith Trapp-Östling  2006      47.87        47.87   
  Linnea Eriksson  2003      1:32.54        2:20.41   
  Liv Jonsson  2004      37.87        2:58.28   
  Anna Sisell  2003              2:58.28   
                     
Falun Damer Yngre Lag 2  2003  135          3:22.32   
  Falu Simsällskap  2:28.51                 
  Agnes Allvin  2006      42.88        42.88   
  Anja Zetterberg  2003      1:00.84        1:43.72   
  Emma Färlin  2006      56.37        2:40.09   
  Sara Strömsöe  2006      42.23        3:22.32   
                     
Borlänge Damer 1 2002 Små  2002  130          3:25.12   
  Borlänge Simsällskap                   
  Inez Dahlqvist  2005      55.87        55.87   
  Elena Mortazavi  2004      2:29.25        3:25.12   
  Agnes Åhlen  2005                 
  Enya Enmark  2006      3:25.12        3:25.12   
                     
 
Gren 27, 4X50m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
SS Mora Dragons  14  411          2:01.73   
  Simsällskapet Mora  2:04.63                 
  Lukas Hill  1999      30.60        30.60   
  Elias Persson  2002      33.27        1:03.87   
  Edvin Persson  1999      26.26        1:30.13   
  Eric Persson  2004      31.60        2:01.73   
                     
Ludvika SS Herrar  11  405          2:02.32   
  Ludvika Simsällskap                   
  Jakob Gustafsson  1999      29.47        29.47   
  Erik Krysén  2000      34.95        1:04.42   
  Anton Campalto  1998      28.36        1:32.78   
  Hampus Bjärud  2001      29.54        2:02.32   
                     
Gävle SS Herrar [1916]  10  362          2:06.96   
  Gävle Simsällskap  2:10.68                 
  Jakob Källquist  2001      29.21        29.21   
  Andreas Persson  2000      33.29        1:02.50   
  Adam Carlsson  2001      31.07        1:33.57   
  Elias Walizada  2001      33.39        2:06.96   
                     
 
Gren 28, 4X50m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
SS Mora Damer [1917]  14  399          2:21.23   
  Simsällskapet Mora  2:19.29                 
  Lisen Hill  2002      1:16.80        1:16.80   
  Hanna Karlsson  2000      34.07        1:50.87   
  Femke van Zonneveld  2002      30.36        2:21.23   
  Marit van Zonneveld  1999              2:21.23   
                     
Gävle SS Damer  1916  11  300          2:35.36   
  Gävle Simsällskap  2:16.87                 
  Johanna Råstock  2001      45.23        45.23   
  Agnes Humling  2000      36.29        1:21.52   
  Nora Hägglund  2001      39.66        2:01.18   
  Nathalie Stigenberg  2004      34.18        2:35.36   
                     
Borlänge Damer Dom Stora]              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    539  26.80        55.22   
  Simsällskapet Mora  56.06                 
                     
Rasmus Rantanen  1997    511  26.89        56.19   
  Södertälje Simsällskap  53.27                 
                     
Henrik Bransell  1999    501  27.29        56.58   
  Falu Simsällskap  57.44                 
                     
Anton Campalto  1998    474  27.44        57.60   
  Ludvika Simsällskap  57.70                 
                     
Jakob Gustafsson  1999    467  28.18        57.90   
  Ludvika Simsällskap  59.28                 
                     
Lukas Hill  1999    445  27.89        58.84   
  Simsällskapet Mora  58.32                 
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tim Hansson  2001    401  29.21        1:00.92   
  Falu Simsällskap  1:02.46                 
                     
Adam Carlsson  2001    390  29.18        1:01.50   
  Gävle Simsällskap  1:01.83                 
                     
Andreas Persson  2000    374  29.90        1:02.37   
  Gävle Simsällskap  1:03.74                 
                     
Leo Henry Örtlund  2001    304  31.87        1:06.80   
  Borlänge Simsällskap  1:07.60                 
                     
Hampus Bjärud  2001    265  34.06        1:09.96   
  Ludvika Simsällskap  1:09.22                 
                     
Elias Walizada  2001    163  36.34        1:22.17   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    393  29.07        1:01.33   
  Simsällskapet Mora  1:02.03                 
                     
Carl Hansson  2003    362  30.24        1:03.02   
  Gävle Simsällskap  1:05.54                 
                     
Marcus Tägtström