Deltagarlista Gren 1-48 
 
  Tävling  Masdoppet 2017    Utskriftsdatum  02 september 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  26.06   
44  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  27.52   
100  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  50 m  27.54   
159  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  27.62   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  27.76   
155  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  28.47   
144  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  28.53   
88  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  29.64   
45  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  29.79   
10  148  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  50 m  30.01   
11  104  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  31.07   
12  111  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  31.16   
13  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  31.30   
14  80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  50 m  32.40   
15  10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  32.42   
16  160  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  33.76   
17  143  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  33.95   
18  99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  50 m  34.17   
19  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  50 m  35.62   
20  94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  36.23   
21  27  Solum Anton  2004  BORLÄNGE  AQ5104  50 m  38.71   
22  83  Kron André  2003  GÄVLE SS  AS3303  25 m  40.53   
23  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  40.60   
24  25  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  50 m  40.70   
25  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  40.83   
26  117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  42.43   
27  120  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  43.02   
28  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  44.38   
29  98  Wijker Oliver  2006  GÄVLE SS  AD2706  25 m  45.52   
30  89  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  48.14   
31  Ku-Ringström Leo  2008  BOLLNÄS SS  AF2508  25 m  50.42   
32  188  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  50.49   
33  60  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  50 m  51.34   
34  116  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  50 m  52.95   
35  Pázsit Csongor  2007  BOLLNÄS SS    25 m     
36  57  Wahlqvist Joel  2006  FALUN    25 m     
37  128  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  29.47   
195  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  30.36   
95  Sved Lovisa  2000  GÄVLE SS  AH5800  50 m  30.75   
110  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  31.30   
178  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  31.57   
147  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  32.03   
145  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  32.25   
47  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  50 m  32.41   
93  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  32.46   
10  108  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  32.52   
11  19  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  32.94   
12  38  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  33.21   
13  59  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  33.31   
14  48  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  33.38   
15  182  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  33.60   
16  34  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  33.70   
17  157  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  34.17   
18  156  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  34.48   
19  96  Umbaeva Alina  2005  GÄVLE SS  AG4605  50 m  34.61   
20  46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  50 m  35.06   
21  130  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  35.07   
22  167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  35.40   
23  170  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  35.46   
24  184  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  35.81   
25  92  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  35.91   
26  181  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  36.57   
27  43  Granström Emma  2002  FALUN  AY6402  25 m  36.68   
28  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  36.69   
29  69  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  36.77   
30  90  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  36.78   
31  50  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  36.96   
32  164  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  37.52   
33  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  37.96   
34  40  Engdahl Ida  2003  FALUN  AP3603  50 m  38.30   
35  86  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  38.68   
36  132  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  38.99   
37  106  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  39.04   
38  97  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  39.14   
39  175  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  39.26   
40  16  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m  39.87   
41  66  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD  AP0603  25 m  40.13   
42  31  Åhlen Agnes  2005  BORLÄNGE  AN9405  50 m  41.15   
43  91  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  50 m  41.42   
44  171  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  41.43   
45  161  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  42.08   
46  76  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  42.22   
47  119  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  43.52   
48  169  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m  43.86   
49  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  50 m  44.80   
50  154  Henze Elena  2006  SS MORA  AN1406  25 m  45.44   
51  81  Hjertberg Vilma  2004  GÄVLE SS  BV1404  25 m  45.68   
52  129  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  50 m  45.75   
53  Bylund Tuva  2002  BOLLNÄS SS  BY6402  25 m  46.64   
54  121  Dahlberg Emma  2005  KARLSTAD  BA8205  50 m  47.95   
55  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  48.77   
56  42  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  49.73   
57  189  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  50.33   
58  23  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  50 m  51.13   
59  152  Eriksson Linnea  2003  SS MORA  BC0203  25 m  51.65   
60  177  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  51.84   
61  187  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  53.02   
62  126  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m  53.03   
63  123  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  50 m  53.12   
64  13  Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS  AE2407  25 m  54.82   
65  35  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  50 m  54.91   
66  73  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  56.21   
67  41  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  56.70   
68  21  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  58.15   
69  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m     
70  15  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m     
71  49  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m     
72  162  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m     
73  172  Ljunggren Ida  2005  SANDVIKEN  BA3405  25 m     
74  190  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m     
 
Gren 3, 400m Frisim Pojkar A-D 
17 - 99 år: Simon Wanna (1996) 4:07.31 2014-09-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  4:28.19   
75  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  4:30.40   
112  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  4:31.31   
45  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  4:31.87   
Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  4:45.01   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  5:00.95   
20  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  5:17.42   
Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  5:22.72   
94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  5:22.86   
10  26  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  5:25.30   
11  117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  5:47.93   
12  67  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  5:58.30   
13  28  Storbacka Alex  2006  BORLÄNGE  AE6306  25 m     
14  72  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m     
 
Gren 4, 400m Frisim Flickor A-D 
17 år och äldre: Marina Sandback (1984) 4:31.50 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  4:37.60   
54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  4:43.19   
34  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  4:48.78   
22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  4:51.48   
109  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  4:53.21   
37  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  4:55.15   
95  Sved Lovisa  2000  GÄVLE SS  AH5800  25 m  4:59.68   
47  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  5:01.17   
178  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  5:01.71   
10  182  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  5:02.12   
11  167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  5:14.24   
12  163  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  5:25.49   
13  180  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  5:35.56   
14  50  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  5:42.88   
15  68  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  5:45.78   
16  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  5:48.82   
17  132  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  6:16.90   
18  69  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  6:23.94   
19  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m     
20  85  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m     
21  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m     
22  154  Henze Elena  2006  SS MORA  AN1406  25 m     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Pojkar A-D 
17 år och äldre: Jonas Eklund (1988) 2:19.96 2007-09-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:11.16   
155  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  2:19.10   
79  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:26.16   
75  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  2:26.39   
111  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:28.69   
18  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  25 m  2:36.23   
58  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  2:44.06   
101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  50 m  2:45.87   
17  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  2:54.63   
10  99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  50 m  2:56.69   
11  116  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m     
12  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m     
 
Gren 6, 200m Ryggsim Flickor A-D 
17 år och äldre: Terese Larsson (1980) 2:23.61 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:31.34   
77  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:35.99   
38  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  2:38.88   
184  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  2:39.24   
93  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  2:39.43   
105  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  2:41.70   
78  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  2:47.36   
46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  50 m  2:50.47   
96  Umbaeva Alina  2005  GÄVLE SS  AG4605  25 m  2:56.05   
10  175  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  2:57.20   
11  87  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  2:58.28   
12  33  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  50 m  2:58.84   
13  118  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:59.21   
14  40  Engdahl Ida  2003  FALUN  AP3603  25 m  3:01.23   
15  24  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  3:01.91   
16  90  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  3:02.22   
17  68  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  3:12.98   
18  106  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  50 m  3:18.54   
19  195  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  3:59.61   
20  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m     
21  66  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD  AP0603  25 m     
22  170  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m     
 
Gren 7, 50m Frisim Pojkar A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  24.40   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  25.03   
44  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  25.53   
144  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  25.65   
155  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  26.10   
148  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  26.14   
159  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  26.54   
88  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  26.86   
111  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  27.21   
10  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  27.57   
11  45  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  27.70   
12  30  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  28.04   
13  104  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  28.04   
14  10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  28.07   
15  20  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  50 m  28.48   
16  80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  50 m  29.05   
17  143  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  29.20   
18  17  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  29.53   
19  26  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  29.63   
20  89  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  30.99   
21  58  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  31.52   
22  94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  31.64   
23  160  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  31.85   
24  25  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  33.02   
25  117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  33.90   
26  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  34.04   
27  151  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  34.77   
28  67  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  35.45   
29  27  Solum Anton  2004  BORLÄNGE  AQ5104  50 m  35.56   
30  120  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  36.01   
31  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  36.17   
32  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  50 m  36.41   
33  98  Wijker Oliver  2006  GÄVLE SS  AD2706  25 m  36.93   
34  28  Storbacka Alex  2006  BORLÄNGE  AE6306  50 m  37.53   
35  72  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  37.85   
36  188  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  38.28   
37  60  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  40.84   
38  Ku-Ringström Leo  2008  BOLLNÄS SS  AF2508  25 m  42.41   
39  128  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  48.94   
40  Pázsit Csongor  2007  BOLLNÄS SS    25 m     
41  83  Kron André  2003  GÄVLE SS  AS3303  25 m     
 
Gren 8, 50m Frisim Flickor A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
110  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  27.71   
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  28.19   
61  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  28.93   
34  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  29.08   
77  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  29.12   
195  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  29.18   
178  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  29.22   
38  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  29.25   
147  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  29.41   
10  180  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  29.49   
11  182  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  29.56   
12  19  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  29.59   
13  48  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  29.62   
14  93  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  29.87   
15  108  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  30.19   
16  47  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  30.31   
17  59  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  30.49   
18  145  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  30.49   
19  164  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  30.65   
20  43  Granström Emma  2002  FALUN  AY6402  25 m  30.69   
21  163  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  30.80   
22  184  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  30.99   
23  157  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  31.29   
24  37  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  31.80   
25  170  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  31.88   
26  130  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  32.10   
27  46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  50 m  32.29   
28  167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  50 m  32.34   
29  156  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  32.46   
30  125  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  50 m  32.56   
31  113  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  32.76   
32  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  32.89   
33  50  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  32.94   
34  106  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  32.99   
35  175  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  32.99   
36  132  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  33.02   
37  181  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  33.49   
38  92  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  33.59   
39  16  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m  33.61   
40  40  Engdahl Ida  2003  FALUN  AP3603  25 m  34.02   
41  91  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  34.26   
42  81  Hjertberg Vilma  2004  GÄVLE SS  BV1404  25 m  34.33   
43  69  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  34.34   
44  131  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  34.40   
45  Bylund Tuva  2002  BOLLNÄS SS  BY6402  25 m  34.48   
46  24  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  34.61   
47  97  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  34.63   
48  119  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  34.79   
49  171  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  35.04   
50  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  35.24   
51  154  Henze Elena  2006  SS MORA  AN1406  25 m  35.24   
52  82  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  35.35   
53  86  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  35.36   
54  129  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  35.47   
55  31  Åhlen Agnes  2005  BORLÄNGE  AN9405  50 m  35.59   
56  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  36.20   
57  161  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  36.26   
58  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  36.43   
59  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  50 m  36.83   
60  172  Ljunggren Ida  2005  SANDVIKEN  BA3405  25 m  37.34   
61  73  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  37.66   
62  76  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  37.91   
63  153  Frost-Hanspers Matilda  2004  SS MORA  BU7204  25 m  38.17   
64  121  Dahlberg Emma  2005  KARLSTAD  BA8205  25 m  38.41   
65  169  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m  38.75   
66  42  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  50 m  39.02   
67  56  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  50 m  39.10   
68  177  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  39.16   
69  168  Danrud Emma  2003  SANDVIKEN  BT4803  25 m  39.27   
70  71  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  39.39   
71  152  Eriksson Linnea  2003  SS MORA  BC0203  25 m  39.85   
72  126  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m  40.52   
73  162  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  40.56   
74  123  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  40.90   
75  190  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  41.31   
76  Fredholm Eleanor  2007  BOLLNÄS SS  AN8607  25 m  41.36   
77  189  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  41.39   
78  183  Furuström Ida  2005  SÖDERHAMN  BR2205  25 m  41.74   
79  187  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  42.29   
80  23  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  50 m  42.43   
81  36  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  50 m  42.99   
82  13  Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS  AE2407  25 m  43.20   
83  35  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  43.92   
84  Bylund Tilda  2004  BOLLNÄS SS  BR7404  25 m  44.25   
85  15  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  50 m  44.40   
86  185  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  44.45   
87  174  Söderlund Enya  2006  SANDVIKEN  BE8406  25 m  45.02   
88  21  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  46.38   
89  29  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  50 m  46.69   
90  186  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  47.20   
91  149  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  48.32   
92  70  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m  53.38   
93  49  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m     
 
Gren 9, 400m Medley Pojkar A-D 
17 år och äldre: Fredrik Olsson (1981) 4:40.47 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  4:49.55   
107  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  5:02.22   
146  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  5:03.12   
144  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  5:03.36   
100  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  5:15.70   
148  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  5:18.99   
79  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  5:23.59   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  5:32.93   
80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m     
10  99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m     
11  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m     
 
Gren 10, 400m Medley Flickor A-D 
17 år och äldre: Terese Larsson (1980) 5:04.92 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  5:46.03   
78  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  5:52.85   
33  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  6:12.03   
118  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  6:18.77   
48  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m     
87  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m     
90  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m     
96  Umbaeva Alina  2005  GÄVLE SS  AG4605  25 m     
125  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m     
 
Gren 11, 4X50m Medley Pojkar 14&Y 
14 år och yngre: Gävle SS Herrar [2001] (2001) 2:06.12 2015-09-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Karlstad Herrar [2005]  2005  KARLSTAD    25 m  2:50.66   
199  Gävle SS Herrar 14&y [2003]  2003  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 12, 4X50m Medley Flickor14&Y 
14 år och yngre: Fagersta SK 2:12.03 2005-09-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
63  Falun Damer Yngre Lag 1  2003  FALUN    25 m  2:22.06   
133  Karlstad F11Oy Lag1  2005  KARLSTAD    25 m  2:24.93   
137  Karlstad F11Oy Lag2  2005  KARLSTAD    25 m  2:42.91   
176  Sandviken Damer [2003]  2003  SANDVIKEN    25 m  2:49.80   
64  Falun Damer Yngre Lag 2  2003  FALUN    25 m  3:17.27   
74  Filipstad Damer [2003]  2003  FILIPSTAD    25 m     
102  Gävle SS Damer 14&y [2003] Lag1  2003  GÄVLE SS    25 m     
191  Söderhamn Damer [2003] Lag1  2003  SÖDERHAMN    25 m     
198  Gävle SS Damer 14&y [2003] Lag2  2003  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 13, 4X50m Medley Pojkar 15&Ä 
15 år och äldre: Qwarnsvedens TK 1:53.59 2007-09-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Gävle SS Herrar 15&ä [2002]  2001  GÄVLE SS    25 m  1:56.41   
166  SS Mora Herrar  2002  SS MORA    25 m  1:59.09   
150  Ludvika SS Herrar  2002  LUDVIKA SS    25 m  1:59.69   
32  Borlänge Herrar  2002  BORLÄNGE    25 m     
197  Bollnäs SS Herrar [1919]  2000  BOLLNÄS SS    25 m     
 
Gren 14, 4X50m Medley Flickor15&Ä 
15 år och äldre: Ludvika SS 2:05.04 2004-09-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
114  Karlsko SF  2002  KARLSKO SF    25 m  2:10.00   
62  Falun Damer Lag 1  2000  FALUN    25 m  2:14.15   
165  SS Mora Damer  2002  SS MORA    25 m  2:22.25   
14  Bollnäs SS Damer 1 [2000]  2000  BOLLNÄS SS    25 m  2:41.37   
196  Borlänge Damer Äldre  2002  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  31.03   
159  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  31.33   
144  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  31.43   
88  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  32.43   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  32.47   
44  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  32.65   
148  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  32.95   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  33.37   
30  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  34.80   
10  45  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  35.40   
11  143  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  35.63   
12  26  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m  35.83   
13  104  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  37.02   
14  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  37.10   
15  80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  37.85   
16  20  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  38.23   
17  94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  38.59   
18  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  50 m  42.21   
19  67  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  42.57   
20  160  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  42.71   
21  25  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  43.30   
22  151  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  50 m  43.33   
23  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  44.08   
24  89  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  44.50   
25  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  46.16   
26  117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  46.67   
27  58  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  46.98   
28  83  Kron André  2003  GÄVLE SS  AS3303  25 m  48.28   
29  98  Wijker Oliver  2006  GÄVLE SS  AD2706  25 m  50.18   
30  52  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  50 m  50.39   
31  28  Storbacka Alex  2006  BORLÄNGE  AE6306  50 m  50.48   
32  72  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  50.70   
33  116  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  51.17   
34  60  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  51.82   
35  188  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  56.16   
36  Ku-Ringström Leo  2008  BOLLNÄS SS  AF2508  25 m  57.21   
37  128  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  1:00.88   
38  Pázsit Csongor  2007  BOLLNÄS SS    25 m     
39  51  Malm Emil  2005  FALUN    25 m     
40  57  Wahlqvist Joel  2006  FALUN    25 m     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  33.61   
145  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  33.67   
147  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  35.01   
93  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  35.36   
182  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  35.37   
164  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  35.92   
113  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  36.42   
180  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  50 m  36.53   
19  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  36.70   
10  167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  37.15   
11  77  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  37.52   
12  37  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  50 m  37.59   
13  43  Granström Emma  2002  FALUN  AY6402  25 m  37.90   
14  61  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  38.00   
15  108  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  38.03   
16  110  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  38.21   
17  157  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  38.69   
18  33  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  38.90   
19  59  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  38.93   
20  156  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  39.36   
21  48  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  39.37   
22  78  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  40.37   
23  92  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  41.19   
24  38  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  41.22   
25  16  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m  41.85   
26  106  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  42.24   
27  40  Engdahl Ida  2003  FALUN  AP3603  25 m  43.37   
28  132  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  43.37   
29  96  Umbaeva Alina  2005  GÄVLE SS  AG4605  25 m  43.52   
30  90  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  43.90   
31  Bylund Tuva  2002  BOLLNÄS SS  BY6402  25 m  44.32   
32  76  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  44.48   
33  91  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  44.54   
34  86  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  44.68   
35  131  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  45.10   
36  175  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  45.11   
37  119  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  45.14   
38  161  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  45.30   
39  129  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  45.39   
40  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  46.09   
41  81  Hjertberg Vilma  2004  GÄVLE SS  BV1404  25 m  46.41   
42  66  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD  AP0603  25 m  46.42   
43  68  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  46.90   
44  181  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  47.36   
45  168  Danrud Emma  2003  SANDVIKEN  BT4803  25 m  47.88   
46  21  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  47.92   
47  82  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  47.99   
48  171  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  48.01   
49  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  48.41   
50  154  Henze Elena  2006  SS MORA  AN1406  25 m  49.37   
51  162  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  49.48   
52  153  Frost-Hanspers Matilda  2004  SS MORA  BU7204  25 m  49.90   
53  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  49.92   
54  152  Eriksson Linnea  2003  SS MORA  BC0203  25 m  50.36   
55  121  Dahlberg Emma  2005  KARLSTAD  BA8205  25 m  50.58   
56  56  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  50 m  50.90   
57  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  50.92   
58  174  Söderlund Enya  2006  SANDVIKEN  BE8406  25 m  50.97   
59  173  Nordlinder Märta  2004  SANDVIKEN  BU3204  25 m  51.33   
60  Fredholm Eleanor  2007  BOLLNÄS SS  AN8607  25 m  51.51   
61  Bylund Tilda  2004  BOLLNÄS SS  BR7404  25 m  51.81   
62  172  Ljunggren Ida  2005  SANDVIKEN  BA3405  25 m  52.09   
63  190  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  52.34   
64  42  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  53.06   
65  15  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  50 m  53.14   
66  35  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  53.91   
67  149  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  53.93   
68  73  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  54.28   
69  189  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  54.65   
70  187  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  54.91   
71  183  Furuström Ida  2005  SÖDERHAMN  BR2205  25 m  55.09   
72  71  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  55.14   
73  185  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  55.45   
74  13  Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS  AE2407  25 m  55.63   
75  36  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m  55.67   
76  126  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m  56.23   
77  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  56.36   
78  177  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  57.04   
79  23  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  50 m  57.83   
80  186  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  59.23   
81  29  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  50 m  1:02.05   
82  123  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  1:03.12   
83  49  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Pojkar A-D 
17 år och äldre: Fredrik Olsson (1981) 2:17.46 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:25.09   
112  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:28.75   
79  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:38.04   
100  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:43.00   
 
Gren 18, 200m Fjärilsim FlickorA-D 
17 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:32.99 2010-09-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  2:42.46   
47  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  2:43.57   
95  Sved Lovisa  2000  GÄVLE SS  AH5800  25 m  2:52.67   
163  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  2:57.83   
69  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  3:37.39   
37  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m     
46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m     
50  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m     
78  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Pojkar A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  28.93   
146  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  29.05   
155  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  29.85   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  29.95   
144  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  31.25   
148  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  31.43   
111  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  31.60   
88  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  32.54   
18  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  25 m  32.91   
10  10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  33.38   
11  17  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  33.82   
12  143  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  34.58   
13  104  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  35.08   
14  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  35.53   
15  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  50 m  36.09   
16  94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  37.25   
17  58  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  38.09   
18  160  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  38.50   
19  83  Kron André  2003  GÄVLE SS  AS3303  25 m  38.72   
20  25  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  50 m  39.74   
21  89  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  40.03   
22  27  Solum Anton  2004  BORLÄNGE  AQ5104  25 m  41.04   
23  98  Wijker Oliver  2006  GÄVLE SS  AD2706  25 m  41.48   
24  120  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  41.83   
25  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  42.57   
26  117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  42.63   
27  Ku-Ringström Leo  2008  BOLLNÄS SS  AF2508  25 m  42.94   
28  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  43.24   
29  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  43.53   
30  188  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  44.06   
31  28  Storbacka Alex  2006  BORLÄNGE  AE6306  25 m  44.08   
32  52  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  46.84   
33  60  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  48.05   
34  116  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  50 m  48.54   
35  128  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  56.22   
36  53  Montelius Risberg Frode  2007  FALUN  AI3307  50 m  56.48   
37  Pázsit Csongor  2007  BOLLNÄS SS    25 m     
38  51  Malm Emil  2005  FALUN    25 m     
39  151  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Flickor A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
195  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  31.39   
95  Sved Lovisa  2000  GÄVLE SS  AH5800  25 m  32.93   
61  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  33.45   
105  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  33.65   
54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  34.00   
59  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  34.50   
38  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  34.66   
34  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  34.84   
184  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  35.36   
10  178  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  35.65   
11  118  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  35.95   
12  46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  36.26   
13  145  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  36.33   
14  175  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  36.52   
15  130  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  50 m  37.43   
16  170  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  37.69   
17  181  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  37.92   
18  43  Granström Emma  2002  FALUN  AY6402  25 m  38.02   
19  24  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  38.93   
20  92  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  39.25   
21  40  Engdahl Ida  2003  FALUN  AP3603  25 m  39.65   
22  69  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  39.92   
23  82  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  40.28   
24  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  40.48   
25  91  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  41.25   
26  154  Henze Elena  2006  SS MORA  AN1406  25 m  41.43   
27  156  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  41.47   
28  129  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  41.62   
29  162  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  41.65   
30  131  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  41.85   
31  172  Ljunggren Ida  2005  SANDVIKEN  BA3405  25 m  42.33   
32  97  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  42.47   
33  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  42.53   
34  36  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m  42.88   
35  119  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  43.01   
36  132  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  43.49   
37  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  44.11   
38  86  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  44.60   
39  31  Åhlen Agnes  2005  BORLÄNGE  AN9405  50 m  44.86   
40  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  50 m  45.25   
41  189  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  45.41   
42  76  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  45.85   
43  121  Dahlberg Emma  2005  KARLSTAD  BA8205  25 m  46.95   
44  Fredholm Eleanor  2007  BOLLNÄS SS  AN8607  25 m  47.33   
45  183  Furuström Ida  2005  SÖDERHAMN  BR2205  25 m  47.47   
46  56  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  47.58   
47  123  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  48.06   
48  152  Eriksson Linnea  2003  SS MORA  BC0203  25 m  48.24   
49  187  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  48.70   
50  13  Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS  AE2407  25 m  49.07   
51  177  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  49.43   
52  73  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  50.07   
53  41  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  50.21   
54  190  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  50.83   
55  126  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m  50.95   
56  42  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  50 m  51.59   
57  23  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  51.73   
58  35  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  52.61   
59  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  52.99   
60  185  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  53.42   
61  15  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  50 m  54.06   
62  21  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  54.14   
63  174  Söderlund Enya  2006  SANDVIKEN  BE8406  25 m  54.55   
64  149  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  57.31   
65  70  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m  59.86   
66  186  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  1:00.43   
67  49  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m     
68  173  Nordlinder Märta  2004  SANDVIKEN  BU3204  25 m     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D 
17 år och äldre: Fredrik Weng (1980) 52.71 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  54.21   
44  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  55.40   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  56.58   
155  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  57.30   
146  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  57.53   
100  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  58.55   
75  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  59.05   
159  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  59.70   
45  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  59.84   
10  88  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:00.53   
11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  1:00.90   
12  10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:02.48   
13  30  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:02.57   
14  104  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:03.79   
15  80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  50 m  1:03.84   
16  20  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  1:04.34   
17  26  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m  1:05.36   
18  160  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  1:06.22   
19  99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:06.61   
20  17  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  1:06.89   
21  58  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:07.33   
22  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:09.00   
23  18  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  25 m  1:11.84   
24  25  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  50 m  1:13.07   
25  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:13.58   
26  89  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  1:13.73   
27  151  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  50 m  1:16.99   
28  67  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  1:17.67   
29  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:18.30   
30  27  Solum Anton  2004  BORLÄNGE  AQ5104  25 m  1:19.33   
31  72  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  1:19.48   
32  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:19.65   
33  83  Kron André  2003  GÄVLE SS  AS3303  25 m  1:21.44   
34  98  Wijker Oliver  2006  GÄVLE SS  AD2706  25 m  1:22.93   
35  28  Storbacka Alex  2006  BORLÄNGE  AE6306  50 m  1:23.14   
36  52  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  1:24.82   
37  Ku-Ringström Leo  2008  BOLLNÄS SS  AF2508  25 m  1:28.18   
38  60  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  1:29.16   
39  53  Montelius Risberg Frode  2007  FALUN  AI3307  50 m  1:40.35   
40  128  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  1:55.79   
41  Pázsit Csongor  2007  BOLLNÄS SS    25 m     
 
Gren 22, 100m Frisim Flickor A-D 
17 år och äldre: Marina Sandback (1984) 1:00.16 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:00.91   
110  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:01.31   
77  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:02.25   
109  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:02.50   
61  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:02.75   
54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:03.05   
34  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  1:03.17   
195  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  1:03.61   
22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:03.90   
10  19  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  1:04.32   
11  178  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:04.42   
12  182  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:04.55   
13  147  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:04.74   
14  95  Sved Lovisa  2000  GÄVLE SS  AH5800  25 m  1:04.92   
15  93  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:05.34   
16  55  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  50 m  1:05.50   
17  38  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:05.52   
18  48  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  1:05.89   
19  145  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:06.18   
20  37  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:06.64   
21  180  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  50 m  1:06.69   
22  184  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:06.80   
23  164  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:06.87   
24  43  Granström Emma  2002  FALUN  AY6402  25 m  1:08.38   
25  105  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:08.77   
26  170  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  1:09.20   
27  90  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  1:09.25   
28  157  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  1:09.39   
29  167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:10.52   
30  125  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  1:10.82   
31  87  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:11.08   
32  85  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:11.58   
33  50  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  1:11.67   
34  175  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  1:11.95   
35  16  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m  1:12.23   
36  132  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  1:12.24   
37  92  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  1:12.93   
38  106  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:13.81   
39  40  Engdahl Ida  2003  FALUN  AP3603  25 m  1:14.05   
40  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:14.49   
41  130  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:14.51   
42  69  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  1:14.60   
43  96  Umbaeva Alina  2005  GÄVLE SS  AG4605  25 m  1:14.72   
44  171  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  1:14.88   
45  97  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:15.19   
46  156  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  1:15.25   
47  68  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  1:15.89   
48  91  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  1:16.18   
49  24  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  1:17.37   
50  113  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:18.03   
51  131  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  1:18.07   
52  86  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  1:18.34   
53  154  Henze Elena  2006  SS MORA  AN1406  25 m  1:18.50   
54  82  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  1:18.70   
55  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  1:19.32   
56  81  Hjertberg Vilma  2004  GÄVLE SS  BV1404  25 m  1:19.82   
57  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  1:19.88   
58  119  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  1:20.01   
59  129  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  50 m  1:20.16   
60  Bylund Tuva  2002  BOLLNÄS SS  BY6402  25 m  1:21.45   
61  168  Danrud Emma  2003  SANDVIKEN  BT4803  25 m  1:22.26   
62  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  1:22.62   
63  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:22.84   
64  172  Ljunggren Ida  2005  SANDVIKEN  BA3405  25 m  1:24.23   
65  71  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  1:24.31   
66  66  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD  AP0603  25 m  1:24.85   
67  161  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  1:24.91   
68  73  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  1:25.33   
69  76  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  1:26.16   
70  169  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m  1:26.88   
71  173  Nordlinder Märta  2004  SANDVIKEN  BU3204  25 m  1:27.53   
72  42  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  1:28.95   
73  31  Åhlen Agnes  2005  BORLÄNGE  AN9405  25 m  1:30.14   
74  13  Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS  AE2407  25 m  1:31.43   
75  152  Eriksson Linnea  2003  SS MORA  BC0203  25 m  1:31.59   
76  Fredholm Eleanor  2007  BOLLNÄS SS  AN8607  25 m  1:33.83   
77  15  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  50 m  1:36.56   
78  23  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  50 m  1:39.26   
79  35  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  1:41.32   
80  41  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  1:41.53   
81  Bylund Tilda  2004  BOLLNÄS SS  BR7404  25 m  1:43.24   
82  49  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  1:48.89   
83  21  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  1:50.51   
84  29  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  25 m  1:53.86   
85  56  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m     
86  70  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m     
87  153  Frost-Hanspers Matilda  2004  SS MORA  BU7204  25 m     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:14.96   
107  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:15.48   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  2:22.02   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:30.79   
79  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:31.46   
75  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  2:32.63   
111  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  2:33.75   
Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  2:35.71   
99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  2:43.47   
10  80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  2:43.51   
11  26  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  2:47.87   
12  94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  2:52.36   
13  120  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  3:04.37   
14  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  3:06.57   
15  89  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  3:08.21   
16  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  3:10.00   
17  117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  3:12.88   
18  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  50 m  3:18.71   
 
Gren 24, 200m Medley Damer A-D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:24.76   
55  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  2:33.96   
77  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:34.01   
93  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  2:35.22   
108  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:36.68   
34  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  2:38.66   
167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  2:40.51   
48  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  2:41.79   
22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:42.07   
10  47  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  2:42.20   
11  78  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  2:43.96   
12  195  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  2:45.26   
13  46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  2:46.28   
14  33  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  2:46.80   
15  87  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  50 m  2:51.00   
16  125  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  2:51.04   
17  96  Umbaeva Alina  2005  GÄVLE SS  AG4605  25 m  2:53.54   
18  118  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:53.54   
19  92  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  2:58.38   
20  130  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  3:00.14   
21  40  Engdahl Ida  2003  FALUN  AP3603  25 m  3:01.38   
22  50  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  3:03.25   
23  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  3:06.74   
24  81  Hjertberg Vilma  2004  GÄVLE SS  BV1404  25 m  3:31.16   
25  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  50 m  3:37.58   
26  123  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  50 m  4:05.76   
27  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m     
28  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m     
29  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m     
30  41  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m     
31  126  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m     
 
Gren 25, 4X50m Frisim Pojkar 14&Y 
14 år och yngre: Karlstads SS P14 Lag 1 (1992) 1:47.56 2006-09-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Karlstad Herrar [2005]  2005  KARLSTAD    25 m  2:30.05   
199  Gävle SS Herrar 14&y [2003]  2003  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 26, 4X50m Frisim Flickor14&Y 
14 år och yngre: Fagersta SK 1:58.87 2005-09-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
191  Söderhamn Damer [2003] Lag1  2003  SÖDERHAMN    25 m  2:01.76   
176  Sandviken Damer [2003]  2003  SANDVIKEN    25 m  2:27.05   
193  Söderhamn Damer [2004] Lag2  2004  SÖDERHAMN    25 m  2:54.27   
74  Filipstad Damer [2003]  2003  FILIPSTAD    25 m     
102  Gävle SS Damer 14&y [2003] Lag1  2003  GÄVLE SS    25 m     
133  Karlstad F11Oy Lag1  2005  KARLSTAD    25 m     
137  Karlstad F11Oy Lag2  2005  KARLSTAD    25 m     
198  Gävle SS Damer 14&y [2003] Lag2  2003  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Pojkar 15&Ä 
15 år och äldre: Borlänge SS 1:37.35 2005-09-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Gävle SS Herrar 15&ä [2002]  2001  GÄVLE SS    25 m  1:46.73   
150  Ludvika SS Herrar  2002  LUDVIKA SS    25 m  1:47.29   
166  SS Mora Herrar  2002  SS MORA    25 m  1:48.89   
32  Borlänge Herrar  2002  BORLÄNGE    25 m     
197  Bollnäs SS Herrar [1919]  2000  BOLLNÄS SS    25 m     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Flickor15&Ä 
15 år och äldre: Västerås SS 1:53.68 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
114  Karlsko SF  2002  KARLSKO SF    25 m  1:58.63   
165  SS Mora Damer  2002  SS MORA    25 m  2:07.98   
14  Bollnäs SS Damer 1 [2000]  2000  BOLLNÄS SS    25 m  2:22.35   
196  Borlänge Damer Äldre  2002  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Pojkar A-D 
17 år och äldre: Edvin Persson (1999) 58.30 2016-09-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  57.66   
84  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  50 m  1:00.42   
100  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:02.49   
159  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:03.11   
155  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:04.69   
79  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  1:06.85   
45  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  50 m  1:07.65   
Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  1:10.57   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:13.28   
10  80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  50 m  1:17.21   
11  99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:20.67   
12  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:22.12   
13  17  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  1:26.42   
14  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:34.33   
15  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:35.14   
16  27  Solum Anton  2004  BORLÄNGE  AQ5104  25 m  1:36.23   
17  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:42.61   
18  18  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  25 m     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim FlickorA-D 
17 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 1:06.39 2010-09-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:09.99   
110  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:10.01   
195  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  1:10.27   
178  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:11.21   
47  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  50 m  1:11.71   
147  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:13.25   
22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  1:13.82   
77  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:13.82   
163  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:16.17   
10  145  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:16.98   
11  78  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:19.55   
12  96  Umbaeva Alina  2005  GÄVLE SS  AG4605  25 m  1:21.54   
13  118  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:22.00   
14  167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  50 m  1:24.00   
15  125  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  1:26.02   
16  90  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  1:26.38   
17  130  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:28.37   
18  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:29.29   
19  171  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  1:29.54   
20  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  1:29.93   
21  16  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m  1:38.75   
22  Bylund Tuva  2002  BOLLNÄS SS  BY6402  25 m  1:41.09   
23  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m     
24  23  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m     
25  31  Åhlen Agnes  2005  BORLÄNGE  AN9405  25 m     
26  126  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m     
 
Gren 31, 200m Bröstsim Pojkar A-D 
17 år och äldre: Petter Cyrén (1996) 2:28.33 2014-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:27.25   
112  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:31.28   
84  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:32.31   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  2:32.98   
107  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:34.22   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  50 m  2:35.60   
88  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  50 m  2:36.54   
30  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  2:51.00   
143  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  2:56.07   
10  111  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:56.91   
11  26  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m  2:57.64   
12  80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  2:58.34   
13  20  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  3:03.65   
14  94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  3:09.54   
15  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  50 m  3:27.70   
16  120  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  50 m  3:34.03   
17  25  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  3:36.07   
18  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m     
19  28  Storbacka Alex  2006  BORLÄNGE  AE6306  25 m     
20  116  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m     
21  151  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m     
 
Gren 32, 200m Bröstsim Flickor A-D 
17 år och äldre: Sara Larsson (1983) 2:30.77 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  2:48.19   
182  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  2:48.30   
167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  50 m  2:49.84   
37  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:50.13   
77  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:50.33   
113  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  2:51.40   
108  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:54.01   
19  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  2:58.06   
164  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  3:00.40   
10  33  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  3:00.74   
11  157  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  3:06.87   
12  87  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  3:09.65   
13  180  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  3:11.90   
14  46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  3:11.99   
15  92  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  3:18.56   
16  105  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  3:21.62   
17  106  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  3:27.80   
18  91  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  50 m  3:31.36   
19  119  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  3:32.25   
20  82  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  3:52.13   
21  24  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  4:00.12   
22  Fredholm Eleanor  2007  BOLLNÄS SS  AN8607  25 m     
23  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m     
24  15  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m     
25  23  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m     
26  35  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m     
27  85  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m     
28  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m     
29  123  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m     
30  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m     
31  125  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m     
32  131  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m     
33  132  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m     
34  156  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m     
 
Gren 33, 1500m Frisim Pojkar A-D 
17 år och äldre: Fredrik Olsson (1981) 16:39.54 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  17:36.21   
Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  18:53.94   
146  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  19:34.63   
99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m     
117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m     
 
Gren 34, 800m Frisim Flickor A-D 
17 år och äldre: Lisethe Karlsson (1991) 9:41.93 2009-09-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  9:51.75   
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  9:52.04   
109  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  10:12.57   
37  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  10:13.95   
22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  10:19.10   
47  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  10:23.09   
178  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  10:46.89   
78  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  10:49.90   
87  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  10:56.30   
10  182  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  10:57.34   
11  163  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  11:42.12   
12  33  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  50 m  11:52.84   
13  46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m     
14  50  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m     
15  132  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m     
16  154  Henze Elena  2006  SS MORA  AN1406  25 m     
17  161  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m     
18  170  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m     
19  180  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m     
 
Gren 35, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y 
14 år och yngre: Karlstads SS P14 Lag 1 (1992) 3:59.10 2006-09-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Karlstad Herrar [2005]  2005  KARLSTAD    25 m  5:29.53   
199  Gävle SS Herrar 14&y [2003]  2003  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 36, 4X100m Frisim Flickor14&Y 
14 år och yngre: Fagersta SK 4:23.43 2005-09-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Gävle SS Damer 14&y [2003] Lag1  2003  GÄVLE SS    25 m  4:19.18   
133  Karlstad F11Oy Lag1  2005  KARLSTAD    25 m     
137  Karlstad F11Oy Lag2  2005  KARLSTAD    25 m     
198  Gävle SS Damer 14&y [2003] Lag2  2003  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 37, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä 
15 år och äldre: Västerås SS 3:48.56 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Gävle SS Herrar 15&ä [2002]  2001  GÄVLE SS    25 m  3:54.92   
166  SS Mora Herrar  2002  SS MORA    25 m  3:57.43   
197  Bollnäs SS Herrar [1919]  2000  BOLLNÄS SS    25 m     
 
Gren 38, 4X100m Frisim Flickor15&Ä 
15 år och äldre: Västerås SS 4:09.95 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
192  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  4:16.57   
114  Karlsko SF  2002  KARLSKO SF    25 m  4:17.54   
165  SS Mora Damer  2002  SS MORA    25 m  4:43.59   
14  Bollnäs SS Damer 1 [2000]  2000  BOLLNÄS SS    25 m  5:23.27   
62  Falun Damer Lag 1  2000  FALUN    25 m     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Pojkar A-D 
17 år och äldre: Fredrik Olsson (1981) 1:01.46 2003-09-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:00.81   
107  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:02.41   
146  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:03.23   
155  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:04.00   
79  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:07.51   
111  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:07.85   
75  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:08.05   
88  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:09.73   
100  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:10.13   
10  148  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:10.19   
11  10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:12.77   
12  18  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  25 m  1:13.10   
13  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:16.65   
14  143  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  1:16.97   
15  17  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  1:18.21   
16  99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:18.21   
17  26  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:18.49   
18  94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:19.33   
19  58  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:20.04   
20  160  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  1:23.77   
21  120  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:26.82   
22  27  Solum Anton  2004  BORLÄNGE  AQ5104  25 m  1:26.98   
23  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:27.23   
24  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:28.05   
25  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:30.79   
26  117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:33.02   
27  52  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  1:44.24   
28  116  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  50 m  1:46.95   
29  Pázsit Csongor  2007  BOLLNÄS SS    25 m     
30  128  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m     
 
Gren 40, 100m Ryggsim Flickor A-D 
17 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.66 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
195  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  1:08.40   
54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:10.85   
61  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:11.07   
77  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:12.53   
55  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:13.95   
59  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:14.57   
93  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:14.58   
38  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:14.74   
105  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:14.99   
10  46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  1:15.20   
11  184  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:15.21   
12  178  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:17.77   
13  22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:17.81   
14  48  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  1:17.84   
15  167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:18.11   
16  118  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:18.30   
17  85  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:19.28   
18  33  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:19.91   
19  175  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  1:20.53   
20  170  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  50 m  1:20.95   
21  96  Umbaeva Alina  2005  GÄVLE SS  AG4605  25 m  1:22.60   
22  87  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:24.97   
23  24  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  1:25.00   
24  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  1:25.45   
25  91  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  1:26.39   
26  97  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:28.44   
27  162  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  1:29.39   
28  171  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  1:29.70   
29  154  Henze Elena  2006  SS MORA  AN1406  25 m  1:29.89   
30  142  Berg Wilma  2004  LUDVIKA SS  AS3204  50 m  1:31.85   
31  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:32.14   
32  82  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  1:33.23   
33  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  1:36.07   
34  86  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  1:36.19   
35  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:36.62   
36  123  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  1:44.96   
37  23  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  1:46.28   
38  13  Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS  AE2407  25 m  1:49.82   
39  35  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  1:54.00   
40  29  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  50 m  2:03.14   
41  Fredholm Eleanor  2007  BOLLNÄS SS  AN8607  25 m     
42  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m     
43  126  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m     
44  129  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m     
 
Gren 41, 200m Frisim Pojkar A-D 
17 år och äldre: Fredrik Olsson (1981) 1:57.40 2003-09-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:00.10   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  2:03.26   
146  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:04.16   
45  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  2:09.63   
75  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  2:10.70   
Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  2:15.36   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:17.71   
80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  50 m  2:22.69   
99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  50 m  2:23.90   
10  58  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  2:25.36   
11  160  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  2:36.76   
12  120  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  50 m  2:48.32   
13  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  2:49.36   
14  25  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  2:49.77   
15  27  Solum Anton  2004  BORLÄNGE  AQ5104  50 m  2:53.10   
16  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  2:53.35   
17  28  Storbacka Alex  2006  BORLÄNGE  AE6306  50 m  2:58.64   
18  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  2:58.83   
19  98  Wijker Oliver  2006  GÄVLE SS  AD2706  25 m     
 
Gren 42, 200m Frisim Flickor A-D 
17 år och äldre: Marina Sandback (1984) 2:09.98 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:11.04   
77  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:12.24   
54  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  2:15.04   
55  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  2:17.17   
61  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:17.49   
22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:18.07   
109  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  2:18.88   
178  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  2:21.59   
47  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  2:22.28   
10  182  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  2:23.54   
11  37  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:23.89   
12  184  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  2:25.13   
13  195  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  2:25.56   
14  163  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  2:27.36   
15  78  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  2:29.46   
16  46  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  2:29.48   
17  90  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  2:33.44   
18  180  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  2:33.80   
19  157  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  2:34.55   
20  125  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  50 m  2:35.68   
21  92  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  2:37.15   
22  175  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  2:39.04   
23  106  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  2:43.35   
24  124  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  2:48.19   
25  97  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  2:48.71   
26  85  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  2:50.13   
27  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  2:51.59   
28  91  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  50 m  2:53.50   
29  142  Berg Wilma  2004  LUDVIKA SS  AS3204  50 m  2:57.25   
30  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  2:59.77   
31  12  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  3:05.94   
32  82  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  3:06.01   
33  154  Henze Elena  2006  SS MORA  AN1406  25 m  3:09.67   
34  161  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  3:12.47   
35  123  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  50 m  3:32.18   
36  23  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  50 m  3:32.90   
37  35  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  3:44.64   
38  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m     
39  31  Åhlen Agnes  2005  BORLÄNGE  AN9405  25 m     
40  130  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m     
 
Gren 43, 100m Bröstsim Pojkar A-D 
17 år och äldre: Petter Cyrén (1996) 1:07.47 2014-09-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:07.17   
144  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:08.88   
159  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:09.71   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  50 m  1:10.05   
112  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:10.18   
88  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:10.63   
84  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:10.83   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  1:10.99   
107  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:12.48   
10  148  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:14.52   
11  30  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:17.52   
12  26  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m  1:19.43   
13  45  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  50 m  1:19.70   
14  143  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  1:20.37   
15  111  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:21.06   
16  79  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:21.28   
17  80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  1:22.23   
18  20  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  1:24.64   
19  94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:25.56   
20  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:29.05   
21  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:33.90   
22  151  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  50 m  1:34.19   
23  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:34.32   
24  25  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  1:36.29   
25  117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  1:40.06   
26  58  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:43.46   
27  116  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:51.57   
28  28  Storbacka Alex  2006  BORLÄNGE  AE6306  50 m  1:52.23   
29  52  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  50 m  1:52.26   
30  Pázsit Csongor  2007  BOLLNÄS SS    25 m     
31  128  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m     
 
Gren 44, 100m Bröstsim Flickor A-D 
17 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:10.68 2004-09-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:11.68   
145  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:13.34   
93  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:14.87   
167  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:16.04   
182  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:16.16   
147  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:16.21   
113  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:18.83   
164  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:19.15   
19  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  1:19.16   
10  180  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:19.68   
11  37  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:20.92   
12  108  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:21.34   
13  110  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:21.78   
14  47  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  1:22.62   
15  33  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:22.80   
16  87  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:24.51   
17  157  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  1:24.95   
18  78  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:25.59   
19  48  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  1:26.49   
20  125  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  1:28.24   
21  92  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  1:30.88   
22  130  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:30.96   
23  91  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  1:31.20   
24  156  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  1:31.86   
25  Bylund Tuva  2002  BOLLNÄS SS  BY6402  25 m  1:33.33   
26  106  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:34.30   
27  90  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  1:34.44   
28  16  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  50 m  1:34.78   
29  96  Umbaeva Alina  2005  GÄVLE SS  AG4605  25 m  1:35.25   
30  86  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  1:35.91   
31  76  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  1:36.77   
32  119  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  1:37.59   
33  161  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  1:39.55   
34  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  1:40.03   
35  129  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  50 m  1:44.37   
36  118  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  50 m  1:45.51   
37  Fredholm Eleanor  2007  BOLLNÄS SS  AN8607  25 m  1:47.78   
38  152  Eriksson Linnea  2003  SS MORA  BC0203  25 m  1:48.99   
39  Bylund Tilda  2004  BOLLNÄS SS  BR7404  25 m  1:51.37   
40  122  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  50 m  1:51.53   
41  174  Söderlund Enya  2006  SANDVIKEN  BE8406  25 m  1:52.83   
42  162  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  1:53.34   
43  11  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  1:54.63   
44  149  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  1:57.28   
45  15  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  50 m  1:57.79   
46  35  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  1:57.93   
47  13  Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS  AE2407  25 m  1:59.82   
48  41  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  2:08.68   
49  123  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  2:11.70   
50  29  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  25 m     
51  126  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m     
 
Gren 45, 4X100m Medley Pojkar 14&Y 
14 år och yngre: Gävle SS Herrar [2001] (2001) 4:37.79 2015-09-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
199  Gävle SS Herrar 14&y [2003]  2003  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 46, 4X100m Medley Flickor14&Y 
14 år och yngre: Borlänge SS 4:56.77 2004-09-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Gävle SS Damer 14&y [2003] Lag1  2003  GÄVLE SS    25 m  4:52.90   
63  Falun Damer Yngre Lag 1  2003  FALUN    25 m  5:07.45   
133  Karlstad F11Oy Lag1  2005  KARLSTAD    25 m     
198  Gävle SS Damer 14&y [2003] Lag2  2003  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 47, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä 
15 år och äldre: Borlänge SS 4:12.60 2005-09-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Gävle SS Herrar 15&ä [2002]  2001  GÄVLE SS    25 m  4:12.98   
166  SS Mora Herrar  2002  SS MORA    25 m  4:17.59   
197  Bollnäs SS Herrar [1919]  2000  BOLLNÄS SS    25 m     
 
Gren 48, 4X100m Medley Flickor15&Ä 
15 år och äldre: Västerås SS Lag 1 4:35.80 2002-09-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
192  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  4:42.65   
115  Karlsko SF Damer [1918]  2002  KARLSKO SF    25 m  4:46.33   
62  Falun Damer Lag 1  2000  FALUN    25 m  4:47.10   
165  SS Mora Damer  2002  SS MORA    25 m  5:14.10   
14  Bollnäs SS Damer 1 [2000]  2000  BOLLNÄS SS    25 m  6:07.48   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 september 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:54