Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Masdoppet 2010    Utskriftsdatum  09 september 2011   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  01:28   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 september 2010         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:06.20  2:15.66  3:23.96    4:31.82   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:08.29  2:22.01  3:38.08    4:50.40   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:08.20  2:23.00  3:39.83    4:56.96   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.93  2:24.19  3:41.57    4:58.32   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.48  2:26.56  3:46.59    5:03.47   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.97  1:45.29  3:05.41    5:05.73   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:11.51  2:29.41  3:49.12    5:06.98   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.80  2:23.42  3:45.47    5:07.51   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.76  2:33.88  4:35.16    5:12.45   
10  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.15  2:32.65  3:54.04    5:12.75   
11  Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    1:10.29  2:29.69  3:53.14    5:17.52   
12  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    1:11.78  3:16.44  4:39.74    5:19.26   
13  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:19.43  2:43.68  4:11.15    5:36.52   
14  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    1:19.04  2:47.27  4:16.30    5:40.71   
15  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:19.56  2:48.17  4:18.66    5:49.24   
16  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    1:24.41  3:00.97  4:38.81    6:13.57   
17  Tobias Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    2:17.14  4:45.90  6:20.08    6:20.08   
18  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    2:26.29  4:13.40  5:57.88    6:42.43   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap            DNS   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            DNF   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:10.50  2:25.31  3:39.97  4:54.53  9:50.47   
          6:09.71  7:24.02  8:37.83       
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    1:09.75  2:23.83  3:38.98  4:54.69  9:53.46   
          6:09.84  7:25.30  8:40.36       
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:09.20  2:23.83  3:39.19  4:54.68  10:02.36   
          6:11.21  7:27.79  8:45.61       
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    1:12.09  2:30.64  3:49.87  5:09.14  10:24.48   
          6:29.45  7:49.70  9:09.10       
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    1:15.23  2:38.25  4:01.63  5:23.17  10:36.16   
          6:43.24  8:04.27  9:22.50       
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    1:14.18  2:33.99  3:55.45  5:17.62  10:42.15   
          6:39.81  8:01.74  9:23.29       
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.61  2:33.46  3:54.31  5:16.16  10:46.53   
          6:38.34  8:01.36  9:23.79       
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    1:19.45  2:45.07  4:08.33  5:33.66  11:03.89   
          6:58.25  8:22.90  9:44.83       
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:17.15  2:41.38  4:06.58  5:32.74  11:08.91   
          6:57.67  8:23.11  9:48.24       
10  Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    1:17.97  2:41.87  4:08.69  5:35.88  11:14.85   
          7:01.29  8:27.83  9:53.46       
11  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    1:18.77  2:45.04  4:11.31  5:39.72  11:22.16   
          7:06.30  8:34.37  9:59.71       
12  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:21.82  2:51.40  4:21.50  5:51.45  11:47.79   
          7:21.63  8:52.28  10:21.77       
13  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    1:22.66  2:52.13  4:22.96  5:52.95  11:53.04   
          7:23.90  8:55.08  10:26.62       
14  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:25.27  3:00.66  4:37.17  6:14.49  12:30.85   
          7:52.43  9:29.15  11:01.19       
15  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    1:28.60  3:05.94  4:46.40  6:27.93  12:55.01   
          8:09.07  9:50.66  11:25.55       
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    28.63        1:05.04   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    31.93        1:09.07   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.95        1:10.21   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    33.39        1:10.68   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    35.75        1:17.12   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.30        1:17.52   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.39        1:18.67   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.64        1:21.34   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.76        1:23.91   
10  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    38.79        1:24.23   
11  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    38.47        1:24.53   
12  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    39.51        1:25.79   
13  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    41.18        1:31.04   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    33.77  1:11.71  1:51.63    2:32.99  17-999 Åldersgrupp Rekord 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.03  1:11.15  1:53.02    2:35.47   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.51  1:15.80  1:59.22    2:43.21   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.19  1:22.47  2:13.80    3:04.59   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    42.52  1:33.88  2:25.72    3:17.87   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    43.84  1:41.56  2:43.17    3:42.33   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:13.09  2:35.48  4:02.44    5:16.95   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap            DNS   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    31.40  1:13.13  1:58.14    2:32.44   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    34.15  1:16.26  2:01.69    2:35.54   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    33.00  1:16.16  1:59.96    2:35.82  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    35.24  1:17.28  2:02.53    2:38.55   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.46  1:16.09  2:03.03    2:38.66   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.28  1:17.29  2:05.98    2:41.92   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    35.00  1:14.83  2:03.07    2:43.53   
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    33.38  1:17.55  2:08.32    2:44.80   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    34.86  1:18.33  2:08.34    2:44.83   
10  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    38.52  1:23.03  2:11.31    2:46.65   
11  Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    36.42  1:21.06  2:11.13    2:48.87   
12  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.65  1:22.14  2:09.68    2:49.14   
13  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.72  1:18.41  2:08.83    2:50.86   
14  Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    37.18  1:18.92  2:08.55    2:51.44   
15  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    39.23  1:22.68  2:12.01    2:52.55   
16  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    38.30  1:28.87  2:17.62    2:56.46   
17  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    37.27  1:28.70  2:18.53    2:59.53   
18  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    40.57  1:24.98  2:20.73    2:59.78   
19  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    39.11  1:24.99  2:21.84    3:01.12   
20  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    39.69  1:25.21  2:20.52    3:01.59   
21  Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.73  1:23.60  2:19.63    3:04.92   
22  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    38.69  1:27.12  2:25.09    3:05.52   
23  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    43.70  1:37.59  2:31.21    3:12.09   
24  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    41.72  1:31.57  2:31.31    3:13.67   
25  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    46.62  1:35.80  2:32.29    3:13.85   
26  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    1:34.05  2:29.68  3:16.32    3:16.32   
27  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    46.50  1:35.84  2:33.28    3:16.96   
28  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    50.16  1:38.12  2:37.02    3:18.77   
29  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    41.81  1:37.85  2:33.78    3:18.86   
30  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    48.57  1:42.38  2:41.94    3:24.76   
31  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    48.36  1:41.66  2:44.34    3:28.39   
32  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    45.50  1:40.96  2:46.53    3:36.29   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Harnäs Sku Herrar [1996]  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:26.75   
  Gustav Sjökvist  1996      31.31  1:05.01      1:05.01   
  Petter Cyrén  1996      32.37  1:06.57      2:11.58   
  Linus Rhodin  1996      31.69  1:07.25      3:18.83   
  Carl Christoffersson  1997      32.67  1:07.92      4:26.75   
                     
Borlänge Herrar [1997]  Borlänge Simsällskap            5:14.38   
  Daniel Litborn  1998      36.88  1:17.92      1:17.92   
  David Bransell  1997      37.24  1:17.92      2:35.84   
  Jacob Leidefeldt  1997      37.84  1:20.44      3:56.28   
  Kristoffer Karlsson  1997      35.02  1:18.10      5:14.38   
                     
                     
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            4:48.32   
  Julia Nordlund  1998      35.36  1:14.62      1:14.62   
  Olivia Norlin  1996      32.54  1:08.55      2:23.17   
  Elin Zetterberg  1998      34.55  1:10.96      3:34.13   
  Elin Svärd  1998      35.13  1:14.19      4:48.32   
                     
Borlänge Damer [1997]  Borlänge Simsällskap            5:16.90   
  Emma Abrahamsson  1997      37.42  1:19.59      1:19.59   
  Linnea Sandberg  1996      37.30  1:17.32      2:36.91   
  Klara Johansson  1997      35.98  1:15.24      3:52.15   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      40.07  1:24.75      5:16.90   
                     
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge Herrar [1994]  Borlänge Simsällskap            4:00.13   
  Oscar Leidefeldt  1992      29.50  1:01.09      1:01.09   
  Nisse Anttila  1987      26.36  55.86      1:56.95   
  Karl Zidén  1990      27.05  57.78      2:54.73   
  Oskar Altzar  1992      30.23  1:05.40      4:00.13   
                     
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            4:05.29   
  Max Galjaart  1994      27.28  57.68      57.68   
  Oscar Fredriksson  1994      28.13  1:00.01      1:57.69   
  Marcus Fredriksson  1992      30.29  1:04.79      3:02.48   
  Alexander Bjelke  1994      29.69  1:02.81      4:05.29   
                     
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            4:23.21   
  Angelica Damberg  1996      31.49  1:06.47      1:06.47   
  Matilda Lundberg  1995      33.83  1:11.49      2:17.96   
  Josefin Lindkvist  1993      28.25  59.50      3:17.46   
  Olivia Sjöblom  1997      31.57  1:05.75      4:23.21   
                     
Harnäs Sku Damer [1911]  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:31.85   
  Sigrid Tröjbom  1991      31.26  1:06.71      1:06.71   
  Mikaela Eriksson  1994      31.53  1:07.39      2:14.10   
  Melinda Maxe  1992      32.41  1:09.00      3:23.10   
  Louise Zettergren  1997      31.99  1:08.75      4:31.85   
                     
Borlänge Damer [1994]  Borlänge Simsällskap            4:37.38   
  Lina Anttila  1987      31.02  1:04.03      1:04.03   
  Nadja Lagerström  1996      33.74  1:11.55      2:15.58   
  Anna Westling  1983      34.59  1:17.25      3:32.83   
  Ellen Lindefelt  1994      30.82  1:04.55      4:37.38   
                     
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    35.28  1:13.18  1:50.08    2:28.10   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    35.93  1:13.74  1:52.89    2:30.64   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.48  1:16.54  1:58.09    2:37.24   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.65  1:16.01  1:58.69    2:38.88   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.89  1:16.94  1:58.60    2:39.37   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    38.54  1:19.55  2:00.73    2:42.04   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.81  1:19.47  2:04.30    2:46.63   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    38.91  1:21.33  2:05.16    2:47.47   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    38.99  1:21.99  2:06.04    2:47.87   
10  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    39.23  1:22.89  2:07.14    2:48.99   
11  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    40.52  1:23.48  2:07.63    2:49.16   
12  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    46.25  1:34.58  2:23.32    3:08.65   
13  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    47.17  1:38.32  2:31.08    3:20.49   
14  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    49.34  1:43.92  2:39.61    3:33.31   
15  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    51.82  1:51.56  2:49.08    3:42.31   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    35.95        1:13.92   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.12        1:14.42   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    36.99        1:15.65   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    36.91        1:16.33   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    37.28        1:16.50   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    37.83        1:17.00   
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    37.31        1:17.67   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    37.53        1:18.69   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    39.20        1:19.95   
10  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    39.79        1:20.94   
11  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    41.25        1:21.31   
12  Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    39.73        1:21.47   
13  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.37        1:21.84   
14  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    41.01        1:22.96   
15  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    40.65        1:23.02   
16  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    39.97        1:23.48   
17  Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.30        1:23.69   
18  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.04        1:23.97   
19  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.35        1:24.17   
20  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    40.48        1:24.44   
21  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    42.80        1:27.77   
22  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    43.80        1:28.40   
23  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    44.24        1:28.98   
24  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    43.46        1:29.41   
25  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    45.54        1:30.78   
26  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    44.64        1:31.68   
27  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    44.42        1:32.44   
28  Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    45.07        1:33.06   
29  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    45.31        1:33.38   
30  Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    46.58        1:34.78   
31  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    46.82        1:34.84   
32  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    46.97        1:36.84   
33  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    47.71        1:36.99   
34  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    48.73        1:38.50   
35  Louise Stam  1997  Falu Simsällskap    46.38        1:40.04   
36  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    48.59        1:41.91   
37  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    56.29        1:55.96   
38  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    56.35        1:59.00   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.52        1:11.21   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.53        1:13.11   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.41        1:19.08   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.10        1:25.18   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    40.13        1:25.23   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    41.03        1:26.46   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    41.55        1:28.03   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.15        1:28.22   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    42.49        1:29.55   
10  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    43.77        1:31.10   
11  Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.76        1:33.75   
12  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    45.36        1:34.70   
13  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    45.89        1:37.61   
14  Tobias Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.23        1:41.25   
15  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    47.89        1:43.67   
16  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    50.73        1:45.18   
17  Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    52.34        1:50.20   
18  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    52.31        1:51.78   
19  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    1:00.37        2:02.77   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap            DNS   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    38.35  1:21.30  2:04.91    2:48.70   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    38.82  1:23.96  2:11.93    2:59.15   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    41.72  1:28.55  2:16.32    3:03.27   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.92  1:29.69  2:18.22    3:05.65   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    42.12  1:29.86  2:18.76    3:06.46   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    42.31  1:30.40  2:19.20    3:07.70   
Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap    42.42  1:30.79  2:19.78    3:07.71   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    43.17  1:32.09  2:21.11    3:08.21   
Frida Forsberg  1994  Deje Simsällskap    44.92  1:34.52  2:24.43    3:11.89   
10  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    43.16  1:33.22  2:23.59    3:14.07   
11  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    45.16  1:36.03  2:26.86    3:16.27   
12  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    43.94  1:34.46  2:27.02    3:18.86   
13  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    48.61  1:42.91  2:37.44    3:27.26   
14  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    48.65  1:43.14  2:37.53    3:28.41   
15  Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    46.99  1:41.02  2:36.54    3:30.88   
16  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    48.93  1:43.20  2:37.50    3:31.12   
17  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    52.25  1:47.20  2:43.76    3:39.04   
18  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    52.18  1:47.37  2:44.54    3:39.09   
19  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    48.51  1:44.95  2:43.13    3:40.25   
20  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    55.01  1:56.83  3:00.57    4:03.36   
21  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    56.47  2:00.17  3:04.58    4:06.08   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.91  1:03.61  1:35.85    2:09.24   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.30  1:04.22  1:39.54    2:13.65   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.90  1:07.63  1:42.83    2:17.15   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.92  1:04.89  1:42.08    2:18.00   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    32.66  1:07.71  1:44.59    2:18.17   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.58  1:06.41  1:43.15    2:19.19   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    32.31  1:07.27  1:43.33    2:19.20   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.52  1:08.20  1:45.11    2:21.34   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.18  1:08.94  1:46.23    2:22.90   
10  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    32.82  1:09.43  1:47.73    2:25.56   
11  Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    32.69  1:08.77  1:46.84    2:25.76   
12  Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.38  1:08.81  1:47.18    2:26.62   
13  Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.85  1:12.09  1:50.67    2:27.11   
14  Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.81  1:14.77  1:54.41    2:30.93   
15  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    35.00  1:14.32  1:52.63    2:31.58   
16  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    35.23  1:16.99  2:01.06    2:39.18   
17  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    35.58  1:16.34  1:59.54    2:39.79   
18  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    38.20  1:19.94  2:01.97    2:40.97   
19  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    38.00  1:20.37  2:02.88    2:44.17   
20  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    35.99  1:19.45  2:02.96    2:45.66   
21  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    38.47  1:22.56  2:08.82    2:53.48   
22  Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.88  1:27.80  2:13.10    2:55.81   
23  Tobias Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.37  1:27.12  2:14.56    2:58.08   
24  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    39.02  1:25.18  2:14.17    3:03.84   
25  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    44.00  1:34.19  2:27.90    3:16.56   
26  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    44.95  1:38.27  2:31.62    3:20.90   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    29.28        1:00.23   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.90        1:02.60   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    30.57        1:03.61   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    30.87        1:03.74   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    29.89        1:03.88   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    31.15        1:03.98   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    30.92        1:04.59   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.33        1:05.60   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.51        1:07.33   
10  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    33.00        1:07.37   
11  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.46        1:07.63   
12  Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    32.22        1:07.79   
13  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    31.92        1:08.00   
14  Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    32.70        1:08.26   
15  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.97        1:08.67   
16  Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.67        1:09.48   
17  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    33.17        1:09.67   
18  Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    34.22        1:10.14   
19  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.43        1:10.37   
20  Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    34.32        1:11.58   
21  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    35.75        1:11.82   
22  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    34.11        1:12.21   
22  Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap    34.84        1:12.21   
24  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.19        1:12.22   
25  Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    34.07        1:12.59   
26  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    34.92        1:12.61   
27  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    34.14        1:12.83   
28  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    34.43        1:13.16   
29  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    34.59        1:14.12   
30  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    36.45        1:14.89   
31  Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    35.84        1:14.99   
32  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    36.79        1:15.64   
33  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    36.81        1:16.30   
34  Frida Forsberg  1994  Deje Simsällskap    37.88        1:19.80   
35  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    38.32        1:21.36   
36  Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    1:32.37        1:23.18   
37  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    40.35        1:24.88   
38  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    40.82        1:24.91   
39  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    42.04        1:25.37   
40  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    42.16        1:25.88   
41  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    41.17        1:26.74   
42  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    42.82        1:27.53   
43  Louise Stam  1997  Falu Simsällskap    42.93        1:30.47   
44  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    43.44        1:32.37   
45  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.71        1:37.52   
46  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    47.94        1:41.57   
47  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    51.10        1:46.10   
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge Herrar [1997]  Borlänge Simsällskap            DSQ   
  Jacob Leidefeldt  1997      51.38  1:45.00      1:45.00   
  David Bransell  1997              3:22.29   
                     
Harnäs Sku Herrar [1996]  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            5:18.05   
  Julia Nordlund  1998      40.03  1:21.69      1:21.69   
  Elin Svärd  1998      42.65  1:30.36      2:52.05   
  Olivia Norlin  1996      33.99  1:14.68      4:06.73   
  Elin Zetterberg  1998      34.26  1:11.32      5:18.05   
                     
Borlänge Damer [1997]  Borlänge Simsällskap            6:05.56   
  Klara Johansson  1997      41.29  1:23.69      1:23.69   
  Emma Abrahamsson  1997      46.33  1:41.72      3:05.41   
  Linnea Sandberg  1996      43.29  1:36.47      4:41.88   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      38.35  1:23.68      6:05.56   
                     
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge Herrar [1994]  Borlänge Simsällskap            4:33.50   
  Nisse Anttila  1987      32.33  1:07.55      1:07.55   
  Nico Axelsson  1976      34.44  1:13.50      2:21.05   
  Oscar Leidefeldt  1992      30.21  1:07.94      3:28.99   
  Oskar Altzar  1992      31.30  1:04.51      4:33.50   
                     
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            4:36.04   
  Oscar Fredriksson  1994      35.28  1:13.18      1:13.18   
  Alexander Bjelke  1994      37.10  1:20.06      2:33.24   
  Robert Dagvall  1992      30.24  1:05.69      3:38.93   
  Max Galjaart  1994      27.20  57.11      4:36.04   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            4:55.67   
  Matilda Lundberg  1995      39.15  1:20.23      1:20.23   
  Angelica Damberg  1996      38.48  1:23.21      2:43.44   
  Josefin Lindkvist  1993      30.56  1:06.26      3:49.70   
  Olivia Sjöblom  1997      32.33  1:05.97      4:55.67   
                     
Borlänge Damer [1994]  Borlänge Simsällskap            5:04.91   
  Nadja Lagerström  1996      38.82  1:20.33      1:20.33   
  Lina Anttila  1987      37.97  1:19.92      2:40.25   
  Ellen Lindefelt  1994      32.69  1:10.47      3:50.72   
  Anna Westling  1983      33.71  1:14.19      5:04.91   
                     
Harnäs Sku Damer [1911]  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:21.50   
  Mikaela Eriksson  1994      40.73  1:25.72      1:25.72   
  Louise Zettergren  1997      41.23  1:27.47      2:53.19   
  Melinda Maxe  1992      36.66  1:20.14      4:13.33   
  Sigrid Tröjbom  1991      31.45  1:08.17      5:21.50   
                     
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    26.41        56.05   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap    27.95        59.57   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.45        1:00.44   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.19        1:00.54   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.14        1:01.51   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.62        1:01.61   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.31        1:01.64   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    30.18        1:02.95   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.17        1:04.08   
10  Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    30.99        1:04.17   
11  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    31.34        1:04.99   
12  Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    30.97        1:05.00   
13  Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.45        1:05.73   
14  Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.01        1:06.25   
15  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    31.67        1:07.37   
16  Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.97        1:08.16   
17  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    33.46        1:09.97   
18  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    33.47        1:11.27   
19  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    34.88        1:14.57   
19  Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.67        1:14.57   
21  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    36.58        1:14.92   
22  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    35.53        1:15.40   
23  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    36.06        1:16.49   
24  Tobias Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.53        1:18.16   
25  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.64        1:23.90   
26  Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    40.03        1:25.23   
27  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    40.88        1:26.60   
28  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    42.09        1:28.80   
29  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    44.65        1:38.13   
30  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    56.85        1:57.48   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.17  1:03.25  1:37.77    2:11.67   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.18  1:05.86  1:41.57    2:17.44   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    32.21  1:07.21  1:42.91    2:18.56   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.49  1:07.31  1:44.63    2:19.99   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    32.49  1:08.03  1:44.96    2:20.52   
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    31.62  1:07.51  1:44.77    2:21.34   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    32.32  1:09.27  1:46.63    2:23.41   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    32.76  1:09.56  1:46.96    2:23.77   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    33.27  1:09.78  1:47.84    2:24.68   
10  Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    32.01  1:08.88  1:48.18    2:26.20   
11  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.35  1:11.63  1:50.29    2:27.44   
12  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.58  1:10.19  1:49.56    2:28.06   
13  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    34.14  1:12.21  1:50.84    2:28.53   
14  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    33.05  1:11.64  1:52.01    2:28.96   
15  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.77  1:11.01  1:50.99    2:30.52   
16  Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    35.08  1:14.71  1:55.62    2:33.62   
17  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    34.60  1:13.80  1:54.57    2:33.74   
18  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.07  1:15.54  1:56.59    2:36.37   
19  Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap    36.74  1:16.81  1:57.55    2:36.39   
20  Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.99  1:13.75  1:55.75    2:38.55   
21  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    34.82  1:14.80  1:56.99    2:38.59   
22  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    36.47  1:17.77  1:59.10    2:38.96   
23  Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    35.75  1:16.91  1:59.06    2:40.24   
24  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    36.09  1:17.51  2:00.16    2:40.29   
25  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    35.38  1:15.58  1:58.43    2:41.63   
26  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    37.97  1:20.20  2:03.31    2:44.94   
27  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    37.64  1:20.17  2:03.70    2:45.19   
28  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    38.66  1:22.87  2:07.23    2:47.16   
29  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    38.76  1:21.31  2:06.46    2:48.66   
30  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    38.13  1:21.81  2:07.68    2:52.88   
31  Frida Forsberg  1994  Deje Simsällskap    39.90  1:24.32  2:09.72    2:52.94   
32  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    39.89  1:25.83  2:14.32    2:58.37   
33  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    39.21  1:25.80  2:15.45    3:02.95   
34  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    40.39  1:28.58  2:19.67    3:04.81   
35  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    41.92  1:29.38  2:19.03    3:05.68   
36  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    43.82  1:37.34  2:35.01    3:29.10   
37  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    53.08  1:54.48  2:57.72    3:57.23   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap    32.67  1:14.31  1:55.77    2:33.75   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.16  1:17.69  2:06.35    2:41.13   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.56  1:18.12  2:08.14    2:48.21   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.85  1:22.97  2:13.19    2:50.92   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    38.69  1:23.21  2:12.95    2:51.13   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    38.49  1:22.21  2:13.90    2:52.47   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    38.85  1:28.21  2:17.09    2:55.88   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    39.31  1:27.38  2:20.05    3:03.01   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    46.81  1:40.71  2:37.45    3:20.59   
10  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    55.27  1:48.82  2:53.10    3:41.21   
11  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    53.90  1:52.64  2:58.52    3:43.64   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            DNS   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:12.76  2:39.90  4:12.59    5:25.33   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:16.15  2:42.31  4:12.93    5:29.72   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    1:18.09  2:46.35  4:18.28    5:32.31   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:17.31  2:47.54  4:23.09    5:44.07   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    1:33.95  3:25.42  5:11.82    6:34.59   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    1:46.89  3:38.93  5:34.89    7:01.98   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.70        1:07.80   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    34.85        1:10.80   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.22        1:11.06   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.19        1:13.67   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.16        1:13.73   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.29        1:14.00   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    37.05        1:16.76   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.18        1:17.23   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.28        1:17.74   
10  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    37.96        1:17.78   
11  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    38.08        1:17.80   
12  Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.80        1:18.45   
13  Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.83        1:20.14   
14  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    39.69        1:21.08   
15  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    40.47        1:22.34   
16  Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    41.42        1:24.74   
17  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    44.48        1:29.99   
18  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    43.61        1:31.68   
19  Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.02        1:35.15   
20  Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    47.02        1:35.33   
21  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    47.24        1:35.90   
22  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    45.74        1:37.19   
23  Tobias Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.10        1:42.45   
24  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    53.18        1:47.20   
25  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:07.79        2:15.09   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    37.81  1:19.31  2:00.72    2:38.39  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    37.89  1:18.71  1:59.87    2:39.25   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.39  1:19.04  2:00.43    2:39.47   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    38.15  1:18.92  2:00.88    2:41.72   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    38.53  1:20.65  2:02.37    2:43.80   
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    38.59  1:21.00  2:03.98    2:45.59   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    39.75  1:22.58  2:06.91    2:49.46   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    40.08  1:24.07  2:08.05    2:49.97   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    40.67  1:24.89  2:09.75    2:50.43   
10  Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    39.43  1:22.09  2:07.33    2:51.51   
11  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    40.59  1:25.37  2:11.27    2:53.79   
12  Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    41.44  1:25.76  2:11.77    2:54.11   
13  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    42.07  1:27.81  2:14.83    2:56.87   
14  Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap    42.77  1:28.05  2:14.57    2:58.14   
15  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    44.01  1:30.26  2:16.66    3:01.78   
16  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    42.83  1:29.32  2:17.74    3:03.07   
17  Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    45.78  1:33.35  2:19.66    3:04.61   
18  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    43.02  1:30.81  2:19.61    3:05.63   
19  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    44.28  1:31.64  2:19.71    3:07.24   
20  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    44.68  1:34.19  2:25.38    3:14.03   
21  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    46.19  1:35.11  2:25.93    3:14.11   
22  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    46.06  1:35.68  2:27.40    3:16.70   
23  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    45.09  1:35.95  2:29.95    3:18.45   
24  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    1:00.06  2:05.07  3:17.22    4:21.92   
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harnäs Sku Herrar [1996]  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:58.54   
  Gustav Sjökvist  1996      29.81        29.81   
  Petter Cyrén  1996      28.68        58.49   
  Linus Rhodin  1996      29.93        1:28.42   
  Carl Christoffersson  1997      30.12        1:58.54   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            2:06.75   
  Gustav Sander  1998      32.26        32.26   
  Filip Antlöv  1998      34.65        1:06.91   
  Rasmus Rantanen  1997      28.59        1:35.50   
  Victor Peltomaa  1998      31.25        2:06.75   
                     
Borlänge Herrar [1997]  Borlänge Simsällskap            2:24.40   
  Daniel Litborn  1998      34.94        34.94   
  David Bransell  1997      33.09        1:08.03   
  Simon Olsson  1998      41.12        1:49.15   
  Kristoffer Karlsson  1997      35.25        2:24.40   
                     
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            2:09.55   
  Julia Nordlund  1998      34.05        34.05   
  Elin Svärd  1998      33.00        1:07.05   
  Olivia Norlin  1996      30.13        1:37.18   
  Elin Zetterberg  1998      32.37        2:09.55   
                     
Borlänge Damer [1997]  Borlänge Simsällskap            2:17.95   
  Emma Abrahamsson  1997      34.60        34.60   
  Linnea Sandberg  1996      32.96        1:07.56   
  Klara Johansson  1997      33.47        1:41.03   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      36.92        2:17.95   
                     
Borlänge Damer Lag2  Borlänge Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 29, 4X50m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Borlänge Herrar [1994]  Borlänge Simsällskap            1:46.48   
  Nisse Anttila  1987      25.84        25.84   
  Nico Axelsson  1976      26.60        52.44   
  Oscar Leidefeldt  1992      26.79        1:19.23   
  Tony Grönfors  1992      27.25        1:46.48   
                     
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            1:47.64   
  Max Galjaart  1994      25.90        25.90   
  Oscar Fredriksson  1994      26.64        52.54   
  Marcus Fredriksson  1992      27.80        1:20.34   
  Magnus Leth  1968      27.30        1:47.64   
                     
Borlänge Simsällskap Lag2  Borlänge Simsällskap            1:56.20   
  Oskar Altzar  1992      30.38        30.38   
  Gabriel Henriks  1992      28.20        58.58   
  Emil Pettersson  1989      29.99        1:28.57   
  Robert Bergvall  1993      27.63        1:56.20   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            1:58.73   
  Angelica Damberg  1996      29.95        29.95   
  Linnea Lindén  1995      32.32        1:02.27   
  Josefin Lindkvist  1993      26.76        1:29.03   
  Olivia Sjöblom  1997      29.70        1:58.73   
                     
Borlänge Damer [1994]  Borlänge Simsällskap            2:01.63   
  Lina Anttila  1987      29.42        29.42   
  Nadja Lagerström  1996      30.96        1:00.38   
  Anna Westling  1983      31.41        1:31.79   
  Ellen Lindefelt  1994      29.84        2:01.63   
                     
Filipstads SK  Filipstads Simklubb            2:02.28   
  Elin Höjd  1996      32.17        32.17   
  Ive Johansson  1998      30.49        1:02.66   
  Frida Henriksson  1995      30.87        1:33.53   
  Amanda Persson  1996      28.75        2:02.28   
                     
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:13.69  2:33.99  3:51.69  5:06.58  18:26.72   
          6:20.91  7:36.19  8:50.68  10:04.54     
          11:19.51  12:28.96  13:40.58  14:51.98     
          16:03.33  17:16.11         
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:13.44  2:33.22  3:54.11  5:15.85  19:43.48   
          6:36.78  7:57.61  9:16.91  10:37.50     
          11:58.02  13:17.72  14:37.33  15:55.49     
          17:14.22  18:29.78         
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:14.05  2:35.35  3:56.23  5:17.18  19:59.24   
          6:38.80  7:59.31  9:21.09  10:42.78     
          12:02.73  13:23.08  14:42.24  16:02.30     
          17:23.04  18:42.46         
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    1:15.40  2:37.09  3:59.29  5:22.73  20:34.17   
          6:44.88  8:08.68  9:32.96  10:57.18     
          12:21.69  13:45.89  15:08.31  16:30.71     
          17:52.74  19:14.41         
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:15.35  2:36.78  3:59.85  5:22.77  20:35.19   
          6:48.30  8:13.14  9:37.69  11:03.00     
          12:27.36  13:49.97  15:12.83  16:34.46     
          17:55.97  19:18.41         
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:16.26  2:39.06  4:04.30  5:28.62  20:42.16   
          6:54.40  8:18.50  9:42.55  11:06.85     
          12:31.35  13:55.26  15:18.83  16:42.01     
          18:04.66  19:26.41         
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:17.42  2:39.78  4:04.32  5:29.61  20:45.14   
          6:54.31  8:20.78  9:44.52  11:10.48     
          12:35.26  13:58.59  15:18.83  16:41.71     
          18:03.96  19:25.80         
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.57  2:37.29  4:02.26  5:27.23  20:52.72   
          6:51.23  8:15.26  9:40.05  11:06.00     
          12:31.27  13:55.20  15:18.79  16:42.62     
          18:06.77  19:30.19         
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    1:19.89  2:46.62  4:15.51  5:45.38  21:34.74   
          7:13.93  8:40.85  10:09.76  11:37.53     
          13:05.43  14:32.12  15:59.60  17:26.14     
          18:52.39  20:16.72         
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:09.78  2:23.60  3:35.80    4:46.50   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:05.88  2:20.06  3:35.86    4:49.32   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    1:09.95  2:23.57  3:37.42    4:49.50   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.04  2:31.08  3:49.96    5:03.32   
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    1:11.79  2:29.05  3:46.44    5:03.39   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    1:11.61  2:30.54  3:48.52    5:03.67   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    1:12.11  2:31.08  3:49.72    5:03.99   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    1:13.14  2:31.30  3:49.02    5:04.11   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    1:12.98  2:31.67  3:49.71    5:05.43   
10  Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    1:17.01  2:40.83  4:04.38    5:21.90   
11  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    1:15.00  2:39.28  4:03.95    5:22.49   
12  Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    1:18.79  2:42.76  4:07.22    5:26.37   
13  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:18.48  2:42.51  4:05.35    5:26.73   
14  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    1:20.00  2:45.69  4:08.45    5:27.77   
15  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    1:16.39  2:40.98  4:06.03    5:28.83   
16  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:17.77  2:43.14  4:09.15    5:29.21   
17  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    1:22.32  2:50.13  4:18.79    5:42.78   
18  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:20.78  2:49.81  4:18.53    5:42.94   
19  Frida Forsberg  1994  Deje Simsällskap    1:25.46  2:59.14  4:33.19    6:03.11   
20  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:24.98  2:59.97  4:33.59    6:04.08   
21  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    1:27.01  3:01.56  4:37.76    6:05.02   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.14  1:12.73  1:55.72    2:39.13   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.27  1:12.92  1:56.43    2:40.80   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.84        1:06.39  17-999 Åldersgrupp Rekord 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.13        1:09.25   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    34.09        1:12.05   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.27        1:12.68   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    33.78        1:12.90   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.33        1:13.22   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.49        1:13.66   
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    35.21        1:14.85   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.81        1:18.82   
10  Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    36.77        1:19.03   
11  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    38.15        1:21.92   
12  Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    40.40        1:22.69   
13  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    37.04        1:22.88   
14  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    38.21        1:24.57   
15  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    40.10        1:29.91   
16  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    43.36        1:32.17   
17  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    41.33        1:33.37   
18  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    45.64        1:40.98   
19  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    45.46        1:41.75   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap    33.90  1:12.26  1:53.56    2:36.02   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.46  1:19.07  2:04.72    2:49.91   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.53  1:23.89  2:12.83    2:59.57   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    42.38  1:30.97  2:19.75    3:06.79   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    40.87  1:27.50  2:16.61    3:06.96   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    43.12  1:34.61  2:25.25    3:12.50   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    44.39  1:34.51  2:25.71    3:13.51   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    46.13  1:36.74  2:27.33    3:15.36   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    44.18  1:35.42  2:26.39    3:15.43   
10  Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.43  1:37.44  2:30.41    3:21.56   
11  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    45.88  1:38.18  2:31.19    3:22.70   
12  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    48.33  1:45.28  2:41.69    3:37.99   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    38.17        1:20.85   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    38.98        1:21.79   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    38.05        1:22.52   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    39.23        1:23.93   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.58        1:24.60   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.72        1:24.72   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    40.32        1:26.07   
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    41.27        1:27.29   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    41.16        1:27.33   
10  Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    41.75        1:27.51   
11  Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    42.24        1:27.80   
12  Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    42.28        1:28.44   
13  Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap    42.35        1:29.00   
14  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.30        1:29.33   
15  Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.63        1:30.95   
16  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    43.50        1:32.21   
17  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    43.83        1:32.99   
18  Frida Forsberg  1994  Deje Simsällskap    44.81        1:33.27   
19  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    44.71        1:34.77   
20  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    45.10        1:35.05   
21  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    47.45        1:39.01   
22  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    46.73        1:39.93   
23  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    47.64        1:41.47   
24  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    47.57        1:41.76   
25  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    48.49        1:42.55   
26  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    49.52        1:42.91   
27  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    48.83        1:43.40   
28  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    51.31        1:44.73   
29  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    49.08        1:45.05   
30  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    52.43        1:50.62   
31  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    52.44        1:53.02   
32  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    53.18        1:54.32   
33  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    55.07        1:55.77   
Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            DNS   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            DSQ   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
Louise Stam  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 4X50m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harnäs Sku Herrar [1996]  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:16.30   
  Linus Rhodin  1996      33.50        33.50   
  Petter Cyrén  1996      37.45        1:10.95   
  Carl Christoffersson  1997      35.41        1:46.36   
  Gustav Sjökvist  1996      29.94        2:16.30   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            2:26.07   
  Rasmus Rantanen  1997      33.13        33.13   
  Filip Antlöv  1998      42.59        1:15.72   
  Victor Peltomaa  1998      37.43        1:53.15   
  Gustav Sander  1998      32.92        2:26.07   
                     
Borlänge Herrar [1997]  Borlänge Simsällskap            2:52.75   
  Kristoffer Karlsson  1997      45.00        45.00   
  David Bransell  1997      44.99        1:29.99   
  Daniel Litborn  1998      39.13        2:09.12   
  Simon Olsson  1998      43.63        2:52.75   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            2:25.41   
  Julia Nordlund  1998      36.98        36.98   
  Elin Svärd  1998      41.17        1:18.15   
  Olivia Norlin  1996      33.63        1:51.78   
  Elin Zetterberg  1998      33.63        2:25.41   
                     
Ludvika SS Damer 2  Ludvika Simsällskap            2:38.61   
  Anna Miram  1999      42.19        42.19   
  Maja Fredriksson  1999      42.78        1:24.97   
  Johanna Hellsing  1996      39.17        2:04.14   
  Jacqueline Larsson  1999      34.47        2:38.61   
                     
Borlänge Damer [1997]  Borlänge Simsällskap            2:38.63   
  Klara Johansson  1997      37.20        37.20   
  Emma Abrahamsson  1997      45.62        1:22.82   
  Linnea Sandberg  1996      39.76        2:02.58   
  Lizette Söderlund  1997      36.05        2:38.63   
                     
                     
 
Gren 39, 4X50m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Borlänge Herrar [1994]  Borlänge Simsällskap            1:58.93   
  Nisse Anttila  1987      31.15        31.15   
  Nico Axelsson  1976      32.81        1:03.96   
  Oscar Leidefeldt  1992      29.47        1:33.43   
  Karl Zidén  1990      25.50        1:58.93   
                     
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            2:04.43   
  Oscar Fredriksson  1994      33.54        33.54   
  Marcus Fredriksson  1992      35.84        1:09.38   
  Magnus Leth  1968      29.46        1:38.84   
  Max Galjaart  1994      25.59        2:04.43   
                     
Borlänge Herrar Lag 2  Borlänge Simsällskap            2:14.26   
  Tony Grönfors  1992      35.06        35.06   
  Johan Carlsson  1991      35.36        1:10.42   
  Oskar Altzar  1992      33.53        1:43.95   
  Emil Pettersson  1989      30.31        2:14.26   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Medley Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            2:13.33   
  Matilda Lundberg  1995      36.97        36.97   
  Angelica Damberg  1996      37.26        1:14.23   
  Josefin Lindkvist  1993      29.15        1:43.38   
  Olivia Sjöblom  1997      29.95        2:13.33   
                     
Borlänge Damer [1994]  Borlänge Simsällskap            2:14.42   
  Nadja Lagerström  1996      35.31        35.31   
  Lina Anttila  1987      36.53        1:11.84   
  Ellen Lindefelt  1994      31.24        1:43.08   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      31.34        2:14.42   
                     
Filipstads SK  Filipstads Simklubb            DSQ   
  Elin Höjd  1996      38.20        38.20   
  Frida Henriksson  1995      39.17        1:17.37   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  09 september 2011 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  01:28