Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2017 - 1    Utskriftsdatum  19 mars 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  17:11   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 mars 2017         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap    34.60  1:22.48  2:17.19    3:00.39   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    43.44  1:34.40  2:29.85    3:10.30   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    42.65  1:33.37  2:30.16    3:13.96   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    52.66  1:45.66  2:49.02    3:33.21   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap    50.90        1:50.10   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    57.60        2:00.21   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    59.37        2:02.43   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap    1:03.77        2:09.66   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacqueline Larsson  1999  Borlänge Simsällskap            14.56   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            18.18   
Oliver Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            21.32   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            25.32   
Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            25.88   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            26.93   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            27.53   
Allis Bulöw  2005  Borlänge Simsällskap            27.91   
Noah Gustafsson  2008  Borlänge Simsällskap            28.12   
10  Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            30.85   
11  Moodi Sahouri  2006  Borlänge Simsällskap            36.17   
Iman Karim  2010  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            29.49   
Jacqueline Larsson  1999  Borlänge Simsällskap            31.58   
Hannes Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            31.61   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            43.39   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            44.39   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            44.70   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            45.38   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            45.71   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            45.99   
10  Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            49.83   
11  Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            52.11   
12  Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            52.38   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    30.59        1:05.38   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    32.83        1:11.71   
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap    34.07        1:14.09   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    39.11        1:22.45   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    41.28        1:24.96   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    38.85        1:25.52   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    43.91        1:26.13   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            24.31   
Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            27.06   
Oliver Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            28.88   
Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            29.99   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            30.42   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            31.02   
Allis Bulöw  2005  Borlänge Simsällskap            32.99   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            33.84   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            33.96   
10  Noah Gustafsson  2008  Borlänge Simsällskap            37.70   
11  Moodi Sahouri  2006  Borlänge Simsällskap            46.12   
Iman Karim  2010  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            52.35   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            55.07   
Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            55.17   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            56.52   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            57.26   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            57.31   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            1:04.95   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            1:06.00   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    38.48        1:23.71   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    42.01        1:28.88   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    47.74        1:42.47   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    49.49        1:43.17   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    51.65        1:50.88   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    52.26        1:53.60   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    58.14        2:01.91   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    1:01.29        2:08.09   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            22.36   
Noah Gustafsson  2008  Borlänge Simsällskap            27.43   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            27.45   
Oliver Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            28.05   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            28.54   
Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            29.45   
Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            30.97   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            31.37   
Allis Bulöw  2005  Borlänge Simsällskap            34.02   
10  Moodi Sahouri  2006  Borlänge Simsällskap            39.15   
11  Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            40.51   
Iman Karim  2010  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            36.68   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            52.72   
Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            54.34   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            55.37   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            55.69   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            56.13   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            58.05   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            59.79   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            1:05.03   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap    34.95        1:12.69   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    40.49        1:22.89   
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap    39.84        1:25.65   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    46.43        1:30.22   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    47.03        1:34.50   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    50.51        1:41.57   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    53.54        1:48.01   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacqueline Larsson  1999  Borlänge Simsällskap            16.81   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            24.21   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            24.31   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            24.83   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            25.19   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            25.70   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            27.95   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            31.29   
Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            31.57   
10  Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            34.03   
11  Oliver Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            34.90   
12  Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            37.93   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            34.23   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            36.93   
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            37.52   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            39.65   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            40.92   
Hannes Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            41.95   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            44.71   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            48.29   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            52.59   
10  Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            55.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 mars 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  17:11