Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2016 - 3    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  19:33   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    3:01.29        3:01.29   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    3:50.53        3:50.53   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    1:41.44        1:41.44   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    1:43.46        1:43.46   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    1:44.25        1:44.25   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    1:51.87        1:51.87   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap    1:53.59        1:53.59   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap    2:02.72        2:02.72   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            13.91   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            16.03   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            22.16   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            22.93   
Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            22.98   
Melina Abrishami  2007  Borlänge Simsällskap            24.08   
Melody Engström  2005  Borlänge Simsällskap            26.66   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            29.24   
Michelle Viberg  2006  Borlänge Simsällskap            30.94   
10  Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            31.96   
Destiny Cromnow  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
Oliver Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vanya Mehrnoush  2003  Borlänge Simsällskap            41.49   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            44.56   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            46.28   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            47.03   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            52.85   
Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            54.08   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            55.56   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:13.33        1:13.33   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:16.44        1:16.44   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    1:20.78        1:20.78   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    1:25.91        1:25.91   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    1:26.04        1:26.04   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    1:28.63        1:28.63   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    1:32.64        1:32.64   
Vanya Mehrnoush  2003  Borlänge Simsällskap    1:35.44        1:35.44   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    1:38.07        1:38.07   
10  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    1:46.65        1:46.65   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            25.83   
Melody Engström  2005  Borlänge Simsällskap            27.63   
Melina Abrishami  2007  Borlänge Simsällskap            28.37   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            29.36   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            29.45   
Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            29.83   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            30.04   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            32.25   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            32.57   
10  Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            34.15   
11  Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            34.32   
12  Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            35.06   
13  Michelle Viberg  2006  Borlänge Simsällskap            36.21   
14  Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            38.02   
Destiny Cromnow  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
Oliver Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            53.11   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            54.94   
Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            54.96   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            58.71   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            59.71   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:07.47   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    1:28.58        1:28.58   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:31.86        1:31.86   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    1:50.36        1:50.36   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    1:56.93        1:56.93   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    1:57.23        1:57.23   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            22.34   
Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            24.57   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            24.98   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            26.42   
Melina Abrishami  2007  Borlänge Simsällskap            27.99   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            28.43   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            29.42   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            29.98   
Melody Engström  2005  Borlänge Simsällskap            31.72   
10  Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            32.07   
11  Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            32.64   
12  Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            33.09   
13  Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            38.35   
Destiny Cromnow  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
Oliver Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            41.68   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            51.87   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            55.75   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:02.04   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:21.58        1:21.58   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:29.68        1:29.68   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    1:31.76        1:31.76   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    1:34.82        1:34.82   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    1:40.55        1:40.55   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    1:46.20        1:46.20   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    1:46.71        1:46.71   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    1:59.81        1:59.81   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            23.10   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            23.35   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            27.30   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            28.03   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            28.59   
Melina Abrishami  2007  Borlänge Simsällskap            30.52   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            31.70   
Melody Engström  2005  Borlänge Simsällskap            33.74   
Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            34.16   
10  Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            34.97   
11  Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            35.44   
12  Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            36.19   
Destiny Cromnow  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
Oliver Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            38.21   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            40.54   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            43.70   
Vanya Mehrnoush  2003  Borlänge Simsällskap            46.56   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            47.21   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            56.14   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  19:33