Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2016 - 1    Utskriftsdatum  14 februari 2016   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  21:42   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    40.97  1:28.28  2:24.07    3:04.58   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    42.65  1:33.16  2:22.06    3:05.65   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap    48.80  1:42.84  2:38.84    3:26.75   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    51.33        1:45.93   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    48.25        1:46.36   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    49.47        1:47.86   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    53.45        1:50.99   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap    55.49        1:54.44   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap    55.93        1:57.13   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    56.15        1:58.84   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            24.05   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            25.86   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            26.25   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            28.95   
Malte Fälting  2007  Borlänge Simsällskap            31.73   
Melani Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            35.29   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            42.10   
Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            42.43   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            41.80   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            42.29   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            42.62   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            43.55   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            45.02   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            46.98   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            47.57   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            51.25   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    37.48        1:18.29   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap    39.33        1:26.89   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    46.52        1:34.28   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    43.34        1:38.97   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            25.81   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            32.54   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            33.72   
Melani Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            34.64   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            34.79   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            36.29   
Malte Fälting  2007  Borlänge Simsällskap            36.78   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            36.91   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            37.18   
10  Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            37.81   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            53.04   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            53.85   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            59.70   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            1:01.41   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            1:01.60   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:05.64   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    43.72        1:33.40   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    45.38        1:36.27   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    47.27        1:38.72   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap    49.76        1:45.22   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    56.03        1:55.61   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    54.96        1:59.84   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            23.00   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            25.38   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            27.26   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            27.77   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            28.05   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            29.97   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            35.80   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            36.57   
Malte Fälting  2007  Borlänge Simsällskap            37.48   
10  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            40.89   
11  Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            41.22   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            52.89   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            58.42   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:01.54   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    42.96        1:27.67   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    43.77        1:29.46   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    47.09        1:36.01   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap    50.62        1:45.11   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            16.04   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            19.74   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            20.72   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            21.21   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            21.89   
Maja Bergman  2003  Borlänge Simsällskap            21.90   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            26.94   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            27.54   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            27.73   
10  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            27.95   
11  Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            29.30   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            39.62   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            44.06   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            53.72   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            56.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  14 februari 2016 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  21:42