Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2016 - 2 Öppen klass    Utskriftsdatum  22 maj 2016   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  17:29   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    41.60  1:28.42  2:20.59    3:00.97   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    45.12  1:32.82  2:31.17    3:10.17   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    49.73  1:42.75  2:41.11    3:26.84   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    38.55        1:23.41   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    42.09        1:31.20   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    46.75        1:39.57   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    47.15        1:43.90   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    49.36        1:51.81   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    53.03        1:52.00   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    55.02        1:53.63   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap    55.09        1:54.02   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap    54.59        1:55.87   
10  Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap    59.85        2:07.44   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zoe Bynum  2003  Borlänge Simsällskap            16.53   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            17.33   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            23.60   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            24.44   
Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            24.54   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            24.75   
Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            29.53   
Destiny Cromnow  2006  Borlänge Simsällskap            30.04   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            32.88   
10  Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            34.28   
11  Melani Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            34.34   
Karolina Sunnanhagen  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zoe Bynum  2003  Borlänge Simsällskap            37.26   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            40.31   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            43.81   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            44.45   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            44.74   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            44.81   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            47.13   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            52.48   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    30.87        1:06.33   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    32.48        1:07.12   
Leo Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    32.73        1:07.38   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    35.35        1:13.72   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    36.27        1:14.51   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    37.98        1:19.61   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    37.62        1:20.35   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    40.82        1:24.67   
Zoe Bynum  2003  Borlänge Simsällskap    42.37        1:26.61   
10  Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    43.48        1:27.50   
11  Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    44.64        1:36.48   
12  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    50.08        1:49.04   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zoe Bynum  2003  Borlänge Simsällskap            24.92   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            26.37   
Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            29.68   
Melani Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            30.52   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            30.74   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            31.22   
Destiny Cromnow  2006  Borlänge Simsällskap            33.41   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            33.52   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            33.79   
10  Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            34.05   
11  Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            35.08   
12  Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            37.94   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            50.57   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            54.24   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            56.79   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            57.17   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            1:01.03   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            1:02.30   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:08.05   
Zoe Bynum  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    39.91        1:25.38   
Leo Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    41.72        1:28.25   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    44.86        1:36.04   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    47.52        1:39.82   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    50.77        1:42.14   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    50.75        1:46.62   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    54.77        1:55.72   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            19.64   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            26.48   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            27.24   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            28.74   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            29.57   
Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            30.23   
Destiny Cromnow  2006  Borlänge Simsällskap            31.37   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            31.93   
Melani Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            32.53   
10  Alexander Granlund  2007  Borlänge Simsällskap            35.25   
11  Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            35.46   
Karolina Sunnanhagen  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
Zoe Bynum  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            48.95   
Zoe Bynum  2003  Borlänge Simsällskap            50.10   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            50.96   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            55.87   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            1:00.82   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:05.05   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    39.23        1:18.78   
Leo Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    40.81        1:23.10   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    44.58        1:29.95   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    44.45        1:31.44   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    44.25        1:32.18   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    49.94        1:38.47   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    48.01        1:41.74   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    52.03        1:46.04   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            16.37   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            22.24   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            25.17   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            26.09   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            26.71   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            26.74   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            27.85   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            28.25   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            28.63   
10  Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            33.38   
11  Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            36.05   
Karolina Sunnanhagen  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            33.09   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            34.99   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            39.07   
Leo Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            40.07   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            40.15   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            46.64   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            46.88   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Mixed - Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Schönberg  Borlänge Simsällskap            12.41   
Nico Axelsson  Borlänge Simsällskap            13.04   
Frank Ruijs  Borlänge Simsällskap            16.16   
Patrick Gustafsson  Borlänge Simsällskap            16.46   
Anders Eriksson  Borlänge Simsällskap            17.20   
Sofia Lindahl  Borlänge Simsällskap            17.94   
Åsa Gustafsson  Borlänge Simsällskap            20.03   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Mixed - Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Schönberg  Borlänge Simsällskap            31.41   
Nico Axelsson  Borlänge Simsällskap            33.14   
Frank Ruijs  Borlänge Simsällskap            37.66   
Sofia Lindahl  Borlänge Simsällskap            41.21   
Anders Eriksson  Borlänge Simsällskap            44.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  22 maj 2016 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  17:29