Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2015 - 4    Utskriftsdatum  20 december 2015   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2015         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    41.78  1:36.23  2:26.03    3:11.39   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    49.19  1:41.50  2:38.10    3:25.69   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            2:53.37   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            3:45.66   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    49.39        1:45.48   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap    58.97        2:02.84   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    46.04        1:44.37   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap    54.91        1:50.90   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap    54.20        1:57.49   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jasmin Ozan  2004  Borlänge Simsällskap            19.60   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            21.21   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            25.75   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            27.33   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            29.15   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Damer, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            39.86   
Vanya Nejad Deghan  2003  Borlänge Simsällskap            42.92   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            43.27   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            43.62   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            52.21   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            42.46   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            45.76   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            45.99   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    36.23        1:15.59   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    41.11        1:26.31   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    38.79        1:21.44   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    41.89        1:25.90   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap    43.51        1:37.30   
                     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jasmin Ozan  2004  Borlänge Simsällskap            25.53   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            28.80   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            31.72   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            32.67   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            34.85   
Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            50.98   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            51.36   
Vanya Nejad Deghan  2003  Borlänge Simsällskap            52.66   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            56.40   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            55.02   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            58.21   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            59.15   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            1:05.17   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    43.32        1:31.53   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    50.94        1:46.69   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    40.18        1:27.75   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap    52.55        1:49.25   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    52.69        1:53.97   
                     
 
Gren 15, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            23.95   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            24.65   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            27.41   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            27.85   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            28.49   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            29.23   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            29.52   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            36.65   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            51.58   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            51.99   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            47.20   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            50.51   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            1:38.09   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    43.86        1:29.80   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap    51.07        1:45.38   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            21.60   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            22.11   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            22.70   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            23.06   
Vanya Nejad Deghan  2003  Borlänge Simsällskap            23.54   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            25.18   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            25.37   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            30.19   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            31.91   
10  Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            33.95   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap            38.42   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            52.02   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            34.62   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            49.00   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            54.79   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            1:00.17   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  20 december 2015 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  16:45