Hoppa till sidans innehåll

Resultat Elite Dance Spring Trophy 2017

2017-03-19 16:26
  • Uppdaterad: 2017-03-19 17:06

Elite Dance Spring Trophy 2017

Standard C-klass Senior
       
# Plac Namn Klubb
198 1 Jens Schou & Veronica Hübinette GED
194 2 Tomasz Czekanski & Eva Johles TÄBY
196 3 Tomas Petersson & Eva Walden DSW
191 4 Ulf Persson & Annika Reims MölDK
195 5 Ronnie Tengroth & Maria Tengroth DSW
193 6 Martin Widén & Maud Widén Q&Q
197 7 Jens Bohm & Ewa Holm Q&Q
192 8 Erland Salekärr & Elisabeth Salekärr MölDK
       
Standard C-klass Youth / Adult
       
# Plac Namn Klubb
187 1 Robert Falkbäck & Vera Hellners SSDK
186 2 Arvid Eriksson & Elin Thyselius SSDK
181 3 Darius Banevicius & Kajsa Jonasson MAGIC
183 4 Markus Eriksson & Filippa Thiger GED
184 5 Sebastian Thunman & Frida Gröndahl Appelgren TYRESÖ
182 6 Benjamin Bahati Baraka & Sayaka Shingu Q&Q
185 7 Henrik Gisslander & Julia Eskilsson GED
       
Standard C-klass Junior
       
# Plac Namn Klubb
175 1 Adam Mamråk & Stella Rinvall MAGIC
174 2 Oscar Malmcrona & Antonia Fröjdh Q&Q
176 3 Nick Streuli & Sophia Granath Laustin IMPE
171 4 Josef Hatem Lindkvist & Mikaela Rännare TYRESÖ
172 5 Rasmus Blom & Angilla Arhusiander ADK
173   Leon Bevrnja Swahn & Vendela Johansson IMPE
       
Standard C-klass Barn
       
# Plac Namn Klubb
162 1 William Komét & Amanda Nilsson IMPE
163 2 Arwin Nanvazadeh & Anastasiya Mishchenko ADK
161 3 Mark Riznychenko & Jasmin Tadzijeva ADK
       
Latin C-klass Senior
       
# Plac Namn Klubb
198 1 Jens Schou & Veronica Hübinette GED
193 2 Martin Widén & Maud Widén Q&Q
194 3 Tomasz Czekanski & Eva Johles TÄBY
196 4 Tomas Petersson & Eva Walden DSW
195 5 Ronnie Tengroth & Maria Tengroth DSW
197 6 Jens Bohm & Ewa Holm Q&Q
192 7 Erland Salekärr & Elisabeth Salekärr MölDK
       
Latin C-klass Youth / Adult
       
# Plac Namn Klubb
186 1 Arvid Eriksson & Elin Thyselius SSDK
184 2 Sebastian Thunman & Frida Gröndahl Appelgren TYRESÖ
281 3 Oliver Sandberg & Tilia Rydberg IDSK
181 4 Darius Banevicius & Kajsa Jonasson MAGIC
       
Latin C-klass Junior
       
# Plac Namn Klubb
205 1 Fedor Baskin & Amanda Wieland SSDK
175 2 Adam Mamråk & Stella Rinvall MAGIC
171 3 Josef Hatem Lindkvist & Mikaela Rännare TYRESÖ
12 4 Gregory Toro & Julisa Toro MAGIC
176 5 Nick Streuli & Sophia Granath Laustin IMPE
172 6 Rasmus Blom & Angilla Arhusiander ADK
174 7 Oscar Malmcrona & Antonia Fröjdh Q&Q
173   Leon Bevrnja Swahn & Vendela Johansson IMPE
       
Latin C-klass Barn
       
# Plac Namn Klubb
161 1 Mark Riznychenko & Jasmin Tadzijeva ADK
162 2 William Komét & Amanda Nilsson IMPE
163 3 Arwin Nanvazadeh & Anastasiya Mishchenko ADK
       
Vals Barn
       
# Plac Namn Klubb
2 1 William de Forest & Elin Hernandez Isaksson SSDK
1 2 Jonas Sahlin & Inez Lindfeldt TYRESÖ
       
Vals Junior
       
# Plac Namn Klubb
11 1 Felix Norén & Jasmin Almberg SSDK
13 2 Hugo Ahlström & Tua Brann Vidén MAGIC
15 3 William Liljeberg & Emilia Sarmento Sjölander SSDK
14 4 Alva Teodorovic & Emma Berg BIRKA
12 5 Gregory Toro & Julisa Toro MAGIC
       
Vals Adult / Senior
       
# Plac Namn Klubb
28 1 Axel Holby & Malin Ljungdahl MAGIC
27 2 Jesper Flodmark & Mikaela Skår TÄBY
22 3 Erik Böhlin & Hanna Mattsson TÄBY
25 4 Jonas Lundborg & Jeanette Svahn DSW
23 5 Mart Dahlström & Renate Buchfink-Lars ADK
26 6 Alexander Uppström & Karoline Källström TÄBY
21 7 Glenn Enkvist & Harriet Enkvist DCL
24 7 Patrik Memborn & Erika Tensmo GED
       
Slow Fox Barn / Junior
       
# Plac Namn Klubb
2 1 William de Forest & Elin Hernandez Isaksson SSDK
12 2 Gregory Toro & Julisa Toro MAGIC
14 3 Alva Teodorovic & Emma Berg BIRKA
       
Slow Fox Adult / Senior
       
# Plac Namn Klubb
27 1 Jesper Flodmark & Mikaela Skår TÄBY
28 2 Axel Holby & Malin Ljungdahl MAGIC
22 3 Erik Böhlin & Hanna Mattsson TÄBY
26 4 Alexander Uppström & Karoline Källström TÄBY
21 5 Glenn Enkvist & Harriet Enkvist DCL
       
Quickstep Barn
       
# Plac Namn Klubb
2 1 William de Forest & Elin Hernandez Isaksson SSDK
1 2 Jonas Sahlin & Inez Lindfeldt TYRESÖ
       
Quickstep Junior
       
# Plac Namn Klubb
11 1 Felix Norén & Jasmin Almberg SSDK
13 2 Hugo Ahlström & Tua Brann Vidén MAGIC
15 3 William Liljeberg & Emilia Sarmento Sjölander SSDK
12 4 Gregory Toro & Julisa Toro MAGIC
14 5 Alva Teodorovic & Emma Berg BIRKA
       
Quickstep Adult / Senior
       
# Plac Namn Klubb
28 1 Axel Holby & Malin Ljungdahl MAGIC
27 2 Jesper Flodmark & Mikaela Skår TÄBY
22 3 Erik Böhlin & Hanna Mattsson TÄBY
25 4 Jonas Lundborg & Jeanette Svahn DSW
21 5 Glenn Enkvist & Harriet Enkvist DCL
23 6 Mart Dahlström & Renate Buchfink-Lars ADK
26 7 Alexander Uppström & Karoline Källström TÄBY
       
Cha-Cha Barn
       
# Plac Namn Klubb
1 1 Jonas Sahlin & Inez Lindfeldt TYRESÖ
2 2 William de Forest & Elin Hernandez Isaksson SSDK
       
Cha-Cha Junior
       
# Plac Namn Klubb
11 1 Felix Norén & Jasmin Almberg SSDK
15 2 William Liljeberg & Emilia Sarmento Sjölander SSDK
14 3 Alva Teodorovic & Emma Berg BIRKA
13 4 Hugo Ahlström & Tua Brann Vidén MAGIC
       
Cha-Cha Adult / Senior
       
# Plac Namn Klubb
25 1 Jonas Lundborg & Jeanette Svahn DSW
101 2 Markus Schellenberger & Petra Claesson MAGIC
28 3 Axel Holby & Malin Ljungdahl MAGIC
27 4 Jesper Flodmark & Mikaela Skår TÄBY
22 5 Erik Böhlin & Hanna Mattsson TÄBY
102 6 Johan Berntsson & Emma Lyppert GED
24 7 Patrik Memborn & Erika Tensmo GED
103 7 Melker Västhav & Isabel Lozancic GED
21 9 Glenn Enkvist & Harriet Enkvist DCL
26 9 Alexander Uppström & Karoline Källström TÄBY
       
Rumba Barn / Junior
       
# Plac Namn Klubb
13 1 Hugo Ahlström & Tua Brann Vidén MAGIC
2 2 William de Forest & Elin Hernandez Isaksson SSDK
1 3 Jonas Sahlin & Inez Lindfeldt TYRESÖ
14 4 Alva Teodorovic & Emma Berg BIRKA
       
Standard A-klass Adult
       
# Plac Namn Klubb
242 1 Jerzy Borowski & Lina Liljenberg MAGIC
243 2 Isak Gerre & Wilma Hansson IMPE
246 3 Oskar Gedin & Julia Hallberg BIRKA
248 4 Fredrik Sjöholm & Liv Berring MAGIC
244 5 David Hudjik & Rebecka Komet IMPE
249 6 Villiam Karlsen & Johanne Hindsgaul OSF/OASK
245 7 Adam Torebrandt & Emma Falck SSDK
241 8 Johan Lind & Johanna Fallström Q&Q
247   Dawid Kaleta & Frida Steffensen GED
       
Rumba Adult / Senior
       
# Plac Namn Klubb
101 1 Markus Schellenberger & Petra Claesson MAGIC
28 2 Axel Holby & Malin Ljungdahl MAGIC
27 3 Jesper Flodmark & Mikaela Skår TÄBY
22 4 Erik Böhlin & Hanna Mattsson TÄBY
21 5 Glenn Enkvist & Harriet Enkvist DCL
25 6 Jonas Lundborg & Jeanette Svahn DSW
24 7 Patrik Memborn & Erika Tensmo GED
26 8 Alexander Uppström & Karoline Källström TÄBY
       
Jive Barn
       
# Plac Namn Klubb
1 1 Jonas Sahlin & Inez Lindfeldt TYRESÖ
2 2 William de Forest & Elin Hernandez Isaksson SSDK
       
Jive Junior
       
# Plac Namn Klubb
13 1 Hugo Ahlström & Tua Brann Vidén MAGIC
15 2 William Liljeberg & Emilia Sarmento Sjölander SSDK
11 3 Felix Norén & Jasmin Almberg SSDK
14 4 Alva Teodorovic & Emma Berg BIRKA
       
Jive Adult / Senior
       
# Plac Namn Klubb
25 1 Jonas Lundborg & Jeanette Svahn DSW
22 2 Erik Böhlin & Hanna Mattsson TÄBY
27 3 Jesper Flodmark & Mikaela Skår TÄBY
21 4 Glenn Enkvist & Harriet Enkvist DCL
26 5 Alexander Uppström & Karoline Källström TÄBY
       
Standard B-klass Junior / Youth
       
# Plac Namn Klubb
202 1 Simon Hernández Isaksson & Linn Stenmark SSDK
208 2 Eric Hjalmarsson & Olivia Kjelkvik MAGIC
205 3 Fedor Baskin & Amanda Wieland SSDK
206 4 William Wong & Fanny Tuvesson Q&Q
201 5 Bagration Barovskyi & Johanna Lindholm TYRESÖ
204 6 Jonatan Larsen & Edit Moberg MAGIC
207 7 Anton Laurén & Andrea Friberg Q&Q
203 8 Emil Magnusson & Liya Norrby TYRESÖ
       
Standard B-klass Adult / Senior
       
# Plac Namn Klubb
215 1 Frank Bwanika & Omayda Arrospide SSDK/ADK
213 2 Perry Ohlsson & Anette Larsson GED
101 3 Markus Schellenberger & Petra Claesson MAGIC
211 4 Karl Arthursson & Mina Christoffersson IMPE
212 5 Niklas Dynesius & Andrea Tydèn Q&Q
214 6 Oscar Cardfelt & Aili Larusson GED
       
Latin A-klass Adult / Senior
       
# Plac Namn Klubb
351 1 Jacob Persson & Linn Hegdal IMPE
354 2 Björn Pemer & Katja Lujan-Engelholm SSDK
353 3 Per Almberg & Anita Teeling ADK
355 4 James Johansson & Leila Frövik GED
352 5 Albin Myrbäck & Amila Alidzanovic Q&Q
246 6 Oskar Gedin & Julia Hallberg BIRKA
254 7 Ervin Serbec & Judith Adler MAGIC
248 8 Fredrik Sjöholm & Liv Berring MAGIC
356 8 Peter Azad & Maria Thunberg GED
243 10 Isak Gerre & Wilma Hansson IMPE
249 10 Villiam Karlsen & Johanne Hindsgaul OSF/OASK
247   Dawid Kaleta & Frida Steffensen GED
343   Philip Raabe & Celine Dehli Cleve Norge
357   Oscar Widén & Lina de Verdier Below Q&Q
       
Standard A-klass Junior
       
# Plac Namn Klubb
223 1 Max Larsen & Linnéa Dahlén MAGIC
224 2 Stephan Munther & Filippa Strand SSDK
225 3 Benjamin Jonsson & Amalie Hindsgaul JDS
221 4 Tom Wilson & Vickie Wallin IMPE
222 5 Liam Jönsson & Philippa Folvik IMPE
       
Standard A-klass Youth
       
# Plac Namn Klubb
234 1 Axel Jehrlander & Ines-Maria Stefanescu TYRESÖ
233 2 Magnus Henriksen Jensen & Johanna Persson IMPE
231 3 Andreas Schween & Julia Bagge Q&Q
232 4 Axel Söderberg & Ida Ahlström MAGIC
225 5 Benjamin Jonsson & Amalie Hindsgaul JDS
       
Standard A-klass Senior
       
# Plac Namn Klubb
252 1 Dan Larsen & Maria Thunberg GED
251 2 Attila Kovacs & Linda Skoglund Fd Iraschko MAGIC
254 3 Ervin Serbec & Judith Adler MAGIC
253 4 Henning Tönsberg & Marianne Eklund ADK
255 5 Fred Vogelaar & Annelies Vogelaar ADK
       
Latin B-klass Barn / Junior
       
# Plac Namn Klubb
203 1 Emil Magnusson & Liya Norrby TYRESÖ
301 2 Alexander Lindström & Bianca Lubrano MAGIC
302 3 Carl Tagaeus & Klara Vokrri GED
224 4 Stephan Munther & Filippa Strand SSDK
303 5 Nils Rudberg & Smilla Nilsson-Skantze GED
       
Latin B-klass Youth
       
# Plac Namn Klubb
202 1 Simon Hernández Isaksson & Linn Stenmark SSDK
206 2 William Wong & Fanny Tuvesson Q&Q
232 3 Axel Söderberg & Ida Ahlström MAGIC
207 4 Anton Laurén & Andrea Friberg Q&Q
187 5 Robert Falkbäck & Vera Hellners SSDK
311 6 Aliaksandr Nahorny & Karolina Laso ADK
312 7 John Wester & Nathalie Hagman Hållvik GED
       
Latin B-klass Adult / Senior
       
# Plac Namn Klubb
215 1 Frank Bwanika & Omayda Arrospide SSDK/ADK
183 2 Markus Eriksson & Filippa Thiger GED
321 3 Mirek Dymitrow & Niki Sadeghi GED
212 4 Niklas Dynesius & Andrea Tydèn Q&Q
211 5 Karl Arthursson & Mina Christoffersson IMPE
182 6 Benjamin Bahati Baraka & Sayaka Shingu Q&Q
241 7 Johan Lind & Johanna Fallström Q&Q
253 8 Henning Tönsberg & Carola Björnfot ADK
       
Latin A-klass Junior
       
# Plac Namn Klubb
223 1 Max Larsen & Linnéa Dahlén MAGIC
201 2 Bagration Barovskyi & Johanna Lindholm TYRESÖ
204 3 Jonatan Larsen & Edit Moberg MAGIC
221 4 Tom Wilson & Vickie Wallin IMPE
225 5 Benjamin Jonsson & Amalie Hindsgaul JDS
       
Latin A-klass Youth
       
# Plac Namn Klubb
234 1 Axel Jehrlander & Ines-Maria Stefanescu TYRESÖ
233 2 Magnus Henriksen Jensen & Johanna Persson IMPE
341 3 Filip Smedman & Annika Repo Kjaergaard GED
231 4 Andreas Schween & Julia Bagge Q&Q
342 5 Erik Rudberg & Saga Brundin GED
225 6 Benjamin Jonsson & Amalie Hindsgaul JDS
343   Philip Raabe & Celine Dehli Cleve Norge

 


Skribent: Lenni Persson
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
DK Impetus Helsingborg - Danssport
Cecilia Gylling Persson, Åbrinksgatan 5
25269 Råå

Kontakt:
Tel: +46730487810
E-post: This is a mailto link

Se all info