Hoppa till sidans innehåll

Resultat SM Kalmar 2017

2017-06-09 18:55
  • Uppdaterad: 2017-06-09 19:05

2017-06-03 Tävl SM Latin och Standard - TIO - DSF (Kalmar)

 

Latin Adult


  1 552 Jacob Persson & Linn Hegdal IMPE
  2 554 Björn Pemer & Katja Lujan-Engelholm SSDK
  3 558 Dawid Kaleta & Frida Steffensen GED
  4 559 Simone Iannuzzi & Tove Villför IMPE
  5 563 Victoria Ek & Igor Krepkiy GED
  6 560 Per Almberg & Anita Teeling ADK
  7 557 Theodor Apostu & Ida Sund Q&Q
  7 561 Albin Myrbäck & Amila Alidzanovic Q&Q
  7 566 James Johansson & Leila Frövik GED
  10 550 Alexey Vorobyev & Gabriella Josefsson Q&Q
  10 562 Oskar Gedin & Julia Hallberg BIRKA
  10 564 Sam Fakhraie Ardekani & Fanny Sandegren BIRKA
  11 556 William Lindgren Stauch & Klara Magnusson BIRKA
  12 551 Mattias Ahlstedt & Diana Jahjai MAGIC
  12 553 Peter Azad & Maria Thunberg GED
  12 555 André Ebbesson & Celine Mois IMPE
  14 605 Ervin Serbec & Judith Adler MAGIC
  S 565 Oscar Widén & Lina de Verdier Below Q&Q

 

Standard Adult


  1 520 Jerzy Borowski & Lina Liljenberg MAGIC
  2 516 Karl Rasmussen & Kaja Jackowska MAGIC
  3 526 Dawid Kaleta & Frida Steffensen GED
  4 517 Theodor Apostu & Ida Sund Q&Q
  4 521 William Lindgren Stauch & Klara Magnusson BIRKA
  5 522 Filip Sjölander & Ylva Stagler MAGIC
  5 527 Alexey Vorobyev & Gabriella Josefsson Q&Q
  6 515 Oskar Gedin & Julia Hallberg BIRKA
  6 529 Johan Lind & Johanna Fallström Q&Q
  7 528 Sam Fakhraie Ardekani & Fanny Sandegren BIRKA
  7 530 Ervin Serbec & Judith Adler MAGIC
  8 519 Thor Sandberg & Jessica Mattsson Q&Q
  9 514 Martin Hesselborn & Astrid Skarin Q&Q
  10 518 Vladislav Polianskii & Louise Larsson ADK
  10 524 Mattias Ahlstedt & Diana Jahjai MAGIC
  10 525 David Hudjik & Rebecka Komet IMPE
  S 523 Dan Larsen & Maria Thunberg GED

 

Latin Youth


  1 546 Axel Jehrlander & Ines-Maria Stefanescu TYRESÖ
  2 541 Magnus Henriksen Jensen & Johanna Persson IMPE
  3 542 Filip Smedman & Annika Repo Kjaergaard GED
  4 540 Valentin Zhybchyn & Tyra Bysell TYRESÖ
  5 537 Erik Rudberg & Saga Brundin GED
  6 539 Andreas Schween & Julia Bagge Q&Q
  7 534 Bagration Barovskyi & Johanna Lindholm TYRESÖ
  8 536 Max Larsen & Linnéa Dahlén MAGIC
  9 538 Axel Söderberg & Ida Ahlström MAGIC
  10 543 William Wong & Fanny Tuvesson Q&Q
  10 544 Jonatan Larsen & Edit Moberg MAGIC
  12 533 Liam Hobbs & Johanna Tobiasson MAGIC
  12 535 Tom Wilson & Vickie Wallin IMPE
  S 545 Liam Jönsson & Philippa Folvik IMPE
 

 

Standard Youth


  1 504 Axel Jehrlander & Ines-Maria Stefanescu TYRESÖ
  2 501 Valentin Zhybchyn & Tyra Bysell TYRESÖ
  3 505 Magnus Henriksen Jensen & Johanna Persson IMPE
  4 502 Victor Karlsen & Vilhelmina Bohlin MAGIC / GDSK
  5 508 Andreas Schween & Julia Bagge Q&Q
  6 503 Stephan Munther & Filippa Strand SSDK
  7 506 Axel Söderberg & Ida Ahlström MAGIC
  8 510 Max Larsen & Linnéa Dahlén MAGIC
  9 509 Tom Wilson & Vickie Wallin IMPE
  10 507 Bagration Barovskyi & Johanna Lindholm TYRESÖ
  S 500 Liam Jönsson & Philippa Folvik IMPE

 

 

 

Skribent: Lenni Persson
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
DK Impetus Helsingborg - Danssport
Cecilia Gylling Persson, Åbrinksgatan 5
25269 Råå

Kontakt:
Tel: +46730487810
E-post: This is a mailto link

Se all info