Hoppa till sidans innehåll

Preliminärt tävlingschema Helsingborg Trophy 21 oktober 2017

2017-10-15 09:33
  • Uppdaterad: 2017-10-15 09:33

Preliminärt tävlingschema Helsingborg Trophy 21 oktober 2017
Start 12.00
Rond
1 Vals Solo Semifinal
2 Quickstep Solo Semifinal
3 Vals Barn Direktfinal
4 Slowfox Barn/Junior Direktfinal
5 Quickstep Barn/Junior/Adult Direktfinal
6 Vals Junior/Adult Direktfinal
7 Vals Solo Final
8 Slowfox Solo Direktfinal
9 Quickstep Solo Final
10 Standard C-klass Barn Direktfinal
11 Standard C-klass Junior Direktfinal
12 Standard C-klass Youth/Adult Direktfinal
13 Standard C-klass Senior Direktfinal
14 Standard A-klass Youth Semifinal
15 Standard A-klass Adult Semifinal 2 heat
16 Standard A-klass Junior Uppvärmning
17 Standard A-klass Senior Uppvärmning
18 Standard B-klass Junior Direktfinal
19 Standard B-klass Youth Direktfinal
20 Standard B-klass Adult/Senior Direktfinal
21 Standard A-klass Senior Direktfinal
22 Standard A-klass Junior Direktfinal
23 Standard A-klass Youth Final
24 Standard A-klass Adult Final
ca 15.00 Prisutdelning Standard-klasserna
Paus
Kl 15.45
25 Chacha Solo Semifinal
26 Rumba Solo Semifinal
27 Jive Solo Semifinal
28 Chacha Barn Direktfinal
29 Rumba Barn Direktfinal
30 Jive Barn Direktfinal
31 Rumba Junior Direktfinal
32 Chacha Junior/Adult Direktfinal
33 Jive Junior/Adult Direktfinal
34 Chacha Solo Final
35 Rumba Solo Final
36 Jive Solo Final
37 Latin A-klass Adult/Senior Uttagning 2 heat
38 Latin C-klass Barn Direktfinal
39 Latin C-klass Junior Direktfinal
40 Latin C-klass Youth/Adult Direktfinal
41 Latin C-klass Senior Direktfinal
42 Latin A-klass Youth Semifinal
43 Latin A-klass Adult/Senior Second try
44 Latin A-klass Junior Uppvärmning
45 Latin B-klass Barn/Junior Direktfinal
46 Latin B-klass Youth Direktfinal
47 Latin B-klass Adult/Senior Direktfinal
48 Latin A-klass Semifinal 2 heat
Prisutdelning Solo och Rekrytering
49 Latin A-klass Junior Direktfinal
50 Latin A-klass Youth Final
51 LatinA-klass Adult/Senior Final
ca 19.00 Prisutdelning C-B- och A-klass
Deltagande föreningar
Helsingborg Trophy
ADK
Alemana Dansklubb
STOCKHOLM
BIRKA
Birka Dansklubb
STOCKHOLM
DSW
Dansklubben Swing
VÄXJÖ
GDSK
Göteborgs Danssportklubb
GÖTEBORG
GED
Danceclub Team Gothenburg Elite Dance
GÖTEBORG
HDF
Helsingborgs Dansförening
HELSINGBORG
IMPE
Dansklubben Impetus Helsingborg
HELSINGBORG
JDS
JDS Århus
ÅRHUS
KAF
Sportdanserforeningen KAF
KÖPENHAMN
MAGIC
Dansklubben Magic Göteborg
GÖTEBORG
MölDK
Mölndals Danssportklubb
MÖLNDAL
OSF/OASK
OSF/OASK Odense
ODENSE
Q&Q
Dansklubben Quick and Quick
STOCKHOLM
SSDK
Solna Sportdansklubb
SOLNA
STDK
Stockholms Dansklubb 12:an
STOCKHOLM
TYRESÖ
Tyresö Danssportklubb
TYRESÖ
Skribent: Lenni Persson
Epost: This is a mailto link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
DK Impetus Helsingborg - Danssport
Cecilia Gylling Persson, Åbrinksgatan 5
25269 Råå

Kontakt:
Tel: +46730487810
E-post: This is a mailto link

Se all info