Hoppa till sidans innehåll

EB:s lag


EB:s lag säsongen 2017/2018

PF10/11 Årby
Måndagar 17-18 Bollhuset 2
Ldeare: Amanda Hanna och Bella Eriksson

PF10/11 Hällby
Måndagar 17-18 Hällbyskolan
Ledare: Lisa Carlsson

PF10/11 Skogsängen
Måndagar 18-19 Skogsängsskolan
Ledare: Daniel Kulin, Martell Eriksson och Emre Guler

PF 08/09 Årby
Tisdagar 17-18 Bollhuset 1 Torsdagar 17-18 Bollhuset 2
Ledare: Ramon Mirianidis, Julian Lopez och Yassir Sami

PF 08 Lundby
Onsdagar 17-18 Lundbyskolan
Jeanette Norberg och Anne Larsson

PF07/08 Edvardslund
Torsdagar 16-17 Torsharg
Pontus Oksman

F06/07
Måndagar 18-19 Bollhuset 1 Torsdagar 18-19:30 Bollhuset 2
Ledare: Jill Samuelsson, Christoffer Samuelsson, Alexander Engström och Michelle Lam

P06
Måndagar 17:15-18:45 Bollhuset 1 Torsdagar 17:15-18.30 Bollhuset 1
Ledare: Per Aronsson och Fanny Aronsson

F04
Tisdagar  19-20:30 Bollhuset 2 Onsdagar 19-20.30 Stiga Sports Arena B-hall Fredagar 19-20.30 Bollhuset 1
Ledare: Fredrik Fallgren och Robert Berglind

P04
Tisdagar 17:30-19 Bollhuset 2 Onsdagar 17.30-19 Stiga Sports Arena B-hall Fredagar 17.30-19 Bollhuset 2
Ledare: Johan Bäckman och Peter Oksman

P16
Måndagar 20-21:30 Stiga Sports Arena B-hall Onsdagar 19-20:30 Bollhuset 1 Torsdagar 18.30-20 Bollhuset 1
Ledare: Slobodan Orlovic och Heikki Nieminen

F17
Tisdagar 19.30-21 Stiga Sports Arena B-hall Onsdagar 17.30-19 Bollhuset 1 Fredagar 17.30-19 Bollhuset 1
Ledare: Mikael Björklund och Thang Lam

HU17-19 
Tisdagar 19.30-21 Bollhuset 1 Onsdagar 17.30-19 Bollhuset 2 Fredagar 17-18.30 Stiga Sports Arena B-hall
Ledare: Dennis Yaro

Herr Div 3
Tisdagar 20:30-22 Bollhuset 2 Onsdagar 20.30-22 Stiga Sports Arena B-hall
Ledare: Vincent Adoue och Martin Dahlin

Herr Motion
Söndagar 19.00-20.30 Bollhuset 1
Ledare: Robin Tonkin

Oldboys
Torsdagar 20.30-22 Stiga Sports Arena B-hall
Ledare: Peter Oksman

Damer B
Måndagar 20.30-21.30 Bollhuset 2 Onsdagar 20-21 Bollhuset 2
Ledare: Lotten Bergman

Dam A
Måndagar 19-20.30 Bollhuset 1 Tisdagar  18.30-20.30 Stiga Sports Arena B-hall Torsdagar 19-20.30 Stiga Sports Arena B-hall
Ledare: Patrik Finden, Per Aronsson och Sara Aronsson

Herr A
Måndagar 19-20.30 Bollhuset 2 Tisdagar 18-19:30 Bollhuset 1 Torsdagar 17.30-19 Stiga Sports Arena B-hall Fredag 18:30-20 Stiga Sports Arena B-hall
Ledare: Willie Cherry

British Junior åk 1 
Tisdagar 16-17 Odlarskolan 
Ledare: Erik Flood, Albin Sandeberg och Einar Brådd

British Junior åk 2 
Måndagar 16-17 Odlarskolan 
Ledare: Johan Bäckman och Linda Lindgren

British Junior åk 3 
Onsdagar 16-17 Odlarskolan 
Ledare: Evelina Sterner, Wilma Moussa och Adam Friis

Uppdaterad: 2017-10-23 14:05



 Du gillar väl Eskilstuna Basket på Facebook?

 

Våra sponsorer

 volvo

 


 

 SBBF:s hemsida. Öppnas i nytt fönster.

Hjälp oss utveckla hemsidan!
Maila dina förslag till
This is a mailto link

 

Postadress:
Eskilstuna BBK - Basket
Bollhuset, Prästängsgatan 8
63346 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: 016-124100
Fax: 016-124288
E-post: This is a mailto link