Hoppa till sidans innehåll

Träningsgrupper


Träningsschema för VT 2018.

Minitennisspelare finns inte med i schemat. Det är bara att dyka upp, tisdagar mellan 18-19. 

Vårtermingen består av 20 veckors träning. Det är INGEN ordinarie tennisträning v.6,v.8 (sportlovet), v.13 (påsklovet) samt röda dagar.

Tennisträningen startar v.2 och sista träningsveckan är v.24, fredagen den 15 juni är sista träningsdagen. 

 

Schema: Måndag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
16.00-17.00

Blockpass

   
 

100927 Emma Persson

171011 Hanna Larsson 080914 Elin Olsson
  120122 Emma Wessberg 101227 Amelia Olsson 170518 Andrea Rehn
  140925 Evelyn Elliot 100208 Frida Olsson 170119 Lina Ohlin
  110512 Sofia Håkansson 140112 Moa Mårtensson 120847 Elissa Mehmet
       
       
17.00-18.00 Blockpass    
     150322 Didrik Nordbäck  140319 Milton Friholm
     151024 Julia Jacobssen  110328 Malte Bergstrand
     140310 Klara Ydhammar  160307 Lukas Ayaz
     130333 Liv Westerling  171027 Adam Ärlebring
     150525 Nicole Lavrova  
     141013 Wiktor Uszynski  
18.00-19.30 Blockpass

 

 

  140823 Liam Talik 130613 Raphael Reimer 080910 Benjamin Olsson
  061203 Henriette Blomsterberg 091048 Marcus Torkov 110865 Liam Thordin
   140705 Frank Zetterström 071016 Oscar Pinter  110331 Lukas Wedelsbäck
  110856 Ameli Stankovic 101110 Ludvig Persson  110329 Henrik Wedelsbäck
       
       
19.30-21.00

Blockpass

   
  130611 Martina Kvist Reimer 100721 Henrik Kronblad 0539 Kjell Lindström
  150222 Håkan Malmquist 081226 Anders Sjöland 131102 Thomas Larsson
  091013 Berit Reestad 150223 Karolina Malmquist 171208 Sune Brome
  150319 Rune Dobak 120301 Gert Persson 091015 Uszynski Wojciech
       
       

 

Schema: Tisdag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
16.00-17.00

Blockpass

 

 
  151036 Lövgren Alicia  140825 Alexander Jardemark 171026 Jacob Larsson
  160307 Lukas Ayaz   171025 Ella Cederlöw 171027 Adam Ärlebring
   141009 Marika Trzcinska  140706 Märta Bogren  140835 Adam Malmquist 
     
 
       
       
17.00-18.00

Blockpass

   
    141013 Wiktor Uszynski   150322 Didrik Nordbäck
    150525 Nicole Lavrova  151024 Julia Jacobssen
    160604 Amer Subo  140310 Klara Ydhammar
    160603 Ajdin Osmancevic   130333 Liv Westerling
       
       
18.00-19.00

Blockpass

 

 

   171011 Hanna Larsson  120122 Emma Wessberg MINITENNIS
   110512 Sofia Håkansson 130808 Hannes Hoffman  
   140925 Evelyn Elliot 150219 Silje Lagergren  
   101227 Amelia Olsson  120847 Elissa Mehmet  
       
       
19.00-20.30

Blockpass

   
  110316 Jesper Bengtsson 140918 Mikael Persson 150217 Ulf Malmberg
   151039 Martin Nordbäck 071017 Petter Ulfsson 031202 Andreas Landin 
  140113 Tommy Andersson 060825 Tibor Pintér 160304 Isak Lindstedt
  081001 Viggo Thordin  171013 Martin Ekman   130321 Patrik Ydhammar
       
       
20.30-22.00

Blockpass

   
   041114 Marie Lingegård
  171017 Andreas Bengtsson
  171015 Andreas Ärlebring  070608 Axel Bergenfeldt 130332 Niklas Westerling
  030824 Björn Sterner  091013 Berit Reestad 070108 Håkan Sandbring
  171207 Anders Persson  Henrik Limborg 150222 Håkan Malmquist
       
       

 

Schema: Onsdag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
16.00-17.00  Blockpass

 

 
   Steffi Paone 171029 Maja Skude  170602 Elliot Nilsson
   Clara Olsson   170517 Fazlic Enna 170601 Hugo Lundqvist
    171030 Lisa Hoffman  Milo 
    171031  Madoussou Sangares  161104 Carl Reimers 
     170515 Douglas Ell  151125 Viktor Petrovic
     171111 Erik Lindsäter  170626 Malte Adholm
17.00-18.00  Blockpass    
  131130 Thilde Andersson  140826 Alfred Ivarsson  
  140319 Milton Friholm 130334 Adam Westerling  
   140835 Adam Malmquist  131108 Robin Olsen  
   140825 Alexander Jardemark  150932 Anton Hagenrud   
   171027 Adam Ärlebring    
    171026 Jacob Larsson    
18.00-19.00

Blockpass

   
  110856 Ameli Stankovic

 171032 Amanda Wedelsbäck 

 
  071017 Petter Ulfsson  171034 Clara Landmyr  
  081001 Viggo Thordin 171033 Livia Landmyr  
   061203 Henriette Blomsterberg  Lea  
     Rebecka Wedelsbäck   
       
19.00-20.30

Blockpass

   
  150223 Karolina Malmquist 150220 Carina Tengart Ivarsson  
  091017 Marie Bogren  150934 Tobias Talik  
  011052 Ingrid Persson 020604 Cecilia Falkenberg  
  091019 Annika Zetterström 170909 Jenny Andersson  
       
       

 

Schema:Torsdag 

       
       
       
       
       
       
       
16.30-18.00

Blockpass

 

 
  110835 Katja Lavrova   
 
   071016 Oscar Pinter   121002 Arvid Bergenfeldt 080910 Benjamin Olsson
  110331 Lukas Wedelsbäck    070608 Axel Bergenfeldt  130613 Raphael Reimer
  110329  Henrik Wedelsbäck   110865 Liam Thordin  140705 Frank Zetterström 
       
   
   
18.00-19.30

Blockpass

   
  Christoffer Olofsson  170520 Mi Björk  Ewa Karlsson
  0033 Asta Jonesand 150730 Dikte Lagergren  170119 Lina Ohlin
  161109 Camilla Orheden 151033 Kristina Sandberg Johan Bogren
  150933 Åsa Ekman 0757 Josefin Nilsson  Ewa Karlsson
       
       

19.30-21.00

Blockpass

   
  001143 Gunilla Persson 150222 Håkan Malmquist 160305 David Asp
  030824 Björn Sterner 041228 Ingemar Jeppsson 130321 Patrik Ydhammar
  130332 Niklas Westerling 120126 Pernilla Wiik 140110 Magnus Nilsson
  130320 Andreas Vressner  Tomas Håkansson  
       
       
Schema: Fredag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
16.00-17.00  Blockpass    
  131108 Robin Olsen 140825 Alexander Jardemark  
  140826 Alfred Ivarsson 130316 David Edberg 171302 Gustav Holmqvist
  170324 Axel Andersson  130820 Noel Jarevik 171303 Ellen Wrentner
    140706 Märta Bogren 171301 Viggo Mårtensson
    141009 Marika Trzcinska  
       
17.00-18.00 Blockpass

 

 
  110703 Melker Jöngard  Max Andersson   Lukas Bentzen
  110835 Katja Lavrova  110329 Henrik Wedelsbäck 121002 Arvid Bergenfeldt
  091048 Marcus Torkov  110331 Lukas Wedelsbäck   110328 Malte Bergstrand
  101110 Ludvig Persson 140823 Liam Talik 071109 Fredrik Dyrberg
       
       
18.00-19.00  Blockpass

 

 
  071109 Fredrik Dyrberg 110835 Katja Lavrova 071017 Petter Ulfsson
    061203 Henriette Blomsterberg 080910 Benjamin olsson
    070608 Axel Bergenfeldt 110329  Henrik Wedelsbäck
     101002 Simon Larsson 110331 Lukas Wedelsbäck
       
       
Uppdaterad: 12 FEB 2018 16:01
Skribent: Martin Nilsson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Eslövs TK - Tennis
Ringsjövägen 2C
24138 Eslöv

Kontakt:
Tel: 0707-92 76 55
E-post: This is a mailto link

Se all info