Hoppa till sidans innehåll

Träningsgrupper


Träningsschema för VT 2018.

Minitennisspelare finns inte med i schemat. Det är bara att dyka upp, tisdagar mellan 18-19. 

Vårtermingen består av 20 veckors träning. Det är INGEN ordinarie tennisträning v.6,v.8 (sportlovet), v.13 (påsklovet) samt röda dagar.

Tennisträningen startar v.2 och sista träningsveckan är v.24, fredagen den 15 juni är sista träningsdagen. 

 

Schema: Måndag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
16.00-17.00

Blockpass

   
 

100927 Emma Persson

171011 Hanna Larsson 080914 Elin Olsson
  120122 Emma Wessberg 101227 Amelia Olsson 170518 Andrea Rehn
  140925 Evelyn Elliot 100208 Frida Olsson 170119 Lina Ohlin
  Lea Palm 140112 Moa Mårtensson 120847 Elissa Mehmet
   Amanda   110330 Rebecka Wedelsbäck  
       
17.00-18.00 Blockpass    
   STRÖTIMME  150322 Didrik Nordbäck   170602 Elliot Nilsson
     151024 Julia Jacobssen  170517 Fazlic Enna
     140310 Klara Ydhammar   141013 Wiktor Uszynski
     130333 Liv Westerling  150525 Nicole Lavrova
       
       
18.00-19.30 Blockpass

 

 

  140823 Liam Talik 130613 Raphael Reimer 080910 Benjamin Olsson
  061203 Henriette Blomsterberg 091048 Marcus Torkov 110865 Liam Thordin
   140705 Frank Zetterström 071016 Oscar Pinter  110331 Lukas Wedelsbäck
  110856 Ameli Stankovic 101110 Ludvig Persson  110329 Henrik Wedelsbäck
       
       
19.30-21.00

Blockpass

   
  130611 Martina Kvist Reimer 100721 Henrik Kronblad 0539 Kjell Lindström
  150222 Håkan Malmquist 081226 Anders Sjöland 131102 Thomas Larsson
  091013 Berit Reestad 150223 Karolina Malmquist 171208 Sune Brome
  150319 Rune Dobak 120301 Gert Persson 180410 Ulrika Wingren
   
  051123 Uszunski Wojciech
       

 

Schema: Tisdag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
16.00-17.00

Blockpass

 

 
  151036 Lövgren Alicia  140825 Alexander Jardemark 171026 Jacob Larsson
   110330 Rebecka Wedelsbäck   171025 Ella Cederlöw 171027 Adam Ärlebring
   171033 Livia Landmyr  140706 Märta Bogren  140835 Adam Malmquist 
   140319 Milton Friholm  141009 Marika Trzcinska
 160307 Lukas Ayaz
   Lea Palm    
       
17.00-18.00

Blockpass

   
  170517 Fazlic Enna 141013 Wiktor Uszynski 150322 Didrik Nordbäck
   130333 Liv Westerling 150525 Nicole Lavrova 151024 Julia Jacobssen
   170602 Elliot Nilsson 160604 Amer Subo 140310 Klara Ydhammar
    170601 Hugo Lundqvist  
    171111 Erik Lindsäter  
       
18.00-19.00

Blockpass

 

 

   171011 Hanna Larsson  120122 Emma Wessberg MINITENNIS
   110512 Sofia Håkansson 130808 Hannes Hoffman  
   140925 Evelyn Elliot 150219 Silje Lagergren  
   101227 Amelia Olsson  120847 Elissa Mehmet  
   
   
       
19.00-20.30

Blockpass

   
  110316 Jesper Bengtsson 140918 Mikael Persson 150217 Ulf Malmberg
   151039 Martin Nordbäck 071017 Petter Ulfsson 031202 Andreas Landin 
  140113 Tommy Andersson 060825 Tibor Pintér 160304 Isak Lindstedt
  081001 Viggo Thordin  Peter Olsson  130321 Patrik Ydhammar
       
       
20.30-22.00

Blockpass

   
   041114 Marie Lingegård
 Henrik Evanth
171017 Andreas Bengtsson
  171015 Andreas Ärlebring  070608 Axel Bergenfeldt 130332 Niklas Westerling
  030824 Björn Sterner  091013 Berit Reestad 070108 Håkan Sandbring
  171207 Anders Persson  Henrik Limborg 150222 Håkan Malmquist
   Anders Svensson     
       

 

Schema: Onsdag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
16.00-17.00  Blockpass

 

 
   ABONNEMANG 171029 Maja Skude  151125 Viktor Petrovic
   
170626 Malte Adholm
 170515 Douglas Ell
    171030 Lisa Hoffman  
    171031 Madoussou Sangares  161104 Carl Reimers 
    180503 Hilding Mårtensson  171112 Agnes Creutz
       
17.00-18.00  Blockpass    
    140826 Alfred Ivarsson
 140825 Alexander Jardemark  131130 Thilde Andersson
   130334 Adam Westerling 130820 Noel Jarevik  140319 Milton Friholm
   131108 Robin Olsen 171033 Livia Landmyr  140835 Adam Malmquist 
    150932 Anton Hagenrud  110330 Rebecka Wedelsbäck
 171026 Jacob Larsson
       
       
18.00-19.00

Blockpass

   
  110856 Ameli Stankovic

 171032 Amanda Wedelsbäck 

 ABONNEMANG
  071017 Petter Ulfsson 180706 Clara Olsson  
  081001 Viggo Thordin  171301 Viggo Mårtensson  
   061203 Henriette Blomsterberg  171303 Ellen Wrentner  
     171302 Gustav Holmqvist  
     130316 David Edberg  
19.00-20.30

Blockpass

   
  150223 Karolina Malmquist 150220 Carina Tengart Ivarsson  ABONNEMANG
  091017 Marie Bogren  150934 Tobias Talik  
  011052 Ingrid Persson 020604 Cecilia Falkenberg  
  091019 Annika Zetterström 170909 Jenny Andersson  
  1806018 Sandra Fors
   
       

 

Schema:Torsdag 

       
       
       
       
       
       
       
16.30-18.00

Blockpass

 

 
  110835 Katja Lavrova   
 
   071016 Oscar Pinter   121002 Arvid Bergenfeldt 080910 Benjamin Olsson
  110331 Lukas Wedelsbäck    070608 Axel Bergenfeldt  130613 Raphael Reimer
  110329  Henrik Wedelsbäck   110865 Liam Thordin  140705 Frank Zetterström 
       
   
   
18.00-19.30

Blockpass

   
  Christoffer Olofsson  170520 Mi Björk  Ewa Karlsson
  0033 Asta Jonesand 150730 Dikte Lagergren  170119 Lina Ohlin
  161109 Camilla Orheden 151033 Kristina Sandberg Johan Bogren
  150933 Åsa Ekman 0757 Josefin Nilsson Pernilla Friholm
       
       

19.30-21.00

Blockpass

   
  001143 Gunilla Persson 150222 Håkan Malmquist 160305 David Asp
  030824 Björn Sterner 041228 Ingemar Jeppsson 130321 Patrik Ydhammar
  130332 Niklas Westerling 120126 Pernilla Wiik 140110 Magnus Nilsson
  130320 Andreas Vressner  Tomas Håkansson  Serdar Mehmet
       
       
Schema: Fredag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
16.00-17.00  Blockpass    
  131108 Robin Olsen 140825 Alexander Jardemark  
  140826 Alfred Ivarsson 130316 David Edberg 171302 Gustav Holmqvist
  170324 Axel Andersson  130820 Noel Jarevik 171303 Ellen Wrentner
    140706 Märta Bogren 171301 Viggo Mårtensson
    171033 Livia Landmyr  
       
17.00-18.00 Blockpass

 

 
  110703 Melker Jöngard    160307 Lukas Ayaz
  110835 Katja Lavrova  110329 Henrik Wedelsbäck 121002 Arvid Bergenfeldt
  091048 Marcus Torkov  110331 Lukas Wedelsbäck   110328 Malte Bergstrand
  101110 Ludvig Persson 140823 Liam Talik 071109 Fredrik Dyrberg
       
       
18.00-19.00  Blockpass

 

 
  071109 Fredrik Dyrberg 110835 Katja Lavrova 071017 Petter Ulfsson
   121002 Arvid Bergenfeldt 061203 Henriette Blomsterberg 080910 Benjamin olsson
    070608 Axel Bergenfeldt 110329  Henrik Wedelsbäck
     101002 Simon Larsson 110331 Lukas Wedelsbäck
       
       
Uppdaterad: 04 JUL 2018 15:09
Skribent: Martin Nilsson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Eslövs TK - Tennis
Ringsjövägen 2C
24138 Eslöv

Kontakt:
Tel: 0707-92 76 55
E-post: This is a mailto link

Se all info