Hoppa till sidans innehåll

Skyttiaden distriktsfinal

2018-01-12 08:26
Då var det dags för Skyttiadens distriktsfinal. Här hittar du startlistorna för lördagens tävling.
  • Uppdaterad: 2018-01-12 08:26

Skyttiaden Distriktsfinal J/H Luftgevär

Skjutlag 1 Skjuttid 09,00
1,L 11,Anders Eliasson,Aspås USkF (JÄ)
2,L 13 Stå,William Wallin,Aspås USkF (JÄ)
3,L 21 Stå,Klas Jonsson,Aspås USkF (JÄ)
4,L 15 Stå,Petter Hemå,Fältjägarna SkF (JÄ)
5,L 15 Stå,John Karlsson,Fältjägarna SkF (JÄ)
6,L 17 Stå,Anna Mårtensson,Kyrkås SkF (JÄ)
7,L 15 Sitt,Mattis Hemå ,Fältjägarna SkF (JÄ)
8,L 11,Olle Grindborg,Fältjägarna SkF (JÄ)
9,L 15 Sitt,Fabian Grindborg,Fältjägarna SkF (JÄ)
10,L 15 Stå,Tobias Roming,Bromma-Solna skf (UP)

Skjutlag 2 Skjuttid 10,00
1,L 11,Leon Brink,Kyrkås SkF (JÄ)
2,L 13 Stå,Alva Persson,Kyrkås SkF (JÄ)
3,L 13 Sitt,Emelie Andersson,Hammerdal SkF (JÄ)
4,L 11,Johanna Lööw,Hammerdal SkF (JÄ)
5,L 11,Olivia Österholm,Hammerdal SkF (JÄ)
6,L 15 Sitt,Cassandra Sjödin,Hammerdal SkF (JÄ)
7,L 13 Sitt,Olof Blomberg,Hammerdal SkF (JÄ)
8,L 13 Sitt,Ebba Wikström,Fältjägarna SkF (JÄ)
9,L 11,Beppe Danielsson,Fältjägarna SkF (JÄ)
10,L 11,Nico Leek ,Fältjägarna SkF (JÄ)

Skjutlag 3 Skjuttid 11,00
1,L 11,Maria Olofsson,Aspås USkF (JÄ)
2,L 13 Sitt,Zigge Rinzén,Aspås USkF (JÄ)
3,L 15 Stå,Jonas Olofsson,Aspås USkF (JÄ)
4,L 11,Elin Jonsson,Hogdal SkF (JÄ)
5,L 11,Hanna Jonsson,Hogdal SkF (JÄ)
6,L 15 Stå,Klara Olsson,Hammerdal SkF (JÄ)
7,L 11,Anna Kuusiniemi,Hammerdal SkF (JÄ)
8,L 13 Sitt,Chris Johansson,Hammerdal SkF (JÄ)
9,L 13 Sitt,Albin Martinsson,Hammerdal SkF (JÄ)
10,L 11,Elis Olsson,Hammerdal SkF (JÄ)
11,L 17 Stå,Albin Landin,Fältjägarna SkF (JÄ)
12,L 15 Sitt,John 2 Karlsson,Fältjägarna SkF (JÄ)
13,L 15 Sitt,Anton Landin,Fältjägarna SkF (JÄ)
14,L 15 Sitt,Petter 2 Hemå,Fältjägarna SkF (JÄ)

Skribent: Carl-Ove Bertilsson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Fältjägarnas SF - Skyttesport
Anna Rensbo, Fröjavägen 27
83247 Frösön

Kontakt:
Tel: 070-7461689
E-post: This is a mailto link

Se all info