Resultat Mångkamps-SM 2016

Arrangör: Falu IK
Datum: 10-11 sep 2016
Plats: Lugnets IP
Ort: Falun
Tävlingsledare: Ulrik Mattisson

Listan skapad: 2016-09-11 17:59:15


MS Tiokamp Final 
       
1Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK7788
2Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK7211
3Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK6803
4Jonathan Carbe1990Örgryte IS6795
5Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK6053
6Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS4539
7Mattias Sunneborn1970Spårvägen FK3330
8Andreas Carlsson (M22)1995IK Ymer728

MS Tiokamp Final
                   
Lasse Ohtamaa Huddinge AIS 4539
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav
11,85 +0,7 6,22 +0,9 13,83 1,78 53,03 16,64 +1.5 34,47
681 635 718 610 680 662 553 0
681 1316 2034 2644 3324 3986 4539 4539
                   
Kevin Fankl (M22) Ullevi FK 6803
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
11,32 +1,0 6,86 +0,4 12,82 1,90 51,51 15,87 +1.5 36,78 3,65 54,82 4,55,24
791 781 656 714 746 747 599 522 660 587
791 1572 2228 2942 3688 4435 5034 5556 6216 6803
                   
Fredrik Samuelsson (M22) Hässelby SK 7788
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
10,99 +1,0 7,36 +2,6 14,19 1,99 49,80 14,64 +1.5 42,18 4,55 55,77 4,50,54
863 900 740 794 824 894 709 775 674 615
863 1763 2503 3297 4121 5015 5724 6499 7173 7788
                   
Axel Ohlsson (M22) Hässelby SK 6053
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
12,37 +0,7 5,88 +1,9 13,44 1,84 54,23 17,17 +1.5 40,94 3,15 43,91 4,30,05
580 561 694 661 630 607 684 393 499 744
580 1141 1835 2496 3126 3733 4417 4810 5309 6053
                   
Sebastian Ruthström Spårvägen FK 7211
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
11,69 +0,7 7,12 +1,0 13,12 1,99 51,63 15,63 +1.5 38,16 4,45 58,99 4,57,43
713 842 675 794 741 775 627 746 723 575
713 1555 2230 3024 3765 4540 5167 5913 6636 7211
                   
Andreas Carlsson (M22) IK Ymer 728
100 m Längd
11,62 +0,7 -
728 0
728 728
                   
Mattias Sunneborn Spårvägen FK 3330
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus
11,49 +1,0 6,49 +1,3 11,90 1,72 52,11 +1.5 -
755 695 600 560 720 0 0
755 1450 2050 2610 3330 3330 3330
                   
Jonathan Carbe Örgryte IS 6795
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
11,25 +1,0 6,85 +1,3 11,02 1,96 49,45 15,55 +1.5 37,54 3,45 40,95 4,31,84
806 778 547 767 840 784 615 469 456 733
806 1584 2131 2898 3738 4522 5137 5606 6062 6795
                   

MS 100 m Final10/9  10:00

Heat 1
    Vind: +0,7  
1Andreas Carlsson (M22)1995IK Ymer11,62728p
2Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK11,69713p
3Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS11,85681p
4Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK12,37580p

Heat 2
    Vind: +1,0  
1Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK10,99863p
2Jonathan Carbe1990Örgryte IS11,25806p
3Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK11,32791p
4Mattias Sunneborn1970Spårvägen FK11,49755p

MS 100 m Final - Sammanställning
       
1Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK10,99863p
2Jonathan Carbe1990Örgryte IS11,25806p
3Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK11,32791p
4Mattias Sunneborn1970Spårvägen FK11,49755p
5Andreas Carlsson (M22)1995IK Ymer11,62728p
6Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK11,69713p
7Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS11,85681p
8Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK12,37580p

MS 400 m Final10/9  16:50

Heat 1
       
1Mattias Sunneborn1970Spårvägen FK52,11720p
2Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS53,03680p
3Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK54,23630p

Heat 2
       
1Jonathan Carbe1990Örgryte IS49,45840p
2Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK49,80824p
3Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK51,51746p
4Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK51,63741p

MS 400 m Final - Sammanställning
       
1Jonathan Carbe1990Örgryte IS49,45840p
2Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK49,80824p
3Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK51,51746p
4Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK51,63741p
5Mattias Sunneborn1970Spårvägen FK52,11720p
6Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS53,03680p
7Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK54,23630p

MS 1 500 m Final11/9  16:30
       
1Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK4,30,05744p
2Jonathan Carbe1990Örgryte IS4,31,84733p
3Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK4,50,54615p
4Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK4,55,24587p
5Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK4,57,43575p

MS 110 mh Final11/9  10:10
    Vind: +1.5  
1Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK14,64894p
2Jonathan Carbe1990Örgryte IS15,55784p
3Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK15,63775p
4Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK15,87747p
5Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS16,64662p
6Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK17,17607p
 Mattias Sunneborn1970Spårvägen FKDNF

MS Höjd Final10/9  14:30
       
1Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK1,99794p
1Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK1,99794p
3Jonathan Carbe1990Örgryte IS1,96767p
4Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK1,90714pPB
5Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK1,84661p
6Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS1,78610p
7Mattias Sunneborn1970Spårvägen FK1,72560p

MS Höjd Final  1,60 1,69 1,72 1,75 1,78 1,81 1,84 1,87 1,90 1,93 1,96 1,99 2,02
Lasse Ohtamaa o o xo o o xxx
Kevin Fankl (M22) - - - o - o xo o xo xxx
Fredrik Samuelsson (M22) - - - - - - o - o - xxo o xxx
Axel Ohlsson (M22) - - o xo o o xxo xx-
Sebastian Ruthström - - - - - - o o xo o xo o xxx
Mattias Sunneborn - o xo xxx
Jonathan Carbe - - - o - o - o - xo xo -

MS Stav Final11/9  12:00
       
1Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK4,55775p
2Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK4,45746p
3Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK3,65522p
4Jonathan Carbe1990Örgryte IS3,45469p
5Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK3,15393p
 Lasse Ohtamaa1980Huddinge AISDNS

MS Stav Final  2,65 2,75 2,85 2,95 3,05 3,15 3,25 3,35 3,45 3,55 3,65 3,75 3,85 3,95 4,05 4,15 4,25 4,35 4,45 4,55 4,65
Kevin Fankl (M22) - - - - - - - - - - o - - - - xxx
Fredrik Samuelsson (M22) - - - - - - - - - - - - - - - o - o o o xxx
Axel Ohlsson (M22) o - o - o o xx-
Sebastian Ruthström - - - - - - - - - - - - - - - - - xo xo xxx
Jonathan Carbe - - o - o - o o o xxx

MS Längd Final10/9  10:50
       
1Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK7,36+2,6900p7,13 -0,1
2Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK7,12+1,0842p
3Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK6,86+0,4781p
4Jonathan Carbe1990Örgryte IS6,85+1,3778p
5Mattias Sunneborn1970Spårvägen FK6,49+1,3695p
6Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS6,22+0,9635p
7Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK5,88+1,9561p
 Andreas Carlsson (M22)1995IK Ymer-

MS Längd Final  1 2 3
Lasse Ohtamaa 6,22 +0,0 6,18 +0,0 6,22 +0,9
Kevin Fankl (M22) 6,58 +0,0 6,66 +1,7 6,86 +0,4
Fredrik Samuelsson (M22) 7,13 -0,1 7,36 +2,6 -
Axel Ohlsson (M22) 5,50 +0,0 5,88 +1,9 5,76 +1,5
Sebastian Ruthström 6,74 +1,4 7,12 +1,0 6,86 +1,1
Andreas Carlsson (M22) - - -
Mattias Sunneborn 6,34 +1,5 6,41 -1,1 6,49 +1,3
Jonathan Carbe 6,78 +0,0 6,74 +1,1 6,85 +1,3

MS Kula Final10/9  13:00
       
1Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK14,19740p
2Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS13,83718p
3Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK13,44694p
4Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK13,12675p
5Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK12,82656p
6Mattias Sunneborn1970Spårvägen FK11,90600p
7Jonathan Carbe1990Örgryte IS11,02547p

MS Kula Final  1 2 3
Lasse Ohtamaa 13,69 13,83 x
Kevin Fankl (M22) x 12,82 x
Fredrik Samuelsson (M22) 13,94 14,19 x
Axel Ohlsson (M22) 13,44 13,31 13,36
Sebastian Ruthström 12,84 13,12 x
Mattias Sunneborn x 11,06 11,90
Jonathan Carbe 10,91 11,02 10,91

MS Diskus Final11/9  10:40
       
1Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK42,18709p
2Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK40,94684p
3Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK38,16627p
4Jonathan Carbe1990Örgryte IS37,54615p
5Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK36,78599p
6Lasse Ohtamaa1980Huddinge AIS34,47553p
 Mattias Sunneborn1970Spårvägen FK-DNS

MS Diskus Final  1 2 3
Lasse Ohtamaa 9,59 34,47 x
Kevin Fankl (M22) 36,78 34,77 34,16
Fredrik Samuelsson (M22) 39,76 x 42,18
Axel Ohlsson (M22) 38,84 37,97 40,94
Sebastian Ruthström 36,93 37,91 38,16
Mattias Sunneborn -
Jonathan Carbe 37,54 36,73 37,36

MS Spjut Final11/9  14:30
       
1Sebastian Ruthström1997Spårvägen FK58,99723p
2Fredrik Samuelsson (M22)1995Hässelby SK55,77674p
3Kevin Fankl (M22)1995Ullevi FK54,82660p
4Axel Ohlsson (M22)1996Hässelby SK43,91499p
5Jonathan Carbe1990Örgryte IS40,95456p

MS Spjut Final  1 2 3
Kevin Fankl (M22) 54,00 54,82 -
Fredrik Samuelsson (M22) 53,41 52,94 55,77
Axel Ohlsson (M22) 43,91 - -
Sebastian Ruthström 49,49 58,99 -
Jonathan Carbe 39,88 40,55 40,95

P 19 Tiokamp Final 
       
1Samuel Wiik1998Örgryte IS5961
2Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland5876
3Max Hejdenberg1998Örgryte IS5850
4Axel Abrahamsson1998Bromma IF5419
5Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland5194
6Jakob Samuelsson1998Hässelby SK3436
7Guðmundur Karl úlfarsson1998Club Ármann, Iceland3400

P 19 Tiokamp Final
                   
Jakob Samuelsson Hässelby SK 3436
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav
11,75 +1,7 6,19 +0,0 15,45 1,75 -0.3 41,99
701 628 817 585 0 0 705 0
701 1329 2146 2731 2731 2731 3436 3436
                   
Ari Sigþor Eiriksson Club Breidablik, Iceland 5876
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
11,87 +0,8 6,38 +2,1 12,20 1,81 55,85 17,41 -0.3 36,06 3,95 42,44 5,17,85
677 670 619 636 565 582 585 603 478 461
677 1347 1966 2602 3167 3749 4334 4937 5415 5876
                   
Guðmundur Smári Daníelsson Club UMSE, Iceland 5194
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
12,11 +1,7 6,31 +0,4 12,96 1,81 54,89 16,40 -0.3 x 4,05 56,59
629 655 665 636 603 688 0 631 687 0
629 1284 1949 2585 3188 3876 3876 4507 5194 5194
                   
Guðmundur Karl úlfarsson Club Ármann, Iceland 3400
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh
11,27 +0,8 6,45 -0,5 12,24 1,66 50,75 -0.3
801 686 621 512 780 0
801 1487 2108 2620 3400 3400
                   
Max Hejdenberg Örgryte IS 5850
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
11,56 +1,7 6,65 +2,5 9,84 1,96 53,98 15,52 -0.3 22,99 3,45 36,72 5,08,08
740 732 476 767 640 788 329 469 395 514
740 1472 1948 2715 3355 4143 4472 4941 5336 5850
                   
Samuel Wiik Örgryte IS 5961
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
11,41 +0,8 6,34 +0,0 10,99 1,84 52,53 15,45 -0.3 25,11 3,15 39,95 4,49,37
771 661 545 661 702 796 369 393 441 622
771 1432 1977 2638 3340 4136 4505 4898 5339 5961
                   
Axel Abrahamsson Bromma IF 5419
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
11,92 +0,8 5,95 +1,5 9,30 1,78 54,08 17,08 -0.3 27,52 3,65 31,92 4,52,16
667 576 444 610 636 616 416 522 326 606
667 1243 1687 2297 2933 3549 3965 4487 4813 5419
                   

P 19 100 m Final10/9  10:10

Heat 1
    Vind: +1,7  
1Max Hejdenberg1998Örgryte IS11,56740p
2Jakob Samuelsson1998Hässelby SK11,75701p
3Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland12,11629p

Heat 2
    Vind: +0,8  
1Guðmundur Karl úlfarsson1998Club Ármann, Iceland11,27801p
2Samuel Wiik1998Örgryte IS11,41771p
3Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland11,87677p
4Axel Abrahamsson1998Bromma IF11,92667p

P 19 100 m Final - Sammanställning
       
1Guðmundur Karl úlfarsson1998Club Ármann, Iceland11,27801p
2Samuel Wiik1998Örgryte IS11,41771p
3Max Hejdenberg1998Örgryte IS11,56740p
4Jakob Samuelsson1998Hässelby SK11,75701p
5Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland11,87677p
6Axel Abrahamsson1998Bromma IF11,92667p
7Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland12,11629p

P 19 400 m Final10/9  16:50

Heat 1
       
1Guðmundur Karl úlfarsson1998Club Ármann, Iceland50,75780p
2Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland54,89603p
3Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland55,85565p

Heat 2
       
1Samuel Wiik1998Örgryte IS52,53702p
2Max Hejdenberg1998Örgryte IS53,98640p
3Axel Abrahamsson1998Bromma IF54,08636p
 Jakob Samuelsson1998Hässelby SKDNF

P 19 400 m Final - Sammanställning
       
1Guðmundur Karl úlfarsson1998Club Ármann, Iceland50,75780p
2Samuel Wiik1998Örgryte IS52,53702p
3Max Hejdenberg1998Örgryte IS53,98640p
4Axel Abrahamsson1998Bromma IF54,08636p
5Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland54,89603p
6Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland55,85565p
 Jakob Samuelsson1998Hässelby SKDNF

P 19 1 500 m Final11/9  16:30
       
1Samuel Wiik1998Örgryte IS4,49,37622p
2Axel Abrahamsson1998Bromma IF4,52,16606p
3Max Hejdenberg1998Örgryte IS5,08,08514p
4Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland5,17,85461p
 Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, IcelandDNS

P 19 110 mh Final11/9  10:00
    Vind: -0.3  
1Samuel Wiik1998Örgryte IS15,45796p
2Max Hejdenberg1998Örgryte IS15,52788p
3Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland16,40688p
4Axel Abrahamsson1998Bromma IF17,08616p
5Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland17,41582p
 Jakob Samuelsson1998Hässelby SKDNF
 Guðmundur Karl úlfarsson1998Club Ármann, IcelandDNS

P 19 Höjd Final10/9  14:30
       
1Max Hejdenberg1998Örgryte IS1,96767p
2Samuel Wiik1998Örgryte IS1,84661p
3Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland1,81636p
4Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland1,81636p
5Axel Abrahamsson1998Bromma IF1,78610p
6Jakob Samuelsson1998Hässelby SK1,75585p
7Guðmundur Karl úlfarsson1998Club Ármann, Iceland1,66512p

P 19 Höjd Final  1,63 1,66 1,69 1,72 1,75 1,78 1,81 1,84 1,87 1,90 1,93 1,96 1,99
Jakob Samuelsson - o - - o -
Ari Sigþor Eiriksson - - - xo o xo xo xxx
Guðmundur Smári Daníelsson - - - - o xo xo xxx
Guðmundur Karl úlfarsson o xo xxx
Max Hejdenberg - - - o o xo o o o o xxo xo xxx
Samuel Wiik o - o o xo xo xxo o xxx
Axel Abrahamsson o - xo xo o xo xxx

P 19 Stav Final11/9  12:00
       
1Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland4,05631p
2Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland3,95603p
3Axel Abrahamsson1998Bromma IF3,65522p
4Max Hejdenberg1998Örgryte IS3,45469p
5Samuel Wiik1998Örgryte IS3,15393p
 Jakob Samuelsson1998Hässelby SK

P 19 Stav Final  2,55 2,65 2,75 2,85 2,95 3,05 3,15 3,25 3,35 3,45 3,55 3,65 3,75 3,85 3,95 4,05 4,15
Ari Sigþor Eiriksson - - - - - - - - - - - - o o xo xxx
Guðmundur Smári Daníelsson - - - - - - - - - - - - o o o xo xxx
Max Hejdenberg - - - o - xo o o xxo o xxx
Samuel Wiik o - o o o o xxo xxx
Axel Abrahamsson - - - - - - o - - xo xo xxo xxx

P 19 Längd Final10/9  10:50
       
1Max Hejdenberg1998Örgryte IS6,65+2,5732p6,34 +0,3
2Guðmundur Karl úlfarsson1998Club Ármann, Iceland6,45-0,5686p
3Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland6,38+2,1670p6,36 +0,6
4Samuel Wiik1998Örgryte IS6,34+0,0661p
5Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland6,31+0,4655p
6Jakob Samuelsson1998Hässelby SK6,19+0,0628p
7Axel Abrahamsson1998Bromma IF5,95+1,5576p

P 19 Längd Final  1 2 3
Jakob Samuelsson x +0,8 6,19 +0,0 -
Ari Sigþor Eiriksson 5,81 +1,0 6,38 +2,1 6,36 +0,6
Guðmundur Smári Daníelsson 6,09 -1,7 6,30 +0,8 6,31 +0,4
Guðmundur Karl úlfarsson 6,08 +0,0 6,45 -0,5 6,16 +0,0
Max Hejdenberg x +1,7 6,34 +0,3 6,65 +2,5
Samuel Wiik 6,21 +0,3 6,27 +1,2 6,34 +0,0
Axel Abrahamsson 5,68 +1,4 5,95 +1,5 x +1,6

P 19 Kula Final10/9  13:00
       
1Jakob Samuelsson1998Hässelby SK15,45817p
2Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland12,96665p
3Guðmundur Karl úlfarsson1998Club Ármann, Iceland12,24621p
4Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland12,20619p
5Samuel Wiik1998Örgryte IS10,99545p
6Max Hejdenberg1998Örgryte IS9,84476p
7Axel Abrahamsson1998Bromma IF9,30444p

P 19 Kula Final  1 2 3
Jakob Samuelsson x 15,07 15,45
Ari Sigþor Eiriksson 11,45 11,70 12,20
Guðmundur Smári Daníelsson 12,64 12,96 12,53
Guðmundur Karl úlfarsson 12,24 12,19 x
Max Hejdenberg 9,61 x 9,84
Samuel Wiik 9,97 10,16 10,99
Axel Abrahamsson 9,30 8,64 9,13

P 19 Diskus Final11/9  10:40
       
1Jakob Samuelsson1998Hässelby SK41,99705p
2Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland36,06585p
3Axel Abrahamsson1998Bromma IF27,52416p
4Samuel Wiik1998Örgryte IS25,11369p
5Max Hejdenberg1998Örgryte IS22,99329p
 Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Icelandx

P 19 Diskus Final  1 2 3
Jakob Samuelsson 38,44 41,99 x
Ari Sigþor Eiriksson 32,95 31,64 36,06
Guðmundur Smári Daníelsson x x x
Max Hejdenberg 22,99 22,54 22,16
Samuel Wiik x 25,11 x
Axel Abrahamsson 24,30 27,52 x

P 19 Spjut Final11/9  14:30
       
1Guðmundur Smári Daníelsson1998Club UMSE, Iceland56,59687p
2Ari Sigþor Eiriksson1997Club Breidablik, Iceland42,44478p
3Samuel Wiik1998Örgryte IS39,95441p
4Max Hejdenberg1998Örgryte IS36,72395p
5Axel Abrahamsson1998Bromma IF31,92326p

P 19 Spjut Final  1 2 3
Ari Sigþor Eiriksson 41,58 40,53 42,44
Guðmundur Smári Daníelsson 51,71 56,59 54,93
Max Hejdenberg 33,97 33,34 36,72
Samuel Wiik 33,43 34,72 39,95
Axel Abrahamsson x 29,25 31,92

P 17 Tiokamp Final 
       
1Edvin Hagberg1999Turebergs FK6603
2Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping6195
3Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK5814
4Johan Nordström1999Falu IK5450

P 17 Tiokamp Final
                   
Carl-Einar Eskonniemi Söderström Hellas FK 5814
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
15,26 +0,9 21,40 3,92 33,07 39,01 11,50 +2.4 6,71 +0,0 10,02 1,69 3,07,40
818 298 595 343 644 753 746 487 536 594
818 1116 1711 2054 2698 3451 4197 4684 5220 5814
                   
Johan Nordström Falu IK 5450
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
16,55 +0,9 32,76 3,92 33,33 40,73 12,50 +2.4 5,86 +0,5 11,09 1,66 3,07,63
672 519 595 346 552 556 556 551 512 591
672 1191 1786 2132 2684 3240 3796 4347 4859 5450
                   
Jonas Renz Tjalve IF Norrköping 6195
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
16,67 +0,9 31,37 3,82 29,88 36,96 11,53 +2.4 6,65 +0,0 11,57 1,84 2,56,59
659 491 568 298 762 746 732 580 661 698
659 1150 1718 2016 2778 3524 4256 4836 5497 6195
                   
Edvin Hagberg Turebergs FK 6603
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
15,97 +0,9 36,96 3,82 46,81 36,35 11,77 +2.4 5,96 +1,4 10,88 1,84 2,39,36
736 603 568 542 798 697 578 539 661 881
736 1339 1907 2449 3247 3944 4522 5061 5722 6603
                   

P 17 100 m Final11/9  11:00
    Vind: +2.4  
1Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK11,50753p
2Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping11,53746p
3Edvin Hagberg1999Turebergs FK11,77697p
4Johan Nordström1999Falu IK12,50556p

P 17 300 m Final10/9  18:15
       
1Edvin Hagberg1999Turebergs FK36,35798p
2Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping36,96762p
3Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK39,01644p
4Johan Nordström1999Falu IK40,73552p

P 17 1 000 m Final11/9  16:15
       
1Edvin Hagberg1999Turebergs FK2,39,36881p
2Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping2,56,59698p
3Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK3,07,40594p
4Johan Nordström1999Falu IK3,07,63591p

P 17 110 mh Final10/9  11:50
    Vind: +0,9  
1Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK15,26818p
2Edvin Hagberg1999Turebergs FK15,97736p
3Johan Nordström1999Falu IK16,55672p
4Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping16,67659p

P 17 Höjd Final11/9  14:15
       
1Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping1,84661p
1Edvin Hagberg1999Turebergs FK1,84661p
3Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK1,69536p
4Johan Nordström1999Falu IK1,66512p

P 17 Höjd Final  1,54 1,57 1,60 1,63 1,66 1,69 1,72 1,75 1,78 1,81 1,84 1,87
Carl-Einar Eskonniemi Söderström o o o xo xxo xxo xxx
Johan Nordström - - xo xo xxo xxx
Jonas Renz - - - - - xo o o o xxo xo -
Edvin Hagberg - - - - o - o - xxo xo xo xxx

P 17 Stav Final10/9  14:30
       
1Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK3,92595p
2Johan Nordström1999Falu IK3,92595p
3Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping3,82568p
4Edvin Hagberg1999Turebergs FK3,82568p

P 17 Stav Final  3,52 3,62 3,72 3,82 3,92 4,02
Carl-Einar Eskonniemi Söderström - o - xxo o xxx
Johan Nordström - o o o xo xxx
Jonas Renz o - xo o xxx
Edvin Hagberg o - xxo xxo xxx

P 17 Längd Final11/9  12:00
       
1Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK6,71+0,0746p
2Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping6,65+0,0732p
3Edvin Hagberg1999Turebergs FK5,96+1,4578p
4Johan Nordström1999Falu IK5,86+0,5556p

P 17 Längd Final  1 2 3
Carl-Einar Eskonniemi Söderström 5,98 -0,4 6,20 +0,0 6,71 +0,0
Johan Nordström 5,59 +0,1 5,82 +0,8 5,86 +0,5
Jonas Renz 6,04 -0,4 6,56 +0,8 6,65 +0,0
Edvin Hagberg 5,76 +0,0 5,65 +0,3 5,96 +1,4

P 17 Kula Final11/9  13:00
       
1Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping11,57580p
2Johan Nordström1999Falu IK11,09551p
3Edvin Hagberg1999Turebergs FK10,88539p
4Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK10,02487p

P 17 Kula Final  1 2 3
Carl-Einar Eskonniemi Söderström 9,96 10,02 9,15
Johan Nordström 11,09 11,08 x
Jonas Renz 10,85 10,88 11,57
Edvin Hagberg x 10,88 10,88

P 17 Diskus Final10/9  12:30
       
1Edvin Hagberg1999Turebergs FK36,96603p
2Johan Nordström1999Falu IK32,76519p
3Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping31,37491p
4Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK21,40298p

P 17 Diskus Final  1 2 3
Carl-Einar Eskonniemi Söderström 21,40 19,30 x
Johan Nordström 31,17 32,76 x
Jonas Renz 29,95 31,37 x
Edvin Hagberg 31,94 36,96 31,11

P 17 Spjut Final10/9  16:00
       
1Edvin Hagberg1999Turebergs FK46,81542p
2Johan Nordström1999Falu IK33,33346p
3Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK33,07343p
4Jonas Renz1999Tjalve IF Norrköping29,88298p

P 17 Spjut Final  1 2 3
Carl-Einar Eskonniemi Söderström 33,06 33,07 32,27
Johan Nordström 33,33 32,57 32,38
Jonas Renz x 29,88 -
Edvin Hagberg x 46,81 46,70

P 16 Tiokamp Final 
       
1Simon Thor2000IFK Märsta6431
2Carl Bengtström2000Örgryte IS6227
3Tim Svantesson2000Nyköpings BIS5643
4Emil Uhlin2000Falu IK5462
5Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS5415
6Erik Thunqvist2000Bromma IF3914
7Måns Rosenbaum2000Bromma IF3615
8Philip Stömne2000Valbo AIF662

P 16 Tiokamp Final
                   
Simon Thor IFK Märsta 6431
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
15,98 -0,9 39,30 4,42 49,92 40,18 12,50 +0.2 6,19 +0,0 13,78 1,81 3,06,02
735 650 737 587 581 556 628 715 636 606
735 1385 2122 2709 3290 3846 4474 5189 5825 6431
                   
Emil Uhlin Falu IK 5462
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
16,14 +2,0 25,61 3,72 38,72 40,38 12,55 +0.2 5,78 +0,9 9,93 1,78 3,01,20
717 379 541 424 570 547 540 481 610 653
717 1096 1637 2061 2631 3178 3718 4199 4809 5462
                   
Philip Stömne Valbo AIF 662
110 mh 100 m
16,64 -0,9 +0.2
662 0
662 662
                   
Tim Svantesson Nyköpings BIS 5643
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
15,88 +2,0 31,57 3,22 37,72 38,41 12,24 +0.2 6,02 +0,2 11,30 1,75 3,11,07
746 495 411 409 677 605 591 564 585 560
746 1241 1652 2061 2738 3343 3934 4498 5083 5643
                   
Carl Bengtström Örgryte IS 6227
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
15,15 -0,9 28,57 2,92 29,35 34,86 11,29 +0.2 6,55 +0,3 10,00 1,75 2,40,82
831 436 338 290 891 797 709 486 585 864
831 1267 1605 1895 2786 3583 4292 4778 5363 6227
                   
Felix Larsen Nilsson Örgryte IS 5415
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
16,60 +2,0 31,23 3,22 38,84 38,49 12,57 +0.2 5,61 +0,0 9,50 1,66 2,52,98
667 489 411 425 673 543 504 456 512 735
667 1156 1567 1992 2665 3208 3712 4168 4680 5415
                   
Erik Thunqvist Bromma IF 3914
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
16,03 -0,9 x x x 39,77 12,13 +0.2 5,45 +1,3 8,44 1,72 3,13,99
729 0 0 0 602 626 471 392 560 534
729 729 729 729 1331 1957 2428 2820 3380 3914
                   
Måns Rosenbaum Bromma IF 3615
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
17,92 +2,0 16,23 2,42 23,65 40,66 12,83 +0.2 5,08 +0,0 7,39 x 2,59,90
532 202 225 211 555 497 398 330 0 665
532 734 959 1170 1725 2222 2620 2950 2950 3615
                   

P 16 100 m Final11/9  11:00
    Vind: +0.2  
1Carl Bengtström2000Örgryte IS11,29797p
2Erik Thunqvist2000Bromma IF12,13626p
3Tim Svantesson2000Nyköpings BIS12,24605p
4Simon Thor2000IFK Märsta12,50556p
5Emil Uhlin2000Falu IK12,55547p
6Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS12,57543p
7Måns Rosenbaum2000Bromma IF12,83497p
 Philip Stömne2000Valbo AIFdns

P 16 300 m Final10/9  18:15

Heat 1
       
1Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS38,49673p
2Erik Thunqvist2000Bromma IF39,77602p
3Måns Rosenbaum2000Bromma IF40,66555p

Heat 2
       
1Carl Bengtström2000Örgryte IS34,86891p
2Tim Svantesson2000Nyköpings BIS38,41677p
3Simon Thor2000IFK Märsta40,18581p
4Emil Uhlin2000Falu IK40,38570p

P 16 300 m Final - Sammanställning
       
1Carl Bengtström2000Örgryte IS34,86891p
2Tim Svantesson2000Nyköpings BIS38,41677p
3Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS38,49673p
4Erik Thunqvist2000Bromma IF39,77602p
5Simon Thor2000IFK Märsta40,18581p
6Emil Uhlin2000Falu IK40,38570p
7Måns Rosenbaum2000Bromma IF40,66555p

P 16 1 000 m Final11/9  16:15
       
1Carl Bengtström2000Örgryte IS2,40,82864p
2Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS2,52,98735p
3Måns Rosenbaum2000Bromma IF2,59,90665p
4Emil Uhlin2000Falu IK3,01,20653p
5Simon Thor2000IFK Märsta3,06,02606p
6Tim Svantesson2000Nyköpings BIS3,11,07560p
7Erik Thunqvist2000Bromma IF3,13,99534p

P 16 110 mh Final10/9  11:50

Heat 1
    Vind: -0,9  
1Carl Bengtström2000Örgryte IS15,15831p
2Simon Thor2000IFK Märsta15,98735p
3Erik Thunqvist2000Bromma IF16,03729p
4Philip Stömne2000Valbo AIF16,64662p

Heat 2
    Vind: +2,0  
1Tim Svantesson2000Nyköpings BIS15,88746p
2Emil Uhlin2000Falu IK16,14717p
3Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS16,60667p
4Måns Rosenbaum2000Bromma IF17,92532p

P 16 110 mh Final - Sammanställning
       
1Carl Bengtström2000Örgryte IS15,15831p
2Tim Svantesson2000Nyköpings BIS15,88746p
3Simon Thor2000IFK Märsta15,98735p
4Erik Thunqvist2000Bromma IF16,03729p
5Emil Uhlin2000Falu IK16,14717p
6Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS16,60667p
7Philip Stömne2000Valbo AIF16,64662p
8Måns Rosenbaum2000Bromma IF17,92532p

P 16 Höjd Final11/9  14:15
       
1Simon Thor2000IFK Märsta1,81636p
2Emil Uhlin2000Falu IK1,78610p
3Carl Bengtström2000Örgryte IS1,75585p
4Tim Svantesson2000Nyköpings BIS1,75585p
5Erik Thunqvist2000Bromma IF1,72560p
6Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS1,66512p
 Måns Rosenbaum2000Bromma IFx

P 16 Höjd Final  1,45 1,57 1,60 1,63 1,66 1,69 1,72 1,75 1,78 1,81 1,84 1,87
Simon Thor - - - - - - - xo - o - xxx
Emil Uhlin - - - - - - o - xo - xxx
Tim Svantesson - - o o xo xo xxo xxo xxx
Carl Bengtström - - - o o xxo o xo xxx
Felix Larsen Nilsson - o - o xo xxx
Erik Thunqvist - o o o o xxo xxo xxx
Måns Rosenbaum xxx

P 16 Stav Final10/9  14:30
       
1Simon Thor2000IFK Märsta4,42737p
2Emil Uhlin2000Falu IK3,72541p
3Tim Svantesson2000Nyköpings BIS3,22411p
4Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS3,22411p
5Carl Bengtström2000Örgryte IS2,92338p
6Måns Rosenbaum2000Bromma IF2,42225p
 Erik Thunqvist2000Bromma IFx

P 16 Stav Final  2,02 2,12 2,22 2,32 2,42 2,52 2,62 2,72 2,82 2,92 3,02 3,12 3,22 3,32 3,42 3,52 3,62 3,72 3,82 3,92 4,02 4,12 4,22 4,32 4,42 4,52 4,62
Simon Thor - - - - - - - - - - - - - - - - - - o - xo - xo - o - xxx
Emil Uhlin - - - - - - - - - - o o xo xo o xo o xxo xxx
Tim Svantesson - - - - - o - o o o xo xo o xxx
Carl Bengtström - - - - - o o xo o xo xxx
Felix Larsen Nilsson - - - - - o - o o o xo o xxo xxx
Erik Thunqvist xxx
Måns Rosenbaum o o xxo o xo xxx

P 16 Längd Final11/9  12:00
       
1Carl Bengtström2000Örgryte IS6,55+0,3709p
2Simon Thor2000IFK Märsta6,19+0,0628p
3Tim Svantesson2000Nyköpings BIS6,02+0,2591p
4Emil Uhlin2000Falu IK5,78+0,9540p
5Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS5,61+0,0504p
6Erik Thunqvist2000Bromma IF5,45+1,3471p
7Måns Rosenbaum2000Bromma IF5,08+0,0398p

P 16 Längd Final  1 2 3
Simon Thor 5,42 +0,0 6,04 -0,1 6,19 +0,0
Emil Uhlin 5,78 +0,9 5,56 +0,0 x +0,3
Tim Svantesson x +0,4 6,02 +0,2 x +0,0
Carl Bengtström 6,41 +1,0 6,20 +0,0 6,55 +0,3
Felix Larsen Nilsson 5,58 +0,0 5,53 +0,0 5,61 +0,0
Erik Thunqvist 5,45 +1,3 5,11 +0,0 5,28 +0,0
Måns Rosenbaum x +0,1 x +0,0 5,08 +0,0

P 16 Kula Final11/9  13:00
       
1Simon Thor2000IFK Märsta13,78715p
2Tim Svantesson2000Nyköpings BIS11,30564p
3Carl Bengtström2000Örgryte IS10,00486p
4Emil Uhlin2000Falu IK9,93481p
5Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS9,50456p
6Erik Thunqvist2000Bromma IF8,44392p
7Måns Rosenbaum2000Bromma IF7,39330p

P 16 Kula Final  1 2 3
Simon Thor 12,95 13,72 13,78
Emil Uhlin x 9,93 x
Tim Svantesson 11,30 11,04 10,09
Carl Bengtström 10,00 9,10 8,88
Felix Larsen Nilsson 8,99 9,38 9,50
Erik Thunqvist x 8,44 8,19
Måns Rosenbaum 7,39 6,88 7,36

P 16 Diskus Final10/9  12:30
       
1Simon Thor2000IFK Märsta39,30650p
2Tim Svantesson2000Nyköpings BIS31,57495p
3Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS31,23489p
4Carl Bengtström2000Örgryte IS28,57436p
5Emil Uhlin2000Falu IK25,61379p
6Måns Rosenbaum2000Bromma IF16,23202p
 Erik Thunqvist2000Bromma IFx

P 16 Diskus Final  1 2 3
Simon Thor 39,30 39,01 36,84
Emil Uhlin x 25,61 x
Tim Svantesson 26,15 29,11 31,57
Carl Bengtström 24,55 28,57 23,93
Felix Larsen Nilsson 26,83 31,23 29,93
Erik Thunqvist x x x
Måns Rosenbaum 16,23 x 16,10

P 16 Spjut Final10/9  16:00
       
1Simon Thor2000IFK Märsta49,92587p
2Felix Larsen Nilsson2000Örgryte IS38,84425p
3Emil Uhlin2000Falu IK38,72424p
4Tim Svantesson2000Nyköpings BIS37,72409p
5Carl Bengtström2000Örgryte IS29,35290p
6Måns Rosenbaum2000Bromma IF23,65211p
 Erik Thunqvist2000Bromma IFx

P 16 Spjut Final  1 2 3
Simon Thor 43,66 49,92 43,40
Emil Uhlin 38,72 x 36,55
Tim Svantesson 36,13 37,72 34,20
Carl Bengtström 24,03 23,86 29,35
Felix Larsen Nilsson 38,35 38,84 x
Erik Thunqvist x x x
Måns Rosenbaum 23,65 21,91 22,94

P 15 Åttakamp Final 
       
1Carl af Forselles2001Hellas FK5117
2Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott4639
3Otto Nilsson2001Ik Sisu4577
4Theodor Duvert2001IFK Märsta4500
5Carl Hedin2001Eksjö Södra IK4464
6Benjamin Tinglöf2001Ärla IF4378
7Victor Gustafsson2001Linköpings GIF4050

P 15 Åttakamp Final
                   
Carl af Forselles Hellas FK 5117
80 mh Diskus Stav Spjut Längd Kula Höjd 800 m
11,15 +1,6 34,71 4,25 35,65 6,45 +0,6 11,40 1,90 2,16,52
845 558 688 379 686 570 714 677
845 1403 2091 2470 3156 3726 4440 5117
                   
Otto Nilsson Ik Sisu 4577
80 mh Diskus Stav Spjut Längd Kula Höjd 800 m
11,80 +1,6 33,83 3,55 42,20 6,14 +0,3 11,50 1,72 2,24,46
738 540 496 474 617 576 560 576
738 1278 1774 2248 2865 3441 4001 4577
                   
Carl Hedin Eksjö Södra IK 4464
80 mh Diskus Stav Spjut Längd Kula Höjd 800 m
11,58 +1,6 36,09 3,55 38,21 5,92 +0,8 10,99 1,66 2,25,30
774 586 496 416 569 545 512 566
774 1360 1856 2272 2841 3386 3898 4464
                   
Henrik Renz IK Norrköping Friidrott 4639
80 mh Diskus Stav Spjut Längd Kula Höjd 800 m
11,35 +1,2 28,15 3,45 38,51 6,35 +0,4 11,74 1,72 2,15,23
812 428 469 421 664 591 560 694
812 1240 1709 2130 2794 3385 3945 4639
                   
Theodor Duvert IFK Märsta 4500
80 mh Diskus Stav Spjut Längd Kula Höjd 800 m
12,17 +1,6 36,55 3,35 46,66 5,65 +0,7 12,06 1,72 2,25,77
680 595 444 539 512 610 560 560
680 1275 1719 2258 2770 3380 3940 4500
                   
Benjamin Tinglöf Ärla IF 4378
80 mh Diskus Stav Spjut Längd Kula Höjd 800 m
11,33 +1,2 24,05 4,05 35,36 5,57 +0,6 12,71 1,66 2,26,66
815 349 631 375 496 650 512 550
815 1164 1795 2170 2666 3316 3828 4378
                   
Victor Gustafsson Linköpings GIF 4050
80 mh Diskus Stav Spjut Längd Kula Höjd 800 m
11,14 +1,2 26,75 2,65 34,41 5,90 +0,5 9,40 1,69 2,21,40
847 401 275 362 565 450 536 614
847 1248 1523 1885 2450 2900 3436 4050
                   

P 15 800 m Final11/9  15:30
       
1Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott2,15,23694p
2Carl af Forselles2001Hellas FK2,16,52677p
3Victor Gustafsson2001Linköpings GIF2,21,40614p
4Otto Nilsson2001Ik Sisu2,24,46576p
5Carl Hedin2001Eksjö Södra IK2,25,30566p
6Theodor Duvert2001IFK Märsta2,25,77560p
7Benjamin Tinglöf2001Ärla IF2,26,66550p

P 15 80 mh Final 

Heat 1
    Vind: +1,2  
1Victor Gustafsson2001Linköpings GIF11,14847p
2Benjamin Tinglöf2001Ärla IF11,33815p
3Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott11,35812p

Heat 2
    Vind: +1,6  
1Carl af Forselles2001Hellas FK11,15845p
2Carl Hedin2001Eksjö Södra IK11,58774p
3Otto Nilsson2001Ik Sisu11,80738p
4Theodor Duvert2001IFK Märsta12,17680p

P 15 80 mh Final - Sammanställning
       
1Victor Gustafsson2001Linköpings GIF11,14847p
2Carl af Forselles2001Hellas FK11,15845p
3Benjamin Tinglöf2001Ärla IF11,33815p
4Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott11,35812p
5Carl Hedin2001Eksjö Södra IK11,58774p
6Otto Nilsson2001Ik Sisu11,80738p
7Theodor Duvert2001IFK Märsta12,17680p

P 15 Höjd Final11/9  14:15
       
1Carl af Forselles2001Hellas FK1,90714p
2Otto Nilsson2001Ik Sisu1,72560p
3Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott1,72560p
4Theodor Duvert2001IFK Märsta1,72560p
5Victor Gustafsson2001Linköpings GIF1,69536p
6Carl Hedin2001Eksjö Södra IK1,66512p
6Benjamin Tinglöf2001Ärla IF1,66512p

P 15 Höjd Final  1,54 1,57 1,60 1,63 1,66 1,69 1,72 1,75 1,78 1,81 1,84 1,87 1,90 1,93
Carl af Forselles - - - - - - - o - - o - o xxx
Otto Nilsson o - o - o o o xxx
Carl Hedin o o o o o xxx
Henrik Renz - - o - o xo o xxx
Theodor Duvert - o o o o xo xo xxx
Benjamin Tinglöf - o o o o xxx
Victor Gustafsson xo o o o xxo xo xxx

P 15 Stav Final10/9  12:40
       
1Carl af Forselles2001Hellas FK4,25688p
2Benjamin Tinglöf2001Ärla IF4,05631p
3Otto Nilsson2001Ik Sisu3,55496p
3Carl Hedin2001Eksjö Södra IK3,55496p
5Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott3,45469p
6Theodor Duvert2001IFK Märsta3,35444p
7Victor Gustafsson2001Linköpings GIF2,65275p

P 15 Stav Final  2,55 2,65 2,75 2,95 3,05 3,15 3,25 3,35 3,45 3,55 3,65 3,75 3,85 3,95 4,05 4,15 4,25 4,35
Carl af Forselles - - - - - - - - - o - o o o o xo xo xxx
Otto Nilsson - - - - - - - - - xxo xxx
Carl Hedin - - - - - - - o - xxo xxx
Henrik Renz - - - - - o xo o xxo xxx
Theodor Duvert - - - o o xo o xxo xxx
Benjamin Tinglöf - - - - - - - - - o o o o o o xxx
Victor Gustafsson o o xxx

P 15 Längd Final11/9  12:00
       
1Carl af Forselles2001Hellas FK6,45+0,6686p
2Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott6,35+0,4664p
3Otto Nilsson2001Ik Sisu6,14+0,3617p
4Carl Hedin2001Eksjö Södra IK5,92+0,8569p
5Victor Gustafsson2001Linköpings GIF5,90+0,5565p
6Theodor Duvert2001IFK Märsta5,65+0,7512p
7Benjamin Tinglöf2001Ärla IF5,57+0,6496p

P 15 Längd Final  1 2 3
Carl af Forselles 6,45 +0,6 6,20 +0,1 5,40 +0,5
Otto Nilsson 6,01 +0,5 6,14 +0,3 x +0,7
Carl Hedin 5,56 +0,0 5,90 +0,9 5,92 +0,8
Henrik Renz x +1,0 6,35 +0,4 x +1,1
Theodor Duvert 5,43 +0,5 5,20 -0,2 5,65 +0,7
Benjamin Tinglöf 5,51 +0,2 5,57 +0,6 5,19 +0,9
Victor Gustafsson 5,90 +0,5 5,70 +0,0 5,67 +1,2

P 15 Kula Final11/9  13:00
       
1Benjamin Tinglöf2001Ärla IF12,71650p
2Theodor Duvert2001IFK Märsta12,06610p
3Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott11,74591p
4Otto Nilsson2001Ik Sisu11,50576p
5Carl af Forselles2001Hellas FK11,40570p
6Carl Hedin2001Eksjö Södra IK10,99545p
7Victor Gustafsson2001Linköpings GIF9,40450p

P 15 Kula Final  1 2 3
Carl af Forselles 11,19 11,40 x
Otto Nilsson 10,73 11,44 11,50
Carl Hedin 10,50 10,56 10,99
Henrik Renz 11,37 11,74 x
Theodor Duvert 11,17 12,06 11,44
Benjamin Tinglöf 12,71 11,95 12,38
Victor Gustafsson 8,84 9,40 9,35

P 15 Diskus Final10/9  11:40
       
1Theodor Duvert2001IFK Märsta36,55595p
2Carl Hedin2001Eksjö Södra IK36,09586p
3Carl af Forselles2001Hellas FK34,71558p
4Otto Nilsson2001Ik Sisu33,83540p
5Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott28,15428p
6Victor Gustafsson2001Linköpings GIF26,75401p
7Benjamin Tinglöf2001Ärla IF24,05349p

P 15 Diskus Final  1 2 3
Carl af Forselles 34,71 31,42
Otto Nilsson 31,72 33,83 x
Carl Hedin 36,09 x x
Henrik Renz 23,96 x 28,15
Theodor Duvert 31,88 30,89 36,55
Benjamin Tinglöf 24,05 x x
Victor Gustafsson 26,75 21,84 x

P 15 Spjut Final10/9  14:40
       
1Theodor Duvert2001IFK Märsta46,66539p
2Otto Nilsson2001Ik Sisu42,20474p
3Henrik Renz2001IK Norrköping Friidrott38,51421p
4Carl Hedin2001Eksjö Södra IK38,21416p
5Carl af Forselles2001Hellas FK35,65379p
6Benjamin Tinglöf2001Ärla IF35,36375p
7Victor Gustafsson2001Linköpings GIF34,41362p

P 15 Spjut Final  1 2 3
Carl af Forselles 30,35 29,55 35,65
Otto Nilsson 40,21 38,88 42,20
Carl Hedin 32,51 33,03 38,21
Henrik Renz 38,51
Theodor Duvert 43,83 45,18 46,66
Benjamin Tinglöf 33,49 33,19 35,36
Victor Gustafsson 29,97 x 34,41

KS Sjukamp Final 
       
1Bianca Salming (F19)1998Täby IS5565
2Lovisa Linde (F19)1998Täby IS5319
3Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK5100
4Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö5010
5Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping4794
6Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad4788
7Helena Kolte (F19)1998Täby IS4585
8Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK4575
9Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS3970
10Maria Södergren (F19)1998Täby IS3898
11Lisa Piscator (F19)1997IF Göta Karlstad3408
12Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad3383
13Minna Svärd (F19)1998IF Göta Karlstad3358
14Nadja Casadei1983Athletics 24Seven3292
15Lovisa Östervall (F19)1997IFK Tumba3111
16Maja Rogemyr1991IF Göta Karlstad1031

KS Sjukamp Final
                   
Victoria Stöckel (F19) Nedre Soppero IK 4575
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
16,18 -0,1 1,63 11,83 27,01 -0.9 4,89 +0,6 34,01 2,32,00
692 771 650 711 530 553 668
692 1463 2113 2824 3354 3907 4575
                   
Lovisa Östervall (F19) IFK Tumba 3111
100 mh Höjd Kula 200 m Längd
14,63 +0,2 1,72 9,63 25,56 -1.8 -
891 879 505 836 0
891 1770 2275 3111 3111
                   
Malin Skogsström (K22) Hässelby SK 5100
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
14,26 +0,2 1,63 11,12 26,45 -1.8 5,62 +0,2 35,21 2,28,25
942 771 603 758 735 576 715
942 1713 2316 3074 3809 4385 5100
                   
Bianca Salming (F19) Täby IS 5565
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
14,90 +0,2 1,78 14,07 26,46 -1.8 5,46 +1,1 40,38 2,18,97
855 953 799 757 688 675 838
855 1808 2607 3364 4052 4727 5565
                   
Helena Kolte (F19) Täby IS 4585
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
15,69 -0,1 1,63 11,16 27,74 -0.9 5,13 +1,0 30,02 2,26,90
753 771 606 651 595 477 732
753 1524 2130 2781 3376 3853 4585
                   
Lovisa Linde (F19) Täby IS 5319
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
14,82 +0,2 1,69 11,97 26,22 -1.8 5,32 +0,4 39,26 2,16,38
866 842 659 778 648 653 873
866 1708 2367 3145 3793 4446 5319
                   
Maria Södergren (F19) Täby IS 3898
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
16,41 -0,1 1,57 8,29 27,18 -0.7 4,91 +1,5 19,71 2,37,85
665 701 418 697 535 284 598
665 1366 1784 2481 3016 3300 3898
                   
Nadja Casadei Athletics 24Seven 3292
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut
16,07 +0,9 1,48 11,64 27,76 -0.7 5,50 +0,6 -
706 599 637 650 700 0
706 1305 1942 2592 3292 3292
                   
Beatrice Lantz (F19) IFK Växjö 5010
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
15,37 -0,1 1,66 13,86 27,79 -0.9 5,48 +0,4 41,37 2,38,44
793 806 785 647 694 694 591
793 1599 2384 3031 3725 4419 5010
                   
Sara Söderberg (K22) Tjalve IF Norrköping 4794
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
15,46 +0,9 1,48 10,38 24,76 -0.9 5,80 +1,1 34,36 2,37,51
782 599 554 909 789 559 602
782 1381 1935 2844 3633 4192 4794
                   
Maja Rogemyr IF Göta Karlstad 1031
100 mh Höjd
13,63 -0,1
1031 0
1031 1031
                   
Frida Johansson (K22) IF Göta Karlstad 4788
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
15,12 +0,9 1,66 11,78 26,81 -1.8 5,37 +1,1 25,62 2,27,54
826 806 647 728 663 394 724
826 1632 2279 3007 3670 4064 4788
                   
Minna Svärd (F19) IF Göta Karlstad 3358
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut
14,76 -0,1 1,51 7,46 25,41 -0.9 5,28 -1,1 -
874 632 365 850 637 0
874 1506 1871 2721 3358 3358
                   
Moa Hansson (F19) IF Göta Karlstad 3383
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
18,35 -0,1 1,42 9,84 28,47 -0.7 4,15 +0,0 27,36 2,45,39
453 534 519 594 343 427 513
453 987 1506 2100 2443 2870 3383
                   
Lisa Piscator (F19) IF Göta Karlstad 3408
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
-0,1 1,48 8,79 26,62 -0.7 5,06 +0,7 25,97 2,34,51
0 599 451 744 576 401 637
0 599 1050 1794 2370 2771 3408
                   
Emilia Stenström (F19) Huddinge AIS 3970
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
16,83 +0,9 1,51 11,33 28,67 -0.7 5,02 +1,3 31,31 2,50,33
616 632 617 579 565 501 460
616 1248 1865 2444 3009 3510 3970
                   

KS 200 m Final10/9  15:50

Heat 1
    Vind: -0.7  
1Lisa Piscator (F19)1997IF Göta Karlstad26,62744p
2Maria Södergren (F19)1998Täby IS27,18697p
3Nadja Casadei1983Athletics 24Seven27,76650p
4Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad28,47594p
5Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS28,67579p

Heat 2
    Vind: -0.9  
1Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping24,76909p
2Minna Svärd (F19)1998IF Göta Karlstad25,41850p
3Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK27,01711p
4Helena Kolte (F19)1998Täby IS27,74651p
5Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö27,79647p

Heat 3
    Vind: -1.8  
1Lovisa Östervall (F19)1997IFK Tumba25,56836p
2Lovisa Linde (F19)1998Täby IS26,22778p
3Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK26,45758p
4Bianca Salming (F19)1998Täby IS26,46757p
5Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad26,81728p

KS 200 m Final - Sammanställning
       
1Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping24,76909p
2Minna Svärd (F19)1998IF Göta Karlstad25,41850p
3Lovisa Östervall (F19)1997IFK Tumba25,56836p
4Lovisa Linde (F19)1998Täby IS26,22778p
5Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK26,45758p
6Bianca Salming (F19)1998Täby IS26,46757p
7Lisa Piscator (F19)1997IF Göta Karlstad26,62744p
8Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad26,81728p
9Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK27,01711p
10Maria Södergren (F19)1998Täby IS27,18697p
11Helena Kolte (F19)1998Täby IS27,74651p
12Nadja Casadei1983Athletics 24Seven27,76650p
13Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö27,79647p
14Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad28,47594p
15Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS28,67579p

KS 800 m Final11/9  15:00
       
1Lovisa Linde (F19)1998Täby IS2,16,38873p
2Bianca Salming (F19)1998Täby IS2,18,97838p
3Helena Kolte (F19)1998Täby IS2,26,90732p
4Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad2,27,54724p
5Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK2,28,25715p
6Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK2,32,00668p
7Lisa Piscator (F19)1997IF Göta Karlstad2,34,51637p
8Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping2,37,51602p
9Maria Södergren (F19)1998Täby IS2,37,85598p
10Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö2,38,44591p
11Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad2,45,39513p
12Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS2,50,33460p

KS 100 mh Final10/9  11:30

Heat 1
    Vind: +0,9  
1Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad15,12826p
2Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping15,46782p
3Nadja Casadei1983Athletics 24Seven16,07706p
4Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS16,83616p

Heat 2
    Vind: -0,1  
1Maja Rogemyr1991IF Göta Karlstad13,631031p
2Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö15,37793p
3Helena Kolte (F19)1998Täby IS15,69753p
4Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad18,35453p

Heat 3
    Vind: -0,1  
1Minna Svärd (F19)1998IF Göta Karlstad14,76874p
2Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK16,18692p
3Maria Södergren (F19)1998Täby IS16,41665p
 Lisa Piscator (F19)1997IF Göta KarlstadDNF

Heat 4
    Vind: +0,2  
1Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK14,26942p
2Lovisa Östervall (F19)1997IFK Tumba14,63891p
3Lovisa Linde (F19)1998Täby IS14,82866p
4Bianca Salming (F19)1998Täby IS14,90855p

KS 100 mh Final - Sammanställning
       
1Maja Rogemyr1991IF Göta Karlstad13,631031p
2Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK14,26942p
3Lovisa Östervall (F19)1997IFK Tumba14,63891p
4Minna Svärd (F19)1998IF Göta Karlstad14,76874p
5Lovisa Linde (F19)1998Täby IS14,82866p
6Bianca Salming (F19)1998Täby IS14,90855p
7Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad15,12826p
8Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö15,37793p
9Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping15,46782p
10Helena Kolte (F19)1998Täby IS15,69753p
11Nadja Casadei1983Athletics 24Seven16,07706p
12Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK16,18692p
13Maria Södergren (F19)1998Täby IS16,41665p
14Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS16,83616p
15Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad18,35453p
 Lisa Piscator (F19)1997IF Göta KarlstadDNF

KS Höjd Final10/9  13:00
       
1Bianca Salming (F19)1998Täby IS1,78953p
2Lovisa Östervall (F19)1997IFK Tumba1,72879p
3Lovisa Linde (F19)1998Täby IS1,69842p
4Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö1,66806p
5Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad1,66806p
6Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK1,63771p
7Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK1,63771p
8Helena Kolte (F19)1998Täby IS1,63771p
9Maria Södergren (F19)1998Täby IS1,57701p
10Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS1,51632p
11Minna Svärd (F19)1998IF Göta Karlstad1,51632p
12Nadja Casadei1983Athletics 24Seven1,48599p
12Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping1,48599p
12Lisa Piscator (F19)1997IF Göta Karlstad1,48599p
15Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad1,42534p
 Maja Rogemyr1991IF Göta KarlstadDNS

KS Höjd Final  1,42 1,45 1,48 1,51 1,54 1,57 1,60 1,63 1,66 1,69 1,72 1,75 1,78 1,81
Victoria Stöckel (F19) - - - o o o o o xxx
Lovisa Östervall (F19) - - - - - - o - o o xxo xxx
Malin Skogsström (K22) - o - o o xo xo xxo xxx
Bianca Salming (F19) - - - - - - - - o xo xo o xxo -
Helena Kolte (F19) - - o o xo o xxo xxo xxx
Lovisa Linde (F19) - - - - - o o xxo xo xxo xxx
Maria Södergren (F19) - o o o xxo xxo xxx
Nadja Casadei o o o xxx
Beatrice Lantz (F19) - - - - - o o o o xxx
Sara Söderberg (K22) o o o xxx
Frida Johansson (K22) o o o o o o o o xo xxx
Minna Svärd (F19) o o xxo o xxx
Moa Hansson (F19) xo xxx
Lisa Piscator (F19) - o o xxx
Emilia Stenström (F19) o o o o xxx

KS Längd Final11/9  11:30
       
1Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping5,80+1,1789p
2Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK5,62+0,2735p
3Nadja Casadei1983Athletics 24Seven5,50+0,6700p
4Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö5,48+0,4694p
5Bianca Salming (F19)1998Täby IS5,46+1,1688p
6Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad5,37+1,1663p
7Lovisa Linde (F19)1998Täby IS5,32+0,4648p
8Minna Svärd (F19)1998IF Göta Karlstad5,28-1,1637p
9Helena Kolte (F19)1998Täby IS5,13+1,0595p
10Lisa Piscator (F19)1997IF Göta Karlstad5,06+0,7576p
11Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS5,02+1,3565p
12Maria Södergren (F19)1998Täby IS4,91+1,5535p
13Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK4,89+0,6530p
14Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad4,15+0,0343p
 Lovisa Östervall (F19)1997IFK Tumba-

KS Längd Final  1 2 3
Victoria Stöckel (F19) 4,75 -0,9 4,89 +0,6 4,77 +0,2
Lovisa Östervall (F19) -
Malin Skogsström (K22) 5,28 -0,5 5,62 +0,2 x +0,1
Bianca Salming (F19) 5,37 +0,4 5,46 +1,1 5,29 +0,0
Helena Kolte (F19) 4,90 +0,0 5,05 +1,5 5,13 +1,0
Lovisa Linde (F19) 5,08 -1,6 5,32 +0,4 x -1,0
Maria Södergren (F19) 4,91 +1,5 4,78 +0,8 4,73 +0,0
Nadja Casadei x +0,5 5,50 +0,6 5,42 +0,0
Beatrice Lantz (F19) 5,47 +0,2 5,45 +1,3 5,48 +0,4
Sara Söderberg (K22) 5,64 +0,8 5,80 +1,1 5,71 +0,7
Frida Johansson (K22) 5,28 +0,9 5,11 +0,0 5,37 +1,1
Minna Svärd (F19) 5,28 -1,1 x +1,7 -
Moa Hansson (F19) 4,06 +1,0 4,15 +0,0 4,13 -0,2
Lisa Piscator (F19) x +0,2 5,06 +0,7 x +0,3
Emilia Stenström (F19) 4,91 +0,9 5,02 +1,3 4,55 -0,9

KS Kula Final10/9  14:40
       
1Bianca Salming (F19)1998Täby IS14,07799p
2Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö13,86785p
3Lovisa Linde (F19)1998Täby IS11,97659p
4Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK11,83650p
5Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad11,78647p
6Nadja Casadei1983Athletics 24Seven11,64637p
7Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS11,33617p
8Helena Kolte (F19)1998Täby IS11,16606p
9Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK11,12603p
10Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping10,38554p
11Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad9,84519p
12Lovisa Östervall (F19)1997IFK Tumba9,63505p
13Lisa Piscator (F19)1997IF Göta Karlstad8,79451p
14Maria Södergren (F19)1998Täby IS8,29418p
15Minna Svärd (F19)1998IF Göta Karlstad7,46365p

KS Kula Final  1 2 3
Victoria Stöckel (F19) 11,83 x 11,52
Lovisa Östervall (F19) 8,30 9,41 9,63
Malin Skogsström (K22) 10,78 10,62 11,12
Bianca Salming (F19) 12,86 13,22 14,07
Helena Kolte (F19) x x 11,16
Lovisa Linde (F19) 11,09 11,35 11,97
Maria Södergren (F19) 8,18 8,29 7,96
Nadja Casadei x 11,64 x
Beatrice Lantz (F19) 13,86 13,71 x
Sara Söderberg (K22) 9,32 10,38 10,27
Frida Johansson (K22) 10,80 10,79 11,78
Minna Svärd (F19) 7,05 7,33 7,46
Moa Hansson (F19) 9,05 9,84 9,25
Lisa Piscator (F19) 8,79 8,39 8,53
Emilia Stenström (F19) 11,23 11,33 10,84

KS Spjut Final11/9  13:40
       
1Beatrice Lantz (F19)1997IFK Växjö41,37694p
2Bianca Salming (F19)1998Täby IS40,38675p
3Lovisa Linde (F19)1998Täby IS39,26653p
4Malin Skogsström (K22)1995Hässelby SK35,21576p
5Sara Söderberg (K22)1994Tjalve IF Norrköping34,36559p
6Victoria Stöckel (F19)1997Nedre Soppero IK34,01553p
7Emilia Stenström (F19)1997Huddinge AIS31,31501p
8Helena Kolte (F19)1998Täby IS30,02477p
9Moa Hansson (F19)1998IF Göta Karlstad27,36427p
10Lisa Piscator (F19)1997IF Göta Karlstad25,97401p
11Frida Johansson (K22)1995IF Göta Karlstad25,62394p
12Maria Södergren (F19)1998Täby IS19,71284p
 Nadja Casadei1983Athletics 24Seven-
 Minna Svärd (F19)1998IF Göta Karlstad-

KS Spjut Final  1 2 3
Victoria Stöckel (F19) 34,01 31,00 32,93
Malin Skogsström (K22) 33,87 33,88 35,21
Bianca Salming (F19) 32,79 33,99 40,38
Helena Kolte (F19) 29,05 30,02 28,52
Lovisa Linde (F19) 39,26 38,30 38,58
Maria Södergren (F19) 19,08 19,60 19,71
Nadja Casadei - - -
Beatrice Lantz (F19) 35,40 37,34 41,37
Sara Söderberg (K22) 33,57 33,55 34,36
Frida Johansson (K22) x x 25,62
Minna Svärd (F19) - - -
Moa Hansson (F19) 26,50 25,31 27,36
Lisa Piscator (F19) 25,97 x x
Emilia Stenström (F19) x 31,31 30,66

F 17 Sjukamp Final 
       
1Ida Thunberg1999IK Stål5440
2Frida Bergvall1999IFK Växjö4698
3Judith Sjöman1999Örgryte IS4502
4Johanna Andersson1999Lerum Friidrott4266
5Evelina Backeström1999Umedalens IF3561
6Linnéa Lindh1999Linköpings GIF3020
7Linnea Åberg1999Lerum Friidrott3003
 Saga Backeström1999Umedalens IF 

F 17 Sjukamp Final
                   
Johanna Andersson Lerum Friidrott 4266
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
15,06 +1,4 1,57 11,24 27,35 -0.5 5,41 +0,3 23,52 2,55,53
834 701 611 683 674 355 408
834 1535 2146 2829 3503 3858 4266
                   
Linnea Åberg Lerum Friidrott 3003
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
17,13 +1,4 1,33 7,89 29,51 -2.7 4,49 +0,0 16,81 2,54,62
582 439 392 517 426 230 417
582 1021 1413 1930 2356 2586 3003
                   
Saga Backeström Umedalens IF 0
100 mh Höjd
+0,6
0 0
0 0
                   
Evelina Backeström Umedalens IF 3561
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
18,05 +0,6 1,51 8,72 28,35 -2.7 4,77 +0,0 27,75 2,49,94
483 632 446 604 498 434 464
483 1115 1561 2165 2663 3097 3561
                   
Linnéa Lindh Linköpings GIF 3020
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
16,96 +1,4 1,45 10,05 30,00 -2.7 4,65 +0,0 x 2,59,29
601 566 533 482 466 0 372
601 1167 1700 2182 2648 2648 3020
                   
Frida Bergvall IFK Växjö 4698
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
15,95 +0,6 1,66 14,41 28,53 -0.5 5,35 +0,8 35,83 2,45,02
720 806 821 590 657 587 517
720 1526 2347 2937 3594 4181 4698
                   
Ida Thunberg IK Stål 5440
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
13,67 +0,6 1,54 13,25 26,02 -0.5 5,88 +1,7 43,65 2,32,73
1026 666 744 795 813 737 659
1026 1692 2436 3231 4044 4781 5440
                   
Judith Sjöman Örgryte IS 4502
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
16,43 +1,4 1,57 10,73 27,92 -0.5 5,53 +0,4 34,10 2,32,47
662 701 577 637 709 554 662
662 1363 1940 2577 3286 3840 4502
                   

F 17 200 m Final10/9  14:30

Heat 1
    Vind: -2.7  
1Evelina Backeström1999Umedalens IF28,35604p
2Linnea Åberg1999Lerum Friidrott29,51517p
3Linnéa Lindh1999Linköpings GIF30,00482p

Heat 2
    Vind: -0.5  
1Ida Thunberg1999IK Stål26,02795p
2Johanna Andersson1999Lerum Friidrott27,35683p
3Judith Sjöman1999Örgryte IS27,92637p
4Frida Bergvall1999IFK Växjö28,53590p

F 17 200 m Final - Sammanställning
       
1Ida Thunberg1999IK Stål26,02795p
2Johanna Andersson1999Lerum Friidrott27,35683p
3Judith Sjöman1999Örgryte IS27,92637p
4Evelina Backeström1999Umedalens IF28,35604p
5Frida Bergvall1999IFK Växjö28,53590p
6Linnea Åberg1999Lerum Friidrott29,51517p
7Linnéa Lindh1999Linköpings GIF30,00482p

F 17 800 m Final11/9  13:35
       
1Judith Sjöman1999Örgryte IS2,32,47662p
2Ida Thunberg1999IK Stål2,32,73659p
3Frida Bergvall1999IFK Växjö2,45,02517p
4Evelina Backeström1999Umedalens IF2,49,94464p
5Linnea Åberg1999Lerum Friidrott2,54,62417p
6Johanna Andersson1999Lerum Friidrott2,55,53408p
7Linnéa Lindh1999Linköpings GIF2,59,29372p

F 17 100 mh Final10/9  10:20

Heat 1
    Vind: +1,4  
1Johanna Andersson1999Lerum Friidrott15,06834p
2Judith Sjöman1999Örgryte IS16,43662p
3Linnéa Lindh1999Linköpings GIF16,96601p
4Linnea Åberg1999Lerum Friidrott17,13582p

Heat 2
    Vind: +0,6  
1Ida Thunberg1999IK Stål13,671026p
2Frida Bergvall1999IFK Växjö15,95720p
3Evelina Backeström1999Umedalens IF18,05483p
 Saga Backeström1999Umedalens IFDNF

F 17 100 mh Final - Sammanställning
       
1Ida Thunberg1999IK Stål13,671026p
2Johanna Andersson1999Lerum Friidrott15,06834p
3Frida Bergvall1999IFK Växjö15,95720p
4Judith Sjöman1999Örgryte IS16,43662p
5Linnéa Lindh1999Linköpings GIF16,96601p
6Linnea Åberg1999Lerum Friidrott17,13582p
7Evelina Backeström1999Umedalens IF18,05483p
 Saga Backeström1999Umedalens IFDNF

F 17 Höjd Final10/9  11:00
       
1Frida Bergvall1999IFK Växjö1,66806p
2Judith Sjöman1999Örgryte IS1,57701p
3Johanna Andersson1999Lerum Friidrott1,57701p
4Ida Thunberg1999IK Stål1,54666p
5Evelina Backeström1999Umedalens IF1,51632p
6Linnéa Lindh1999Linköpings GIF1,45566p
7Linnea Åberg1999Lerum Friidrott1,33439p
 Saga Backeström1999Umedalens IFDNS

F 17 Höjd Final  1,27 1,30 1,33 1,36 1,39 1,42 1,45 1,48 1,51 1,54 1,57 1,60 1,63 1,66 1,69
Johanna Andersson - - - o - o o o xo xxo xxo xxx
Linnea Åberg o o o xxx
Evelina Backeström - - o o o o o xo xxo xxx
Linnéa Lindh - - o o o o xxo xxx
Frida Bergvall - - - - - - - - o o o xo xo xo xxx
Ida Thunberg - - - - - o o o xxo o xxx
Judith Sjöman - - - - - o o xo o xo xo xxx

F 17 Längd Final11/9  10:00
       
1Ida Thunberg1999IK Stål5,88+1,7813p
2Judith Sjöman1999Örgryte IS5,53+0,4709p
3Johanna Andersson1999Lerum Friidrott5,41+0,3674p
4Frida Bergvall1999IFK Växjö5,35+0,8657p
5Evelina Backeström1999Umedalens IF4,77+0,0498p
6Linnéa Lindh1999Linköpings GIF4,65+0,0466p
7Linnea Åberg1999Lerum Friidrott4,49+0,0426p

F 17 Längd Final  1 2 3
Johanna Andersson 5,34 +0,1 5,41 +0,3 x -1,2
Linnea Åberg 4,35 +2,5 4,49 +0,0 2,94 +0,4
Evelina Backeström 4,70 +2,3 4,77 +0,0 x -0,9
Linnéa Lindh 4,64 +1,2 4,65 +0,0 x +0,3
Frida Bergvall 5,01 -1,5 5,13 0,0 5,35 +0,8
Ida Thunberg 5,67 +2,0 5,88 +1,7 x -0,3
Judith Sjöman 5,22 +0,5 5,44 -0,6 5,53 +0,4

F 17 Kula Final10/9  12:30
       
1Frida Bergvall1999IFK Växjö14,41821p
2Ida Thunberg1999IK Stål13,25744p
3Johanna Andersson1999Lerum Friidrott11,24611p
4Judith Sjöman1999Örgryte IS10,73577p
5Linnéa Lindh1999Linköpings GIF10,05533p
6Evelina Backeström1999Umedalens IF8,72446p
7Linnea Åberg1999Lerum Friidrott7,89392p

F 17 Kula Final  1 2 3
Johanna Andersson 9,84 9,28 11,24
Linnea Åberg 7,35 7,89 7,78
Evelina Backeström 8,72 8,36 8,59
Linnéa Lindh 9,88 9,83 10,05
Frida Bergvall 13,59 14,41 13,55
Ida Thunberg 13,15 13,25 12,52
Judith Sjöman 10,05 9,30 10,73

F 17 Spjut Final11/9  11:30
       
1Ida Thunberg1999IK Stål43,65737p
2Frida Bergvall1999IFK Växjö35,83587p
3Judith Sjöman1999Örgryte IS34,10554p
4Evelina Backeström1999Umedalens IF27,75434p
5Johanna Andersson1999Lerum Friidrott23,52355p
6Linnea Åberg1999Lerum Friidrott16,81230p
 Linnéa Lindh1999Linköpings GIFx

F 17 Spjut Final  1 2 3
Johanna Andersson 23,52 15,49 21,87
Linnea Åberg x 15,89 16,81
Evelina Backeström 27,75 23,63 24,02
Linnéa Lindh x x x
Frida Bergvall 35,83 33,38 32,97
Ida Thunberg 40,03 43,65 40,52
Judith Sjöman 33,98 32,95 34,10

F 16 Sjukamp Final 
       
1Erika Wärff2000Malmö AI5319
2Lovisa Karlsson2000Högby IF4821
3Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott4242
4Amanda Eriksson2000Spårvägen FK3763
5Filippa Straumsnes2000Tyresö FK3744
6Olivia Köhler2000Gällivare SK3698
7Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott3420
8Sara Dahlén2000Lerum Friidrott3396
9Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott3060
10Nora Bankel2000Lerum Friidrott2885
11Izabella Ripsweden2000IFK Tumba1903

F 16 Sjukamp Final
                   
Ingrid Holmquist KFUM Örebro friidrott 4242
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
15,53 +1,0 1,57 8,86 27,54 +0.4 5,38 +0,1 26,40 2,40,14
773 701 455 668 665 409 571
773 1474 1929 2597 3262 3671 4242
                   
Linnéa Bodin KFUM Örebro friidrott 3060
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
18,31 +2,4 1,54 11,10 31,44 -2.8 4,26 -1,8 24,43 3,19,14
457 666 602 386 369 372 208
457 1123 1725 2111 2480 2852 3060
                   
Ebba Löfholm KFUM Örebro friidrott 3420
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
17,48 +1,0 1,48 10,82 29,99 -2.8 4,26 +0,6 24,72 2,49,73
543 599 583 483 369 377 466
543 1142 1725 2208 2577 2954 3420
                   
Erika Wärff Malmö AI 5319
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
14,57 +1,1 1,72 14,46 26,57 +0.4 5,14 +1,4 44,20 2,35,83
899 879 825 748 598 748 622
899 1778 2603 3351 3949 4697 5319
                   
Sara Dahlén Lerum Friidrott 3396
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
16,95 +2,4 1,36 7,33 28,30 -2.8 4,66 +0,6 21,86 2,40,39
602 470 356 607 469 324 568
602 1072 1428 2035 2504 2828 3396
                   
Nora Bankel Lerum Friidrott 2885
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
17,74 +1,0 1,33 9,07 31,19 -2.8 4,22 +1,7 23,53 3,02,15
516 439 469 402 359 355 345
516 955 1424 1826 2185 2540 2885
                   
Izabella Ripsweden IFK Tumba 1903
100 mh Höjd Kula 200 m Längd
18,67 +1,1 1,45 7,80 29,34 -2.8 -
422 566 386 529 0
422 988 1374 1903 1903
                   
Amanda Eriksson Spårvägen FK 3763
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
17,94 +1,1 1,63 8,30 26,94 +0.4 5,16 +1,5 13,07 2,37,95
495 771 419 717 603 161 597
495 1266 1685 2402 3005 3166 3763
                   
Lovisa Karlsson Högby IF 4821
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
14,65 +1,1 1,63 12,57 27,15 +0.4 5,99 +2,3 31,41 2,54,83
888 771 699 699 846 503 415
888 1659 2358 3057 3903 4406 4821
                   
Filippa Straumsnes Tyresö FK 3744
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
15,72 +2,4 1,42 8,76 27,89 +0.4 5,11 +0,4 15,57 2,39,71
749 534 449 640 589 207 576
749 1283 1732 2372 2961 3168 3744
                   
Olivia Köhler Gällivare SK 3698
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
16,15 +1,0 1,42 10,60 29,02 +0.4 4,59 +1,4 27,46 2,49,79
696 534 569 553 451 429 466
696 1230 1799 2352 2803 3232 3698
                   

F 16 200 m Final10/9  14:30

Heat 1
    Vind: -2.8  
1Sara Dahlén2000Lerum Friidrott28,30607p
2Izabella Ripsweden2000IFK Tumba29,34529p
3Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott29,99483p
4Nora Bankel2000Lerum Friidrott31,19402p
5Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott31,44386p

Heat 2
    Vind: +0.4  
1Erika Wärff2000Malmö AI26,57748p
2Amanda Eriksson2000Spårvägen FK26,94717p
3Lovisa Karlsson2000Högby IF27,15699p
4Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott27,54668p
5Filippa Straumsnes2000Tyresö FK27,89640p
6Olivia Köhler2000Gällivare SK29,02553p

F 16 200 m Final - Sammanställning
       
1Erika Wärff2000Malmö AI26,57748p
2Amanda Eriksson2000Spårvägen FK26,94717p
3Lovisa Karlsson2000Högby IF27,15699p
4Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott27,54668p
5Filippa Straumsnes2000Tyresö FK27,89640p
6Sara Dahlén2000Lerum Friidrott28,30607p
7Olivia Köhler2000Gällivare SK29,02553p
8Izabella Ripsweden2000IFK Tumba29,34529p
9Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott29,99483p
10Nora Bankel2000Lerum Friidrott31,19402p
11Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott31,44386p

F 16 800 m Final11/9  13:30
       
1Erika Wärff2000Malmö AI2,35,83622p
2Amanda Eriksson2000Spårvägen FK2,37,95597p
3Filippa Straumsnes2000Tyresö FK2,39,71576p
4Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott2,40,14571p
5Sara Dahlén2000Lerum Friidrott2,40,39568p
6Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott2,49,73466p
7Olivia Köhler2000Gällivare SK2,49,79466p
8Lovisa Karlsson2000Högby IF2,54,83415p
9Nora Bankel2000Lerum Friidrott3,02,15345p
10Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott3,19,14208p

F 16 100 mh Final10/9  10:20

Heat 1
    Vind: +2,4  
1Filippa Straumsnes2000Tyresö FK15,72749p
2Sara Dahlén2000Lerum Friidrott16,95602p
3Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott18,31457p

Heat 2
    Vind: +1,0  
1Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott15,53773p
2Olivia Köhler2000Gällivare SK16,15696p
3Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott17,48543p
4Nora Bankel2000Lerum Friidrott17,74516p

Heat 3
    Vind: +1,1  
1Erika Wärff2000Malmö AI14,57899p
2Lovisa Karlsson2000Högby IF14,65888p
3Amanda Eriksson2000Spårvägen FK17,94495p
4Izabella Ripsweden2000IFK Tumba18,67422p

F 16 100 mh Final - Sammanställning
       
1Erika Wärff2000Malmö AI14,57899p
2Lovisa Karlsson2000Högby IF14,65888p
3Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott15,53773p
4Filippa Straumsnes2000Tyresö FK15,72749p
5Olivia Köhler2000Gällivare SK16,15696p
6Sara Dahlén2000Lerum Friidrott16,95602p
7Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott17,48543p
8Nora Bankel2000Lerum Friidrott17,74516p
9Amanda Eriksson2000Spårvägen FK17,94495p
10Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott18,31457p
11Izabella Ripsweden2000IFK Tumba18,67422p

F 16 Höjd Final10/9  11:00
       
1Erika Wärff2000Malmö AI1,72879p
2Lovisa Karlsson2000Högby IF1,63771p
3Amanda Eriksson2000Spårvägen FK1,63771p
4Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott1,57701p
5Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott1,54666p
6Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott1,48599p
7Izabella Ripsweden2000IFK Tumba1,45566p
8Filippa Straumsnes2000Tyresö FK1,42534p
9Olivia Köhler2000Gällivare SK1,42534p
10Sara Dahlén2000Lerum Friidrott1,36470p
11Nora Bankel2000Lerum Friidrott1,33439p

F 16 Höjd Final  1,21 1,24 1,27 1,30 1,33 1,36 1,39 1,42 1,45 1,48 1,51 1,54 1,57 1,60 1,63 1,66 1,69 1,72 1,75
Ingrid Holmquist - - - - - - - - - - o o o xxx
Linnéa Bodin - - - - - - - - o o o o xxx
Ebba Löfholm - - - - - - xo o o xo xxx
Erika Wärff - - - - - - - - - - - - - - - xo o o xxx
Sara Dahlén o o o o xxo xo xx-
Nora Bankel - - o o o xxx
Izabella Ripsweden - - - xo o o xo o xxo xxx
Amanda Eriksson - - - - - - - - - o o xxo xxo xo xxo xxx
Lovisa Karlsson - - - - - - - - - - - - o o xo xxx
Filippa Straumsnes - - - o o o xo o xxx
Olivia Köhler - - - o o o o xo xxx

F 16 Längd Final11/9  10:00
       
1Lovisa Karlsson2000Högby IF5,99+2,3846p5,83 +1,0
2Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott5,38+0,1665p
3Amanda Eriksson2000Spårvägen FK5,16+1,5603p
4Erika Wärff2000Malmö AI5,14+1,4598p
5Filippa Straumsnes2000Tyresö FK5,11+0,4589p
6Sara Dahlén2000Lerum Friidrott4,66+0,6469p
7Olivia Köhler2000Gällivare SK4,59+1,4451p
8Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott4,26+0,6369p
9Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott4,26-1,8369p
10Nora Bankel2000Lerum Friidrott4,22+1,7359p
 Izabella Ripsweden2000IFK Tumba-DNS

F 16 Längd Final  1 2 3
Ingrid Holmquist 4,99 +0,4 5,33 +1,8 5,38 +0,1
Linnéa Bodin x +2,8 3,97 +2,1 4,26 -1,8
Ebba Löfholm 4,23 -0,9 4,26 +0,6 4,13 +0,5
Erika Wärff 5,12 +0,0 5,14 +1,4 5,07 +2,7
Sara Dahlén 4,66 +0,6 4,65 +0,3 4,58 +1,0
Nora Bankel 4,22 +1,7 4,09 +2,4 4,10 -1,1
Izabella Ripsweden -
Amanda Eriksson 5,10 -0,7 5,03 +0,0 5,16 +1,5
Lovisa Karlsson 5,73 +0,7 5,83 +1,0 5,99 +2,3
Filippa Straumsnes 4,86 +1,8 4,55 -2,4 5,11 +0,4
Olivia Köhler 4,00 +1,2 4,29 +1,6 4,59 +1,4

F 16 Kula Final10/9  12:30
       
1Erika Wärff2000Malmö AI14,46825p
2Lovisa Karlsson2000Högby IF12,57699p
3Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott11,10602p
4Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott10,82583p
5Olivia Köhler2000Gällivare SK10,60569p
6Nora Bankel2000Lerum Friidrott9,07469p
7Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott8,86455p
8Filippa Straumsnes2000Tyresö FK8,76449p
9Amanda Eriksson2000Spårvägen FK8,30419p
10Izabella Ripsweden2000IFK Tumba7,80386p
11Sara Dahlén2000Lerum Friidrott7,33356p

F 16 Kula Final  1 2 3
Ingrid Holmquist 8,86 7,92 7,78
Linnéa Bodin 11,10 10,95 x
Ebba Löfholm 10,82 x 9,46
Erika Wärff 13,10 14,46 14,27
Sara Dahlén 6,75 6,87 7,33
Nora Bankel 9,07 8,91 9,02
Izabella Ripsweden 6,93 x 7,80
Amanda Eriksson 7,96 8,10 8,30
Lovisa Karlsson 11,99 12,57 11,90
Filippa Straumsnes x 8,54 8,76
Olivia Köhler 10,13 10,60 9,97

F 16 Spjut Final11/9  11:30
       
1Erika Wärff2000Malmö AI44,20748p
2Lovisa Karlsson2000Högby IF31,41503p
3Olivia Köhler2000Gällivare SK27,46429p
4Ingrid Holmquist2000KFUM Örebro friidrott26,40409p
5Ebba Löfholm2000KFUM Örebro friidrott24,72377p
6Linnéa Bodin2000KFUM Örebro friidrott24,43372p
7Nora Bankel2000Lerum Friidrott23,53355p
8Sara Dahlén2000Lerum Friidrott21,86324p
9Filippa Straumsnes2000Tyresö FK15,57207p
10Amanda Eriksson2000Spårvägen FK13,07161p

F 16 Spjut Final  1 2 3
Ingrid Holmquist 26,40 19,81 23,18
Linnéa Bodin 24,43 24,29 x
Ebba Löfholm 24,72 18,27 x
Erika Wärff 42,86 44,20 x
Sara Dahlén x 21,86 16,72
Nora Bankel 23,53 20,98 21,73
Amanda Eriksson 10,52 13,07 x
Lovisa Karlsson 28,23 31,41 28,71
Filippa Straumsnes 15,57 12,82 15,47
Olivia Köhler 27,46 26,99 25,97

F 15 Sexkamp Final 
       
1Klara Rådbo2001Hammarby IF4156
2Helena Cronstedt2001Malmö AI3597
3Feben Tewelde2001Järvsö IF3575
4Ebba Hager2001Lerum Friidrott3531
5Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF3524
6Sandra Jonsson2001Örgryte IS3502
7Mikaela Ekman2001Täby IS3464
8Nora Swartz2001Östersunds GIF3320
9Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF3280
10Ella Darrell2001Lerum Friidrott3208
11Elvira Carlén2001Lerum Friidrott3204
12Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF3178
13Alva Wolwan2001Upsala IF3137
14Linnea Pihl2001Lerum Friidrott2744

F 15 Sexkamp Final
                   
Nora Swartz Östersunds GIF 3320
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13,15 +0,7 1,45 9,43 4,54 +0,7 28,65 1,46,99
694 566 492 438 451 679
694 1260 1752 2190 2641 3320
                   
Helena Cronstedt Malmö AI 3597
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13,86 +0,3 1,60 9,61 4,89 -0,1 33,62 1,46,48
594 736 504 530 545 688
594 1330 1834 2364 2909 3597
                   
Ebba Hager Lerum Friidrott 3531
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13,64 +0,5 1,48 10,84 5,17 -0,3 24,77 1,43,77
625 599 585 606 378 738
625 1224 1809 2415 2793 3531
                   
Elvira Carlén Lerum Friidrott 3204
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13,57 +1,9 1,51 8,98 4,66 +1,2 22,98 1,47,91
634 632 463 469 344 662
634 1266 1729 2198 2542 3204
                   
Linnea Pihl Lerum Friidrott 2744
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13,81 +0,7 1,36 7,70 4,52 +0,0 17,84 1,50,83
601 470 380 433 249 611
601 1071 1451 1884 2133 2744
                   
Feben Tewelde Järvsö IF 3575
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12,86 +0,3 1,54 10,93 4,90 +0,9 34,45 1,58,36
737 666 591 532 561 488
737 1403 1994 2526 3087 3575
                   
Lovisa Lindholm Linköpings GIF 3280
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12,37 +0,5 1,60 6,53 4,86 +0,7 14,79 1,45,15
812 736 305 522 193 712
812 1548 1853 2375 2568 3280
                   
Ella Darrell Lerum Friidrott 3208
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12,82 +1,9 1,36 9,02 4,72 +1,5 24,44 1,47,32
743 470 465 485 372 673
743 1213 1678 2163 2535 3208
                   
Mikaela Ekman Täby IS 3464
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13,40 +0,3 1,51 10,03 5,04 -0,5 31,30 1,53,12
658 632 531 570 501 572
658 1290 1821 2391 2892 3464
                   
Nicolina Eriksson Djurmo Sifferbo IF 3178
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13,01 +0,7 1,45 8,79 4,48 -0,6 33,40 1,58,77
715 566 451 423 541 482
715 1281 1732 2155 2696 3178
                   
Amanda Ivehammar Linköpings GIF 3524
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12,61 +0,5 1,54 7,36 4,98 +1,5 22,40 1,38,64
775 666 358 554 334 837
775 1441 1799 2353 2687 3524
                   
Alva Wolwan Upsala IF 3137
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12,33 +1,9 1,42 7,91 4,99 +0,0 20,24 1,55,06
819 534 394 557 293 540
819 1353 1747 2304 2597 3137
                   
Klara Rådbo Hammarby IF 4156
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12,04 +0,3 1,66 11,36 5,36 +0,0 34,09 1,48,51
865 806 619 660 554 652
865 1671 2290 2950 3504 4156
                   
Sandra Jonsson Örgryte IS 3502
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12,45 +0,7 1,57 8,15 5,02 +0,3 19,87 1,43,59
800 701 409 565 286 741
800 1501 1910 2475 2761 3502
                   

F 15 600 m Final11/9  14:15

Heat 1
       
1Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF1,45,15712p
2Nora Swartz2001Östersunds GIF1,46,99679p
3Ella Darrell2001Lerum Friidrott1,47,32673p
4Elvira Carlén2001Lerum Friidrott1,47,91662p
5Linnea Pihl2001Lerum Friidrott1,50,83611p
6Alva Wolwan2001Upsala IF1,55,06540p

Heat 2
       
1Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF1,38,64837p
2Sandra Jonsson2001Örgryte IS1,43,59741p
3Ebba Hager2001Lerum Friidrott1,43,77738p
4Helena Cronstedt2001Malmö AI1,46,48688p
5Klara Rådbo2001Hammarby IF1,48,51652p
6Mikaela Ekman2001Täby IS1,53,12572p
7Feben Tewelde2001Järvsö IF1,58,36488p
8Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF1,58,77482p

F 15 600 m Final - Sammanställning
       
1Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF1,38,64837p
2Sandra Jonsson2001Örgryte IS1,43,59741p
3Ebba Hager2001Lerum Friidrott1,43,77738p
4Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF1,45,15712p
5Helena Cronstedt2001Malmö AI1,46,48688p
6Nora Swartz2001Östersunds GIF1,46,99679p
7Ella Darrell2001Lerum Friidrott1,47,32673p
8Elvira Carlén2001Lerum Friidrott1,47,91662p
9Klara Rådbo2001Hammarby IF1,48,51652p
10Linnea Pihl2001Lerum Friidrott1,50,83611p
11Mikaela Ekman2001Täby IS1,53,12572p
12Alva Wolwan2001Upsala IF1,55,06540p
13Feben Tewelde2001Järvsö IF1,58,36488p
14Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF1,58,77482p

F 15 80 mh Final10/9  11:20

Heat 1
    Vind: +1,9  
1Alva Wolwan2001Upsala IF12,33819p
2Ella Darrell2001Lerum Friidrott12,82743p
3Elvira Carlén2001Lerum Friidrott13,57634p

Heat 2
    Vind: +0,5  
1Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF12,37812p
2Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF12,61775p
3Ebba Hager2001Lerum Friidrott13,64625p

Heat 3
    Vind: +0,7  
1Sandra Jonsson2001Örgryte IS12,45800p
2Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF13,01715p
3Nora Swartz2001Östersunds GIF13,15694p
4Linnea Pihl2001Lerum Friidrott13,81601p

Heat 4
    Vind: +0,3  
1Klara Rådbo2001Hammarby IF12,04865p
2Feben Tewelde2001Järvsö IF12,86737p
3Mikaela Ekman2001Täby IS13,40658p
4Helena Cronstedt2001Malmö AI13,86594p

F 15 80 mh Final - Sammanställning
       
1Klara Rådbo2001Hammarby IF12,04865p
2Alva Wolwan2001Upsala IF12,33819p
3Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF12,37812p
4Sandra Jonsson2001Örgryte IS12,45800p
5Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF12,61775p
6Ella Darrell2001Lerum Friidrott12,82743p
7Feben Tewelde2001Järvsö IF12,86737p
8Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF13,01715p
9Nora Swartz2001Östersunds GIF13,15694p
10Mikaela Ekman2001Täby IS13,40658p
11Elvira Carlén2001Lerum Friidrott13,57634p
12Ebba Hager2001Lerum Friidrott13,64625p
13Linnea Pihl2001Lerum Friidrott13,81601p
14Helena Cronstedt2001Malmö AI13,86594p

F 15 Höjd Final10/9  12:20
       
1Klara Rådbo2001Hammarby IF1,66806p
2Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF1,60736p
3Helena Cronstedt2001Malmö AI1,60736p
4Sandra Jonsson2001Örgryte IS1,57701p
5Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF1,54666p
6Feben Tewelde2001Järvsö IF1,54666p
7Elvira Carlén2001Lerum Friidrott1,51632p
7Mikaela Ekman2001Täby IS1,51632p
9Ebba Hager2001Lerum Friidrott1,48599p
10Nora Swartz2001Östersunds GIF1,45566p
11Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF1,45566p
12Alva Wolwan2001Upsala IF1,42534p
13Linnea Pihl2001Lerum Friidrott1,36470p
13Ella Darrell2001Lerum Friidrott1,36470p

F 15 Höjd Final  1,21 1,24 1,27 1,30 1,33 1,36 1,39 1,42 1,45 1,48 1,51 1,54 1,57 1,60 1,63 1,66 1,69
Nora Swartz - - - - - o o o xo xx-
Helena Cronstedt - - - - - - - - - o o o o xo xxx
Ebba Hager - - - - - - o o xo xxo xxx
Elvira Carlén - - - - - o o o o xo o xxx
Linnea Pihl xo o xo o o xo xxx
Feben Tewelde - - - - - - - o o o xo xxo xxx
Lovisa Lindholm - - - - - - - o o o o xo xo o xxx
Ella Darrell - - - o xxo xo xxx
Mikaela Ekman - - - - - o - o o xo o xxx
Nicolina Eriksson - - - - o o xo o xxo xxx
Amanda Ivehammar - - - - o o o o o o xo xo xxx
Alva Wolwan - - - - - o o o xxx
Klara Rådbo - - - - - - - - - - o o o o xo o xxx
Sandra Jonsson - - - - - - - o o o o o xo xxx

F 15 Längd Final11/9  11:00
       
1Klara Rådbo2001Hammarby IF5,36+0,0660p
2Ebba Hager2001Lerum Friidrott5,17-0,3606p
3Mikaela Ekman2001Täby IS5,04-0,5570p
4Sandra Jonsson2001Örgryte IS5,02+0,3565p
5Alva Wolwan2001Upsala IF4,99+0,0557p
6Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF4,98+1,5554p
7Feben Tewelde2001Järvsö IF4,90+0,9532p
8Helena Cronstedt2001Malmö AI4,89-0,1530p
9Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF4,86+0,7522p
10Ella Darrell2001Lerum Friidrott4,72+1,5485p
11Elvira Carlén2001Lerum Friidrott4,66+1,2469p
12Nora Swartz2001Östersunds GIF4,54+0,7438p
13Linnea Pihl2001Lerum Friidrott4,52+0,0433p
14Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF4,48-0,6423p

F 15 Längd Final  1 2 3
Nora Swartz x +0,7 4,54 +0,7 x -0,4
Helena Cronstedt 4,72 +0,0 x +1,7 4,89 -0,1
Ebba Hager 5,03 +0,0 x +1,3 5,17 -0,3
Elvira Carlén 4,66 +1,2 4,55 +0,9 x +1,2
Linnea Pihl 4,52 +0,0 4,01 +1,1 4,31 +1,0
Feben Tewelde 4,58 -0,6 4,83 +0,0 4,90 +0,9
Lovisa Lindholm 4,77 +0,2 4,86 +0,7 4,85 +0,2
Ella Darrell 4,66 -0,3 4,71 +0,0 4,72 +1,5
Mikaela Ekman x +1,0 4,94 -0,6 5,04 -0,5
Nicolina Eriksson 4,37 +0,0 4,48 -0,6 4,47 +0,0
Amanda Ivehammar 4,63 -1,2 4,88 +2,1 4,98 +1,5
Alva Wolwan 4,99 +0,0 x +0,3 4,66 +0,0
Klara Rådbo 5,01 +1,2 5,22 +0,4 5,36 +0,0
Sandra Jonsson 4,73 +0,1 5,02 +0,3 4,89 +0,0

F 15 Kula Final10/9  14:15
       
1Klara Rådbo2001Hammarby IF11,36619p
2Feben Tewelde2001Järvsö IF10,93591p
3Ebba Hager2001Lerum Friidrott10,84585p
4Mikaela Ekman2001Täby IS10,03531p
5Helena Cronstedt2001Malmö AI9,61504p
6Nora Swartz2001Östersunds GIF9,43492p
7Ella Darrell2001Lerum Friidrott9,02465p
8Elvira Carlén2001Lerum Friidrott8,98463p
9Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF8,79451p
10Sandra Jonsson2001Örgryte IS8,15409p
11Alva Wolwan2001Upsala IF7,91394p
12Linnea Pihl2001Lerum Friidrott7,70380p
13Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF7,36358p
14Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF6,53305p

F 15 Kula Final  1 2 3
Nora Swartz 9,25 x 9,43
Helena Cronstedt 9,61 x 8,91
Ebba Hager 10,84 10,45 10,36
Elvira Carlén 8,14 8,98 8,88
Linnea Pihl 7,20 7,70 7,03
Feben Tewelde 9,68 10,49 10,93
Lovisa Lindholm 6,53 6,39 6,38
Ella Darrell 8,85 8,17 9,02
Mikaela Ekman 10,03 x x
Nicolina Eriksson x 8,79 x
Amanda Ivehammar 7,19 7,33 7,36
Alva Wolwan 7,69 7,69 7,91
Klara Rådbo 9,63 11,33 11,36
Sandra Jonsson 7,29 8,15 7,79

F 15 Spjut Final11/9  12:40
       
1Feben Tewelde2001Järvsö IF34,45561p
2Klara Rådbo2001Hammarby IF34,09554p
3Helena Cronstedt2001Malmö AI33,62545p
4Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF33,40541p
5Mikaela Ekman2001Täby IS31,30501p
6Nora Swartz2001Östersunds GIF28,65451p
7Ebba Hager2001Lerum Friidrott24,77378p
8Ella Darrell2001Lerum Friidrott24,44372p
9Elvira Carlén2001Lerum Friidrott22,98344p
10Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF22,40334p
11Alva Wolwan2001Upsala IF20,24293p
12Sandra Jonsson2001Örgryte IS19,87286p
13Linnea Pihl2001Lerum Friidrott17,84249p
14Lovisa Lindholm2001Linköpings GIF14,79193p

F 15 Spjut Final  1 2 3
Nora Swartz 26,51 26,21 28,65
Helena Cronstedt 30,53 33,62 33,48
Ebba Hager 24,77 20,67 x
Elvira Carlén 22,98 22,54 x
Linnea Pihl 17,84 15,82 16,11
Feben Tewelde 28,95 34,45 33,17
Lovisa Lindholm x 10,43 14,79
Ella Darrell 21,06 x 24,44
Mikaela Ekman 31,30 25,75 25,06
Nicolina Eriksson 31,36 31,76 33,40
Amanda Ivehammar 22,40 21,78 22,37
Alva Wolwan 20,24 x 13,43
Klara Rådbo 28,66 33,59 34,09
Sandra Jonsson 19,32 x 19,87


© Arena 2.0, RunPro Systems