P 16
100 m 200 m 400 m 800 m 1 500 m 3 000 m 110 mh 300 mh 2 000 m hinder Höjd Stav Längd Tresteg Kula Diskus Slägga Spjut 
P 15
80 m 300 m 800 m 2 000 m 80 mh 300 mh 1 500 m hinder Höjd Stav Längd Tresteg Kula Diskus Slägga Spjut 
F 16
100 m 200 m 400 m 800 m 1 500 m 3 000 m 100 mh 300 mh 1 500 m hinder Höjd Stav Längd Tresteg Kula Diskus Slägga Spjut 
F 15
80 m 300 m 800 m 2 000 m 80 mh 300 mh 1 500 m hinder Höjd Stav Längd Tresteg Kula Diskus Slägga Spjut 

USM 15-16 2017

Listan skapad: 2017-08-07 21:59:08


P 16


100 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

7

Imran Lernebo

2001

AIK Friidrott

11,46

8

Marcus Hagerud

2001

AIK Friidrott

9

Markus Lantto

2001

AIK Friidrott

11,48

30

Adam Haroon

2001

Danderyds SK

11,73

63

Moi Wirunpan

2001

Gefle IF

11,50

79

Gabriel Larsson Stewart

2001

Hammarby IF

83

Leon Johansson

2001

Hammarby IF

86

Paul Förnestig

2001

Hammarby IF

97

William Gardell

2002

Hellas FK

11,36

132

Albin Enbacker

2001

IF Göta Karlstad

12,40

135

Gabriel Gunnarsson

2001

IF Göta Karlstad

11,12

144

Arvid Mägi Theorin

2001

IF Kville

11,80

261

Amir Musa

2001

KFUM Örebro

11,72

262

Bimo Soenarso

2001

KFUM Örebro

271

Rasmus Hugosson

2001

KFUM Örebro

11,14

294

Felix Wilow

2001

Linköpings GIF

11,41

301

Adam Bruckner

2001

Ludvika FFI

12,23

309

Caleb Conable

2001

Malmö AI

317

Max Rosquist Larsson

2001

Malmö AI

393

Felix Ekman

2001

Sundbybergs IK

11,76

397

Ludvig Svanberg

2001

Sundsvalls FI

12,35

446

Filip Engström

2001

Turebergs FK

473

Erik Johansson

2001

Ullevi FK

11,48

475

Hampus Helamb

2001

Ullevi FK

479

Oliwer Danielsson

2001

Ullevi FK

10,88

501

Andreas Bocké

2001

Vallentuna FK

523

Victor Laurent

2001

Västerås FK

Totalt 27 deltagare

200 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

7

Imran Lernebo

2001

AIK Friidrott

23,59

8

Marcus Hagerud

2001

AIK Friidrott

23,27

30

Adam Haroon

2001

Danderyds SK

63

Moi Wirunpan

2001

Gefle IF

23,51

79

Gabriel Larsson Stewart

2001

Hammarby IF

83

Leon Johansson

2001

Hammarby IF

86

Paul Förnestig

2001

Hammarby IF

97

William Gardell

2002

Hellas FK

23,42

132

Albin Enbacker

2001

IF Göta Karlstad

25,43

221

Alexander Svensson

2001

IK Akele

262

Bimo Soenarso

2001

KFUM Örebro

271

Rasmus Hugosson

2001

KFUM Örebro

21,99

294

Felix Wilow

2001

Linköpings GIF

23,38

301

Adam Bruckner

2001

Ludvika FFI

25,68

309

Caleb Conable

2001

Malmö AI

358

William Sander

2001

Mölndals AIK

383

Sidrak Afework

2001

Spårvägens FK

23,77

388

Alfred Berglöf

2001

Strands IF

25,04

393

Felix Ekman

2001

Sundbybergs IK

24,14

397

Ludvig Svanberg

2001

Sundsvalls FI

446

Filip Engström

2001

Turebergs FK

460

Elias Lindahl

2001

Täby IS

473

Erik Johansson

2001

Ullevi FK

23,95

479

Oliwer Danielsson

2001

Ullevi FK

22,10

504

Linus Högblom

2001

Vallentuna FK

Totalt 25 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

5

Gustav Gahne

2001

AIK Friidrott

50,99

114

Johan Friberg

2001

Hässelby SK

117

Max Bechtel

2001

Hässelby SK

154

Tom Berensson

2001

IF Kville

53,24

221

Alexander Svensson

2001

IK Akele

244

Simon Sandkvist

2001

Järfälla Friidrottsklubb

53,68

258

Albin Hedén

2001

KFUM Arvika

322

Roble Abdullahi

2001

Malmö AI

358

William Sander

2001

Mölndals AIK

53,01

378

Anton Sjölund

2001

Spårvägens FK

52,96

383

Sidrak Afework

2001

Spårvägens FK

53,57

395

Elias Engström

2001

Sundsvalls FI

55,02

422

Gustaf Otterhed

2001

Thorengruppen TFC

53,00

446

Filip Engström

2001

Turebergs FK

460

Elias Lindahl

2001

Täby IS

488

Albert Nygren

2001

Upsala IF

50,37

547

Simon Martinsson

2001

Österhaninge IF

51,78

Totalt 17 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

4

Filip Ahlberg

2001

AIK Friidrott

5

Gustav Gahne

2001

AIK Friidrott

1.57,50

33

Oscar Winrot

2001

Danderyds SK

111

Anton Axelsson

2001

Hässelby SK

117

Max Bechtel

2001

Hässelby SK

132

Albin Enbacker

2001

IF Göta Karlstad

2.28,56

154

Tom Berensson

2001

IF Kville

2.05,59

229

Olof Blomgren

2001

IK Orient

230

William Brochmann

2001

IK Orient

244

Simon Sandkvist

2001

Järfälla Friidrottsklubb

2.06,15

293

Emil Renholm

2001

Linköpings GIF

342

Josef Wallenlind

2001

Mölndals AIK

1.55,22

378

Anton Sjölund

2001

Spårvägens FK

2.05,50

395

Elias Engström

2001

Sundsvalls FI

2.12,86

398

Pontus Lundqvist

2001

Sundsvalls FI

399

Jakob Tapani

2001

Sågmyra SK

2.15,00

436

David Canmo

2001

Trollhättans FIK

2.00,22

488

Albert Nygren

2001

Upsala IF

1.55,44

524

Biniam Habtom

2001

Åhus FIK

2.09,54

Totalt 19 deltagare

1 500 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

14

Kasper Friberg

2001

Björnstorps IF

4.19,96

111

Anton Axelsson

2001

Hässelby SK

216

Omar Nuur

2001

IFK Växjö

4.01,94

268

Melker Forsberg

2001

KFUM Örebro

4.19,57

404

Alexander Bucht

2001

Sävedalens AIK

407

Fabian Berntsson

2001

Sävedalens AIK

409

Goitom Mengstu

2001

Sävedalens AIK

412

Markus Engsner

2001

Sävedalens AIK

431

Emil Magnell-Millan

2001

Tjalve IF Norrköping

436

David Canmo

2001

Trollhättans FIK

4.24,00

484

Jonathan Edman

2001

Umedalens IF

4.24,24

Totalt 11 deltagare

3 000 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

14

Kasper Friberg

2001

Björnstorps IF

9.38,35

111

Anton Axelsson

2001

Hässelby SK

195

John Hermansson

2001

IFK Mora Friidrott

216

Omar Nuur

2001

IFK Växjö

8.49,77

404

Alexander Bucht

2001

Sävedalens AIK

407

Fabian Berntsson

2001

Sävedalens AIK

409

Goitom Mengstu

2001

Sävedalens AIK

412

Markus Engsner

2001

Sävedalens AIK

431

Emil Magnell-Millan

2001

Tjalve IF Norrköping

484

Jonathan Edman

2001

Umedalens IF

9.36,57

514

Hassan Abdiqadir

2001

Västerås FK

524

Biniam Habtom

2001

Åhus FIK

Totalt 12 deltagare

110 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

22

Arthur Abrahamsson

2001

Bromma IF

82

Jonathan Håkansson

2001

Hammarby IF

94

Carl Af Forselles

2001

Hellas FK

15,18

135

Gabriel Gunnarsson

2001

IF Göta Karlstad

14,84

152

Philip Ryding

2001

IF Kville

15,86

174

Leo Johansson

2001

IFK Kristinehamn

176

Arvid Askensjö

2001

IFK Lidingö

276

Thomas Jones

2001

Kyrkhults SK

299

Victor Gustafsson

2001

Linköpings GIF

317

Max Rosquist Larsson

2001

Malmö AI

388

Alfred Berglöf

2001

Strands IF

16,98

432

Henrik Renz

2001

Tjalve IF Norrköping

435

Johan Claeson

2001

Tranås AIF

454

Theodor Duvert

2001

Turebergs FK

16,82

496

Oliver Ericsson

2001

Upsala IF

533

Benjamin Tinglöf

2001

Ärla IF

Totalt 16 deltagare

300 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

2

Albin Wägmark

2001

AIK Friidrott

9

Markus Lantto

2001

AIK Friidrott

37

Carl Hedin

2001

Eksjö Södra IK

82

Jonathan Håkansson

2001

Hammarby IF

258

Albin Hedén

2001

KFUM Arvika

317

Max Rosquist Larsson

2001

Malmö AI

383

Sidrak Afework

2001

Spårvägens FK

45,13

435

Johan Claeson

2001

Tranås AIF

477

Melker Manne

2001

Ullevi FK

44,37

533

Benjamin Tinglöf

2001

Ärla IF

547

Simon Martinsson

2001

Österhaninge IF

41,43

Totalt 11 deltagare

2 000 m hinder

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

14

Kasper Friberg

2001

Björnstorps IF

0.00,00

111

Anton Axelsson

2001

Hässelby SK

128

Elliot Anderstedt

2001

Höörs IS

6.26,67

216

Omar Nuur

2001

IFK Växjö

6.10,52

268

Melker Forsberg

2001

KFUM Örebro

6.41,85

436

David Canmo

2001

Trollhättans FIK

514

Hassan Abdiqadir

2001

Västerås FK

Totalt 7 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

94

Carl Af Forselles

2001

Hellas FK

2,07

123

Tobias Solberg

2001

Hässelby SK

152

Philip Ryding

2001

IF Kville

1,89

193

Zakarias Denguir

2001

IFK Lund

1,75

231

Otto Nilsson

2001

IK Sisu

1,86

234

Andreas Ehn

2001

IK Ymer

1,75

267

Marcus Führ

2001

KFUM Örebro

1,88

388

Alfred Berglöf

2001

Strands IF

435

Johan Claeson

2001

Tranås AIF

454

Theodor Duvert

2001

Turebergs FK

477

Melker Manne

2001

Ullevi FK

1,75

482

Sören Pauli

2001

Ullevi FK

1,80

496

Oliver Ericsson

2001

Upsala IF

2,00

542

Oliver Edman

2001

Örgryte IS

1,79

Totalt 14 deltagare

Stav

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

25

Noah Ander

2001

Bromma IF

37

Carl Hedin

2001

Eksjö Södra IK

81

Harald Gemmel

2001

Hammarby IF

82

Jonathan Håkansson

2001

Hammarby IF

94

Carl Af Forselles

2001

Hellas FK

4,26

102

Teodor Sobczyk

2001

Hovslätts IK

3,40

123

Tobias Solberg

2001

Hässelby SK

176

Arvid Askensjö

2001

IFK Lidingö

3,10

231

Otto Nilsson

2001

IK Sisu

3,70

265

Erik Hanell

2001

KFUM Örebro

330

Melvin Wahlström

2001

Motala AIF

3,56

386

Karl Johansson

2001

Stocksäters IF

3,98

414

Nils Jensen

2001

Sävedalens AIK

3,50

432

Henrik Renz

2001

Tjalve IF Norrköping

454

Theodor Duvert

2001

Turebergs FK

533

Benjamin Tinglöf

2001

Ärla IF

542

Oliver Edman

2001

Örgryte IS

3,70

Totalt 17 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

63

Moi Wirunpan

2001

Gefle IF

6,35

94

Carl Af Forselles

2001

Hellas FK

6,85

102

Teodor Sobczyk

2001

Hovslätts IK

5,95

123

Tobias Solberg

2001

Hässelby SK

132

Albin Enbacker

2001

IF Göta Karlstad

5,06

193

Zakarias Denguir

2001

IFK Lund

5,68

210

Filip Lindh

2001

IFK Växjö

231

Otto Nilsson

2001

IK Sisu

6,19

234

Andreas Ehn

2001

IK Ymer

6,27

261

Amir Musa

2001

KFUM Örebro

5,99

271

Rasmus Hugosson

2001

KFUM Örebro

6,79

301

Adam Bruckner

2001

Ludvika FFI

5,33

309

Caleb Conable

2001

Malmö AI

317

Max Rosquist Larsson

2001

Malmö AI

354

Oskar Weidenholm

2001

Mölndals AIK

6,07

397

Ludvig Svanberg

2001

Sundsvalls FI

5,54

432

Henrik Renz

2001

Tjalve IF Norrköping

454

Theodor Duvert

2001

Turebergs FK

5,62

473

Erik Johansson

2001

Ullevi FK

6,60

475

Hampus Helamb

2001

Ullevi FK

5,90

479

Oliwer Danielsson

2001

Ullevi FK

6,64

482

Sören Pauli

2001

Ullevi FK

539

Isak Hejdenberg

2001

Örgryte IS

5,84

Totalt 23 deltagare

Tresteg

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

2

Albin Wägmark

2001

AIK Friidrott

22

Arthur Abrahamsson

2001

Bromma IF

63

Moi Wirunpan

2001

Gefle IF

12,38

94

Carl Af Forselles

2001

Hellas FK

14,53

102

Teodor Sobczyk

2001

Hovslätts IK

12,45

152

Philip Ryding

2001

IF Kville

11,68

210

Filip Lindh

2001

IFK Växjö

11,27

261

Amir Musa

2001

KFUM Örebro

12,83

270

Philip Wilhelmsson

2001

KFUM Örebro

11,64

276

Thomas Jones

2001

Kyrkhults SK

292

David Ekdal

2001

Linköpings GIF

10,99

309

Caleb Conable

2001

Malmö AI

317

Max Rosquist Larsson

2001

Malmö AI

354

Oskar Weidenholm

2001

Mölndals AIK

12,60

388

Alfred Berglöf

2001

Strands IF

397

Ludvig Svanberg

2001

Sundsvalls FI

11,83

454

Theodor Duvert

2001

Turebergs FK

12,13

474

Favour Chidison

2001

Ullevi FK

13,48

477

Melker Manne

2001

Ullevi FK

12,51

494

Lukas Olsson

2001

Upsala IF

11,79

539

Isak Hejdenberg

2001

Örgryte IS

13,01

Totalt 21 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

56

Danijel Milenkovic

2001

FIF Gnistan

105

Johannes Lilius

2001

Huddinge AIS

13,05

109

Johannes Olsson

2001

Hälle IF

12,85

144

Arvid Mägi Theorin

2001

IF Kville

17,24

243

William Lanndalen

2001

IK Ymer

12,91

253

Milton Danielsson

2001

Kalmar SK

301

Adam Bruckner

2001

Ludvika FFI

10,19

312

Erik Bengtsson

2001

Malmö AI

397

Ludvig Svanberg

2001

Sundsvalls FI

9,97

454

Theodor Duvert

2001

Turebergs FK

12,01

476

Lucas Bolin

2001

Ullevi FK

11,77

500

Victor Wisen

2001

Upsala IF

15,15

Totalt 12 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

37

Carl Hedin

2001

Eksjö Södra IK

56

Danijel Milenkovic

2001

FIF Gnistan

105

Johannes Lilius

2001

Huddinge AIS

40,57

144

Arvid Mägi Theorin

2001

IF Kville

36,87

176

Arvid Askensjö

2001

IFK Lidingö

243

William Lanndalen

2001

IK Ymer

43,49

253

Milton Danielsson

2001

Kalmar SK

312

Erik Bengtsson

2001

Malmö AI

362

Emil Holm

2001

Råby-Rekarne FIF

37,35

444

Emil Holm

2001

Turebergs FK

500

Victor Wisen

2001

Upsala IF

46,77

Totalt 11 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

56

Danijel Milenkovic

2001

FIF Gnistan

105

Johannes Lilius

2001

Huddinge AIS

50,15

243

William Lanndalen

2001

IK Ymer

58,49

362

Emil Holm

2001

Råby-Rekarne FIF

48,42

492

Hugo Sörby

2001

Upsala IF

52,04

500

Victor Wisen

2001

Upsala IF

47,00

Totalt 6 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

211

Jacob Andersson

2001

IFK Växjö

42,36

231

Otto Nilsson

2001

IK Sisu

43,06

243

William Lanndalen

2001

IK Ymer

54,89

297

Pontus Hagman

2001

Linköpings GIF

377

Jakob Grönlund

2001

Sollefteå GIF FI

397

Ludvig Svanberg

2001

Sundsvalls FI

33,73

398

Pontus Lundqvist

2001

Sundsvalls FI

45,62

440

Alex Johansson

2001

Turebergs FK

454

Theodor Duvert

2001

Turebergs FK

43,77

Totalt 9 deltagare

P 15


80 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

10

Milo Wahlgren

2002

AIK Friidrott

9,29

66

William Larsson

2002

Gefle IF

87

Sidney Léger

2002

Hammarby IF

118

Oliver Gao

2002

Hässelby SK

129

Erik Bergelin Ljungberg

2002

Höörs IS

9,62

145

Emil Bengtsson

2002

IF Kville

10,07

147

Erik Isaksson

2002

IF Kville

9,49

158

Oskar Bengtsson

2002

IF Udd

9,49

164

Adam Landén

2002

IFK Helsingborg

9,40

184

Oscar Taha

2002

IFK Lidingö

9,73

187

Adam Thell

2002

IFK Lund

9,62

240

Michael Johansson

2002

IK Ymer

9,79

241

Simon Avramsson

2002

IK Ymer

9,75

255

Viktor Palmén

2002

Karlskoga FIF

9,78

284

Erik Bohman

2002

Lerum Friidrott

10,22

311

Elias Hedner

2002

Malmö AI

314

Isac Engman

2002

Malmö AI

347

Marcel Schweikart

2002

Mölndals AIK

9,85

353

Oscar Nilsson

2002

Mölndals AIK

9,63

416

Stefan Savic

2002

Sävedalens AIK

445

Emil Johansson

2002

Turebergs FK

459

Anton Runemar

2002

Täby IS

468

Oliver Papinski

2002

Täby IS

481

Richie Leong

2002

Ullevi FK

9,51

497

Rasmus Skoglund

2002

Upsala IF

9,68

498

Simon Plesse

2002

Upsala IF

505

Gabriel Vikic

2002

Vif Gute FI

9,45

521

Tim Singmandeewised

2002

Västerås FK

Totalt 28 deltagare

300 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

55

Viktor Hedlund

2002

Falu IK

87

Sidney Léger

2002

Hammarby IF

112

Esrom Abreham

2002

Hässelby SK

115

Karl Källman

2002

Hässelby SK

124

Viktor Möller

2002

Hässelby SK

129

Erik Bergelin Ljungberg

2002

Höörs IS

38,01

145

Emil Bengtsson

2002

IF Kville

39,10

147

Erik Isaksson

2002

IF Kville

41,18

151

Jesper Nordström

2002

IF Kville

40,80

164

Adam Landén

2002

IFK Helsingborg

36,93

184

Oscar Taha

2002

IFK Lidingö

36,09

241

Simon Avramsson

2002

IK Ymer

38,34

286

Lukas Mindelsohn

2002

Lerum Friidrott

38,53

305

Andreas Jönsson

2002

Malmö AI

311

Elias Hedner

2002

Malmö AI

314

Isac Engman

2002

Malmö AI

357

Vilmer Elovsson

2002

Mölndals AIK

36,27

364

Olle Ek

2002

Råby-Rekarne FIF

40,77

368

Nicklas Sjöblom

2002

Rånäs 4H

384

Tom Fritzdorf

2002

Spårvägens FK

40,17

445

Emil Johansson

2002

Turebergs FK

459

Anton Runemar

2002

Täby IS

487

Gustav Harning

2002

Ununge IF

497

Rasmus Skoglund

2002

Upsala IF

505

Gabriel Vikic

2002

Vif Gute FI

35,61

511

David Mörck

2002

Västerås FK

521

Tim Singmandeewised

2002

Västerås FK

Totalt 27 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

15

Omar Ibrahim

2002

Bohus IF

2.06,33

26

Tor Ekström

2002

Bromma IF

59

Morgan Åkerblom

2002

FK Athlet

110

Nils Bredin

2002

Hälle IF

112

Esrom Abreham

2002

Hässelby SK

115

Karl Källman

2002

Hässelby SK

119

Samuel Olsson

2002

Hässelby SK

124

Viktor Möller

2002

Hässelby SK

140

Nahom Hailu

2001

IF Göta Karlstad

143

Amrullah Stanikzai

2002

IF Kville

145

Emil Bengtsson

2002

IF Kville

2.15,97

168

Erik Albin

2002

IFK Helsingborg

2.16,09

184

Oscar Taha

2002

IFK Lidingö

02.09,02

232

Dennis Holmstedt

2002

IK Westmannia

305

Andreas Jönsson

2002

Malmö AI

308

Anton Larsson

2002

Malmö AI

328

Kevin Bodén

2002

Motala AIF

2:07.16

349

Michael Rosenqvist

2002

Mölndals AIK

2.10,65

356

Victor Wahlgren

2002

Mölndals AIK

2.08,69

366

Eric Björfors

2002

Rånäs 4H

2.11,08

372

Oskar Karlsson

2002

SK Graal

2.12,22

406

Erik Guander

2002

Sävedalens AIK

441

Alexander Andersson

2002

Turebergs FK

453

Sebastian Christenson

2002

Turebergs FK

455

Victor Gruber

2002

Turebergs FK

487

Gustav Harning

2002

Ununge IF

510

August Kallin

2002

Västerås FK

528

Truls Månsson

2002

Åhus FIK

2.10,54

Totalt 28 deltagare

2 000 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

29

Anders Danielson Frost

2002

Dala-Järna IK

59

Morgan Åkerblom

2002

FK Athlet

78

Erik Danielsson

2002

Hammarby IF

6.18,59

90

Abdalle Omar

2002

Haparanda SKT

110

Nils Bredin

2002

Hälle IF

119

Samuel Olsson

2002

Hässelby SK

127

Anton Hermansson

2002

Högby IF

6.16,21

181

Julius Mördrup

2002

IFK Lidingö

06.12,66

198

Gustav Pålsson

2002

IFK Strömsund

280

Arvid Backteman

2002

Lerum Friidrott

328

Kevin Bodén

2002

Motala AIF

6.13,26

406

Erik Guander

2002

Sävedalens AIK

441

Alexander Andersson

2002

Turebergs FK

453

Sebastian Christenson

2002

Turebergs FK

455

Victor Gruber

2002

Turebergs FK

Totalt 15 deltagare

80 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

38

Daniel Kleist

2002

Eksjö Södra IK

39

Olof Hedin

2002

Eksjö Södra IK

55

Viktor Hedlund

2002

Falu IK

118

Oliver Gao

2002

Hässelby SK

122

Tobias Rydberg

2002

Hässelby SK

148

Fredrik Grund

2002

IF Kville

12,06

151

Jesper Nordström

2002

IF Kville

12,71

157

Peter Svensson

2002

IF Rigor

12,33

183

Måns Boshuis

2002

IFK Lidingö

12,99

185

Robin Isaksson

2002

IFK Lidingö

12,28

205

Edvin Månsson

2002

IFK Växjö

11,16

208

Emil Carlsson

2002

IFK Växjö

11,88

338

Felix Ljung

2002

Mölndals AIK

12,23

348

Marcus Blixt

2002

Mölndals AIK

11,53

357

Vilmer Elovsson

2002

Mölndals AIK

11,01

369

Samuel Eriksson

2002

Rånäs 4H

429

Daniel Adolfsson

2002

Tingbergs AIS

12,33

467

Ludvig All

2002

Täby IS

469

Oskar Edlund

2002

Täby IS

478

Ola Bokesjö

2002

Ullevi FK

485

Olle Bång

2002

Umedalens IF

12,62

549

Johannes Jansson

2002

Östhammar FI

Totalt 22 deltagare

300 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

39

Olof Hedin

2002

Eksjö Södra IK

55

Viktor Hedlund

2002

Falu IK

75

Jacob Seitl

2002

Habo FIF-04

125

Melker Tingberg

2002

Hässelby SK

143

Amrullah Stanikzai

2002

IF Kville

148

Fredrik Grund

2002

IF Kville

43,15

151

Jesper Nordström

2002

IF Kville

44,28

185

Robin Isaksson

2002

IFK Lidingö

43,09

205

Edvin Månsson

2002

IFK Växjö

43,06

338

Felix Ljung

2002

Mölndals AIK

341

Jesper Hermansson

2002

Mölndals AIK

43,02

348

Marcus Blixt

2002

Mölndals AIK

44,39

357

Vilmer Elovsson

2002

Mölndals AIK

40,13

364

Olle Ek

2002

Råby-Rekarne FIF

46,45

423

Noha Olsson

2002

Thorengruppen TFC

467

Ludvig All

2002

Täby IS

469

Oskar Edlund

2002

Täby IS

478

Ola Bokesjö

2002

Ullevi FK

45,46

Totalt 18 deltagare

1 500 m hinder

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

59

Morgan Åkerblom

2002

FK Athlet

78

Erik Danielsson

2002

Hammarby IF

5.01,20

90

Abdalle Omar

2002

Haparanda SKT

110

Nils Bredin

2002

Hälle IF

127

Anton Hermansson

2002

Högby IF

4.49,53

143

Amrullah Stanikzai

2002

IF Kville

168

Erik Albin

2002

IFK Helsingborg

5.14,41

181

Julius Mördrup

2002

IFK Lidingö

04.53,20

349

Michael Rosenqvist

2002

Mölndals AIK

356

Victor Wahlgren

2002

Mölndals AIK

5.06,97

372

Oskar Karlsson

2002

SK Graal

418

Ville Larsson

2002

Sävedalens AIK

423

Noha Olsson

2002

Thorengruppen TFC

451

Oliver Lindstrand

2002

Turebergs FK

455

Victor Gruber

2002

Turebergs FK

Totalt 15 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

38

Daniel Kleist

2002

Eksjö Södra IK

64

Natthaphon Muanngoen

2002

Gefle IF

1,76

66

William Larsson

2002

Gefle IF

1,55

148

Fredrik Grund

2002

IF Kville

1,70

157

Peter Svensson

2002

IF Rigor

284

Erik Bohman

2002

Lerum Friidrott

1,68

335

Anton Börås

2002

Mölndals AIK

1,70

369

Samuel Eriksson

2002

Rånäs 4H

429

Daniel Adolfsson

2002

Tingbergs AIS

445

Emil Johansson

2002

Turebergs FK

468

Oliver Papinski

2002

Täby IS

485

Olle Bång

2002

Umedalens IF

1,76

506

Johan Burvall

2002

Vif Gute FI

1,76

537

Gabriel Wallmark

2002

Örgryte IS

1,85

545

William Frisk

2002

Örgryte IS

1,78

549

Johannes Jansson

2002

Östhammar FI

Totalt 16 deltagare

Stav

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

39

Olof Hedin

2002

Eksjö Södra IK

157

Peter Svensson

2002

IF Rigor

208

Emil Carlsson

2002

IFK Växjö

4,50

274

Joel Andersson

2002

Kvarnsveden GoIF

3,53

369

Samuel Eriksson

2002

Rånäs 4H

411

Malte Rosvall

2002

Sävedalens AIK

451

Oliver Lindstrand

2002

Turebergs FK

464

Jonathan Howser

2002

Täby IS

480

Rasmus Samuelsson

2002

Ullevi FK

3,30

549

Johannes Jansson

2002

Östhammar FI

Totalt 10 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

38

Daniel Kleist

2002

Eksjö Södra IK

64

Natthaphon Muanngoen

2002

Gefle IF

5,45

75

Jacob Seitl

2002

Habo FIF-04

118

Oliver Gao

2002

Hässelby SK

122

Tobias Rydberg

2002

Hässelby SK

148

Fredrik Grund

2002

IF Kville

5,74

149

Gustav Tartu

2002

IF Kville

5,27

151

Jesper Nordström

2002

IF Kville

5,21

183

Måns Boshuis

2002

IFK Lidingö

5,64

185

Robin Isaksson

2002

IFK Lidingö

5,81

187

Adam Thell

2002

IFK Lund

6,20

208

Emil Carlsson

2002

IFK Växjö

5,97

240

Michael Johansson

2002

IK Ymer

255

Viktor Palmén

2002

Karlskoga FIF

5,66

315

Ludivg Nylander

2002

Malmö AI

341

Jesper Hermansson

2002

Mölndals AIK

5,79

347

Marcel Schweikart

2002

Mölndals AIK

5,71

357

Vilmer Elovsson

2002

Mölndals AIK

6,62

368

Nicklas Sjöblom

2002

Rånäs 4H

5,85

429

Daniel Adolfsson

2002

Tingbergs AIS

5,62

467

Ludvig All

2002

Täby IS

468

Oliver Papinski

2002

Täby IS

469

Oskar Edlund

2002

Täby IS

498

Simon Plesse

2002

Upsala IF

540

Joel Åsenlund

2002

Örgryte IS

5,71

549

Johannes Jansson

2002

Östhammar FI

Totalt 26 deltagare

Tresteg

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

38

Daniel Kleist

2002

Eksjö Södra IK

64

Natthaphon Muanngoen

2002

Gefle IF

98

Adam Sobczyk

2002

Hovslätts IK

11,48

122

Tobias Rydberg

2002

Hässelby SK

149

Gustav Tartu

2002

IF Kville

12,17

156

David Århammar

2002

IF Linnéa

12,28

183

Måns Boshuis

2002

IFK Lidingö

11,52

255

Viktor Palmén

2002

Karlskoga FIF

11,13

467

Ludvig All

2002

Täby IS

506

Johan Burvall

2002

Vif Gute FI

11,45

537

Gabriel Wallmark

2002

Örgryte IS

13,53

540

Joel Åsenlund

2002

Örgryte IS

12,73

541

Lukas Edqvist

2002

Örgryte IS

12,15

545

William Frisk

2002

Örgryte IS

Totalt 14 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

87

Sidney Léger

2002

Hammarby IF

99

Hampus Wallin

2002

Hovslätts IK

13,52

148

Fredrik Grund

2002

IF Kville

12,68

188

Andreas Henriksson

2002

IFK Lund

14,64

213

Leo Janén

2002

IFK Växjö

15,32

350

Måns Roos

2002

Mölndals AIK

15,51

368

Nicklas Sjöblom

2002

Rånäs 4H

13,83

369

Samuel Eriksson

2002

Rånäs 4H

410

Leo Frid Göransson

2002

Sävedalens AIK

429

Daniel Adolfsson

2002

Tingbergs AIS

14,44

448

Karl Ludvik

2002

Turebergs FK

491

Gabriel Axelsson

2002

Upsala IF

12,20

Totalt 12 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

39

Olof Hedin

2002

Eksjö Södra IK

99

Hampus Wallin

2002

Hovslätts IK

46,18

188

Andreas Henriksson

2002

IFK Lund

55,10

213

Leo Janén

2002

IFK Växjö

50,91

350

Måns Roos

2002

Mölndals AIK

49,01

369

Samuel Eriksson

2002

Rånäs 4H

429

Daniel Adolfsson

2002

Tingbergs AIS

38,00

448

Karl Ludvik

2002

Turebergs FK

507

Alfons Haals

2002

Västerås FK

520

Pontus Gustavsson

2002

Västerås FK

549

Johannes Jansson

2002

Östhammar FI

Totalt 11 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

99

Hampus Wallin

2002

Hovslätts IK

53,61

179

Gustav Andersson

2002

IFK Lidingö

52,49

185

Robin Isaksson

2002

IFK Lidingö

56,09

188

Andreas Henriksson

2002

IFK Lund

66,16

448

Karl Ludvik

2002

Turebergs FK

507

Alfons Haals

2002

Västerås FK

Totalt 6 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

148

Fredrik Grund

2002

IF Kville

47,32

185

Robin Isaksson

2002

IFK Lidingö

54,71

203

Filip Lublin

2002

IFK Tumba

40,22

387

Hjalmar Isberg

2002

Stora Tuna Friidrottsklubb

37,47

429

Daniel Adolfsson

2002

Tingbergs AIS

42,89

448

Karl Ludvik

2002

Turebergs FK

464

Jonathan Howser

2002

Täby IS

480

Rasmus Samuelsson

2002

Ullevi FK

39,78

520

Pontus Gustavsson

2002

Västerås FK

528

Truls Månsson

2002

Åhus FIK

36,33

549

Johannes Jansson

2002

Östhammar FI

Totalt 11 deltagare

F 16


100 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

11

Klara Ekström

2001

Alingsås IF

12,99

20

Lovisa Tällberg

2001

Bollnäs FIK

13,38

36

Nicolina Eriksson

2001

Djurmo/Sifferbo IF

13,14

50

Tilde Johansson

2001

Falkenbergs IK

12,22

85

My Lindberg

2001

Hammarby IF

96

Elisabeth Getahun

2001

Hellas FK

101

Stina Östklint

2001

Hovslätts IK

13,03

107

Sarah Karlsson

2001

Huddinge AIS

12,26

120

Shila Fahtli

2001

Hässelby SK

139

Olivia Österling Strömstedt

2001

IF Göta Karlstad

13,66

141

Alfrida Kilvik

2001

IF Kville

13,50

153

Sofia Overgaard

2001

IF Kville

161

Ebba Magnusson

2001

IFK Göteborg FI

12,81

163

Kajsa Kjellergren

2001

IFK Halmstad

11,85

191

Maja Maunsbach

2001

IFK Lund

12,75

200

Fanny Jansson

2001

IFK Sunne FI

12,58

239

Julia Wennersten

2001

IK Ymer

249

Freja Andersdotter

2001

KA 2 IF

12,57

269

Moa Eklundh

2001

KFUM Örebro

12,47

281

Cornelia Lindberg

2001

Lerum Friidrott

12,75

323

Samantha Oware

2001

Malmö AI

325

Wilma Rosenquist

2001

Malmö AI

447

Ida Winther

2001

Turebergs FK

458

Amanda Finney Nilsson

2001

Täby IS

509

Astrid Eggesjö

2001

Västerås FK

535

Filippa Sivnert

2001

Öresund FK

12,34

536

Ida Ottosson

2001

Öresund FK

12,79

548

Nora Swartz

2001

Östersunds GIF

Totalt 28 deltagare

200 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

1

Agnes Ekman

2001

AIK Friidrott

6

Hanna Enlund

2001

AIK Friidrott

25,72

11

Klara Ekström

2001

Alingsås IF

27,00

50

Tilde Johansson

2001

Falkenbergs IK

24,71

65

Vendela Ström

2001

Gefle IF

27,56

70

Sofie Cedergrund

2001

Göteborgs KIK

107

Sarah Karlsson

2001

Huddinge AIS

25,52

139

Olivia Österling Strömstedt

2001

IF Göta Karlstad

27,96

161

Ebba Magnusson

2001

IFK Göteborg FI

26,12

163

Kajsa Kjellergren

2001

IFK Halmstad

24,66

165

Alva Bengtsson

2001

IFK Helsingborg

27,11

171

Klara Torbjörn

2001

IFK Helsingborg

27,55

200

Fanny Jansson

2001

IFK Sunne FI

249

Freja Andersdotter

2001

KA 2 IF

25,48

269

Moa Eklundh

2001

KFUM Örebro

26,25

281

Cornelia Lindberg

2001

Lerum Friidrott

27,09

285

Linnéa Pihl

2001

Lerum Friidrott

27,09

302

Alice Heldt Cassel

2001

Ludvika FFI

27,32

323

Samantha Oware

2001

Malmö AI

325

Wilma Rosenquist

2001

Malmö AI

361

Felicia Boqvist

2001

Rydö ASK

25,76

391

Linnea Borrman

2001

Strömstad IF

392

Linnea Gateman

2001

Strömstad IF

26,43

396

Emma Vikström

2001

Sundsvalls FI

28,93

447

Ida Winther

2001

Turebergs FK

458

Amanda Finney Nilsson

2001

Täby IS

509

Astrid Eggesjö

2001

Västerås FK

519

Melina Mancuso

2001

Västerås FK

543

Sandra Jonsson

2001

Örgryte IS

25,80

Totalt 29 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

1

Agnes Ekman

2001

AIK Friidrott

6

Hanna Enlund

2001

AIK Friidrott

59,36

46

Walda Jonsson

2001

Eskilstuna FI

64,49

50

Tilde Johansson

2001

Falkenbergs IK

61

Freja Nygren

2001

Gefle IF

69

Julia Nielsen

2001

Göteborgs KIK

71

Wilma Nielsen

2001

Göteborgs KIK

80

Hanna Lindé

2001

Hammarby IF

116

Lovisa Bivstedt

2001

Hässelby SK

130

Lovisa Skoglund

2001

Höörs IS

57,31

165

Alva Bengtsson

2001

IFK Helsingborg

63,48

171

Klara Torbjörn

2001

IFK Helsingborg

63,84

302

Alice Heldt Cassel

2001

Ludvika FFI

60,74

361

Felicia Boqvist

2001

Rydö ASK

58,75

392

Linnea Gateman

2001

Strömstad IF

60,74

450

Maja Sund

2001

Turebergs FK

532

Ellinor Aurell

2001

Ängelholms IF

543

Sandra Jonsson

2001

Örgryte IS

59,49

Totalt 18 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

69

Julia Nielsen

2001

Göteborgs KIK

71

Wilma Nielsen

2001

Göteborgs KIK

116

Lovisa Bivstedt

2001

Hässelby SK

130

Lovisa Skoglund

2001

Höörs IS

2.13,09

196

Wilma Björkman

2001

IFK Mora Friidrott

247

Ebba Berglin

2001

KA 2 IF

254

Nadja Rugland

2001

Kalmar SK

400

Linn Tapani

2001

Sågmyra SK

450

Maja Sund

2001

Turebergs FK

532

Ellinor Aurell

2001

Ängelholms IF

Totalt 10 deltagare

1 500 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

84

Micaela Jungelin

2001

Hammarby IF

5.15,96

116

Lovisa Bivstedt

2001

Hässelby SK

180

Julia Arnhult

2001

IFK Lidingö

223

Linnea Johansson

2001

IK Akele

291

Amanda Ivehammar

2001

Linköpings GIF

4.52,82

408

Felicia Niklasson

2001

Sävedalens AIK

439

Tilde Bångman

2001

Trångsvikens IF

4.45,00

513

Elsa Wallenius

2001

Västerås FK

532

Ellinor Aurell

2001

Ängelholms IF

Totalt 9 deltagare

3 000 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

84

Micaela Jungelin

2001

Hammarby IF

223

Linnea Johansson

2001

IK Akele

275

Almida Thörjesson

2001

Kyrkhults SK

408

Felicia Niklasson

2001

Sävedalens AIK

439

Tilde Bångman

2001

Trångsvikens IF

513

Elsa Wallenius

2001

Västerås FK

532

Ellinor Aurell

2001

Ängelholms IF

Totalt 7 deltagare

100 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

17

Cornelia Westling

2001

Bollnäs FIK

15,60

50

Tilde Johansson

2001

Falkenbergs IK

13,63

67

Filippa Söderström

2001

Göteborgs KIK

101

Stina Östklint

2001

Hovslätts IK

16,26

120

Shila Fahtli

2001

Hässelby SK

141

Alfrida Kilvik

2001

IF Kville

16,21

153

Sofia Overgaard

2001

IF Kville

15,84

161

Ebba Magnusson

2001

IFK Göteborg FI

15,58

191

Maja Maunsbach

2001

IFK Lund

14,88

239

Julia Wennersten

2001

IK Ymer

245

Feben Tewelde

2001

Järvsö IF

249

Freja Andersdotter

2001

KA 2 IF

282

Ella Darrell

2001

Lerum Friidrott

15,12

313

Helena Cronstedt

2001

Malmö AI

319

Nellie Erlandsson

2001

Malmö AI

360

Paulina Sundvall

2001

Riviera FI

16,40

394

Ebba Vallin

2001

Sundsvalls FI

17,96

449

Lina Hagberg

2001

Turebergs FK

489

Alva Wolvan

2001

Upsala IF

15,70

502

Caroline Larsson

2001

Vallentuna FK

15,26

Totalt 20 deltagare

300 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

50

Tilde Johansson

2001

Falkenbergs IK

65

Vendela Ström

2001

Gefle IF

71

Wilma Nielsen

2001

Göteborgs KIK

103

Cornelia Böhnke

2001

Huddinge AIS

47,07

120

Shila Fahtli

2001

Hässelby SK

196

Wilma Björkman

2001

IFK Mora Friidrott

247

Ebba Berglin

2001

KA 2 IF

282

Ella Darrell

2001

Lerum Friidrott

46,77

283

Elvira Carlén

2001

Lerum Friidrott

49,65

291

Amanda Ivehammar

2001

Linköpings GIF

48,27

360

Paulina Sundvall

2001

Riviera FI

47,50

382

Melina Gustafson

2001

Spårvägens FK

50,17

449

Lina Hagberg

2001

Turebergs FK

502

Caroline Larsson

2001

Vallentuna FK

45,61

532

Ellinor Aurell

2001

Ängelholms IF

Totalt 15 deltagare

1 500 m hinder

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

116

Lovisa Bivstedt

2001

Hässelby SK

180

Julia Arnhult

2001

IFK Lidingö

05.40,34

275

Almida Thörjesson

2001

Kyrkhults SK

291

Amanda Ivehammar

2001

Linköpings GIF

439

Tilde Bångman

2001

Trångsvikens IF

5.19,00

513

Elsa Wallenius

2001

Västerås FK

532

Ellinor Aurell

2001

Ängelholms IF

5.05,45

Totalt 7 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

32

Jeanne Lindestam

2001

Danderyds SK

62

Klara Nolemo

2001

Gefle IF

1,65

73

Alexandra Klasson

2001

Habo FIF-04

106

Kajsa Engblom

2001

Huddinge AIS

1,49

150

Hilda Gyldén

2001

IF Kville

1,60

161

Ebba Magnusson

2001

IFK Göteborg FI

1,53

189

Ellen White

2001

IFK Lund

1,66

194

Elsa Hårrskog

2001

IFK Mora Friidrott

196

Wilma Björkman

2001

IFK Mora Friidrott

248

Ellen Blomgren

2001

KA 2 IF

257

Emmy Pettersson

2001

Katrineholms SK

259

Amanda Nilsson

2001

KFUM Arvika

283

Elvira Carlén

2001

Lerum Friidrott

1,58

313

Helena Cronstedt

2001

Malmö AI

318

Mea Gedin

2001

Malmö AI

391

Linnea Borrman

2001

Strömstad IF

394

Ebba Vallin

2001

Sundsvalls FI

1,53

546

Irmelin Olsson

2001

Österhaninge IF

1,58

Totalt 18 deltagare

Stav

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

76

Sandra Alvero

2001

Habo FIF-04

89

Tilda Kapell

2001

Hammarby IF

101

Stina Östklint

2001

Hovslätts IK

3,03

169

Gariella Jönsson

2001

IFK Helsingborg

3,80

233

Alma Eriksson

2001

IK Ymer

249

Freja Andersdotter

2001

KA 2 IF

3,02

282

Ella Darrell

2001

Lerum Friidrott

3,30

285

Linnéa Pihl

2001

Lerum Friidrott

2,90

287

Ronja Bökmark

2001

Lerum Friidrott

3,17

296

Maria Lindholm

2001

Linköpings GIF

3,68

307

Anja Olsson

2001

Malmö AI

3,40

374

Sanna Häggström

2001

Skellefteå AIK

3,00

375

Sofie Wiklund

2001

Skellefteå AIK

3,02

394

Ebba Vallin

2001

Sundsvalls FI

2,33

405

Elin Hellquist

2001

Sävedalens AIK

2,66

457

Alva Sundin

2001

Täby IS

472

Ebba Hager

2001

Ullevi FK

3,20

Totalt 17 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

36

Nicolina Eriksson

2001

Djurmo/Sifferbo IF

5,04

46

Walda Jonsson

2001

Eskilstuna FI

4,76

85

My Lindberg

2001

Hammarby IF

96

Elisabeth Getahun

2001

Hellas FK

5,00

137

Maja Karlsson

2001

IF Göta Karlstad

139

Olivia Österling Strömstedt

2001

IF Göta Karlstad

4,97

150

Hilda Gyldén

2001

IF Kville

4,89

161

Ebba Magnusson

2001

IFK Göteborg FI

4,95

196

Wilma Björkman

2001

IFK Mora Friidrott

5,12

200

Fanny Jansson

2001

IFK Sunne FI

5,23

249

Freja Andersdotter

2001

KA 2 IF

5,65

250

Hanna Falck

2001

KA 2 IF

5,36

251

Hanna Johansson

2001

KA 2 IF

5,04

264

Emily Capobianco

2001

KFUM Örebro

5,71

281

Cornelia Lindberg

2001

Lerum Friidrott

5,26

287

Ronja Bökmark

2001

Lerum Friidrott

5,11

306

Angel Richmore

2001

Malmö AI

313

Helena Cronstedt

2001

Malmö AI

319

Nellie Erlandsson

2001

Malmö AI

323

Samantha Oware

2001

Malmö AI

373

Alva Pettersson

2001

Skellefteå AIK

5,42

489

Alva Wolvan

2001

Upsala IF

5,26

Totalt 22 deltagare

Tresteg

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

17

Cornelia Westling

2001

Bollnäs FIK

11,80

24

Nellie Millde

2001

Bromma IF

67

Filippa Söderström

2001

Göteborgs KIK

101

Stina Östklint

2001

Hovslätts IK

10,58

103

Cornelia Böhnke

2001

Huddinge AIS

10,60

113

Jasmin Blomberg

2001

Hässelby SK

227

Linnea Lindh

2001

IK Orient

245

Feben Tewelde

2001

Järvsö IF

248

Ellen Blomgren

2001

KA 2 IF

250

Hanna Falck

2001

KA 2 IF

10,72

264

Emily Capobianco

2001

KFUM Örebro

11,20

283

Elvira Carlén

2001

Lerum Friidrott

11,29

287

Ronja Bökmark

2001

Lerum Friidrott

10,87

360

Paulina Sundvall

2001

Riviera FI

10,57

381

Lisa Ekenberg

2001

Spårvägens FK

10,26

391

Linnea Borrman

2001

Strömstad IF

548

Nora Swartz

2001

Östersunds GIF

10,70

Totalt 17 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

35

Felicia Lejros

2001

Djurmo/Sifferbo IF

88

Stina Gustavsson

2001

Hammarby IF

236

Corinne Wessman

2001

IK Ymer

245

Feben Tewelde

2001

Järvsö IF

260

Moa Laurila

2001

KFUM Arvika

340

Isabella Willén

2001

Mölndals AIK

11,79

365

Viktoria Krogen

2001

Råby-Rekarne FIF

9,90

403

Fanny Östman

2001

Säters IF

11,90

413

Molly Broback

2001

Sävedalens AIK

11,10

458

Amanda Finney Nilsson

2001

Täby IS

508

Anna Götberg

2001

Västerås FK

515

Jennifer Andersson

2001

Västerås FK

525

Fanny Lundberg

2001

Åhus FIK

Totalt 13 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

18

Julia Jonsson

2001

Bollnäs FIK

29,29

19

Linnea Hammargren

2001

Bollnäs FIK

22,69

27

Linnea Westerberg

2001

Bålsta IK

35

Felicia Lejros

2001

Djurmo/Sifferbo IF

76

Sandra Alvero

2001

Habo FIF-04

88

Stina Gustavsson

2001

Hammarby IF

209

Enny Björk

2001

IFK Växjö

35,42

224

Amanda Myhrman

2001

IK Hakarpspojkarna

27,98

236

Corinne Wessman

2001

IK Ymer

260

Moa Laurila

2001

KFUM Arvika

340

Isabella Willén

2001

Mölndals AIK

29,90

359

Emma Palmgren

2001

Nyköpings BIS

34,95

365

Viktoria Krogen

2001

Råby-Rekarne FIF

27,37

370

Jessica Billa

2001

SK Bore

371

Maja Persson

2001

SK Bore

403

Fanny Östman

2001

Säters IF

29,02

413

Molly Broback

2001

Sävedalens AIK

28,29

433

Jennifer Ahlstedt

2001

Tjalve IF Norrköping

449

Lina Hagberg

2001

Turebergs FK

472

Ebba Hager

2001

Ullevi FK

508

Anna Götberg

2001

Västerås FK

515

Jennifer Andersson

2001

Västerås FK

525

Fanny Lundberg

2001

Åhus FIK

Totalt 23 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

18

Julia Jonsson

2001

Bollnäs FIK

35,45

19

Linnea Hammargren

2001

Bollnäs FIK

45,73

27

Linnea Westerberg

2001

Bålsta IK

35

Felicia Lejros

2001

Djurmo/Sifferbo IF

173

Josefine Andersson

2001

IFK Kristinehamn

199

Isabelle Wiberg Eriksson

2001

IFK Strömsund

43,86

204

Linnéa Molander

2001

IFK Tumba

46,36

224

Amanda Myhrman

2001

IK Hakarpspojkarna

49,96

260

Moa Laurila

2001

KFUM Arvika

359

Emma Palmgren

2001

Nyköpings BIS

49,01

370

Jessica Billa

2001

SK Bore

371

Maja Persson

2001

SK Bore

394

Ebba Vallin

2001

Sundsvalls FI

35,86

396

Emma Vikström

2001

Sundsvalls FI

43,28

413

Molly Broback

2001

Sävedalens AIK

35,94

433

Jennifer Ahlstedt

2001

Tjalve IF Norrköping

503

Isabella Andersson

2001

Vallentuna FK

508

Anna Götberg

2001

Västerås FK

515

Jennifer Andersson

2001

Västerås FK

525

Fanny Lundberg

2001

Åhus FIK

Totalt 20 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

27

Linnea Westerberg

2001

Bålsta IK

35

Felicia Lejros

2001

Djurmo/Sifferbo IF

36

Nicolina Eriksson

2001

Djurmo/Sifferbo IF

35,81

58

Nadja Lennartsson

2001

FIK Färjestaden

209

Enny Björk

2001

IFK Växjö

36,47

245

Feben Tewelde

2001

Järvsö IF

295

Filippa Norberg

2001

Linköpings GIF

313

Helena Cronstedt

2001

Malmö AI

449

Lina Hagberg

2001

Turebergs FK

458

Amanda Finney Nilsson

2001

Täby IS

525

Fanny Lundberg

2001

Åhus FIK

Totalt 11 deltagare

F 15


80 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

3

Emilia Sjöstrand

2002

AIK Friidrott

12

Ebba Lindblom

2002

Alunda SK

10,72

23

Draina Kintu

2002

Bromma IF

28

Tyra Johansson

2002

Bålsta IK

10,80

31

Hanna Bäckman

2002

Danderyds SK

47

Elin Ekelund

2002

Eslövs AI

10,57

54

Olivia Nordgren

2002

Falu IK

57

Maja Pettersson

2002

FIF Gnistan

10,54

92

Olivia Bojang

2002

HaparandaTornio TFC

10,14

93

Bilge Kaya

2002

Hellas FK

10,39

95

Caroline Cedergren

2002

Hellas FK

104

Ella Hagman

2002

Huddinge AIS

10,18

134

Emmy Nyström Jansson

2002

IF Göta Karlstad

11,54

136

Linnea Werner

2002

IF Göta Karlstad

142

Alma Svanberg

2002

IF Kville

170

Hanna Persson

2002

IFK Helsingborg

11,13

182

Madeleine Aulio

2002

IFK Lidingö

190

Julia Berns

2002

IFK Lund

10,73

192

Selma Löfman

2002

IFK Lund

212

Laura Iversen

2002

IFK Växjö

220

Lina Arousell

2002

Iggesunds SK

10,56

235

Cajsa Augustsson

2002

IK Ymer

10,20

238

Ida Persson

2002

IK Ymer

246

Clara Johansson

2002

KA 2 IF

10,53

263

Cornelia Fernsten

2002

KFUM Örebro

278

Saga Bond

2002

Leksands FIK

11,12

300

Alva Sundström

2002

Ljungby FIK

11,04

304

Lovisa Jakobsson

2002

Ludvika FFI

10,86

320

Nikki Anderberg

2002

Malmö AI

321

Olivia Stridh

2002

Malmö AI

331

Elise Legzdins

2002

Mälarhöjdens IK

10,44

333

Josefin Wikfeldt

2002

Mälarhöjdens IK

334

Alva Larsson

2002

Mölndals AIK

10,70

337

Ebba Gustafsson

2002

Mölndals AIK

10,53

343

Josefin Stridh

2002

Mölndals AIK

351

Nike Wäljegård

2002

Mölndals AIK

10,76

363

Maja Åskag

2002

Råby-Rekarne FIF

10,51

367

Liv Andersson

2002

Rånäs 4H

389

Hanna Elfström

2002

Strands IF

401

Cecilia Eriksson

2002

Säffle FIK

402

Petra Bäckström

2002

Säffle FIK

461

Evelina Ottosson

2002

Täby IS

465

Junianna Larsen Brolin

2002

Täby IS

471

Cindy Darell

2002

Ullevi FK

10,33

527

Selma Jönsson

2002

Åhus FIK

10,20

538

Hedda Tellow

2002

Örgryte IS

Totalt 46 deltagare

300 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

13

Anja Jagesten

2002

Björnstorps IF

0,00

45

Sofia Bertilsson

2002

Eskilstuna FI

43,85

54

Olivia Nordgren

2002

Falu IK

92

Olivia Bojang

2002

HaparandaTornio TFC

40,90

93

Bilge Kaya

2002

Hellas FK

95

Caroline Cedergren

2002

Hellas FK

142

Alma Svanberg

2002

IF Kville

162

Kajsa Karila

2002

IFK Göteborg FI

43,64

172

Filippa Dedorsson

2002

IFK Kristinehamn

178

Elisabeth Hvalgren

2002

IFK Lidingö

41,13

186

Vendela Wahlberg

2002

IFK Lidingö

45,09

217

Tilde Bengtsson

2002

IFK Växjö

220

Lina Arousell

2002

Iggesunds SK

43,39

263

Cornelia Fernsten

2002

KFUM Örebro

43,18

288

Stina Pettersson

2002

Lerum Friidrott

44,93

331

Elise Legzdins

2002

Mälarhöjdens IK

332

Emelie From Hoppeler

2002

Mälarhöjdens IK

336

Ebba Follin

2002

Mölndals AIK

43,35

337

Ebba Gustafsson

2002

Mölndals AIK

355

Paulina Wikemar

2002

Mölndals AIK

44,38

379

Chloé Elhouar

2002

Spårvägens FK

42,92

380

Isabelle Ribbing

2002

Spårvägens FK

43,46

401

Cecilia Eriksson

2002

Säffle FIK

415

Sonia Fors

2002

Sävedalens AIK

43,22

434

Tuvalisa Rosenquist

2002

Tjalve IF Norrköping

438

Evelina Österman

2002

Trollhättans FIK

44,73

499

Tyra Morell

2002

Upsala IF

44,30

527

Selma Jönsson

2002

Åhus FIK

41,46

529

Klara Frih

2002

Åsbro GOIF

40,76

Totalt 29 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

13

Anja Jagesten

2002

Björnstorps IF

2.34,55

34

Saga Brodin

2002

Danderyds SK

41

Elin Ekengren

2002

Eskilstuna FI

2.27,87

42

Emilia Rydensjö

2002

Eskilstuna FI

2.21,52

43

Johanna Mickels

2002

Eskilstuna FI

2.21,56

100

Johanna Bülow

2002

Hovslätts IK

2.23,70

126

Saga Fältenhag

2002

Högbo GIF

2.18,02

131

Maja Jönsson

2002

Höörs IS

2.20,00

136

Linnea Werner

2002

IF Göta Karlstad

160

Alva Strandberg

2002

IFK Göteborg FI

175

Alma Holmberg

2002

IFK Lidingö

177

Carolina Larsson

2002

IFK Lidingö

02.25,48

178

Elisabeth Hvalgren

2002

IFK Lidingö

02.27,70

288

Stina Pettersson

2002

Lerum Friidrott

2.26,18

345

Maja Ottosson

2002

Mölndals AIK

2.27,31

355

Paulina Wikemar

2002

Mölndals AIK

2.23,08

376

Ida Blom

2002

SLK Oxelösund

442

Alice Berg

2002

Turebergs FK

486

Pernilla Norgren

2002

Umedalens IF

493

Klara Ygeby

2002

Upsala IF

2.25,47

529

Klara Frih

2002

Åsbro GOIF

2.13,66

Totalt 21 deltagare

2 000 m

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

13

Anja Jagesten

2002

Björnstorps IF

7.28,53

42

Emilia Rydensjö

2002

Eskilstuna FI

6.54,30

43

Johanna Mickels

2002

Eskilstuna FI

6.57,65

44

Josefin Johnsson

2002

Eskilstuna FI

91

Alina Vuokila

2002

HaparandaTornio TFC

7,45

126

Saga Fältenhag

2002

Högbo GIF

6.47,87

160

Alva Strandberg

2002

IFK Göteborg FI

7.09,11

175

Alma Holmberg

2002

IFK Lidingö

177

Carolina Larsson

2002

IFK Lidingö

07.24,70

222

Kajsa Kassman

2002

IK Akele

290

Lina Karlsson

2002

Lidköpings IS

346

Malin Jonson

2002

Mölndals AIK

6.37,42

376

Ida Blom

2002

SLK Oxelösund

442

Alice Berg

2002

Turebergs FK

493

Klara Ygeby

2002

Upsala IF

6.53,12

499

Tyra Morell

2002

Upsala IF

7.19,80

Totalt 16 deltagare

80 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

12

Ebba Lindblom

2002

Alunda SK

13,00

40

Towa Korsell

2002

Eksjö Södra IK

51

Gabriella Lindström

2002

Falu IK

57

Maja Pettersson

2002

FIF Gnistan

12,42

93

Bilge Kaya

2002

Hellas FK

104

Ella Hagman

2002

Huddinge AIS

12,78

136

Linnea Werner

2002

IF Göta Karlstad

146

Emilia Lönnqvist

2002

IF Kville

162

Kajsa Karila

2002

IFK Göteborg FI

12,25

182

Madeleine Aulio

2002

IFK Lidingö

13,17

192

Selma Löfman

2002

IFK Lund

202

Elwira Ripsweden

2002

IFK Tumba

12,90

212

Laura Iversen

2002

IFK Växjö

219

Tove Larsson

2002

IFK Växjö

12,05

220

Lina Arousell

2002

Iggesunds SK

12,56

226

Hanna Hedin

2002

IK Orient

237

Ebba Åhman

2002

IK Ymer

12,06

242

Sophie Reid

2002

IK Ymer

12,61

252

Tova Wickell

2002

KA 2 IF

12,65

277

Anna Back Nilsson

2002

Leksands FIK

12,53

316

Maja Fernström

2002

Malmö AI

321

Olivia Stridh

2002

Malmö AI

333

Josefin Wikfeldt

2002

Mälarhöjdens IK

12,83

336

Ebba Follin

2002

Mölndals AIK

13,23

343

Josefin Stridh

2002

Mölndals AIK

12,65

415

Sonia Fors

2002

Sävedalens AIK

12,88

421

Clara Bernhult

2002

Thorengruppen TFC

12,75

443

Clara Billing

2002

Turebergs FK

461

Evelina Ottosson

2002

Täby IS

465

Junianna Larsen Brolin

2002

Täby IS

466

Letichia Buchli

2002

Täby IS

471

Cindy Darell

2002

Ullevi FK

11,72

483

Wendela Yhlen Graf

2002

Ullevi FK

12,28

522

Tyra Landin

2002

Västerås FK

Totalt 34 deltagare

300 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

40

Towa Korsell

2002

Eksjö Södra IK

68

Johanna Stubner

2002

Göteborgs KIK

95

Caroline Cedergren

2002

Hellas FK

49,69

162

Kajsa Karila

2002

IFK Göteborg FI

48,95

202

Elwira Ripsweden

2002

IFK Tumba

47,70

206

Elin Frisk

2002

IFK Växjö

217

Tilde Bengtsson

2002

IFK Växjö

48,61

219

Tove Larsson

2002

IFK Växjö

47,29

237

Ebba Åhman

2002

IK Ymer

46,75

277

Anna Back Nilsson

2002

Leksands FIK

321

Olivia Stridh

2002

Malmö AI

332

Emelie From Hoppeler

2002

Mälarhöjdens IK

344

Lovisa Nilsson Edin

2002

Mölndals AIK

46,59

415

Sonia Fors

2002

Sävedalens AIK

50,50

421

Clara Bernhult

2002

Thorengruppen TFC

45,88

443

Clara Billing

2002

Turebergs FK

466

Letichia Buchli

2002

Täby IS

483

Wendela Yhlen Graf

2002

Ullevi FK

45,65

522

Tyra Landin

2002

Västerås FK

Totalt 19 deltagare

1 500 m hinder

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

42

Emilia Rydensjö

2002

Eskilstuna FI

5.33,10

91

Alina Vuokila

2002

HaparandaTornio TFC

5,58

100

Johanna Bülow

2002

Hovslätts IK

5.36,61

126

Saga Fältenhag

2002

Högbo GIF

175

Alma Holmberg

2002

IFK Lidingö

177

Carolina Larsson

2002

IFK Lidingö

05.51,11

288

Stina Pettersson

2002

Lerum Friidrott

332

Emelie From Hoppeler

2002

Mälarhöjdens IK

346

Malin Jonson

2002

Mölndals AIK

5.08,12

417

Ulrika Bredin

2002

Sävedalens AIK

442

Alice Berg

2002

Turebergs FK

493

Klara Ygeby

2002

Upsala IF

495

Nora Axelsson

2002

Upsala IF

6.11,65

499

Tyra Morell

2002

Upsala IF

5.52,44

Totalt 14 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

12

Ebba Lindblom

2002

Alunda SK

1,59

16

Tilde Johansson

2002

Bokenäs IF

1,48

21

Vendela Öst

2002

Bollnäs FIK

1,59

60

Emma Bodin

2002

Gefle IF

1,47

108

Vendela Einberg

2002

Huddinge AIS

1,52

138

Matilda Strand

2002

IF Göta Karlstad

146

Emilia Lönnqvist

2002

IF Kville

186

Vendela Wahlberg

2002

IFK Lidingö

1,51

218

Tilde Gudmundsson

2002

IFK Växjö

1,60

242

Sophie Reid

2002

IK Ymer

1,59

246

Clara Johansson

2002

KA 2 IF

1,59

256

Ebba Melin

2002

Katrineholms SK

1,57

272

Anna Klingberg

2002

Kvarnsveden GoIF

1,53

279

Agnes Dahlberg

2002

Lerum Friidrott

1,54

344

Lovisa Nilsson Edin

2002

Mölndals AIK

1,59

428

Emelie Edlund

2002

Timrå AIF - Friidrott

1,53

434

Tuvalisa Rosenquist

2002

Tjalve IF Norrköping

1,64

437

Ebba Engdahl

2002

Trollhättans FIK

1,48

483

Wendela Yhlen Graf

2002

Ullevi FK

1,64

486

Pernilla Norgren

2002

Umedalens IF

526

Kajsa Andersson

2002

Åhus FIK

1,52

544

Sofia Wingård

2002

Örgryte IS

1,65

Totalt 22 deltagare

Stav

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

40

Towa Korsell

2002

Eksjö Södra IK

53

Linn Jansson

2002

Falu IK

77

Tilda Fischer

2002

Habo FIF-04

215

Matilda Honeth

2002

IFK Växjö

2,90

273

Hilma Hindsberg

2002

Kvarnsveden GoIF

3,34

310

Celina Johannsen

2002

Malmö AI

2,90

385

Emma Johansson

2002

Stocksäters IF

3,21

419

Willhelmina Holmertz

2002

Sävedalens AIK

443

Clara Billing

2002

Turebergs FK

490

Frida Thornander

2002

Upsala IF

3,13

Totalt 10 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

3

Emilia Sjöstrand

2002

AIK Friidrott

12

Ebba Lindblom

2002

Alunda SK

5,35

23

Draina Kintu

2002

Bromma IF

28

Tyra Johansson

2002

Bålsta IK

45

Sofia Bertilsson

2002

Eskilstuna FI

4,99

54

Olivia Nordgren

2002

Falu IK

57

Maja Pettersson

2002

FIF Gnistan

5,15

74

Felicia Norell

2002

Habo FIF-04

92

Olivia Bojang

2002

HaparandaTornio TFC

5,40

93

Bilge Kaya

2002

Hellas FK

5,41

104

Ella Hagman

2002

Huddinge AIS

5,27

108

Vendela Einberg

2002

Huddinge AIS

134

Emmy Nyström Jansson

2002

IF Göta Karlstad

4,57

136

Linnea Werner

2002

IF Göta Karlstad

146

Emilia Lönnqvist

2002

IF Kville

166

Anna Lukic

2002

IFK Helsingborg

5,03

170

Hanna Persson

2002

IFK Helsingborg

4,96

172

Filippa Dedorsson

2002

IFK Kristinehamn

182

Madeleine Aulio

2002

IFK Lidingö

5,16

190

Julia Berns

2002

IFK Lund

4,92

212

Laura Iversen

2002

IFK Växjö

226

Hanna Hedin

2002

IK Orient

238

Ida Persson

2002

IK Ymer

246

Clara Johansson

2002

KA 2 IF

5,13

252

Tova Wickell

2002

KA 2 IF

5,28

266

Ida Pettersson

2002

KFUM Örebro

5,05

272

Anna Klingberg

2002

Kvarnsveden GoIF

4,86

320

Nikki Anderberg

2002

Malmö AI

333

Josefin Wikfeldt

2002

Mälarhöjdens IK

334

Alva Larsson

2002

Mölndals AIK

5,01

351

Nike Wäljegård

2002

Mölndals AIK

5,25

363

Maja Åskag

2002

Råby-Rekarne FIF

5,55

367

Liv Andersson

2002

Rånäs 4H

389

Hanna Elfström

2002

Strands IF

420

Hannah Zetterman

2002

Söderhamns IF

5,07

424

Alma Sjöberg

2002

Tibro AIK FK

434

Tuvalisa Rosenquist

2002

Tjalve IF Norrköping

5,51

437

Ebba Engdahl

2002

Trollhättans FIK

4,92

466

Letichia Buchli

2002

Täby IS

471

Cindy Darell

2002

Ullevi FK

5,40

538

Hedda Tellow

2002

Örgryte IS

5,58

Totalt 41 deltagare

Tresteg

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

3

Emilia Sjöstrand

2002

AIK Friidrott

28

Tyra Johansson

2002

Bålsta IK

48

Molly Johansson

2002

Falkenbergs IK

11,03

49

Thea Terho

2002

Falkenbergs IK

10,45

57

Maja Pettersson

2002

FIF Gnistan

10,89

74

Felicia Norell

2002

Habo FIF-04

155

Adama Diop

2002

IF Linnéa

10,55

182

Madeleine Aulio

2002

IFK Lidingö

11,04

190

Julia Berns

2002

IFK Lund

10,20

202

Elwira Ripsweden

2002

IFK Tumba

10,62

218

Tilde Gudmundsson

2002

IFK Växjö

11,32

225

Alice Gunnarsson

2002

IK Orient

228

Martina Olsson

2002

IK Orient

246

Clara Johansson

2002

KA 2 IF

11,50

266

Ida Pettersson

2002

KFUM Örebro

10,47

363

Maja Åskag

2002

Råby-Rekarne FIF

11,92

421

Clara Bernhult

2002

Thorengruppen TFC

10,97

434

Tuvalisa Rosenquist

2002

Tjalve IF Norrköping

11,49

Totalt 18 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

52

Hillevi Carlsson

2002

Falu IK

133

Amanda Fridberg

2002

IF Göta Karlstad

12,60

159

Amanda Rask

2002

IF Vingarna

167

Emilia Münchmeyer

2002

IFK Helsingborg

10,55

192

Selma Löfman

2002

IFK Lund

220

Lina Arousell

2002

Iggesunds SK

12,50

242

Sophie Reid

2002

IK Ymer

13,34

272

Anna Klingberg

2002

Kvarnsveden GoIF

10,29

289

Jenny Jonsson

2002

Lidköpings IS

300

Alva Sundström

2002

Ljungby FIK

11,27

303

Cecilia Fälldin

2002

Ludvika FFI

8,29

316

Maja Fernström

2002

Malmö AI

324

Victoria Quainoo

2002

Malmö AI

402

Petra Bäckström

2002

Säffle FIK

425

Lydia Bolmenäs

2002

Tibro AIK FK

456

Hannah Hilding

2002

Tyresö FK

Totalt 16 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

52

Hillevi Carlsson

2002

Falu IK

121

Sofia Boman

2002

Hässelby SK

133

Amanda Fridberg

2002

IF Göta Karlstad

41,09

167

Emilia Münchmeyer

2002

IFK Helsingborg

36,65

197

Felicia Wiberg Eriksson

2002

IFK Strömsund

30,09

207

Emelina Ring

2002

IFK Växjö

35,58

220

Lina Arousell

2002

Iggesunds SK

30,50

242

Sophie Reid

2002

IK Ymer

32,29

289

Jenny Jonsson

2002

Lidköpings IS

304

Lovisa Jakobsson

2002

Ludvika FFI

339

Helena Sund

2002

Mölndals AIK

35,03

425

Lydia Bolmenäs

2002

Tibro AIK FK

427

Elin Granlöf

2002

Timrå AIF - Friidrott

27,99

456

Hannah Hilding

2002

Tyresö FK

470

Freja Olofsson

2002

UF Contact

34,81

534

Emma Holmgren-Löf

2002

Örbyhus IF

33,72

Totalt 16 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

52

Hillevi Carlsson

2002

Falu IK

72

Alexandra Nilsson

2002

Götlunda IF

41,99

121

Sofia Boman

2002

Hässelby SK

133

Amanda Fridberg

2002

IF Göta Karlstad

56,09

192

Selma Löfman

2002

IFK Lund

45,30

214

Lydia Daniel

2002

IFK Växjö

220

Lina Arousell

2002

Iggesunds SK

45,72

235

Cajsa Augustsson

2002

IK Ymer

46,06

298

Tilde Jönsson

2002

Linköpings GIF

324

Victoria Quainoo

2002

Malmö AI

329

Leah Wahlström

2002

Motala AIF

36,20

339

Helena Sund

2002

Mölndals AIK

40,34

352

Olivia Asp

2002

Mölndals AIK

32,68

402

Petra Bäckström

2002

Säffle FIK

426

Dayanna Sundlöv

2002

Timrå AIF - Friidrott

36,67

427

Elin Granlöf

2002

Timrå AIF - Friidrott

31,94

430

Monia Kristiansson

2002

Tingbergs AIS

456

Hannah Hilding

2002

Tyresö FK

462

Felicia Öster

2002

Täby IS

463

Hannah Luxemburg

2002

Täby IS

470

Freja Olofsson

2002

UF Contact

33,58

512

Elin Jansson

2002

Västerås FK

516

Maj Yngveson

2002

Västerås FK

517

Maj Yngvesson

2002

Västerås FK

518

Maja Åkerblom

2002

Västerås FK

531

Alva Nilsson

2002

Ängelholms IF

534

Emma Holmgren-Löf

2002

Örbyhus IF

40,31

Totalt 27 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

3

Emilia Sjöstrand

2002

AIK Friidrott

121

Sofia Boman

2002

Hässelby SK

133

Amanda Fridberg

2002

IF Göta Karlstad

30,39

136

Linnea Werner

2002

IF Göta Karlstad

159

Amanda Rask

2002

IF Vingarna

201

Tilda Bergström

2002

IFK Sunne FI

41,50

218

Tilde Gudmundsson

2002

IFK Växjö

39,43

242

Sophie Reid

2002

IK Ymer

36,31

303

Cecilia Fälldin

2002

Ludvika FFI

21,62

326

Alva Hilding

2002

Motala AIF

29,32

327

Johanna Wirebro

2002

Motala AIF

34,59

339

Helena Sund

2002

Mölndals AIK

32,26

390

Filippa Oderbrant

2002

Strömstad IF

428

Emelie Edlund

2002

Timrå AIF - Friidrott

34,36

452

Sarah Olsson

2002

Turebergs FK

456

Hannah Hilding

2002

Tyresö FK

526

Kajsa Andersson

2002

Åhus FIK

33,73

530

Vendela Högkvist

2002

Åsbro GOIF

Totalt 18 deltagare



© Arena 2.0, RunPro Systems