Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Morgondagare, Utman & Guldj 5    Utskriftsdatum  21 december 2016   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  00:20   
  Arrangör  Falu SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 december 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Utmanar Pojk, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Esbjörn Montelius Risberg  2004  T 4    43.77  1:35.60  2:29.14    3:21.01   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Utmanar Flick, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Jobs  2003  T 2    32.48  1:09.09  1:46.09    2:22.28   
Julia Lindgren  2004  T 2    32.89  1:10.08  1:47.85    2:25.03   
Tuva Hjemli  2005  T 2    34.72  1:14.60  1:55.79    2:35.72   
Anna Nyberg  2003  T 3    37.33  1:18.23  1:59.97    2:40.69   
Anja Zetterberg  2003  T 2    37.23  1:18.84  2:01.97    2:45.00   
Ellen Lundin  2005  T 3    37.19  1:20.06  2:04.36    2:45.09   
Ida Engdahl  2003  T 3    38.12  1:21.20  2:05.06    2:46.99   
Emelie Ekvall  2003  T 3    41.38  1:28.29  2:17.19    3:04.07   
Selma Wallin  2003  T 3    44.96  1:35.78  2:29.97    3:24.68   
10  Emma Färlin  2006  T 4    47.18  1:40.27  2:36.03    3:28.91   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Morgondagarn, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Segersvahn  2006  Simidrott            27.42   
Olivia Eriksson  2007  Simidrott            27.71   
Doris von Hofsten  2006  Simidrott            28.10   
Vera Renberg  2006  Simidrott            28.21   
Stina Borgström  2007  Simidrott            28.30   
Minna Segersvahn  2008  Bronshaj            28.55   
Linus Bäcke  2006  Guldhaj            29.32   
Wilma Borgström  2005  Simidrott            29.60   
Emma Nilsson  2006  Silverhaj            29.66   
10  Elin Adamsson Warg  2007  Guldhaj            31.01   
11  Alice Lundin  2007  Simidrott            31.17   
12  Joel Wahlqvist  2006  Simidrott            31.53   
13  Erik Viker  2008  Guldhaj            31.85   
13  Olivia Jonsson Kvarnström  2007  Silverhaj            31.85   
15  Josefine Zetterberg  2008  Simidrott            31.88   
16  Gustav Bondensson  2007  Simidrott            31.91   
17  Meja Hansson  2007  Simidrott            33.92   
18  Leila Ohlsén  2007  Silverhaj            34.11   
19  Carolin Zetterberg  2006  Guldhaj            34.37   
20  Noah Eriksson  2006  Simidrott            35.04   
21  Nellie Nord  2007  Guldhaj            35.05   
22  Frode Montelius Risberg  2007  Simidrott            35.38   
Ella Kiiveri  2007  Bronshaj            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Morgondagar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Sjöberg  2003  T 4            25.69   
Robin Wallin  2005  T 4            27.15   
Alice Lundin  2007  Simidrott            28.14   
Agnes Abela  2006  Simidrott            28.79   
Olivia Eriksson  2007  Simidrott            29.97   
Gustav Bondensson  2007  Simidrott            31.02   
Adam Wallin  2007  Simidrott            32.28   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Morgondagare, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Svensson  2004  T 4            53.59   
Thea Klingberg  2006  Simidrott            54.12   
Sara Strömsöe  2006  T 4            54.91   
Agnes Sjöberg  2003  T 4            54.94   
Linus von Hofsten  2006  T 4            55.14   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  T 4            55.34   
Arvid Olofsson  2005  T 4            55.66   
Robin Wallin  2005  T 4            58.58   
Hanna Frank  2006  T 4            58.82   
10  Tor Sjöberg  2005  T 4            1:02.38   
11  Adam Wallin  2007  Simidrott            1:14.42   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Utmanare Herr, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  T 1    29.00        1:02.19   
Henrik Bransell  1999  T 1    29.19        1:03.18   
Samuel Sved  1998  T 1    33.21        1:09.94   
Johan Werkmästar  2002  T 2    37.16        1:23.42   
Martin Johansson  1998  T 1            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Utmanare Dam, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  T 1    29.39        1:04.47   
Frida Lannhard  2000  T 1    33.04        1:11.48   
Cecilia Czarnecki  1999  T 1    32.78        1:13.51   
Alva Wikström  2002  T 2    34.53        1:15.62   
Jessika Borbos  2001  T 2    34.98        1:16.23   
Nelly Antlöv  2002  T 2    37.41        1:16.46   
Ronja Rantanen  1999  T 1    35.59        1:19.60   
Sandra Jobs  2000  T 2    35.66        1:20.63   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Morgondagare, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Eriksson  2007  Simidrott            27.14   
Emma Nilsson  2006  Silverhaj            27.92   
Olivia Jonsson Kvarnström  2007  Silverhaj            28.13   
Vera Renberg  2006  Simidrott            28.35   
Doris von Hofsten  2006  Simidrott            28.57   
Nellie Nord  2007  Guldhaj            28.86   
Ella Kiiveri  2007  Bronshaj            29.03   
Emma Lundberg  2007  Simidrott            29.49   
Wilma Borgström  2005  Simidrott            29.58   
10  Leila Ohlsén  2007  Silverhaj            29.82   
11  Carolin Zetterberg  2006  Guldhaj            30.19   
12  Meja Hansson  2007  Simidrott            30.50   
13  Majken Klingberg  2009  Bronshaj            30.54   
14  Joel Wahlqvist  2006  Simidrott            31.00   
15  Josefine Zetterberg  2008  Simidrott            31.16   
16  Linus Bäcke  2006  Guldhaj            31.35   
17  Noah Eriksson  2006  Simidrott            32.38   
18  Benjamin Kaiser  2007  Bronshaj            33.32   
19  Minna Segersvahn  2008  Bronshaj            33.60   
20  Stina Borgström  2007  Simidrott            34.22   
21  Elin Adamsson Warg  2007  Guldhaj            35.78   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Master, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gunnar Kihlberg  1962  Master    43.06        1:28.28   
Anders Lundqvist  1966  Master    46.25        1:33.08   
Jens Lindow  1972  Master    49.00        1:43.11   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Morgondagare, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Segersvahn  2006  Simidrott            50.91   
Linus von Hofsten  2006  T 4            52.06   
Hanna Frank  2006  T 4            52.48   
Linnea Svensson  2004  T 4            53.77   
Alice Lundin  2007  Simidrott            55.22   
Gustav Bondensson  2007  Simidrott            55.38   
Agnes Sjöberg  2003  T 4            58.14   
Agnes Abela  2006  Simidrott            58.62   
Arvid Olofsson  2005  T 4            58.97   
10  Tor Sjöberg  2005  T 4            1:01.94   
11  Frode Montelius Risberg  2007  Simidrott            1:02.67   
12  Adam Wallin  2007  Simidrott            1:12.60   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Utman Pojk, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Esbjörn Montelius Risberg  2004  T 4            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Utman Flick, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Jobs  2003  T 2            33.16   
Julia Lindgren  2004  T 2            34.45   
Tuva Hjemli  2005  T 2            37.70   
Anna Nyberg  2003  T 3            38.43   
Ellen Lundin  2005  T 3            39.61   
Selma Wallin  2003  T 3            45.26   
Emelie Ekvall  2003  T 3            51.46   
Emma Färlin  2006  T 4            55.40   
Ida Engdahl  2003  T 3            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25 m Frisim med Poloboll, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stina Borgström  2007  Simidrott            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Morgondagarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Zetterberg  2008  Simidrott            23.13   
Emma Nilsson  2006  Silverhaj            24.31   
Wilma Borgström  2005  Simidrott            24.47   
Meja Hansson  2007  Simidrott            25.49   
Leila Ohlsén  2007  Silverhaj            25.50   
Carolin Zetterberg  2006  Guldhaj            25.56   
Vera Renberg  2006  Simidrott            26.31   
Stina Borgström  2007  Simidrott            27.67   
Linus Bäcke  2006  Guldhaj            28.07   
10  Ella Kiiveri  2007  Bronshaj            28.79   
11  Elin Adamsson Warg  2007  Guldhaj            29.13   
12  Nellie Nord  2007  Guldhaj            30.72   
13  Olivia Jonsson Kvarnström  2007  Silverhaj            30.73   
14  Benjamin Kaiser  2007  Bronshaj            31.30   
15  Majken Klingberg  2009  Bronshaj            32.44   
16  Noah Eriksson  2006  Simidrott            50.40   
Nathalie Sjöblom  2010  Bronshaj            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Morgondagarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  T 4            45.23   
Thea Klingberg  2006  Simidrott            46.44   
Arvid Olofsson  2005  T 4            48.88   
Frode Montelius Risberg  2007  Simidrott            49.50   
Alice Lundin  2007  Simidrott            51.30   
Doris von Hofsten  2006  Simidrott            51.63   
Agnes Sjöberg  2003  T 4            51.69   
Olivia Eriksson  2007  Simidrott            51.69   
Tor Sjöberg  2005  T 4            51.83   
10  Joel Wahlqvist  2006  Simidrott            53.73   
11  Gustav Bondensson  2007  Simidrott            54.15   
12  Felicia Segersvahn  2006  Simidrott            54.61   
13  Agnes Abela  2006  Simidrott            56.10   
14  Adam Wallin  2007  Simidrott            1:00.83   
Hanna Frank  2006  T 4            DNS   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim Utmanare Herr, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  T 1    27.45  59.01  1:31.45    2:03.21   
Henrik Bransell  1999  T 1    27.90  59.95  1:33.05    2:05.54   
Johan Werkmästar  2002  T 2    34.01  1:12.99  1:53.50    2:32.86   
Martin Johansson  1998  T 1            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Utmanare Dam, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  T 1    29.21  1:01.53  1:34.57    2:07.77   
Frida Lannhard  2000  T 1    31.27  1:05.19  1:39.79    2:13.44   
Cecilia Czarnecki  1999  T 1    32.70  1:08.21  1:43.80    2:18.98   
Ronja Rantanen  1999  T 1    32.57  1:08.72  1:45.81    2:22.85   
Nelly Antlöv  2002  T 2    33.66  1:10.25  1:47.46    2:23.89   
Lera Bikhnevich  1999  T 1    33.52  1:11.19  1:50.19    2:28.33   
Jessika Borbos  2001  T 2    33.89  1:12.13  1:51.57    2:29.75   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Master, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gunnar Kihlberg  1962  Master            35.59   
Anders Lundqvist  1966  Master            36.77   
Jens Lindow  1972  Master            37.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 december 2016 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  00:20