Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Morgondagare, Utmanare Guldj 2    Utskriftsdatum  19 maj 2015   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  22:38   
  Arrangör  Falu SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 maj 2015         
 
 
Gren 1, 200m Bröst utm äld pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  T2            2:45.66   
Axel Strömsöe  2000  T3            3:08.92   
                     
 
Gren 1, 200m Bröst utm äld pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Eriksson  1995  T2            2:30.96   
Victor Peltomaa  1998  T2            2:45.54   
Samuel Sved  1998  T2            2:51.66   
Per Höijer  1998  T2            3:06.57   
Gustav Sander  1998  T2            3:11.00   
                     
 
Gren 2, 200m Bröst utm äld flicko, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristin Andersson  1999  T3            3:26.89   
Estie Middlemore  1999  T3            3:37.27   
Saga Sternö  2001  T4            4:03.19   
                     
 
Gren 2, 200m Bröst utm äld flicko, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  T2            2:37.21   
Sofia Ander  1998  T2            3:03.06   
Julia Nordlund  1998  T2            3:06.03   
                     
 
Gren 3, 50m Rygg utm yngr pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Svärd  2003  T3            37.89   
Emil Boholm  2002  T4            47.20   
                     
 
Gren 4, 50m Rygg utm yngr flickor, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Wikström  2002  T3            35.42   
Hilda Sander  2002  T3            37.22   
Amanda Jobs  2003  T3            39.78   
Alva Wiker  2003  T3            40.57   
Anna Nyberg  2003  T3            42.35   
Julia Lindgren  2004  T4            42.43   
Anja Zetterberg  2003  T3            42.75   
Ellen Lundin  2005  T4            45.03   
Emma S. Persson  2002  T4            46.02   
10  Amanda Lindow  2002  T4            47.10   
11  Tuva Hjemli  2005  T4            47.77   
12  Tova Abela  2003  T4            50.91   
13  Hanna Widén  2003  T4            57.94   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Svensson  2004  Crawl            26.47   
Matilda Westling  2004  Crawl            27.01   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Crawl            27.30   
Tova Abela  2003  T4            27.61   
Sara Strömsöe  2006  Crawl            28.06   
Emma Färlin  2006  Crawl            28.73   
Robin Wallin  2005  Crawl            29.58   
Lukas Seiler  2007  Guldhajen            29.90   
Carla Karsberg  2007  Crawl            30.22   
10  Ella Lundkvist  2006  Bronshajen            33.43   
11  Doris von Hofsen  2008  Guldhajen            34.08   
12  Linus von Hofsten  2006  Crawl            34.44   
13  Joel Wahlqvist  2006  Crawl            34.85   
14  Nova Åberg  2007  Guldhajen            34.94   
15  Agnes Abela  2006  Crawl            34.97   
16  Thea Klingberg  2006  Bronshajen            36.23   
17  Herman Andersson  2007  Falu Simsällskap            36.29   
18  Alice Lundin  2007  Crawl            36.61   
19  Lovisa Morén  2006  Bronshajen            37.92   
20  Maja Höijer  2005  Crawl            38.39   
21  Ronja Koij  2007  Guldhajen            38.97   
22  Adam Wallin  2007  Bronshajen            42.91   
23  Jasmine Almstedt  2008  Bronshajen            44.38   
24  Alva Åberg  2008  Bronshajen            45.29   
25  Theodor Engdahl  2007  Bronshajen            49.24   
26  Maja Edlund  2008  Bronshajen            50.90   
27  Josefine Zetterberg  2008  Guldhajen            58.67   
28  Alexander Wiaderny  2007  Bronshajen            59.23   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bransell  2004  T4            52.03   
Alma Strömsöe  2004  Crawl            53.23   
Greta Ribaitis  2004  Crawl            53.51   
Eric Back  2002  Crawl            55.02   
Selma Wallin  2003  T4            56.35   
Vendela Mehtälä  2004  Crawl            56.88   
Ella Back  2004  Crawl            58.39   
Wilma Lindgren  2006  Crawl            1:00.80   
Sara Wallin  2004  Crawl            1:08.27   
Miriam Bassek  2003  T4            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Fjäril Morgondagarna, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Sternö  2001  T4            20.95   
Alma Strömsöe  2004  Crawl            21.25   
Elsa Bransell  2004  T4            21.32   
Greta Ribaitis  2004  Crawl            24.17   
Selma Wallin  2003  T4            24.60   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Crawl            25.12   
Emma Färlin  2006  Crawl            25.34   
Wilma Lindgren  2006  Crawl            26.14   
Matilda Westling  2004  Crawl            27.90   
Adam Wingård  2005  Guldhajen            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Masters, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Johansson  1998  Triathlon            30.58   
Gunnar Kihlberg  1962  Master            37.42   
Marit Montelius  1978  Master            38.00   
Niklas Gunnarssson  1969  Master            38.66   
Anna Lundgren  1979  Master            40.95   
Anders Lundqvist  1966  Master            45.40   
Carolina Nordvall  1987  Master            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Rygg Morgondagarna, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carla Karsberg  2007  Crawl            25.67   
Maja Nyström  2007  Bronshajen            25.94   
Cornelia Ström  2006  Bronshajen            27.21   
Emma Färlin  2006  Crawl            27.57   
Alice Lundin  2007  Crawl            28.23   
Nova Åberg  2007  Guldhajen            29.83   
Sara Wallin  2004  Crawl            30.14   
Agnes Abela  2006  Crawl            30.31   
Agnes Alvin  2005  Guldhajen            30.37   
10  Maja Höijer  2005  Crawl            30.66   
11  Robin Wallin  2005  Crawl            31.20   
12  Ronja Koij  2007  Guldhajen            32.18   
13  Ella Lundkvist  2006  Bronshajen            32.20   
14  Thea Klingberg  2006  Bronshajen            32.52   
15  Frode Montelius Risberg  2007  Bronshajen            32.58   
16  Joel Wahlqvist  2006  Crawl            34.31   
17  Meja Hansson  2007  Guldhajen            34.33   
18  Yozo Björklund  2007  Bronshajen            35.98   
19  Josefine Zetterberg  2008  Guldhajen            37.59   
20  Jasmine Almstedt  2008  Bronshajen            38.99   
21  Lovisa Morén  2006  Bronshajen            39.51   
22  Maja Edlund  2008  Bronshajen            40.22   
23  Alva Åberg  2008  Bronshajen            42.77   
24  Alexander Wiaderny  2007  Bronshajen            42.84   
25  Adam Wallin  2007  Bronshajen            43.08   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Morgondagarna, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bransell  2004  T4            47.72   
Greta Ribaitis  2004  Crawl            49.13   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Crawl            52.86   
Selma Wallin  2003  T4            54.18   
Matilda Westling  2004  Crawl            55.42   
Linnea Svensson  2004  Crawl            56.60   
Vendela Mehtälä  2004  Crawl            57.23   
Ella Back  2004  Crawl            57.61   
Wilma Lindgren  2006  Crawl            1:00.78   
Miriam Bassek  2003  T4            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Bröst utm yngr pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Boholm  2002  T4            47.18   
Malte Svärd  2003  T3            47.35   
Harald Bergqvist  2005  T4            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Bröst utm yngr flicko, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  T3            39.74   
Alva Wikström  2002  T3            40.97   
Alva Wiker  2003  T3            44.11   
Julia Lindgren  2004  T4            44.50   
Amanda Jobs  2003  T3            46.52   
Anja Zetterberg  2003  T3            47.71   
Emma S. Persson  2002  T4            47.97   
Anna Nyberg  2003  T3            49.25   
Tuva Hjemli  2005  T4            51.18   
10  Ellen Lundin  2005  T4            51.89   
11  Hanna Widén  2003  T4            53.76   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Morgondagarna, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Strömsöe  2006  Crawl            24.72   
Alice Lundin  2007  Crawl            25.09   
Carla Karsberg  2007  Crawl            25.54   
Agnes Alvin  2005  Guldhajen            25.95   
Lukas Seiler  2007  Guldhajen            27.58   
Nova Åberg  2007  Guldhajen            28.76   
Joel Wahlqvist  2006  Crawl            28.87   
Doris von Hofsen  2008  Guldhajen            29.24   
Gustav Bondensson  2007  Guldhajen            29.53   
10  Thea Klingberg  2006  Bronshajen            32.39   
11  Theodor Engdahl  2007  Bronshajen            34.14   
12  Ella Lundkvist  2006  Bronshajen            34.38   
13  Agnes Abela  2006  Crawl            35.44   
14  Yozo Björklund  2007  Bronshajen            36.90   
15  Maja Höijer  2005  Crawl            37.39   
16  Josefine Zetterberg  2008  Guldhajen            39.42   
17  Meja Hansson  2007  Guldhajen            39.76   
18  Jasmine Almstedt  2008  Bronshajen            40.88   
19  Ronja Koij  2007  Guldhajen            41.01   
20  Maja Edlund  2008  Bronshajen            42.64   
21  Frode Montelius Risberg  2007  Bronshajen            44.25   
22  Joel Rosqvist  2007  Falu Simsällskap            45.83   
Alva Åberg  2008  Bronshajen            DNS   
Herman Andersson  2007  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Morgondagarna, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bransell  2004  T4            42.91   
Greta Ribaitis  2004  Crawl            43.57   
Alma Strömsöe  2004  Crawl            44.70   
Vendela Mehtälä  2004  Crawl            47.03   
Selma Wallin  2003  T4            47.65   
Ella Back  2004  Crawl            47.73   
Matilda Westling  2004  Crawl            49.67   
Linnea Svensson  2004  Crawl            49.89   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Crawl            50.13   
10  Sara Wallin  2004  Crawl            53.33   
11  Emma Färlin  2006  Crawl            53.73   
12  Wilma Lindgren  2006  Crawl            57.38   
13  Linus von Hofsten  2006  Crawl            58.30   
Miriam Bassek  2003  T4            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Medley utm yn pojkar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Svärd  2003  T3            1:27.58   
Harald Bergqvist  2005  T4            DNS   
Ludvig Olofsson  2003  T4            DNS   
Emil Boholm  2002  T4            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Medley utm yn flicko, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  T3            1:17.26   
Alva Wikström  2002  T3            1:18.26   
Amanda Jobs  2003  T3            1:25.44   
Alva Wiker  2003  T3            1:29.12   
Julia Lindgren  2004  T4            1:31.25   
Anna Nyberg  2003  T3            1:33.73   
Ellen Lundin  2005  T4            1:35.70   
Tuva Hjemli  2005  T4            1:40.19   
Amanda Lindow  2002  T4            1:40.61   
10  Hanna Widén  2003  T4            1:58.54   
Anja Zetterberg  2003  T3            DSQ   
Emma S. Persson  2002  T4            DSQ   
Tova Abela  2003  T4            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Rygg utm äldr pojkar, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  T2            2:30.82   
Axel Strömsöe  2000  T3            2:59.10   
                     
 
Gren 17, 200m Rygg utm äldr pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Eriksson  1995  T2            2:28.00   
Victor Peltomaa  1998  T2            2:32.49   
Samuel Sved  1998  T2            2:47.93   
Per Höijer  1998  T2            3:05.07   
Gustav Sander  1998  T2            3:08.93   
                     
 
Gren 18, 200m Rygg utm äld Flickor, Finaler 14 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Östling  2001  T2            2:33.97   
Ronja Rantanen  1999  T2            2:47.69   
Sandra Jobs  2000  T3            2:48.95   
Maja Söderkvist  2000  T3            3:01.20   
Saga Sternö  2001  T4            3:57.32   
Estie Middlemore  1999  T3            DNS   
Ida Brandt  2000  T3            DNS   
Kristin Andersson  1999  T3            DNS   
                     
 
Gren 18, 200m Rygg utm äld Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  T2            2:23.21   
Julia Nordlund  1998  T2            2:32.50   
Sofia Ander  1998  T2            2:44.41   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Masters, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Johansson  1998  Triathlon            2:12.26   
Tobias Larsson  1972  Master            2:23.08   
Gunnar Kihlberg  1962  Master            2:48.85   
Ingo Seiler  1974  Master            2:56.52   
Niklas Gunnarssson  1969  Master            2:58.46   
Anna Lundgren  1979  Master            3:01.48   
Claudia Seiler  1976  Master            3:02.24   
Anders Lundqvist  1966  Master            3:02.63   
Fredrik Lundin  1967  Master            3:05.20   
Carolina Nordvall  1987  Master            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  19 maj 2015 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  22:38