Hoppa till sidans innehåll

2014


2014

Datum  Tävling  Arrangör Inbjudan  PM  Startlista  LiveTime  Resultat 
Januari              
5 Lilla Vasadoppet

Hedemora

 Inbjudan PM Startlista   Resultat
25-26 UGP1+SUSS Borlänge Inbjudan PM Startlista v Resultat
               
Februari              
15-16 Väsman open  Ludvika  Inbjudan PM Startlista v Resultat
17 Morgondagare Falu SS Inbjudan   Startlista   Resultat
               
Mars              
22-23 Skins games Falu SS Inbjudan PM Startlista v Resultat
               
April              
5-6 Västerås meet (50m) Västerås  Inbjudan
PM Startlista v Resultat
12-13 Mora cup Mora Inbjudan PM Startlista v Resultat
27 Vårsimiaden försök Falu SS Inbjudan PM   v  Resultat
               
Maj              
3-4  Jöns svanbergsimmet (50m)  Upsala Inbjudan PM Startlista v Resultat
10 Dala Minisim Leksand Inbjudan       Resultat
10-11 Vårsimiaden final Söderhamn     Startlista v Resultat
19 Morgondagare Falu SS Inbjudan   Startlista   Resultat
29 Majplurret Avesta Inbjudan PM      Resultat
               
Juni              
31-1 Ungdoms GP 3 (50m) Eskilstuna  Inbjudan PM Startlista v Resultat
7 Morgondagare/KM(50m) Falu SS Inbjudan   Startlista   Resultat
7-8 DM/JDM (50m) Köping     Startlista v Resultat
25-29 Sum-Sim (50m) Malmö   PM Startlista v Resultat
27-29 Head Summer Cup Stockholm Inbjudan PM Startlista v Resultat
28 Runn Open Water Falu SS Inbjudan  
  Resultat
               
Juli              
2-6 SM/JSM (50m) Borås     Startlista v
Resultat
               
Augusti              
               
September              
6-7 Masdoppet  Borlänge Inbjudan PM
Startlista v Resultat
20-21 Wadköpingsdoppet Örebro Inbjudan PM Startlista v
Resultat
21 Stjärnskottet Ludvika Inbjudan       Resultat
28 Dalamästerskapen Mora Inbjudan     v
Resultat
               
Oktober              
5 Vasadoppet Hedemora Inbjudan PM Startlista   Resultat
6 Morgondagare Falu SS Inbjudan   Startlista   Resultat
11-12 UGP4 Falu simfestival Falu SS Inbjudan PM Startlista  v Resultat
18 Dala Minisim Leksand Inbjudan   Startlista   Resultat
25-26 DM/JDM Gävle Inbjudan PM Startlista  v Resultat
               
November              
8-9 Sum-Sim region Västerås  Inbjudan PM Startlista v Resultat
23 Höstsimiaden Ludvika Inbjudan   Startlista v Resultat
29-30 Speedo Cup Eskilstuna  Inbjudan PM Startlista v Resultat
               
December              
5-7 Sum-Sim riks Helsingborg     Startlista v Resultat
7 Hofors Cup Hofors Inbjudan    
Resultat
8 Morgondagarna Falun Inbjudan   Startlista   Resultat
Uppdaterad: 2016-12-05 18:15
Skribent: Anders Lundqvist

facebook_50px

Twitter_50px

YouTube

CertifieradCrawlkurs_logga

Stora_stoten svart

 

Runn Open Water

 

Vill du ha
vårt nyhetsbrev?

Nyhetsbrev

 

Beställ klubbkläder

logo-stadium-header

 

Scandic Lugnet Falun_Red

 

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Falu SS - Simidrott
Lugnetvägen 7
79131 Falun

Besöksadress:
Lugnetvägen 7
79131 Falun

Kontakt:
Tel: 023-106 28
Fax: 023-269 41
E-post: This is a mailto link

Se all info