Hoppa till sidans innehåll

2016


2016

Tävlingsplanering för 2016 finns angiven för respektive tävlingsgrupp här...

 

Datum  Tävling  Arrangör Inbjudan  PM  Startlista  LiveTime  Resultat 
Jan              
10 Lilla Vasadoppet Hedemora         Resultat
30-31 UGP1+SUSS Borlänge       v Resultat
               
Feb              
8 Morgondagarna Falun

Inbjudan

  Startlista   Resultat
27-28 2XU Falu Skins Games Falun Inbjudan PM Startlista v Resultat
               
Mar              
12-13 UGP 2 Ludvika   PM Startlista v Resultat
               
Apr              
9-10 Mora Cup Mora Inbjudan PM     Resultat
9-10 Västerås Meet (50m) Västerås  Inbjudan PM Startlista v Resultat
23 Vårsimiaden försök Uppsala   PM Startlista v Resultat
               
Maj              
5 Majplurret Avesta Inbjudan        Resultat
7-8 Vårsimiaden final Karlskoga       v Resultat
14-15 Jöns Svanberg (50m) Upsala Inbjudan      v Resultat
16 Morgondagarna Falun Inbjudan       Resultat
21 Dala Minisim  Leksand  Inbjudan        
               
Jun              
4-5 UGP 3 Eskilstuna
         
6 KM (50m) Falun          
11-12 JDM/DM Upsala Inbjudan     v  
26 Runn Open Water Falun          
29/6-3/7 LH-Games  Landskrona Inbjudan        
29/6-3/7 Sum-Sim  Linköping        v  
               
Jul              
6-10 SM/JSM (50m) Norrköping       v  
               
Aug              
 13 Stora Stöten Swimrun  Falun           
               
Sep              
10-11 Masdoppet  Borlänge  Inbjudan       Resultat 
17-18 Wadköpingsdoppet Örebro  Inbjudan       Resultat
18 Stjärnskottet Ludvika          
               
Okt              
9 Vasadoppet Hedemora  Inbjudan    Startlista    
15-16 JDM/DM Borlänge  Inbjudan    Startlista v  
17 Morgondagarna Falun  Inbjudan    Startlista   Resultat 
22-23 UGP4 Falun  Inbjudan PM   v  Resultat
               
Nov              
2-6 JSM/SM Stockholm         Resultat
11-12 Sum-Sim region Eskilstuna  Inbjudan       Resultat
19 Dala Minisim

Leksand 

Inbjudan       Resultat 
26 Höstsimiaden

Sandviken
Västerås

Inbjudan       Resultat 
               
Dec              
2-4 Sum-Sim riks Jönköping          Resultat
10-11 SB Rekarna Cup Eskilstuna  Inbjudan   Startlista v   
10-11 Hofors cup Hofors          
12 Morgondagarna Falun Inbjudan   Startlista   Resultat 
               
Uppdaterad: 2017-01-31 21:02
Skribent: Anders Lundqvist
Epost: Adressen Gömd

facebook_50px

Twitter_50px

YouTube

CertifieradCrawlkurs_logga

Stora_stoten svart

 

Runn Open Water

 

Vill du ha
vårt nyhetsbrev?

Nyhetsbrev

 

Beställ klubbkläder

logo-stadium-header

 

Scandic Lugnet Falun_Red

 

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Falu SS - Simidrott
Lugnetvägen 7
79131 Falun

Besöksadress:
Lugnetvägen 7
79131 Falun

Kontakt:
Tel: 023-106 28
Fax: 023-269 41
E-post: This is a mailto link

Se all info