Skaraborgsnattfr 2007-09-21 23:56
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H75  (3)       3120 m                      

    1          Sven-Johan Persson        31    20 IK Gandvik                   43:21 S        
    2          Yngve Malmlöf             31    20 Floby OK                     56:15 S        
    3          Harald Håkansson          30    14 OK Gränsen                   96:16          



H70  (5)       3120 m                      

    1          Ingemar Holmberg          37    20 IF Hagen                     43:06 S        
    2          Lennart Krantz            36    20 OK Klyftamo                  45:59 S        
    3          Bertil Holmqvist                20 IK Gandvik                   57:21 S        
    4          Harry Brandqvist          37    20 Tidaholm SOK Sisu            63:32 B        
    5          Folke Hörstrand           36    20 OK Klyftamo                  73:33          



H65  (14)      4000 m                      

    1          Lennart Karlsson          42    20 Främmestads IK               53:27 S        
    2          John Henriksson           40    20 Tibro OK                     58:22 S        
    3          Bengt Andersson           41    20 Tidaholm SOK Sisu            58:23 S        

               Sven-Olof Sandstedt       40    20 Falköpings AIK OK         Ej godk.          
               Bengt Österblom           40    20 K 3 IF                    Ej godk.          
               Knut Höök                 42    20 OK Klyftamo               Ej godk.          
               Harry Sundberg            39    20 OK Klyftamo               Ej godk.          
               Åke Nordberg              42    20 OK Klyftamo               ej start          
               Mats Gunnarsson           59     7 Simlångsdalens IF         ej start          
               Helen Gunnarsson          87     7 Simlångsdalens IF         ej start          
               Peter Nilsson             87     7 Simlångsdalens IF         ej start          
               Agne Karlsson             53     7 Simlångsdalens IF         ej start          
               Per-Olof Nanneson         51     7 Simlångsdalens IF         ej start          
               Alvar Andersson           38    20 Tibro OK                  ej start          



H60  (10)      4000 m                      

    1          Roland Nilsson            44    20 Falköpings AIK OK            47:15 S        
    2          Bo Klamfelt               47    20 Tibro OK                     55:24 S        
    3          Lars-Olof Gustavsson      45    20 OK Klyftamo                  56:01 S        
    4          Vidar Löfving             47    20 Tibro OK                     57:36 S        

               Rolf Gabrielsson          44    20 Falköpings AIK OK         Ej godk.          
               Christer Henriksgård      45    20 OK Klyftamo               Ej godk.          
               Christer Ottosson         46    20 IF Hagen                  ej start          
               Lars Wahlström            44    20 Istrums SK                ej start          
               Kay Svensson              43    20 OK P4                     ej start          
               Sune Gustavsson           47    20 Tibro OK                  ej start          



H55  (10)      4940 m                      

    1          Stig Johansson            48    20 Falköpings AIK OK            43:32 S        
    2          Sten Olsson               50    20 OK Klyftamo                  51:46 S        
    3          Kjell Kaminsky            52    20 IF Hagen                     52:47 S        
    4          Dan Krantz                48    20 IK Gandvik                   54:02 S        
    5          Ingvar Andersson          52    20 OK Amne                      60:20 S        
    6          Tommy Westerberg          52    20 IF Hagen                     65:02 B        
    7          Anders Petersson          48    20 Tibro OK                     72:34          
    8          Karl-Evert Svensson       48    20 IF Hagen                     72:38          
    9          Tommy Holtbring           52    20 OK Amne                      74:12          
   10          Lennart Jakobson          52    20 Tibro OK                     85:03          



H50  (13)      5650 m                      

    1          Torbjörn Löfving          57    20 Tibro OK                     52:21 S        
    2          Ingemar Nyman             56    20 IF Hagen                     56:02 S        
    3          Urban Larsson             55    20 IF Hagen                     58:36 S        
    4          Thomas Hjert              56    20 Falköpings AIK OK            58:51 S        
    5          Peder Johansson           55    20 OK Skogsstjärnan             61:45 S        
    6          Tommy Roos                56    20 Falköpings AIK OK            64:52 S        
    7          Owe Törnroth              56    20 Hjobygdens OK                66:39 S        
    8          Ragnar Olsson             53    20 Tibro OK                     67:51 S        
    9          Lennart Larsson           57    20 OK Flundrehof                69:57 S        
   10          Per-Anders Enenge         55    20 Bredareds IF                 71:42 S        
   11          Bo Andersson              53    20 Falköpings AIK OK            74:07 S        
   12          Hans Andersson            53    20 IK Gandvik                   82:46          

               Per-Eric Carlsson         55    20 IF Hagen                  Ej godk.          



H45  (11)      5650 m                      

    1          Erik Hellsvik             60    20 IK Gandvik                   52:10 S        
    2          Lars Holmberg             61    20 IF Hagen                     52:59 S        
    3          Thomas Mauritzon          59    20 IF Hagen                     53:25 S        
    4          Tore Bengtsson            58    20 Mariestads FK                57:51 S        
    5          Jonas Lundgren            60    20 Tibro OK                     62:40 S        
    6          Rolf-Arne Bornebratt      61    20 IK Gandvik                   63:18 S        
    7          Tomas Nyström             60    20 IF Hagen                     65:10 S        
    8          Håkan Håkansson           59    14 OK Gränsen                   70:53 S        

               Mats Nilsson              59    20 Falköpings AIK OK         ej start          
               Michael Karlsson          58    20 IF Hagen                  ej start          
               Jan Sahl                  60    20 IF Hagen                  ej start          



H40  (16)      6540 m                      

    1          Tony Gustavsen            65    20 Istrums SK                   55:30 S        
    2          Thomas Bogren             65    20 IF Hagen                     55:44 S        
    3          Åke Wijkmark              66    20 IF Hagen                     58:50 S        
    4          Anders Sträng             67    20 Falköpings AIK OK            62:06 S        
    5          Roger Gunnarsson          65    20 Falköpings AIK OK            64:58 S        
    6          Peter Brämerson           64    20 Tibro OK                     66:58 S        
    7          Uno Sand                  63    20 IK Gandvik                   67:26 S        
    8          Joachim Friberg           65    20 Istrums SK                   67:47 S        
    9          Jonas Hagström            65    20 Falköpings AIK OK            69:44 S        
   10          Peter Jarl                65    20 IF Hagen                     71:02 S        
   11          Stefan Linderoth          65    20 IF Hagen                     85:46          
   12          Jens Lindström            64    20 Tibro OK                     87:08          

               Bo Hallberg               66    20 Falköpings AIK OK         Ej godk.          
               Magnus Södervall          67    20 IK Gandvik                ej start          
               Hans Kööhler              63    20 Trollhättans SOK          ej start          
               Jörgen Hallén             63    20 Trollhättans SOK          ej start          



H21  (4)       7970 m                      

    1          Tony Larsson              70    20 Istrums SK                   61:07 S        
    2          Fredrik Johansson         82    20 OK Skogsstjärnan             74:38 S        
    3          Anders Påhlman            76    20 Istrums SK                   83:18 S        

               Niklas Alvaeus            73    14 Jönköpings OK             ej start          



H18  (5)       6540 m                      

    1          Erik Johansson            90    20 OK Tranan                    55:02 S        
    2          Johan Törnroth            89    20 Hjobygdens OK                64:44 S        
    3          Oskar Krantz              89    20 IK Gandvik                   66:36 S        
    4          David Jonsson             90    20 OK Klyftamo                  66:39 S        
    5          Erik Nero                 90    20 Mullsjö SOK                  66:49 S        



H16  (11)      4940 m                      

    1          Adrian Pauli              92    20 Istrums SK                   42:18          
    2          Albert Skaar              91    20 Ryda SK                      47:29          
    3          Fredrik Schmiterlöw       91    20 Hjobygdens OK                48:40          
    4          Isak Andrén               91    20 Tibro OK                     50:34          
    5          Isak Krantz               92    20 IK Gandvik                   51:27          
    6          Eric Sand                 92    20 IK Gandvik                   51:43          
    7          Albin Evertsson           91    20 OK Klyftamo                  53:13          
    8          Joel Andersson            92    20 IK Gandvik                   60:56          
    9          Olle Åsberg               91    20 Tibro OK                     64:23          
   10          Mattias Berger            92    20 Tidaholm SOK Sisu            89:39          

               Adam Fredén               91    20 Falköpings AIK OK         Ej godk.          



H14  (4)       3120 m                      

    1          Erik Claesson             93    20 OK Orinto                    33:47          
    2          Andreas Brag Jonsson      93    20 IK Gandvik                   37:41          

               Jakob Lund                      20 OK Orinto                 Ej godk.          
               Emil Börjesson            93    20 Lidköpings VSK            ej start          



H12  (2)       2290 m                      

    1          Martin Olsson             95    20 Tibro OK                     20:32          
    2          Filip Södervall           96    20 IK Gandvik                   23:24          



D55  (1)       3120 m                      

    1          Kerstin Karlsson          52    20 Tidaholm SOK Sisu            50:41 S        



D50  (5)       3120 m                      

    1          Inger Westerberg          55    20 IF Hagen                     36:59 S        
    2          Iréne Banck               57    20 IF Hagen                     45:07 S        
    3          Britt-Marie Andersson     53    20 OK Amne                      48:08 S        

               Elise Johansson           55    20 Falköpings AIK OK         ej start          
               Gunilla Johansson         57    20 OK Skogsstjärnan          ej start          



D45  (4)       4000 m                      

    1          Annika Brämerson          60    20 Tibro OK                     48:21 S        
    2          Ann Nyström               61    20 IF Hagen                     48:55 S        
    3          Susanne Olsson            60    20 Tidaholm SOK Sisu            73:47 B        

               Anna-Lena Svensson        58    20 Lidköpings VSK            Ej godk.          



D40  (7)       4000 m                      

    1          Sari Håkansson            64    14 OK Gränsen                   47:49 S        
    2          Eva Pedersen              64    20 OK Skogshjortarna            52:28 S        
    3          Monica Laage              63    20 Falköpings AIK OK            53:15 S        
    4          Eva Jiremyr               65    20 Falköpings AIK OK            59:16 S        
    5          Tina Karling              65    20 IK Gandvik                   61:53 S        

               Lena Arnoldsson           63    20 Tidaholm SOK Sisu         Ej godk.          
               Maria Widmark             63    20 IF Hagen                  ej start          



D35  (2)       4940 m                      

    1          Helena Södervall          69    20 IK Gandvik                   52:44 S        
    2          Maria Bogren              68    20 IF Hagen                     54:44 S        



D21  (3)       4940 m                      

    1          Malin Sörstrand           79    20 SOK 68                       50:06 S        
    2          Jessica Gustafsson        76    20 OK Klyftamo                  55:22 S        

               Anna Larsson              76    20 IF Hagen                  ej start          



D18  (2)       4000 m                      

    1          Maria Klamfelt            89    20 Tibro OK                     43:36 S        
    2          Lina Dahlberg             90    20 Falköpings AIK OK            58:19 S        



D16  (11)      3120 m                      

    1          Lisa Pedersen             92    20 OK Skogshjortarna            33:34          
    2          Anna Lundqvist            93    18 Kils OK                      34:31          
    3          Karin Håkansson           91    14 OK Gränsen                   41:32          
    4          Erika Jiremyr             92    20 Falköpings AIK OK            45:38          
    5          Frida Laage               92    20 Falköpings AIK OK            47:02          
    6          Sara Andersson            92    20 OK Flundrehof                51:25          

               Johanna Nilsson           91    20 Falköpings AIK OK         ej start          
               Ellinor Johansson         92    20 OK Skogsstjärnan          ej start          
               Hanna Håkansson           92    14 OK Gränsen                ej start          
               Sara Jonsson              92    20 OK Klyftamo               ej start          
               Anna Larsson              92    20 Falköpings AIK OK         ej start          



D14  (6)       2930 m                      

    1          Therese Enenge            93    20 Bredareds IF                 31:37          
    2          Klara Fredriksson         93    20 Falköpings AIK OK            38:05          
    3          Irma Håkansson            94    14 OK Gränsen                   42:40          
    4          Johanna Andersson         94    20 Mariestads FK                45:48          
    5          Malin Dahlberg            93    20 Falköpings AIK OK            48:36          

               Anna Olsson               93    20 Tibro OK                  ej start          



D12  (4)       2290 m                      

    1          Sara Hagström             95    20 Falköpings AIK OK            16:40          
    2          Amanda Blennow            95    20 Falköpings AIK OK            21:37          
    3          Elin Claesson             95    20 OK Orinto                    23:01          

               Sabina Ravnell            96    20 Gudhems IF                ej start          



U4  (3)        2930 m                      

    1          Albin Åsberg              92    20 Tibro OK                     43:05          
    2          Amanda Brämerson          93    20 Tibro OK                     73:58          
    3          Robert Blomqvist          92    20 Tibro OK                     73:59          



U3  (1)        2480 m                      

               Linnea Åsberg             94    20 Tibro OK                  ej start          



U2  (4)        2290 m                      

    1          Vilma Blennow             98    20 Falköpings AIK OK            24:02          
    2          Johanna Hagström          98    20 Falköpings AIK OK            24:52          
    3          Carl Holmberg                   20 IF Hagen                     45:46          
    4          Moa Lindström             95    20 IK Wilske                    52:49          



U1  (3)        1860 m                      

    1          Stina Håkansson                 14 OK Gränsen                   25:38          
    2          Lovisa Waldemarsson             14 OK Gränsen                   25:39          
    3          Daniel Bogren                   20 IF Hagen                     37:51          



Öppen 2  (4)   2290 m                      

    1          Ingrid Schmiterlöw              20 Hjobygdens OK                21:21 B        
    2          Mats Andersson                  20 Mariestads FK                26:14 B        
    3          Ammi Andersson            64    20 Mariestads FK                29:19          
    4          Ingrid Tengeland                20 IK Gandvik                   31:44          



Öppen 5  (4)   4000 m                      

    1          Bengt Claesson                  20 OK Orinto                    41:03 B        
    2          Lars Andersson                  20 OK Flundrehof                47:02 B        
    3          Angelica Brandqvist             20 Tibro OK                     66:50          
    4          Karl-Mikael Svensson            20 Lidköpings VSK               67:24