Gudhems IF Långdistansmå 2009-04-13 19:28
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



H80  (6)       

    1 Torsten Björkeroth      OK P4                        37:07 
    2 Karlerik Fransson       Trollhättans SOK             38:47 
    3 Arne Wahlgren           SOK Träff                    45:54 
    4 Karl Johan Ingva Johans Falköpings AIK OK            48:09 
    5 Bo Elvingsson           Herrljunga SK Skid o OL      49:28 
    6 Lars Gunnar Enström     OK Tranan                    55:29 



H75  (14)      

    1 Sten Johansson          OK Kullingshof               32:05 
    2 Nils Sture Herbe Petter Falköpings AIK OK            36:04 
    3 Stig Sahl               IF Hagen                     37:58 
    4 Bertil Pettersson       OK Tyr                       40:07 
    5 Bo Öhrström             OK Amne                      42:04 
    6 Yngve Malmlöf           Falköpings AIK OK            43:06 
    7 Rune Lindgren           IK Hakarpspojkarna           45:07 
    8 Sven-Johan Persson      IK Gandvik                   46:54 
    9 Kurt Gustaf Lenn Stenbe IK Gandvik                   52:51 
   10 Harald Håkansson        OK Gränsen                   53:45 
   11 Lars Magnusson          Kristinehamns OK             55:04 

      Bernt Riis              IF Hagen                  Ej godk. 
      Bo Pehrson              Istrums SK                Ej godk. 
      Ingemar Glad            OK P4                     j fullf. 



H70  (24)      

    1 Harry Sundberg          OK Klyftamo                  46:50 
    2 Ingemar Holmberg        IF Hagen                     47:48 
    3 Karl-Inge Karlsson      Istrums SK                   50:56 
    4 Lennart Nyman           Hestra IF                    52:05 
    5 Sune Hagström           IK Gandvik                   53:53 
    6 Lars Lång               OK Klyftamo                  55:21 
    7 Kjell Persson           Mariestads FK                57:45 
    8 Lennart Östanbäck       Markbygdens OK               59:02 
    8 Mats-Erik Andersson     Ulricehamns OK               59:02 
   10 Göran Malmberg          IK Gandvik                   59:44 
   11 Ragnar Gudmundsson      IF Rigor                     59:58 
   12 Ingvar Josefsson        Rydboholms SK              1:00:26 
   13 Bernt Olsson            OK Klyftamo                1:00:47 
   14 Åke Lindberg            Herrljunga SK Skid o OL    1:06:19 
   15 Folke Hörstrand         OK Klyftamo                1:12:30 
   16 Bertil Ryberg           OK Klyftamo                1:12:36 
   17 Harry Brandkvist        Tidaholm SOK Sisu          1:15:36 
   18 Rolf Stenström          Vänersborgs SK             1:18:09 
   19 Bengt Harald Hallén     Trollhättans SOK           1:28:20 
   20 Roger Andersson         Vänersborgs SK             1:51:13 

      Karl Olof Lennar Österl OK Frisene                Ej godk. 
      Inge Borgliden          Vänersborgs SK            Ej godk. 
      Nils Grann              Kristinehamns OK          ej start 
      Uno Andersson           OK Klyftamo               ej start 



H65  (42)      

    1 Kennet Ivehag           Främmestads IK               37:27 
    2 Ingemar Wiklund         OK Skogsvargarna             40:02 
    3 Roland Nilsson          Falköpings AIK OK            41:03 
    4 Lars Ljungberg          Trollhättans SOK             41:27 
    5 Dag Lorén               OK Frisene                   41:35 
    6 Per-Arne Johansson      Vänersborgs SK               42:01 
    7 Lars Finbom             OK Landehof                  42:06 
    8 Erland Ling             Jönköpings OK                42:12 
    9 Lennart Höije           OK Ravinen                   43:49 
   10 Yngve Johansson         Kristinehamns OK             44:24 
   11 Lars-Erik Nilsson       Mariestads FK                45:12 
   12 Olle Hermansson         IK Ymer                      45:49 
   13 Sven Erik Sjöholm       Mullsjö SOK                  46:10 
   14 Jan Elfsberg            Falköpings AIK OK            47:30 
   15 Lennart Karlsson        Trollhättans SOK             48:04 
   16 Lars-B Larsson          OK Tyr                       48:58 
   17 Lars Erik Larsson       OK Amne                      49:24 
   18 Rolf Gabrielsson        Falköpings AIK OK            51:30 
   19 Rune Spetz              Nitta IF                     52:28 
   20 Stig Bengtsson          OK Amne                      52:33 
   21 Lars-Åke Larsson        OK Tranan                    52:47 
   22 Arne Lorén              OK Frisene                   53:07 
   23 Bengt Andersson         Tidaholm SOK Sisu            53:27 
   24 Bengt Nilsson           Hestra IF                    58:23 
   25 Bengt-Åke Svensson      IK Ymer                      58:30 
   26 Lars Wahlström          Istrums SK                   59:08 
   27 Bernt Kvist             Ulricehamns OK               59:34 
   28 Sigvard Oscarsson       Istrums SK                   59:39 
   29 Toivo Voudinmäki        Mullsjö SOK                1:02:25 
   30 Per-Olof Johansson      OK Klyftamo                1:03:08 
   31 Sven-Olof Emanue Sandst Falköpings AIK OK          1:07:10 
   32 Carl-Otto Wijkmark      IF Hagen                   1:07:43 
   33 Åke Nordberg            OK Klyftamo                1:07:45 
   34 Heikki Rissanen         Mariestads FK              1:08:32 
   35 Gunnar Johansson        Mariestads FK              1:08:47 
   36 Hans Olof Andersson     OK Skogshjortarna          1:14:55 

      Kalle Johansson         OK Skogshjortarna         Ej godk. 
      Regor Niklasson         IK Albion                 ej start 
      Folke Dahlén            Lidköpings VSK            ej start 
      Reits Hall              OK Amne                   ej start 
      Kay Svensson            OK P4                     ej start 
      Göte Johansson D-P      OK Tranan                 ej start 



H60  (25)      

    1 Per-Arne Källén         Uddevalla OK                 41:09 
    2 Morgan Ljung            Vaggeryds SOK                41:25 
    3 Åke Sjöberg             IF Hallby                    42:19 
    4 Hans-Gösta Bernhard     Mariestads FK                43:41 
    5 Stig Johansson          Falköpings AIK OK            44:24 
    6 Karl Åke Vidar Löfving  Tibro OK                     45:06 
    7 Karl Evert Lenna Svenss IF Hagen                     45:45 
    8 Göran Johansson         IK Gandvik                   49:01 
    9 Lars-Erik Norsten       Herrljunga SK Skid o OL      49:07 
   10 Styrbjörn Jansson       IF Hagen                     49:35 
   11 Bror Palgrim            Vänersborgs SK               52:02 
   12 Kurt Bodin              Gällstadbygdens SOK          52:42 
   13 Martin Häggblom         OK Klyftamo                  53:09 
   14 Bo Hjalmarsson          Gällstadbygdens SOK          53:11 
   15 Christer Ottosson       IF Hagen                     55:55 
   16 Lars-Åke Johansson      IK Ymer                    1:00:23 
   17 Lars-Olof Gustafsson    OK Klyftamo                1:03:45 
   18 Staffan Dittmer         IK Hakarpspojkarna         1:04:53 
   19 Leif Boström            Trollhättans SOK           1:05:21 
   20 Bengtåke Andersson      OK Amne                    1:07:15 
   21 Anders Petersson        Tibro OK                   1:16:12 
   22 Ingmar Olsson           Herrljunga SK Skid o OL    1:20:29 
   23 Christer Henriksgård    OK Klyftamo                1:31:08 

      Stellan Holmstrand      Herrljunga SK Skid o OL   ej start 
      Ted Liivrand            OK Skogshjortarna         ej start 



H55  (22)      

    1 Per Ivarsson            Trollhättans SOK             41:56 
    2 Per Lindgren            IK Hakarpspojkarna           43:26 
    3 Lars Grehn              Mullsjö SOK                  45:49 
    4 Uno Magnusson           IF Hagen                     46:50 
    5 Bengt Johansson         OK Skogshjortarna            47:29 
    6 Bo Andersson            Falköpings AIK OK            47:39 
    7 Lennart Jakobson        Tibro OK                     48:56 
    8 Jan-Åke Sörliklev       Trollhättans SOK             49:06 
    9 Tommy Westerberg        Tibro OK                     49:53 
   10 Ingvar Andersson        OK Amne                      50:23 
   11 Anders Thomasson        Ulricehamns OK               50:31 
   12 Sven-Erik Bodin         Gällstadbygdens SOK          50:37 
   13 Lars-Eric Andersson     Falköpings AIK OK            51:56 
   14 Per-Ola Johnsson        OK Kullingshof               54:05 
   15 Kent Andersson          OK Skogsstjärnan             54:47 
   16 Anders Eriksson         IF Hagen                     55:39 
   17 Göran Eklöf             IK Ymer                      57:30 
   18 Hans Andersson          IK Gandvik                 1:05:12 
   19 Inge Andersson          OK Skogsstjärnan           1:17:44 
   20 Anders Kumlin           IK Ymer                    1:18:35 
   21 Anders Johansson        OK Skogsstjärnan           1:29:44 

      Roland Svensson         Mariestads FK             ej start 



H50  (28)      

    1 Hans Strid              Ulricehamns OK               40:52 
    2 Jörgen Ivarsson         Hestra IF                    42:16 
    3 Lennart Nilsson         Ulricehamns OK               43:56 
    4 Thomas Hjert            Falköpings AIK OK            45:26 
    5 Per-olof Larsson        Hestra IF                    45:49 
    6 Mikael Johansson        OK Gisle                     46:03 
    7 Johan Karlsson          Trollhättans SOK             47:15 
    8 Jan Ivarsson            OK Skogshjortarna            48:41 
    9 Bengt Lundberg          Istrums SK                   51:46 
   10 Tore Bengtsson          Mariestads FK                52:25 
   11 Anders Kjellberg        OK Flundrehof                53:05 
   12 Roger Andersson         Ulricehamns OK               54:15 
   13 Tommy Roos              Falköpings AIK OK            55:04 
   14 Lars Nilsson            OK Skogsstjärnan             56:11 
   15 Owe Törnroth            Hjobygdens OK                56:19 
   16 Urban Larsson           IF Hagen                     56:21 
   17 Per-Anders Enenge       Bredareds IF                 57:01 
   18 Carl Johan Högstrand    Markbygdens OK               57:11 
   19 Peder Johansson         OK Skogsstjärnan           1:00:07 
   20 Tord Gustavsson         OK Skogsstjärnan           1:03:07 
   21 Per-Anders Furusköld    IK Gandvik                 1:07:18 
   22 Håkan Håkansson         OK Gränsen                 1:11:22 
   23 Hans-Göran Fredén       Falköpings AIK OK          1:11:36 

      Stefan Stomberg         IF Hagen                  Ej godk. 
      Mats Karlsson           Lidköpings VSK            Ej godk. 
      Michael Karlsson        IF Hagen                  ej start 
      Ulf Sjödin              OK Skogshjortarna         ej start 
      Mats Sunesson           OK Skogsstjärnan          ej start 



H45  (30)      

    1 Ole Kjell Langmyren     Lillomarka OL                40:50 
    2 Stefan Lund             OK Orinto                    42:36 
    3 Mats Kristiansson       Trollhättans SOK             42:50 
    4 Jan-Olof Svensson       Halmstad OK                  43:30 
    5 Kjell Einarsson         OK Skogshjortarna            47:02 
    6 Anders Sjögren          OK Kullingshof               47:04 
    7 Jörgen Hallén           Trollhättans SOK             49:08 
    8 Andres Laas             OK Skogshjortarna            49:12 
    9 Lars Holmberg           IF Hagen                     49:39 
   10 Lars Nyman              Kristinehamns OK             50:41 
   11 Ulf Nyström             Trollhättans SOK             51:41 
   12 Tommy Ljungdahl         IK Hakarpspojkarna           51:43 
   13 Magnus Joelsson         SOK 68                       52:04 
   14 Magnus Blennow          Falköpings AIK OK            52:35 
   15 Ola Lundh               IF Hagen                     52:51 
   16 Per Andersson           Ulricehamns OK               53:36 
   17 Nils-Olof Larsson       Vänersborgs SK               56:05 
   18 Stefan Hornebrant       Trollhättans SOK             59:10 
   19 Jens Lindström          Tibro OK                   1:00:33 
   20 Uno Sand                IK Gandvik                 1:02:18 
   21 Krister Karlsson        Istrums SK                 1:03:28 
   22 Hans Gunnerek           OK Klyftamo                1:08:33 
   23 Claes Larsson           OK Klyftamo                1:08:35 
   24 Pär Larsson             IF Hagen                   1:12:47 
   25 Jonas Karlsson          Markbygdens OK             1:17:42 
   26 Sören Wilhelmsson       Falköpings AIK OK          1:19:36 
   27 Anders Dahlberg         Falköpings AIK OK          1:23:15 
   28 Ulf Nordgren            Bredareds IF               1:26:54 

      Ingvar Ivarsson         OK Kullingshof            ej start 
      Christer Mannfolk       Ulricehamns OK            ej start 



H45 MOTION  (4 

    1 Robert Burén            IK Ymer                      44:48 
    2 Torbjörn Salomonsson    Vänersborgs SK               46:51 
    3 Anders Swedin           Lidköpings VSK             1:05:23 
    4 Jan Lindström           IK Wilske                  1:07:40 



H40  (31)      

    1 Björn Mårtensson        OK Skogsstjärnan             44:54 
    2 Björn Kristiansson      Trollhättans SOK             46:30 
    3 Jan-Ove Wiking          Istrums SK                   47:24 
    4 Mats Hedman             IF Hagen                     49:44 
    5 Jonas Hagström          Falköpings AIK OK            52:34 
    6 Janne Mattsson          Trollhättans SOK             53:04 
    7 Torbjörn Löfving        Tibro OK                     53:44 
    8 Staffan Pehrson         Istrums SK                   53:49 
    9 Magnus Niklasson        Falköpings AIK OK            55:08 
   10 Björn Öberg             Främmestads IK               55:11 
   11 Peter Jarl              IF Hagen                     55:53 
   12 Roger Gunnarsson        Falköpings AIK OK            55:55 
   13 Tommy Bäck              OK Kullingshof               56:12 
   14 Martin Mandinger        Trollhättans SOK             58:51 
   15 Erik Löseth             Falköpings AIK OK            59:24 
   16 Henrik Pettersson       Falköpings AIK OK          1:02:04 
   17 Thomas Stigsson         Trollhättans SOK           1:02:44 
   18 Claes-Håkan Svensson    OK Klyftamo                1:08:16 
   19 Stefan Karlsson         Tidaholm SOK Sisu          1:09:22 
   20 Sören Andersson         Lidköpings VSK             1:11:34 
   21 Niklas Henriksson       Mullsjö SOK                1:11:59 
   22 Stefan Gustavsson       Tibro OK                   1:12:00 
   23 Carl-Otto Ivarsson      Mullsjö SOK                1:13:34 
   24 Ulf Ärlig               OK Gränsen                 1:20:51 
   25 Carl-Gunnar Fridolfsson OK Gränsen                 1:25:28 
   26 Johan Liderud           Lidköpings VSK             1:26:26 

      Thomas Bogren           IF Hagen                  Ej godk. 
      Mikael Palgrim          Vänersborgs SK            Ej godk. 
      Jonas Niklasson         Falköpings AIK OK         Ej godk. 
      Jonas Lundgren          Tibro OK                  ej start 
      Jan-Eric Thelin         Lidköpings VSK            ej start 



H35  (10)      

    1 Markus Hermansson       IK Ymer                      49:36 
    2 Calle Andersson         OK Skogsstjärnan             51:07 
    3 Christian Olsson        OK Tranan                    51:43 
    4 Kenneth Johansson       OK Tranan                    52:15 
    5 Mattias Stockheden      IF Hallby                  1:04:46 
    6 Lars-Ola Westerlund     Lustens OK                 1:13:29 
    7 Anders Franzén          Lidköpings VSK             1:15:02 
    8 Thomas Westerlund       Herrljunga SK Skid o OL    1:20:42 
    9 Jörgen Håkansson        Ryda SK                    1:28:27 

      Thomas Andersson        OK Tranan                 ej start 



H35 MOTION  (1 

      Claes Johansson         OK Kullingshof            ej start 



H21  (41)      

    1 Christian Arnesson      Ulricehamns OK               54:49 
    2 Marcus Kvarndal         Ulricehamns OK               55:11 
    3 Gustav Eklöf            Ulricehamns OK               56:36 
    4 Björn Arnesson          Ulricehamns OK               57:15 
    5 Albin Evertsson         OK Klyftamo                  58:52 
    6 Richard Tengström       Vänersborgs SK               59:12 
    7 Oskar Eklöf             Ulricehamns OK             1:00:12 
    8 Mathias Häggblom        OK Klyftamo                1:00:27 
    9 Anders Påhlman          Istrums SK                 1:00:52 
   10 Simon Markendahl        OK Klyftamo                1:02:00 
   11 Magnus Lund             IK Gandvik                 1:02:38 
   12 Mikael Bergstedt        Markbygdens OK             1:03:36 
   13 Fredrik Johansson       OK Skogsstjärnan           1:03:39 
   14 Marcus Johnsson         OK Kullingshof             1:07:52 
   15 Per-Anders Kumlin       Växjö OK                   1:08:02 
   16 Robert Enbom            Vänersborgs SK             1:08:23 
   17 Erik Nero               Falköpings AIK OK          1:08:37 
   18 Magnus Södervall        IK Gandvik                 1:09:01 
   19 Magnus Sundmark         IK Gandvik                 1:09:06 
   20 Andreas Brag Jonsson    IK Gandvik                 1:10:05 
   21 Joel Andersson          IK Gandvik                 1:12:59 
   22 Stefan Johansson        IK Gandvik                 1:13:00 
   23 Andreas Karlsson        Mariestads FK              1:16:45 
   24 Erik Hellsvik           IK Gandvik                 1:18:49 
   25 Peter Markendahl        OK Klyftamo                1:22:09 
   26 Isak Krantz             IK Gandvik                 1:22:47 
   27 Christoffer Andersén    IK Gandvik                 1:24:10 
   28 Patrik Wallin           Falköpings AIK OK          1:24:45 
   29 Lars Karlsson           OK Skogsstjärnan           1:36:20 
   30 Dan Krantz              IK Gandvik                 1:57:10 

      Rasmus Persson          Falköpings AIK OK         Ej godk. 
      Staffan Ljungkvist      IK Gandvik                Ej godk. 
      Oskar Krantz            IK Gandvik                Ej godk. 
      Simon Andersson         OK Kullingshof            Ej godk. 
      Jimmy Andersson         OK Kullingshof            Ej godk. 
      David Jonsson           OK Klyftamo               Ej godk. 
      Fabian Wennerberg       OK Klyftamo               Ej godk. 
      Klas Dalberg            Göteborg-Majorna OK       Ej godk. 
      Peter Cederberg         Vänersborgs SK            ej start 
      Albin Pettersson        Mariestads FK             ej start 
      Simon Sanderi           Vänersborgs SK            ej start 



H20  (2)       

    1 Adam Nyman              Kristinehamns OK           1:08:48 
    2 Markus Karlsson         Lidköpings VSK             1:15:03 



H18  (14)      

    1 Johan Högstrand         Markbygdens OK               42:13 
    2 Johan Salomonsson       Vänersborgs SK               47:10 
    3 Joakim Karlsson         Mariestads FK                49:15 
    4 Adrian Pauli            Istrums SK                   49:38 
    5 Jesper Nilsson          Ulricehamns OK               52:48 
    6 Nils Spetz              Ulricehamns OK               53:03 
    7 Tobias Mattsson         Trollhättans SOK             57:30 
    8 Eric Sand               IK Gandvik                 1:04:03 
    9 Anton Uppström          Mariestads FK              1:08:49 
   10 Olle Åsberg             Tibro OK                   1:17:42 
   11 Anders Järpedal         OK Skogsvargarna           1:19:50 

      Albin Andersson         Markbygdens OK            Ej godk. 
      Adam Fredén             Falköpings AIK OK         ej start 
      Niklas Brag Jonsson     IK Gandvik                ej start 



H16  (17)      

    1 Martin Larsson          Hestra IF                    35:57 
    2 Mattias Pauli           Istrums SK                   36:50 
    3 Axel Barkestedt         OK Kullingshof               37:24 
    4 Anton Karlsson          OK Kullingshof               38:22 
    5 Pontus Karlsson         Markbygdens OK               40:27 
    6 Jesper Sjögren          OK Kullingshof               43:26 
    7 Jesper Liderud          Lidköpings VSK               43:33 
    8 Gabriel Andersson       Ulricehamns OK               45:11 
    9 Gustav Hagström         Falköpings AIK OK            46:53 
   10 Daniel Söderström       OK Skogsvargarna             49:20 
   11 Jakob Karlsson          OK Skogsstjärnan             50:08 
   12 Gustav Magnusson        IF Hagen                     51:37 
   13 Johan Andersson         Ryda SK                      56:05 
   14 Per Moberg              Vänersborgs SK               56:55 
   15 David Löfving           Tidaholm SOK Sisu            57:35 

      Mattias Dahlberg        Istrums SK                Ej godk. 
      Pontus Johansson        OK Kullingshof            ej start 



H14  (17)      

    1 Marcus Bengtsson        Mariestads FK                36:52 
    2 Albin Axelsson          Mullsjö SOK                  39:55 
    3 Markus Larsson          Hestra IF                    42:56 
    4 Einar Nordgren          Bredareds IF                 43:23 
    5 Filip Barkestedt        OK Kullingshof               43:59 
    6 Oskar Johansson         OK Klyftamo                  44:31 
    7 Samuel Sandgren         Vänersborgs SK               45:23 
    8 Olle Månsson            SOK Träff                    46:50 
    9 Rickard Lundstedt       Mullsjö SOK                  49:43 
   10 Mattias Andersson       Tibro OK                     50:13 
   11 Erik Widmark            IF Hagen                     51:02 
   12 Filip Henriksson        OK Kullingshof               55:56 
   13 Linus Roos              SOK Träff                    56:57 
   14 Oskar Niklasson         Falköpings AIK OK            57:45 
   15 Simon Karlsson          Lidköpings VSK               58:51 

      Björn Cederberg         Vänersborgs SK            Ej godk. 
      Alexander Pihl          SOK 68                    ej start 



H12  (10)      

    1 Samuel Plumppu          Bredareds IF                 28:31 
    2 Emil Johansson          Bredareds IF                 29:48 
    3 Filip Karlsson          IF Hagen                     30:26 
    4 Axel Johansson          IK Gandvik                   34:17 
    5 Erik Svensson           OK Klyftamo                  34:18 
    6 Erik Andersson          Ryda SK                      36:34 
    7 Ola Holtbring           OK Amne                      36:37 
    8 Viktor Ottersten        SOK Träff                    40:44 
    9 Johan Höög              OK Kullingshof               41:10 

      Ola Löseth              Falköpings AIK OK         ej start 



H10  (10)      

    1 Olle Hedman             IF Hagen                     19:28 
    2 Tor Lindström           IK Wilske                    22:07 
    3 Carl Holmberg           IF Hagen                     22:53 
    4 Daniel Bogren           IF Hagen                     23:06 
    5 Albin Alsjö             Falköpings AIK OK            24:38 
    6 Gustav Nyman            Vänersborgs SK               26:03 
    7 Oscar Roos              SOK Träff                    33:21 
    8 Patrik Gustafsson       OK Kullingshof               34:03 
    9 Oscar Stomberg          IF Hagen                     39:59 
   10 Benjamin Pauli          Istrums SK                   41:57 



D75  (3)       

    1 Ann-Marie Persson       IK Gandvik                 1:03:54 
    2 Ruth Nyström            OK Amne                    1:09:05 

      Anita Pehrsson          Istrums SK                ej start 



D70  (6)       

    1 Britta Sahl             IF Hagen                     39:40 
    2 Birgit Lång             OK Klyftamo                  39:52 
    3 Anna-Lisa Andersson     Lidköpings VSK               46:56 
    4 Anne-Catrine Persson    Mariestads FK                49:45 
    5 Mildred Josefsson       Rydboholms SK                58:46 
    6 Ingrid Borgliden        Vänersborgs SK             1:04:24 



D65  (18)      

    1 Birgitta Stenström      Vänersborgs SK               33:23 
    2 Gunnel Svensson         IK Ymer                      35:35 
    3 Mariann Kjellberg       Bredareds IF                 36:27 
    4 Berit Ivehag            Främmestads IK               36:41 
    5 Kaarina Voudinmäki      Mullsjö SOK                  38:17 
    6 Ingrid Hermansson       IK Ymer                      38:47 
    7 Gunnel Palgrim          Vänersborgs SK               40:45 
    8 Siv Andersson           Vänersborgs SK               46:04 
    9 Birgit Karlsson         Mariestads FK                48:13 
   10 Gunvor Jonsson          Vänersborgs SK               48:28 
   11 Birgit Kristina Nilsson Hestra IF                    48:54 
   12 Anna-Stina Lindström    OK Skogsstjärnan             50:50 
   13 Kerstin Spetz           Nitta IF                     50:56 
   14 Lillemor Lorén          OK Frisene                   57:24 
   15 Mona Carlson            OK Skogshjortarna            58:20 
   16 Ing-Marie Wijkmark      IF Hagen                   1:09:24 
   17 Birgitta Parkner        OK Landehof                1:10:54 
   18 Lilian Bengtsson        OK Amne                    1:19:43 



D60  (13)      

    1 Inger Holmstrand        Herrljunga SK Skid o OL      40:35 
    2 Kajsa Toftén            Hjobygdens OK                42:03 
    3 Siv Gunilla Holst       Bottnaryds IF                48:29 
    4 Marianne Teresia Rosén  IK Ymer                      50:37 
    5 Ulla Ling               Jönköpings OK                53:56 
    6 Monica Larsson          OK Tranan                    54:15 
    7 Eva Höije               OK Ravinen                   56:58 
    8 Ingrid Tengeland        IK Gandvik                 1:01:32 
    9 Ulla Öhrström           OK Amne                    1:09:16 
   10 Kristina Andersson      OK Skogshjortarna          1:28:02 
   11 Linnéa Karlsson         OK Skogsstjärnan           2:05:20 

      Ylva Rigmor Guni Jansso IF Hagen                  Ej godk. 
      Birgitta Johansson      OK Tranan                 ej start 



D55  (15)      

    1 Monica Lööf             Mariestads FK                33:06 
    2 Susanne Dittmer         IK Hakarpspojkarna           39:02 
    3 Kristina Larsson        OK Klyftamo                  39:46 
    4 Ing-Marie Hjert         Falköpings AIK OK            41:20 
    5 Inger Svensson          Lidköpings VSK               41:37 
    6 Ann-Marie Holmström     IK Gandvik                   44:05 
    7 Anita Eklöf             IK Ymer                      45:15 
    8 Inger Johansson         OK Klyftamo                  45:19 
    9 Britt-Marie Larsson     SOK 68                       46:13 
   10 Eva Andreasson          Borås GIF                    48:57 
   11 Evamarie Lundahl        IF Hagen                     52:42 
   12 Gullan Andersson        IK Gandvik                   53:22 
   13 Gisela Löfving          Tibro OK                     58:39 

      Marianne Sjöberg        IF Hallby                 ej start 
      Britt-Marie Andersson   OK Amne                   ej start 



D55 MOTION  (4 

    1 Ingrid Eva Maria Jessen Främmestads IK               43:21 
    2 Birgita Wiklund         OK Skogsvargarna           1:00:09 
    3 Harriet Ingegerd Anders OK Skogshjortarna          1:03:56 

      Ann-Marie Arkåsen       Falköpings AIK OK         Ej godk. 



D50  (19)      

    1 Eva Rabe-Magnusson      IF Hagen                     38:03 
    2 Inger Westerberg        IF Hagen                     39:19 
    3 Ylva Gefvert            OK P4                        43:19 
    4 Iréne Banck             IF Hagen                     44:06 
    5 Marianne Klasson        Ulricehamns OK               47:15 
    6 Kristina Unosson        Bredareds IF                 47:39 
    7 Elise Johansson         Falköpings AIK OK            49:24 
    8 Ann Laas                OK Skogshjortarna            49:25 
    9 Lena Wallström          Tidaholm SOK Sisu            50:29 
   10 Ingrid Schmiterlöw      Hjobygdens OK                50:51 
   11 Pia Svensson            Falköpings AIK OK            54:21 
   12 Catharina Carlsson      Trollhättans SOK             56:00 
   13 Barbro Törnroth         Hjobygdens OK                57:12 
   14 Ann-Charlotte Jakobsson Istrums SK                   58:32 
   15 Marite Åkerström        SOK Träff                  1:03:40 
   16 Monika Andersson        OK Skogsstjärnan           1:12:24 
   17 Anna-Lena Svensson      Lidköpings VSK             1:26:42 
   18 Annika Andersson        OK Skogsstjärnan           1:47:35 

      Titti Nilsson           OK Skogsstjärnan          Ej godk. 



D45  (25)      

    1 Maria Skogsberg-Karlsso Mariestads FK                37:08 
    2 Sari Håkansson          OK Gränsen                   41:03 
    3 Britt-Marie Johanson    OK Skogsstjärnan             43:20 
    4 Helena Johansson        OK Gisle                     45:46 
    5 Lotta Stigsdotter       IF Hagen                     46:05 
    6 Marie Högstrand         Markbygdens OK               46:09 
    7 Annette Falck-Larsson   Vänersborgs SK               46:14 
    8 Maria Widmark           IF Hagen                     46:22 
    9 Monika Ljunglide        OK Kullingshof               48:13 
   10 Lena Arnoldsson         Tidaholm SOK Sisu            48:18 
   11 Pia Käck-Fritzell       Mullsjö SOK                  48:42 
   12 Anita Bodin             Gällstadbygdens SOK          53:57 
   13 Ann Nyström             IF Hagen                     56:49 
   14 Lena Markendahl         OK Klyftamo                1:02:19 
   15 Susanne Olsson          Tidaholm SOK Sisu          1:03:49 
   16 Ulla Granér             OK Kullingshof             1:03:59 
   17 Ammi Andersson          Mariestads FK              1:05:08 
   18 Kerstin Larsson         IF Hagen                   1:08:40 
   19 Birgitta Lennartsson    OK Skogsstjärnan           1:09:24 
   20 Eva Persson-Riis        IF Hagen                   1:10:14 

      Britt Andersson         Ryda SK                   Ej godk. 
      Catrin Sterner          IF Hagen                  ej start 
      Marie Hermansson        OK Kullingshof            ej start 
      Eva Pedersen            OK Skogshjortarna         ej start 
      Margareta Almqvist      Trollhättans SOK          ej start 



D45 MOTION  (8 

    1 Monica Laage            Falköpings AIK OK            47:50 
    2 Yvonne Bengtsson        Mariestads FK                57:11 
    3 Maria Löfvall           IF Hagen                     59:55 
    4 Kristina Johansson      Vänersborgs SK             1:04:32 
    5 Inga Annelie Mar Johans Falköpings AIK OK          1:09:38 
    6 Kristina Svenning       Falköpings AIK OK          1:09:46 
    7 Chathrine Lång          IF Hagen                   1:26:38 

      Görel Nordin            Vänersborgs SK            Ej godk. 



D40  (24)      

    1 Marita Karlsson         OK Skogsstjärnan             39:04 
    2 Helena Södervall        IK Gandvik                   41:39 
    3 Karin Andersson         OK Klyftamo                  44:27 
    4 Agneta Berlin           Trollhättans SOK             44:39 
    5 Suzy Larsson            OK Skogshjortarna            44:50 
    6 Carina Ivarsson         OK Kullingshof               45:25 
    7 Caroline Hagström       Falköpings AIK OK            46:35 
    8 Anna Stomberg           IF Hagen                     48:53 
    9 Gunilla Edgren          Trollhättans SOK             50:07 
   10 Ann-Kristin Jansson     Hjobygdens OK                52:29 
   11 Nina Gumaelius          Hjobygdens OK                53:00 
   11 Lena Bogren             IF Hagen                     53:00 
   13 Pia Brag-Jonsson        IK Gandvik                   53:28 
   14 Ann-Christin Blennow    Falköpings AIK OK            54:34 
   15 Annki Gunnerek          OK Klyftamo                  56:45 
   16 Maria Bogren            IF Hagen                     59:22 
   17 Christina Jonsson       OK Klyftamo                1:00:49 
   18 Ann-Kristin Spetz       Ulricehamns OK             1:02:17 
   19 Tina Karling-Hellsvik   IK Gandvik                 1:06:54 
   20 Bodil Ahlström          Trollhättans SOK           1:08:05 
   21 Helena Andersson        Markbygdens OK             1:08:41 
   22 Helena Hammar           Tidaholm SOK Sisu          1:15:58 
   23 Annika Hallén           Trollhättans SOK           1:30:42 

      Marie Olsson            Tibro OK                  ej start 



D35  (5)       

    1 Annika Bäck             OK Kullingshof               42:09 
    2 Jeanette Wiberg         Mullsjö SOK                  46:21 
    3 Angelica Brandqvist     Tibro OK                     57:51 
    4 Anna-Karin Ryberg       OK Klyftamo                1:00:47 
    5 Marie Anebreid          Tidaholm SOK Sisu          1:01:20 



D35 MOTION  (7 

    1 Åsa Alsiö               Falköpings AIK OK            43:09 
    2 Karin Torstensson       Falköpings AIK OK            52:33 
    3 Katarina Stockheden     IF Hallby                    59:37 
    4 Gitte Kristiansson      Trollhättans SOK           1:01:16 
    5 Carina Olsson           Falköpings AIK OK          1:02:12 
    6 Margaretha Höög         OK Kullingshof             1:12:11 

      Karin Mårtensson        OK Skogsstjärnan          Ej godk. 



D21  (14)      

    1 Jenny Nyman             Vänersborgs SK               38:39 
    2 Ida-Maria Svensson      Sävedalens AIK               43:51 
    3 Kristina Häggblom       OK Klyftamo                  44:35 
    4 Malin Sörstrand         OK Klyftamo                  45:33 
    5 Lotta Toftén            Istrums SK                   47:56 
    6 Kristine Svensson       Falköpings AIK OK            49:27 
    7 Veronica Sjödin         OK Klyftamo                  53:52 
    8 Jessica Gustafsson      OK Klyftamo                  55:19 
    9 Sara Johanson           OK Skogsstjärnan             55:45 
   10 Inger Cederberg         Vänersborgs SK               56:18 
   11 Carolina Klasson        Ulricehamns OK               57:25 
   12 Maria Johnsson          Skåneslättens OL           1:01:45 
   13 Maria Sahlén            IF Hagen                   1:10:46 

      Martina D Stigsson      Vänersborgs SK            ej start 



D20  (5)       

    1 Emelie Unosson          Bredareds IF                 42:03 
    2 Agnes Abrahamsson       Främmestads IK               48:20 
    3 Anna Schmiterlöw        Hjobygdens OK                52:39 
    4 Maja Persson-Riis       IF Hagen                   1:04:35 
    5 Lina Dahlberg           Falköpings AIK OK          1:06:19 



D18  (14)      

    1 Lisa Pedersen           OK Skogshjortarna            33:32 
    2 Caroline Lennartsson    OK Skogsstjärnan             38:39 
    3 Moa Johanson            OK Skogsstjärnan             41:22 
    4 Sara Jonsson            OK Klyftamo                  42:18 
    5 Malin Bengtsson         Mariestads FK                45:02 
    6 Lina Nilsson            OK Tranan                    46:38 
    7 Cajsa Banck             IF Hagen                     47:19 
    8 Amanda Hallén           Trollhättans SOK             48:11 
    9 Karin Håkansson         OK Gränsen                   49:46 
   10 Ida Pettersson          Främmestads IK               50:27 
   11 Johanna Alfredsson      Vänersborgs SK               55:15 
   12 Hanna Sandgren          Vänersborgs SK             1:15:30 

      Jenny Furusköld         IK Gandvik                ej start 
      Sara Karlsson           OK Skogsstjärnan          ej start 



D16  (25)      

    1 Lovisa Hansson          Bredareds IF                 30:38 
    2 Evelina Johansson       Vänersborgs SK               34:27 
    3 Johanna Skogum          Markbygdens OK               34:53 
    4 Therese Enenge          Bredareds IF                 36:33 
    5 Elin Högstrand          Markbygdens OK               38:01 
    5 Elin Olsson             Tibro OK                     38:01 
    7 Sara Nilsson            OK Tranan                    38:11 
    8 Sara Spens              Tibro OK                     41:28 
    9 Sara Ivarsson           OK Kullingshof               41:35 
   10 Martina Johansson       Bredareds IF                 42:04 
   11 Josefin Andersson       Markbygdens OK               43:48 
   12 Julia Mattsson          Trollhättans SOK             43:57 
   13 Johanna Andersson       Mariestads FK                44:09 
   14 Elin Sundqvist          OK Tranan                    46:55 
   15 Malin Dahlberg          Falköpings AIK OK            48:42 
   16 Victoria Gunnerek       OK Klyftamo                  48:56 
   17 Klara Fredriksson       Falköpings AIK OK            49:29 
   18 Viktoria Strandberg     Falköpings AIK OK            51:08 
   19 Sofia Andrén            Hjobygdens OK                52:15 
   20 Lina Andersson          Trollhättans SOK             55:02 
   21 Elin Eriksson           OK Amne                      55:10 
   22 Irma Håkansson          OK Gränsen                   57:25 
   23 Karin Haase             Vänersborgs SK               59:41 
   24 Linnea Åsberg           Tibro OK                   1:02:55 

      Ida Karlsson            Lidköpings VSK            ej start 



D14  (22)      

    1 Sara Hagström           Falköpings AIK OK            28:16 
    2 Josefine Kristiansson   Trollhättans SOK             31:27 
    3 Amanda Blennow          Falköpings AIK OK            32:46 
    4 Aina Edgren             Trollhättans SOK             35:35 
    5 Annie Hyrefelt          Ryda SK                      38:18 
    6 Kristin Höög            OK Kullingshof               41:53 
    7 Johanna Öberg           Ryda SK                      42:42 
    8 Sofia Sjögren           OK Kullingshof               43:57 
    9 Emelie Bäck             OK Kullingshof               45:53 
   10 Karin Olsson            Tibro OK                     46:39 
   11 Elsa Wilhelmsson        Falköpings AIK OK            48:47 
   12 Clara Berlin            Trollhättans SOK             49:13 
   13 Linnea Herngren         IF Hagen                     53:04 
   14 Sofie Andersson         Ryda SK                      53:26 
   15 Sofia Karlsson          Istrums SK                   54:08 
   16 Klara Andrén            Hjobygdens OK                54:55 
   17 Sofia Löseth            Falköpings AIK OK            58:56 
   18 Stina Larsson           IF Hagen                   1:04:53 
   19 Ellinor Åhman           Bredareds IF               1:07:46 
   20 Kajsa Lång              IF Hagen                   1:18:54 

      Stina Liderud           Lidköpings VSK            Ej godk. 
      Amanda Karlsson         Lidköpings VSK            ej start 



D12  (18)      

    1 Vilma Blennow           Falköpings AIK OK            24:34 
    2 Johanna Hagström        Falköpings AIK OK            25:19 
    3 Johanna Strandberg      Falköpings AIK OK            25:38 
    4 Hanna Karlsson          Markbygdens OK               25:39 
    5 Elvira Björklund        Trollhättans SOK             27:08 
    6 Linnea Bogren           IF Hagen                     30:32 
    7 Line Cederberg          Vänersborgs SK               33:54 
    8 Anna Moberg             Vänersborgs SK               35:11 
    9 Filippa Andersson       Lidköpings VSK               38:44 
   10 Anna Kristiansson       Trollhättans SOK             39:19 
   11 Alice Axelsson          Mullsjö SOK                  44:09 
   12 Tove Wiberg             Mullsjö SOK                  45:33 
   13 Malin Fritzell          Mullsjö SOK                  47:28 
   14 Matilda Herngren        IF Hagen                     48:06 
   15 Tove Lång               IF Hagen                   1:18:55 

      Sara Hägnander          Lidköpings VSK            Ej godk. 
      Olivia Nyman            Vänersborgs SK            Ej godk. 
      Emilia Skogum           Markbygdens OK            ej start 



D10  (6)       

    1 Ida Roos                SOK Träff                    24:11 
    2 Hanna Mårtensson        OK Skogsstjärnan             26:04 
    3 Ida Kristiansson        Trollhättans SOK             28:04 
    4 Emma Franzén            Lidköpings VSK               29:49 
    5 Alma Liderud            Lidköpings VSK               33:40 

      Julia Markendahl        OK Klyftamo               ej start 



U4  (5)        

    1 Ida Nordberg            Gällstadbygdens SOK          58:19 
    2 Johanna Larsson         Tidaholm SOK Sisu          1:00:53 
    3 Oscar Karlsson          Tidaholm SOK Sisu          1:07:18 
    4 Alice Hägnander         Lidköpings VSK             1:11:07 
    5 Johanna Andersson       Lidköpings VSK             1:36:10 



U3  (10)       

    1 Martin Karlsson         OK Klyftamo                  27:10 
    2 Ida Holtbring           OK Amne                      34:18 
    3 Emilia Eckerlid         Falköpings AIK OK            35:44 
    4 Malin Jansson           Hjobygdens OK                36:20 
    5 Hedvig Reisen           IF Hagen                     37:44 
    6 Lina Larsson            Falköpings AIK OK            47:25 
    7 Kalle Henrysson         Tidaholm SOK Sisu            47:34 
    8 Jennifer Karlsson       Istrums SK                   51:15 

      Elsa Burén              IK Ymer                   Ej godk. 
      Moa Lindström           IK Wilske                 ej start 



U2  (14)       

    1 Wiliam Lundstedt        Mullsjö SOK                  22:32 
    2 Ludvig Svensson         Mariestads FK                23:06 
    3 Emma Norberg            Gällstadbygdens SOK          24:04 
    4 Carl Jungert            Mariestads FK                24:37 
    5 Anja Karlsson           Tidaholm SOK Sisu            28:34 
    6 Maja Wallenius          OK Skogsstjärnan             29:30 
    7 Linn Eriksson           Gudhems IF                   30:25 
    8 Emelie Ottersten        SOK Träff                    31:19 
    9 Erik Berlin             Trollhättans SOK             32:41 
   10 Adelina Wremer          Gudhems IF                   32:44 
   11 Alex Grew               Istrums SK                   34:05 
   12 Sofia Jansson           Hjobygdens OK                36:57 
   13 Agnes Segerström        IK Wilske                    47:02 

      Daniel Pihl             SOK 68                    ej start 



U1  (17)       

    1 Ellen Blennow           Falköpings AIK OK            17:40 
    2 Alma Wilhelmsson        Falköpings AIK OK            18:06 
    3 Joel Plumppu            Bredareds IF                 18:27 
    4 Linus Kristiansson      Trollhättans SOK             19:10 
    5 Hugo Setthagen          OK Tranan                    19:37 
    6 Wilmer Forsgren         Tidaholm SOK Sisu            24:14 
    7 Moa Alsiö               Falköpings AIK OK            25:15 
    8 Hanna Andersson         Falköpings AIK OK            26:35 
    9 Malin Stomberg          IF Hagen                     29:12 
   10 Klara Segerström        IK Wilske                    30:03 
   11 Frida Haglund           Bredareds IF                 30:13 
   12 Per Hedman              IF Hagen                     31:04 
   13 Isa Lindström           IK Wilske                    33:05 
   14 Erica Bogren            IF Hagen                     39:14 
   15 Malin Kristiansson      Trollhättans SOK             42:14 
   16 Johannes Jacobsson      Tidaholm SOK Sisu            46:12 
   17 Clara Jacobsson         Tidaholm SOK Sisu            47:40 



INSKOLNING  (2 

      Victoria Karlsson       OK Klyftamo                  Godk. 
      Wilma Henriksson        OK Kullingshof               Godk. 
      Johan Mårtensson        OK Skogsstjärnan             Godk. 
      Irma Svensson           OK Klyftamo                  Godk. 
      Emma Gustafsson         OK Kullingshof               Godk. 
      Elsa Plumppu            Bredareds IF                 Godk. 
      Emma Ivarsson           OK Kullingshof               Godk. 
      Knut Hammar             Tidaholm SOK Sisu            Godk. 
      Linnea Holmvik          Tidaholm SOK Sisu            Godk. 
      Albin Linderoth         OK Klyftamo                  Godk. 
      Ella Fredriksson        Gudhems IF                   Godk. 
      Klara Linderoth         OK Klyftamo                  Godk. 
      Loise Wigholm           Tidaholm SOK Sisu            Godk. 
      Maja Eriksson           Gudhems IF                   Godk. 
      Alfred Pettersson       Falköpings AIK OK            Godk. 
      Hulda Hallqvist         Nitta IF                     Godk. 
      Iris Hallqvist          Nitta IF                     Godk. 
      Hampus Wremer           Gudhems IF                   Godk. 
      Klara Svensson          Gudhems IF                   Godk. 
      Filip Höög              OK Kullingshof               Godk. 
      Stella Bureén           IK Ymer                      Godk. 
      Stina Fällström         Gudhems IF                   Godk. 
      Elin Johansson          Gudhems IF                   Godk. 

      Louise Wigholm          Tidaholm SOK Sisu         Ej godk. 



Öppen 1  (1)   

    1 Gunilla Thorn           Tibro OK                   1:13:27 



Öppen 2  (16)  

    1 Evert Larsson           Tidaholm SOK Sisu            30:15 
    2 Soile Gustafsson        OK Kullingshof               34:36 
    3 Jessica Önnheim         OK Klyftamo                  35:15 
    4 Anna Göransdotter       Falköpings AIK OK            36:35 
    5 Eva Andersson           Tibro OK                     36:41 
    6 Tomas Liffner           Falköpings AIK OK            39:01 
    7 Ulf Lofterud            OK Kullingshof               39:45 
    8 Irené Andersson         OK Kullingshof               39:57 
    9 Åsa Muschke             Falköpings AIK OK            45:51 
   10 Torbjörn Larsson        Falköpings AIK OK            47:57 
   11 Roland Gustavsson       Hjobygdens OK                56:21 
   12 Sussane Holtbring       OK Amne                    1:01:09 
   13 Ann-britt Larsson       Falköpings AIK OK          1:01:29 
   14 Marita Bodin            Gällstadbygdens SOK        1:07:56 
   15 Elisabeth Lanhammar     Vänersborgs SK             1:08:01 
   16 Lennart Arvidsson       IK Ymer                    1:27:35 



Öppen 3  (4)   

    1 Kaj Abrahamsson         Främmestads IK               41:14 
    2 Tommy Gustafsson        OK Kullingshof               50:19 
    3 David Wass              Falköpings AIK OK            55:54 

      Lennart Kjellberg       Istrums SK                Ej godk. 



Öppen 4  (21)  

    1 Fredrik Plumppu         Bredareds IF                 31:25 
    2 Stefan Henriksson       OK Kullingshof               35:36 
    3 Lars Barkestedt         OK Kullingshof               35:54 
    4 Anette Sundqvist        OK Tranan                    37:30 
    5 Frida Laage             Falköpings AIK OK            37:38 
    6 Rune Pettersson         Främmestads IK               41:27 
    7 Ann Hilmersson          OK Klyftamo                  42:38 
    8 Berit Barkestedt        OK Kullingshof               43:36 
    9 Anna Karlsson           OK Klyftamo                  44:31 
   10 Staffan Welander        OK P4                        44:37 
   11 Stina Andersson         Lidköpings VSK               47:20 
   12 Gertie Samuelsson       IK Ymer                      47:45 
   13 Anneth Nordberg         Gällstadbygdens SOK          48:22 
   14 Knut Svenning           Falköpings AIK OK            54:02 
   15 Carina Wallgren         Istrums SK                   58:16 
   16 Rune Brandshage         IK Gandvik                 1:00:16 
   17 Eva Karlsson            Lidköpings VSK             1:04:38 
   18 Lisbeth Nilsson         Falköpings AIK OK          1:06:28 

      Kjell Strömberg         klubblös                  Ej godk. 
      Ros-Marie Dahlberg      Falköpings AIK OK         Ej godk. 
      Emma Spetz              Tibro OK                  Ej godk. 



Öppen 5  (25)  

    1 Simon Nilsson           Falköpings AIK OK            30:49 
    2 Lennart Nyman           Vänersborgs SK               41:08 
    3 Henrik Linderoth        Istrums SK                   41:18 
    4 Lena Reisen             IF Hagen                     43:40 
    5 Johanna Hallqvist       Nitta IF                     43:55 
    6 Lars Sandgren           Vänersborgs SK               44:37 
    7 Per Gustafsson          Ryda SK                      44:53 
    8 mats Söderström         OK Skogsvargarna             46:02 
    9 Fritjof Andersson       Tidaholm SOK Sisu            46:41 
   10 Madeleine Gunnarsson    OK PAN Kristianstad          47:00 
   11 Rikard Andersson        Falköpings AIK OK            47:12 
   12 Daniel Andersson        OK Skogsstjärnan             47:19 
   13 Anna Trygg              Falköpings AIK OK            47:47 
   14 Conny Svahn             Främmestads IK               50:22 
   15 Marina Gustavsson       OK Skogsstjärnan             53:28 
   16 Mark Reisen             IF Hagen                     54:41 
   17 Cronje Forsgren         Tidaholm SOK Sisu            54:42 
   18 Peter Viberg            Mullsjö SOK                  57:07 
   19 Ann-Sofi Karlsson       OK Skogsmunken               57:10 
   20 Ludvig Kristofersson    Istrums SK                 1:00:43 
   21 Anna Kristoffersson     Istrums SK                 1:01:31 
   22 Arne Svahn              Främmestads IK             1:06:06 
   23 Stig Wallerman          Borås GIF                  1:07:40 
   24 Siv Rödström            OK Skogsstjärnan           1:13:53 

      Harry Andersson         OK Kullingshof            Ej godk. 



Öppen 6  (10)  

    1 Henrik Sahlström        Främmestads IK               45:50 
    2 Tomas Karlsson          OK Skogsmunken               47:32 
    3 Albin Svahn             Främmestads IK               49:23 
    4 Maria Klanfält          Tibro OK                     56:29 
    5 Anders Uppström         Mariestads FK                58:48 
    6 Lennart Larsson         OK Flundrehof              1:08:30 
    7 Anna Larsson            IF Hagen                   1:08:39 
    8 Per-Erik Svensson       Lidköpings VSK             1:14:53 
    9 Jan Rödström            OK Skogsstjärnan           1:22:00 
   10 John Andersson          Falköpings AIK OK          1:22:23 



Öppen 7  (24)  

    1 Tomas Nyström           IF Hagen                     30:09 
    2 Berit Klamfelt          Tibro OK                     35:42 
    3 Leif Moberg             Vänersborgs SK               36:59 
    4 Jan Sahl                IF Hagen                     37:05 
    5 Karl Bergstrand         Hjobygdens OK                37:59 
    6 Dennis Roos             SOK Träff                    38:49 
    7 Krister Svensson        Tibro OK                     39:11 
    8 Kenneth Jonsson         Vänersborgs SK               40:33 
    9 Klara Nero              Mullsjö SOK                  42:12 
   10 Daniel Sjöberg          IF Hallby                    44:04 
   11 Albin Åsberg            Tibro OK                     46:05 
   11 Anne-Marie Tiveljung    IK Gandvik                   46:05 
   13 Gunnel Hultqvist        IF Hagen                     46:29 
   14 Bengt Åkerström         SOK Träff                    47:13 
   15 Karl-Gustav Spens       Tibro OK                     49:02 
   16 Aina Svensson           Tibro OK                     49:20 
   17 Mikael Magnusson        Markbygdens OK               50:10 
   18 Mattias Lång            IF Hagen                     51:28 
   19 Ove Muschke             Falköpings AIK OK            52:48 
   20 Kerstin Hagström        IK Gandvik                   52:51 
   21 Thore Johansson         IK Albion                  1:02:21 

      Mattias Berger          Tidaholm SOK Sisu         Ej godk. 
      Gunnar Wass             IF Hagen                  Ej godk. 
      Bo Klamfelt             Tibro OK                  Ej godk. 



Öppen 8  (21)  

    1 Niclas Andersson        Markbygdens OK               43:14 
    2 Tornie Ottersten        K 3 IF                       44:33 
    3 Thorbjörn Larsson       Lidköpings VSK               46:40 
    4 Mikael Hallberg         Lidköpings VSK               47:28 
    5 Mats Ahnheim            Tibro OK                     49:13 
    6 Marita Skogum           Markbygdens OK               50:43 
    7 Kent Kardell            Ljungskile FK                51:10 
    8 Mikael Bodin            Gällstadbygdens SOK          54:11 
    9 Thomas Kristoffersson   Istrums SK                   58:22 
   10 Lina Andersson          Falköpings AIK OK            58:36 
   11 Hans-Olof Carlsson      klubblös                     58:39 
   12 Sören Karlsson          Mullsjö SOK                1:00:04 
   13 Anders Hermansson       Falköpings AIK OK          1:01:32 
   14 Jonas Månsson           K 3 IF                     1:01:33 
   15 Bertil Öhlund           Falköpings AIK OK          1:01:34 
   16 Per-Erik Larsson        IK Gandvik                 1:01:39 
   17 Anders Sävengård        Gällstadbygdens SOK        1:02:24 
   18 Tommy Nilsson           Rydboholms SK              1:05:50 
   19 Linda Nilsson           OK Skogsstjärnan           1:07:39 
   20 Berith Jansson          Falköpings AIK OK          1:18:44 
   21 Håkan Johansson         Mariestads FK              1:34:00 



Öppen 9  (6)   

    1 Filip Gustavsson        Södertälje-Nykvarn OF        54:43 
    2 Per Sundqvist           OK Tranan                  1:02:57 
    3 Jonas Holst             Istrums SK                 1:07:42 
    4 Claes Setthagen         OK Tranan                  1:08:43 
    5 Joacim Gustafsson       OK Klyftamo                1:09:08 
    6 Rolf-Arne Bornebranth   IK Gandvik                 1:29:05 



Öppen 10  (1)  

    1 Daniel Bjärsvik         OK Gränsen                 2:13:17 



D 17-20  (1)   

    1 Amanda Berggren         OK Skogsstjärnan             54:47