Gudhems IF Långdistanssö 2008-04-13 13:09
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl tartnr    Rank Namn                         År  Dst Klubb                               Tid 



H80  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1      3         Carl-Gustav Fast             28   14 Jönköpings OK                     45:23 
    2      1         Ingvar Johansson             26   20 Falköpings AIK OK                 46:51 
    3      6         Karlerik Fransson            28   20 Trollhättans SOK                  50:29 
    4      4         Arne Wahlgren                27   20 SOK Träff                       1:00:17 
    5      2         Håkan Bark                   26   20 IF Hagen                        1:01:43 
    6      5         Gunnar Nilsson               25   20 Tidaholm SOK Sisu               1:05:03 



H75  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1      8         Sture Pettersson             32   20 Falköpings AIK OK                 37:26 
    2     10         Stig Sahl                    33   20 IF Hagen                          40:12 
    3      7         Yngve Malmlöf                31   20 Falköpings AIK OK                 40:22 
    4     12         Sven-Johan Persson           31   20 IK Gandvik                        42:37 
    5      9         Bo Elvingsson                29   20 Herrljunga SK Skid o OL           43:55 
    6     15         Torsten Björkeroth           29   20 OK P4                             44:14 
    7     16         Ingemar Glad                 30   20 OK P4                             44:46 
    8     14         Harald Håkansson             30   14 OK Gränsen                        51:50 
    9     11         Bernt Riis                   31   20 IF Hagen                          52:43 
   10     13         Stig Persson                 32   20 IK Wilske                         56:07 



H70  (15/15)   Preliminär resultatlista  1 

    1     18         Ingemar Holmberg             37   20 IF Hagen                          41:28 
    2     28         Alvar Andersson              38   20 Tibro OK                          41:55 
    3     23         Sten Johansson               34   20 OK Kullingshof                    46:11 
    4     26         Uno Andersson                37   20 OK Klyftamo                       47:04 
    5     22         Kjell Persson                35   20 Mariestads FK                     48:35 
    6     21         Sören Bråhn                  38   14 Jönköpings OK                     48:58 
    7    446         Mats Johansson               35   20 Lidköpings VSK                    52:54 
    8     27         Lars Lång                    37   20 OK Klyftamo                       54:29 
    9     19         Göran Malmberg               35   20 IK Gandvik                        54:40 
   10     17         Åke Lindberg                 36   20 Herrljunga SK Skid o OL         1:05:48 
   11     24         Bo Öhrström                  34   20 OK Amne                         1:05:53 
   12     29         Harry Brandqvist             37   20 Tidaholm SOK Sisu               1:06:31 
   13     25         Lennart Österlund            38   20 OK Frisene                      1:07:45 

          20         Bo Pehrson                   34   20 Istrums SK                     Ej godk. 
         505         Sven Andersson               30   14 OK Stigen                      ej start 



H65  (28/28)   Preliminär resultatlista  1 

    1     37         Erland Ling                  40   14 Jönköpings OK                     40:34 
    2     38         Folke Dahlén                 40   20 Lidköpings VSK                    40:41 
    3     55         P-G Jansson                  41    3 Säterbygdens OK                   42:22 
    4     47         Lennart Höije                43   15 OK Ravinen                        43:00 
    5     53         Göte Johansson D-P           43   20 OK Tranan                         43:09 
    6     32         Jan Elfsberg                 43   20 Falköpings AIK OK                 43:14 
    7     46         Ingemar Wiklund              43   20 OK Skogsvargarna                  43:21 
    8     57         Bengt Andersson              41   20 Tidaholm SOK Sisu                 43:27 
    9     40         Lars-Erik Nilsson            43   20 Mariestads FK                     43:54 
   10     50         Harry Sundberg               39   20 OK Klyftamo                       44:34 
   11     54         Lars Cederus                 39   15 Snättringe SK                     44:35 
   12     45         Rune Spetz                   42   20 Nitta IF                          45:49 
   13     44         Sven-Erik Sjöholm            43   20 Mullsjö SOK                       46:23 
   14     49         Lars-Erik Larsson            41   20 OK Amne                           46:43 
   15     36         Karl-Inge Karlsson           39   20 Istrums SK                        48:16 
   16     35         Sigvard Oscarsson            42   20 Istrums SK                        48:53 
   17     52         Kay Svensson                 43   20 OK P4                             50:32 
   18     48         Stig Bengtsson               40   20 OK Amne                           53:28 
   19     43         Toivo Voudinmäki             43   20 Mullsjö SOK                       58:32 
   20     58         Lennart Karlsson             42   20 Främmestads IK                    59:49 
   21     31         Sven-Olof Sandstedt          40   20 Falköpings AIK OK               1:00:26 
   22     41         Gunnar Johansson             40   20 Mariestads FK                   1:03:54 
   23     42         Heikki Rissanen              40   20 Mariestads FK                   1:04:23 

          30         Gunnar Grönqvist             39   14 Bottnaryds IF                  Ej godk. 
          33         Carl-Otto Wijkmark           42   20 IF Hagen                       Ej godk. 
          51         Bertil Ryberg                39   20 OK Klyftamo                    Ej godk. 
          39         Ulf Nyström                  40   20 Lidköpings VSK                 ej start 
          56         Per-Olof Eckerlid            39    6 Sävedalens AIK                 ej start 



H60  (24/24)   Preliminär resultatlista  1 

    1     60         Roland Nilsson               44   20 Falköpings AIK OK                 36:22 
    2     76         Morgan Ljung                 45   14 Vaggeryds SOK                     37:54 
    3     61         Stig Johansson               48   20 Falköpings AIK OK                 38:39 
    4     75         Vidar Löfving                47   20 Tibro OK                          40:09 
    5     67         Hans G Bernhard              47   20 Mariestads FK                     40:31 
    6    472         Åke Sjöberg                  48   14 IF Hallby                         43:08 
    7    444         Rolf Einarsson                    20 IF Hagen                          44:16 
    8     66         Sven-Erik Johansson          47   20 Mariestads FK                     45:04 
    9     59         Rolf Gabrielsson             44   20 Falköpings AIK OK                 45:51 
   10     64         Christer Ottosson            46   20 IF Hagen                          46:22 
   11     71         Martin Häggblom              48   20 OK Klyftamo                       46:44 
   12     63         Styrbjörn Jansson            45   20 IF Hagen                          47:10 
   13     72         Lars-Olof Gustavsson         45   20 OK Klyftamo                       48:14 
   14     65         Bengt Sörensen               47   14 Jönköpings OK                     48:28 
   15     74         Bo Klamfelt                  47   20 Tibro OK                          50:20 
   16     34         Regor Niklasson              41   20 IK Albion                         50:38 
   17     69         Lars Lorén                   46   20 OK Frisene                        51:09 
   18    522         Bertil Öhlund                     20 Falköpings AIK OK                 51:33 
   19     68         Bengtåke Andersson           45   20 OK Amne                           51:54 
   20    462         Mats Elofsson                47   20 Herrljunga SK Skid o OL           54:38 
   21     62         Stellan Holmstrand           48   20 Herrljunga SK Skid o OL           58:06 
   22    467         Karl Bergstrand              44   20 Hjobygdens OK                   1:03:14 
   23     70         Christer Henriksgård         45   20 OK Klyftamo                     1:16:17 

          73         Anders Petersson             48   20 Tibro OK                       Ej godk. 



H55  (22/22)   Preliminär resultatlista  1 

    1     84         Lars Grehn                   52   20 Mullsjö SOK                       44:57 
    2     80         Kjell Kaminsky               52   20 IF Hagen                          45:58 
    3     77         Bo Andersson                 53   20 Falköpings AIK OK                 46:26 
    4     95         Hans Ekberg                  53   20 Trollhättans SOK                  46:56 
    5     81         Lennart Barkestam            49   14 IK Hakarpspojkarna                49:23 
    6     82         Rainer Scholz                52   14 IK Vista                          49:37 
    7     91         Ingvar Andersson             52   20 OK Amne                           49:42 
    8     87         Kent Ivarsson                52   20 OK Skogshjortarna                 50:26 
    9     79         Bertil Karlsson              49   20 Hjobygdens OK                     51:04 
   10     86         Bengt Johansson              51   20 OK Skogshjortarna                 51:08 
   11     94         Lars Ekberg                  53   20 Trollhättans SOK                  51:09 
   12     93         Lennart Jakobson             52   20 Tibro OK                          53:21 
   13     88         Per Fredriksson              50   20 OK Skogshjortarna                 53:29 
   14     92         Ragnar Olsson                53   20 Tibro OK                          55:23 
   15     78         Anders Pettersson            51   20 Hjobygdens OK                     55:56 
   16     85         Sture Johansson              51   20 OK Kullingshof                    57:36 
   17    478         Göran Johansson              49   20 IK Gandvik                        58:26 
   18     96         Sören Karlsson               53   20 Mullsjö SOK                     1:00:02 
   19     90         Anders Johanson              53   20 OK Skogsstjärnan                1:00:43 
   20     89         Inge Andersson               52   20 OK Skogsstjärnan                1:13:43 
   21    496         Jan Lenhammar                53   14 OK Gränsen                      1:15:26 

          83         Roland Svensson              53   20 Mariestads FK                  Ej godk. 



H55 MOTION  (3 Preliminär resultatlista  1 

    1     97         Ingmar Olsson                46   20 Herrljunga SK Skid o OL         1:01:09 
    2     98         Conny Johansson              52   20 IK Gandvik                      1:06:06 

          99         Jan Rosén                    49   20 IK Ymer                        ej start 



H50  (18/18)   Preliminär resultatlista  1 

    1    113         Ulf Palmér                   56   20 Ulricehamns OK                    41:35 
    2    101         Thomas Hjert                 56   20 Falköpings AIK OK                 44:17 
    3    105         Per-Eric Carlsson            55   20 IF Hagen                          51:19 
    4    466         Owe Törnroth                 56   20 Hjobygdens OK                     52:10 
    5    107         Tore Bengtsson               58   20 Mariestads FK                     52:13 
    6    469         Per Sterner                  59   20 IF Hagen                          52:22 
    7    108         Evert Larsson                55   20 OK Skogshjortarna                 52:40 
    8    111         Per Wennerberg               55   20 OK Klyftamo                       53:26 
    9    106         Per-Anders Furusköld         57   20 IK Gandvik                        53:31 
   10    100         Tommy Roos                   56   20 Falköpings AIK OK                 54:29 
   11    112         Roger Andersson              55   20 Ulricehamns OK                    57:37 
   12    491         Ulf Sjödin                   55   20 OK Skogshjortarna                 57:49 
   13    102         Göran Banck                  55   20 IF Hagen                          58:45 
   14    110         Mats Sunesson                53   20 OK Skogsstjärnan                1:04:33 
   15    109         Tord Gustavsson              56   20 OK Skogsstjärnan                1:04:42 
   16    504         Bengt Johansson              54   20 OK P4                           1:10:25 

         103         Stefan Stomberg              58   20 IF Hagen                       ej start 
         104         Michael Karlsson             58   20 IF Hagen                       ej start 



H45  (24/24)   Preliminär resultatlista  1 

    1    128         Johan Sandström              61   20 Mullsjö SOK                       43:12 
    2    118         Lars Holmberg                61   20 IF Hagen                          46:38 
    3    125         Staffan Pehrson              61   20 Istrums SK                        48:06 
    4    129         Anders Sjögren               60   20 OK Kullingshof                    48:40 
    5    124         Bengt Lundberg               59   20 Istrums SK                        50:15 
    6    122         Erik Hellsvik                60   20 IK Gandvik                        51:36 
    7    468         Ola Lundh                    60   20 IF Hagen                          52:20 
    8    117         Urban Bark                   63   20 IF Hagen                          54:25 
    9    123         Klaes Axelsson               63   14 IK Hakarpspojkarna                57:07 
   10    132         Hans Gunnerek                61   20 OK Klyftamo                     1:02:58 
   11    119         Tomas Nyström                60   20 IF Hagen                        1:05:26 
   12    506         Per Gustafsson               59   20 Ryda SK                         1:06:57 
   13    116         Mats Nilsson                 59   20 Falköpings AIK OK               1:07:39 
   14    120         Uno Sand                     63   20 IK Gandvik                      1:08:13 
   15    127         Anders Pettersson            60   20 Mariestads FK                   1:10:07 
   16    130         Håkan Håkansson              59   14 OK Gränsen                      1:12:05 
   17    121         Rolf-Arne Bornebratt         61   20 IK Gandvik                      1:15:58 
   18    131         Claes Larsson                62   20 OK Klyftamo                     1:24:29 
   19    114         Sören Wilhelmsson            63   20 Falköpings AIK OK               1:25:42 

         126         Tommy Rygh                   63   20 Mariestads FK                  Ej godk. 
         115         Anders Dahlberg              61   20 Falköpings AIK OK              ej start 
         133         Jonas Lundgren               60   20 Tibro OK                       ej start 
         134         Karl Olsson                  60   20 Tibro OK                       ej start 
         480         Tommy Ljungdahl              60   14 IK Hakarpspojkarna             ej start 



H45 MOTION  (4 Preliminär resultatlista  1 

    1    135         Pär Larsson                  63   20 IF Hagen                        1:04:34 
    2    503         Roger Odh                    61   20 OK Klyftamo                     1:13:14 
    3    136         Mark Reisen                  61   20 IF Hagen                        1:22:45 
    4    137         Jan Lindström                62   20 IK Wilske                       1:34:20 



H40  (26/26)   Preliminär resultatlista  1 

    1    142         Björn Öberg                  65   20 Främmestads IK                    46:53 
    2    147         Thomas Bogren                65   20 IF Hagen                          47:31 
    3    150         Magnus Södervall             67   20 IK Gandvik                        48:13 
    4    521         Bo Hallberg                  66   20 Falköpings AIK OK                 48:15 
    5    143         Peter Jarl                   65   20 IF Hagen                          49:04 
    6    138         Jonas Hagström               65   20 Falköpings AIK OK                 49:29 
    7    144         Mats Hedman                  67   20 IF Hagen                          49:52 
    8    145         Åke Wijkmark                 66   20 IF Hagen                          52:21 
    9    157         Peter Brämerson              64   20 Tibro OK                          53:39 
   10    141         Magnus Niklasson             67   20 Falköpings AIK OK                 53:57 
   11    139         Roger Gunnarsson             65   20 Falköpings AIK OK                 54:48 
   12    155         Peter Strömdahl              65   20 OK Skogsvargarna                  55:32 
   13    152         Tony Gustavsen               65   20 Istrums SK                        57:28 
   14    148         Håkan Larsson                68   14 IF Hallby                         59:57 
   15    151         Joachim Friberg              65   20 Istrums SK                      1:00:14 
   16    453         Erik Löseth                  66   20 Falköpings AIK OK               1:01:11 
   17    159         Jens Lindström               64   20 Tibro OK                        1:02:58 
   18    140         Magnus Blennow               64   20 Falköpings AIK OK               1:03:51 
   19    149         Erik Gustavsson              66   20 IK Albion                       1:05:05 
   20    499         Fredrik Karlsson             66   20 OK Klyftamo                     1:05:10 
   21    154         Niklas Henriksson            68   20 Mullsjö SOK                     1:05:43 
   22    156         Niclas Carlsson              65   18 OK Älgen                        1:08:38 
   23    146         Stefan Linderoth             65   20 IF Hagen                        1:12:36 
   24    153         Johan Liderud                65   20 Lidköpings VSK                  1:30:13 
   25    489         Remo Wüst                    65   20 OK Kullingshof                  1:30:56 

         158         Torbjörn Löfving             57   20 Tibro OK                       ej start 



H35  (2/2)     Preliminär resultatlista  1 

    1    162         Jan-Ove Wiking               69   20 Istrums SK                        50:13 
    2    161         Jonas Niklasson              69   20 Falköpings AIK OK                 58:54 



H35 MOTION  (4 Preliminär resultatlista  1 

    1    163         Thomas Westerlund            71   20 Herrljunga SK Skid o OL         1:07:07 
    2    165         Tommy Hartikka               65   20 OK Skogsvargarna                1:07:17 

         164         Thomas Asplund               69   20 OK Skogsvargarna               ej start 
         166         Magnus Patriksson            65   20 OK Klyftamo                    ej start 



H21  (19/19)   Preliminär resultatlista  1 

    1    171         Fredrik Rosén                78   14 Jönköpings OK                     53:33 
    2    177         Simon Jakobson               86   20 Tibro OK                          54:01 
    3    518         Christian Arnesson           83   20 Ulricehamns OK                    54:40 
    4    482         Fredrik Svensson             71   14 Jönköpings OK                     55:10 
    5    170         Anders Påhlman               76   20 Istrums SK                        55:31 
    6    174         Calle Andersson              73   20 OK Skogsstjärnan                  56:26 
    7    175         Fredrik Johansson            82   20 OK Skogsstjärnan                  59:49 
    8    168         Filip Holm                   84   20 Hjobygdens OK                   1:01:00 
    9    463         Lars Axelsson                86   20 Hjobygdens OK                   1:01:01 
   10    475         Mikael Andersson             86   20 IK Gandvik                      1:01:57 
   11    471         Niclas Westerberg            85   20 IF Hagen                        1:02:45 
   12    169         Magnus Lund                  78   20 IK Gandvik                      1:02:52 
   13    172         Conny Källman                75   20 OK Kullingshof                  1:05:00 
   14    176         Fabian Wennerberg            89   20 OK Klyftamo                     1:07:54 
   15    167         Niclas Eriksson              78   20 Falköpings AIK OK               1:15:04 
   16    173         Andreas Claesson             81   20 OK Kullingshof                  1:19:23 
   17    486         Jimmy Andersson              88   20 OK Kullingshof                  1:19:38 
   18    483         Anders Franzén               74   20 Lidköpings VSK                  1:24:32 

         510         Isak Jakobson                84   20 Tibro OK                       ej start 



H20  (5/5)     Preliminär resultatlista  1 

    1    179         Jens Nyström                 89   20 IF Hagen                          57:02 
    2    465         Johan Törnroth               89   20 Hjobygdens OK                     57:16 
    3    492         David Fors                   89   20 OK Skogsstjärnan                  59:33 
    4    178         Jonathan Svensson            89   20 IF Hagen                        1:03:02 

         180         Markus Karlsson              89   20 Lidköpings VSK                 ej start 



H18  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1    185         David Jonsson                90   20 OK Klyftamo                       46:25 
    2    184         Albin Evertsson              91   20 OK Klyftamo                       50:17 
    3    520         Nils Spetz                   91   20 Ulricehamns OK                    51:23 
    4    183         Erik Nero                    90   20 Mullsjö SOK                       51:24 
    5    464         Fredrik Schmiterlöw          91   20 Hjobygdens OK                     52:16 
    6    182         Johan Kaminsky               90   20 IF Hagen                          54:39 
    7    507         Oskar Börjeson               90   20 Ryda SK                           55:07 
    8    181         Adam Fredén                  91   20 Falköpings AIK OK                 57:14 
    9    186         Olle Åsberg                  91   20 Tibro OK                        1:06:03 
   10    512         Isak Andrén                  91   20 Tibro OK                        1:34:33 



H16  (8/8)     Preliminär resultatlista  1 

    1    192         Emil Börjesson               93   20 Lidköpings VSK                    43:04 
    2    191         Joel Andersson               92   20 IK Gandvik                        45:08 
    3    189         Eric Sand                    92   20 IK Gandvik                        50:22 
    4    187         Gustav Hagström              93   20 Falköpings AIK OK                 51:31 
    5    460         Marcus Almèn                 93   20 Främmestads IK                    56:50 
    6    190         Andreas Brag Jonsson         93   20 IK Gandvik                        59:38 
    7    188         Simon Nilsson                92   20 Falköpings AIK OK               1:00:51 

         193         Joakim Karlsson              92   20 Mariestads FK                  ej start 



H14  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1    197         Jesper Liderud               94   20 Lidköpings VSK                    32:39 
    2    202         Kim Wicktorsson              94   20 Tibro OK                          33:32 
    3    198         Jakob Karlsson               94   20 OK Skogsstjärnan                  33:57 
    4    200         Johan Andersson              94   20 Ryda SK                           35:28 
    5    199         Max Hartikka                 95   20 OK Skogsvargarna                  42:25 
    6    201         Alexander Pihl               95   20 SOK 68                            43:37 
    7    194         Oscar Niklasson              95   20 Falköpings AIK OK                 47:24 

         195         Carl Andersén                95   20 IK Gandvik                     Ej godk. 
         196         Simon Karlsson               95   20 Lidköpings VSK                 ej start 
         508         Olle Månsson                 95   20 SOK Träff                      ej start 



H12  (14/14)   Preliminär resultatlista  1 

    1    206         Marcus Bengtsson             96   20 Mariestads FK                     21:05 
    2    209         Oskar Johansson              96   20 OK Klyftamo                       25:05 
    3    498         Philip Karlsson              96   20 OK Klyftamo                       27:35 
    4    502         Sebastian Odh                97   20 OK Klyftamo                       28:38 
    5    205         Filip Södervall              96   20 IK Gandvik                        29:26 
    6    214         Oskar Larsson                96   20 Tibro OK                          30:21 
    7    203         Filip Karlsson               97   20 IF Hagen                          30:50 
    8    210         Nils Patriksson              97   20 OK Klyftamo                       32:47 
    9    204         Erik Widmark                 96   20 IF Hagen                          34:44 
   10    213         Martin Olsson                95   20 Tibro OK                          35:13 
   11    211         Erik Andersson               97   20 Ryda SK                           43:30 
   12    212         Viktor Ottersten             97   20 SOK Träff                         51:26 

         207         Isak Hartikka                97   20 OK Skogsvargarna               ej start 
         208         Ola Holtbring                97   20 OK Amne                        ej start 



H10  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1    488         Andreé Wüst                  98   20 OK Kullingshof                    19:09 
    2    215         Axel Johansson               98   20 IK Gandvik                        21:04 
    3    490         Johan Höög                   98   20 OK Kullingshof                    21:06 
    4    455         Ola Löseth                   98   20 Falköpings AIK OK                 23:12 
    5    216         Daniel Pihl                  98   20 SOK 68                            24:09 
    6    217         Rickard Olsson               98   20 Tibro OK                          25:52 



D75  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1    220         Ruth Nyström                 33   20 OK Amne                           51:24 
    2    218         Ilse Hermansson              33   20 Falköpings AIK OK                 57:56 
    3    219         Ann-Marie Persson            32   20 IK Gandvik                      1:02:17 



D70  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1    225         Birgit Lång                  38   20 OK Klyftamo                       33:14 
    2    221         Britta Sahl                  35   20 IF Hagen                          39:06 
    3    226         Anna-Lisa Andersson          35   20 Lidköpings VSK                    41:55 
    4    224         Anita Pehrson                34   20 Istrums SK                        44:41 
    5    222         Margareta Holmberg           38   20 IF Hagen                          51:03 

         223         Gunvor Persson               37   20 IK Wilske                      Ej godk. 



D65  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1    232         Kerstin Wallenius            43   20 OK Skogsstjärnan                  41:27 
    2    228         Monika Niklasson             42   20 IK Albion                         42:59 
    3    231         Birgit Karlsson              41   20 Mariestads FK                     43:31 
    4    234         Ulla Höök                    41   20 OK Klyftamo                       45:05 
    5    230         Anne-Catrine Persson         39   20 Mariestads FK                     50:29 
    6    235         Margit Ryberg                42   20 OK Klyftamo                       52:33 
    7    233         Lilian Bengtsson             41   20 OK Amne                         1:07:21 
    8    227         Ing-Marie Wijkmark           43   20 IF Hagen                        1:11:27 
    9    229         Gunnel Forsblad              43   20 IK Wilske                       1:34:58 

         236         Barbro Cedérus               42   15 Snättringe SK                  Ej godk. 



D60  (16/16)   Preliminär resultatlista  1 

    1    238         Inger Holmstrand             48   20 Herrljunga SK Skid o OL           37:23 
    2    248         Kaarina Voudinmäki           44   20 Mullsjö SOK                       44:53 
    3    250         Eva Höije                    46   15 OK Ravinen                        44:55 
    4    240         Kajsa Toftén                 48   20 Hjobygdens OK                     45:19 
    5    249         Kerstin Spetz                44   20 Nitta IF                          45:28 
    6    244         Ulla Ling                    45   14 Jönköpings OK                     45:33 
    7    251         Ulla Öhrström                46   20 OK Amne                           49:53 
    8    247         Bibbi Appelgren              44   20 Mariestads FK                     50:50 
    9    246         Vega Slottner                45   14 Jönköpings OK                     51:58 
   10    237         Gunilla Holst                47   14 Bottnaryds IF                     54:03 
   11    245         Monica Bråhn                 47   14 Jönköpings OK                     57:09 
   12    241         Ylva Jansson                 48   20 IF Hagen                        1:01:13 
   13    239         Kristina Johansson           47   20 Hjobygdens OK                   1:02:28 
   14    252         Birgitta Johansson           45   20 OK Tranan                       1:02:44 

         243         Lena Barkestam               48   14 IK Hakarpspojkarna             Ej godk. 
         242         Ingrid Tengeland             47   20 IK Gandvik                     ej start 



D55  (11/11)   Preliminär resultatlista  1 

    1    259         Kristina Larsson             51   20 OK Klyftamo                       38:57 
    2    258         Britt-Marie Andersson        53   20 OK Amne                           44:15 
    3    476         Gullan Andersson             51   20 IK Gandvik                        45:54 
    4    473         Marianne Sjöberg             50   14 IF Hallby                         46:14 
    5    256         Monica Ivarsson              52   20 OK Skogshjortarna                 48:45 
    6    479         Birgitta Johansson           52   20 IK Gandvik                        57:13 
    7    257         Birgitta Wiklund             51   20 OK Skogsvargarna                1:10:39 

         255         Monica Lööf                  52   20 Mariestads FK                  Ej godk. 
         253         Gunbritt Thorén              50   14 IF Hallby                      ej start 
         254         Marianne Rosén               49   20 IK Ymer                        ej start 
         260         Gisela Löfving               51   20 Tibro OK                       ej start 



D55 MOTION  (2 Preliminär resultatlista  1 

    1    262         Ann-Marie Arkåsen            52   20 Falköpings AIK OK                 57:18 

         261         Lisbeth Nilsson              45   20 Falköpings AIK OK              Ej godk. 



D50  (12/12)   Preliminär resultatlista  1 

    1    265         Gunnel Hultqvist             55   20 IF Hagen                          43:47 
    2    268         Inger Svensson               54   20 Lidköpings VSK                    45:10 
    3    264         Pia Svensson                 55   20 Falköpings AIK OK                 48:59 
    4    271         Titti Nilsson                58   20 OK Skogsstjärnan                  49:10 
    5    269         Gunilla Johansson            57   20 OK Skogsstjärnan                  49:49 
    6    267         Anna-Lena Svensson           58   20 Lidköpings VSK                    51:22 
    7    266         Ann-Charlotte Jakobsson      57   20 Istrums SK                        52:26 
    8    274         Marite Åkerström             56   20 SOK Träff                         53:30 
    9    263         Ing-Marie Hjert              54   20 Falköpings AIK OK               1:01:18 
   10    272         Monika Andersson             57   20 OK Skogsstjärnan                1:03:37 
   11    270         Annika Andersson             55   20 OK Skogsstjärnan                1:23:35 

         273         Ylva Gefvert                 58   20 OK P4                          Ej godk. 



D45  (24/24)   Preliminär resultatlista  1 

    1    292         Britt-Marie Johanson         58   20 OK Skogsstjärnan                  37:44 
    2    281         Inger Westerberg             55   20 IF Hagen                          38:14 
    3    296         Annika Brämerson             60   20 Tibro OK                          42:28 
    4    289         Maria Skogsberg-Karlsson     63   20 Mariestads FK                     43:17 
    5    283         Maria Widmark                63   20 IF Hagen                          44:55 
    6    291         Monika Ljunglide             60   20 OK Kullingshof                    47:07 
    7    278         Ingrid Schmiterlöw           59   20 Hjobygdens OK                     47:24 
    8    284         Ann Nyström                  61   20 IF Hagen                          48:12 
    9    290         Ulla Granér                  10   20 OK Kullingshof                    48:21 
   10    288         Margareta Persson            59   18 Kristinehamns OK                  49:23 
   11    286         Gun Lundberg                 60   20 Istrums SK                        50:30 
   12    298         Lena Arnoldsson              63   20 Tidaholm SOK Sisu                 50:47 
   13    297         Lena Wallström               59   20 Tidaholm SOK Sisu                 52:08 
   14    276         Lena Fredén                  63   20 Falköpings AIK OK                 52:16 
   15    280         Eva Persson-Riis             63   20 IF Hagen                          53:42 
   16    287         Marie Gröhn                  59   14 Jönköpings OK                     56:05 
   17    277         Monica Laage                 63   20 Falköpings AIK OK                 56:13 
   18    293         Birgitta Lennartsson         63   20 OK Skogsstjärnan                1:00:52 
   19    295         Britt Andersson              62   20 Ryda SK                         1:06:46 
   20    294         Ann-Mari Johansson           62   20 OK Klyftamo                     1:08:23 
   21    282         Kerstin Larsson              63   20 IF Hagen                        1:22:22 

         275         Ros-Marie Dahlberg           62   20 Falköpings AIK OK              Ej godk. 
         279         Ann-Christine Carlsson       60   20 IF Hagen                       ej start 
         285         Lotta Landén                 60   20 Istrums SK                     ej start 



D45 MOTION  (6 Preliminär resultatlista  1 

    1    447         Ulla Fredriksson             63   20 Falköpings AIK OK                 55:23 
    2    300         Susanne Olsson               58   20 Herrljunga SK Skid o OL           57:43 
    3    301         Chathrine Lång               63   20 IF Hagen                          59:44 
    4    299         Kristina Svenning            58   20 Falköpings AIK OK               1:39:10 

         302         Margaretha Johansson         56   20 OK Kullingshof                 ej start 
         495         Ylva Johansson               59   20 OK Skogsvargarna               ej start 



D40  (20/20)   Preliminär resultatlista  1 

    1    313         Marita Karlsson              65   20 OK Skogsstjärnan                  38:38 
    2    314         Sari Håkansson               64   14 OK Gränsen                        39:44 
    3    308         Maria Bogren                 68   20 IF Hagen                          40:04 
    4    312         Anna Isaksson                64   20 Mullsjö SOK                       44:08 
    5    306         Ann-Kristin Jansson          66   20 Hjobygdens OK                     44:30 
    6    309         Anna Stomberg                68   20 IF Hagen                          45:30 
    7    470         Catrin Sterner               64   20 IF Hagen                          46:52 
    8    303         Caroline Hagström            66   20 Falköpings AIK OK                 47:01 
    9    487         Carina Ivarsson              67   20 OK Kullingshof                    47:17 
   10    317         Kristina Höök-Patriks        68   20 OK Klyftamo                       47:29 
   11    311         Lisa Wahlström               65   20 Istrums SK                        47:39 
   12    315         Annki Gunnerek               65   20 OK Klyftamo                       48:54 
   13    305         Nina Gumaelius               68   20 Hjobygdens OK                     49:16 
   14    477         Pia Brag-Jonsson             68   20 IK Gandvik                        49:38 
   15    310         Lena Bogren                  65   20 IF Hagen                          51:06 
   16    316         Christina Jonsson            65   20 OK Klyftamo                       56:34 
   17    519         Ann-Kristin Spetz            65   20 Ulricehamns OK                    56:55 
   18    304         Berit Jansson                64   20 Falköpings AIK OK               1:00:27 
   19    307         Ewa Holmberg                 66   20 IF Hagen                        1:02:23 

         318         Helena Hammar                65   20 Tidaholm SOK Sisu              ej start 



D35  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1    321         Anna Höök                    69   20 OK Klyftamo                       42:06 
    2    320         Karin Andersson              69   20 OK Klyftamo                       43:13 
    3    319         Helena Södervall             69   20 IK Gandvik                        44:41 

         322         Anna-karin Ryberg            70   20 OK Klyftamo                    ej start 



D35 MOTION  (4 Preliminär resultatlista  1 

    1    323         Ann-Christin Blennow         69   20 Falköpings AIK OK                 52:02 
    2    456         Carina Olsson                67   20 Falköpings AIK OK               1:07:41 

         452         Kristina Lyon                64   20 Falköpings AIK OK              Ej godk. 
         324         Susanne Hartikka             65   20 OK Skogsvargarna               ej start 



D21  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1    481         Lindha Hellner               73   20 Istrums SK                        44:57 
    2    328         Kristina Häggblom            80   20 OK Klyftamo                       48:50 
    3    501         Veronica Hilmersson          81   20 OK Klyftamo                       50:06 
    4    326         Lotta Toftén                 76   20 Istrums SK                        50:35 
    5    327         Maria Thelin                 74   14 Jönköpings OK                     56:09 
    6    497         Jenny Larsson                81   20 OK Klyftamo                     1:06:10 

         325         Martina Arkåsen              82   20 Falköpings AIK OK              ej start 



D21 MOTION  (3 Preliminär resultatlista  1 

    1    474         Jessica Sjöberg              85   14 IF Hallby                       1:00:39 
    2    329         Angelica Brandqvist          78   20 Tibro OK                        1:02:49 
    3    330         Ann-Marie Wigholm            74   20 Tidaholm SOK Sisu               1:08:46 



D20  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1    331         Anna Schmiterlöw             89   20 Hjobygdens OK                     44:18 
    2    332         Maria Klamfelt               89   20 Tibro OK                          47:10 
    3    513         Malin Andrén                 89   20 Tibro OK                          56:22 



D18  (8/8)     Preliminär resultatlista  1 

    1    500         Ida Larsson                  90   20 OK Klyftamo                       48:50 
    2    338         Jonna Gunnerek               90   20 OK Klyftamo                       51:04 
    3    333         Lina Dahlberg                90   20 Falköpings AIK OK                 53:01 
    4    335         Cajsa Banck                  91   20 IF Hagen                          53:52 
    5    334         Johanna Nilsson              91   20 Falköpings AIK OK                 54:05 
    6    339         Lisa Andersson               91   20 Ryda SK                           56:06 
    7    336         Jenny Furusköld              91   20 IK Gandvik                        59:48 

         337         Klara Nero                   91   20 Mullsjö SOK                    ej start 



D16  (14/14)   Preliminär resultatlista  1 

    1    347         Malin Bengtsson              92   20 Mariestads FK                     36:45 
    2    348         Sara Jonsson                 92   20 OK Klyftamo                       37:22 
    3    343         Ellen Larsson                92   20 IF Hagen                          38:08 
    4    342         Anna Larsson                 92   20 IF Hagen                          40:55 
    5    351         Elin Olsson                  93   20 Tibro OK                          43:01 
    6    350         Sara Spens                   93   20 Tibro OK                          43:38 
    7    340         Malin Dahlberg               93   20 Falköpings AIK OK                 43:49 
    8    341         Klara Fredriksson            93   20 Falköpings AIK OK                 45:12 
    9    345         Louise Augustsson            93   20 IK Gandvik                        46:37 
   10    458         Anna Larsson                 92   20 Falköpings AIK OK                 48:14 
   11    511         Emilia Henrysson             92   20 Tibro OK                          59:55 
   12    349         Anna Olsson                  93   20 Tibro OK                        1:08:32 

         344         Åsa Bogren                   93   20 IF Hagen                       Ej godk. 
         346         Ida Karlsson                 93   20 Lidköpings VSK                 ej start 



D14  (16/16)   Preliminär resultatlista  1 

    1    358         Nathalie Rygh                94   20 Mariestads FK                     28:59 
    2    366         Annie Hyrefelt               95   20 Ryda SK                           34:12 
    3    365         Victoria Gunnerek            94   20 OK Klyftamo                       36:34 
    4    359         Johanna Andersson            94   20 Mariestads FK                     37:15 
    5    354         Amanda Blennow               95   20 Falköpings AIK OK                 40:20 
    6    352         Sara Hagström                95   20 Falköpings AIK OK                 42:04 
    7    353         Viktoria Strandberg          94   20 Falköpings AIK OK                 43:32 
    8    361         Emma Granér                  94   20 OK Kullingshof                    46:40 
    9    362         Sofia Sjögren                95   20 OK Kullingshof                    49:17 
   10    356         Linnéa Johansson             95   20 IK Gandvik                        52:36 
   11    360         Stina Nero                   95   20 Mullsjö SOK                       55:17 
   12    364         Irma Håkansson               94   14 OK Gränsen                      1:01:11 
   13    357         Sofia Karlsson               95   20 Istrums SK                      1:03:05 
   14    363         Elin Eriksson                94   20 OK Amne                         1:05:54 
   15    355         Hanna Larsson                95   20 Hjobygdens OK                   1:06:58 
   16    493         Astrid Alfredsson            95   20 OK Skogsstjärnan                1:37:11 



D12  (13/13)   Preliminär resultatlista  1 

    1    367         Elsa Wilhelmsson             96   20 Falköpings AIK OK                 25:03 
    2    374         Sofie Andersson              96   20 Ryda SK                           26:30 
    3    375         Johanna Öberg                96   20 Ryda SK                           27:59 
    4    373         Linn Eriksson                96   20 Ryda SK                           28:42 
    5    368         Klara Andrén                 96   20 Hjobygdens OK                     29:52 
    6    371         Linnea Bogren                92   20 IF Hagen                          30:07 
    7    372         Moa Lindström                95   20 IK Wilske                         37:07 
    8    454         Sofia Löseth                 96   20 Falköpings AIK OK                 38:28 
    9    370         Tove Lång                    97   20 IF Hagen                          40:28 
   10    449         Hanna Lyon                   96   20 Falköpings AIK OK                 45:07 
   11    377         Johanna Larsson              96   20 Tidaholm SOK Sisu                 52:30 

         369         Stina Larsson                96   20 IF Hagen                       ej start 
         376         Karin Olsson                 96   20 Tibro OK                       ej start 



D10  (13/13)   Preliminär resultatlista  1 

    1    380         Vilma Blennow                98   20 Falköpings AIK OK                 16:00 
    2    379         Johanna Strandberg           98   20 Falköpings AIK OK                 16:56 
    3    386         Lina Lundberg                98   20 Istrums SK                        18:07 
    4    378         Johanna Hagström             98   20 Falköpings AIK OK                 20:50 
    5    381         Malin Jansson                98   20 Hjobygdens OK                     21:17 
    6    382         Hedvig Reisen                98   20 IF Hagen                          21:36 
    7    387         Alice Axelsson               98   20 Mullsjö SOK                       21:51 
    8    383         Alice Södervall              99   20 IK Gandvik                        22:40 
    9    445         Hanna Mårtensson                  20 OK Skogsstjärnan                  23:01 
   10    385         Linnéa Andersén              98   20 IK Gandvik                        23:57 
   11                Emma Franzen                      20 Lidköpings VSK                    27:04 
   12    388         Johanna Brämerson            98   20 Tibro OK                          28:11 
   13    384         Alva Lundberg                99   20 IK Gandvik                        33:01 



U4  (10/10)    Preliminär resultatlista  1 

    1    397         Mattias Berger               92   20 Tidaholm SOK Sisu                 41:17 
    2    396         David Löfving                93   20 Tidaholm SOK Sisu                 45:51 
    3    395         Robert Blomqvist             92   20 Tibro OK                          48:28 
    4    394         Paulina Arvidsson            93   20 OK Kullingshof                    52:52 
    5    393         Annie Majlöv                 94   20 OK Kullingshof                    52:53 
    6    390         Linnea Herngren              91   20 IF Hagen                        1:02:06 
    7    392         Kajsa Lång                   95   20 IF Hagen                        1:06:02 
    8    389         Sofia Svenning               92   20 Falköpings AIK OK               1:37:39 
    9    625         Lina Larsson                      20 Falköpings AIK OK               1:42:11 

         391         Malin Isaksson               93   20 IF Hagen                       Ej godk. 



U3  (13/13)    Preliminär resultatlista  1 

    1    790         Tim Lundberg                      20 Mullsjö SOK                       28:18 
    2    560         Henrik Sjöberg                    20 IK Gandvik                        30:51 
    3    400         Erika von Heideken           95   20 Istrums SK                        31:32 
    4    791         Tove Wiberg                       20 Mullsjö SOK                       36:31 
    5    399         Malin Johansson              94   20 IK Gandvik                        37:51 
    6    402         Sofia Lundberg               95   20 Istrums SK                        39:51 
    7    398         Matilda Herngren             97   20 IF Hagen                          45:15 
    8    401         Louise Wallgren              94   20 Istrums SK                        50:23 
    9    660         Linus Edman                       20 Ulricehamns OK                    54:06 
   10    655         Johan Spetz                       20 Ulricehamns OK                    54:26 
   11    784         Anders Nilsson                    20 Ryda SK                         1:03:14 

         459         Olle Moensjö                 95   20 Falköpings AIK OK             ej fullf. 
         403         Amanda Brämerson             93   20 Tibro OK                       ej start 



U2  (20/20)    Preliminär resultatlista  1 

    1    414         David Samuelsson             94   20 Tibro OK                          16:12 
    2    409         Oscar Stomberg               99   20 IF Hagen                          17:40 
    3    411         Stina Liderud                96   20 Lidköpings VSK                    17:41 
    4    671         Dennis Alexanderman               20 IF Hagen                          17:46 
    5    412         Arvid Majlöv                 98   20 OK Kullingshof                    18:03 
    6    448         Elsa Lyon                    98   20 Falköpings AIK OK                 18:22 
    7    410         Christoffer Wallgren         97   20 Istrums SK                        18:30 
    8    405         Svante Larsson               99   20 Hjobygdens OK                     19:08 
    9    590         Martin Scott                      20 Mariestads FK                     19:21 
   10    406         Olle Hedman                  99   20 IF Hagen                          20:03 
   11    690         Joline Lyttinew                   20 Istrums SK                        21:41 
   12    750         Filippa Andersson                 20 Lidköpings VSK                    21:56 
   13    720         Sara Hägnander                    20 Lidköpings VSK                    21:58 
   14    760         Alice Hägnander                   20 Lidköpings VSK                    22:19 
   15    770         Emma Kindbom                      20 IF Hagen                          25:29 
   16    775         Moa Strålman                      20 IF Hagen                          25:53 
   17    408         Carl Holmberg                99   20 IF Hagen                          26:00 
   18    801         Ebba Silberg                      20 Gudhems IF                        40:50 

         407         Alexander Wijkmark           00   20 IF Hagen                       ej start 
         413         Ida Holtbring                98   20 OK Amne                        ej start 



U1  (12/12)    Preliminär resultatlista  1 

    1    580         Kevin Scott                       20 Mariestads FK                     18:24 
    2    416         Daniel Bogren                00   20 IF Hagen                          20:36 
    3    422         Sandra Larsson               98   20 Istrums SK                        22:28 
    4    421         Emelie Ottersten             00   20 SOK Träff                         22:32 
    5    417         Tor Lindström                99   20 IK Wilske                         22:44 
    6    788         Emil Larsson                      20 Tibro OK                          22:56 
    7    419         Alma Liderud                 00   20 Lidköpings VSK                    24:22 
    8    418         Jenny Wallgren               99   20 Istrums SK                        24:26 
    8    485         Nathalie Johnsson            00   20 Lidköpings VSK                    24:26 
   10    780         Johan Kindbom                     20 IF Hagen                          25:05 
   11    541         Adam Hilmersson                   20 OK Klyftamo                       27:22 

         420         Jesper Patriksson            99   20 OK Klyftamo                    ej start 



INSKOLNING  (2 Preliminär resultatlista  1 

         429         David Bergsten               99   20 IK Gandvik                        Godk. 
         600         David Ekblad                 00   20 IK Gandvik                        Godk. 
         692         Henrik Reisen                     20 IF Hagen                          Godk. 
         427         Johan Holmberg               01   20 IF Hagen                          Godk. 
         792         Axel Lyon                         20 Falköpings AIK OK                 Godk. 
         721         Tindra Hjort                      20 Falköpings AIK OK                 Godk. 
         425         Simon Larsson                00   20 Hjobygdens OK                     Godk. 
         430         Hanna Bergsten               96   20 IK Gandvik                        Godk. 
         610         Samuel Lundberg              01   20 IK Gandvik                        Godk. 
         570         Elin Larsson-Lood                 20 IK Gandvik                        Godk. 
         434         Tove Eriksson                01   20 Ryda SK                           Godk. 
         722         Hanna Andersson                   20 Falköpings AIK OK                 Godk. 
         428         Malin Stomberg               02   20 IF Hagen                          Godk. 
         561         Per Hedman                        20 IF Hagen                          Godk. 
         426         Sofia Jansson                01   20 Hjobygdens OK                     Godk. 
         591         Hampus Larsson               02   20 Istrums SK                        Godk. 
         484         Sofi Johnsson                03   20 Lidköpings VSK                    Godk. 
         616         Emma Ivarsson                     20 OK Kullingshof                    Godk. 
         433         Isa Lindström                01   20 IK Wilske                         Godk. 
         670         Alfred Pettersson                 20 Falköpings AIK OK                 Godk. 
         665         Edvin Henrysson                   20 Tibro OK                          Godk. 
         672         Maja Eriksson                     20 Gudhems IF                        Godk. 
         771         Hampus Wremer                     20 Gudhems IF                        Godk. 
         674         Elias Götlind                     20 Gudhems IF                        Godk. 
         799         Klara Svensson               60   20 Gudhems IF                        Godk. 
         765         Erica Bogren                      20 IF Hagen                          Godk. 
         424         Ellen Blennow                01   20 Falköpings AIK OK                 Godk. 
         423         Alma Wilhelmsson             01   20 Falköpings AIK OK                 Godk. 



Öppen 1  (5/5) Preliminär resultatlista  1 

    1    435         Björn Andersson              60   20 Falköpings AIK OK                 14:28 
    2    650         Jessica Örnheim              78   20 OK Klyftamo                       18:35 
    3    675         Linn Eriksson                     20 Gudhems IF                        20:38 
    4    767         Lisa Nyman                        20 Gudhems IF                        40:42 
    5    766         Aderina Wremer               70   20 Gudhems IF                        40:54 



Öppen 2  (9/9) Preliminär resultatlista  1 

    1    533         Evert Larsson                39   20 Tidaholm SOK Sisu                 48:59 
    2                Kajsa Nordin                      20 OK Tranan                       1:03:46 
    3    753         Elin Andersson                    20 Falköpings AIK OK               1:16:19 
    4    682         Susanne Niklsson                  20 Istrums SK                      1:22:55 
    5    680         Carina Wallgren                   20 Istrums SK                      1:22:57 
    6    562         Ann-Britt Larsson            56   20 Falköpings AIK OK               1:42:25 
    7    658         Linus Bark                   98   20 IF Hagen                        1:51:10 
    8    656         Victor Bark                  96   20 IF Hagen                        1:51:11 

         781         Sofia Hjort                  85   20 Falköpings AIK OK              Ej godk. 



Öppen 3  (2/2) Preliminär resultatlista  1 

    1    651         Peter Wiberg                 60   20 Mullsjö SOK                       54:49 
    2    777         Björn-Olof Petre                  20 Istrums SK                      1:34:36 



Öppen 4  (16/1 Preliminär resultatlista  1 

    1    438         Tommy Larsson                73   20 Istrums SK                        22:51 
    2    652         Karin Torstensson            68   20 Falköpings AIK OK                 25:07 
    3    778         Kristina Jakobsson           68   20 Hjobygdens OK                     26:56 
    4    527         Bengt Ljunggren              44   20 OK Skogsvargarna                  26:58 
    5    523         Ann Hilmersson               60   20 OK Klyftamo                       27:03 
    6    526         Karin Mårtensson             68   20 OK Skogsstjärnan                  29:05 
    7    666         Kerstin Larsson              57   20 OK Skogshjortarna                 29:42 
    8    626         Britt-Marie Rydberg          49   20 Istrums SK                        29:56 
    9    538         Stefan Laage                 64   20 Falköpings AIK OK                 30:09 
   10    528         Hans Andersson               53   20 IK Gandvik                        31:00 
   11    436         Knut Svenning                60   20 Falköpings AIK OK                 31:58 
   12    437         Staffan Welander             54   20 OK P4                             32:51 
   13    535         Monika Jakobsson             74   20 Tidaholm SOK Sisu                 36:17 
   14    534         Karen Larsson-Fredén         51   20 Tidaholm SOK Sisu                 36:43 
   15    525         Claes Johansson              66   20 OK Kullingshof                    39:52 
   16    776         Bengt Mohlin                 44    6 Göteborgs Skidklubb               52:33 



Öppen 5  (14/1 Preliminär resultatlista  1 

    1    724         Lina Andersson               73   20 Falköpings AIK OK                 43:01 
    2    681         Torbjörn Larsson             01   20 Lidköpings VSK                    44:17 
    3    691         Lena Reisen                  64   20 IF Hagen                          49:39 
    4    530         Gunnar Johansson             65   20 OK Skogsvargarna                  55:51 
    5    754         Lars-Eric Andersson          50   20 Falköpings AIK OK                 57:38 
    6    543         Marina Gustavsson            62   20 OK Skogsstjärnan                  59:29 
    7    628         Christer Blomqvist           65   20 Tidaholm SOK Sisu                 59:53 
    8    752         Rikard Andersson             80   20 Falköpings AIK OK               1:01:10 
    9    571         Magnus Andersson             68   20 Tidaholm SOK Sisu               1:02:40 
   10    751         Anne-Marie Tiveljung         46   20 IK Gandvik                      1:02:56 
   11    524         Jan Larsson                  48   20 Främmestads IK                  1:04:35 
   12    786         Aina Svensson                55   20 Tibro OK                        1:10:32 
   13    723         Kent Nero                    59   20 Mullsjö SOK                     1:11:54 
   14    725         Eva Sjöström                      20 IF Hagen                        1:16:05 



Öppen 6  (4/4) Preliminär resultatlista  1 

    1    461         Mikael Almèn                 63   20 Främmestads IK                    53:27 
    2    761         Per-Erik Larsson             57   20 IK Gandvik                        54:35 
    3    793         Anders Olsson                     20 OK Klyftamo                       58:46 
    4    529         Weine Gustavsson             66   14 IK Wallgårda                    1:10:55 



Öppen 7  (20/2 Preliminär resultatlista  1 

    1    673         Stefan Nordin                70   20 OK Tranan                         28:38 
    2    629         Jeanette Wiberg              72   20 Mullsjö SOK                       29:32 
    3    618         Jan Sahl                     60   20 IF Hagen                          35:29 
    4    613         Roger Pihl                   61   20 SOK 68                            37:35 
    5    536         Sune Gustavsson              47   20 Tibro OK                          40:29 
    6    540         Sune Hagström                39   20 IK Gandvik                        43:08 
    7    657         Håkan Kjellberg              44   20 Falköpings AIK OK                 43:31 
    8    654         Daniel Andersson                  20 OK Skogsstjärnan                  44:51 
    9    677         Jan Rödström                 45   20 OK Skogsstjärnan                  45:21 
   10    615         Sören Larsson                64   20 Tibro OK                          46:37 
   11    679         Tommy Stenkvist              91   20 Ryda SK                           47:11 
   12    440         Bengt Åkerström              43   20 SOK Träff                         47:47 
   13    627         Leif Rydberg                 44   20 Istrums SK                        49:54 
   14    617         Berit Klamfelt               53   20 Tibro OK                          51:30 
   15    612         Leo Kullman                  44    6 OK Alehof                         54:11 
   16    678         Siv Rödström                 48   20 OK Skogsstjärnan                  55:28 
   17    611         Ingrid Kullmann              47    6 OK Alehof                       1:01:54 
   18    439         Hanna Håkansson              92   14 OK Gränsen                      1:03:30 
   19    539         Kerstin Hagström             40   20 IK Gandvik                      1:04:15 

         653         Kent Andersson               54   20 OK Skogsstjärnan               Ej godk. 



Öppen 8  (14/1 Preliminär resultatlista  1 

    1    531         Mats Johnsson                69   20 Falköpings AIK OK                 43:39 
    2    614         Anders Kindbom               69   20 IF Hagen                          48:26 
    3    592         Claes Ekberg                 61   20 Lidköpings VSK                    51:00 
    4    509         Jonas Månsson                63   20 SOK Träff                         51:16 
    5    796         Pelle Järhed                      20 K 3 IF                            51:53 
    6    601         Urban Larsson                69   20 OK Skogsstjärnan                  51:56 
    7    532         Stefan Johansson             63   20 IK Gandvik                        52:09 
    8    789         Henrik Linderoth             62   20 Istrums SK                        59:35 
    9    537         Henrik Pettersson            68   20 Falköpings AIK OK               1:07:14 
   10    797         Christian Heime                   20 K 3 IF                          1:07:41 
   11    785         Lisa Maria Larsson           79   20 Lidköpings VSK                  1:11:41 
   12    782         John Jonsson                 82   20 Lidköpings VSK                  1:13:40 
   13    795         Torbjörn Gillsparr                20 K 3 IF                          1:22:55 

         787         Christer Svensson            49   20 Tibro OK                       Ej godk. 



Öppen 9  (6/6) Preliminär resultatlista  1 

    1    683         Björn Mårtensson             69   20 OK Skogsstjärnan                  45:28 
    2    800         Magnus Sundmark              75   20 IK Gandvik                        58:19 
    3    451         Henrik Lyon                  66   20 Falköpings AIK OK               1:04:04 
    4    676         Marcus Andersson             78   20 K 3 IF                          1:05:33 
    5    798         Ingvar Ivarsson                   20 OK Kullingshof                  1:09:31 
    6    794         Christian Klasson                 20 K 3 IF                          1:15:42 



H85  (1/1)     Preliminär resultatlista  1 

         441         John Jonsson                 23   20 IF Hagen                       ej start 



D80  (1/1)     Preliminär resultatlista  1 

    1    442         Karin Rehn                   27   14 Jönköpings OK                     55:46 



D 17-20  (2/2) Preliminär resultatlista  1 

    1    443         Malin Larsson                91   20 Hjobygdens OK                   1:02:26 
    2    494         Amanda Berggren              90   20 OK Skogsstjärnan                2:15:03