Hoppa till sidans innehåll

Resultat NOK 18/7


Här finner ni länk till resultatet från tisdagskvällens NOK-träning vid Banvallsstugan. 45 deltagare lockades av sommaren och vår fina (eller delvis fina) terräng på Barkenbladet.

Länk till winsplits finns här: http://obasen.orientering.se/winsplits/online/sv/default.asp?page=classes&databaseId=50215

Resultat – NOK 170718

2017-07-18
Klass A (16/16) Tid Efter Bomtid
1. Anders Berg Linköpings OK 49:24 00:33
2. Per Magnusson Linköpings OK 51:09 +1:45 01:48
3. Emanuel Herberthson Linköpings OK 55:56 +6:32 02:25
4. Stefan Thellsén OK Roxen 56:09 +6:45 01:43
5. Olle Lindman Finspång SOK 59:36 +10:12 02:09
6. Johan Sköld Linköpings OK 1:03:44 +14:20 05:29
7. Henrik Eriksson Centrum OK 1:06:00 +16:36 15:46
8. Tapani Mattus IFK Lidingö 1:08:09 +18:45 06:56
9. Annika Ivarsson Linköpings OK 1:22:33 +33:09 13:09
10. Fredrik Urberg Hammarkinds OK 1:28:41 +39:17 12:42
11. Peter Njord Hammarkinds OK 1:34:17 +44:53 10:26
12. Martin Jakobsson Hammarkinds OK 1:51:00 +61:36 32:42
13. Albin Pettersson Hammarkinds OK 1:55:45 +66:21 12:51
14. Jörgen Askbrink Hammarkinds OK 2:02:41 +73:17 14:38
  Johan Flyxén Hammarkinds OK Felst.
  Max Hellgren Hammarkinds OK Utg.
Klass B (14/14) Tid Efter Bomtid
1. Rikard Borg Linköpings OK 46:01 00:00
2. Inger Berg Linköpings OK 49:56 +3:55 03:11
3. Mattias Hedin Söders SOK 56:28 +10:27 05:58
4. Gunnar Hedin Söders SOK 56:31 +10:30 05:53
5. Jörgen Sköld Linköpings OK 56:48 +10:47 06:48
6. Anna Ågren OK Centrum 58:47 +12:46 04:56
7. Lovisa Tunesson Skogspojkarna 1:11:26 +25:25 16:00
8. Pernilla Tunesson Skogspojkarna 1:11:40 +25:39 16:20
9. Anders Bockgård Hammarkinds OK 1:13:33 +27:32 12:22
10. Peter Kjellberger Hammarkinds OK 1:13:34 +27:33 16:09
11. Lena Lindman Finspång SOK 1:15:03 +29:02 19:30
12. Harry Brandes   Tjalve GoIF 1:22:54 +36:53 23:19
13. Lena Strömbäck Linköpings OK 1:41:31 +55:30 22:11
  Git Thellsén OK Roxen Felst.
Klass C (11/11) Tid Efter Bomtid
1. Lena Malmström Tjalve GoIF 36:07 00:28
2. Lotta Borg Linköpings OK 37:15 +1:08 02:50
3. Peter Hagström Tjalve GoIF 37:45 +1:38 01:27
4. Sofia Tunesson Skogspojkarna 42:03 +5:56 06:26
5. Lennart Kjellgren Ljusdals OK 42:58 +6:51 01:25
6. Gerd Hagström Tjalve GoIF 44:30 +8:23 01:26
7. Anders Kling Hammarkinds OK 49:08 +13:01 03:27
8. Hannes Carlsson Hammarkinds OK 53:05 +16:58 05:38
9. Madeleine Cassel IFK Lidingö 55:22 +19:15 07:41
10. Krister Lundblad Hammarkinds OK 58:06 +21:59 08:36
11. Åke Hermansson Hammarkinds OK 1:19:16 +43:09 01:33
Klass E (3/3) Tid Efter Bomtid
1. Tilda Malmström Tjalve GoIF 20:13 02:05
2. Conny Berggren Tjalve GoIF 20:14 +0:01 01:28
3. Evert Elgefjord OK Kolmården 34:20 +14:07 07:54

Skapad av MeOS 3.1.316 (Beta 1): 2017-07-19 09:10:43

Uppdaterad: 19 JUL 2017 10:14
Skribent: Andreas Hellgren
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Hammarkinds OK - Orientering
Fredrik Urberg, Stationsvägen 12
61040 Gusum

Besöksadress:
Banvallsstugan
61532 Valdemarsvik

Kontakt:
Tel: 0703-086455
E-post: This is a mailto link

Se all info