Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat


Resultatlista Kvällscupen deltävling 2 Hindåskvällen 2016-01-20
Plac Startnr Förnamn Efternamn     Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1.  29 Natanael Bokesand   Sävedalens AIK H 9-10 00:05:03 OK  
.2. 35 Wilhelm Kuylenstierna   Sävedalens AIK H 9-10 00:05:10 OK  
 3. 26 Pål Hassellöf   IK Stern H 9-10 00:05:13 OK  
 4. 22 Emil Carlén   OK Landehof H 9-10 00:05:26 OK  
 5. 32 Olle Gedda   OK Landehof H 9-10 00:05:37 OK  
 6. 28 Lucas Mårts   IK Stern H 9-10 00:05:41 OK  
7. 25 Edvin Sonedahl   OK Landehof H 9-10 00:05:46 OK  
7. 31 Albin Svensson   IK Stern H 9-10 00:05:46 OK  
9. 23 Alfred Swahn   OK Landehof H 9-10 00:05:49 OK  
10. 33 Algot Finnäs   OK Landehof H 9-10 00:06:30 OK  
11. 24 Lukas Gudmundsson   OK Landehof H 9-10 00:08:00 OK  
12. 27 Ludvig Möller   IK Stern H 9-10 00:08:19 OK  
  30 Vile Torbrink   OK Landehof H 9-10  
  34 Samuel Karlsson   OK Landehof H 9-10

Plac Startnr Förnamn Efternamn Födelsedata Fiscode Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1. 17 Elsa Moqvist   OK Landehof D 9-10 00:05:16 OK  
2. 18 Elin Axelsson   OK Landehof D 9-10 00:05:21 OK  
3. 20 Nike Werner   IK Stern D 9-10 00:05:31 OK  
4. 19 Kajsa Ekenberg   IK Stern D 9-10 00:05:33 OK  
5. 13 Miranda Wallström   Sävedalens AIK D 9-10 00:05:43 OK  
6. 12 Wilma Reinholdsson   OK Alehof D 9-10 00:06:14 OK  
7. 14 Hanna Lidström   OK Landehof D 9-10 00:06:24 OK  
8. 15 Uma Een   IK Stern D 9-10 00:06:29 OK  
9. 11 Tilde Strid   OK Landehof D 9-10 00:06:31 OK  
10 .113 Jackie Lundh   Hindås SK D 9-10 00:07:44 OK  
11. 21 Elvina Bergdahl   Hindås SK D 9-10 00:07:52 OK  
12 .110 Elinora Almers   Hindås SK D 9-10 00:07:56 OK  
13 .16 Frida Sandberg   OK Landehof D 9-10 00:10:03 OK  
  112 Elvira Engman   Hindås SK D 9-10

Plac Startnr Förnamn Efternamn Födelsedata Fiscode Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1. 61 Martin Höiby   OK Landehof H 11-12 00:09:07 OK  
2. 55 Melker Åkesson   OK Landehof H 11-12 00:10:22 OK  
3. 54 Elias Nyqvist   OK Landehof H 11-12 00:10:27 OK  
4. 60 Michael Chao Pettersson   IK Stern H 11-12 00:10:46 OK  
5. 63 Isak Ingelström   IK Stern H 11-12 00:10:47 OK  
6. 59 Nils Olsson   Göteborgs SK H 11-12 00:11:41 OK  
7. 57 Tim Olsson   Göteborgs SK H 11-12 00:11:59 OK  
8. 64 Trond Forssten   Kungälvs OK H 11-12 00:12:13 OK  
9. 56 Johan Wall Jungbjer   Göteborgs SK H 11-12 00:12:27 OK  
10 .58 Axel Sandberg   OK Landehof H 11-12 00:12:35 OK  
11. 62 Måns Magnusson   IK Stern H 11-12 00:12:53 OK

Plac Startnr Förnamn Efternamn Födelsedata Fiscode Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1. 47 Yrla Abrahamsson   IK Stern D 11-12 00:09:37 OK  
2. 44 Maja Axelsson   OK Landehof D 11-12 00:10:49 OK  
3. 36 Elina Reinholdsson   OK Alehof D 11-12 00:10:56 OK  
4. 37 Matilda Wallström   Sävedalens AIK D 11-12 00:11:34 OK  
5. 43 Ida Körle   OK Landehof D 11-12 00:11:36 OK  
6 .42 Matilda Lekberg   Sävedalens AIK D 11-12 00:11:38 OK  
7. 39 Thea Flogård   IK Stern D 11-12 00:12:23 OK  
8 .41 Anna Westin   IK Stern D 11-12 00:12:26 OK  
9. 51 Ellen Norman   Sävedalens AIK D 11-12 00:12:40 OK  
10. 40 Lova Möller   IK Stern D 11-12 00:12:55 OK  
11. 52 Emma Stadig   IK Stern D 11-12 00:13:21 OK  
12 .38 Kim Hassellöf   IK Stern D 11-12 00:13:53 OK  
13. 48 Tua Eilard   IK Stern D 11-12 00:14:22 OK  
14. 49 Wilma Bohm   IK Stern D 11-12 00:14:40 OK  
15. 53 Klara Albrektson   IK Stern D 11-12 00:15:09 OK  
16 .50 Melke Björkman   IK Stern D 11-12 00:18:23 OK  
17. 46 Rebecca Norling   IK Stern D 11-12 00:18:24 OK  
  45 Ida Bengtsson   OK Alehof D 11-12

Plac Startnr Förnamn Efternamn Födelsedata Fiscode Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1. 79 Axel Werner   IK Stern H 13-14 00:08:44 OK  
2 .71 Nils Körle   OK Landehof H 13-14 00:09:19 OK  
3 .76 Hjalmar Gedda   OK Landehof H 13-14 00:09:21 OK  
4 .78 Harald Ekenberg   IK Stern H 13-14 00:09:38 OK  
5 .77 Simon Wiksell   IK Stern H 13-14 00:09:49 OK  
6 .69 Sondre Swahn   OK Landehof H 13-14 00:10:04 OK  
7. 80 Nils Thorin   Hindås SK H 13-14 00:10:26 OK  
8. 73 Casper Skepp   Sävedalens AIK H 13-14 00:10:59 OK  
9. 70 Oscar Wall Jungbjer   Göteborgs SK H 13-14 00:11:11 OK  
10. 74 Johan Svenske   IK Stern H 13-14 00:12:27 OK  
  68 Albin Nyqvist   OK Landehof H 13-14  
  72 Emil Axelsson   OK Landehof H 13-14  
  75 Emil Ravakko   Sävedalens AIK H 13-14

Plac Startnr Förnamn Efternamn Födelsedata Fiscode Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1. 67 Lovisa Moqvist   Sävedalens AIK D 13-14 00:09:20 OK  
2. 115 Thuva Andersson   OK Landehof D 13-14 00:10:54 OK  
3. 66 Smilla Engman   Hindås SK D 13-14 00:11:32 OK  
4. 65 Emma Sundqvist   Hindås SK D 13-14 00:12:09 OK

Plac Startnr Förnamn Efternamn Födelsedata Fiscode Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1 .94 Mårten Gedda   OK Landehof H 15-16 00:15:55 OK  
2. 90 Oskar Persson   OK Landehof H 15-16 00:16:44 OK  
3. 93 Lucas Höiby   OK Landehof H 15-16 00:17:27 OK  
4 .89 Ivar Westin   IK Stern H 15-16 00:17:37 OK  
5. 87 Hugo Hilmersson   Göteborgs SK H 15-16 00:17:42 OK  
6. 92 Ask Abrahamsson   IK Stern H 15-16 00:17:59 OK  
7. 95 Petter Jonsson   Sävedalens AIK H 15-16 00:18:50 OK  
8. 91 Albin Svenske   IK Stern H 15-16 00:22:08 OK  
9. 88 Olof Hjalmarsson   IK Stern H 15-16 00:22:12 OK  
  96 Per Nordholm   Sävedalens AIK H 15-

Plac Startnr Förnamn Efternamn Födelsedata Fiscode Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1. 86 Matilda Ekenberg   IK Stern D 15-16 00:18:31 OK  
2 82 Rebecca Lekberg   Sävedalens AIK D 15-16 00:18:49 OK  
3 85 Elin Wiksell   IK Stern D 15-16 00:20:45 OK  
4 84 Kajsa Norman   Sävedalens AIK D 15-16 00:21:13 OK  
  83 Ingrid Bengtson   IK Stern D 15-16   DNF  
  81 Selma Moqvist   Sävedalens AIK D 15-16

Plac Startnr Förnamn Efternamn Födelsedata Fiscode Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1. 101 Karl Hjalmarsson   IK Stern H 17-20 00:15:17 OK  
2. 100 Sebastian Nilsson   OK Landehof H 17-20 00:16:58 OK  
3. 104 Gösta Malmström   IK Stern H 17-20 00:17:15 OK  
4 .102 Johan Lamm   OK Landehof H 17-20 00:18:27 OK  
5 .105 Emil Tedeholm   Göteborgs SK H 17-20 00:21:51 OK  
  103 Oscar Höiby   OK Landehof H 17-20

Plac Startnr Förnamn Efternamn Födelsedata Fiscode Klubb Klass Tid Status Div1 Div2
1. 99 Hilma Markinhuhta   Göteborgs SK D 17-20 00:19:22 OK  
2. 98 Ida Hilmersson   Göteborgs SK D 17-20 00:22:21 OK  
3. 97 Elin Bernhardsson   IK Stern D 17-20 00:23:54 OK

 2014-01-22
Hindåskvällen Kvällscup 2
OFFICIELLA RESULTAT

Antal deltagare: 114 


D 0-8 Masstart klassisk stil
1 1 EKENBERG Kajsa IK Stern
2 2 WALLSTRÖM Miranda Sävedalens AIK 
3 113 ELSIUS Maja Hindås SK
4 112 ENGMAN Elvira Hindås SK
5 3 STRIDH Anna Cornelia Hindås SK  
6 106 STRIDH Tilde OK Landehof 
7 4 WALLSTRÖM Moa Sävedalens AIK  
8 99 ELIASSON Hedvig Hindås SK  
9 109 GRAHN Ella Göteborgs SK  
H 0-8 Masstart klassisk stil
1 8 HASSELLÖF Pål IK Stern 
2 10 SWAHN Alfred OK Landehof  
3 5 EILARD Torkel IK Stern
4 7 KUYLENSTIERNA Wilhelm Sävedalens AIK  
5 6 LUNDBERG Arvid Göteborgs SK
6 108 GRAHN Elis Göteborgs SK  
7 9 ÖSTMAN Simon OK Landehof 
D 9-10 Intervallstart klassisk stil
1 18 WALLSTRÖM Matilda Sävedalens AIK 6:38 
2 14 REINHOLDSSON Elina OK Alehof 6:47 
3 15 WESTIN Anna IK Stern 6:53
4 101 KÖRLE Ida OK Landehof 6:55 
5 19 FLOGÅRD Thea IK Stern 7:04
6 16 NORMAN Ellen Sävedalens AIK 7:31
7 21 EILARD Tua IK Stern 7:50
8 111 ANDERSSON My Hindås SK 9:22 
9 11 APELOIG Elsa IK Stern 10:25
10 12 NORLING Rebecca IK Stern 10:59 
11 13 NORDEMYR Olivia IK Stern 21:37 
H 9-10 Intervallstart klassisk stil
1 24 KÄLLSTRÖM Erik OK Landehof 4:52 
2 23 HÖIBY Martin OK Landehof 5:03 
3 25 NYQVIST Elias OK Landehof 5:06
4 29 INGELSTRÖM Isak IK Stern 5:18
5 107 PETTERSSON Michael IK Stern 5:53 
6 22 ÖSTMAN Vilhelm OK Landehof 5:59 
7 28 SANDBERG Axel OK Landehof 6:03
8 30 THORNHAGE ULLNERT Jesper IK Stern 6:36 
9 26 WALL JUNGBJER Johan Göteborgs SK 7:24 
10 27 ÖSTERBERG Ingmar IK Stern 7:55
D 11-12 Intervallstart klassisk stil
1 37 MOQVIST Lovisa OK Landehof 9:07  
2 32 JONSON Malin Hindås SK 9:22
3 38 ANDERSSON Thuva OK Landehof 12:33
4 33 BREDIN Ulrika Sävedalens AIK 12:35 
5 35 SUNDQVIST Emma Hindås SK 12:53 
6 34 RUNGE Sofie IK Stern 13:12
7 36 LYPPERT Matilda Hindås SK 14:12 
8 31 GRÖNBERG Ella Hindås SK 16:40 
H 11-12 Intervallstart klassisk stil
1 44 EKENBERG Harald IK Stern 8:59 
2 39 NYQVIST Albin OK Landehof 9:04 
3 45 WERNER Axel IK Stern 9:14
4 47 ERIKSSON David OK Alehof 9:20 
5 102 KÖRLE Nils OK Landehof 9:23
6 42 SWAHN Sondre OK Landehof 10:00 
7 46 THORIN Nils Hindås SK 10:25
8 43 RAVAKKO Emil Sävedalens AIK 10:51 
9 50 ÖSTMAN Anton OK Landehof 11:33 
10 103 BÖRÅS Anton IK Stern 11:37 
11 41 STRIDH William Hindås SK 12:04
12 40 WALL JUNGBJER Oscar Göteborgs SK 12:14 
13 49 FORSMAN Erik IK Stern 12:33 
14 48 SJÖÖ Hugo Hindås SK 16:36 
D 13-14 Intervallstart klassisk stil
1 53 EKENBERG Matilda IK Stern 7:58
2 58 MOQVIST Selma OK Landehof 8:24 
3 54 BENGTSON Ingrid IK Stern 8:43
4 55 LEKBERG Rebecca Sävedalens AIK 9:09 
5 57 HANSSON-MILD Maja IK Stern 9:37
6 52 CARLSSON WALLUM Kajsa Sävedalens AIK 10:34
7 59 NORMAN Kajsa Sävedalens AIK 10:41 
8 56 RUNGE Siri IK Stern 11:34
9 100 LYPPERT Elin Hindås SK 12:04 
10 51 ÖSTERBERG Hilda IK Stern 13:49 

 

H 13-14 Intervallstart klassisk stil 2
1 68 HILMERSSON Hugo Göteborgs SK 7:49                                                       2 65 NORDHOLM Per Sävedalens AIK 8:05  
3 64 HÖIBY Lucas OK Landehof 8:10 
4 70 GEDDA Mårten OK Landehof 8:22 

5 72 HOLMGREN Johannes Sävedalens AIK 8:45 
6 62 LJUNGQVIST Elias IK Stern 8:59 
7 69 PERSSON Oskar OK Landehof 9:02
8 63 WESTIN Ivar IK Stern 9:04
9 71 HOLMGREN Daniel Sävedalens AIK 9:27 
10 61 ABRAHAMSSON Ask OK Landehof 9:29
11 67 THORNHAGE-ULLNERT Joakim IK Stern 9:55 
12 60 HJALMARSSON Olof IK Stern 10:28 
13 66 JONSSON Petter Sävedalens AIK 10:37 
D 15-16 Intervallstart klassisk stil
1 81 ASK Klara Borås SK 16:06
2 82 MARKINHUHTA Hilma Göteborgs SK 16:25 
3 74 AXELSSON Klara Borås SK 16:34
4 75 HOLMGREN Hanna Sävedalens AIK 17:37
5 76 CARLSSON WALLUM Tuva Sävedalens AIK 18:15
6 79 ULLMAN Olivia OK Alehof 18:31
7 73 BENGTSON Gabriella IK Stern 18:47 
8 78 JONSSON Lisa Sävedalens AIK 20:09
9 80 BENGTSSON CREASER Linnéa Sävedalens AIK 21:53 
H 15-16 Intervallstart klassisk stil
1 83 HJALMARSSON Karl IK Stern 14:01
2 86 WESTIN Olle IK Stern 14:41
3 84 NILSSON Sebastian OK Landehof 15:16
4 89 AXELSSON Felix Borås SK 15:38
5 97 STUHLHOFER Otto OK Landehof 16:10
6 85 MALMSTRÖM Gösta IK Stern 17:42
7 87 HÖIBY Oscar OK Landehof 18:05
8 88 HJELM Axel IK Stern 23:53
D 17-20 Intervallstart klassisk stil
1 104 JONSON Malin IK Stern 15:44
2 105 JONSON Julia IK Stern 16:19
3 91 BRINK Elin Markaryds FK 18:03
4 90 ROSBERG Rebecca IK Stern 21:28
H 17-20 Intervallstart klassisk stil
1 96 BENGTSON Oscar IK Stern 13:19
2 93 BUSKQVIST Abel IK Stern 14:04
3 95 NYQVIST John IK Stern 15:42
Resultatlista 5 o 10 km 2013-2
Resultatlista 2,1 km 2013
 
 
Resultat Kvällscupen 2 Hindås 23/1 2013.
 
          D8
1  EKENBERG            Kajsa D8   IK Stern 1 00.07.01
2  KÖRLE Ida D8   OK Landehof 3 00.08.50
3  STRIDH Anna Cornelia D8   Hindås SK 4 00.10.18
4  HILMERSSON Anna D8   Göteborgs SK 2 00.10.31
5  HACKER Matilda D8   Hindås SK 5 00.18.34
           
H 8          
1  NYQVIST Elias H8   OK Landehof 8 00.05.22
2  ÖSTMAN Vilhelm H8   OK Landehof 9 00.06.27
3  ÅKERSTRÖM Teodor H8   Hindås SK 10 00.09.09
4  EILARD Torkel H8   IK Stern 12 00.09.34
           
D 9-10          
1  JOHANSSON Ama D9-10   OK Landehof 16 00.08.40
2  FREIDLITZ Matilda D9-10   OK Landehof 17 00.09.01
3  ENGMAN Smilla D9-10   Hindås SK 18 00.09.58
4  SUNDQVIST Emma D9-10   Hindås SK 24 00.10.07
5  BACKMAN Liv D9-10   IK Stern 23 00.10.09
6  WESTIN Anna D9-10   IK Stern 21 00.11.20
7  FLOGÅRD Thea D9-10   IK Stern 25 00.12.06
8  WALLBERG Julia D9-10   OK Alehof 20 00.12.28
9  EILARD Tua D9-10   IK Stern 27 00.13.27
           
H 9-10          
1  EKENBERG Harald H9-10   IK Stern 31 00.05.35
2  NYQVIST Albin H9-10   OK Landehof 32 00.05.49
3  LYSELL Fabian H9-10   OK Alehof 33 00.06.26
4  THORIN Nils H9-10   Hindås SK 34 00.06.55
WIKSELL Simon H9-10   IK Stern 38 00.07.18
5  SUNDIN Leonard H9-10   IK Stern 46 00.07.43
6  ÅKESSON Melker H9-10   OK Landehof 35 00.07.58
7  FORSMAN Erik H9-10   IK Stern 43 00.08.04
8  STRIDH William H9-10   Hindås SK 40 00.08.06
9  SWAHN Sondre H9-10   OK Landehof 44 00.08.36
10  LILJEBLADH Pontus H9-10   IK Stern 36 00.08.37
11  LARSSON Lucas H9-10   OK Skogshjortarna 39 00.08.56
12  LARSSON Linus H9-10   Göteborgs SK 41 00.09.27
13  THORNHAGE ULLNERT Jesper H9-10   IK Stern 37 00.10.09
           
D 11-12          
1  BENGTSON Ingrid D11-12   OK Landehof 50 00.11.18
2  JOHANSSON Ida D11-12   OK Landehof 51 00.12.33
3  LEKBERG Rebecca D11-12   Sävedalens AIK 52 00.12.35
4  FREIDLITZ Ester D11-12   OK Landehof 53 00.13.01
5  WIKSELL Elin D11-12   IK Stern 57 00.13.04
6  MOQVIST Lovisa D11-12   OK Landehof 59 00.13.23
7  JONSON Malin D11-12   Hindås SK 56 00.13.24
8  CARLSSON WALLUM Kajsa D11-12   Sävedalens AIK 62 00.13.51
9  NORMAN Kajsa D11-12   Sävedalens AIK 60 00.14.23
10  ANDERSSON Ottilia D11-12   Hindås SK 58 00.15.26
11  BREDIN Ulrika D11-12   Sävedalens AIK 55 00.16.26
           
H 11-12          
1  HILMERSSON Hugo H11-12   Göteborgs SK 65 00.12.14
2  NORDHOLM Per H11-12   Sävedalens AIK 66 00.13.07
3  KÖRLE Nils H11-12   OK Landehof 67 00.13.21
4  PERSSON Oskar H11-12   OK Landehof 71 00.13.55
5  WERNER Axel H11-12   IK Stern 77 00.14.46
6  HANSSON-MILD Carl H11-12   IK Stern 75 00.15.07
7  WALLBERG Alexander H11-12   OK Alehof 78 00.15.20
8  BERGSTRÖM Emil H11-12   IK Stern 80 00.15.38
9  ÖSTMAN Anton H11-12   OK Landehof 70 00.15.59
10  JONSSON Petter H11-12   Sävedalens AIK 79 00.17.13
           
D 13-14          
1  EKENBERG Matilda D13-14   IK Stern 85 00.10.51
2  CARLSSON WALLUM Tuva D13-14   Sävedalens AIK 86 00.12.02
3  JOHANSSON Maja D13-14   OK Landehof 87 00.12.03
4  MOQVIST Selma D13-14   OK Landehof 91 00.12.17
5  HANSSON-MILD Maja D13-14   IK Stern 90 00.12.52
6  BACKMAN Märta D13-14   IK Stern 94 00.13.38
7  JONSSON Lisa D13-14   Sävedalens AIK 96 00.14.15
8  BENGTSON Gabriella D13-14   OK Landehof 93 00.14.20
9  SUNDQVIST Malin D13-14   Hindås SK 88 00.15.12
10  WALLBERG Johanna D13-14   OK Alehof 95 00.16.13
11 JOHANSSON Alma D13-14   OK Skogshjortarna 89 00.20.56
           
H 13-14          
1  WESTIN Olle H13-14   IK Stern 103 00.10.15
2  HÖIBY Oscar H13-14   OK Landehof 104 00.10.34
3  BACKMAN Nils H13-14   IK Stern 105 00.10.43
4  MALMSTRÖM Gösta H13-14   IK Stern 113 00.11.04
5  TEDEHOLM LARSSON Emil H13-14   Göteborgs SK 108 00.11.32
6  BÖCKMAN Erik H13-14   OK Landehof 106 00.11.50
7  LETTEVALL FORSGREN Otto H13-14   IK Stern 110 00.12.10
8  HOLMGREN Johannes H13-14   Sävedalens AIK 111 00.12.22
9  WESTIN Ivar H13-14   IK Stern 107 00.12.44
10  ANDERSSON Fritjof H13-14   Hindås SK 109 00.14.49
11  TORNHAGE Joakim H13-14   IK Stern 115 00.15.05
12  ÅKERSTRÖM David H13-14   Hindås SK 114 00.16.33
           
D 15-16          
1  JONSSON Julia D15-16   OK Landehof 118 00.23.01
2  HILMERSSON Ida D15-16   Göteborgs SK 119 00.23.37
3  MARKINHUHTA Hilma D15-16   OK Landehof 120 00.23.42
4  HOLMGREN Hanna D15-16   Sävedalens AIK 127 00.25.23
5  SPÅNÉR Agnes D15-16   Sävedalens AIK 123 00.28.36
6  BENGTSSON CREASER Linnéa D15-16   Sävedalens AIK 124 00.32.58
7  HENRIKSSON Anna D15-16   Sävedalens AIK 125 00.35.43
           
H 15-16          
1  HJALMARSSON Karl H15-16   IK Stern 129 00.22.07
2  BLICK Erik H15-16   OK Alehof 130 00.22.30
3  BJERKE-EINARSSON Karl-Filip H15-16   IK Stern 131 00.27.45
4  HJELM Axel H15-16   IK Stern 134 00.34.42
           
D 17-20          
1  SPÅNÉR Filippa D17-20   Sävedalens AIK 137 00.26.56
2  ROSBERG Rebecca D17-20   IK Stern 138 00.27.20
           
H 17-20          
1  NILSSON Alexander H17-20   OK Landehof 140 00.18.17
2  THORELL David H17-20   IK Stern 143 00.19.23
3  GUSTAFSSON  Erik H 17-20   Göteborg SK 145 00.21.08
4 BENGTSON Oscar H17-20   OK Landehof 144 00.21.38
5  ALM Marcus H17-20   Göteborgs SK 147 00.21.54
6  NYQUIST John H17-20   IK Stern 149 00.24.55
           
 
 
Hindåsloppet 2012-10-06
 
 
 
 
 
 
 
5 o 10 km
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plac
Förnamn
Efternamn
Klass
Förening
Varv 1
Varv 2
Varv 3
Varv4
Sluttid
Min/km
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
Annika
Kihlström
D10
Solvikingarna
10:41
11:09
11:10
10:54
43:54:00
4:23:24
 
2
Anna
Lüppert
D10
Hindås SK
12:54
13:35
14:09
13:59
54:37:00
5:27:42
 
3
Linda
Thimour
D10
Hindås SK
13:51
14:33
14:51
15:00
58:15:00
5:49:30
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
Jonas
Carlsson
H10
Solvikingarna
08:42
08:58
09:11
09:22
36:13:00
3:37:18
 
2
Jesper
Brofjärd
H10
Borås SK
08:49
09:20
09:28
09:21
36:58:00
3:41:48
 
 
3
Olof
Rooth
H10
Brittatorps
08:47
09:21
09:30
09:26
37:04:00
3:42:24
 
4
Mattias
Lüppert
H10
Hindås SK
09:15
09:45
10:11
10:24
39:35:00
3:57:30
 
5
Jonas
Nyström
H10
Hindås
09:56
10:19
10:24
10:14
40:53:00
4:05:18
 
 
6
Anders
Thorin
H10
Hindås SK
09:55
10:19
10:24
10:24
41:02:00
4:06:12
 
7
Torbjörn
Saetre
H10
Hindås SK
09:57
10:25
10:44
10:40
41:46:00
4:10:36
 
8
Magnus
Homann
H10
Hindås SK
09:56
10:38
11:15
11:39
43:28:00
4:20:48
 
9
Magnus
Erixon
H10
IFK Göteborg
10:32
11:22
11:35
11:19
44:48:00
4:28:48
 
10
Christer
Persson
H10
Hindås SK
11:15
11:30
11:24
11:11
45:20:00
4:32:00
 
11
Hans-Owe
Sjöö
H10
Hindås SK
12:29
12:52
12:57
12:42
51:00:00
5:06:00
 
12
Jan-Erik
Höglund
H10
Hindås SK
12:40
12:49
12:52
13:03
51:24:00
5:08:24
 
13
Michael
Johansson
H10
Hindås SK
13:06
13:34
14:55
14:15
55:50:00
5:35:00
 
 
Richard
Eggen
H10
Mölndals CK
11:01
 
 
 
DNF
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
Malin
Thorin
D5
Hindås SK
12:32
12:59
 
 
25:31:00
5:06:12
 
2
Katarina
Grönberg
D5
Hindås SK
13:10
13:14
 
 
26:24:00
5:16:48
 
3
Maria
Engman
D5
Hindås SK
13:07
14:15
 
 
27:22:00
5:28:24
 
4
Jenny
Homann
D5
Hindås SK
13:29
14:07
 
 
27:36:00
5:31:12
 
5
Agnes
Sjöö
D5
Hindås SK
13:35
14:15
 
 
27:50:00
5:34:00
 
6
Susanna
Landin
D5
Bollebygd
16:33
15:32
 
 
32:05:00
6:25:00
 
7
Therese
Lekander
D5
FK Gripen
16:32
16:49
 
 
33:21:00
6:40:12
 
8
Christina
Sjöö
D5
Hindås SK
16:31
16:56
 
 
33:27:00
6:41:24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
Jörgen
Johansson
H5
IK Stern
11:44
12:32
 
 
24:16:00
4:51:12
 
 
 
Bo
Filhage
H5
Hindås SK
15:34
 
 
 
DNF
 
 
 
 
 
 
 
Hindåsloppet 2012-10-06
2,1 km
 
 
 
 
 
 
Plac
Namn
 
Klass
Förening
 
Tid
Min/km
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
Malin
Jonsson
F01
Hindås SK
 
00:09:23
00:04:28
 
2
Johanna
Bergström
F01
Hindås SK
 
00:12:22
00:05:53
 
3
Tilda
Qvist
F01
Hindås SK
 
00:12:25
00:05:55
 
4
Tilda
Erixon
F01
Mölndals AIK
00:12:27
00:05:56
 
5
Elin
Lüppert
F01
Hindås SK
 
00:13:41
00:06:31
 
6
Kajsa
Homann
F01
Hindås SK
 
00:13:41
00:06:31
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
Matilda
Lüppert
F03
Hindås SK
 
00:14:44
00:07:01
 
2
Ella
Grönberg
F03
GKIK
 
00:14:44
00:07:01
 
3
Emelie
Filhage
F03
Hindås SK
 
00:16:19
00:07:46
 
4
Emma
Sundqvist
F03
Hindås SK
 
00:17:05
00:08:08
 
5
Alma
Falk-Altin
F03
IFKHindås
 
00:17:17
00:08:14
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
My
Andersson
F05
Hindås SK
 
00:12:41
00:06:02
 
2
Clara
Bergström
F05
Hindås
 
00:14:06
00:06:43
 
3
Elvira
Engman
F05
Hindås SK
 
00:17:03
00:08:07
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
Sandra
Bergström
F99
Hindås SK
 
00:13:01
00:06:12
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
Fredrik
Andersson
P01
IFKHindås
 
00:10:35
00:05:02
 
2
Hugo
Sjöö
P01
Hindås SK
 
00:12:53
00:06:08
 
3
Gustav
Nyström
P01
Hindås
 
00:13:27
00:06:24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
Carl
Erixon
P03
IFK Göteborg
00:09:29
00:04:31
 
2
Nils
Thorin
P03
Hindås SK
 
00:10:22
00:04:56
 
3
Michael
Kennedy
P03
IFKHindås
 
00:10:34
00:05:02
 
4
Tim
Bergström
P03
Hindås
 
00:12:01
00:05:43
 
5
Viktor
Nyström
P03
Hindås
 
00:12:51
00:06:07
 
6
Teodor
Åkerström
P03
Hindås SK
 
00:13:17
00:06:20
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
David
Åkerström
P99
Hindås SK
 
00:09:33
00:04:33
 
2
Tim
Andersson
P99
Hindås SK
 
00:09:37
00:04:35
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hindåsloppet 2012-10-06            
5 o 10 km                  
Plac Förnamn Efternamn Klass Förening Varv 1 Varv 2 Varv 3 Varv4 Tid Min/km
                     
1 Annika Kihlström D10 Solvikingarna 10:41 11:09 11:10 10:54 43:54:00 4:23:24
2 Anna Lüppert D10 Hindås SK 12:54 13:35 14:09 13:59 54:37:00 5:27:42
3 Linda Thimour-Bergström D10 Hindås SK 13:51 14:33 14:51 15:00 58:15:00 5:49:30
                     
                     
1 Jonas Carlsson H10 Solvikingarna 08:42 08:58 09:11 09:22 36:13:00 3:37:18
2 Jesper Brofjärd H10 Borås SK 08:49 09:20 09:28 09:21 36:58:00 3:41:48
3 Olof Rooth H10 Brittatorps TK 08:47 09:21 09:30 09:26 37:04:00 3:42:24
4 Mattias Lüppert H10 Hindås SK 09:15 09:45 10:11 10:24 39:35:00 3:57:30
5 Jonas Nyström H10 Hindås  09:56 10:19 10:24 10:14 40:53:00 4:05:18
6 Anders Thorin H10 Hindås SK 09:55 10:19 10:24 10:24 41:02:00 4:06:12
7 Torbjörn Saetre H10 Hindås SK 09:57 10:25 10:44 10:40 41:46:00 4:10:36
8 Magnus Homann H10 Hindås SK 09:56 10:38 11:15 11:39 43:28:00 4:20:48
9 Magnus Erixon H10 IFK Göteborg Orientering 10:32 11:22 11:35 11:19 44:48:00 4:28:48
10 Christer Persson H10 Hindås SK 11:15 11:30 11:24 11:11 45:20:00 4:32:00
11 Hans-Owe Sjöö H10 Hindås SK 12:29 12:52 12:57 12:42 51:00:00 5:06:00
12 Jan-Erik Höglund H10 Hindås SK 12:40 12:49 12:52 13:03 51:24:00 5:08:24
13 Michael Johansson H10 Hindås SK 13:06 13:34 14:55 14:15 55:50:00 5:35:00
  Richard Eggen H10 Mölndals CK 11:01       DNF  
                     
                     
1 Malin Thorin D5 Hindås SK 12:32 12:59     25:31:00 5:06:12
2 Katarina Grönberg D5 Hindås SK 13:10 13:14     26:24:00 5:16:48
3 Maria Engman D5 Hindås SK 13:07 14:15     27:22:00 5:28:24
4 Jenny Homann D5 Hindås SK 13:29 14:07     27:36:00 5:31:12
5 Agnes Sjöö D5 Hindås SK 13:35 14:15     27:50:00 5:34:00
6 Susanna Landin D5 Bollebygd 16:33 15:32     32:05:00 6:25:00
7 Therese Lekander D5 FK Gripen 16:32 16:49     33:21:00 6:40:12
8 Christina Sjöö D5 Hindås SK 16:31 16:56     33:27:00 6:41:24
                     
                     
1 Jörgen Johansson H5 IK Stern 11:44 12:32     24:16:00 4:51:12
  Bo Filhage H5 Hindås SK 15:34       DNF  
 
 
 
 
 
 
Barnens Vasalopp 5 februari
Korta banan 300 m  (21 st)
Lucas Söderlund
Erik Kindblad    
Oscar Persson
Maja Elsius
Elsa Willner         
Adrian Berndtsson
Simon Östman           
Sigurd Lunde  
SiljeLunde
Alice Björkman
Emma Bergström
Viktor Borging
Lina Bolteus
Elinora Almers
Elvira Engman
Vendela Lind
Felix Andersson
Erik Björkman
Gustav Gyllensten
Alma Bergroth
Tyra    

Långa banan 1.4 km  (53st)
Wilma Johansson 
Rasmus Tranberg
Björn Vikinge
Josefina Vikinge
Anna Cornelia Stridh
William Stridh
Theo Söderlund
Hugo Sjöö
Ebba Nielsen 
Frida Odén
Fabian Odén        
Emma Sundquist 
Tova Brunnemyr
Andreas Kindblad   
Oskar Kindblad   
Ottlia Andersson 
Hugo Medina Annerbratt 
David Åkerström
Teodor Åkerström
Emil Elsius
Elsa  Scott
Alma  Scott
Elvina Bergdahl    
Reuben Garpvall
Anton Willner       
Maximilian Berndtsson
Jonathan Berndtsson
Kim Tengfjord         
Cajsa Kvarnhage
Anton Östman           
Vilhelm Östman        
Kajsa Homann
Lisa Homann
Tim Bolteus  
Moa Kristensson
Jonathan Kristensson
Gustav Thompson
Julia Thompson
Klara Lemurell
Isak Lemurell
Alfons Stenberg
Ida Andihn
Johan Andihn
Moa Johansson
Elin Lüppert
Tilia Laurelin
Gustaf Berndtson
Sara Falkengård
Sofia Malmberg
Ellen Bruun
Alicia Bruun
Smilla Engman
Nils Thorin
 
PANNLAMPSRACET   2012-01-31  -5°C Stjärnklart. 2 x 7 km.

1    Staffan Sandberg    Stenungsund OK    21.08     42.15
2    Johan Andersson     Hindås SK         21.33         43.18   
3    Anders Thorin          Hindås SK        25.13          51.04
4    Tobias Bovin        Stenungsunds OK    26.10       52.20
5    Göran Backlund       Hindås SK        26.48         55.14
6    Torbjörn Bovin    Stenungsund OK    28.31        57.44
7    Mikael    Andersson  Hindås SK        30.48        1.03.28
8    Mats Ivarsson          Hindås SK        33.28        1.09.11
9    Anneli Gustavsson    Hindås SK        36.02        1.13.28
10   Lennart Lindqvist    Hindås SK         36.26        1.17.07
      Ola Brusehed             IK Stern        29.35        Brutit                                                                             trasig sko    
 
RESULTAT KVÄLLSCUPEN HINDÅS 2012-01-25
 
         
Placering Namn   Förening  Tid
D8        
1 Yrla Abrahamsson Ok Landehof 00:06:59
2 Matilda Freidlitz Ok Landehof 00:08:38
3 Anna Westin IK Stern 00:09:58
4 Liv Backman IK Stern 00:10:24
5 Julia Thompson Mölndlas CK 00:10:26
6 Kajsa Ekenberg IK Stern 00:10:49
7 Tua Eilard IK Stern 00:11:28
8 Thea Flogård IK Stern 00:12:37
9 AnnaCornelia Stridh Hindås SK 00:19:16
10 Rebecka Norling IK Stern 00:22:45
         
H8        
1 Martin Höiby Ok Landehof 00:08:54
2 Elias Nyqvist  Ok Landehof 00:09:23
3 Axel Jönsson Hindås SK 00:15:05
4 Lucas Söderlund Hindås SK 00:19:19
  Gustav Berndtsson Hindås SK DNS
         
D10        
1 Ida Johansson Ok Landehof 00:06:38
2 Malin Jonson Hindås SK 00:06:58
3 Lovisa Moqvist Ok Landehof 00:07:35
4 Ulrika Bredin Sävedalens AIK 00:08:26
5 Tilda Wallin IK Stern 00:08:48
6 Matilda Lüppert Hindås SK 00:09:26
7 Smilla Engman Hindås SK 00:09:51
8 Emma Sundqvist Hindås SK 00:10:36
  Johanna Berndtsson Hindås SK DNS
         
H10        
1 Harald Ekenberg IK Stern 00:05:15
2 Melker Nordgren Ok Landehof 00:05:20
3 David Eriksson Ok Alehof 00:05:42
4 Nils Körle Ok Landehof 00:06:09
5 Albin Nyqvist Ok Landehof 00:06:19
6 William Stridh Hindås SK 00:06:58
7 Emin Gustafsson IK Stern 00:06:59
8 Sandre Svahn Ok Landehof 00:07:06
9 Nils Thorin Hindås SK 00:07:11
10 Erik Forsman IK Stern 00:07:29
11 Erik Johansson Ok Alehof 00:07:36
12 Hjalmar Gedda Ok Landehof 00:07:46
13 Simon Lettevall Forsgren IK Stern 00:08:10
14 Gustav Thompson Mölndals CK 00:08:28
15 William Olofsson Ok Landehof 00:08:29
16 Theo Söderlund Hindås SK 00:10:14
17 David Jönsson Hindås SK 00:11:21
  Pontus Liljebladh IK Stern DNS
         
D12        
1 Matilda Ekenberg IK Stern 00:08:40
2 Maja Hansson Mild IK Stern 00:09:27
3 Maja Johansson Ok Landehof 00:09:29
4 Ingrid Bengtsson Ok Landehof 00:09:51
5 Märta Backman IK Stern 00:10:29
6 Elin Wiksell IK Stern 00:10:55
7 Rebecca Lekberg Sävedalens AIK 00:11:29
8 Malin Sundqvist Hindås SK 00:11:43
9 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 00:12:12
10 Ester Freidlitz Ok Landehof 00:12:38
11 Klara Wallinder Sävedalens AIK 00:12:50
12 Elin Lüppert Hindås SK 00:14:08
13 Moa Thorin Hindås SK 00:14:27
14 Ottillia Andersson Hindås SK 00:14:27
15 Tove Johansson Ok Alehof 00:15:12
         
H12        
1 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:08:51
2 Hugo Hilmersson Göteborgs SK 00:08:53
3 Oskar Persson Ok Landehof 00:10:39
4 Mårten Gedda Ok Landehof 00:10:43
5 Rasmus Nordgren Ok Landehof 00:11:03
6 David Åkerström Hindås Sk 00:11:37
7 Petter Jonsson Sävedalens AIK 00:11:43
8 Ivar Westin IK Stern 00:11:47
9 Olof Hjalmarsson IK Stern 00:13:02
10 Joakim Tornhage IK Stern 00:13:12
11 Viktor Olofsson Ok Landehof 00:13:58
12 Maximilian Berndtson Hindås Sk 00:15:46
  Ask Abrahamsson Ok Landehof DNS
  Lucas Höiby Ok Landehof DNS
         
D14        
1 Ida Hilmersson Göteborgs SK 00:08:56
2 Hilma Markinhuhta Ok Landehof 00:10:20
3 Tuva Carlsson Wallum Sävedalens AIK 00:10:46
4 Hanna Holmgren Sävedalens AIK 00:10:51
5 Elin Wallin IK Stern 00:12:02
6 Sanna Eriksson Ok Alehof 00:12:08
7 Anna Henriksson Sävedalens AIK 00:12:44
  Gabriella Bengtsson Ok Landehof DNS
         
H14        
1 Erik Blick   Ok Alehof 00:08:56
2 Olle Westin IK Stern 00:09:22
3 Oscar Höiby Ok Landehof 00:09:30
4 Nils Backman IK Stern 00:09:31
5 Karl Hjalmarsson IK Stern 00:10:23
6 Gösta Malmström IK Stern 00:10:46
7 Douglas Garpvall Mölnlycke IF 00:10:53
8 Emil Tedeholm Göteborgs SK 00:11:01
9 Otto Lettevall Forsgren IK Stern 00:11:23
10 Fritjof Andersson Hindås SK 00:12:10
11 Carl Otto Lindsjö IK Stern 00:13:13
  Sam Norling IK Stern DNS
         
D16        
1 Rebecca Rosberg IK Stern 00:21:21
         
H16        
1 Alfred Buskqvist IK Stern 00:15:25
  August Johansson IK Stern DNS
  Oscar Bengtsson Ok Landehof DNS
         
D20        
1 Tilda Karlsson Ok Alehof 00:17:48
2 Sofia Johansson Ok Alehof 00:20:16
2 Sofia Johansson Ok Alehof 00:20:16
         
H20        
1 David Thorell IK Stern 00:15:50
2 Abel Buskqvist IK Stern 00:16:22
3 Johan Blick Ok Alehof 00:16:55
 
 
Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

 


Postadress:
Hindås SK - Skidor
Hindås skidklubb, Box 71
43805 Hindås

Kontakt:
Tel: 0301-10037
Fax: 0301-10037
E-post: This is a mailto link

Se all info