Hoppa till sidans innehåll

Nybörjarfinalen 2009


Prislista

 

 

 

 

 

Tjej 24 kg

1:a Frida Eriksson

Hököpinge

 

2:a Bonnie Andersson

Altona

 

 

 

Tjej 28 kg

1:a Ellen Kirchner

Skurup

 

2:a Anna Berntsson

Hököpinge

 

 

 

Tjej 32 kg

1:a Sara Ahlgren

Skurup

 

2:a Matilda Abramo

Hököpinge

 

3:a Nanny Jönsson

Svedala

 

4:a Tindra Greij

Pan

 

 

 

Tjej 34 kg

1:a Cornelia Nielsen

Envig

 

2:a Alice Ahlkvist

Hököpinge

 

3:a Erika Svensson

Hököpinge

 

 

 

Tjej 40 kg

1:a Hannah Svensson

Hököpinge

 

2:a Felicia Gullberg

Svedala

 

3:a Julia Larsson

Svedala

 

4:a Nell Jönsson

Svedala

 

 

 

Tjej 44 kg

1:a Alina Boström

Envig

 

2:a Tanja Larsson

Envig

 

3:a Amanda Malm

Hököpinge

 

 

 

Tjej 57 kg

1:a Therese Assarsson

Envig

 

2:a Melinda Andersson

Aktiv

 

 

 

Knatte 24 kg

1:a William Ling

Starke

 

2:a Johannes Larsson

Skurup

 

3:a Samuel Trellid

Sparta

 

 

 

Knatte 26

1:a Simon Gullberg

Svedala

 

2:a Jason Dahlskog

Envig

 

3:a Krisoffer Pembert

Svedala

 

4:a Asterix Brüggeman

Altona

 

 

 

Knatte 29 kg

1:a Kevin Johansson

Svedala

 

2:a Isak Eriksson

Sparta

 

3:a Harry Boström

Envig

 

4:a Sinan Redzep

Limhamn

 

 

 

Knatte 32 kg

1:a Viktor Karlsson

Banér

 

2:a Elias Liedholm

Svedala

 

3:a Lukas Mauritzon

Pan

 

4:a Albin Nordkvist

Skurup

Prislista

 

 

 

 

 

Knatte 35 kg

1:a Max Winström

Pan

 

2:a Jesper Örnberg

Svedala

 

3:a Sebastian Hansson

Hököpinge

 

4:a André Strömberg

Sparta

 

 

 

Knatte 38 kg

1:a Alexander Andersson

Skurup

 

2:a Hugo Håkansson

Pan

 

3:a Lukan Bevans

Skurup

 

4:a Emil Winberg

Sparta

 

 

 

Knatte 42 kg

1:a Fabian Olsson

Svedala

 

2:a Magne Andersso

Starke

 

3:a Vilmer Nilsson

Altona

 

4:a Johannes Svensson

Skurup

 

 

 

Knatte 53 kg

1:a Zakarias Rodhe

Skurup

 

2:a Ossian Fröslev

Altona

 

 

 

Pojk 35 kg

1:a Linus Bengtsson

Aktiv

 

2:a Alexander Pembert

Svedala

 

3:a Wilgot Qvant

Limhamn

 

 

 

Pojk 38 kg

1:a Anton Brag

Hököpinge

 

2:a Danny Svensson

Limhamn

 

3:a Johan Larsson

Skurup

 

 

 

Pojk 42 kg

1:a Nicky Svensson

Limhamn

 

2:a André Goldberg

Limhamn

 

 

 

Pojk 47 kg

1:a Oskar Meggerle

Svedala

 

2:a Rasmus Svensson

Skurup

 

3:a Viktor Jönevi

Dalby

 

 

 

Pojk 53 kg

1:a William Håkansson

Sparta

 

2:a Lukas Borg

Starke

 

3:a Ludvig Bengtsson

Limhamn

 

4:a Hugo Granath

Altona

 

 

 

Pojk 66 kg

1:a Mohammed Abofech

Tigers

 

2:a Pontus Niklasson

Envig

 

3:a Henrik Persson

Sparta

 

4:a Labinot Zulfaj

Tigers

 

Uppdaterad: 2012-11-25 18:03
Skribent: Kenneth Nordström
 

Nu kör vi igång ordinarie tider

Välkomna nya som gamla 

 
Brottarskola och ungdomsgrupp OBS !!!!

Tränar vecka 34 gemensamt TIS & TORS 18.00-19.00

From med vecka 34 återgår vi till

Träning Brottarskolan

Tis & Tors 17.30-18.30

Tränare Jerry Bjelk & Usein Useinov

Träning ungdomsgruppen

Tis & Tors 18.00-19.15

Tränare:Kenneth Nordström & Usein Useinov

Junior - Senior Veterangruppen
Mån 18.30-21.00
Tränare: Abdula Taipov
Tis. & Tors 19.15-21.00
Tränare Rikard Karlsson
 
Tränar gör vi i Vellingesporthall
 
Obs. Bilder får ej användas utan skriftligt medgivande av HBK!!!
 
Vår E-mail:  This is a mailto link 
 
 
Gynna våra sponsorer:
YP Reklam                                     
Söderbergs Sport 
NordströmsBilreservdelar i Hörby
BEHÖVER DU BROTTARSKOR ELLER TRIKÅER ?
 
FRÅN STORLEK 27-50
 
Ring 0707485346 Kenneth
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postadress:
Hököpinge BK - Brottning
Kenneth Nordström, Bangårdsvägen 21
23592 Vellinge

Kontakt:
Tel: +46707485346
E-post: This is a mailto link

Se all info