Hoppa till sidans innehåll

Nybörjartävling 14 Okt 2012 i Vellinge


   

SNK1 2012/2013

 
   

PRISLISTA

Klubb

       

Tj1

1

My Ringström

BK Pan

 

2

Ina Lindroth

Dalby BK

 

3

Julia Olsson

BK Starke

 

4

Emma Pettersson

Svedala BK

       

Tj2

1

Tindra Olsson

BK Starke

 

2

Nicole Lezon

BK Envig

 

3

Sara Fröjd

Svedala BK

 

4

Maya Ringström

BK Pan

 

5

Wilma Nilsson

BK Pan

       

Tj3

1

Sara Nilsson

Svedala BK

 

2

Cecilia Hansson

BK Envig

 

3

Lisa Ohlin

BK Pan

 

4

Julia Tedevik

Skurups SK

       

K1

1

Isak Simonsson

Dalby BK

 

2

Samuel Nilsson

Svedala BK

 

3

Jesper Hansen

Skurups SK

 

4

Loke Graveus

BK Envig

       

K2

1

Ludvig Christensen

Limhamns BK

 

2

August Nordmark

Svedala BK

 

3

Leo Davidsson

Dalby BK

 

4

Hampus Sjörin

BK Pan

       

K3

1

Gustav Hansson

BK Envig

 

2

Hjalmar Sarup

Hököpinge BK

 

3

Oskar Johansson

BK Pan

 

4

Ossy Ingesson

Svedala BK

       

K4

1

Matteus Berggvist

Svedala BK

 

2

Julian Nygren

Dalby BK

 

3

Isak Muller

Dalby BK

 

4

Sebastian Lezon

BK Envig

       

K5

1

Linus Beck

BK Pan

 

2

Seif Al-Rubiaai

Ik Sparta

 

3

Ludvig Odén

Marsvinsholms IF

 

4

William Pålsson

Hököpinge BK

       

K6

1

Axel Andersson

Skurups SK

 

2

Danny Ahmed

Limhamns BK

 

3

Aron Urbanick

Hököpinge BK

 

4

Gilbert Kronkvist

BK Pan

       

K7

1

Melvin Eklund

IK Sparta

 

2

Dennis Hansson

Hököpinge BK

 

3

Wiggo Björkman

BK Pan

 

4

Anton Torstensson

Skurups SK

       
       
       

K8

1

Christian Johansson

BK Pan

 

2

Abdalla Elhoss

Malmö Tigers

 

3

Dominik Skonje

Malmö Tigers

 

4

Ville Risborn

Limhamns BK

       

K9

1

Isak Nilsson

Dalby BK

 

2

Albin Magnusson

Dalby BK

 

3

Ludde Ivarsson

Hököpinge BK

 

4

Måns Möller

Skurups SK

 

5

Mattias Andersson

BK Pan

       

K10

1

Melvin Wenzel

IK Sparta

 

2

Ludvig Niléhn

BK Envig

 

3

Lukas Berglöv

BK Pan

 

4

Omar Shaker

Malmö Tigers

 

5

Hjalmar Fredbo

Skurups SK

       

P1

1

Edvin Ek

BK Envig

 

2

Olof Knutsson

Limhamns BK

 

3

Robin Sundstrand

BK Envig

 

4

Lukas Svensson

Limhamns BK

       

P2

1

Jakob Regina

IK Sparta

 

2

Simon Olsson

Dalby BK

 

3

Niklas Grantinge

BK Envig

       

P3

1

Kasper Fiscella

IK Sparta

 

2

Mihalio Andric

Limhamns BK

 

3

Simon Valfridsson

Dalby BK

 

4

Michele Bersaglia

IK Sparta

 

Uppdaterad: 25 NOV 2012 18:03
Skribent: Kenneth Nordström
 

Träna Brottning med Hököpinge BK

Välkomna nya som gamla 

Träning Brottarskolan

Tis & Tors 17.45-18.45

Tränare  Usein Useinov & Cecilia Arvstam

Träning ungdomsgruppen

Mån & Ons 18.00-19.15

Tränare:Kenneth Nordström & Abdula Taipov

Junior - Senior Veterangruppen
Mån 19.30-21.00
Tränare: Abdula Taipov
Tis. & Tors 19.00-21.00
Tränare Rikard Karlsson
 
Tränar gör vi i Vellingesporthall
 
Obs. Bilder får ej användas utan skriftligt medgivande av HBK!!!
 
Vår E-mail:  This is a mailto link 
 
 
Gynna våra sponsorer:
YP Reklam                                     
Söderbergs Sport 
Nordströms Bilreservdelar i Hörby
Rydells Teknik
Pizzeria Sorrento
BEHÖVER DU BROTTARSKOR ELLER TRIKÅER ?
 
FRÅN STORLEK 27-50
 
Ring 0707485346 Kenneth
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postadress:
Hököpinge BK - Brottning
Kenneth Nordström, Bangårdsvägen 21
23592 Vellinge

Kontakt:
Tel: +46707485346
E-post: This is a mailto link

Se all info