Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsframgångar


GULD 44    
       
       
Niklas Weimer SM Kumite lag 2016
Erik Wendel SM Kumite +76 2016
Dana Gnina SM

Kumite Senior
-55kg 

2016
Dana Gnina SM

Kumite U21
-55kg 

2016
George Panagio Karate Kid Cup Kata 2015
Wilma Eklund Juniorpokalen Kata 2015
Dana Gnina Juniorpokalen Kumite -59 2015
Niklas Weimer Stockholm Open Kumite -76 2015
Niklas Weimer Stockholm Open  Kumite Lag 2015
Wilma Eklund Solna Karate Cup Kata öppen klass 2015
Wilma Eklund Solna Karate Cup Kata Juniorklass 2015
Niklas Weimer Solna Karate Cup Kumite lag 2015
Dana Gnina Solna Karate Cup Kumite Juniorklass 2015
Lag Alicia, Fanny Olivia SKC 2 av 4 Kata 2015
Alicia Lindqvist SKC 2 av 4 Kumite 2015
Alicia Lindqvist RM Shitoryu Kata 2015
Fanny Lybert  SKC 2 av 4 Kumite 2015
Fanny Lybert  SKC 2 av 4 Kata 2015
Jonathan Lindqvist SKC 2 av 4 Kumite 2015
Dana Gnina SM Göteborg Kumite 2015
Wilma Eklund WC Asker, Norway Kata 2015
Alicia Lindqvist Stockholm Karate Cup 1 av 4 Kata 2015
Dana Gnina SM Junior -59 kg 2014
Wilma Eklund Heian Cup Karlstad Kata 2014
Clara Fredriksson RM Shitoryu Kata 2013
Dana Gnina RM Shitoryu Kumite  2013
Ivan Zivkovic  RM Shitoryu  Kumite  2013
Linn Palminger RM Shitoryu  Kata 2013
Manda Hedström RM Shitoryu Kumite 2013
Manda Hedström Tuna Cup Kumite 2013
Wilma Eklund RM Shitoryu Kata 2013
Wilma Eklund KIC Sydafrika Kata 2013
Manda Hedström RM Shitoryu Kata 2012
Wilma Eklund Kofukan World Cup Lissabon Kata 2012
Wilma Eklund Scottish Open Kumite +45 2012
Wilma Eklund Yui Shin Kai Open Kata 2012
Wilma Eklund RM Shitoryu Kata 2012
Wilma Eklund RM Shitoryu Kumite 2012
Niklas Weimer  RM Shitoryu Kumite  2011
Sara Cedenblad RM Shitoryu Kumite 2011
Wilma Eklund Karate Kid Cup Kumite  2011
Wilma Eklund Karate Kid Cup Kata 2011
Wilma Eklund RM Shitoryu Kumite  2011
Sebastian Wallin  RM Shitoryu Kata 2009
       
SILVER 44    
       
       
Niklas Weimer SM Kumite +76 2016
Wilma Eklund SM Kata junior 2016
Erik Wendel SM Kumite lag 2016
Shpat Krasniqi SM Kumite senior -84kg 2016
Wilma Eklund Estonia Open Kata Junior 2016
Wilma Eklund DM Kata  2015
Niklas Weimer DM Kumite +76 2015
Niklas Weimer Juniorpokalen Kumite +76 2015
Dana Gnina Stockholm Open Kumite -59 2015
Wilma Eklund Stockholm Open Kata Junior öppen 2015
Wilma Eklund Stockholm Open Kata Junior Dan 2015
Wilma Eklund Gothenburg Karate Open Kata 2015
Alicia Lindqvist SKC 2 av 4 Kata 2015
Olivia Madhani SKC 2 av 4 Kata 2015
Jonathan Lindqvist RM Shitoryu Kata 2015
Jonathan Lindqvist RM Shitoryu Kumite 2015
Jonathan Lindqvist Yui Shin Kai Open Kumite 2015
Linn Palminger WC Asker, Norway Kata 2015
Wilma Eklund Swedish karate open Malmö Kata 2015
Jonathan Lindqvist Katapokalen Kata 2015
Wilma Eklund Ishøj Danmark Kata 2015
Wilma Eklund Childrens Games Konya Turkiet Kata 2014
Wilma Eklund Budo Nord Open Kata 2014
Wilma Eklund Kofukan World Cup Kata 2014
Wilma Eklund Stockholm Karate Cup Kata 2014
Wilma Eklund DM Kata 2014
Lag Kata RM Shitoryu Kata 2013
Wilma Eklund Tuna Cup Kumite 2013
Dana Gnina Yui Shin Kai Open Kumite 2013
Manda Hedström RM Shitoryu  Kata 2013
Niklas Weimer  RM Shitoryu  Kumite 2013
Sebastian Wallin  Yui Shin Kai Open Kumite 2013
Dana Gnina RM Shitoryu Kumite 2012
Niklas Weimer  RM Shitoryu Kumite 2012
Niklas Weimer  Karate Kid Cup Kumite 2012
Rebecca Angelis RM Shitoryu Kumite 2012
Dana Gnina Haninge Open Kumite 2011
Sebastian Wallin  Yui Shin Kai Open Kumite 2011
Niklas Weimer  Yui Shin Kai Open Kumite 2011
Wilma Eklund Kamphuset Open  Kumite  2011
Wilma Eklund RM Shitoryu Kata  2011
Wilma Eklund Katapokalen Kata 2011
Dana Gnina RM Shito-ryu Kata 2009
Niklas Weimer  RM Shitoryu Kata 2009
Sebastian Wallin  RM Shitoryu Kumite  2009
Sebastian Wallin  Katapokalen Kata 2009
       
BRONS 46    
       
       
Dana Gnina Estonia Open Kumite -55 2016
Fanny Lybert Karate Kid Cup Kata 2015
Wilma Eklund Heian Cup Kata 2015
Jonathan Lindqvist SKC 2 av 4 Kata 2015
Alicia Lindqvist RM Shitoryu Kumite 2015
Niklas Weimer  RM Shitoryu +76 kg 2015
Wilma Eklund RM Shitoryu Kata 2015
Alicia Lindqvist Yui Shin Kai Open Kumite 2015
Niklas Weimer SM Göteborg Lagkumite 2015
Alicia, Fanny & Olivia Katapokalen Lagkata 2015
Jonathan Lindqvist Stockholm Karate Cup 1 av 4 Kata 2015
Niklas Weimer  SM Junior +76 kg 2014
Wilma Eklund Ishöj Lagkata 2014
Wilma Eklund Svenska Juniorpokalen Kata 2014
Wilma Eklund Swedish open Kata 2014
Clara Fredriksson Katapokalen Kata 2013
George Panagio RM Shitoryu Kata 2013
George Panagio RM Shitoryu Kumite 2013
Ivan Zivkovic  RM Shitoryu Kata 2013
Manda Hedström Tuna Cup  Kata  2013
Niklas Weimer  Yui Shin Kai Open Kumite 2013
Niklas Weimer  Tuna Cup Kumite 2013
Niklas Weimer  Tuna Cup  Kata 2013
Robert Grimsborn RM Shitoryu Kumite 2013
Sebastian Wallin  RM Shitory  Kumite  2013
Sebastian Wallin  Tuna Cup  Kumite  2013
Wilma Eklund RM Shitoryu Kumite 2013
Wilma Eklund KIC Sydafrika Kumite 2013
Wilma Eklund Tuna Cup Kata 2013
Linn Palminger Kofukan World Cup Lissabon Kata 2012
Love Olsson RM Shitoryu Kumite 2012
Love Olsson Karate Kid Cup Kumite 2012
Manda Hedström RM Shitoryu Kumite 2012
Manda Hedström Solna Karate Cup Kata 2012
Negin Nazem Yui Shin Kai Open  Kumite 2012
Negin Nazem RM Shitoryu Kumite 2012
Dana Gnina RM Shitoryu Kumite 2011
Dana Gnina Haninge Open Kata 2011
Ivan Zivkovic  RM Shitoryu Kata  2011
Patrik W Eklund  Kofukan World Cup Moskva Kumite  2011
Wilma Eklund Kofukan World Cup Kata  2011
Wilma Eklund Kofukan World Cup Kumite  2011
Sara Cedenblad Karate Kid Cup Kumite 2009
Sara Cedenblad RM Shitoryu Kumite 2009
Sara Cedenblad RM Shitoryu Kata 2007
Sara Cedenblad RM Shitoryu Kata 2006
       
Uppdaterad: 2016-02-21 20:29
Skribent: Anders Olsson

Schema och terminsavgifter hittar ni här:

Skärmavbild 2015-09-26 kl. 12.46.19

 

Postadress:
Huddinge Shitoryu K K - Karate
Partrik Eklund, Blåbärsstigen 7
14437 Rönninge

Besöksadress:
Förrådsvägen 1
14146 Huddinge

Kontakt:
Tel: +46 70 296 81 29, +46 76 015 41 93
E-post: This is a mailto link