Hoppa till sidans innehåll

Resultat


2017

   Pricka Tiden

      17-04-29 Deltävling 1 Rudan
      17-05-15 Deltävling 2 Tyresta
      17-06-13 Deltävling 3 Torvalla
      17-08-23 Deltävling 4 Ågesta
      17-09-14 Deltävling 5 Hanveden
      17-10-14 Deltävling 6 Rudan
      Totalställning

   DM Stafett 170129

2016

   KM-Skierg

      16-11-17 Resultat

 

   KM-Reflex

      16-10-27 Resultat

 

   Pricka Tiden

      16-04-30 Deltävling 1 Rudans 5 & 10 km spår

      16-05-16 Deltävling 2 Tyresta by

      16-06-15 Deltävling 3 Torvalla spåret

      16-08-22 Deltävling 4 Torvalla spåret

      16-09-13 Deltävling 5 Hanveden

      16-10-15 Deltävling 6 Rudans 5 & 10 km spår

      Totalställning

 

2015

   KM Reflex

      15-11-05 Resultat

 

   Pricka Tiden

      15-04-26 Deltävling 1 Rudans 5 & 10 km spår

      15-05-11 Deltävling 2 Torvallaspåret

      15-05-26 Deltävling 3 Tyresta, Hällmarkslingan

      15-08-25 Deltävling 4 Torvallaspåret  

      15-09-16 Deltävling 5 Hanveden

      15-10-17 Deltävling 6 Rudans 5 och 10 km spår

      Totalställning

 

   Söderskidan

      15-01-13 Deltävling 1 IKJ/Linden Rudan

      15-01-20 Deltävling 2 HIF/NVSK Ågesta

      15-01-27 Deltävling 3 SRK/HSK Lida

      15-02-03 Deltävling 4 Telia/TMOK Lida

      15-02-10 Deltävling 5 Linden/IKJ Rudan

 

   DM

      15-01-18 DM Stafett          Sträcktider

      15-01-18 DM Stafett Ungdom

      15-01-18 DM Parstafett Ungdom

 

2014

      Johan Lunds minne (KM-reflex)

 

   Pricka Tiden

      14-04-26 Deltävling 1

      14-05-12 Deltävling 2

      14-05-27 Deltävling 3

      14-08-26 Deltävling 4

      14-09-15 Deltävling 5

 

   Söderskidan

      14-01-21 Värmdö (K)

      14-01-28 Lida (F)

      14-02-04 Rudan (K)

 

   Testlopp 2014-01-18

2013

 

KM Reflex

   Resultat

 

Pricka Tiden

   Deltävling 1 2013-04-13 "Österhaningerundan"

   Deltävling 2 2013-05-06 "Torvallaspåret"

   Deltävling 3 2013-05-21 "Ekoparken"

   Deltävling 4 2013-08-19 "Kolartorpslingan"

   Deltävling 5 2013-09-03 "Terrängen"

   Deltävling 6 2013-10-12 "Rudan - Riddartorp"

 

   Långfredagsrännet 13-03-29

 

   Skiddart 13-03-09

 

Distriktmästerskap

   Fristil 13-01-12

   Stafett 13-01-13

   Värmdöloppet 13-02-03

   Parstafett 13-02-07

 

Söderskidan

   Deltävling 1 13-01-08 Rudan

   Deltävling 2 13-01-15 Lida

   Deltävling 3 13-01-22 Ågesta

   Deltävling 4 13-01-29 Lida

   Deltävling 5 13-02-05 Ågesta

   Deltävling 1 13-02-12 Rudan

 

2012

 

Haninge Trail

   Resultat 

 

Pricka Tiden 

   Deltävling 1 2012-03-31 "Österhaningerundan"

   Deltävling 2 2012-05-07 "Torvallaspåret"

   Deltävling 3 2012-05-22 "Ekoparken"

   Deltävling 4 2012-08-20 "Kolartorpslingan"

   Deltävling 5 2012-09-06

   Deltävling 6 2012-10-20 "Rudan - Riddartorp" & Slutresultat 2012

 

Distriktmästerskap 2012

   Individuellt 2012-01-11 Rudan

   Stafett 2012-01-12 Rudan

   Åldersjakten 2012-02-23 Rudan

 

Söderskidan 2012

   Slutresultat

   Deltävling 1 12-01-10 Rudan

   Deltävling 2 12-01-17 Ursvik

   Deltävling 3 12-01-24 Ågesta

   Deltävling 4 12-01-31 Rudan

   Deltävling 5 12-02-07 Lida

   Deltävling 1 12-02-14 Rudan

   Deltävling 2 12-02-21 Rudan 

 

2011

 

KM Terränglöpning 2011

   Resultat

 

Pricka Tiden 2011

   Deltävling 1 2010-04-16 "Österhaningerundan"

   Deltävling 2 2010-05-03 "Torvallaspåret"

   Deltävling 3 2010-05-23 "Ekoparken"

   Deltävling 4 2010-08-22 "Kolartorpslingan"

   Deltävling 5 2010-09-08 "KM i Terräng"

   Deltävling 6 2010-10-22 "Rudan - Riddartorp" & Slutresultat 2011

 

Distriktmästerskap 2011

   Stafett 2011-01-15 Rudan

   Jaktstart 2011-01-16 Ursvik

   SprintStafett 2011-01-27 Lida

   Värmdöloppet 2011-02-06

   Åldersjakten 2011-02-17 Lida

   Sprint 2011-02-25 Ursvik

   Medeldistans 2011-02-13 Rudan

 

Söderskidan 2011

   Slutresultat

   Deltävling 1 11-01-11 Rudan

   Deltävling 3 11-01-25 Ågesta

   Deltävling 4 11-02-01 Ursvik

   Deltävling 5 11-02-08 Rudan

   Deltävling 2 11-02-17 Lida

 

ALEWALDS TOUR DE SKI 2011

   Slutresultat

 

KM 2011

   Stafett 11-01-08

   Stafett 11-01-08 Individuella tider

   Individuell 11-01-11

   Skiddart 11-03-19

 

2010

 

Toppsprinten 2010

   Resultat 

 

KM Terränglöpning 2010

   Resultat

  

Pricka Tiden 2010

   Slutställning

   Deltävling 1 2010-04-17 "Österhaningerundan"

   Deltävling 2 2010-05-03 "Torvallaspåret"

   Deltävling 3 2010-05-25 "Ekoparken"

   Deltävling 4 2010-08-23 "Kolartorpslingan"

   Deltävling 5 2010-09-09 "KM i Terräng"

   Deltävling 6 2010-10-30 "Rudan - Riddartorp"

  

Söderskidan 2010

   Slutresultat 2010

   Deltävling 1 2010-01-12 Rudan

   Deltävling 2 2010-01-19 Lida

   Deltävling 3 2010-01-26 Ågesta

   Deltävling 4 2010-02-02 Lida

   Deltävling 5 2010-02-09 Rudan  

 

Distriktmästerskap 2010

   Stafett 2010-01-16 Rudan

   10 km F 2010-01-17 Ursvik

   Åldersjakten 2010-01-28 Väsby

   Sprintstafett 2010-02-04 Lida

   50 km K 2010-02-07 Värmdö

   Sprint 2010-02-18 Ursvik

 

Klubbmästerskap 2010

   Resultat

Uppdaterad: 2017-10-14 15:58
Skribent: Tomas Andersén

IKJ Samarbetspartners

Haninge Kommun



Länna Sport


Copy office

 

  

 

Postadress:
IKJ Haninge
Box 20
13721 Västerhaninge

Kontakt:
Tel: 08-7412800
E-post: This is a mailto link

Se all info