Hoppa till sidans innehåll

Kastaplast Special Doubles 7-8/4 2018


 

Kastaplast Special Doubles är en pargolftävling som spelas i Örebro över två dagar med 2x18 + 2 extrahål i Brickeberg samt 2x18 + 2 extrahål i Hästhagen för samtliga anmälda par. 

Resultat Kastaplast Special Doubles 2018
                   
Pool A       best shot best score modified greensome totalt
Placering MPO                
1 Anders Swärd/ Markus Källström 52 55 51 51 209
2 Arvid Sollenby/ Alex Runge   58 56 50 52 216
2 Viktor Cvitkovic/ Petri Kalliomäki 52 54 56 54 216
4 Johan Gehrisch/ Mads Schmidt   58 56 53 52 219
5 Mikael Hellenberg/ Max Regitnig 54 60 48 58 220
6 Oskar Svensson/ Martin Rasch   56 55 58 52 221
7 Rasmus Jonsson/ Anders Winka   55 55 54 58 222
7 Oskar Persson/ Linus Carlsson   58 61 50 53 222
9 Anton Lindh/ Pontus Snäll   56 63 50 56 225
10 Jonas Hälleblad/ Oscar Hälleblad 57 59 53 60 229
10 Morgan Elvinsson/ Sanel Besic   58 63 52 56 229
10 Albin Carlson/ Edvin Carlson   56 59 58 56 229
13 Peter Magnholt/ Martin Löf   58 58 53 61 230
13 Alexander Sanchez/ Robin Lindsten 56 59 54 61 230
15 Martin Morén/ Henrik Bergström 58 62 55 56 231
16 Magnus Dunder/ Robin Villman   59 65 50 58 232
17 David Swärd/ Stefan Swärd   55 62 54 62 233
18 Mikael Ejdetjärn/ Carl Tillenius   57 61 55 62 235
19 Daniel Skymberg/ Martin Ljungberg 57 64 55 61 237
19 Jacob Landelius/ Mikael Wiberg   58 63 58 58 237
19 Jack Stäveborn/ Björn Siwertz   60 65 55 57 237
19 Melker Molin/ Oskar Folkesson   61 64 57 55 237
23 Emil Norlin/ Markus Westberg   60 64 59 55 238
24 Anders Edkvist/ Johan Salomonsson 60 59 61 61 241
25 Martin Gustafsson/ Joakim Körstig 58 69 57 58 242
26 Thomas Söderling/ Mikael Wall   60 64 58 61 243
27 Johannes Larsson/ Johan Djärv   63 64 56 61 244
27 Petrus Jonsson/ Linus Svensson   65 65 56 58 244
29 Viktor Jonsson/ Mats Huldt   67 60 58 60 245
30 Kristian Wedel/ Patrik Oleinikoff 64 64 56 62 246
31 Daniel Gustafsson/ Markus Hirsimäki 63 63 63 64 253
                   
Placering MJ1       best shot best score modified greensome totalt
1 Rulle Eriksson/ Joel Freed   61 66 58 58 243
2 Stig Hangvar/ Daniel Camitz   63 67 57 63 250
3 Elliot Lind Palmstadius/ Remi Qwinten 66 69 61 67 263
4 Linus Freed/ Lukas Falk   70 70 62 64 266
5 Albin Junehammar/ Jakob Ross   66 70 65 69 270
                   
                   
                   
Placering Mixed       best shot best score modified greensome totalt
1 Anna Åslin/ Olov Dalborg   67 70 64 67 268
2 Petra Johansson/ Daniel Ivarsson 68 69 63 70 270
3 Linnea Bülow/ Anders Bülow   68 71 66 67 272
4 Rebecka Andersson/ Emil Andersson 72 78 65 77 292
5 Emma Ihrén/ Simon Fernqvist   73 80 69 72 294
6 Josefin Hallström/ Emil Magnusson 74 78 73 91 316
                   
Pool B                
Placering MA2       modified greensome best shot best score totalt
1 Peter Öhrn/ Billy Rimsby   54 58 57 59 228
2 Jon Hansson/ Måns Åström   55 58 56 60 229
3 Sebastian Georgiadis/ Joel Helgesson 58 59 57 59 233
4 William Klarén/ Adam Benkö   56 59 57 63 235
5 Mikael Haals/ Martin Hansson   62 58 58 64 242
6 Jonas Hangvar/ Henrik Berggren   57 61 60 65 243
6 David Hedvin/ Christoffer Holmgren 59 62 59 63 243
8 Anders Berg/ Dannie Nordh   58 63 62 62 245
8 Henrik Walve/ Olof Hansson   56 65 60 64 245
10 Fredrik Eklund/ Rickard Wärn   59 59 60 68 246
11 Martin Qwinten/ Daniel Spogardh 56 64 64 64 248
12 Jonas Pärtma/ Stefan Storensten 56 65 62 66 249
13 Rickard Troeng/ Henrik Nilsson   60 63 64 63 250
14 Anders Ortfelt/ Roger Berin   60 61 62 71 254
14 David Holm/ Lars Karlsson   62 63 64 65 254
14 Fredrik Pettersson/ Daniel Boström 61 64 58 71 254
17 Johannes Nyberg/ Christofer Nyberg 62 69 69 70 270
                   
Placering PFF       modified greensome best shot best score totalt
1 Tobias Karlsson/ Gustav Valtonen 57 58 59 62 236
2 Elias Landfors/ Andreas Östberg   62 54 59 62 237
3 Martin Johansson/ Rasmus Westberg 58 62 62 60 242
4 Manne Frii/ Daniel Orlenius   56 66 60 62 244
5 Andreas Wirström/ Richard Wehlin 58 63 58 66 245
6 Markus Olofsson/ Fredrik Tone   56 64 63 63 246
7 Mikael Svensson/ Anton Andersson 58 60 63 66 247
8 Olle Karlgren/ Kim Sjöö   56 68 60 70 254
9 Henrik Olofsson/ Christer Mellberg 58 65 64 69 256
10 Anton Tykosson/ Stoffe Johansson 60 64 66 67 257
10 Jonas Lewén/ Albin Lewén   58 67 64 68 257
10 Daniel Gröndal/ Thomas Körner   61 67 64 65 257
13 Robert Pettersson/ Ludvig Forsberg 58 66 61 73 258
13 Tobias Lundqvist/ Pontus Villman 60 64 64 70 258
15 Andreas Ryman/ André Nilsson   63 64 65 71 263
16 Andreas Nyberg/ Christoffer Hellöre 64 64 67 71 266
16 Gustav Adamsson/ Kristoffer Silverhav 58 70 66 72 266
16 Robin Mineur/ Karl Karlsson   64 68 66 68 266
19 Sebaztian Öberg/ Håkan Åström   60 70 65 76 271
20 Christer Petersson/ Lars Bäckmans 68 68 66 71 273
21 Henrik Nordberg/ Håkan Pettersson 66 67 66 75 274
21 Anders Camitz/ Mats Westerberg 63 71 65 75 274
23 Joakim Rinne/ Roger Palm   63 71 65 77 276
23 Magnus Tranefors/ Magnus Vesterhav 70 71 60 75 276
25 Eric Sundh/ Daniel Andersson   64 71 71 77 283



Spelformerna i Brickeberg 
är best shot samt best disc (best score) och det är den längsta layouten/ bansträckningen (bakre tee) som kommer att användas. Banpar är 62. Som det ser ut för tillfället så kan några mindre justeringar av bansträckningen komma att göras, beroende på vad ansvarig förening (KFUM Örebro Frisbee) beslutar inför verksamhetsåret. 

Spelformerna i Hästhagen är modified best shot samt greensome och det är mästerskapslayouten som kommer att användas. Banpar är 58. Även i Hästhagen kan någon eller några mindre justeringar komma att göras, beroende på vad ansvarig förening (KFUM Örebro Frisbee) beslutar inför verksamhetsåret. 

Aktuella bankartor för året, med de tillfälliga extrahålen kommer att publiceras så snart det är klart med alla eventuella justeringar. Tills vidare får ni hålla tillgodo med de ovan länkade kartorna. 

Mer information om vad de olika spelformerna innebär finns att läsa här.


Anmälan
 öppnar första vardagen i januari och sker genom att swisha anmälningsavgiften till TD Peter Magnholt, 070-2473841. Glöm inte att ange för vilket par och vilken klass du/ni betalar. 
Saknar du/ni swish så går det att lösa genom insättning på konto. Skicka ett SMS ovanstående för betalningsinformation. 

Anmälningarna sorteras efter parets genomsnittliga PDGA-rating. Om PDGA-ratingen ändrats från det att anmälan har skett till dess att platser tilldelas kommer parets genomsnittliga PDGA-rating att uppdateras till aktuell PDGA-rating. Ett par som har fått en plats tilldelad kan inte bli av med den p g a framtida ratinguppdateringar. Om en av spelarna i paret saknar PDGA-rating antas rating för den spelaren vara 850.

Efter 30 dagar fördelas platserna till tävlingen ut. Varje klass har X antal reserverade platser, se lista nedan. Platserna delas ut baserat på parens genomsnittliga PDGA-rating, där de X antal paren med högst rating i respektive klass får plats i tävlingen. Eventuella reserverade platser som inte delas ut efter 30 dagar i avsaknad av anmälda spelare, övergår till wildcards. 

Väntelistor till respektive pool sätts om nödvändigt upp efter att platserna har delats ut. Turordningen på väntelistorna är densamma som inför tilldelningen av platserna till tävlingen, d v s kvoterat antal platser i repsktive klass och i ratingordning. Anmälningar som inkommer efter att platserna har delats ut och väntelistor har satts upp sorteras efter anmälningsdatum och alltid efter de som eventuellt redan finns på listorna. 


Klasser

Pool A, 42 platser
Open, 28 reserverade platser- anmälningsavgift 400 kr
Mixed (minst en dam i paret), 8 reserverade platser - anmälningsavgift 200 kr
Junior/ MJ1, 4 reserverade platser (båda spelarna i paret fyller som högst 18 år under året) - 200 kr
Wildcards, 2 st

Pool B, 42 platser
Avancerad Amatör/ MA2 (båda spelarna i paret med PDGA rating < 935), 16 reserverade platser - anmälningsavgift 200 kr
Play For Fun (båda spelarna i paret med PDGA rating < 900), 24 reserverade platser - anmälningsavgift 200 kr
Wildcards, 2 st

Skulle det vara så att intresse finns för även en damklass och det är fler än 3 par som vill ställa upp där, så är tävlingsledningen inte omöjlig. Anmäl er i mixed, men gör notering i anmälan att ni önskar spela i en eventuell damklass. I händelse av för få anmälda par i dam, så får ni lov att tävla i mixedklassen. 

Prispengar kommer att betalas ut till åtminstone topp 3 i Open.
(Samtliga anmälningsavgifter återbetalas till deltagarna i form av prispengar, efter att eventuella omkostnader för tävlingen har dragits av.)

Varupriser kommer att delas ut till topp 3 i Junior, Mixed, Avancerad och PFF. 
Spurtpriser kommer att finnas att vinna efter andra och fjärde rundorna, till de par som förbättrat sig mest i förhållande till den tidigare spelade rundan. =)
Juniorpriser, momspriser och liknande priser delas ut till de som förtjänar det... ;) 

Tävlingen arrangeras i samarbete med Kastaplast, vilket bland annat kommer att innebära möjlighet att både testa och köpa Kastaplast discar på plats till rabatterade priser. 

Efter lördagens rundor kommer också en Longest Berg tävling att hållas, i Brickeberg.
Kostar 20 kr att vara med och för det får man tre kast, ett med en K1 Berg, ett med en K2 Berg och ett med en K3 Berg. Alla tre Berg kommer att tillhandahållas av tävlingsledningen. Det längst uppmätta kastet belönas med hela prispotten (anmälningsavgifterna i Longest Berg), samt de tre Berg som använts under tävlingen. Ytterligare en uppsättning Berg kommer dessutom att lottas ut bland alla deltagare i Longest Berg tävlingen. Anmälan sker på plats i Brickeberg, vid hål 3s tee, så snart som möjligt efter avslutade rundor. Och vi håller på tills alla är nöjda. =)

 

Tider (kan komma att ändras)

 

Lördag 

8.30 Spelarmöte och utdelning av scorekort, vid respektive bana.

9.00 Start runda 1 för pool A (Mixed, Junior och Open) i Brickeberg. – Best Shot

 Start runda 1 för pool B (Avancerad och PFF) i Hästhagen. – Modified Best Shot

12.00 ca Lunch.

13.00 Spelarmöte och utdelning av scorekort, vid respektive bana.

13.30 Start runda 2 för pool A (Mixed, Junior och Open) i Brickeberg. – Best Disc (Best Score)

Start runda 2 för pool B (Avancerad och PFF) i Hästhagen. – Greensome

17.00 ca Longest Berg tävling, för alla som törs, vill och kan! I Brickeberg.

 

Söndag 

8.00 Spelarmöte och utdelning av scorekort, vid respektive bana.

8.30 Start runda 3 för pool A (Mixed, Junior och Open) i Hästhagen. – Modified Best Shot

 Start runda 3 för pool B (Avancerad och PFF) i Brickeberg. – Best Shot

11.30 ca Lunch.

12.30 Spelarmöte och utdelning av scorekort, vid respektive bana.

13.00 Start runda 4 för pool A (Mixed, Junior och Open) i Hästhagen. – Greensome

 Start runda 4 för pool B (Avancerad och PFF) i Brickeberg. – Best Disc (Best Score)

16.00 ca Prisutdelning, för vardera pool vid respektive bana.

 

Frågor och funderingar om spelformerna, tiderna eller om det är något annat som är oklart, besvaras gladeligen av TD Peter Magnholt. Ring 070-247 38 41, skicka ett SMS, maila till This is a mailto link eller ta kontakt över facebook. 



http://www7.idrottonline.se/KFUMOrebroFrisbee-Frisbee/
https://www.facebook.com/KastaplastSpecialDoubles/
http://www.kastaplast.se/
https://www.facebook.com/Kastaplast/

 

 

 

Resultat Kastaplast Special Doubles 2017
                   
Pool A       best shot best score modified greensome totalt
Placering Open                
1 David Swärd Stefan Swärd 49 50 50 53 202
2 Linus Carlsson Oskar Persson 52 50 48 53 203
2 Max Regitnig Emil Norlin 50 50 50 53 203
2 Anton Lindh Pontus  Snäll 49 51 48 55 203
5 Jonas Brolin Robin Villman 50 54 48 52 204
6 Anders  Winka Rasmus Jonsson 47 56 50 54 207
7 Niclas Enarsson Martin Brännström 50 56 50 52 208
7 Pontus Persson Mikael Ejdetjärn 50 55 51 52 208
9 Petri Kalliomäki Viktor Cvitkovic 50 56 52 52 210
9 Henrik Bergström Martin Morén 50 55 52 53 210
11 Tszho  Ming Andreas Peterson 54 57 49 51 211
12 Peter Magnholt Benjamin  Schiller 51 54 53 54 212
13 Mikael Hellenberg Sören Rosberg 52 58 52 51 213
13 Magnus Dunder Christoffer Eriksson 52 53 52 56 213
15 Robin Erlandsson Daniel Runnvik 49 57 50 58 214
16 Martin Rasch Anders  Källström 52 55 53 56 216
17 Marcus Westberg Hampus Ålin 54 57 51 55 217
17 Johan Lago Andreas Lindström 52 56 52 57 217
19 Alexander Sanchez Robin Lindsten 51 59 50 58 218
20 Henrik  Nilsson Rickard Troeng 56 57 52 54 219
21 William Hernebrink Jonas Hangvar 55 56 54 55 220
21 Jakob Landelius Mikael Wiberg 54 54 53 59 220
23 Sanel Besic Mikael Pettersson 55 58 53 55 221
24 Mark Boberg Niklas Kalmkvist 60 57 51 54 222
25 Viktor  Jonsson Mats Huldt 50 62 53 59 224
25 Kristian Wedel Patrik Oleinikoff 55 56 54 59 224
27 Niklas Djurestig Nils-Erik Jonsson 56 58 57 54 225
27 Rickard Wärn Nils Larsson 53 59 57 56 225
27 Andreas Bergström Johan Skantz 57 56 54 58 225
30 Mikael Wall Thomas Söderling 52 58 56 61 227
31 Morgan Elvinsson Lars Eriksson 56 61 52 60 229
31 Johan Salomonsson Anders Edkvist 57 59 51 62 229
33 Johannes Larsson Johan Djärv 58 63 59 57 237
34 Daniel  Larsson Nils Enbom 59 65 56 59 239
                   
Placering Junior       best shot best score modified greensome totalt
1 Erik Persson Rulle Eriksson 57 56 55 59 227
2 Edvin Almqvist Stig Hangvar 62 61 57 60 240
3 Anton Andersson Viggo Hellöre 66 70 63 71 270
4 Linus Karlsson Liam Karlsson 72 76 73 78 299
                   
                   
                   
                   
Pool B                
Placering Avancerad     best shot best score modified greensome totalt
1 Lucas Davidsson Peter Öhrn 50 57 51 55 213
2 Robert Pettersson Viktor Söderström 52 58 55 55 220
3 Oskar Svensson Dannie Nordh 50 57 56 59 222
4 Albin  Carlson Edvin Carlson 52 52 60 62 226
5 Jonathan Elg Fredrik Sjögren 52 61 55 59 227
6 Anders Ortfelt Roger Berin 53 58 57 61 229
7 Robert Eriksson Magnus  Siivonen 53 54 59 65 231
8 Marcus Ejdetjärn Mathias Ejdetjärn 59 58 57 63 237
8 Daniel Boström Fredrik Pettersson 54 56 63 64 237
10 Fredrik Bodell Adam Ståhl 60 61 60 57 238
11 Martin Gustafsson Joakim Körstig 55 61 57 68 241
                   
Placering Mixed       best shot best score modified greensome totalt
1 Linnea Bülow Anders Bülow 55 60 60 63 238
2 Anna  Åslin Olov  Dalborg 56 63 58 65 242
3 Rebecka Andersson Emil Andersson 56 65 66 62 249
3 Sabina Engström Janne Karlsson 58 64 61 66 249
5 Evelina Wikman Ludvig Forsberg 62 65 68 69 264
                   
Placering PFF       best shot best score modified greensome totalt
1 Christer Petersson Linus Svensson 50 59 54 57 220
2 Henrik Walve Olof Hansson 56 55 56 59 226
2 William Klarén Adam Benkö 52 57 56 61 226
4 Marcus Ryman Kim Bernhammar 55 59 54 61 229
5 Johan Järlström Markus Wiklund 55 56 56 63 230
6 Martin Johansson Rasmus Westberg 55 57 60 59 231
6 Richard Wehlin Andreas  Wirström 56 59 56 60 231
8 Simon Lydebrandt Douglas Rodheim 55 59 56 62 232
9 Jocke Swärd Maxi Granqvist 53 60 58 66 237
10 Lars Karlsson Billy Rimsby 57 62 50 69 238
11 Simon Fernqvist Tobias Karlsson 57 60 62 61 240
12 Robert Hedlund Fredrik Lundgren 55 61 57 68 241
12 Johan Eriksson Henrik Nordberg 55 61 57 68 241
14 Andreas Nyberg Christoffer Hellöre 56 66 62 62 246
14 Andreas Ryman André Nilsson 57 62 57 70 246
16 Jonas Lewen Fredrik von Ahn 57 61 66 64 248
17 Johan Eriksson Marcus Eriksson 57 63 63 66 249
18 Anders Camitz Mats  Westerberg 56 66 64 64 250
19 Håkan  Åström Sebaztian  Öberg 55 63 66 66 250
20 Robin Mineur Karl  Karlsson 61 61 59 70 251
21 Erik Johansson Thomas Älgevik 61 62 66 64 253
22 Anton Tykosson Thomas Borén 57 64 65 70 256
23 Thor Wallgren Gustav Didron 59 63 66 69 257
24 Olof  Padel Lars  Forsman 59 67 66 69 261

 

 


 

Resultat Kastaplast Special Doubles 2016    
                     
Open           runda 1 runda 2 runda 3 runda 4 totalt
1 Jonas Lindholm / William Gummesson   46 49 47 49 191
2 Pontus Snäll / Anton Lindh     50 49 44 48 191
3 Henrik Wahlman / Jonas Hangvar   49 49 47 50 195
4 Petri Kalliomäki / Viktor Cvitkovic   48 51 47 51 197
5 Henrik Söderlind / Johannes Larsson    50 55 48 51 204
6 Mikael Edvardsson / Fredrik Lindberg   50 53 52 50 205
7 Henrik Bergström / Martin Morén   51 53 50 52 206
8 Peter Fredriksson / Benjamin Schiller   47 53 51 56 207
9 Kymen Modig / Emil Håkansson   51 52 52 53 208
10 Morgan Elvinsson / Alexander Sanchez    53 51 51 56 211
11 Robin Erlandsson / Daniel Runnvik   51 57 52 54 214
11 Mikael Haals / Andreas Bergström   52 54 53 55 214
11 Marcus Westberg / Hampus Ålin   55 54 50 55 214
14 Raimo Werme / Adrian Werme   55 52 52 56 215
15 Emil Norlin / Jonathan Pettersson    51 59 52 54 216
16 Sören Rosberg / Mikael Hellenberg    57 56 49 57 219
17 Niklas Enarsson / Martin Brännström   56 55 57 52 220
18 Henrik Nilsson / Rickard Troeng   53 61 52 56 222
19 Mikael Pettersson / Sanel Besic    50 60 60 53 223
19 John Persson / Anders Camitz      54 59 55 55 223
19 Anders Edkvist / Johan Salomonsson    59 55 53 56 223
19 Thomas Söderling / Mikael Wall   54 56 51 62 223
23 David Holm / Lucas Davidsson      58 60 51 56 225
23 Lars Eriksson / Carl Herlenius      57 57 54 57 225
25 Andreas Lindström / Niklas Sjögren   57 61 55 53 226
26 Johan Persson / Nils Enbom     56 62 52 57 227
26 Niklas Kalmkvist / Mark Boberg   55 59 55 58 227
28 Martin Bengtsson / Ludvig Bengtsson    54 66 56 62 238
29 Joakim Körstig / Martin Gustafsson    62 59 56 65 242
30 Thomas Johansson / Martin Hansson   54 59 999 999 2111
                     
Junior           runda 1 runda 2 runda 3 runda 4 totalt
1 Simon Camitz / Erik Persson     52 52 56 57 217
2 Daniel Camitz / Anton Andersson   60 61 65 68 254
3 Stig Hangvar / Edvin Almqvist     66 68 62 68 264
                     
Mixed                    
1 Anders Bülow / Linnea Bülow     56 57 57 62 232
2 Emil Andersson / Rebecka Andersson    58 59 62 65 244
3 Robert Boström / Sabina Engström   58 61 65 61 245
                     
Play For Fun                  
1 Edvin Carlsson / Albin Carlsson   53 55 51 60 219
2 William Hernebrink / Fredrik Wihlborg   54 57 52 58 221
2 Håkan Åström / Jonas Pärtma     56 54 53 58 221
4 Christer Pettersson / Pär Larsson    53 56 56 57 222
5 Andreas Johansson / Andreas Petersson    59 54 55 58 226
6 Johan Skantz / Robert Pettersson    51 62 52 62 227
7 Niklas Hammarström / Jack Stäveborn   53 59 62 54 228
8 Rickard Sandqvist / Robin Sandqvist   55 56 55 63 229
9 Robert Hedlund / Fredrik Lundgren   56 58 55 66 235
10 Tomas Mansikkala / Jari Mansikkala    58 55 55 69 237
11 Fredrik Bodell / Adam Ståhl      57 61 60 61 239
12 Marcus Ryman / Kim Bernhammar   54 58 58 71 241
13 Andreas Wirström / Jonas Lewén   58 66 59 60 243
14 Lars Karlsson / Billy Rimsby     61 59 58 67 245
15 Mats Westerberg / Liam Moynagh   60 63 64 60 247
16 Anders Berg / Robin Mineur     59 62 57 70 248
17 Richard Wehlin / Fredrik von Ahn   56 63 65 65 249
18 Anton Tykosson / Stoffe Johansson   60 69 56 69 254
19 Niklas Hargell / Glenn Gartne     58 63 64 70 255
20 Johan Eriksson / Jens Larsson      63 62 65 67 257
21 Anders Norstedt / Johan Hansen    56 67 65 70 258
22 Christoffer Hellöre / Andreas Nyberg   62 67 66 67 262
23 Jesper Lind / Hampus Söderlund   62 69 69 75 275
24 Johan Abrahamsson / Johnny Akasplinter Johansson 65 74 69 75 283
                     
                     
Fun Facts                   
Ace hål 13 i Hästhagen, Emil Håkansson               
Ace hål 13 i Brickeberg, Johan Skantz              
Ace hål 14 i Brickeberg, Jack Stäveborn              

 

Longest Berg, topp 3

1. Anton Lindh 98 meter
2. Kymen Modig 97 meter
3. Jonathan Pettersson 96 meter


Longest Berg, juniorklassen

1. Edvin Almqvist 74 meter

 

 

 

Uppdaterad: 08 APR 2018 18:26
Skribent: Peter Magnholt

Postadress:
KFUM Örebro Frisbee - Frisbee
Lertagsgatan 2
70347 Örebro

Besöksadress:
Lertagsgatan 2
70347 Örebro

Kontakt:
Tel: 019-6110498
E-post: This is a mailto link

Se all info