Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Resultat 2017 2018

Österskäret 2017 - Klubbtävling, Österåker

 

Namn Klass  Kortprogram Friprogram Totalt
Tuva Komlanz Ung 15B2 --- 17 (13,22) av 18 17 (13,22) av 18
Sofia Lundström Ung 15B2 --- 8 (19,86) av 18 8 (19,86) av 18
Vanessa Broch-Sommerfelt Ung 15B1 --- 12 (23,38) av 21 12 (23,38) av 21
Astrid Gustavsson Ung 13B --- 14 (18,33) av 19 14 (18,33) av 19

 


KNALLETROFÉN 2017 - Elitserietävling, Borås

Namn Klass  Kortprogram Friprogram Totalt
Charlotta Persson Ung 13A 18 (23.75 ) av 23 20 (32.66) av 23 19 (56.41) 23


Björkcupen 2017 - A-tävling, Umeå

Namn Klass  Kortprogram Friprogram Totalt
Anna Jansson Ung 15A 5 (26,49) av 16 7 (36,84) av 16 6 (63,33) av 16
Stella Jennerholm Ung 15A 9 (23,74) av 16 9 (35,68) av 16 9 (59,42) av 16
Emmy Vilander Ung 15A 15 (18,74) av 16 15 (26,22) av 16 15 (44,96) av 16
Tyra Lundberg
Jun A 26 (21,87) av 35 24 (42,17) av 34 26 (64,04) av 34
Lovisa Mattsson
Jun A 15 (25,12) av 35 9 (53,03) av 34 11 (78,15) av 34
Amy Samuelsson
Jun A 19 (24,53) av 35 29 (38,55) av 34 27 (63,08) av 34
Mathilda Stensson
Jun A 23 (23,85) av 35 13 (50,75) av 34 15 (74,60) av 34


Indus 2017 - A-tävling, Stenungsund

Namn Klass  Kortprogram Friprogram Totalt
Anna Jansson Ung 15A 2 (27,36) av 19 7 (38,30) av 19 6 (65,66) av 19
Stella Jennerholm Ung 15A 13 (22,33) av 19 10 (36,36) av 19 10 (58,69) av 19
Emmy Vilander Ung 15A 11 (23,67) av 19 11 (33,74) av 19 11 (57,41) av 19
Tyra Lundberg Jun A 21 (19,43) av 21 18 (37,11) av 21 19 (56,54) av 20
Lovisa Mattsson Jun A 2 (35,43) av 21 2 (60,80) av 21 2 (96,23) av 20



Tyresö Cup 2017 - A-tävling, Tyresö

Namn Klass  Kortprogram Friprogram Totalt
Anna Jansson Ung 15A 5 (24,19) av 15 13 (32,38) av 15 10 (56,57) av 15
Stella Jennerholm Ung 15A 13 (22,42) av 15 9 (33,01) av 15 12 (55,43) av 15
Emmy Vilander Ung 15A 9 (23,04) av 15 15 (31,19) av 15 14 (54,23) av 15
Amy Samuelsson Jun A 14 (24,63) av 32 20 (41,43) av 31 17 (66,06) av 31
Lovisa Mattsson Jun A 2 (32,37) av 32 2 (54,85) av 31 2 (87,22) av 31
Mathilda Stensson Jun A 10 (26,79) av 32 DNF  

 

Luleå Cupen 2017 - Elitserietävling, Luleå

Namn Klass  Kortprogram Friprogram Totalt
Charlotta Persson Ung 13A 23 (15.88) av 23 16 (36.02) av 23 21 (51.90) 23
Uppdaterad: 2017-10-25 14:15
Skribent: Karolina Degermo

Postadress:
KK Sollentuna - Konståkning
Box 704
19127 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info