Hoppa till sidans innehåll

Slutresultat 2011


 

Långa banan








Namn Klubb E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Lars Elfverson Kalmar OK 95 99 97 95 386 291
2 Pär Josefsson IK Hakarpspojkarna 96 99 92 96 383 291
3 Anna Josefsson Kalmar OK DNF 99 98 94 291 291
4 Oskar Lundqvist Nybro OK 100
94 97 291 291
5 Daniel Johansson Kalmar OK 94 99 96
289 289
6 Kent Lindblad Kalmar OK
97 91 96 284 284
7 Patrik Lundqvist Nybro OK 89
91 97 277 277
8 Michael Adamsson Nybro OK 90
95 DNF 185 185
9 Peter Ackebjer Nybro OK

100
100 100
10 Gunnar Wärnfeldt Kalmar OK 99


99 99
11 Erika Knutsson Nybro OK

99
99 99
12 Lars-Olof Lundquist Nybro OK 98


98 98
13 Mats Söderberg Kalmar OK
97

97 97
14 Mikael Palm Kalmar OK
DNF 96
96 96
15 Marcus Alexandersson Kalmar OK

95
95 95
16 Stefan Petersson Kalmar OK
94

94 94
17 Anna Arvidsson Kalmar OK

93
93 93
18 Torstein Hole Nydalens SK

92
92 92
19 Jan Danielsson Kalmar OK

90
90 90
20 Johan Liljebjörn Nybro OK 87


87 87









Mellanbanan





Namn Klubb E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Bo Salomonsson Kalmar OK
97 100 99 296 296
2 Lena Lif Nilsson Kalmar OK 97 98 100 97 392 295
3 Lars Eriksson Kalmar OK 99 99 97 96 391 295
4 Elin Lundqvist Nybro OK 99
99 96 294 294
5 Sivert Axelsson Kalmar OK 92 99 95 99 385 293
6 Lars-Åke Åberg Kalmar OK 96 97 99
292 292
7 Leif Lindström Nybro OK 94
97 100 291 291
8 Hans Petterson Kalmar OK 97 99
94 290 290
9 Ebbe Westergen Kalmar OK 95
97 97 289 289
10 Heino Ots Kalmar OK 96 92 95 97 380 288
11 Anne Lindell Kalmar OK 94
97 96 287 287
12 Åke Karlsson Kalmar OK 98
94 94 286 286
13 Sofia Nylander Kalmar OK 96
96 94 286 286
14 Lef Vidlund Kalmar OK 90 94 94
278 278
15 Johan Sundh Kalmar OK 98
79 95 272 272
16 Karolina Karlsson Nybro OK

98 98 196 196
17 Bertil Ståhl Kalmar OK
96 98
194 194
18 Kristina Johansson Kalmar OK 96 97

193 193
19 Karl-Erik Jonasson Kalmar OK 91 97

188 188
20 Anna Sundh Kalmar OK DNF 96 DNF 91 187 187
21 Stefan Wetterstad Kalmar OK 97 89

186 186
22 Gunnar Elfverson Kalmar OK
DNF 81 93 174 174
23 Karl-Johan Knutsson Nybro OK

100
100 100
24 Erik Liljbjörn Kalmar OK 99


99 99
25 Maria Arvidsson Kalmar OK 98


98 98
26 Britt Axelsson Kalmar OK


98 98 98
27 Klara Alvelid Kalmar OK 97


97 97
28 Julia Lundquist Nybro OK 96


96 96
29 Rikard Carlsson Nybro OK 96


96 96
30 Henrik Ingholt Nybro OK


95 95 95
31 Stefan Pettersson Kalmar OK


95 95 95
32 Alfred Åhman Kalmar OK
94

94 94
33 Mikael Palm Kalmar OK


94 94 94
34 Mats Söderberg Kalmar OK


94 94 94
35 Anna Arvidsson Kalmar OK
91

91 91
36 Ellen Knutsson Nybro OK

91
91 91
37 Kristina Runemalm Nybro OK


91 91 91
38 Karin Ekebjär Kalmar OK 89


89 89
39 Helena Jonsson-Sjöqvist Nybro OK
87

87 87
40 Alexander Hole Kalmar OK

65
65 65
41 Carin Sundh Kalmar OK DNF


0 0
42 Per Hammaräng-Grip Kalmar OK

DNF
0 0









Korta banan





Namn Klubb E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Olof Veterstad Kalmar OK 100 91

191 191
2 Ninus Åhman Kalmar OK
99

99 99
3 Isak Alexandersson Kalmar OK 99


99 99
4 Rasmus Johansson Nybro OK


99 99 99
5 Jonathan Johansson Nybro OK


98 98 98
6 Hugo Unosson Kalmar OK

96
96 96
7 Kerstin Lundquist Kalmar OK 94


94 94
8 Anna Norden Kalmar OK 94


94 94
9 Philipa Söderberg Kalmar OK


92 92 92
10 Lundvig Alexanderson Kalmar OK 90


90 90
11 Jon Örman Kalmar OK 90


90 90
12 Filip Knutsson Nybro OK


90 90 90

 

 

Alla Mot All E1

Resutat

Sträktider

Alla Mot Alla E2

Resultat

Sträktider

Alla Mot Alla E4

Resultat

Sträktider

Alla Mot Alla E3

Långa banan

Gissad tid

Verklig tid

Poäng

 

 

 

 

Per Josefsson

40.00

32.43

92

Oskar Lunqvist

39.00

33.17

94

Marcus Alexandersson

44.00

39.08

95

Daniel Johansson

43.00

39.34

96

Torstein Hole

49.00

41.03

92

Peter Ackebjär

41.30

41.07

100

Lars Elfversson

45.00

42.07

97

Michael Adamsson

40.00

44.45

95

Anna Arvidsson

52.00

45.10

93

Patrik Lundqvist

54.00

45.40

91

Jan Danielsson

56.00

46.13

90

Anna Josefsson

54.00

52.35

98

Erika Knutsson

55.00

55.40

99

Kent Lindblad

49.00

57.49

91

Mikael Palm

60.00

63.43

96

 

 

 

 

Mellan banan

 

 

 

 

 

 

 

Lasse Eriksson

40.00

37.19

97

Bo Salomonson

38.00

37.35

100

Lars Åberg

37.00

37.44

99

Leif Lindström

41.35

38.33

97

Sivert Axelson

44.00

39.44

95

Elin Lundqvist

39.00

40.29

99

Ellen Knutsson

50.00

40.35

91

Karolina Karlsson

40.00

41.32

98

Anne Lindell

44.00

41.47

97

Leif Vidlund

41.00

47.06

94

Lena Lif-Nilsson

49.00

49.03

100

Heino Ots

45.00

50.49

95

Åke Karlsson

46.00

52.10

94

Ebbe Westergen

56.00

52.53

97

Fia Nylander

49.00

53.09

96

Karl johan Knutsson

54.00

54.29

100

Johan Sundh

45.00

66.00

79

Alexander Hole

41.00

76.00

65

Bertil Ståhl

77.00

79.00

98

Gunnar Elfversson

70.00

89.47

81

Per Hammaräng-Grip

Ej fullföljt

 

 

Anna Ståhlbrand-Sundh

Ej fullföljt

 

 

 

 

 

 

Lätta banan

 

 

 

 

 

 

 

Hugo Unosson

28.00

24.15

96

 

Långa banan








E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Lars Elfverson 95 99 97 95 386 291
2 Pär Josefsson 96 99 92 96 383 291
3 Anna Josefsson DNF 99 98 94 291 291
4 Oskar Lundqvist 100
94 97 291 291
5 Daniel Johansson 94 99 96
289 289
6 Kent Lindblad
97 91 96 284 284
7 Patrik Lundqvist 89
91 97 277 277
8 Michael Adamsson 90
95 DNF 185 185
9 Peter Ackebjär

100
100 100
10 Gunnar Wärnfeldt 99


99 99
11 Erika Knutsson

99
99 99
12 Lars-Olof Lundquist 98


98 98
13 Mats Söderberg
97

97 97
14 Mikael Palm
DNF 96
96 96
15 Marcus Alexandersson

95
95 95
16 Stefan Petersson
94

94 94
17 Anna Arvidsson

93
93 93
18 Torstein Hole

92
92 92
19 Jan Danielsson

90
90 90
20 Johan Liljebjörn 87


87 87








Mellanbanan






E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Bo Salomonsson
97 100 99 296 296
2 Lena Lif Nilsson 97 98 100 97 392 295
3 Lars Eriksson 99 99
96 294 294
4 Elin Lundqvist 99
99 96 294 294
5 Sivert Axelsson 92 99 95 99 385 293
6 Lars-Åke Åberg 96 97 99
292 292
7 Leif Lindström 94
97 100 291 291
8 Ebbe Westergen 95
97 97 289 289
9 Heino Ots 96 92 95 97 380 288
10 Anne Lindell 94
97 96 287 287
11 Åke Karlsson 98
94 94 286 286
12 Lef Vidlund 90 94 94
278 278
13 Johan Sundh 98
79 95 272 272
14 Hans Petterson 97 99

196 196
15 Karolina Karlsson

98 98 196 196
16 Bertil Ståhl
96 98
194 194
17 Kristina Johansson 96 97

193 193
18 Sofia Nylander 96

94 190 190
19 Karl-Erik Jonasson 91 97

188 188
20 Anna Sundh DNF 96 DNF 91 187 187
21 Stefan Wetterstad 97 89

186 186
22 Gunnar Elfverson
DNF 81 93 174 174
23 Karl johan Knutsson

100
100 100
24 Erik Liljbjörn 99


99 99
25 Maria Arvidsson 98


98 98
26 Brita Axelsson


98 98 98
27 Klara Alvelid 97


97 97
28 Lasse Eriksson

97
97 97
29 Julia Lundquist 96


96 96
30 Rikard Carlsson 96


96 96
31 Fia Nylander

96
96 96
32 Henrik Ingholt


95 95 95
33 Stefan Pettersson


95 95 95
34 Alfred Åhman
94

94 94
35 Mikael Palm


94 94 94
36 Hans T Petterson


94 94 94
37 Mats Söderberg


94 94 94
38 Anna Arvidsson
91

91 91
39 Ellen Knutsson

91
91 91
40 Kristina Runemalm


91 91 91
41 Karin Ekebjär 89


89 89
42 Helena Jonsson-Sjöqvist
87

87 87
43 Alexander Hole

65
65 65
44 Carin Sundh DNF


0 0
45 Per Hammaräng-Grip

DNF
0 0








Korta banan






E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Olof Veterstad 100 91

191 191
2 Ninus Åhman
99

99 99
3 Isak Alexandersson 99


99 99
4 Rasmus Johansson


99 99 99
5 Jonathan Johansson


98 98 98
6 Hugo Unosson

96
96 96
7 Kerstin Lundquist 94


94 94
8 Anna Norden 94


94 94
9 Philipa Söderberg


92 92 92
10 Lundvig Alexanderson 90


90 90
11 Jon Örman 90


90 90
12 Filip Knutsson


90 90 90
Uppdaterad: 08 JUN 2016 07:02
Skribent: Roland Persson

 

Avresetider:

Från Ekuddens parkeringsplats:

Till Ronneby lördag 08:30 och Växjö söndag 08:30.

 

 EventorBanner178x42
 
Naturpass 2018
 
 
 

 

 

Postadress:
Kalmar OK - Orientering
Box 135
39121 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info