Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2008


 

 

SKOLSTAFETTEN 20 MAJ 2008

Årskus 1
Ind. Tid
1:a Transtorp Samuel Nilsson 5,23
Nellie Albrektsson 6,06
Hugo Samuelsson 5,38
Moa Gustavsson 5,56
Anastasia Brankovic 7,21
Oliver Möller 6,06
2:a Västeräng Yoel Yassu 6,03
lag 1 Emil Lundgren 5,23
Ida Wansland Frisk 5,44
Noel Gratte 5,46
Kajsa Råsander 7,36
Samuel Karlsson 6,28
3:a Fagerslätten Enes Mamudi 6,2
Ella Karlsson 6,37
Anton Andersson 7,1
Sara Bengtsson 6,4
Axel Nystedt 6,33
Adam Benlahcene 5,42
4:a Västeräng Elvira Widell 7,07
lag 2 Edwin Bergman 5,58
Simon Jonsson 5,44
Erik Hultskog 7,28
Elias Ingholt Fransson 6,36
Elvira Widell 7,23
5:a Montessori Michaela Hadvall 6,21
klass 1-2 Johan  Järlefalk 8,08
Ammy Jonsson 7,34
Gustav Joelsson 5,47
AlbinRosqvist 11,02
Cassandra Rasmussen 7,24
6:a Madesjö 1b Anna Hult 7,48
Morgan Ekbring 11,37
Ida Karlsson 7,57
Filip Melin 6,35
Alma Petersson 6,44
Hampus Gliving 5,42
Årskurs 2
1:a Hanemåla 2b Alma Flinck 5,46
Joel Sturesson 5,22
Amanda Lindblom 5,34
Christoffer Norrman 5,53
Oscar Lindahl 5,11
Hugo Arvidsson 5,34
2:a Västeräng Evelina Sundin 6,22
Axel Nilsson 5,31
Clara Wigstedt 6,04
Lisa Grönberg 6,05
Elias Landström 5,31
Christoffer Karlsén 5,27
3:a Madesjö Agnes Karonen 6,3
Ebba Källén 6,29
Saga Sandin Bankovic 6,57
Gabriella Josefsson 6,22
Amelia Ideström 6,24
Emma Viitala 6,35
Årskurs 3
1:a Fagerslätten Igor Vidovic 4,54
Annabell Arvidsson 6,3
Kim Janthart 6,1
Oscar Hagman 5,14
Julia Lundgren 7,14
Igor Vidovic 5,2
2:a Transtorp Michelle Lemoutzoglou 5,55
Albertina Axelsson 5,18
Felicia Johansson 6,44
Ida Kransenstedt 6,16
Amanda Johansson 6,24
Nathalie Lemoutzoglou 6,09
Årskurs 4
1:a Västeräng Matilda Johansson 5,34
lag 2 Joel Lundgren 5
Johannes Lindvall 5,05
Stina Josefsson 5,15
Matilda Johansson 6,19
Joel Lundgren 5,2
2:a Västeräng Almida Kallenberg 5,57
lag 1 Henrik Ingholt 5,54
Kajsa Grenmyr 5,44
Jonathan Pahlm 6,52
Almida Kallenberg 6,25
Henrik Ingholt 6,41

 

 

Skolterrängen 2008

 

Åk.1 Pojkar 1. William Franzén Ma 1B 3,46
2. Elias Nilsson Sjögren Ha 1B 4,11
3. Felix Särbom Ha 1B 4,2
Flickor 1. Almida berg Fa 1 4,15
2. Zelda Jakobsson Ha 1 4,2
3. Angelica Johansson Ha 1B 4,22
Åk.2 Pojkar 1. Emil Lundgren Vä 2 3,26
2. Noel Gratte Vä 2 3,26
3. Adam Benlahcene Fa2 3,37
    Isac Barrdahl Ha 2A 3,37
Flickor 1. Hanna persson Mo 2 3,41
2. Ida Wansaland Frisk Vä 2 4,04
3. Jasmine Klingborg Fa 2 4,29
Åk. 3 Pojkar 1. Fhilip Jönsson Ma 3 3,24
2. Jonathan Johansson Vä 3 3,32
3. Oscar Lindahl Ha 3A 3,36
Flickor 1. Ofelia Almqvist Haas Mo 3 3,48
2. Agnes Karonen Ma 3 4,24
3. Gabriella Josefsson Ma 3 4,35
Åk. 4 pojkar 1. Igor Vidovic Fa 4 3,06
2. Herman Blomberg Ha 4A 3,08
3. Gustav Björernman Ma 4 3,35
Flickor 1. Johanna Jonsson Ha 4B 4,39
2. Julia Lundgren Fa 4 4,57
3. Jennifer Wettergren Ha 4 B 5,16
Åk. 5 1. Jennifer Haraldsson Fa 5 5,2
Åk. 6 pojkar 1. Simon Oskarsson Fa 6B 3,12
2. Emil Karonen Ma 6B 4,04
flickor 1. Malin Dahlberg Fa 6 B 3,42
2. Ermina Hamzic Ha 6A 3,56
2. Majlinda Belegu Fa 6B 4,05
Åk. 7 Po 1. Ken Slättengren Alsterbro 7 2,38
          flick 1. Hedwig Almqvist Haas Pa 7B 3,29
Åk. 9 1. Albin Arvidsson Pa 9 2,31
Uppdaterad: 2008-12-11 11:02
Skribent: Rii Modede

Postadress:
Korpförening Nybro - Korpen
Korp Centrum, Kungshallsvägen 33
38243 Nybro

Kontakt:
Tel: 0481-151 56
E-post: This is a mailto link

Se all info