Hoppa till sidans innehåll

Resultat Skolstafett 2009


Plac

Skola

Skolstafetten12 maj 2009

 

 

 

 

Namn

ind tid

tot tid

 

Förskolan

 

 

28,57

1

Pepparroten

Lucas Hultgren

5,07

 

 

lag 2

David Callenryd

4,31

 

 

 

Samuel Runmark Thunell

5,03

 

 

 

Disa Knutsson

4,24

 

 

 

Isolde Nygren

5,26

 

 

 

Frida Filipov

4,26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30,33

2

lag 1

Alfred Holst

4,50

 

 

 

Lukas Arnell

5,12

 

 

 

Vilma Bergsell

5,01

 

 

 

Malin Karlsson

5,45

 

 

 

Jonathan Kristensen

4,12

 

 

 

Oscar Qvist

5,33

 

 

 

 

 

 

 

Klass 1

 

 

 

 

Skola

Namn

ind tid

tot tid

 

 

 

 

26,37

1

Hanemåla 1 b

Jakob Karlsson

4,36

 

 

lag 1

Zelda Jakobsson

4,16

 

 

 

Emmy Olastuen

4,14

 

 

 

Thelma Olofsson

4,47

 

 

 

Felix Säbom

4,11

 

 

 

Ardit Vynca

4,33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27,30

2

lag 2

Evelina Strömberg

4,50

 

 

 

Matilda Klintefors

4,37

 

 

 

Oliver Fransson

4,32

 

 

 

Isac Degmez

5,01

 

 

 

Henric Tran

4,28

 

 

 

Elias Nilsson Sjögren

4,02

 

 

 

 

 

 

 

Klass 2

 

 

 

 

Skola

Namn

ind tid

tot tid

 

 

 

 

23,40

1

Västeräng

Noel Gratte

3,36

 

 

lag 2

Sofia Fransson

4,08

 

 

 

Yoel Iyassu

4,08

 

 

 

Edwin Bergman

3,34

 

 

 

Noel Gratte  

3,58

 

 

 

Sofia Fransson

4,16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23,54

2

Västeräng

Emil Lundgren

3,31

 

 

lag 1

Elvira Wedell Johansson

4,29

 

 

 

Simon Jonsson

3,39

 

 

 

Samuel Karlsson

4,00

 

 

 

Emil Lundgren

3,43

 

 

 

Elvira Wedell Johansson

4,32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24,16

3

Transtorp

Samuel Nilsson

3,4

 

 

 

Oliver Möller

3,53

 

 

 

Nellie Albrektsson

3,59

 

 

 

Moa Gustavsson

3,53

 

 

 

Anastasia Brantkovic

5,00

 

 

 

Hugo Samuelsson

3,51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24,27

4

Hanemåla

Isac Barrdahl      

3,36

 

 

lag 1

Alexander Filipov

4,07

 

 

 

Josef Oskarsson

3,47

 

 

 

Jennifer Svedin

4,13

 

 

 

Felicia Kristensen

4,45

 

 

 

Isac Barrdahl      

3,59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24,28

5

Hanemåla

Olliver Erlandsson

3,57

 

 

lag 2

Oscar Jonsson

3,45

 

 

 

Luan Abazibra

3,56

 

 

 

Carolina Klintefors

5,34

 

 

 

Melissa Andersson

4,18

 

 

 

Aldrin Zuta

3,28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24,35

6

Montessori

Gustav Joelsson

3,32

 

 

 

Linnea Vestgöte

4,24

 

 

 

Hanna Björn

4,27

 

 

 

Julia Thorén

4,09

 

 

 

Johan Järlefalk

4,16

 

 

 

Hanna Persson

3,47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24,55

7

Hanemåla

Ebba Larsson

3,42

 

 

lag 3

Viktor Karlsson

4,05

 

 

 

Amanda Karlsson

4,13

 

 

 

Elvira Karlsson

5,23

 

 

 

Kasper Isgren

3,46

 

 

 

Ludwig Ljunggren

3,46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26,24

8

Fagerslätt

Axel Nystedt

3,58

 

 

 

Anton Andersson

4,12

 

 

 

Ella Karlsson

4,16

 

 

 

Lowa Ek Lagerberg

4,18

 

 

 

Mohammed Abualfahem

5,53

 

 

 

Adam Larsson Benlahcene

3,47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27,10

9

Madesjö 2 b

Anna Hult

5,57

 

 

 

Ida Karlsson/Ellen Svensson

4,40

 

 

 

Filip Melin

4,10

 

 

 

Tanja Sundman/Julie Andersson

4,30

 

 

 

Alma Petersson

4,08

 

 

 

Hampus Gliving

3,45

 

 

 

 

 

 

 

Klass 3

 

 

 

 

Skola

Namn

ind tid

tot tid

 

 

 

 

22,37

1

Hanemåla

Oscar Lindahl

3,13

 

 

lag 1

Amanda Lindblom

3,30

 

 

 

Simon Andersson

3,23

 

 

 

Alma Flink

4,13

 

 

 

Kristoffer Norrman

3,55

 

 

 

Kevin Knutsson

4,01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22,44

2

Västeräng

Lisa Grönberg

3,51

 

 

 

Axel Nilsson

3,41

 

 

 

Evelina Eklund

4,04

 

 

 

Elias Landström

3,46

 

 

 

Evelina Sundin

3,59

 

 

 

Christoffer Karlsén

3,23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23,58

3

Hanemåla

Hugo Arvidsson

3,22

 

 

lag 2

Alice Vickell

4,48

 

 

 

Wilma Ek

4,27

 

 

 

Joel Sturesson

3,28

 

 

 

Amel Cehajic

3,48

 

 

 

Erik Lind

4,05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ca 32

4

Fagerslätt

Yonatan Amanuel

4,48

 

 

 

Samuel Vicary Olsén

3,51

 

 

 

Albin Berg

5,48

 

 

 

Carolina Lindgren

3,47

 

 

 

Sarah Saad Abdulsattar

5,21

 

 

 

Adam Andersson

bröt

 

 

 

 

 

 

 

Klass 4

 

 

 

 

Skola

Namn

ind tid

tot tid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21,36

1

Fagerslätten

Igor Vidovic

2,57

 

 

 

Christoffer Renshammar

3,44

 

 

 

Oscar Hagman

3,20

 

 

 

Igor Vidovic

3,35

 

 

 

Christoffer Renshammar

4,28

 

 

 

Oscar Hagman

3,32

 

 

 

 

 

22,37

2

Transtorp

Janna Hübinette

3,47

 

 

 

Nathalie Lemoutzoglou

3,33

 

 

 

Albertina Axelsson

3,36

 

 

 

Amanda Johansson

3,54

 

 

 

Michelle Lemoutzoglou

4,14

 

 

 

Nathalie Mikuljan

3,33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23,40

3

Hanemåla  4 a

Herman Blomberg

3,09

 

 

 

Jakob Callenryd

4,02

 

 

 

Alexander Johansson

3,37

 

 

 

Felicia Silke

4,02

 

 

 

Oliver Mihajlovic

4,33

 

 

 

Nicole Wieczorek

4,17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27,27

4

Hanemåla 4 b

Jennifer Wettergren

3,48

 

 

 

Moa Håkansson

5,14

 

 

 

Johanna Jonsson

4,25

 

 

 

Jennifer Wettergren

4,28

 

 

 

Moa Håkansson

4,36

 

 

 

Johanna Jonsson

4,56

 

 

 

 

 

 

 

Klass 5

 

 

 

 

Skola

Namn

ind tid

tot tid

 

 

 

 

22,07

1

Madesjö 5 b

Joel Lundgren

2,56

 

 

 

Matilda Johansson

3,40

 

 

 

Stina Josefsson

3,37

 

 

 

Almida Kallenberg

4,18

 

 

 

Jonathan Pahlm

4,11

 

 

 

Johannes Lindvall

3,25

 

 

 

 

 

 

 

Klass 6

 

 

 

 

Skola

Namn

ind tid

tot tid

 

 

 

 

19,45

1

Hanemåla 6 B

Herbert Flink

3,05

 

 

 

Anton Arvidsson

3,08

 

 

 

Emelie Silke

3,51

 

 

 

Marcus Jansson

3,07

 

 

 

Ida Karlsson

3,23

 

 

 

Axel Sigfridsson

3,11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19,49

2

Transtorp

Fabian Axelsson                

3,02

 

 

Klass 5 - 6

Victor Kjellberg               

3,56

 

 

 

Joel Storm                           

3,17

 

 

 

Axel Adolfsson

3,14

 

 

 

Kajsa Gustavsson               

3,15

 

 

 

Linnea Renevall                  

3,05

 

Uppdaterad: 2009-05-13 11:37
Skribent: Rii Agnes Birgitta Modede

Postadress:
Korpförening Nybro - Korpen
Korp Centrum, Kungshallsvägen 33
38243 Nybro

Kontakt:
Tel: 0481-151 56
E-post: This is a mailto link

Se all info